Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

19 sierpnia 2014 r.
8:45
Edytuj ten wpis

Elektrownia w Starej Wsi: Urzędnicy za, ekolodzy przeciw

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
6 21 A A

Jeszcze w tym roku Urząd Miejski w Łęcznej wyda decyzję środowiskową w sprawie budowy elektrowni w Starej Wsi. Na uwagi mieszkańców i organizacji urzędnicy czekają tylko do 8 września

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dobiegają do końca konsultacje społeczne w sprawie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy elektrowni węglowej w Starej Wsi pod Łęczną. Pozytywne opinie w sprawie tej inwestycji wydał już sanepid i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

- Do 8 września czekamy na ostatnie uwagi i wnioski obywateli oraz zainteresowanych instytucji - mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik łęczyńskiego Ratusza.
Elektrownię chce zbudować francuski koncern energetyczny GDF Suez, właściciel siłowni w Połańcu. Rok temu francuski producent energii podpisał list intencyjny ze spółką Lubelski Węgiel Bogdanka. - Nad tym projektem pracujemy już od 2008 roku. Z budową elektrowni zamierzamy ruszyć w 2016 roku, aby w 2020 wpiąć się do sieci energetycznej - mówił rok temu Grzegorz Górski, wówczas prezes, a obecnie członek Rady Nadzorczej GDF Suez Energia Polska.

Inwestycja ma kosztować 3,5 mld zł. Przy budowie ma pracować około 1500 osób, potem w siłowni znajdzie zatrudnienie ok.140 osób.

Pomysł budowy elektrowni siłowej nie każdemu się podoba. Negatywne zdanie o projekcie mają cztery polskie towarzystwa ekologiczne. - Gminy Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego promują się jako tereny, gdzie można cieszyć się nieskażona przyrodą i czystym powietrzem. Tysiące mieszkańców Lublina ma tam działki rekreacyjne. Branża turystyczna dynamicznie się rozwija, ale kto będzie chciał odpoczywać w cieniu kominów elektrowni? Liczba osób czerpiących dochody z turystyki znacznie przekracza liczbę miejsc pracy oferowanych przez kopalnię i elektrownię razem wzięte - argumentuje Krzysztof Gorczyca z Towarzystwo dla Natury i Człowieka.

Ekolodzy podnoszą także mocniejsze argumenty. - Do liczby 5400 przedwczesnych zgonów rocznie w wyniku emisji zanieczyszczeń z polskich elektrowni blok węglowy w Łęcznej może dodać kolejne 55 - wylicza Gorczyca. - Elektrownia ma rocznie emitować ponad 3 tys. ton dwutlenku siarki i ponad 300 ton niebezpiecznego pyłu PM10. Koszty leczenia chorób powinny być ujęte w ogólnym bilansie inwestycji - dodaje, powołując się na dane z raportu przygotowanego przez ekspertów z Uniwersytetu w Stuttgarcie

W toku konsultacji społecznych do tej pory wpłynęło siedem zapytań: 4 od organizacji, 3 od osób fizycznych. - Na wszystkie odpowiedzieliśmy. Teraz czekamy na decyzję UM Łęczna - zapewnia Paweł Antończyk, rzecznik prasowy Grupy GDF Suez.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, mimo protestów ekologów, opinia środowiskowa Urzędu Miasta w Łęcznej będzie pozytywna. - Po wydaniu decyzji nie będzie już czasu na uwagi i sugestie. Strony będą miały jedynie czas na zaskarżenie decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie - dodaje Kuczyński.
GDF Suez po otrzymaniu decyzji środowiskowej będzie mógł się ubiegać o pozwolenia na budowę Starostwie Powiatowym w Łęcznej. To będzie ostatni "papierek” niezbędny do rozpoczęcia budowy siłowni.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karol / 8 listopada 2014 o 19:57
0

2,700000000 kosztują panele fotowoltaiczne na farmę 500 megawat zdrowe słoneczka nam nie brakuje jestem przeciwny takim inwestycją może  jeszcze będą dostawać dopłaty do zielonej energii

takie cuda to tylko u nas 70 km drogi szybkiego ruchu budowali 4 lata  podczas gdy ze Świecka w kierunku Poznania 100 km autostrady w 7 miesięcy i dziwimy się że to Polska B tu każdy myśli że trzeba załatwić i oni załatwili teraz w wyborach ludzie zachęcają mnie do głosowania na człowieka tylko dlatego że on załatwi dla gminy na pytanie co  nie ma odpowiedzi

2,700000000 kosztują panele fotowoltaiczne na farmę 500 megawat zdrowe słoneczka nam nie brakuje jestem przeciwny takim inwestycją może  jeszcze będą dostawać dopłaty do zielonej energii

takie cuda to tylko u nas 70 km drogi szybkiego ruchu budowali 4 lata  podczas gdy ze Świecka w kierunku Poznania 100 km autostrady w 7 miesięcy i dziwimy się że to Polska B tu każdy myśli że trzeba załatwić i oni załatwili teraz w wyborach ludzie zachęcają mnie do głosowania na człowieka tylko dlatego że on załatwi dla gminy na pytanie c... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2014 o 18:33
0

A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?

