Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

28 lutego 2019 r.
20:29

Zażółkiew: Mieszkańcy w ramach protestu oflagowali wieś. "Władza wioską poniewiera"

129 15 A A
Mieszkańcy oflagowali całą wieś. Na wielu płotach zawisły też hasła protestacyjne
Mieszkańcy oflagowali całą wieś. Na wielu płotach zawisły też hasła protestacyjne

„Władza wioską poniewiera, raz nam daje raz zabiera”, „Do podziału wielki tort, a my nadal drugi sort” – to tylko niektóre z haseł, które zawisły na płotach mieszkańców Zażółkwi (gm. Krasnystaw). Ludzie po raz drugi protestują domagając się remontu przebiegającej przez wieś drogi. Po podobnej akcji w 2017 roku usłyszeli, że remont będzie, ale zapowiedziane prace nagle stanęły

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Droga biegnąca przez Zażółkiew to jedna z najgorszych tras w województwie. Po ulewach woda z pól zalewała całą szosę na wiele godzin, a fontanny błota spod kół wlewały się do ogródków. Żeby dostać się na przystanek, mieszkańcy zakładali kalosze, które zmieniali dopiero przed wejściem do autobusu. Brak przepustów i rowów odwadniających sprawiał, że zalewane były okoliczne posesje. Tiry jadące po dziurawej nawierzchni powodowały drgania, od których pękły ściany domów.

W 2017 r. mieszkańcy napisali do sejmiku województwa oraz samorządów powiatu i gminy w Krasnymstawie list z prośbą o jak najszybsze przeprowadzenie remontu. Podpisało się pod nim blisko 170 osób. Dodatkowo oflagowali wieś.

– Nasz głos został wtedy usłyszany. W ubiegłym roku wykonano pierwszy etap, czyli przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi – mówi Wanda Domańska, inicjatorka protestu i radna gminy Krasnystaw. – W tym roku przebudowana zostać miała droga przez całą wieś. Tak nam obiecano. Ale prace stanęły. Zostaliśmy z rozbudzonymi i zawiedzionymi nadziejami.

Urzędnicy zapewniają, że remont drogi będzie kontynuowany, ale… – Podstawowym wymogiem do podpisania umowy pomiędzy gminą a zarządem województwa jest podjęcie uchwały przez Radę Gminy o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 30 proc. zaktualizowanej wartości kosztorysowej zadania – tłumaczy Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka.

– Podczas marcowej sesji Rady Gminy będą uchwalone środki na finansowanie pierwszego etapu prac. Gmina szuka też środków na drugi etap – zapewnia Domańska.

– Przesłałam do Urzędu Marszałkowskiego naszą propozycję w tej sprawie, dotyczącą środków, jakie możemy wyasygnować. Oczekuję na spotkanie z marszałkiem, na którym będziemy rozmawiać na ten temat – mówi Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt Gminy Krasnystaw.

Ale mieszkańcy mają wątpliwości, czy uda się zebrać całą potrzebną kwotę. Dlatego szukają pomocy w Warszawie.

– Szanowny panie premierze, od wielu lat odbijamy się od wielu drzwi prosząc o remont drogi, która przebiega przez naszą miejscowość. Naszym nieszczęściem jest to, że droga nr 842, przy której mieszkamy, jest drogą wojewódzką. Gdyby była powiatową lub gminną, byłaby już w innym stanie. Dziennie przejeżdża tędy kilkaset samochodów ciężarowych. Droga przeszła remont ponad 30 lat temu. Ciągle słyszymy, że nie ma pieniędzy – tak rozpoczyna się list podpisany przez ponad 150 mieszkańców Zażółkwi do Mateusza Morawieckiego.

