Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

20 listopada 2018 r.
11:21

Rasiści nadal atakują "Złotą Piramidę". Jeden z pracowników uciekł z miasta

1272 31 A A
Wafika nie ma już w Krasnymstawie – wyjechał, bo był dręczony przez miejscowych chuliganów. W zdjęciu na kółku – znicz, który jeden z osiłków przyniósł dla właściciela „Złotej Piramidy”<br />
Wafika nie ma już w Krasnymstawie – wyjechał, bo był dręczony przez miejscowych chuliganów. W zdjęciu na kółku – znicz, który jeden z osiłków przyniósł dla właściciela „Złotej Piramidy”
(fot. Jacek Barczyński)

Egipcjanie prowadzący bar w Krasnymstawie nadal słyszą rasistowskie wyzwiska i groźby. Jeden w końcu się poddał i uciekł z miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O atakach na Egipcjan pisaliśmy już we wrześniu. Po naszych tekstach zapanował spokój. Nie na długo.

– W końcu Wafik, mój współpracownik, popadł w silną depresję – mówi Mina, właściciel „Złotej Piramidy”. – Był w tak złym stanie, że mdlał za barem. Dwukrotnie trafił do szpitala. Nie wytrzymywał ciągłej presji i zagrożenia, wyjechał.

Kiedy latem Mina z Wafikiem uruchomili bar, przez pierwsze dwa tygodnie nic złego się nie działo. Ale pewnego dnia jeden z miejscowych chuliganów roztrzaskał krzesło. Innym razem zażądano od Miny, by podał kebab za darmo. W końcu znany im z widzenia osiłek z ogoloną głową pobił Wafika. Padły wyzwiska: brudasy, terroryści, ciapaci. A także: „Nie chcemy was w Polsce”, „Polska dla Polaków”.

Chuligani byli zatrzymywani, a zebrany przez policję materiał przekazywany prokuraturze, również z wnioskiem o zastosowanie wobec nich zakazu zbliżania się do „Złotej Piramidy”.

– Niewiele to dało – zauważa Mina. – Nadal jestem wyzywany. Ci, którym nie wolno się do mojego baru zbliżać, nic sobie z tego nie robią. A przed 1 listopada jeden z uczestników napaści na bar, nie objęty zakazem zbliżania się, przyniósł znicz. Powiedział, że to mój pogrzeb. Inny przesunął dłonią po szyi, by pokazać, co mnie czeka.

Mina stara się być twardy, ale przyznaje, że i on zaczyna się bać. Zwłaszcza o rodzinę. Kiedy pracował w ośrodku turystycznym nad Morzem Czerwonym, poznał dziewczynę z Krasnegostawu. Wzięli ślub w katolickim kościele koptyjskim. Zdecydowali się na wyjazd do Polski.

Mina nosi krzyż na piersi. Taki sam miał też Wafik, ale kiedy pokazał go jednemu z chuliganów na znak, że też jest chrześcijaninem, bandzior opluł krzyż.

– Po tym, jak właściciel baru powiadomił nas o kierowaniu pod jego adresem gróźb z powodu przynależności rasowej i narodowej sporządzony przez nas materiał przekazaliśmy prokuraturze – mówi Marek Kulibab z krasnostawskiej policji.

Miejscowa prokuratura wszczęła dwa postępowania przeciwko chuliganom. W ostatnich dniach oba zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, którą wyznaczono do prowadzenia spraw związanych ze stosowaniem przemocy lub gróźb z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej czy wyznaniowej. Czyny te zagrożone są karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Po naszej wrześniowej publikacji na temat rasistowskich ataków na Minę i Wafika, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek odwiedził „Złotą Piramidę” – zjadł obiad, rozmawiał z Egipcjanami.

Jak dziś, kiedy sytuacja nie uległa poprawie, skomentuje sprawę? – To skandal, niebywałe chamstwo, chuliganeria, którą musimy zwalczać – nie kryje oburzenia Przemysław Czarnek. – Będę w tej sprawie interweniował u komendanta wojewódzkiego policji. Nie możemy dopuścić do tego, aby ludzie, którzy w tak haniebny sposób zachowują się w stosunku do dwóch Koptów i rodziny jednego z nich, czuli się w Krasnymstawie bezkarni. Trzeba temu położyć tamę.

