Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

6 listopada 2015 r.
7:21

Łęczna: Park nad Podzamczu czeka na pomysły mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 20 A A
Znakiem rozpoznawczym parku na Podzamczu są dziś betonowe dinozaury
Znakiem rozpoznawczym parku na Podzamczu są dziś betonowe dinozaury

Magistrat czeka na opinie i pomysły mieszkańców na urządzenie parku na Podzamczu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Park na Podzamczu w Łęcznej pełni teraz rolę klubu towarzyskiego dla miejscowych amatorów „nalewek” po kilka złotych za butelkę. Miasto zamierza to zmienić i prosi mieszkańców o wypełnienie krótkiej ankiety.

– Prosimy o odpowiedź na trzy pytania. Czy park Podzamcze mam mieć charakter miejsca spokojnego wypoczynku z elementami edukacji historycznej i przyrodniczej? A może ma to być teren do aktywnego spędzania czasu, uprawiania sportu lub miejsce, które połączy obie te funkcje – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu.

Warto dodać, że odnowa parku na Podzamczu obejmie również dolinę rzeki Świnki wraz z ujściem do Wieprza oraz skarpę Starego Miasta.

– Dobrze by było, aby w projekcie znalazła się plaża lub pomost kąpielowy na Wieprzu. Tak jak to było przed II wojną światową – mówi Karolina Wiącek, mieszkanka Łęcznej.

– Pierwszym etapem projektu rewitalizacji są konsultacje społeczne. Polegają one na zebraniu opinii i pomysłów od mieszkańców naszej gminy. Na ich podstawie powstanie koncepcja, a następnie dokumentacja techniczna. Umożliwi to złożenie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – mówi burmistrz Teodor Kosiarski.

Aby móc zaproponować własny pomysł na park Podzamcze, należy pobrać ankietę ze strony internetowej i po jej wypełnieniu przesłać drogą elektroniczną na adres: info@um.leczna.pl.
– Ankietę można także wydrukować i po wypełnieniu przesłać do Urzędu Miejskiego w Łęcznej lub przynieść osobiście i złożyć w kancelarii – dodaje Grzegorz Kuczyński. – Kwestionariusze zostaną także wyłożone w instytucjach publicznych wraz z ankietami dotyczącymi nowej strategii rozwoju gminy. Po wypełnieniu prosimy je wrzucać do oznakowanych pudełek.

Po zebraniu wszystkich propozycji powstanie protokół z konsultacji. Pomysły przesłane przez zainteresowanych zostaną przedstawione wykonawcy koncepcji. Kolejnym etapem będzie spotkanie z mieszkańcami gminy, pracownikami Urzędu Miejskiego oraz projektantami. Wtedy zostanie przedstawiona koncepcja rewitalizacji.

Ponadto projekt obejmuje rewitalizację doliny obu rzek. Obszar zostanie na nowo zagospodarowany – powstanie infrastruktura rekreacyjno- wypoczynkowa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 22 listopada 2015 r. o 20:07

Tka tak koniecznie.

Avatar
ktoś / 22 listopada 2015 r. o 20:07

Tka tak koniecznie.

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 r. o 17:33

Na wolnym powietrzu i wielki plac zabaw.

plac zabaw o tematyce dinozaurów

Avatar
KUL -turysta / 18 listopada 2015 r. o 17:58

NOWOCZESNA SIŁOWNIA

Na wolnym powietrzu i wielki plac zabaw.

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 r. o 11:11

NOWOCZESNA SIŁOWNIA

Avatar
obatel / 14 listopada 2015 r. o 17:02

jaki botanik? to koncert życzeń czy inny quiz?

jaki botanik? to koncert życzeń czy inny quiz?

Przecież ogloszono ,że kazdy ma prawo zgłaszać swoje propozycje,a ty co wolisz tor kartingowy czy budki z piwem?To zgłaszaj i się nie ''dziwuj''.

Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 15:02

A moze by w Parku zrobic coś w rodzaju botanika?

jaki botanik? to koncert życzeń czy inny quiz?

Avatar
oset / 13 listopada 2015 r. o 22:52

A moze by w Parku zrobic coś w rodzaju botanika?

Ciekawa propozycja,są na terenie powiatu   szkoły  zbliżone do rolniczych.Nauka o roślinach zostałaby poparta praktyką.

Avatar
Nuno / 13 listopada 2015 r. o 21:58
A moze by w Parku zrobic coś w rodzaju botanika?
Avatar
Dwory / 12 listopada 2015 r. o 17:44

W Warszawie na Bemowie jest Aleja Sportów Małych, mini golf, kręgle i wszystko na powietrzu.

Co ma Bemowo w Wawie do Podzamcza? co to za poziom do porównań?

Avatar
ktoś / 22 listopada 2015 r. o 20:07

Tka tak koniecznie.

Avatar
ktoś / 22 listopada 2015 r. o 20:07

Tka tak koniecznie.

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 r. o 17:33

Na wolnym powietrzu i wielki plac zabaw.

plac zabaw o tematyce dinozaurów

Avatar
KUL -turysta / 18 listopada 2015 r. o 17:58

NOWOCZESNA SIŁOWNIA

Na wolnym powietrzu i wielki plac zabaw.

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 r. o 11:11

NOWOCZESNA SIŁOWNIA

Avatar
obatel / 14 listopada 2015 r. o 17:02

jaki botanik? to koncert życzeń czy inny quiz?

jaki botanik? to koncert życzeń czy inny quiz?

Przecież ogloszono ,że kazdy ma prawo zgłaszać swoje propozycje,a ty co wolisz tor kartingowy czy budki z piwem?To zgłaszaj i się nie ''dziwuj''.

Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 15:02

A moze by w Parku zrobic coś w rodzaju botanika?

jaki botanik? to koncert życzeń czy inny quiz?

Avatar
oset / 13 listopada 2015 r. o 22:52

A moze by w Parku zrobic coś w rodzaju botanika?

Ciekawa propozycja,są na terenie powiatu   szkoły  zbliżone do rolniczych.Nauka o roślinach zostałaby poparta praktyką.

Avatar
Nuno / 13 listopada 2015 r. o 21:58
A moze by w Parku zrobic coś w rodzaju botanika?
Avatar
Dwory / 12 listopada 2015 r. o 17:44

W Warszawie na Bemowie jest Aleja Sportów Małych, mini golf, kręgle i wszystko na powietrzu.

Co ma Bemowo w Wawie do Podzamcza? co to za poziom do porównań?

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

6 grudnia w losowaniu Lotto padła główna wygraną w wysokości 2 mln złotych. Gracz zagrał w jednym z punktów w województwie lubelskim.

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Ukradł audi, opla i BMW. Najbliższe trzy miesiące 30-letni złodziej samochodów spędzi w areszcie.

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury
11 grudnia 2022, 15:00

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury

Artystyczny Kolektyw Holobiont zaprezentuje w Lublinie spektakl dla najmłodszych widzów. Humorystyczne przedstawienie o ewolucji pt. "Mój ogon i ja" będzie można zobaczyć w niedzielę, 11 grudnia o godz. 15 i 17.

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Boże Narodzenie już coraz bliżej. Wielkimi krokami nadchodzi czas, w którym obdarowujemy naszych bliskich nietuzinkowymi prezentami. Chcesz w tym roku zaskoczyć rodziców niebanalnymi upominkami, które dostarczą wielu emocji i wzruszeń? W takim razie zamiast perfum, biżuterii i skarpet, podaruj im coś z przygotowanej przez nas listy. Czytaj dalej, aby poznać nasze propozycje na uniwersalne prezenty na święta.

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi
18 grudnia 2022, 14:00

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi

W przedświąteczną niedzielę 18 grudnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców. Do udziału w nim zaprasza burmistrz miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!