Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

28 października 2008 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Konflikt przewoźników z miastem trwa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A

Sprawa idzie o duże pieniądze i ciągnie się już od wiosny. Czy w końcu przewoźnicy dogadają się z miastem w sprawie opłat za korzystanie z nowego dworca?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grupa przewoźników nie zgadza się z wysokością opłat, jakich żąda od nich Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej, zarządca nowego dworca autobusowego.

- Burmistrz w ciągu jednej nocy zamknął nam stary dworzec i w ten sposób zmusił do korzystania z nowego - mówi Wiesław Piątek, właściciel jednej z firm transportowych, będących stroną sporu. - Nie zgodziliśmy się na zaproponowane stawki przez PGKiM (złotówka za wjazd i wyjazd - red.), dlatego nie podpisaliśmy umów. Poza tym, mamy pozwolenia na korzystanie ze starego dworca do końca tego roku. A tymczasem dworca nie ma.

W tej sytuacji przewoźnicy korzystają z nowego dworca bez umowy i bez płacenia. Za każdy wjazd i wyjazd, PGKiM nalicza im opłatę karną w wysokości 4 zł. - W sumie mamy już wystawione faktury na kilkadziesiąt tysięcy złotych - dodaje Piątek.

Przedsiębiorcy pisali skargi, gdzie się dało.

- CBA odmówiło wszczęcia postępowania w tej sprawie, UOKiK nie dopatrzył się na dworcu nieprawidłowości - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. - Przypominam jednak, że miasto nie jest stroną w tej sprawie, tylko PGKiM, zarządca nieruchomości.

- Możemy się dogadać z PGKiM. W grę wchodzi wysokość opłaty za korzystanie z dworca oraz kwestia tych wystawionych faktur za dotychczasowe wjazdy - dodaje Wiesław Piątek.

PGKiM także jest za porozumieniem z przewoźnikami. - Czy złotówka za korzystanie z dworca, to dużo? Jedna trzecia ceny biletu Łęczna-Lublin. Nie może być tak, aby przewoźnicy nie pokrywali części kosztów utrzymania dworca - mówi Bogusław Kulikowski, prezes PGKiM Łęczna. - Ja też chcę porozumienia, ale na uczciwych zasadach - deklaruje prezes, który umówił się z przewoźnikami na kolejne spotkanie za tydzień. - Jeszcze raz zajrzymy w papiery i zobaczymy, co da się w tej sprawie zrobić.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
corny1156 / 23 marca 2009 o 11:10
0
he he polecam na wasze zmartwienia firmę z zakopca są spoko:http://www.wynajemminibusa.pl
Avatar
RDS21 / 3 lutego 2009 o 10:07
0
normalny napisał:
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
rozwiń
Avatar
rds21 / 3 lutego 2009 o 10:03
0
rds21 napisał:
... i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
rozwiń
Avatar
Upiór / 14 stycznia 2009 o 11:39
0
"Gdy rozum śpi budzą się upiory" ja proponuje taki napis zamiast "DWORZEC"
Konflikt miedzy władzami śmiesznego miasta, a może lepiej większej wiochy a przewoźnikami trwa na dobre.
Tylko szkoda że w tym konflikcie najbardziej cierpią pasażerowie. Przecież burmistrz i starosta z dworca nie korzystają mają autka służbowe.
Ale już niedługo Ci Pasażerowie staną się WYBORCAMI i wyciągną odpowiednie wnioski !!! .
Avatar
benek115 / 8 stycznia 2009 o 22:21
0
A jak jak sobie chce gdzieś jechać to biore sobie fajną firme: wynajem busów [url="http://www.tatratour.pl"]http://www.tatratour.pl[/url] są spoko
Avatar
aa / 17 grudnia 2008 o 06:04
0
Avatar
normalny / 10 grudnia 2008 o 00:04
0
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
Avatar
rds21 / 9 grudnia 2008 o 15:04
0
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, ... rozwiń
Avatar
zadowolony / 30 października 2008 o 14:27
0
niezadowolony napisał:
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci

to ty niezadowolony jesteś jakis walnięty.
Ty wolisz wąchać chlew w miejscu poprzedniego przystanku.
[size=4]wąchaj razem ze swoimi świniami i nie mieszaj się do mieszkańców miasta. [/size]
Avatar
niezadowolony / 30 października 2008 o 09:18
0
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci
Avatar
corny1156 / 23 marca 2009 o 11:10
0
he he polecam na wasze zmartwienia firmę z zakopca są spoko:http://www.wynajemminibusa.pl
Avatar
RDS21 / 3 lutego 2009 o 10:07
0
normalny napisał:
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
rozwiń
Avatar
rds21 / 3 lutego 2009 o 10:03
0
rds21 napisał:
... i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
rozwiń
Avatar
Upiór / 14 stycznia 2009 o 11:39
0
"Gdy rozum śpi budzą się upiory" ja proponuje taki napis zamiast "DWORZEC"
Konflikt miedzy władzami śmiesznego miasta, a może lepiej większej wiochy a przewoźnikami trwa na dobre.
Tylko szkoda że w tym konflikcie najbardziej cierpią pasażerowie. Przecież burmistrz i starosta z dworca nie korzystają mają autka służbowe.
Ale już niedługo Ci Pasażerowie staną się WYBORCAMI i wyciągną odpowiednie wnioski !!! .
Avatar
benek115 / 8 stycznia 2009 o 22:21
0
A jak jak sobie chce gdzieś jechać to biore sobie fajną firme: wynajem busów [url="http://www.tatratour.pl"]http://www.tatratour.pl[/url] są spoko
Avatar
aa / 17 grudnia 2008 o 06:04
0
Avatar
normalny / 10 grudnia 2008 o 00:04
0
A ty co uważasz, że jak schowałeś się za klawiaturą to niemożna cię znaleźć i sprawy w sądzie za obrażanie ludzi zrobić. Chojrak jesteś za ekranem. Chamstwo z twoich wypowiedzi płynie a pamiętaj, że w każdym autobusie tych przewoźników jeżdżą normalni ludzie, którzy są zadowoleni a typowych chamów właśnie oni tępią. Nie tolerują pijanych, wulgarnych, brudasów a z dotychczas jeżdżących tutaj firm jeżdżą najprawidłowiej o czym świadczą liczne pozytywne kontrolne. Ale każdy wie, że zwykła świnia bez zwykłego chlewu źle się czuje.
Avatar
rds21 / 9 grudnia 2008 o 15:04
0
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, dla nich rozkład jest nie potrezbny, jeżdżą jak chcą i w dodatku puszczają wiecej autobusów niż powinni



Coś takiego jest możliwe tylko w polsce
...i ... to chorzy psychicznie ludzie.
oni powinni płacić za wjazd po 10 zł, część tej kwoty byłoby rękompęsatą za hamstwo jakie fundują swoim klientom na trasie Łęczna Lublin.
... doskonale się nie rozwija ale uwstecznia, jego firma doskonale nadaje się na temat pracy mgr na temat jak nie prowadzic firmy transportowej.
Tabor to świetność lat 80 i 90 - tych, a przecież te roztłuczone wynalazki wożą ludzi a nie towary i w dodatku zimno w autobusach i kompletny brak zawieszenia.

... natomiast to szczyt hamstwa, ... rozwiń
Avatar
zadowolony / 30 października 2008 o 14:27
0
niezadowolony napisał:
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci

to ty niezadowolony jesteś jakis walnięty.
Ty wolisz wąchać chlew w miejscu poprzedniego przystanku.
[size=4]wąchaj razem ze swoimi świniami i nie mieszaj się do mieszkańców miasta. [/size]
Avatar
niezadowolony / 30 października 2008 o 09:18
0
do tego zadowolonego pasażera co chyba nie wi jak wyglada prawdziwy dworzec... a sorki zapomniałem ze koles jest z jakies wiochy pod łęczną i sie zachwyca jak napis w nocy swieci
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 13

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 13

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 8

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 5 10

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 51 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!