Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

17 marca 2011 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Jawidz: Mężczyzna zastrzelił się na patrolu

0 22 A A
To w tym miejscu doszło do tragedii (Maciej Kaczanowski)
To w tym miejscu doszło do tragedii (Maciej Kaczanowski)

W Jawidzu o niczym innym się nie mówi, jak o tym samobójstwie. Prokuratura zajęła się sprawą. Sprawdza każdy wątek. Także ten dotyczący atmosfery pracy w jednostce, w której doszło do tragedii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wieszałam pranie, kiedy usłyszałam strzał – mówi kobieta mieszkająca tuż obok jednostki wojskowej. – Byłam w szoku, przecież tutaj są tylko magazyny, a nie poligon.

Strzał padł kilka metrów od płotu odgradzającego las od jednostki. – Potwierdzam, że w środę o godz. 8.50 cywilny pracownik ochrony składu wojskowego postrzelił się śmiertelnie z karabinu AK-47 – mówi płk. Artur Chitrosz, szef Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Lublinie. – Mężczyzna oddał strzał podczas patrolu wokół magazynów, towarzyszył mu drugi ochroniarz – dodaje.

Zmarły mężczyzna pracował w jednostce w Jawidzu od 15 lat. W tym roku skończyłby 39 lat. Mieszkańcy przyznają, że nie wiedzą, co mogło bezpośrednio wpłynąć na tak dramatyczną decyzję. Inni przyznają, że pracownicy cywilni w jednostce narzekają na konflikty z przełożonymi. Taki sygnał dostaliśmy również od internauty.

Prokuratura przyznaje, że będzie analizowała każdy wątek, który może przybliżyć śledczych do wyjaśnienia powodów samobójstwa.

– Mężczyzna nie zostawił listu pożegnalnego, dlatego nie wiemy, co pchnęło go do prawdopodobnego samobójstwa – wyjaśnia płk Chitrosz. – Sprawdzimy, jakie były jego relacje w pracy, w domu, musimy spróbować zrozumieć jego decyzję – dodaje.

Prokuratura chce ustalić, jak doszło do tego, że mężczyźnie udało się zastrzelić podczas wspólnego patrolu z drugim wartownikiem.

– Nie wiemy, czy był odwrócony plecami do towarzyszącego mu strażnika, czy może coś mu powiedział – zaznacza płk Chitrosz. Prokuratura czeka teraz na wyniki sekcji zwłok, którą zarządziła. Przesłuchała także drugiego ochroniarza, ale nie chce zdradzić żadnych szczegółów.

To pierwszy w ostatnich kilku latach przypadek samobójstwa na terenie jednostki wojskowej w naszym województwie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2011 r. o 15:45
0
[quote name='Sławek' timestamp='1300882153' post='453863']
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON tak jest wygodniej ,są oszczędności itd ale czyim kosztem ? Każdy wie dla czego jest tak i czemu a nasi Panie Posłanki i Posłowie itd nie raczą dop na pytania i marnotrawią pieniądze nasze !!! Czas chyba sie wybrać do Warszawki i upomnieć MON by dał kasę na podwyszenie poborów a i odał co szef MON zgarnoł!!!
[/quote]

No niestety jest to smutna prawda ,wiele o sytuacji w oddziałach wart cywilnych można poczytać na forum owc
www.owc.com.pl
[quote name='Sławek' timestamp='1300882153' post='453863']
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON t... rozwiń
Avatar
Sławek / 23 marca 2011 r. o 13:09
0
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON tak jest wygodniej ,są oszczędności itd ale czyim kosztem ? Każdy wie dla czego jest tak i czemu a nasi Panie Posłanki i Posłowie itd nie raczą dop na pytania i marnotrawią pieniądze nasze !!! Czas chyba sie wybrać do Warszawki i upomnieć MON by dał kasę na podwyszenie poborów a i odał co szef MON zgarnoł!!!
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON tak jest wygodniej ,są oszczędności itd ale czyim kosztem ? Każdy wie dla czego jest tak i... rozwiń
Avatar
a / 22 marca 2011 r. o 02:07
0
jak ktos ma odpowiedzialnosc materialna za powierzone mu mienie to napewno nie wyniesie i nie sprzeda bo to tak jakby okradal sam siebie
Avatar
w / 20 marca 2011 r. o 12:52
0
"zwolniony" wyrzywal sie na ludziach, wprowadzal zla atmosfere, bezpodstawnie oskrzal, podpierdzielal bez powodu itd pozatym niech na jego miejsce przyjda mlodzi bo on mial juz pelna wysluge w st. majora i 65 latek...
Avatar
nieznana / 18 marca 2011 r. o 21:22
0
tak wszyscy piszecie bo ne wiecie sami co nie znaliscie tej rodziny itego czlowieka chcielibyscie byc takim czlowiekiem jak on .
Avatar
krecik / 18 marca 2011 r. o 20:47
0
[quote name='han' timestamp='1300477312' post='452010']
pilnują mundurów z AK47 na ramieniu... w bankach ochroniarze są gorzej uzbrojeni. Paranoja na co komu taki mundur kraść? zostawili by to zamknięte na kłódkę i tak by nikt tego nie wziął.
[/quote]

może te cywile im kradną... a potem stroją się na parady
Avatar
han / 18 marca 2011 r. o 20:41
0
pilnują mundurów z AK47 na ramieniu... w bankach ochroniarze są gorzej uzbrojeni. Paranoja na co komu taki mundur kraść? zostawili by to zamknięte na kłódkę i tak by nikt tego nie wziął.
Avatar
qfel / 18 marca 2011 r. o 20:35
0
[quote name='x' timestamp='1300470101' post='451970']
nikt nikogo nie terroryzuje... jeden taki był (kierowik sekcji) i już go nie ma...
[/quote]


