Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

21 listopada 2018 r.
21:17

Ten znicz miał oznaczać rychły pogrzeb właściciela baru. Już dwa śledztwa prokuratury

0 10 A A
Mina już nie chce pokazywać swojej twarzy. Ograniczył się jedynie do wyniesienia znicza i postawienia go dokładnie w tym miejscu, w którym zostawił go dla niego chuligan
Mina już nie chce pokazywać swojej twarzy. Ograniczył się jedynie do wyniesienia znicza i postawienia go dokładnie w tym miejscu, w którym zostawił go dla niego chuligan (fot. Jacek Barczyński)

W sprawie aktów wandalizmu, bezpośrednich napaści i zachowań o charakterze rasistowskim hrubieszowska prokuratura prowadzi już dwa postępowania. Chuliganom nękającym Egipcjan z baru „Złota Piramida” grozi do pięciu lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od sierpnia krasnostawscy policjanci wielokrotnie interweniowali w barze należącym do Miny, egipskiego chrześcijanina obrządku koptyjskiego, który w Polsce schronił się przed prześladowaniami ze strony muzułmańskich ekstremistów. Dwóm krasnostawskim chuliganom postawiono już zarzuty. To samo czeka kolejnych.

– W tego rodzaju sprawach nasza rola sprowadza się do zabezpieczania śladów i dowodów, wszczęcia postępowania na ich wstępnym etapie i przesłania materiałów do wyspecjalizowanej w tym zakresie Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie – mówi Zenon Bolesta, prokurator rejonowy w Krasnymstawie. – W mojej ocenie nie było sytuacji, by policja interweniująca na rzecz szykanowanych Egipcjan czegoś zaniedbała. W każdym z szeregu przypadków reagowała niezwłocznie.

Śledczy z hrubieszowskiej prokuratury wciąż badają sprawę z sierpnia, gdzie zarzuty usłyszały już dwie osoby. Chodzi o czynną napaść na Wafika, pracownika baru. Egipcjanie zostali też obrzuceni wyzwiskami. Napastnicy krzyczeli m.in.: „Nie chcemy was w Polsce”, „Polska dla Polaków”.

– W tej sprawie zarządziłem uzupełnienie materiału dowodowego – mówi Artur Kubik, prokurator rejonowy w Hrubieszowie. – Drugie postępowanie pozostaje jeszcze na etapie wyjaśnień. Jeden z chuliganów miał postawić pod barem zapalony znicz.

Zgodnie z relacją Miny, który o zdarzeniu powiadomił policję, znicz ten miał oznaczać jego rychły pogrzeb. On sam stara się jakoś trzymać. Poddał się natomiast jego pracownik i rodak Wafik. Presję ze strony krasnostawskich chuliganów przypłacił depresją i dwukrotnym pobytem w szpitalu. W końcu rzucił pracę i wyjechał, zapowiadając, że do Krasnegostawu już nie wróci.

Sam Mina zapewne odetchnie dopiero wtedy, kiedy jego prześladowcy trafią przed oblicze Sądu Okręgowego w Lublinie. Właśnie ten sąd jest kompetentny do rozpatrywania spraw o zabarwieniu rasistowskim.

