Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

10 marca 2009 r.
22:12
Edytuj ten wpis

Bogdanka odmówiła podwyżek, ale miała 400 tys. zł na albumy

0 29 A A

400 tys. zł wydała Bogdanka na albumy z grafikami wydrukowane przez firmę Dariusza Sienkiewicza, dyrektora TVP Lublin. Górnicy dostają je w podzięce za rekordowe wydobycie. Akurat w chwili, gdy kopalnia odmówiła im dorocznych podwyżek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Z jednej strony oszczędza się na ludziach i straszy kryzysem, a z drugiej lekką ręką wydaje 400 tys. zł! - denerwuje się jeden z górników.

Album "Lublin i ziemia lubelska w grafice XIX wieku” prezentuje się znakomicie. Format A3, twarda oprawa, 30 grubych kart z historycznymi rycinami. Do tego gustowne pudełko.

- Pomysł zrodził się w grudniu ub. roku, gdy kopalnia osiągnęła rekord wydobycia. Chcieliśmy uhonorować górników czymś wyjątkowym - tłumaczy Tomasz Zięba, rzecznik Bogdanki.

Ale nie wszyscy czują się uhonorowani. Wczoraj kolejne osoby zbojkotowały ekskluzywny prezent. - A po co mi on? - pyta Bogusław Szmuc, przewodniczący Związku Zawodowego Górników. - Co prawda wszyscy wiedzą, że górnicy to wielcy miłośnicy XIX-wiecznych rycin, ale ja dziękuję.

Górników złości, że kosztowny podarunek dostają w momencie, gdy zarząd odmówił im dorocznych podwyżek, tłumacząc się oszczędnościami. Wczorajsze rozmowy w tej sprawie znów zakończyły się fiaskiem. Mało tego: na wcześniejszym spotkaniu u wojewody lubelskiego prezes Mirosław Taras mówił, że kryzys może spowodować cięcia etatów w kopalni.

- W tej sytuacji chcielibyśmy wiedzieć, ile kosztowały albumy. I kto na tym zarobił. Zarząd milczy, a to nas niepokoi - mówi Ryszard Bronisz, szef związku zawodowego "Przeróbka”.

- Koszt jednego albumu nie przekroczył 100 zł brutto. Nakład to 4 tys. egzemplarzy - wylicza Zięba.

Album został wydany przez Wydawnictwo Si-Art ZPPD należące do Dariusza Sienkiewicza, dyrektora TVP Lublin. Sienkiewicz, przy współudziale Mariusza Hamerskiego, zadbał też o redakcyjną stronę przedsięwzięcia.

Ile zarobił na zleceniu wartości 400 tys. zł? - To tajemnica handlowa - ucina Sienkiewicz.

Nie dowiedzieliśmy się też, jakie honorarium za redaktorski nadzór otrzymał Mariusz Hamerski (ten były dziennikarz Kuriera Lubelskiego jest dziś pracownikiem Bogdanki i zajmuje się "wewnętrznym i zewnętrznym public relations”). Wczoraj był nieuchwytny. - Rzadko u nas bywa - usłyszeliśmy w Bogdance.

Spytaliśmy rzecznika kopalni czy Bogdanka ogłosiła konkurs na to zlecenie i czy byli inni oferenci, poza firmą pana Sienkiewicza?

Tomasz Zięba nie chciał odpowiedzieć wprost. - Oferta została zaakceptowana po analizie cen tego typu publikacji u innych podmiotów - wyjaśnił.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 19 marca 2009 o 10:30
0
XXX157 napisał:
Po co wypisujesz takie bzdury żadnych palców bym nie lizał nawet gdyby była na nich kolosalka kwota .nie jest niczym złym upominanie się o wyższe płace .


upominanie się o dodatkowe podwyżki do i tak wysokich pensji, oczywiście że jest nienormalne !!!
zamiast tego, niech zarząd zdecyduje się przyjąć nowych pracowników, starym rylom będzie lżej i nowi na tym skorzystają.
w powiatowym UP w Łęcznie 15 ofert pracy, stopa bezrobocia powyżej 10%


upominanie się o dodatkowe podwyżki do i tak wysokich pensji, oczywiście że jest nienormalne !!!
zamiast tego, niech zarząd zdecyduje się przyjąć nowych pracowników, starym rylom będzie lżej i nowi na tym skorzystają.
w powiatowym UP w Łęcznie 15 ofert pracy, stopa bezrobocia powyżej 10% rozwiń
Avatar
XXX157 / 14 marca 2009 o 14:38
0
Po co wypisujesz takie bzdury żadnych palców bym nie lizał nawet gdyby była na nich kolosalka kwota .nie jest niczym złym upominanie się o wyższe płace .
Avatar
sss / 14 marca 2009 o 14:21
0
GÓRNIK napisał:
Ty głupi de..lu jak tak duzo zarabiasz,że ci wystarcza na wszystko to może mi oddasz część swoich poborów.ABY ZREALIZOWAĆ SWOJE PASJE I MARZENIA POTRZEBNE SĄ DO TEGO PIENIĄDZE ,NIE MÓWIĄC JUŻ O WYKSZTAŁCENIU DZIECI I ZROBIENIU IM CHOCIAŻ RAZ NA ROK JAKIEGOŚ PREZENTU W POSTACI WYJAZDU NA WAKACJE,.TOBIE MOŻE I NIE SĄ POTRZEBNE PIENIĄDZE BO M,OŻE JUŻ MASZ DOROSŁE DZIECI WIĘC ŁATWO CI MÓWIĆ.TYLKO GŁUPI MÓWI ŻE MA DUŻO/.

ty deb***u górniku, mam ci oddać częśc swoich zarobków, jestes deb*** naprawdę?

ty deb***u górniku, mam ci oddać częśc swoich zarobków, jestes deb*** naprawdę? rozwiń
Avatar
GÓRNIK / 14 marca 2009 o 13:03
0
górnik nie ciemnota napisał:
jestem zadowolony az albumu, a ci co nie sa zadowoleni to jakaś ciemnota.
Oblizalibyście palec wyjęty z dupy gdyby był na nim jeden grosz.
związkowcy dolewają oliwy do ognia bo musza zaistnieć. żałosne.
kto nie chce niech nie bierza a jak weźmie to niech nie kłapie, jak ten podpuszczony wiecznie niezadowolony ryl

Ty głupi de..lu jak tak duzo zarabiasz,że ci wystarcza na wszystko to może mi oddasz część swoich poborów.ABY ZREALIZOWAĆ SWOJE PASJE I MARZENIA POTRZEBNE SĄ DO TEGO PIENIĄDZE ,NIE MÓWIĄC JUŻ O WYKSZTAŁCENIU DZIECI I ZROBIENIU IM CHOCIAŻ RAZ NA ROK JAKIEGOŚ PREZENTU W POSTACI WYJAZDU NA WAKACJE,.TOBIE MOŻE I NIE SĄ POTRZEBNE PIENIĄDZE BO M,OŻE JUŻ MASZ DOROSŁE DZIECI WIĘC ŁATWO CI MÓWIĆ.TYLKO GŁUPI MÓWI ŻE MA DUŻO/.

Ty głupi de..lu jak tak duzo zarabiasz,że ci wystarcza na wszystko to może mi oddasz część swoich poborów.ABY ZREALIZOWAĆ SWOJE PASJE I MARZENIA POTRZEBNE SĄ DO TEGO PIENIĄDZE ,NIE MÓWIĄC JUŻ O WYKSZTAŁCENIU DZIECI I ZROBIENIU IM CHOCIAŻ RAZ NA ROK JAKIEGOŚ PREZENTU W POSTACI WYJAZDU NA WAKACJE,.TOBIE MOŻE I NIE SĄ POTRZEBNE PIENIĄDZE BO M,OŻE JUŻ MASZ DOROSŁE DZIECI WIĘC ŁATWO CI MÓWIĆ.TYLKO GŁUPI MÓWI ŻE MA DUŻO/. rozwiń
Avatar
górnik nie ciemnota / 13 marca 2009 o 08:24
0
Gość napisał:
Ciekawa jestem kto jest zadowolony z tych albumów

jestem zadowolony az albumu, a ci co nie sa zadowoleni to jakaś ciemnota.
Oblizalibyście palec wyjęty z dupy gdyby był na nim jeden grosz.
związkowcy dolewają oliwy do ognia bo musza zaistnieć. żałosne.
kto nie chce niech nie bierza a jak weźmie to niech nie kłapie, jak ten podpuszczony wiecznie niezadowolony ryl
Avatar
sadi27 / 12 marca 2009 o 21:02
0
adriano napisał:
Popieram pomysł Zarządu. Niestety ryle nie umią tego docenić. Dla nich liczy się tylko kasa. Zaraz znowu będą płakać, że muszą iść w sobotę i niedzielę do pracy i jaka ta praca ciężka.

