Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

10 listopada 2019 r.
16:00

Nie żyje ksiądz Piotr Kimak. Przez ponad 25 lat był proboszczem parafii w Krasnymstawie

Autor: Zdjęcie autora opr. pat
10 15 A A

Ksiądz prałat Piotr Kimak zmarł 9 listopada. Miał 88 lat

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ksiądz Piotr Kimak urodził się 30 kwietnia 1931 r. w Obroczy. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 grudnia 1956 roku.. Jako wikariusz pracował w parafiach w Markuszowie, Łabuniach, Hrubieszowie i Szczebrzeszynie. W 1969 r. został proboszczem w Targowisku, a w 1970 r. - proboszczem i dziekanem w Turobinie.

Od 1975 do 2001 r. pełnił obowiązki proboszcza i dziekana w Krasnymstawie, w parafii św. Franciszka Ksawerego. Był kanonikiem seniorem gremialnym Kapituły Chełmskiej, ojcem duchownym kapłanów archidiecezji, kapelanem Związku Żołnierzy AK.

Informacje o pogrzebie zostaną podane w późniejszym czasie.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 17:16
To był ksiądz z tzw. powołania. Spoczywaj w pokoju
Avatar
mbrzyszko1 / 10 listopada 2019 r. o 21:14
To był wspaniały ksiądz i człowiek. Niech spoczywa w pokoju.
Avatar
LuceQ / 11 listopada 2019 r. o 10:49
To jak postępuje kler może budzić zarówno wiele pozytywnych jak i negatywnych emocji, jednakże ksiądz Kimak należał do tych z powołaniem. Najbardziej przykre jest, że ktoś kto nie miał z nim do czynienia pisze o czarnej mafii i innych ***relach zamiast okazać temu Człowiekowi odrobiny szacunku. PS. Pisze się w Krasnymstawie.
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 17:17
A kogoś obchodzi że wy tęczowi nie jesteście i nie będziecie tolerowani?!
Avatar
Zezem na wprost / 10 listopada 2019 r. o 21:21
Zmarła też babcia Adasia Bąka , dziadek Ignasia z ulicy Drwalskiej i tak każdego dnia ktoś gdzieś umiera. Nie mniej niech spoczywa w pokoju Pana
Avatar
filozof / 11 listopada 2019 r. o 07:56
Kogoś obchodzi kataban z czarnej mafii??..zlikwidować tą organizacje!...konkordat..i niech się sami lenie smierdzące utrzymują!. W 2019 roku w Europie nie ma miejsce na średniowieczne organizację.
 Jaka szkoda, że nie ma takiej jednostki, która pochłonęła by całą głupotę świata, a tak starczy jej dla wszystkich 
Avatar
hej / 10 listopada 2019 r. o 21:21
Kogoś obchodzi kataban z czarnej mafii??..zlikwidować tą organizacje!...konkordat..i niech się sami lenie smierdzące utrzymują!. W 2019 roku w Europie nie ma miejsce na średniowieczne organizację.
 Ciebie obchodzi, wkońcu tu wszedłeś.
Avatar
Przyjaciel / 12 listopada 2019 r. o 03:55
Wspanialy Czlowiek i Swiety Kaplan ! Ks.Pralacie Dziekuje i Wspieraj. Nas z Domu Ojca prosze* Niech Chrystus Ktorego wybrales i tak bardzo pokochales bedzie Twoja nagroda *
Avatar
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC / 11 listopada 2019 r. o 10:13
***s://***facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Oragnistow-11-1324205771008169/?epa=SEARCH_BOX
Avatar
Wojtek / 11 listopada 2019 r. o 22:37
Bydło lewackie nie potrafi uszanować śmierci tak wielkiego człowieka. Nienawiść wyżarło im mozgi
Avatar
Przyjaciel / 12 listopada 2019 r. o 03:55
Wspanialy Czlowiek i Swiety Kaplan ! Ks.Pralacie Dziekuje i Wspieraj. Nas z Domu Ojca prosze* Niech Chrystus Ktorego wybrales i tak bardzo pokochales bedzie Twoja nagroda *
Avatar
Wojtek / 11 listopada 2019 r. o 22:37
Bydło lewackie nie potrafi uszanować śmierci tak wielkiego człowieka. Nienawiść wyżarło im mozgi
Avatar
Obywatel / 11 listopada 2019 r. o 13:29
Kogoś obchodzi kataban z czarnej mafii??..zlikwidować tą organizacje!...konkordat..i niech się sami lenie smierdzące utrzymują!. W 2019 roku w Europie nie ma miejsce na średniowieczne organizację.
 Wolę jak to napisałeś "średniowieczne organizację" niż tęczową postępową europę. Jak ci nie pasuje droga wolna nikt za takim idiota płakać nie będzie. Pakuj walizki i zabieraj się gdzie chcesz byle jak najdalej od mojej Ojczyzny 
Avatar
LuceQ / 11 listopada 2019 r. o 10:49
To jak postępuje kler może budzić zarówno wiele pozytywnych jak i negatywnych emocji, jednakże ksiądz Kimak należał do tych z powołaniem. Najbardziej przykre jest, że ktoś kto nie miał z nim do czynienia pisze o czarnej mafii i innych ***relach zamiast okazać temu Człowiekowi odrobiny szacunku. PS. Pisze się w Krasnymstawie.
Avatar
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC / 11 listopada 2019 r. o 10:13
***s://***facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Oragnistow-11-1324205771008169/?epa=SEARCH_BOX
Avatar
Miodek / 11 listopada 2019 r. o 09:18
Zdaje się że powinno być w Krasnystawie a nie Krasnymstawie, chyba ze Krasnym Stawie.
Avatar
filozof / 11 listopada 2019 r. o 07:56
Kogoś obchodzi kataban z czarnej mafii??..zlikwidować tą organizacje!...konkordat..i niech się sami lenie smierdzące utrzymują!. W 2019 roku w Europie nie ma miejsce na średniowieczne organizację.
 Jaka szkoda, że nie ma takiej jednostki, która pochłonęła by całą głupotę świata, a tak starczy jej dla wszystkich 
Avatar
hej / 10 listopada 2019 r. o 21:21
Kogoś obchodzi kataban z czarnej mafii??..zlikwidować tą organizacje!...konkordat..i niech się sami lenie smierdzące utrzymują!. W 2019 roku w Europie nie ma miejsce na średniowieczne organizację.
 Ciebie obchodzi, wkońcu tu wszedłeś.
Avatar
Zezem na wprost / 10 listopada 2019 r. o 21:21
Zmarła też babcia Adasia Bąka , dziadek Ignasia z ulicy Drwalskiej i tak każdego dnia ktoś gdzieś umiera. Nie mniej niech spoczywa w pokoju Pana
Avatar
mbrzyszko1 / 10 listopada 2019 r. o 21:14
To był wspaniały ksiądz i człowiek. Niech spoczywa w pokoju.