To zmniejszyło by lobby rafineri na paliwo, ogólnie w ochronie środowiska na tak wysokim szczeblu jak elektrownie głównie chodzi o pieniądze. Chory system zauważ że nic teraz nie idzie w dobrym kierunku. a w odzysk Co2 i zamiana na paliwo trzeba wsadzć dużo energii i paliwo było by droższe od tego dzisiaj ale gdyby chodziło o dobro środowiska to może by ten sektor to chciał dofinansowywać ale żyjemy w czasach zysku za wszelką cęnę ....

To zmniejszyło by lobby rafineri na paliwo, ogólnie w ochronie środowiska na tak wysokim szczeblu jak elektrownie głównie chodzi o pieniądze. Chory system zauważ że nic teraz nie idzie w dobrym kierunku. a w odzysk Co2 i zamiana na paliwo trzeba wsadzć dużo energii i paliwo było by droższe od tego dzisiaj ale gdyby chodziło o dobro środowiska to może by ten sektor to chciał dofinansowywać ale żyjemy w czasach zysku za wszelką cęnę ....

rozwiń
Avatar
Pracownik ratusza / 20 sierpnia 2014 o 18:16
0

Ciekawe czemu Francuzi u siebie nie postawią tych elektrowni tylko wciskają syf i zacofanie biedakom na wschodzi. O dziwo francuski rząd ma ambitne plany budowy nowych instalacji OZE. Ale u nas wciska się ludziom do głowy, że OZE drogie, a węgiel - taniocha. Ani nie truje, ani nie zanieczyszcza. Tylko ciekawe czemu w Stanach zamykają na potęgę elektrownie węglowe, a u nas budują. Acha, no i oczywiście ekolog to złodziej i wyłudzacz, a politycy i wielkie koncerny to sami prawowici i kochający ludzkość istoty działające wyłącznie charytatywnie, żeby ludziom było dobrze i miło... Proszę się zastanowić, co Państwo tutaj wypisujecie...żal

Ciekawe czemu Francuzi u siebie nie postawią tych elektrowni tylko wciskają syf i zacofanie biedakom na wschodzi. O dziwo francuski rząd ma ambitne plany budowy nowych instalacji OZE. Ale u nas wciska się ludziom do głowy, że OZE drogie, a węgiel - taniocha. Ani nie truje, ani nie zanieczyszcza. Tylko ciekawe czemu w Stanach zamykają na potęgę elektrownie węglowe, a u nas budują. Acha, no i oczywiście ekolog to złodziej i wyłudzacz, a politycy i wielkie koncerny to sami prawowici i kochający ludzkość istoty działające wyłącznie charytatyw... rozwiń

Avatar
kolo / 20 sierpnia 2014 o 10:34
0

Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE SOBIE MYDLIĆ OCZU. A CO2 potrzebują rośliny do wzrostu to jest ich pokarm. My z każdym wydechem wydychamy CO2 niedługo nam będą kazali płacić!! 

Więc jestem ZA bo wiem że będzie to CZYSTA elektrownia z NAJNOWSZĄ technologią będziemy spalać nasz Polski węgiel ludzie będą mieli prace wykarmią rodziny i będą szczęśliwi!!!!!!!!!! 

A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?

A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?

rozwiń
Avatar
kolo / 20 sierpnia 2014 o 10:31
0

dokąd banda ekoterrorystów będzie rządzić w tym poje***ym kraju? Jak nie kler to eko-banda. Łęczyńska wladzo, panowie  decydenci . Chcemy elektrowni bo ona przynosi pieniądze,. wszelkie bandy anty--- przepędzić a jak trzeba to my udzielimy sie spolecznie aby przepędzić te bandy eko...

Szkoda,że nie ma łapek. Ode mnie kciuk w górę

Avatar
energiozjadacz / 20 sierpnia 2014 o 05:53
0

ekoterroryści niech płacą za drogi prąd z powodu przesyłu złóżmy pozew zbiorowy z lubelskiego.