– Przyznaję, że czuję się już zmęczony – mówi Mina, kiedy pytamy o dalszy pobyt w Polsce. – Ja naprawdę kocham wasz kraj i chciałem w Krasnymstawie inwestować. Marzyła mi się sieć barów, a muszę zastanawiać się, co mnie jeszcze złego spotka.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 12:02
+60
To umierające miasto od lat terroryzowane jest przez grupke tych samych zje....ów. Policja ich zna , wie kim są ale nic z tym nie robi. Terroryzowanie jedynej w mieście restauracji i kilku barów to jest hobby tych debili. Rzeczywiście Pani Komendant KPP w Krasnymstawie powinna stanąć przed lustrem i zapytać samej siebie "CZY JA DAJĘ RADĘ ?".
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 11:42
+41
GDZIE JEST POLICJA!!! Komendant do dymisji. Brak nadzoru. MAŁO. NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW!!!
Avatar
polonicus / 20 listopada 2018 o 13:53
+37
W dziś w Belgii taki egicjanin wykrzykując Allah Akbar zaatakował nożem policjantów. Zapomnieliście już o ciężarówkach rozjeżdżających ludzi np. na festynach? CHCECIE TEGO SAMEGO W POLSCE ??
  Debilu jeden ten Mina i Wafik to Egipcjanie prawdziwi czyli Koptowie CHRZEŚCIJANIE !!!! Ich przodkowie wcześniej stali sie chrześcijanami niż przodkowie Polaków. W dodatku to właśnie Koptowie są w Egipcie (swoim własnym kraju) prześladowani, gnębieni i mordowani przez napływowych muzułmańskich przybyszów. Takich Koptów lepiej do Polski przyjmować zamiast gruźlików i HiVilityków ze wschodu. Koptów prawdziwy Polak o narodowych poglądach powinien chronić nie atakować, matole.
  Debilu jeden ten Mina i Wafik to Egipcjanie prawdziwi czyli Koptowie CHRZEŚCIJANIE !!!! Ich przodkowie wcześniej stali sie chrześcijanami niż przodkowie Polaków. W dodatku to właśnie Koptowie są w Egipcie (swoim własnym kraju) prześladowani, gnębieni i mordowani przez napływowych muzułmańskich przybyszów. Takich Koptów lepiej do Polski przyjmować zamiast gruźlików i HiVilityków ze wschodu. Koptów prawdziwy Polak o narodowych poglądach powinien chronić nie atakować, matole. rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 13:46
+26
Pominelabym wyznanie, ale skoro tyle tu wpisów o Islamostach i "Allah Akbar", to nie da się nie wspomnieć, że Koptowie to Chrześcijanie. Może typie tak rzucający nagłówkami byś się dokształcil. Nie zmienia to jednak faktu, że policja ma w d..., bo mają takie same poglądy, jak te polmozgi atakujące knajpę.
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 11:47
+23
Gdyby dał policji zniżkę na jedzenie to by tam były wszystkie radiowozy z miasta. Policmajstry są tam gdzie darmowa kawa albo zniżka. A zapytaj przełożonych czy to prawda to oczy jak pięć złoty i pełne zdziwienie A w myślach CIEKAWE Z KĄD WIE???
Avatar
podpis / 20 listopada 2018 o 13:25
+21
W dziś w Belgii taki egicjanin wykrzykując Allah Akbar zaatakował nożem policjantów. Zapomnieliście już o ciężarówkach rozjeżdżających ludzi np. na festynach? CHCECIE TEGO SAMEGO W POLSCE ??
 Artykuł jest o chrześcijanach dzbanie, którzy uczciwie pracują a nie biegają z nożem wykrzykując "Allah Akbar"
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 11:34
+21
A Policja udaje, że ich nie ma?
Avatar
dog / 20 listopada 2018 o 13:53
+15
W dziś w Belgii taki egicjanin wykrzykując Allah Akbar zaatakował nożem policjantów. Zapomnieliście już o ciężarówkach rozjeżdżających ludzi np. na festynach? CHCECIE TEGO SAMEGO W POLSCE ??
 a co ma wspólnego ten z belgi z tym uczciwie pracującym w kebabie?puknij sie w dyńke patafianie.
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 12:39
+13
Będzie nędza, bida, brzydko, byle jak, ale będzie NARODOWO. Dresy na ulicach i nikog więcej, bo wszyscy normalni uciekną. Ale będzie NARODOWO
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 11:50
+12
debile te dresy wyklęte , przecierz to nie islamiści prowadza ten bar , tylko Egipcjanie !!co te zakute lby maja do Egiptu, przecierz to nie alkaida, dresy lyśe zniszczyc, bo psoja wizerunek Polsków i Polski w europie, nawet tepe lby nie wiedza gdzie egipt sie znajduje i co to za kraj, żałosne!!!
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 o 11:26
+2
Jeden z tych który to robi to kryminalista, czy taki ktoś wogóle ma prawo zabierać głos?Pała w ten głupi, zdegenerowany łeb!
Avatar
a / 26 listopada 2018 o 09:56
+2
gonić te ciapate małpy
 Powinno sie gonić takich gnojków jak ty debilu. 
Avatar
adam michnik / 26 listopada 2018 o 09:04
-3
gonić te ciapate małpy
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 16:25
+2
Obiektywnie patrząc Policja nie jest winna. Winny jest Prokurator bo powinien dogadać z Sądem i na 3 miechy ich to byłby spokój. Policja złapała, a że dalej nic nie robią to już nic z tym nie zrobimy. szkoda. życzę szczęścia Panom.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 15:57
+3
i tak oto bańdzior górą ...a policji dajcie podwyżki za skuteczność!ignoranci!
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 09:46
+2
Dziwi mnie, że sytuacja ma miejsce niedaleko komendy policji. Chociaż z drugiej strony nie uważam aby było to dobre miejsce na tego typu bar ponieważ kilka kroków dalej znajduje się knajpa w której zbiera się grupa mieszkańców poniżej poziomu i przechodząc obok której sam byłem zaczepiany przez pijących
Avatar
olek / 22 listopada 2018 o 09:26
+4
złapać wysłać tych łysych przygłupów do Donbasu, niech tam się chociaż przydadzą jako mięso armatnie na przemiał
Avatar
pwl / 21 listopada 2018 o 18:51
+6
co z tego jakiego są wyznania - każdemu człowiekowi należy się szacunek
Avatar
AGA / 20 listopada 2018 o 19:53
+6
W dziś w Belgii taki egicjanin wykrzykując Allah Akbar zaatakował nożem policjantów. Zapomnieliście już o ciężarówkach rozjeżdżających ludzi np. na festynach? CHCECIE TEGO SAMEGO W POLSCE ??
 WŁASCICIELE BARU TO KOPTOWIE, KTÓRZY SĄ MORDOWANI PRZEZ ISLAMISTÓW, A TY JESTEŚ GŁUPIM DZBANEM!!
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 16:19
+4
To Leszek z pcka stary degenerat i cpun
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie ma porozumienia, strajk nauczycieli trwa. Niepewność wokół matur
galeria