Sprawą od początku żywo interesuje się Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski. Przedwczoraj w rozmowie nami obiecał, że będzie na ten temat rozmawiać z komendantem wojewódzkim policji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
... / 21 listopada 2018 r. o 22:42
Jak bym napisał ty o co myślę i połowa Polaków to zaraz by mnie ścigano
 ...a co bys napisal ? Prawde, ze jakas ciemnota przesladuje Koptow, chrzescijan z Egiptu, ktorzy w chrzescijanskiej kulturowo Polsce, sa gnebieni ? ....i za co sie pytam, za to ze uczciwie pracuja, zyja spokojnie, a w Egipcie ich ziomkowie sa przesladowani i gina w zamachach ? Bandzior, ktory naplul jednemu z tych Koptow na jego krzyz niech sie nie nazywa Polakiem.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 07:04
po co te prokuratury i sady istnieją? jak nie potrafią gościa zamknąć. jestem zszokowany policja odziwo łapie przestępcę a wymiar sprawiedliwości wyżej nie potrafi z nimi zrobić raz przykladnie porządku
Avatar
bata / 22 listopada 2018 r. o 09:25
Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju nie przepada się za obcokrajowcami a kolor skóry  działa jak czerwona płachta na byka!
 bredzisz, większość ludzi w tym kraju jest normalna, natomiast jest margines przygłupów z ilorazem inteligencji koczkodana, których powinna na bieżąco tępić policja i sądownictwo 
Avatar
a / 26 listopada 2018 r. o 12:47
Ci Egicjanie są wrażliwi jak niemowlęta i jest to żałosne.  A w handlu i usługach konkurencja nie zna litości, co dotyczy wszystkich bez wyjątku, a Polaków w znacznie większym stopniu. Żaden rasizm nie ma z tym nic wspólnego, bo ten może dotknąć każdego obcokrajowca o innym kolorzez skóry na ulicy, a nie dotyka. Jakie numery potrafi wywinąć jedna firma innej konkurencyjnej firmie, to można by film fabularny nakręcić. A ile razy miały powybijane okna podobne bary w rynku to trudno policzyć.  Jak ktoś jest taki przewrażliwiony, to niech jedzie robić biznesy na bezludną wyspę.
 To może nareszcie czas z tym skonczyć?
 To może nareszcie czas z tym skonczyć? rozwiń
Avatar
HI / 22 listopada 2018 r. o 08:04
"– W mojej ocenie nie było sytuacji, by policja interweniująca na rzecz szykanowanych Egipcjan czegoś zaniedbała."*** A prewencja???
Avatar
Lovejoy / 22 listopada 2018 r. o 03:40
Bullshit
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 10:45
Ci Egicjanie są wrażliwi jak niemowlęta i jest to żałosne. A w handlu i usługach konkurencja nie zna litości, co dotyczy wszystkich bez wyjątku, a Polaków w znacznie większym stopniu. Żaden rasizm nie ma z tym nic wspólnego, bo ten może dotknąć każdego obcokrajowca o innym kolorzez skóry na ulicy, a nie dotyka. Jakie numery potrafi wywinąć jedna firma innej konkurencyjnej firmie, to można by film fabularny nakręcić. A ile razy miały powybijane okna podobne bary w rynku to trudno policzyć. Jak ktoś jest taki przewrażliwiony, to niech jedzie robić biznesy na bezludną wyspę.
Ci Egicjanie są wrażliwi jak niemowlęta i jest to żałosne. A w handlu i usługach konkurencja nie zna litości, co dotyczy wszystkich bez wyjątku, a Polaków w znacznie większym stopniu. Żaden rasizm nie ma z tym nic wspólnego, bo ten może dotknąć każdego obcokrajowca o innym kolorzez skóry na ulicy, a nie dotyka. Jakie numery potrafi wywinąć jedna firma innej konkurencyjnej firmie, to można by film fabularny nakręcić. A ile razy miały powybijane okna podobne bary w rynku to trudno policzyć. Jak ktoś jest taki przewrażliwiony, to niech jedzie... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 05:47
Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju nie przepada się za obcokrajowcami a kolor skóry działa jak czerwona płachta na byka!
Avatar
Sebastian / 21 listopada 2018 r. o 21:50
Czarnek niech tego gościa z Egiptu zapisze do PiSu.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 21:37