Avatar
eko-na stryczek / 19 sierpnia 2014 o 20:56
0

Trzeba zapąłćić ekologom i księżom za pozwolenie na budowę. W kato-tuskowym kraju rządzi kler i ekoterroryści. Przekupić tych darmozjadów i pozwolenie będzie na pewno

Avatar
Stanisław / 19 sierpnia 2014 o 20:52
0

dokąd banda ekoterrorystów będzie rządzić w tym pojebanym kraju? Jak nie kler to eko-banda. Łęczyńska wladzo, panowie  decydenci . Chcemy elektrowni bo ona przynosi pieniądze,. wszelkie bandy anty--- przepędzić a jak trzeba to my udzielimy sie spolecznie aby przepędzić te bandy eko...

Avatar
Max / 19 sierpnia 2014 o 19:59
0

Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE SOBIE MYDLIĆ OCZU. A CO2 potrzebują rośliny do wzrostu to jest ich pokarm. My z każdym wydechem wydychamy CO2 niedługo nam będą kazali płacić!! 

Więc jestem ZA bo wiem że będzie to CZYSTA elektrownia z NAJNOWSZĄ technologią będziemy spalać nasz Polski węgiel ludzie będą mieli prace wykarmią rodziny i będą szczęśliwi!!!!!!!!!! 

Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE... rozwiń

Avatar
ex_ / 19 sierpnia 2014 o 19:54
0

stop elektrowniom !!! jakimkolwiek elektrowniom !!!

od wiatrowych kury mie sie nie nieso

od węglowych pył węglowy i smród mam na polu

od atomowych boli mnie druga głowa

od wodnych mam reumatyzm

od słonecznych mnie razi odbite światło

od pływowych mam złe samopoczucie...

Avatar
karol / 8 listopada 2014 o 19:57
0

2,700000000 kosztują panele fotowoltaiczne na farmę 500 megawat zdrowe słoneczka nam nie brakuje jestem przeciwny takim inwestycją może  jeszcze będą dostawać dopłaty do zielonej energii

takie cuda to tylko u nas 70 km drogi szybkiego ruchu budowali 4 lata  podczas gdy ze Świecka w kierunku Poznania 100 km autostrady w 7 miesięcy i dziwimy się że to Polska B tu każdy myśli że trzeba załatwić i oni załatwili teraz w wyborach ludzie zachęcają mnie do głosowania na człowieka tylko dlatego że on załatwi dla gminy na pytanie co  nie ma odpowiedzi

2,700000000 kosztują panele fotowoltaiczne na farmę 500 megawat zdrowe słoneczka nam nie brakuje jestem przeciwny takim inwestycją może  jeszcze będą dostawać dopłaty do zielonej energii

takie cuda to tylko u nas 70 km drogi szybkiego ruchu budowali 4 lata  podczas gdy ze Świecka w kierunku Poznania 100 km autostrady w 7 miesięcy i dziwimy się że to Polska B tu każdy myśli że trzeba załatwić i oni załatwili teraz w wyborach ludzie zachęcają mnie do głosowania na człowieka tylko dlatego że on załatwi dla gminy na pytanie c... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2014 o 18:33
0

A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?

To zmniejszyło by lobby rafineri na paliwo, ogólnie w ochronie środowiska na tak wysokim szczeblu jak elektrownie głównie chodzi o pieniądze. Chory system zauważ że nic teraz nie idzie w dobrym kierunku. a w odzysk Co2 i zamiana na paliwo trzeba wsadzć dużo energii i paliwo było by droższe od tego dzisiaj ale gdyby chodziło o dobro środowiska to może by ten sektor to chciał dofinansowywać ale żyjemy w czasach zysku za wszelką cęnę ....

To zmniejszyło by lobby rafineri na paliwo, ogólnie w ochronie środowiska na tak wysokim szczeblu jak elektrownie głównie chodzi o pieniądze. Chory system zauważ że nic teraz nie idzie w dobrym kierunku. a w odzysk Co2 i zamiana na paliwo trzeba wsadzć dużo energii i paliwo było by droższe od tego dzisiaj ale gdyby chodziło o dobro środowiska to może by ten sektor to chciał dofinansowywać ale żyjemy w czasach zysku za wszelką cęnę ....

rozwiń
Avatar
Pracownik ratusza / 20 sierpnia 2014 o 18:16
0

Ciekawe czemu Francuzi u siebie nie postawią tych elektrowni tylko wciskają syf i zacofanie biedakom na wschodzi. O dziwo francuski rząd ma ambitne plany budowy nowych instalacji OZE. Ale u nas wciska się ludziom do głowy, że OZE drogie, a węgiel - taniocha. Ani nie truje, ani nie zanieczyszcza. Tylko ciekawe czemu w Stanach zamykają na potęgę elektrownie węglowe, a u nas budują. Acha, no i oczywiście ekolog to złodziej i wyłudzacz, a politycy i wielkie koncerny to sami prawowici i kochający ludzkość istoty działające wyłącznie charytatywnie, żeby ludziom było dobrze i miło... Proszę się zastanowić, co Państwo tutaj wypisujecie...żal