Nie ma porozumienia, strajk nauczycieli trwa. Niepewność wokół matur 0 0

Strajk nauczycieli trwa, bo związkowcom nie udało się w czwartek porozumieć z rządem w sprawie podwyżek. W tle sporu jest strach maturzystów – jeśli do najbliższej środy w ich szkołach nie odbędą się klasyfikacje, nie zostaną dopuszczeni do egzaminu dojrzałości

Korona - Włókniarz 1:0. Uśmiech losu dla gospodarzy

Korona - Włókniarz 1:0. Uśmiech losu dla gospodarzy 0 0

Korona Łaszczów okazała się minimalnie lepsza od Włókniarza Frampol. Tym samym zespół trenera Jerzego Bojko spędzi święta wielkanocne w lepszych nastrojach, ale tuż po nich ekipę z Łaszczowa czeka piłkarski maraton

Prokurator żąda po 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold i jego żony
film

Prokurator żąda po 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold i jego żony 0 1

Gdańsk. O kary po 25 lat więzienia dla Katarzyny P. i Marcina P. zawnioskowała w mowie końcowej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku prokurator Izabela Janeczek w procesie dotyczącym afery finansowej Amber Gold. Proces w tej sprawie, w którym oskarżeni są były prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P., trwa przed sądem od marca 2016 r. 

Potrącił ją chłopak na hulajnodze. Dostała mandat
film

Potrącił ją chłopak na hulajnodze. Dostała mandat 0 6

Warszawa. Nastolatek na elektrycznej hulajnodze zderzył się z pieszą. Kobieta odniosła obrażenia, trafiła do szpitala, a później... została ukarana mandatem. Według policji, była sprawcą wypadku. 

Lublin: Mieszkańcy nie chcą kolejnego bloku za oknem. Ponad 250 pism z zastrzeżeniami do projektu

Lublin: Mieszkańcy nie chcą kolejnego bloku za oknem. Ponad 250 pism z zastrzeżeniami do projektu 6 8

Mieszkańcy os. Piastowskiego nie zgadzają się na budowę mieszkań w miejscu dawnej centrali telefonicznej przy Leszka Czarnego. Taką inwestycję miałaby umożliwić szykowana przez Urząd Miasta nowa wersja planu zagospodarowania terenu. Właśnie ten dokument wzbudza sprzeciw sąsiadów

Rozwój - Górnik 0:1. Druga wiosenna wygrana

Rozwój - Górnik 0:1. Druga wiosenna wygrana 5 3

Świąteczny prezent sprawili swoim kibicom zawodnicy Górnika Łęczna. Zespół dowodzony przez trenera Marcina Broniszewskiego pokonał w Katowicach tamtejszy Rozwój i sięgnął po drugi tej wiosny komplet punktów

Hiszpan trenerem Azotów Puławy?

