Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

9 sierpnia 2019 r.
13:25

Burmistrz wskoczył do basenu w ubraniu, sanepid bada wodę. "Nie spodziewałem się, że to wywoła taką aferę"

139 27 A A

O skoku burmistrza podczas długo oczekiwanego otwarcia wyremontowanego szkolnego basenu w Łęcznej rozpisują się już media w całej Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Nie spodziewałem się, że mój skok wywoła taką aferę. Chciałem, żeby to było coś ciekawszego niż tradycyjne przecięcie wstęgi na otwarcie. Nie byłem jednak w tym pomyśle oryginalny. Wcześniej robili to już inni samorządowcy w obecności mieszkańców i nigdy nie spotkało się to z atakiem, wręcz przeciwnie było przyjmowane bardzo pozytywnie – tłumaczy Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. – Mamy teraz do czynienia z burzą w szklance wody, jestem przekonany, że badania próbek wody nie wykażą niczego złego.

Wątpliwości co do czystości wody na pływalni pojawiły się po tym, gdy burmistrz wskoczył do niej w ubraniu. Nie oznacza to jednak, że woda jest zanieczyszczona. Sprawdzi to dopiero sanepid.

Jak informuje sanepid, wyniki badań mają być już w poniedziałek. Basen jest na razie zamknięty. - W czwartek w ramach kontroli wewnętrznej na zlecenie szkoły zostały pobrane próbki wody. Wyniki z laboratorium mają być w poniedziałek – mówi Elżbieta Piłka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej. – Szkoła ma obowiązek przedstawić nam wyniki badań i na tej podstawie wydamy decyzję czy z obiektu można korzystać czy nie.

Dodaje, że zarządca obiektu czyli szkoła jest też zobowiązana do monitorowania stanu wody i prowadzenia kontroli wewnętrznych w ramach ustalonego z sanepidem harmonogramu - dwa razy w miesiącu. Następna kontrola ma być przeprowadzona w drugiej połowie sierpnia.

– Takie kontrole i tak byłyby prowadzone bez względu na mój skok do basenu, bo takie są przepisy – podkreśla burmistrz Włodarski. – W związku z aferą wokół tej sytuacji uznaliśmy jednak, że obiekt, do czasu wyników stanu wody powinien być zamknięty. Chcieliśmy uniknąć zarzutów, że dopuszczamy do korzystania z basenu w czasie badań wody.

Przez ostatnie 1,5 roku na basenie trwały prace remontowe. Wymieniono całą infrastrukturę doprowadzania i uzdatniania wody oraz instalacje energetyczne, sanitarne i wentylacyjne. Wymiany doczekała się także niecna basenowa, oświetlenie i glazura na ścianach. To był generalny i niezbędny remont mającego blisko 40 lat basenu w Łęcznej. Wyremontowany obiekt, co najmniej do końca wakacji, będzie udostępniany bezpłatnie.