Ciekawe czemu Francuzi u siebie nie postawią tych elektrowni tylko wciskają syf i zacofanie biedakom na wschodzi. O dziwo francuski rząd ma ambitne plany budowy nowych instalacji OZE. Ale u nas wciska się ludziom do głowy, że OZE drogie, a węgiel - taniocha. Ani nie truje, ani nie zanieczyszcza. Tylko ciekawe czemu w Stanach zamykają na potęgę elektrownie węglowe, a u nas budują. Acha, no i oczywiście ekolog to złodziej i wyłudzacz, a politycy i wielkie koncerny to sami prawowici i kochający ludzkość istoty działające wyłącznie charytatyw... rozwiń

Avatar
kolo / 20 sierpnia 2014 o 10:34
0

Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE SOBIE MYDLIĆ OCZU. A CO2 potrzebują rośliny do wzrostu to jest ich pokarm. My z każdym wydechem wydychamy CO2 niedługo nam będą kazali płacić!! 

Więc jestem ZA bo wiem że będzie to CZYSTA elektrownia z NAJNOWSZĄ technologią będziemy spalać nasz Polski węgiel ludzie będą mieli prace wykarmią rodziny i będą szczęśliwi!!!!!!!!!! 

A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?

A przy okazji, gdzie jest wynalazek rodem z lubelszczyzny uzyskiwania paliwa z filtrów . Przecież to też proekologiczny i co? Rafinerie się zaangażowały?

rozwiń
Avatar
kolo / 20 sierpnia 2014 o 10:31
0

dokąd banda ekoterrorystów będzie rządzić w tym poje***ym kraju? Jak nie kler to eko-banda. Łęczyńska wladzo, panowie  decydenci . Chcemy elektrowni bo ona przynosi pieniądze,. wszelkie bandy anty--- przepędzić a jak trzeba to my udzielimy sie spolecznie aby przepędzić te bandy eko...

Szkoda,że nie ma łapek. Ode mnie kciuk w górę

Avatar
energiozjadacz / 20 sierpnia 2014 o 05:53
0

ekoterroryści niech płacą za drogi prąd z powodu przesyłu złóżmy pozew zbiorowy z lubelskiego.

Avatar
eko-na stryczek / 19 sierpnia 2014 o 20:56
0

Trzeba zapąłćić ekologom i księżom za pozwolenie na budowę. W kato-tuskowym kraju rządzi kler i ekoterroryści. Przekupić tych darmozjadów i pozwolenie będzie na pewno

Avatar
Stanisław / 19 sierpnia 2014 o 20:52
0

dokąd banda ekoterrorystów będzie rządzić w tym pojebanym kraju? Jak nie kler to eko-banda. Łęczyńska wladzo, panowie  decydenci . Chcemy elektrowni bo ona przynosi pieniądze,. wszelkie bandy anty--- przepędzić a jak trzeba to my udzielimy sie spolecznie aby przepędzić te bandy eko...

Avatar
Max / 19 sierpnia 2014 o 19:59
0

Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE SOBIE MYDLIĆ OCZU. A CO2 potrzebują rośliny do wzrostu to jest ich pokarm. My z każdym wydechem wydychamy CO2 niedługo nam będą kazali płacić!! 

Więc jestem ZA bo wiem że będzie to CZYSTA elektrownia z NAJNOWSZĄ technologią będziemy spalać nasz Polski węgiel ludzie będą mieli prace wykarmią rodziny i będą szczęśliwi!!!!!!!!!! 

Ekolodzy do banda złodzieji, wszystkie ich argumenty są dla wyłudzenia pieniędzy. LUDZIE ROZUMNI w temacie wiedzą że od 2016 wchodzą zaostrzenia środowiskowe na NOx SOx CO2 i pył, przez co technologia elektrowni będzie najnowocześniejsza, widziałem w niemczech elektrownie węglowe z ZEROWYMI emisjami gazów 0 NOx, 0 SOx, 0 pyłu itd. z kominów wydostaje się praktycznie tylko PARA WODNA którą widać tylko w niskich temperaturach. Wybuch wulkanu rok temu wyrzucił 10000x więcej gazów niż od początku ludzkość wyprodukowała z przemysłu. NIE DAJCIE... rozwiń

Avatar
ex_ / 19 sierpnia 2014 o 19:54
0

stop elektrowniom !!! jakimkolwiek elektrowniom !!!

od wiatrowych kury mie sie nie nieso

od węglowych pył węglowy i smród mam na polu

od atomowych boli mnie druga głowa

od wodnych mam reumatyzm

od słonecznych mnie razi odbite światło

od pływowych mam złe samopoczucie...

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!