Jak bym napisał ty o co myślę i połowa Polaków to zaraz by mnie ścigano
Avatar
a / 26 listopada 2018 r. o 12:47
Ci Egicjanie są wrażliwi jak niemowlęta i jest to żałosne.  A w handlu i usługach konkurencja nie zna litości, co dotyczy wszystkich bez wyjątku, a Polaków w znacznie większym stopniu. Żaden rasizm nie ma z tym nic wspólnego, bo ten może dotknąć każdego obcokrajowca o innym kolorzez skóry na ulicy, a nie dotyka. Jakie numery potrafi wywinąć jedna firma innej konkurencyjnej firmie, to można by film fabularny nakręcić. A ile razy miały powybijane okna podobne bary w rynku to trudno policzyć.  Jak ktoś jest taki przewrażliwiony, to niech jedzie robić biznesy na bezludną wyspę.
 To może nareszcie czas z tym skonczyć?
 To może nareszcie czas z tym skonczyć? rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 10:45
Ci Egicjanie są wrażliwi jak niemowlęta i jest to żałosne. A w handlu i usługach konkurencja nie zna litości, co dotyczy wszystkich bez wyjątku, a Polaków w znacznie większym stopniu. Żaden rasizm nie ma z tym nic wspólnego, bo ten może dotknąć każdego obcokrajowca o innym kolorzez skóry na ulicy, a nie dotyka. Jakie numery potrafi wywinąć jedna firma innej konkurencyjnej firmie, to można by film fabularny nakręcić. A ile razy miały powybijane okna podobne bary w rynku to trudno policzyć. Jak ktoś jest taki przewrażliwiony, to niech jedzie robić biznesy na bezludną wyspę.
Ci Egicjanie są wrażliwi jak niemowlęta i jest to żałosne. A w handlu i usługach konkurencja nie zna litości, co dotyczy wszystkich bez wyjątku, a Polaków w znacznie większym stopniu. Żaden rasizm nie ma z tym nic wspólnego, bo ten może dotknąć każdego obcokrajowca o innym kolorzez skóry na ulicy, a nie dotyka. Jakie numery potrafi wywinąć jedna firma innej konkurencyjnej firmie, to można by film fabularny nakręcić. A ile razy miały powybijane okna podobne bary w rynku to trudno policzyć. Jak ktoś jest taki przewrażliwiony, to niech jedzie... rozwiń
Avatar
bata / 22 listopada 2018 r. o 09:25
Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju nie przepada się za obcokrajowcami a kolor skóry  działa jak czerwona płachta na byka!
 bredzisz, większość ludzi w tym kraju jest normalna, natomiast jest margines przygłupów z ilorazem inteligencji koczkodana, których powinna na bieżąco tępić policja i sądownictwo 
Avatar
HI / 22 listopada 2018 r. o 08:04
"– W mojej ocenie nie było sytuacji, by policja interweniująca na rzecz szykanowanych Egipcjan czegoś zaniedbała."*** A prewencja???
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 07:04
po co te prokuratury i sady istnieją? jak nie potrafią gościa zamknąć. jestem zszokowany policja odziwo łapie przestępcę a wymiar sprawiedliwości wyżej nie potrafi z nimi zrobić raz przykladnie porządku
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 05:47
Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju nie przepada się za obcokrajowcami a kolor skóry działa jak czerwona płachta na byka!
Avatar
Lovejoy / 22 listopada 2018 r. o 03:40
Bullshit
Avatar
... / 21 listopada 2018 r. o 22:42
Jak bym napisał ty o co myślę i połowa Polaków to zaraz by mnie ścigano
 ...a co bys napisal ? Prawde, ze jakas ciemnota przesladuje Koptow, chrzescijan z Egiptu, ktorzy w chrzescijanskiej kulturowo Polsce, sa gnebieni ? ....i za co sie pytam, za to ze uczciwie pracuja, zyja spokojnie, a w Egipcie ich ziomkowie sa przesladowani i gina w zamachach ? Bandzior, ktory naplul jednemu z tych Koptow na jego krzyz niech sie nie nazywa Polakiem.
Avatar
Sebastian / 21 listopada 2018 r. o 21:50
Czarnek niech tego gościa z Egiptu zapisze do PiSu.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 21:37
Jak bym napisał ty o co myślę i połowa Polaków to zaraz by mnie ścigano
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"
Magazyn

