Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

11 grudnia 2014 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Elektrownia w Starej Wsi: Sprawa budowy ma być rozpatrzona od nowa

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 5 A A

Od nowa rozpatrzona ma być sprawa budowy elektrowni węglowej w Starej Wsi nieopodal Łęcznej. Wydana już decyzja środowiskowa dla tej inwestycji została właśnie unieważniona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kolegium zajmowało się sprawą po odwołaniu złożonym przez blisko 40 osób prywatnych, Towarzystwo na rzecz Ziemi oraz fundację ClientEarth Poland. Kwestionowali oni decyzję wydaną 10 października przez burmistrza Łęcznej. SKO uznało, że sprawa wróci teraz do burmistrza w celi ponownego rozpoznania. Tym samym formalności nie mogą toczyć się dalej, bo bez decyzji środowiskowej inwestor nie może starać się o pozwolenie na budowę elektrowni. Elektrownię węglową o wydajności 500 MW chce zbudować w Starej Wsi francuski koncern GDF SUEZ, do którego należy elektrownia w Połańcu. Inwestor porozumiał się już w tej sprawie z kopalnią w Bogdance, która miałaby dostarczać paliwo. Woda na cele technologiczne miałaby być pobierana z ujęcia planowanego w miejscowości Zawieprzyce, niedaleko ujścia Bystrzycy do Wieprza. Spółka GDF SUEZ Energia Polska zakładała, że budowa elektrowni pod Łęczną rozpocznie się w roku 2016, zaś termin podłączenia jej do krajowego systemu energetycznego określono na rok 2020.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inwestor / 12 grudnia 2014 r. o 07:25

Z jakiego powodu tę decyzję cofnięto?
A może burmistrz Łęcznej coś w papierach kolejny raz zawalił?

nie poświęcony plac budowy PROBOSZCZU!?
Avatar
jacko / 11 grudnia 2014 r. o 23:11
Gdf nic w Polsce od poczatku nie wybudował poza kotłem na drewno. I nic nie wybuduje bo koncern jest w beznadziejnej kondycji finansowej.
Avatar
Twój Proboszcz / 11 grudnia 2014 r. o 22:20

Z jakiego powodu tę decyzję cofnięto?

A może burmistrz Łęcznej coś w papierach kolejny raz zawalił?

Avatar
anka / 11 grudnia 2014 r. o 21:23
Powinna powstac elektrownia i nowa kopalnia niech nasz region rozwija się
Avatar
mądre jajo / 11 grudnia 2014 r. o 19:57

elektrownia nie powstanie tak jak i australijczycy nie bedą fedrowac, łot woda na mlyn

Avatar
inwestor / 12 grudnia 2014 r. o 07:25

Z jakiego powodu tę decyzję cofnięto?
A może burmistrz Łęcznej coś w papierach kolejny raz zawalił?

nie poświęcony plac budowy PROBOSZCZU!?
Avatar
jacko / 11 grudnia 2014 r. o 23:11
Gdf nic w Polsce od poczatku nie wybudował poza kotłem na drewno. I nic nie wybuduje bo koncern jest w beznadziejnej kondycji finansowej.
Avatar
Twój Proboszcz / 11 grudnia 2014 r. o 22:20

Z jakiego powodu tę decyzję cofnięto?

A może burmistrz Łęcznej coś w papierach kolejny raz zawalił?

Avatar
anka / 11 grudnia 2014 r. o 21:23
Powinna powstac elektrownia i nowa kopalnia niech nasz region rozwija się
Avatar
mądre jajo / 11 grudnia 2014 r. o 19:57

elektrownia nie powstanie tak jak i australijczycy nie bedą fedrowac, łot woda na mlyn

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"
30 września 2022, 19:00

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata "Pieśni Kresów Naszych". Wydarzenie odbędzie się 30 września o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!