Hiszpan trenerem Azotów Puławy? 3 1

W kadrze Azotów Puławy dojdzie do wielu zmian. Do końca kwietnia wyjaśni się, czy z zespołem będzie pracował trener Manolo Cadenas. Na celowniku obrońców brązowego medalu jest obrotowy II ligi niemieckiej Patryk Walczak

"Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel". Strajk uczniowski [zdjęcia, wideo]
Puławy
galeria
film

"Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel". Strajk uczniowski [zdjęcia, wideo] 0 41

Młodzież z puławskich szkół wspólnie z Obywatelami RP i radnymi opozycji z polskimi i unijnymi flagami pikietowała w czwartek przed Starostwem Powiatowym. – Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel – mówił organizator Strajku Uczniowskiego

Napisał o Marszu Równości w Lublinie: "Wszystkie k..wy do wora, a worek do jeziora". Odpowie przed sądem
galeria

Napisał o Marszu Równości w Lublinie: "Wszystkie k..wy do wora, a worek do jeziora". Odpowie przed sądem 192 22

Kolejni autorzy nienawistnych wpisów w internecie staną przed sądem. Obrali za cel prezydentów miast i uczestników Marszu Równości w Lublinie. Odpowiedzą za nawoływanie do zabójstwa.

Rowerzyści chcą więcej miejsc na rowery w pociągach. Co na to PKP Intercity?

Rowerzyści chcą więcej miejsc na rowery w pociągach. Co na to PKP Intercity? 23 9

O ułatwienie podróży pociągami dalekobieżnymi kursującymi z naszego regionu apeluje do spółki PKP Intercity lubelska Fundacja Mobilności Aktywnej. Teraz rowerzyści często skazani są na ustawianie jednośladów w przedsionkach, co nie jest wygodne ani dla nich, ani dla innych pasażerów.

Rozbiła miejski autobus na latarni, 20 osób z obrażeniami. Kobieta stanie przed sądem
Lublin
galeria

Rozbiła miejski autobus na latarni, 20 osób z obrażeniami. Kobieta stanie przed sądem 54 10

Kobieta, która prowadząc miejski autobus rozbiła go na latarni, stanie przed sądem. Odpowie za nieumyślne spowodowanie katastrofy drogowej. W zdarzeniu niewielkie obrażenia odniosło ponad 20 osób. 

Lublin: Ciało mężczyzny leżało przy jednym z bloków

Lublin: Ciało mężczyzny leżało przy jednym z bloków 27 5

Przy jednym z bloków w Lublinie znaleziono zwłoki mężczyzny. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Konferencja Apple 2019 – jakie nowości przygotowała firma Apple?

Konferencja Apple 2019 – jakie nowości przygotowała firma Apple? 0 0

25 marca odbyła się wyczekiwana przez miłośników technologicznych nowinek konferencja Apple. Jak co roku wydarzenie zorganizowane było z charakterystycznymi dla marki rozmachem – dość powiedzieć, że konferencję uświetniła obecność wielu gwiazd: m.in. Jennifer Aniston, Steve’a Carella, Oprah Winfrey, czy Stevena Spielberga.

Hetman Zamość powiększa przewagę

Hetman Zamość powiększa przewagę 12 1

Wystarczyły cztery kolejki rundy wiosennej, żeby przewaga Hetmana nad drugim zespołem w tabeli wzrosła z 11 do 15 punktów. Lider tabeli wygrał wszystkie swoje spotkania i strzelił w nich 17 bramek. Nie przeszkodziły nawet problemy z kontuzjami

Nowa organizacja urzędu w Białej Podlaskiej. Zniknęło kilka kierowniczych stanowisk

Nowa organizacja urzędu w Białej Podlaskiej. Zniknęło kilka kierowniczych stanowisk 7 10

Nowy organizacja urzędu miasta ma przynieść oszczędności. Prezydent Michał Litwiniuk (PO) zaprezentował właśnie nowy regulamin organizacyjny. W mieście nie ma na przykład drugiego zastępcy prezydenta, ani zastępcy skarbnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.