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"

W Polsce rośnie ponad 3000 roślin, z tego około 1000 jest jadalnych. Nie ma atlasu ani książki, gdzie wszystkie te rośliny jadalne były zebrane - rozmowa z Justyną Pargiełą, zielarzem fitoterapeutą, dyplomowanym ziołoznawcą, uczennicą Łukasza Łuczaja, wegetarianką, pasjonatką dzikich roślin jadalnych

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?
galeria

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?

Prokuratura Rejonowa w Zamościu wyjaśnia, jak doszło do tragicznej śmierci 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce, którego zwłoki wyłowiono w weekend z zalewu w Zamościu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Albert Krukow utrzelił hat-tricka dla ŁKS Łazy w spotkaniu z Tytanem Wisznice. Bramki gości bronił 59-letni prezes Zenon Stawecki. Bizon Jeleniec pokonał Orła Czemierniki 1:0 po ładnym golu Arkadiusza Osiaka

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Od 1 lipca obywatele Ukrainy nie będą już zwolnieni z opłat za przejazdy lubelskimi autobusami i trolejbusami. Władze miasta postanowiły nie przedłużać ulgi wprowadzonej po napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada.

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki bez pleców – czy istnieje fason, który sprawia, że czujemy się bardziej kobieco? To także jeden z najlepszych elementów garderoby na lato. Pozwala przetrwać największy upał, a do tego przykuwa uwagę. Warto poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednią sukienkę – wbrew pozorom seksowne wycięcia da się dopasować do każdej figury. Żeby ci to ułatwić, zebraliśmy kilka zasad co do tego, jak nosić odkryte plecy w sukience.

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Nowi proboszczowie w – Lublinie – parafie – archikatedralna i pw. św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Roztocze), w Kumowie, Żmudzi, Fajsławicach i Chełmie – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela (ul. ks. Księdza Marcelego Mrozka). Zmiany są też w lubelskiej Kurii Metropolitalnej. Dotyczą też 50 wikariuszy, który zmianą miejsce swojej posługi. Niektórzy idą na roczny urlop.

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie
galeria

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie

Wręczeniem dyplomów absolwenta i nagród książkowych rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Władze Lublina nie uruchomią w tym roku zapowiadanego programu dopłat do zabiegów sztucznego zapłodnienia in vitro. Za wprowadzeniem takich dopłat niemal trzy lata temu opowiedziała się Rada Miasta. Dotychczas niewiele z tego wynikło.

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka nie zdołała wykorzystać atutu własnego boiska i przegrała z Błękitnymi Obsza aż 0:3 w ostatniej kolejce rozgrywek. Zespół Jerzego Bojko może jednak mieć powody do zadowolenia, bo zaliczył świetną rundę wiosenną. Z kolei Błękitni wciąż wierzą, że to oni znajdą się na koniec sezonu na pierwszym miejscu.

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie
30 czerwca 2022, 19:30

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie

Zaplanowano seans filmowy, a przed nim konkursy z nagrodami dla pań, które zasiądą na widowni. W czwartek Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na „Kobiecy wieczór”.

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Pożyczka dostępna online to aktualnie jeden z najszybszych sposobów, aby otrzymać dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Zdecydowanym liderem takich rozwiązań są firmy pożyczkowe, których głównym celem jest to, aby środki z pożyczki trafiły, jak najszybciej na konto klienta. Uproszczony sposób wnioskowania sprawia, że klienci coraz częściej decydują się właśnie na korzystanie z usług sektora pozabankowego. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online.

Styl marokański w kuchni, sypialni i salonie – co potrzebujesz?

Styl marokański w kuchni, sypialni i salonie – co potrzebujesz?

Ciepłe kolory, dekoracyjny przepych, orientalne wzory z koniczyną w roli głównej, niecodzienne faktury – styl rodem z Maroka jest niezwykle żywiołowy i energetyczny. Chcesz wprowadzić go do swojego wnętrza? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poniżej wyjaśniamy, jakie są główne założenia marokańskiego stylu i jakie elementy warto wprowadzić do swojej kuchni, sypialni i salonu, by wszystko ze sobą współgrało.

Wymiana ekranu w iPhone – czy to się jeszcze opłaca?

Wymiana ekranu w iPhone – czy to się jeszcze opłaca?

Wymiana ekranu w iPhone dla niejednego właściciela słuchawki z nadgryzionym jabłkiem może brzmieć jak fatalny pomysł. Po uszkodzeniu matrycy kilkuletni, wciąż dobry smartfon osoby takie wolą spisać na straty, a w jego miejsce nabyć inne – w przypadku ograniczonego budżetu często gorsze – urządzenie. Nie musi minąć sporo czasu, by rzeczywistość spędzona z zastępczym telefonem w ręku zweryfikowała możliwości takiego sprzętu. Za iPhone’ami stoi nie tylko gigantyczna marka. Na swoją pozycję w pełni zasłużyły sobie płynnym i wygodnym działaniem, na którym po prostu można polegać. To jakość, której nie odrzuca się z powodu jednej usuwalnej usterki.

"Chcieliśmy by dzieci wiedziały, co działo się w naszej małej ojczyźnie". Widowisko w Sobieszczanach
Zdjęcia
galeria

"Chcieliśmy by dzieci wiedziały, co działo się w naszej małej ojczyźnie". Widowisko w Sobieszczanach

W niedzielne popołudnie w Sobieszczanach na łące nad Nędznicą odbyło się wyjątkowe widowisko historyczne.

Wspinali się nawet ci najmłodsi. Mistrzostwa Woj. Lubelskiego we wspinaczce sportowej juniorów w Lublinie [zdjęcia]