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zaścianek / 9 sierpnia 2019 o 17:34
+13
facet z poczuciem humoru,ale naszym plebejuszom jak zwykle to przeszkadza,brawo burmistrzu.a sanepid niech sie zajmie poważnymi sprawami
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 14:36
+8
Kilka lat temu w Puławach, dyrektor MOSiR - Antoni Rękas też skoczył do wody w ubraniu podczas otwarcia kompleksu basenów i nikt z tego tytułu afery nie robił. Burmistrz nie przyszedł prosto z pola, ubrudzony, zakurzony, usmolony, więc z jakimiś drobinkami pyłu system filtracyjny basenu spokojnie sobie da radę. Ludzie korzystający z basenu czasem dupski sobie dobrze nie podetrą i wskakują do wody i jest ok. Komuś wybitnie zależało aby zrobić wielką aferę.
Avatar
Japolan / 9 sierpnia 2019 o 19:04
+8
Z lubelskiej perspektywy: Odnoszę wrażenie, że "afera basenowa" jest tworzona przez ludzi zawiedzionych, którzy liczyli na burmistrzowski "pokaz w gaciach" (a nawet bez nich).
Avatar
Japolan / 9 sierpnia 2019 o 16:23
+8
Jeśli burtmistrz nie dostanie grzywny i nie pokryje strat z powodu zamnkięcia basenu, to oznacza, że każdy ma prawo w Łęcznej kąpać się wu braniu.
Jak do tej pory kąpano się na basenach w Łęcznej? Czyżby zupełnie bez ubrania - a więc w sposób praktykowany na tak zwanym Zachodzie i w Czechach tylko podczas imprez zamkniętych (czasami koedykacyjnych)? Kąpielówki (w ostatnich latach często długie szarawary) to też ubranie. Ratownicy często wskakują do basenu "tak, jak stoją" (np. spodenkach do kolan oraz w bluzce) i basenów nie zamyka się z tej okazji. Chodzi więc o nogawki (poniżej kolan) oraz o krawat. Czepialstwo - a nie powód do zamknięcia basenu. Czy jest jakiś konflikt między kierownictwem szkoły a Burmistrzem, który jest prawdziwą bazą tej propagandy?
Jak do tej pory kąpano się na basenach w Łęcznej? Czyżby zupełnie bez ubrania - a więc w sposób praktykowany na tak zwanym Zachodzie i w Czechach tylko podczas imprez zamkniętych (czasami koedykacyjnych)? Kąpielówki (w ostatnich latach często długie szarawary) to też ubranie. Ratownicy często wskakują do basenu "tak, jak stoją" (np. spodenkach do kolan oraz w bluzce) i basenów nie zamyka się z tej okazji. Chodzi więc o nogawki (poniżej kolan) oraz o krawat. Czepialstwo - a nie powód do zamknięcia basenu. Czy jest jak... rozwiń
Avatar
Japolan / 9 sierpnia 2019 o 14:00
+8
Według tego tępego podejścia, Burmistrz nawet oczyściłby wodę, gdyby wskoczył do niej na golasa. Daleki jestem od pochwalania mało poważnych zachowań ludzi władzy, ale teraz ma miejsce zwykłe czepialstwo oraz kolejny przejaw prymitywnego podejścia dp prawa - podobnie jak w: Chełmie (kierowany do izby wytrzeźwień mężczyzna miał próbować przekupić policjantów propozycją zamówienia pizzy) oraz w Hrubieszowie (ściganie młodych mężczyzn za ustawienie na sztorc rynkowych ławek). Ludzie, znormalniejcie!
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 13:09
+4
Ktoś kto rozkręcił aferę po takiej fajnej akcji promocyjnej z basenem jest skończonym idiotą. Wszystkie media piszą o Łęcznej, ale bardzo ciepło i pozytywnie. Brawo panie Włodarski.
Avatar
Ja / 9 sierpnia 2019 o 19:34
+4
Jeśli burtmistrz nie dostanie grzywny i nie pokryje strat z powodu zamnkięcia basenu, to oznacza, że każdy ma prawo w Łęcznej kąpać się wu braniu.
