Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

28 października 2008 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Konflikt przewoźników z miastem trwa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A

Sprawa idzie o duże pieniądze i ciągnie się już od wiosny. Czy w końcu przewoźnicy dogadają się z miastem w sprawie opłat za korzystanie z nowego dworca?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grupa przewoźników nie zgadza się z wysokością opłat, jakich żąda od nich Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej, zarządca nowego dworca autobusowego.

- Burmistrz w ciągu jednej nocy zamknął nam stary dworzec i w ten sposób zmusił do korzystania z nowego - mówi Wiesław Piątek, właściciel jednej z firm transportowych, będących stroną sporu. - Nie zgodziliśmy się na zaproponowane stawki przez PGKiM (złotówka za wjazd i wyjazd - red.), dlatego nie podpisaliśmy umów. Poza tym, mamy pozwolenia na korzystanie ze starego dworca do końca tego roku. A tymczasem dworca nie ma.

W tej sytuacji przewoźnicy korzystają z nowego dworca bez umowy i bez płacenia. Za każdy wjazd i wyjazd, PGKiM nalicza im opłatę karną w wysokości 4 zł. - W sumie mamy już wystawione faktury na kilkadziesiąt tysięcy złotych - dodaje Piątek.

Przedsiębiorcy pisali skargi, gdzie się dało.

- CBA odmówiło wszczęcia postępowania w tej sprawie, UOKiK nie dopatrzył się na dworcu nieprawidłowości - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. - Przypominam jednak, że miasto nie jest stroną w tej sprawie, tylko PGKiM, zarządca nieruchomości.

- Możemy się dogadać z PGKiM. W grę wchodzi wysokość opłaty za korzystanie z dworca oraz kwestia tych wystawionych faktur za dotychczasowe wjazdy - dodaje Wiesław Piątek.

PGKiM także jest za porozumieniem z przewoźnikami. - Czy złotówka za korzystanie z dworca, to dużo? Jedna trzecia ceny biletu Łęczna-Lublin. Nie może być tak, aby przewoźnicy nie pokrywali części kosztów utrzymania dworca - mówi Bogusław Kulikowski, prezes PGKiM Łęczna. - Ja też chcę porozumienia, ale na uczciwych zasadach - deklaruje prezes, który umówił się z przewoźnikami na kolejne spotkanie za tydzień. - Jeszcze raz zajrzymy w papiery i zobaczymy, co da się w tej sprawie zrobić.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
corny1156 / 23 marca 2009 o 11:10
0
he he polecam na wasze zmartwienia firmę z zakopca są spoko:http://www.wynajemminibusa.pl
Avatar
RDS21 / 3 lutego 2009 o 10:07
0
normalny napisał:
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
rozwiń
Avatar
rds21 / 3 lutego 2009 o 10:03
0
rds21 napisał:
... i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
rozwiń
Avatar
Upiór / 14 stycznia 2009 o 11:39
0
"Gdy rozum śpi budzą się upiory" ja proponuje taki napis zamiast "DWORZEC"
Konflikt miedzy władzami śmiesznego miasta, a może lepiej większej wiochy a przewoźnikami trwa na dobre.
Tylko szkoda że w tym konflikcie najbardziej cierpią pasażerowie. Przecież burmistrz i starosta z dworca nie korzystają mają autka służbowe.
Ale już niedługo Ci Pasażerowie staną się WYBORCAMI i wyciągną odpowiednie wnioski !!! .
Avatar
benek115 / 8 stycznia 2009 o 22:21
0
A jak jak sobie chce gdzieś jechać to biore sobie fajną firme: wynajem busów [url="http://www.tatratour.pl"]http://www.tatratour.pl[/url] są spoko
Avatar
aa / 17 grudnia 2008 o 06:04
0
Avatar
normalny / 10 grudnia 2008 o 00:04
0
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
Avatar
rds21 / 9 grudnia 2008 o 15:04
0
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, ... rozwiń
Avatar
zadowolony / 30 października 2008 o 14:27
0
niezadowolony napisał:
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci

to ty niezadowolony jesteś jakis walnięty.
Ty wolisz wąchać chlew w miejscu poprzedniego przystanku.
[size=4]wąchaj razem ze swoimi świniami i nie mieszaj się do mieszkańców miasta. [/size]
Avatar
niezadowolony / 30 października 2008 o 09:18
0
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci
Avatar
corny1156 / 23 marca 2009 o 11:10
0
he he polecam na wasze zmartwienia firmę z zakopca są spoko:http://www.wynajemminibusa.pl
Avatar
RDS21 / 3 lutego 2009 o 10:07
0
normalny napisał:
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
rozwiń
Avatar
rds21 / 3 lutego 2009 o 10:03
0
rds21 napisał:
... i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
rozwiń
Avatar
Upiór / 14 stycznia 2009 o 11:39
0
"Gdy rozum śpi budzą się upiory" ja proponuje taki napis zamiast "DWORZEC"
Konflikt miedzy władzami śmiesznego miasta, a może lepiej większej wiochy a przewoźnikami trwa na dobre.
Tylko szkoda że w tym konflikcie najbardziej cierpią pasażerowie. Przecież burmistrz i starosta z dworca nie korzystają mają autka służbowe.
Ale już niedługo Ci Pasażerowie staną się WYBORCAMI i wyciągną odpowiednie wnioski !!! .
Avatar
benek115 / 8 stycznia 2009 o 22:21
0
A jak jak sobie chce gdzieś jechać to biore sobie fajną firme: wynajem busów [url="http://www.tatratour.pl"]http://www.tatratour.pl[/url] są spoko
Avatar
aa / 17 grudnia 2008 o 06:04
0
Avatar
normalny / 10 grudnia 2008 o 00:04
0
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
Avatar
rds21 / 9 grudnia 2008 o 15:04
0
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, ... rozwiń
Avatar
zadowolony / 30 października 2008 o 14:27
0
niezadowolony napisał:
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci

to ty niezadowolony jesteś jakis walnięty.
Ty wolisz wąchać chlew w miejscu poprzedniego przystanku.
[size=4]wąchaj razem ze swoimi świniami i nie mieszaj się do mieszkańców miasta. [/size]
Avatar
niezadowolony / 30 października 2008 o 09:18
0
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci