Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 czerwca 2017 r.
7:42

"Weekendowy rozkład to jakiś żart". Spięcie w sprawie kursów autobusów

0 45 A A
Zdjęcie nadesłane przez czytelnika pokazujące, że autobusy MPK Kraśnik jeżdżą parami
Zdjęcie nadesłane przez czytelnika pokazujące, że autobusy MPK Kraśnik jeżdżą parami

Maksym Bratko, administrator profilu Transport Publiczny w Kraśniku, wytyka błędy miejskiemu przewoźnikowi. Chodzi o wprowadzony 3 czerwca rozkład jazdy i kursy na i z dworca PKP. Andrzej Kołodziejczyk, prezes MPK Kraśnik, zapewnia, że problem jest tworzony sztucznie i że żadnych skarg w tej sprawie nie dostał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Obecny rozkład, który powstał w wyniku przeprowadzonych badań konsultingowych, nie do końca się sprawdził – mówi Maksym Bratko, mieszkaniec Kraśnika, administrator profilu Transport Publiczny w Kraśniku. – Kiedy jeszcze pan Dariusz Lisek był prezesem MPK Kraśnik (obecnie zastępca burmistrza Kraśnika – red.), to zawsze słuchał rad kierowców. Mnie również do tych konsultacji włączał. Drukowaliśmy tabelkę z każdego przystanku, czy są za duże luki w kursach czy za małe i to było zmieniane. Wydaje mi się, że teraz tego nie zrobiono. Chyba też nikt nie sprawdził, jak ten nowy rozkład funkcjonuje.

Niektórzy pasażerowie wskazywali, że po zmianach pojawiły się problemy z dojazdem i powrotem autobusem z dworca PKP. – Kursy autobusów MPK nie były spójne z rozkładem pociągów – mówi nam jeden z mieszkańców Kraśnika.

– Weekendowy rozkład to jakiś żart – dodaje jedna z osób, komentujących temat na profilu TPwK. – Wracam właśnie pociągiem z Lublina, planowany przyjazd do Kraśnika – 20:44, najbliższy autobus o 21:20... Żenada całkowita.

Zdaniem Maksyma Bratko problem jest w m.in. w rozkładzie linii nr 1, bo autobusy kursują do ul. Cegielnianej, gdzie mają przystanek końcowy i przerwę, przez co mieszkańcy mają problem z dotarciem na dworzec. – Do tego dochodzi jeszcze nowa linia nr 8 (kursuje na dworzec PKP – red.), której autobusy jadą przez osiedle domków, omijając wszystkie kluczowe przystanki w dzielnicy fabrycznej i przez to wszystko robi się duża luka. Z głównych przystanków np. przy kościele św. Józefa, czy z ul. Racławickiej przez godzinę nie jedzie żaden autobus do dworca PKP. Tak jest w niedzielę. Zaś w dni powszednie autobusy jeżdżą w parze, co widać na opublikowanych przeze mnie zdjęciach.

Zdaniem prezesa MPK w Kraśniku Andrzeja Kołodziejczyka z kursami autobusów na dworzec kolejowy żadnego problemu nie ma. – Nie odebrałem ani jednego telefonu, ani jednego maila ze skargą dotyczącą rozkładu jazdy. Wręcz przeciwnie, do spółki docierają głosy zadowolenia mieszkańców, a nowy rozkład pozytywnie wpłynął na wpływy z biletów – odpowiada prezes MPK Kraśnik, który dodaje, że od 11 czerwca zmienił się też rozkład PKP.

– Jak my zrobimy zmianę rozkładu, to okazuje się, że za chwilę PKP znowu robi jakieś korekty w swoim rozkładzie – podkreśla Kołodziejczyk. – Tyle że tylko my dostajemy po głowie i ponosimy koszty związane m.in. z drukowaniem nowych rozkładów.

Poza tym zdaniem prezesa MPK Kraśnik „dworcowy problem” został sztucznie stworzony. – W ocenie mojej i pracowników MPK informacje umieszczane na profilu Transport Publiczny w Kraśniku są nierzetelne i niesprawdzone. Bo to, jak mieszkańcy podchodzą do komunikacji miejskiej, daje zupełnie inny obraz.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 22:28
0
Dłącznego za te dodatkowe autobusy które i tak jeżdżą puste musimy my płacić podatnicy.jakby koszta ponosiło mpk i to rozkład był rozsądnie ułożony
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 22:17
0
Dla dyrektora MPK, w dobie internetu problemem jest ochrona swojej głowy. Ma problem z drukowaniem aktualnym rozkładem jazdy po wprowadzeniu zmian z rozkładzie PKP. Może warto wejść w kontakt z PKP, aby te wcześniej informowały np nasz MPK o planowanych zmianach, a nie czekać na gotowca. PKP nie zmienia swojego rozkładu z dnia na dzień. Poza tym dla kraśnickiego MPK ważne jest aby rozkład jazdy był zgodny z godzinami mszy w lokalnych kościołach a nie z rozkładem PKP.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 09:32
0
16-06 koło UM w stronę Racławickiej w/g rozkładu autobusu nr. 2 o godz. 11.00 nie było ,za to pojawił sie 11.10 poza rozkładem nr. 7 . Tego samego dnia kulały też bardzo rozkładowe odjazdy z ul. Racławickiej.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 23:23
0
Kolego, nie zawsze jak się opóźni 8 minut to wina kierowcy ! Przykład mam odjazd 21:40 z Dworca PKP, na rozkładzie 21:40, a w karcie napisane jak byk "oczekuje na pociąg przyjeżdżający o 21:45". Jak MPK rozkład zmieniało to rozkłady PKP plakatowe na przyszły ich rozkład już były dostępne, ale ciężko było sprawdzić i teraz są takie cyrki!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 20:29
0
Jak sie autobus troszeczkę opóźni lepij to nizby miał byc przed czasem. Ale jak np.starujac z dworca ma sie 8 min. opóźnienia zaraz na następnym przystanku, to juz chyba wina kierowcy.
Avatar
Też kierowca. / 17 czerwca 2017 o 20:29
0
Kierowca napisał:
Ja akurat jako kierowca już mam dosyć słuchania skarg i lamentów ludzi pod moim adresem że rozkład nie taki że to że tamto, ciągle obrywa się nam, ludzie rzucają tekstami "czego tak ch*wo jeździta". Ja nie jestem nic winny dostaje rozkład i mam to jeździć a góra powinna zrobić żeby rozkład był taki jak należy. Jaki iloraz inteligencji trzeba mieć żeby wydrukować rozkład jazdy dla kierowcy gdzie o 13:35 jest odjazd a 13:39 przyjazd? Przecież to ze startu już mam opóźnienie nawet jak o czasie jadę ! I potem ja się muszę przed ludźmi tłumaczyć i wysłuchiwać!
Drogi kierowco, czas się zwolnić, gdy się s*a we własne gniazdo :) Proponuję pracę u pana na literę D., na pewno będziesz miał czas na plotki na Racławickiej z nijakim Szrekiem, będziesz miał przerwy szczytowe, w których myk do domciu za 50% stawki, będziesz miał prowizję, wolne kiedy chcesz, a na pewno nie będziesz musiał słuchać ludzi - gwarantuję ci to.
Drogi kierowco, czas się zwolnić, gdy się s*a we własne gniazdo :) Proponuję pracę u pana na literę D., na pewno będziesz miał czas na plotki na Racławickiej z nijakim Szrekiem, będziesz miał przerwy szczytowe, w których myk do domciu za 50% stawki, będziesz miał prowizję, wolne kiedy chcesz, a na pewno nie będziesz musiał słuchać ludzi - gwarantuję ci to. rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 20:23
0
Maxio na mpk patrzy z perspektywy młodego człowieka. Kiedys tez tak było.i pamiętam jak nie dał złego słowa na mpk napisac,  wszystko było takie cacy.
Avatar
Kierowca / 17 czerwca 2017 o 20:03
0
Ja akurat jako kierowca już mam dosyć słuchania skarg i lamentów ludzi pod moim adresem że rozkład nie taki że to że tamto, ciągle obrywa się nam, ludzie rzucają tekstami "czego tak ch*wo jeździta". Ja nie jestem nic winny dostaje rozkład i mam to jeździć a góra powinna zrobić żeby rozkład był taki jak należy. Jaki iloraz inteligencji trzeba mieć żeby wydrukować rozkład jazdy dla kierowcy gdzie o 13:35 jest odjazd a 13:39 przyjazd? Przecież to ze startu już mam opóźnienie nawet jak o czasie jadę ! I potem ja się muszę przed ludźmi tłumaczyć i wysłuchiwać!
Ja akurat jako kierowca już mam dosyć słuchania skarg i lamentów ludzi pod moim adresem że rozkład nie taki że to że tamto, ciągle obrywa się nam, ludzie rzucają tekstami "czego tak ch*wo jeździta". Ja nie jestem nic winny dostaje rozkład i mam to jeździć a góra powinna zrobić żeby rozkład był taki jak należy. Jaki iloraz inteligencji trzeba mieć żeby wydrukować rozkład jazdy dla kierowcy gdzie o 13:35 jest odjazd a 13:39 przyjazd? Przecież to ze startu już mam opóźnienie nawet jak o czasie jadę ! I potem ja się muszę przed ludźmi ... rozwiń
Avatar
irek / 17 czerwca 2017 o 19:25
0
nie chodzi o ból dupy o mercedesy, tylko śmieszne kiedy dzieciaczek zajmujący się z nudów prowadzeniem fanpagea o autobusach i drugiego o śmiesznych/dziwnych zdarzeniach w mieście chce decydować o tym kiedy i jak będziemy jeździć. Dlaczego pani redaktor nie zapyta ludzi na przystankach, co im się nie podoba w mpk, oni jeżdżą autobusami i mają jedyne prawo mieć do nich uwagi
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 14:29
0
Ból dupy o mercedesy wiecznie żywy :) :) :) :)
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 22:28
0
Dłącznego za te dodatkowe autobusy które i tak jeżdżą puste musimy my płacić podatnicy.jakby koszta ponosiło mpk i to rozkład był rozsądnie ułożony
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 22:17
0
Dla dyrektora MPK, w dobie internetu problemem jest ochrona swojej głowy. Ma problem z drukowaniem aktualnym rozkładem jazdy po wprowadzeniu zmian z rozkładzie PKP. Może warto wejść w kontakt z PKP, aby te wcześniej informowały np nasz MPK o planowanych zmianach, a nie czekać na gotowca. PKP nie zmienia swojego rozkładu z dnia na dzień. Poza tym dla kraśnickiego MPK ważne jest aby rozkład jazdy był zgodny z godzinami mszy w lokalnych kościołach a nie z rozkładem PKP.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 09:32
0
16-06 koło UM w stronę Racławickiej w/g rozkładu autobusu nr. 2 o godz. 11.00 nie było ,za to pojawił sie 11.10 poza rozkładem nr. 7 . Tego samego dnia kulały też bardzo rozkładowe odjazdy z ul. Racławickiej.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 23:23
0
Kolego, nie zawsze jak się opóźni 8 minut to wina kierowcy ! Przykład mam odjazd 21:40 z Dworca PKP, na rozkładzie 21:40, a w karcie napisane jak byk "oczekuje na pociąg przyjeżdżający o 21:45". Jak MPK rozkład zmieniało to rozkłady PKP plakatowe na przyszły ich rozkład już były dostępne, ale ciężko było sprawdzić i teraz są takie cyrki!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 20:29
0
Jak sie autobus troszeczkę opóźni lepij to nizby miał byc przed czasem. Ale jak np.starujac z dworca ma sie 8 min. opóźnienia zaraz na następnym przystanku, to juz chyba wina kierowcy.
Avatar
Też kierowca. / 17 czerwca 2017 o 20:29
0
Kierowca napisał:
Ja akurat jako kierowca już mam dosyć słuchania skarg i lamentów ludzi pod moim adresem że rozkład nie taki że to że tamto, ciągle obrywa się nam, ludzie rzucają tekstami "czego tak ch*wo jeździta". Ja nie jestem nic winny dostaje rozkład i mam to jeździć a góra powinna zrobić żeby rozkład był taki jak należy. Jaki iloraz inteligencji trzeba mieć żeby wydrukować rozkład jazdy dla kierowcy gdzie o 13:35 jest odjazd a 13:39 przyjazd? Przecież to ze startu już mam opóźnienie nawet jak o czasie jadę ! I potem ja się muszę przed ludźmi tłumaczyć i wysłuchiwać!
Drogi kierowco, czas się zwolnić, gdy się s*a we własne gniazdo :) Proponuję pracę u pana na literę D., na pewno będziesz miał czas na plotki na Racławickiej z nijakim Szrekiem, będziesz miał przerwy szczytowe, w których myk do domciu za 50% stawki, będziesz miał prowizję, wolne kiedy chcesz, a na pewno nie będziesz musiał słuchać ludzi - gwarantuję ci to.
Drogi kierowco, czas się zwolnić, gdy się s*a we własne gniazdo :) Proponuję pracę u pana na literę D., na pewno będziesz miał czas na plotki na Racławickiej z nijakim Szrekiem, będziesz miał przerwy szczytowe, w których myk do domciu za 50% stawki, będziesz miał prowizję, wolne kiedy chcesz, a na pewno nie będziesz musiał słuchać ludzi - gwarantuję ci to. rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 20:23
0
Maxio na mpk patrzy z perspektywy młodego człowieka. Kiedys tez tak było.i pamiętam jak nie dał złego słowa na mpk napisac,  wszystko było takie cacy.
Avatar
Kierowca / 17 czerwca 2017 o 20:03
0
Ja akurat jako kierowca już mam dosyć słuchania skarg i lamentów ludzi pod moim adresem że rozkład nie taki że to że tamto, ciągle obrywa się nam, ludzie rzucają tekstami "czego tak ch*wo jeździta". Ja nie jestem nic winny dostaje rozkład i mam to jeździć a góra powinna zrobić żeby rozkład był taki jak należy. Jaki iloraz inteligencji trzeba mieć żeby wydrukować rozkład jazdy dla kierowcy gdzie o 13:35 jest odjazd a 13:39 przyjazd? Przecież to ze startu już mam opóźnienie nawet jak o czasie jadę ! I potem ja się muszę przed ludźmi tłumaczyć i wysłuchiwać!
Ja akurat jako kierowca już mam dosyć słuchania skarg i lamentów ludzi pod moim adresem że rozkład nie taki że to że tamto, ciągle obrywa się nam, ludzie rzucają tekstami "czego tak ch*wo jeździta". Ja nie jestem nic winny dostaje rozkład i mam to jeździć a góra powinna zrobić żeby rozkład był taki jak należy. Jaki iloraz inteligencji trzeba mieć żeby wydrukować rozkład jazdy dla kierowcy gdzie o 13:35 jest odjazd a 13:39 przyjazd? Przecież to ze startu już mam opóźnienie nawet jak o czasie jadę ! I potem ja się muszę przed ludźmi ... rozwiń
Avatar
irek / 17 czerwca 2017 o 19:25
0
nie chodzi o ból dupy o mercedesy, tylko śmieszne kiedy dzieciaczek zajmujący się z nudów prowadzeniem fanpagea o autobusach i drugiego o śmiesznych/dziwnych zdarzeniach w mieście chce decydować o tym kiedy i jak będziemy jeździć. Dlaczego pani redaktor nie zapyta ludzi na przystankach, co im się nie podoba w mpk, oni jeżdżą autobusami i mają jedyne prawo mieć do nich uwagi
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 14:29
0
Ból dupy o mercedesy wiecznie żywy :) :) :) :)
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 17 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 13 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 23 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 37 16

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!