– Liczymy, że w roku wyborów władzy będzie zależało na naszym głosie i wywalczymy sobie drogę. Po wyborach znów o nas wszyscy zapomną – uważa jeden z sygnatariuszy listu. – Stąd biało-czerwone flagi w całej wsi i mnóstwo haseł. Chcemy, żeby nasz głos był słyszany w całym kraju. Jeśli tak się nie stanie, nie wykluczamy wyjścia na drogę i jej zablokowania.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 00:52
+19
Nie ma na drogi bo jest na 500+, jak dostajecie to kupcie sobie porządne gumofilce dla całej rodziny . Budżet Państwa nie jest z gumy, jest na 500+, obiadu, emerytury dla wielodzietnych niepracujących matek to skąd mają wziąć na remont drogi. Polska to nie Ameryka
Avatar
przejeżdżający / 28 lutego 2019 o 22:05
+11
Tak, asfalt jako taki, ale po ulewie na asfalcie przez niemal całą wieś jest 20 cm błota. Nie mieszkam ale jeżdżę tamtędy. Udręka. A jak błoto wyschnie to przez miesiąc jest kurz jak na rajdzie Paryż - Dakar. Do następnej ulewy. Przyjedzie koparka kilka dni po ulewie, zepchnie warstwę błota co z grubsza, a 5 - 10 com zostaje. Samochodem nie da się przejechać żeby tego kurzu nie złapać do środka, a ludzie mają tak od wielu lat. Albo błoto, albo kurz. Po ulewie nie wiadomo gdzie jest szosa, gdzie pobocze, a gdzie rów. Wszystko pod warstwą błota. Jesienią jak jest kampania buraczana nie ma się gdzie schować, półmetrowe pobocze przy szosie a dalej rów. Jak tiry się mijają to każdy jedzie kołami po bocznej linii. Nie chciałbym stać 20 - 30 cm od takiego tira który ma prędkość 80km na godzinę albo i więcej. Porządny chodnik i odwodnienie w tej miejscowości to powinien być priorytet, a nie odkładanie , odkładanie i odkładanie na później. Współczuję mieszkańcom i trzymam za nich kciuki. W końcu to dla wspólnego bezpieczeństwa i mieszkańców i nas kierowców przejeżdżających tamtędy. A, to że gdzieś są gorsze drogi nie usprawiedliwia nic nierobienia. Równajmy do lepszego, a nie do gorszego. W Kamerunie mają jeszcze gorsze drogi i co z tego? Czujemy się lepiej? Tu chodzi o bezpieczeństwo na drodze.
Tak, asfalt jako taki, ale po ulewie na asfalcie przez niemal całą wieś jest 20 cm błota. Nie mieszkam ale jeżdżę tamtędy. Udręka. A jak błoto wyschnie to przez miesiąc jest kurz jak na rajdzie Paryż - Dakar. Do następnej ulewy. Przyjedzie koparka kilka dni po ulewie, zepchnie warstwę błota co z grubsza, a 5 - 10 com zostaje. Samochodem nie da się przejechać żeby tego kurzu nie złapać do środka, a ludzie mają tak od wielu lat. Albo błoto, albo kurz. Po ulewie nie wiadomo gdzie jest szosa, gdzie pobocze, a gdzie rów. Wszystko pod warstwą błot... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 10:51
+8
Wstyd robicie nam mieszkańcom , tymi wierszykami na starych prześcieradłach!
 Wstydzić to się możesz Ty człowieku. Narzekać to każdy potrafi, ale jak trzeba się "zaktywizować" i zawalczyć o interesy mieszkańców to już jest trudno. Ale potem jak wreszcie ta droga zostanie wyremontowana to każdy będzie się chętnie chwalił jak on walczył.  Każda forma zwrócenia uwagi na problem mieszkańców jest dobra. Jeśli mieszkańcy sami nie będą się dobitnie domagać od władz poprawy swojego bezpieczeństwa i przebudowy drogi to dalej będzie trwał taki sam maraz jak przez ostanie 30 lat i będzie dalsze łatanie dziury na dziurze i spychanie błota na pobocze. Mieszkańcy Zażółkiewi - Brawo Wy!!! Jak będzie trzeba to sam chętnie się przyłącze do protestu i pikiety pod biurem Marszałka.