Spróbuj sam iść do kopalni to zobaczysz jak się przyjemnie pracuje deb***u
Avatar
górnik / 11 marca 2009 o 20:24
0
Nie rozumiem przez kogo jest inspirowana Pani Magdalena B. autorka tego artykułu. Album dostałem 3 tygodnie temu. Cenna pamiątka z dedykacją zarządu. Rolą związków jest oczywiście walka o prawa pracownicze w tym o podwyżki. Dlaczego jednak o tym napisano w dniu zawieszenia rozmów zz z zarządem. Jeśli będzie dobra sytuacja to podwyżki pewnie dostaniemy, po co sięgać po metody poniżej pasa panowie Bronisz i Szmuc.
Avatar
Gość / 11 marca 2009 o 18:51
0
Mariusz H. jest "słynny". Poczytajcie drodzy Górnicy o swoim koledze z pracy: [url="http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial=afery&id=3&p=teksty/show"]http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial...p;p=teksty/show[/url]
Avatar
Gość / 11 marca 2009 o 17:05
0
Dziwią mnie ci wszyscy , którzy tak pogardliwie wypowiadają sie an temat górników! Czy myślicie że naprawdę im tak jest rewelacyjnie, że maję tyle kasy? To spróbujcie tam się znalezć... nie jeden z was padlby po godzinie pracy pod ziemią, a co mówiąc pracować tam latami.. Jeśli nie macie zielonego pojecia o pracy i płacy górnika, to nie udzielajcie się............ !!!!!!!
Avatar
Pytek / 11 marca 2009 o 15:58
0
Co sie stało z wszystkimi uwagami jakie widniały od rana? Za dużo prawdy pisali o Sienkiewiczu? Czy wskazywali na nieprawidłowości w kopalni?
Avatar
~gość~ / 19 marca 2009 o 10:30
0
XXX157 napisał:
Po co wypisujesz takie bzdury żadnych palców bym nie lizał nawet gdyby była na nich kolosalka kwota .nie jest niczym złym upominanie się o wyższe płace .


upominanie się o dodatkowe podwyżki do i tak wysokich pensji, oczywiście że jest nienormalne !!!
zamiast tego, niech zarząd zdecyduje się przyjąć nowych pracowników, starym rylom będzie lżej i nowi na tym skorzystają.
w powiatowym UP w Łęcznie 15 ofert pracy, stopa bezrobocia powyżej 10%


upominanie się o dodatkowe podwyżki do i tak wysokich pensji, oczywiście że jest nienormalne !!!
zamiast tego, niech zarząd zdecyduje się przyjąć nowych pracowników, starym rylom będzie lżej i nowi na tym skorzystają.
w powiatowym UP w Łęcznie 15 ofert pracy, stopa bezrobocia powyżej 10% rozwiń
Avatar
XXX157 / 14 marca 2009 o 14:38
0
Po co wypisujesz takie bzdury żadnych palców bym nie lizał nawet gdyby była na nich kolosalka kwota .nie jest niczym złym upominanie się o wyższe płace .
Avatar
sss / 14 marca 2009 o 14:21
0
GÓRNIK napisał:
Ty głupi de..lu jak tak duzo zarabiasz,że ci wystarcza na wszystko to może mi oddasz część swoich poborów.ABY ZREALIZOWAĆ SWOJE PASJE I MARZENIA POTRZEBNE SĄ DO TEGO PIENIĄDZE ,NIE MÓWIĄC JUŻ O WYKSZTAŁCENIU DZIECI I ZROBIENIU IM CHOCIAŻ RAZ NA ROK JAKIEGOŚ PREZENTU W POSTACI WYJAZDU NA WAKACJE,.TOBIE MOŻE I NIE SĄ POTRZEBNE PIENIĄDZE BO M,OŻE JUŻ MASZ DOROSŁE DZIECI WIĘC ŁATWO CI MÓWIĆ.TYLKO GŁUPI MÓWI ŻE MA DUŻO/.

ty deb***u górniku, mam ci oddać częśc swoich zarobków, jestes deb*** naprawdę?

ty deb***u górniku, mam ci oddać częśc swoich zarobków, jestes deb*** naprawdę? rozwiń
Avatar
GÓRNIK / 14 marca 2009 o 13:03
0
górnik nie ciemnota napisał:
jestem zadowolony az albumu, a ci co nie sa zadowoleni to jakaś ciemnota.
Oblizalibyście palec wyjęty z dupy gdyby był na nim jeden grosz.
związkowcy dolewają oliwy do ognia bo musza zaistnieć. żałosne.
kto nie chce niech nie bierza a jak weźmie to niech nie kłapie, jak ten podpuszczony wiecznie niezadowolony ryl