Jak do tej pory kąpano się na basenach w Łęcznej? Czyżby zupełnie bez ubrania - a więc w sposób praktykowany na tak zwanym Zachodzie i w Czechach tylko podczas imprez zamkniętych (czasami koedykacyjnych)? Kąpielówki (w ostatnich latach często długie szarawary) to też ubranie. Ratownicy często wskakują do basenu "tak, jak stoją" (np. spodenkach do kolan oraz w bluzce) i basenów nie zamyka się z tej okazji. Chodzi więc o nogawki (poniżej kolan) oraz o krawat. Czepialstwo - a nie powód do zamknięcia basenu. Czy jest jakiś konflikt między kierownictwem szkoły a Burmistrzem, który jest prawdziwą bazą tej propagandy?
 A dlaczego piszesz o "basenach w Łęcznej" - doliczyłeś te wszystkie ze szpitala?
 A dlaczego piszesz o "basenach w Łęcznej" - doliczyłeś te wszystkie ze szpitala? rozwiń
Avatar
Info / 9 sierpnia 2019 o 17:13
+4
Dlaczego nie redaktor Puzio pisze o naszym bohaterze?
Avatar
Japolan / 9 sierpnia 2019 o 15:08
+4
Basen sie zamyka tylko jak ktos odda wymiociny lub kał, tu nie mialo to miejsca, oskarzenia bezpodstawne, sanepid dziala bezprawnie.
Właśnie! Ciekawe, co by było, gdyby do basenu (i to tego samego) wskoczyła muzułmanka w burkini? Proponuję także zapytać, czy będzie wymieniana woda w jednym z miejskich basenów w Lublinie, na którym w najbliższych dniach mają odbyć się ceremonie świadków Jehowy (a podczas takich cereminii ludzie ubrani są w coś więcej, niż krótki strój kąpielowy).
Avatar
llb / 9 sierpnia 2019 o 13:37
+4
czyli burmistrz narobił w gacie...?!
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2019 o 22:29
-1
Oj jak się dobrze dzieje są inwestycje miasto coraz piękniejsze mieszkańcy się ciesza trzeba rozkręcić aferę zamiast docenic
Avatar
Wójcik z Łęcznej / 11 sierpnia 2019 o 09:49
+3
zamiast wylewać łzy nad Włodarskim i nad basenem, lepiej pomóżmy Piotrowi poniżej test Piotr walczy z bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy – osteosarcomą DOTYCHCZASOWE LECZENIE PIOTRKA Był już czterokrotnie operowany. Ostatnia operacja w Katowicach była radykalna, usunięto w całości dolną żuchwę, ślinianki, język, węzły chłonne, oraz założyli gastrostomię. Rekonstruowano mu twarz kością z bioder oraz z nogi kością strzałkową (przeszczep nie przyjął się). Jest po radioterapii , oraz wielokrotnej, bardzo wyniszczającej chemioterapii. Ze względu na gastrostomię wymaga specjalistycznego jedzenia oraz potrzebuje dużo materiałów opatrunkowych. ..:: Ciągłe wizyty u specjalistów, zakup leków, środków opatrunkowych, oraz preparatów spożywczych wysokobiałkowych przeznaczonych dla pacjentów onkologicznych z gastrostomią, koszty badań lekarskich często wykonywanych prywatnie ze względu na długie terminy oczekiwania, pochłaniają kilka tysięcy złotych miesięcznie. ŚIATEŁKO W TUNELU Kiedy w miesiącu czerwcu br. przerwano chemioterapię z przyczyn zdrowotnych (leczenie ostrego stanu zapalnego w jamie ustnej) – w miesiącu lipcu br. nastąpiła kolejna wznowa nowotworu – guz jest bardzo agresywny, mimo iż bezzwłocznie wznowiono kursy chemioterapii guz szybko się rozrasta wypełniając jamę ustną. W kraju wyczerpały się możliwości jego leczenia, nadzieją jest leczenie za granicą.... Trwają już badania genetyczne nowotworu tzw. biopsja płynna – w laboratorium CeGaT GmbH (Tubingen – Niemcy) , raport końcowy ma być gotowy do dnia 20 sierpnia 2019. Ponadto w dniu 02 sierpnia przeprowadzono konsultację lekarską w Vorreiter Klinik (Hinterschmiding – Niemcy) specjalizującej się w leczeniu nowotworów w innymi metodami niż chirurgia i chemioterapia - w wyniku tych konsultacji zdecydowano że na obecnym etapie choroby skuteczna będzie protonoterapia. Leczenie byłoby możliwe w Rinecker Proton Therapy