 Wstydzić to się możesz Ty człowieku. Narzekać to każdy potrafi, ale jak trzeba się "zaktywizować" i zawalczyć o interesy mieszkańców to już jest trudno. Ale potem jak wreszcie ta droga zostanie wyremontowana to każdy będzie się chętnie chwalił jak on walczył.  Każda forma zwrócenia uwagi na problem mieszkańców jest dobra. Jeśli mieszkańcy sami nie będą się dobitnie domagać od władz poprawy swojego bezpieczeństwa i przebudowy drogi to dalej będzie trwał taki sam maraz jak przez ostanie 30 lat i będzie dalsze łatan... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 07:41
+7
co to za zdjęcie , chyba najlepsze zdjęcie wybraliście. ta droga powinna być suymbolem nieudolności. zwłaszcza w okolicy tej Zażólkwi oraz dalej w połowie drogi do Kraśnika czyli Stara Wieś, gdzie łatają drogę PIACHEM!!! wstyd droga wojewódzka a łatana jest piachem i pachołkiem!!!
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 21:12
+6
Nie wygląda tragicznie.
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 08:48
+5
Doraźne remonty nie rozwiążą problemów mieszkańców. Tylko przebudowa, zbudowanie chodnika i odwodnienia sprawią iż będzie można bez obaw o własne życie wyjść na drogę. Rozgoryczenie mieszkańców wynika zaś z tego, że przebudowano w ubiegłym roku ok 1 km, następny odcinek ponad 900 m jest jest w trakcie przebudowy a prace wstrzymano u granic Zażółkwi. To mieszkańcy Zażółkwi nagłośnili problem bezpieczeństwa na drodze, to oni zaangażowali się i zorganizowali protest i to oni zawalczyli o poprawę warunków życia a zostali z niczym.
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 10:57
+4
Drogi mieszkańcy Rońska 
Wstyd robicie nam mieszkańcom , tymi wierszykami na starych prześcieradłach!
 Mieszkańc Rońska Tysię powinieneś wsydzić! Gdyby nie protest mieszkańców Zażółkiewi rozpoczęty w 2017 r.  to teraz mieszkańcy ul. Kłosowskiego w Krasnymstawie i Rońska nie mieli by teraz chodnika i przebudowy drogi. 
Avatar
Leon z / 28 lutego 2019 o 21:45
+3
owszem , są gorsze , ale jazdy rowerem nie polecam. a mieszkańcom - współczuję
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 21:33
+3
Są o wiele ,wiele gorsze drogi jak ta na fotce.
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 22:41
+2
Kara za głosowanie na dobrą zmianę musi być.
Avatar
rrj / 8 marca 2019 o 13:50
0
czy napewno normalny? sokro tak sie wypowiada??????
Avatar
spacerowicz / 4 marca 2019 o 17:14
+1
I tak trzymajcie, jest ścieżka rowerowa więc może z tego chodnika zrobić ścieżkę nordic walking do lasu na Białce. Panie Burmistrzu, Panie Starosto może coś dołożycie?
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 10:57
+4
Drogi mieszkańcy Rońska 
Wstyd robicie nam mieszkańcom , tymi wierszykami na starych prześcieradłach!
 Mieszkańc Rońska Tysię powinieneś wsydzić! Gdyby nie protest mieszkańców Zażółkiewi rozpoczęty w 2017 r.  to teraz mieszkańcy ul. Kłosowskiego w Krasnymstawie i Rońska nie mieli by teraz chodnika i przebudowy drogi. 
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 10:51
+8
Wstyd robicie nam mieszkańcom , tymi wierszykami na starych prześcieradłach!
