Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

14 stycznia 2014 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Lublin: Najciekawsze restauracje w powiecie

2148 8 A A

Gdzie pojechać na dziczyznę, a gdzie na dobre ryby? Gdzie golonka jest smakowita, a gdzie pielmienie rozpływają się w ustach? Przedstawiamy restauracje w naszym województwie, które w nowym roku warto odwiedzić w pierwszej kolejności. Nasz wybór jest wyłącznie subiektywny, ale może być drogowskazem: gdzie warto pojechać, co warto zjeść

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kulinarny pejzaż naszego regionu zmienia się w szybkim tempie. Z jednej strony mamy przydrożne restauracje, gdzie można zjeść tanio i dużo. Z drugiej: restauracje, w których właściciele wprowadzają nowe techniki, je się tu najpierw oczami, później do głosu dochodzi smak. Na topie są restauracje rodzinne, gdzie potrawy przygotowywane są ze świeżych lokalnych produktów, często z własnego warzywnika. Niestety ceny idą w górę – i potrafią dorównać Warszawie. Przykładem jest tu Kazimierz Dolny. Ale jest to nóż obosieczny – warszawscy turyści jedzą przy trasie, a Kazimierzu tylko piją kawę.

Oto Top 10 restauracji, których recenzje ukazały się w "Przewodniku po restauracjach Lubelszczyzny” (w układzie alfabetycznym).

Canaletto w Zemborzycach Tereszyńskich

Jedna z nielicznych restauracji z kuchnią "Wellness” ze zdrowym jedzeniem w typie fitness mieszcząca się w hotelu Korona. Dobre, lekkie sałaty (carpaccio z gruszki), świetne duszone grzyby, policzki wołowe, dobre ryby. Kto się odchudza, a lubi celebrować jedzenie i pospacerować po wyjątkowych ogrodach, to właśnie znalazł sobie miejsce.

Kuchnia i Wino w Kazimierzu Dolnym

To jedyna restauracja, w której menu układał słynny Wojciech Modest Amaro, zdobywca gwiazdki Michelina. Carpaccio z gęsi, z orzechami, oliwą dyniową i gruszką marynowaną w occie porzeczkowym to mistrzostwo świata. Zjecie tu pyszny rosół z królika, świeże ryby, w tym filet z jesiotra. Potrawy przygotowywane są ze świeżych składników kupowanych w Kazimierzu i okolicy, nie stosuje się konserwantów i polepszaczy.

Patataj w Bochotnicy

Rodzinna restauracja pod Nałęczowem, skryta w ogrodzie. Mieści się w małej willi, miejsca trzeba rezerwować z jednodniowym wyprzedzeniem. Rewelacyjne pierogi z cielęciną, domowe zupy, dobra wołowina (w tym steki), tarty na deser. Kuchnia europejska i lokalna oparta na świeżych składnikach. Wizyta w "Patataj” to wspomnienie smaków dzieciństwa. I dobre ceny.

Siwy Dym w Celejowie

Autorska kuchnia Agnieszki Filiks. Pożywne zupy ze świetnym kociołkiem "Siwy Dym” (gulaszowa na dziczyźnie), flaki z boczniaka, schabowy pod pierzynką (jak u mamy), pyszna cielęcina, żołądki drobiowe w borowikach. Ceny w sam raz, można się najeść "na syto”. Fani pierogów będą szczęśliwi: opiekane z bobem są zawrotnie dobre, ruskie z okrasą jak domowe. Z mięsem i borowikami też.

Stary Młyn w Bełżycach

Jeśli chcecie pojechać "na prowincję” i zasmakować klimatu polecamy "Stary Młyn”, który działa w pieczołowicie odrestaurowanym młynie. Jeśli chcecie zjeść pyszną koperkową, barszcz ukraiński, pomidorówkę czy ogórkową to tylko tu. Gulasz z ziemniakami i ogórkiem kiszonym, schabowy, żeberka w sosie własnym, placek ziemniaczany z mięsem… smakują jak w domu. Do tego świetne, świeżutkie surówki.

Valentino. Kuchnia i wino w Konopnicy

Autorska kuchnia Janusza Ozgi, który stworzył menu w "Dworze Anna”. Praktyka w Wiedniu pozwoliła mu nadać polskiej kuchni europejski wymiar. Rewelacyjna zupa z bobu, klasyczny tatar, mostek cielęcy, kapłon po polsku. Po prostu stara, dobra szkoła gotowania wzorowana na lubelskich mistrzach kuchni. Restauracja jest bardzo młoda, z dużym potencjałem. Idealna na rodzinne obiady.

Villa Aurelia w Nałęczowie

Eleganckie, oszczędne wnętrze i dobre wina. Do tego sezonowa, lokalna kuchnia na wysokim poziomie. Świetne przystawki z vitello tonato na czele i duetem jagnięco-wołowym. Marynowana pierś z gęsi to rewelacja. Podobnie comberek jagnięcy. Oraz cudowne desery w rodzaju racuchów z jabłek. Tradycja połączona z nowoczesnością, lekka i zdrowa kuchnia. Drogo, ale warto zaszaleć.