Center w Monachium. Rodzina już kontaktowała się z Kliniką w Monachium , która potrzebuje pełnej dokumentacji z przebiegu choroby oraz sposobu leczenia w Polsce - w j. niemieckim. W tej chwili trwa tłumaczenie dokumentów oraz gromadzenie funduszy na terapię, bowiem koszt leczenia w Monachium to kwota 30 tys. euro. Wiedząc, że można wygrać z rakiem poprzez leczenie w klinice niemieckiej, tylko barierą do pokonania są środki finansowe a nasz rodzimy NFZ nie refunduje, dając Piotrowi tylko cichą eutanazję. Piotrek przez pięć lat dzielnie walczył z nierównym przeciwnikiem, niestety traumatyczny ból oraz brak nadziei na skuteczność leczenia w naszym kraju z każdym dniem pogłębia jego depresję. Licząc na zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji, z góry dziękujemy za okazaną pomoc. W imieniu Zarządu Celina Krawczyk Więcej o Piotrku możemy się dowiedzieć na: ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/trwa-walka-o-zycie-informatyka,n,1000246796.html ***s://***facebook.com/Lubelskie-Stowarzyszenie-Samopomocy-225020760961808/ jak można pomóc ***s://zrzutka.pl/4p5xc4?arid=4p5xc4-5ksycewhFDHoDDoa przez @zrzutkapl... lub wpłacając dowolną kwotę nr konta 83 8693 0006 2004 3000 3839 0001 tytuł przelewu "Dla Piotra Smalira" Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy ul. Probostwo 27; 20-089 Lublin Wszelkie pytania kierujemy pod nr. tel. 696 638 037 Bożena Siuda – Prezes LSS
zamiast wylewać łzy nad Włodarskim i nad basenem, lepiej pomóżmy Piotrowi poniżej test Piotr walczy z bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy – osteosarcomą DOTYCHCZASOWE LECZENIE PIOTRKA Był już czterokrotnie operowany. Ostatnia operacja w Katowicach była radykalna, usunięto w całości dolną żuchwę, ślinianki, język, węzły chłonne, oraz założyli gastrostomię. Rekonstruowano mu twarz kością z bioder oraz z nogi kością strzałkową (przeszczep nie przyjął się). Jest po radioterapii , oraz wielokrotnej, bardzo wyn... rozwiń
Avatar
garbaty cos ci muwi ? / 10 sierpnia 2019 o 17:17
0
jak znam ten jezyk z.. zamilcz
Avatar
No / 10 sierpnia 2019 o 17:10
-2
Wstyd mieć takiego burmistrza 
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 16:32
-1
Ten śmieszny burmistrz powinien skoczyć na główkę przed napełnieniem basenu wodą
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 14:36
+8
Kilka lat temu w Puławach, dyrektor MOSiR - Antoni Rękas też skoczył do wody w ubraniu podczas otwarcia kompleksu basenów i nikt z tego tytułu afery nie robił. Burmistrz nie przyszedł prosto z pola, ubrudzony, zakurzony, usmolony, więc z jakimiś drobinkami pyłu system filtracyjny basenu spokojnie sobie da radę. Ludzie korzystający z basenu czasem dupski sobie dobrze nie podetrą i wskakują do wody i jest ok. Komuś wybitnie zależało aby zrobić wielką aferę.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 13:09
+4
Ktoś kto rozkręcił aferę po takiej fajnej akcji promocyjnej z basenem jest skończonym idiotą. Wszystkie media piszą o Łęcznej, ale bardzo ciepło i pozytywnie. Brawo panie Włodarski.
Avatar
Gienio / 10 sierpnia 2019 o 07:21
-2
Człowiek bez wyobraźni. Regulaminu pływalni też nie potrafił przeczytać? 
Avatar
Trąba / 10 sierpnia 2019 o 07:07
-2
Kto wymyślił ten idiotyczny skok? Burmistrz powinien zapłacić za ten głupkowaty heppening
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 00:14
+3
to jakies bzdury, przecież ludzie kąpią się w majtkach a to tez ubranie
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie"