 Wstydzić to się możesz Ty człowieku. Narzekać to każdy potrafi, ale jak trzeba się "zaktywizować" i zawalczyć o interesy mieszkańców to już jest trudno. Ale potem jak wreszcie ta droga zostanie wyremontowana to każdy będzie się chętnie chwalił jak on walczył.  Każda forma zwrócenia uwagi na problem mieszkańców jest dobra. Jeśli mieszkańcy sami nie będą się dobitnie domagać od władz poprawy swojego bezpieczeństwa i przebudowy drogi to dalej będzie trwał taki sam maraz jak przez ostanie 30 lat i będzie dalsze łatanie dziury na dziurze i spychanie błota na pobocze. Mieszkańcy Zażółkiewi - Brawo Wy!!! Jak będzie trzeba to sam chętnie się przyłącze do protestu i pikiety pod biurem Marszałka.
 Wstydzić to się możesz Ty człowieku. Narzekać to każdy potrafi, ale jak trzeba się "zaktywizować" i zawalczyć o interesy mieszkańców to już jest trudno. Ale potem jak wreszcie ta droga zostanie wyremontowana to każdy będzie się chętnie chwalił jak on walczył.  Każda forma zwrócenia uwagi na problem mieszkańców jest dobra. Jeśli mieszkańcy sami nie będą się dobitnie domagać od władz poprawy swojego bezpieczeństwa i przebudowy drogi to dalej będzie trwał taki sam maraz jak przez ostanie 30 lat i będzie dalsze łatan... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 08:48
+5
Doraźne remonty nie rozwiążą problemów mieszkańców. Tylko przebudowa, zbudowanie chodnika i odwodnienia sprawią iż będzie można bez obaw o własne życie wyjść na drogę. Rozgoryczenie mieszkańców wynika zaś z tego, że przebudowano w ubiegłym roku ok 1 km, następny odcinek ponad 900 m jest jest w trakcie przebudowy a prace wstrzymano u granic Zażółkwi. To mieszkańcy Zażółkwi nagłośnili problem bezpieczeństwa na drodze, to oni zaangażowali się i zorganizowali protest i to oni zawalczyli o poprawę warunków życia a zostali z niczym.
Avatar
Zażółkiew/Rońsko / 1 marca 2019 o 08:32
-6
Wstyd robicie nam mieszkańcom , tymi wierszykami na starych prześcieradłach!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 07:41
+7
co to za zdjęcie , chyba najlepsze zdjęcie wybraliście. ta droga powinna być suymbolem nieudolności. zwłaszcza w okolicy tej Zażólkwi oraz dalej w połowie drogi do Kraśnika czyli Stara Wieś, gdzie łatają drogę PIACHEM!!! wstyd droga wojewódzka a łatana jest piachem i pachołkiem!!!
Avatar
Puto / 1 marca 2019 o 07:05
-7
To kto wybudował CK w Lublinie ? Nie Kmiotki z POkrakami? Zamiast budować drogi w terenie jak Żółkiew to fundowali nam nasi kulturę. Oczywiście mieszkańcy mają rację. Ile lat będą czekać na swoje. Schetynówki nie wyszły a i rządy Kmiotków i POkrak Ich minęli. Teraz czas nadrobić te zaniedbania. O le. Cha, cha, cha.
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 00:52
+19
Nie ma na drogi bo jest na 500+, jak dostajecie to kupcie sobie porządne gumofilce dla całej rodziny . Budżet Państwa nie jest z gumy, jest na 500+, obiadu, emerytury dla wielodzietnych niepracujących matek to skąd mają wziąć na remont drogi. Polska to nie Ameryka
Avatar
normalny Patriota... / 1 marca 2019 o 00:11
-16
....chłopstwu we łbach się przewraca tak, jakby nasz krajowy budżet był z gumy! Kraj został doszczętnie wypruty z pieniędzy przez 8 lat nierządów poprzedniej władzy i to nie trzeba czytać w niby to mądrych książkach ale wystarczy w telewizorze zobaczyć. Polskie rodziny głodują i nie maja kabanów w chlewach aby ubić jak gumofilce tylko musza się uginać pod starymi naleciałościami. Naj sam przód tym w potrzebie a później na autostrady co to by chłopstwo swoimi limuzynami się rozbijało.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni 13 5