Ty głupi de..lu jak tak duzo zarabiasz,że ci wystarcza na wszystko to może mi oddasz część swoich poborów.ABY ZREALIZOWAĆ SWOJE PASJE I MARZENIA POTRZEBNE SĄ DO TEGO PIENIĄDZE ,NIE MÓWIĄC JUŻ O WYKSZTAŁCENIU DZIECI I ZROBIENIU IM CHOCIAŻ RAZ NA ROK JAKIEGOŚ PREZENTU W POSTACI WYJAZDU NA WAKACJE,.TOBIE MOŻE I NIE SĄ POTRZEBNE PIENIĄDZE BO M,OŻE JUŻ MASZ DOROSŁE DZIECI WIĘC ŁATWO CI MÓWIĆ.TYLKO GŁUPI MÓWI ŻE MA DUŻO/.

Ty głupi de..lu jak tak duzo zarabiasz,że ci wystarcza na wszystko to może mi oddasz część swoich poborów.ABY ZREALIZOWAĆ SWOJE PASJE I MARZENIA POTRZEBNE SĄ DO TEGO PIENIĄDZE ,NIE MÓWIĄC JUŻ O WYKSZTAŁCENIU DZIECI I ZROBIENIU IM CHOCIAŻ RAZ NA ROK JAKIEGOŚ PREZENTU W POSTACI WYJAZDU NA WAKACJE,.TOBIE MOŻE I NIE SĄ POTRZEBNE PIENIĄDZE BO M,OŻE JUŻ MASZ DOROSŁE DZIECI WIĘC ŁATWO CI MÓWIĆ.TYLKO GŁUPI MÓWI ŻE MA DUŻO/. rozwiń
Avatar
górnik nie ciemnota / 13 marca 2009 o 08:24
0
Gość napisał:
Ciekawa jestem kto jest zadowolony z tych albumów

jestem zadowolony az albumu, a ci co nie sa zadowoleni to jakaś ciemnota.
Oblizalibyście palec wyjęty z dupy gdyby był na nim jeden grosz.
związkowcy dolewają oliwy do ognia bo musza zaistnieć. żałosne.
kto nie chce niech nie bierza a jak weźmie to niech nie kłapie, jak ten podpuszczony wiecznie niezadowolony ryl
Avatar
sadi27 / 12 marca 2009 o 21:02
0
adriano napisał:
Popieram pomysł Zarządu. Niestety ryle nie umią tego docenić. Dla nich liczy się tylko kasa. Zaraz znowu będą płakać, że muszą iść w sobotę i niedzielę do pracy i jaka ta praca ciężka.

Spróbuj sam iść do kopalni to zobaczysz jak się przyjemnie pracuje deb***u
Avatar
górnik / 11 marca 2009 o 20:24
0
Nie rozumiem przez kogo jest inspirowana Pani Magdalena B. autorka tego artykułu. Album dostałem 3 tygodnie temu. Cenna pamiątka z dedykacją zarządu. Rolą związków jest oczywiście walka o prawa pracownicze w tym o podwyżki. Dlaczego jednak o tym napisano w dniu zawieszenia rozmów zz z zarządem. Jeśli będzie dobra sytuacja to podwyżki pewnie dostaniemy, po co sięgać po metody poniżej pasa panowie Bronisz i Szmuc.
Avatar
Gość / 11 marca 2009 o 18:51
0
Mariusz H. jest "słynny". Poczytajcie drodzy Górnicy o swoim koledze z pracy: [url="http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial=afery&id=3&p=teksty/show"]http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial...p;p=teksty/show[/url]
Avatar
Gość / 11 marca 2009 o 17:05
0
Dziwią mnie ci wszyscy , którzy tak pogardliwie wypowiadają sie an temat górników! Czy myślicie że naprawdę im tak jest rewelacyjnie, że maję tyle kasy? To spróbujcie tam się znalezć... nie jeden z was padlby po godzinie pracy pod ziemią, a co mówiąc pracować tam latami.. Jeśli nie macie zielonego pojecia o pracy i płacy górnika, to nie udzielajcie się............ !!!!!!!
Avatar
Pytek / 11 marca 2009 o 15:58
0
Co sie stało z wszystkimi uwagami jakie widniały od rana? Za dużo prawdy pisali o Sienkiewiczu? Czy wskazywali na nieprawidłowości w kopalni?
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!