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie" 0 0

Mecz walki można było w niedzielę obejrzeć w Hrubieszowie. Tamtejsza Unia uległa Kryształowi Werbkowice 0:1.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r. 0 0

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy 0 0

Trzeci mecz z rzędu bez strzelonej bramki, a co za tym idzie bez zwycięstwa. Lublinianka niespodziewanie w niedzielę przegrała u siebie z Ładą Biłgoraj 0:1.

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut 0 0

Tomasovia pokonała w niedzielę Granit Bychawa 2:1. Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Wesley Cain – Kanadyjczyk i najnowszy nabytek niebiesko-białych

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept 0 1

Blisko 2,5 miliony elektronicznych recept wystawili od początku roku lekarze w całej Polsce. W województwie lubelskim było ich blisko 560 tysięcy.

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena
26 sierpnia 2019, 0:00

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena 0 0

Przedstawienia dla dzieci w różnym wieku, premiery, spotkania z artystami i warsztaty tematyczne - to wszystko czeka na gości Teatru Andersena w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się już we wrześniu.

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”
Alarm 24

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość” 13 17

Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”. Na drogach zaroiło się od samozwańczych „szeryfów”

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu!

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu! 0 0

Mistrzostwa Polski w Radomiu dla akademików. Klub z Lublina wygrał klasyfikację medalową z dorobkiem ośmiu krążków, w tym aż pięciu złotych

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 6

Świdniczanka Świdnik Mały rozgromiła kolejnego rywala. Tym razem w meczu derbowym rozbiła rezerwy Avii Świdnik aż 8:0

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka 0 1

Beniaminek z Bełżyc zaliczył fantastyczny start i po trzech kolejkach ma komplet punktów. W sobotę wygrał z MKS Ryki, choć kończył mecz w dziewiątkę

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Wielkie emocje w meczu beniaminków z Krasnobrodu i Łaszczówki. Losy meczu zmieniały się jak w kalejdoskopie i gdy wydawało się że po wygraną sięgną miejscowi goście w ostatnich sekundach doprowadzili do remisu

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar 17 10

Na najbardziej niebezpiecznym odcinku ul. Nadbystrzyckiej wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Na obu jezdniach pojawiło się oznakowanie mające skłonić kierowców do wolniejszej jazdy. Wprowadzono też ograniczenie prędkości. Zbyt szybka jazda jest tu główną przyczyną śmiertelnych wypadków.

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu 35 11

Tyle podpisów zebrał społeczny komitet „Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”. To przeciwnicy inwestycji Veolii Wschód, która chce rozbudować ciepłownię. W poniedziałek na sesji też będzie mowa o terenie przy ul. Hrubieszowskiej. Chodzi o zmiany, które uniemożliwią tu utylizację odpadów komunalnych.

Jaka sieć handlowa przejmie Tesco w Lublinie? Wyprzedaż w hipermarkecie napędza klientów małym sklepom

Jaka sieć handlowa przejmie Tesco w Lublinie? Wyprzedaż w hipermarkecie napędza klientów małym sklepom 5 9

Od początku sierpnia w Tesco trwa wielka wyprzedaż towaru. Sprzedawcy części małych sklepów działających na terenie centrum handlowego obawiają się, że jeśli główna hala sprzedaży zostanie zlikwidowana to klienci przestaną odwiedzać galerię przy ul. Orkana. Reszta jednak uspokaja: teraz klientów jest nawet więcej niż w ostatnich miesiącach.

Powiat puławski bawi się na dożynkach w Kurowie [zdjęcia]
galeria

Powiat puławski bawi się na dożynkach w Kurowie [zdjęcia] 14 0

Na boisku szkolnym w Kurowie w niedzielę można było obejrzeć dożynkowe wieńce ze wszystkich stron powiatu puławskiego, skosztować lokalnych przysmaków, a także domowej roboty nalewek. Imprezę wspólnie otworzyli starosta Danuta Smaga i wójta Kurowa Arkadiusz Małecki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.