Trwają poszukiwania 35-latka z Trawnik podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Kobieta zginęła od przynajmniej kilku ciosów nożem. Nie wiadomo, dlaczego doszło do tragedii.

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji?

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji? 15 0

Zakończyły się prace inwentaryzacyjne na miejskim stadionie. Przypomnijmy, że władze miasta w grudniu zerwały umowę z wykonawcą przebudowy obiektu. 10-milionowa dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki nie jest zagrożona.

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę 0 2

57-latek z okolic Biłgoraja leczył ból gardła wódką z herbatą. Postanowił później usiąść za kierownicą, co skończyło się dachowaniem.

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia 1 1

Na ogół w białych bluzkach i koszulach przyszli w poniedziałek na uczelnię studenci i wykładowcy, którzy odpowiedzieli na apel Samorządu Studentów KUL. W Kościele katolickim 25 marca jest obchodzona uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również Dzień Świętości Życia.

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia 13 3

Z naszą redakcją skontaktował się mężczyzna, którego wizerunek opublikowała dziś Komenda Miejska Policji w Lublinie.

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera 9 15

W nadchodzących wyborach do rady nadzorczej Grupy Azoty SA będą mogli wystartować jedynie pracownicy tarnowskiej spółki. To łamanie obowiązującej ustawy – grzmią związkowcy z puławskich Zakładów Azotowych i zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera.

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach
Alarm 24

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach 40 2

Do zdarzenia doszło przed godz. 19 na al. Tysiąclecia w Lublinie.

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję 121 172

Coraz gorętsza robi się kampania przed pierwszym w historii miasta referendum lokalnym, które ma dotyczyć możliwości budowy bloków na górkach czechowskich. Właściciel tego terenu, spółka TBV, żąda usunięcia z internetu wizualizacji pokazującej blokowisko na części górek. Chce, aby policja namierzyła autora grafiki. –To próba zastraszania ludzi, którzy mają inne zdanie – odpowiada autor.

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet
30 marca 2019, 11:00

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet 0 0

PTTK w Lublinie zaprasza na spacer tematyczny po mieście śladem wielkich kobiet. Start 30 marca o godz. 11 spod pomnika Marii Curie-Skłodowskiej.

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie 1 0

Poseł Krzysztof Głuchowski (PiS) z Łukowa apeluje o powołanie rządowego zespołu, który będzie zajmował się polskim pszczelarstwem. Minister rolnictwa Jan Ardanowski zapowiada, że taki zespół powstanie.

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki
Alarm 24
galeria

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki 2 2

Na bałagan, zniszczone znaki drogowe i zapadające się studzienki skarżą się mieszkańcy m.in. ul. Żeromskiego w Kraśniku, którzy poprosili nas o interwencję w tej sprawie. Urzędnicy zapewniają, że wysłali już tam odpowiednie służby.

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia]

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia] 105 5

Policjanci z III komisariatu prowadzą postępowanie dotyczące przywłaszczenia portfela.

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę 99 29

Uznania Lublina za „miasto wolne od ideologii LGBT” chcą miejscy radni z opozycyjnego względem prezydenta klubu Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie przygotowali projekt stanowiska, który chcą poddać pod głosowanie na posiedzeniu Rady Miasta zbierającej się już w czwartek.

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury
30 marca 2019, 20:00

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury 0 0

Premierowy materiał z płyty "Prognozy" grupy Clock Machine usłyszymy już 30 marca o godz. 20, podczas koncertu formacji w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora 0 0

AZS PSW Biała Podlaska o krok od utrzymania się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.