A co , nie był w "układzie" zapewne i go wykolegowaliście z towarzystwa wzajemnej adoracji?
Avatar
mosquito / 18 marca 2011 r. o 20:06
0
Słowo "patrol" trzeba używać ze zrozumieniem.
Avatar
x / 18 marca 2011 r. o 18:41
0
nikt nikogo nie terroryzuje... jeden taki był (kierowik sekcji) i już go nie ma...
Avatar
Gość / 23 marca 2011 r. o 15:45
0
[quote name='Sławek' timestamp='1300882153' post='453863']
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON tak jest wygodniej ,są oszczędności itd ale czyim kosztem ? Każdy wie dla czego jest tak i czemu a nasi Panie Posłanki i Posłowie itd nie raczą dop na pytania i marnotrawią pieniądze nasze !!! Czas chyba sie wybrać do Warszawki i upomnieć MON by dał kasę na podwyszenie poborów a i odał co szef MON zgarnoł!!!
[/quote]

No niestety jest to smutna prawda ,wiele o sytuacji w oddziałach wart cywilnych można poczytać na forum owc
www.owc.com.pl
[quote name='Sławek' timestamp='1300882153' post='453863']
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON t... rozwiń
Avatar
Sławek / 23 marca 2011 r. o 13:09
0
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON tak jest wygodniej ,są oszczędności itd ale czyim kosztem ? Każdy wie dla czego jest tak i czemu a nasi Panie Posłanki i Posłowie itd nie raczą dop na pytania i marnotrawią pieniądze nasze !!! Czas chyba sie wybrać do Warszawki i upomnieć MON by dał kasę na podwyszenie poborów a i odał co szef MON zgarnoł!!!
Kondolencje dla rodziny .Co tu mówić dla czego tak się to stało można snuć domysły itd . Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Polsce co MON robi z PW , jak się rozwala OWC ile PW i OWC i reszta zarabia jeżeli tak można to nazwać. To co robią firmy Ochroniarskie po prostu Żal.pl Związki robią ale to jest za mało czas by skończyć traktować po macoszemu PW i OWC brak przepisów w tej materjiii lobowanie na rzecz firm i mamy taki obraz jaki jest a dla MON tak jest wygodniej ,są oszczędności itd ale czyim kosztem ? Każdy wie dla czego jest tak i... rozwiń
Avatar
a / 22 marca 2011 r. o 02:07
0
jak ktos ma odpowiedzialnosc materialna za powierzone mu mienie to napewno nie wyniesie i nie sprzeda bo to tak jakby okradal sam siebie
Avatar
w / 20 marca 2011 r. o 12:52
0
"zwolniony" wyrzywal sie na ludziach, wprowadzal zla atmosfere, bezpodstawnie oskrzal, podpierdzielal bez powodu itd pozatym niech na jego miejsce przyjda mlodzi bo on mial juz pelna wysluge w st. majora i 65 latek...
Avatar
nieznana / 18 marca 2011 r. o 21:22
0
tak wszyscy piszecie bo ne wiecie sami co nie znaliscie tej rodziny itego czlowieka chcielibyscie byc takim czlowiekiem jak on .
Avatar
krecik / 18 marca 2011 r. o 20:47
0
[quote name='han' timestamp='1300477312' post='452010']
pilnują mundurów z AK47 na ramieniu... w bankach ochroniarze są gorzej uzbrojeni. Paranoja na co komu taki mundur kraść? zostawili by to zamknięte na kłódkę i tak by nikt tego nie wziął.
[/quote]

może te cywile im kradną... a potem stroją się na parady
Avatar
han / 18 marca 2011 r. o 20:41
0
pilnują mundurów z AK47 na ramieniu... w bankach ochroniarze są gorzej uzbrojeni. Paranoja na co komu taki mundur kraść? zostawili by to zamknięte na kłódkę i tak by nikt tego nie wziął.
Avatar
qfel / 18 marca 2011 r. o 20:35
0
[quote name='x' timestamp='1300470101' post='451970']
nikt nikogo nie terroryzuje... jeden taki był (kierowik sekcji) i już go nie ma...
[/quote]


A co , nie był w "układzie" zapewne i go wykolegowaliście z towarzystwa wzajemnej adoracji?
Avatar
mosquito / 18 marca 2011 r. o 20:06
0
Słowo "patrol" trzeba używać ze zrozumieniem.
Avatar
x / 18 marca 2011 r. o 18:41
0
nikt nikogo nie terroryzuje... jeden taki był (kierowik sekcji) i już go nie ma...