W Młynie w Jakubowicach Murowanych

10 km od Lublina, nad Ciemięgą, w starym młynie mieści się jedna z najlepszych restauracji 2013 roku. Wnętrze jak w Prowansji, na pięknej zastawie podają tu potrawy godne Modesta Amaro. Polecamy wyborny pasztet z grasicy, rosół z lubczykiem, sałatkę z kaczki, stek z karczku, pierś z kaczki i wybitne desery. Polska kuchnia w technice "sous vide” i nowej aranżacji. Bardzo polecamy.

Zajazd Marta w Pułankowicach

Kultowe miejsce dla miłośników potraw z jagnięciny i dziczyzny. Wielkimi admiratorami ich kuchni są Piotr Bikont i Robert Makłowicz. Od 20 lat autorsko prowadzona przez Martę i Stanisława Stelmachów słynie z tatara, kołdunów litewskich, polędwicy wołowej, pierogów z gąsek, myśliwskiego bigosu i przedobrej golonki. Wszystkie warzywa i przyprawy pochodzą z własnego, ekologicznego ogrodu. Hitem "Marty” jest także menu weselne oparte na tradycyjnej, domowej, polskiej kuchni.

Zajazd Wincentów w Wincentowie

Autorska kuchnia Doroty Otachel, profesjonalni kelnerzy, doskonała obsługa. I kuchnia z pyszną nereczką w śmietanie, świetnymi zupami, pierogami pielmienie, gęsią, górką cielęcą oraz przysmakami z rosyjskiej kuchni. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych składników. Nowocześnie, zdrowo i kreatywnie. I coraz lepsze propozycje dla tych, co nie jedzą mięsa.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2014 o 11:15
0

Możesz zarabiać na wszystkim bez wychodzenia z domu.  http://u.42.pl/2MFW    Naciśnij "zacznij zarabiać" i przeczytaj zasady.
Zapoznaj się z treścią poradnika a przekonasz się że warto. Sprawdz!

Avatar
Josef / 15 stycznia 2014 o 10:49
0

A Makłowicz koszernego nie poleca? To chyba jego spejalność???

Avatar
Czysmakuje? / 15 stycznia 2014 o 08:58
0

A my dla odmiany wspomnimy o największym rozczarowaniu - restauracja Hotelu Europa...

http://czysmakuje.blogspot.com/2013/06/restauracja-hotelu-europa-dzisiaj-sie.html

Avatar
gość / 15 stycznia 2014 o 06:44
0

lascalaswidnik.pl

Avatar
Blondi / 14 stycznia 2014 o 23:01
0

Stary Młyn w Bełżycach???

Porażka.

Wszystko mrożone z mikrofali. Fasolkę po bretońsku podali mi na płytkim talerzu??? z widelcem??? i zamarzniętą na kość fasolką (sos był ciepły). Na moją uwagę, że tego nie da sie w taki sposób (i w tym stanie) zjeść, usłyszałam, że nikt się jeszcze nie skarżył. Chyba jestem jakaś dziwna, ale...........

Avatar
Łukasz / 14 stycznia 2014 o 22:41
0
Jeśli już to "Valentino, chleb i wino". Co jest jawnym zerżnięciem z warszawskiej, sławnej "St. Antonio, chleb i wino" z ul. Senatorskiej.
Avatar
sasiad / 14 stycznia 2014 o 22:24
0

W powiecie Lubartowskim, tylko FIRLEJOWE SIOŁO.

Polecam !!!!

Avatar
stero / 14 stycznia 2014 o 20:52
0

W Młynie Jakubowice Murowane to nad Bystrzycą

Avatar
Gość / 16 stycznia 2014 o 11:15
0

Możesz zarabiać na wszystkim bez wychodzenia z domu.  http://u.42.pl/2MFW    Naciśnij "zacznij zarabiać" i przeczytaj zasady.
Zapoznaj się z treścią poradnika a przekonasz się że warto. Sprawdz!

Avatar
Josef / 15 stycznia 2014 o 10:49
0

A Makłowicz koszernego nie poleca? To chyba jego spejalność???

Avatar
Czysmakuje? / 15 stycznia 2014 o 08:58
0

A my dla odmiany wspomnimy o największym rozczarowaniu - restauracja Hotelu Europa...

http://czysmakuje.blogspot.com/2013/06/restauracja-hotelu-europa-dzisiaj-sie.html

Avatar
gość / 15 stycznia 2014 o 06:44
0

lascalaswidnik.pl

Avatar
Blondi / 14 stycznia 2014 o 23:01
0

Stary Młyn w Bełżycach???

Porażka.

Wszystko mrożone z mikrofali. Fasolkę po bretońsku podali mi na płytkim talerzu??? z widelcem??? i zamarzniętą na kość fasolką (sos był ciepły). Na moją uwagę, że tego nie da sie w taki sposób (i w tym stanie) zjeść, usłyszałam, że nikt się jeszcze nie skarżył. Chyba jestem jakaś dziwna, ale...........

Avatar
Łukasz / 14 stycznia 2014 o 22:41
0
Jeśli już to "Valentino, chleb i wino". Co jest jawnym zerżnięciem z warszawskiej, sławnej "St. Antonio, chleb i wino" z ul. Senatorskiej.
Avatar
sasiad / 14 stycznia 2014 o 22:24
0

W powiecie Lubartowskim, tylko FIRLEJOWE SIOŁO.

Polecam !!!!

Avatar
stero / 14 stycznia 2014 o 20:52
0

W Młynie Jakubowice Murowane to nad Bystrzycą

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!