Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 listopada 2008 r.
13:53
Edytuj ten wpis

Strajk w Bogdance, wydobycie wstrzymane

0 9 A A

Tylko 3 zamiast 60 pracowników zakładu przeróbki węgla w kopalni w Bogdance zjawiło się dziś rano w pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ten sposób protestują przeciwko reformie emerytur.

Górnicy żądają by w zakładach przeróbki węgla nie podnosić wieku przechodzenia na emeryturę dla mężczyzn z 55 do 60 i dla kobiet z 50 do 55 lat. A takie plany ma rząd.

Domagają się również, by prawo do wcześniejszej emerytury mieli pracownicy zatrudnieni po reformie emerytalnej w 1991 r.

Przewodniczący związku zawodowego "Przeróbka" w Bogdance Ryszard Bronisz uważa, że górnicy pracują w bardzo uciążliwych warunkach, nawet po 50 godzin w tygodniu. - 5 lat to bardzo długo. Wielu z górników może po prostu nie dożyć późniejszej emerytury - mówi.

Aby uruchomić zakład przeróbki w Bogdance potrzeba około 60 osób. Sobotni protest zablokował prace całej kopalni. Związkowcy zapowiadają, że manifestować będą również w poniedziałek.

W ten sposób Bogdanka może stracić dwa dni wydobycia. Na rynku nie pojawi się około 30 tys. ton węgla handlowego.

Do protestu przyłączyć mają się również pracownicy kilku kopalń na Śląsku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 listopada 2008 o 10:52
0
.."Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie...."

W takiej kwestii co do emerytur to nawet, żeby diabeł był związkowcem to nie powinno by takich rzeczy. Związkowcy moga tylko to co dotyczy bezposrednio danego zakladu wtracac się np. wynagrodzenia, pracy poza godzinami, a nie emerytur. Emerytury dostają wszyscy pracownicy, bo odkładają swoje pieniądze i wszyscy pracownicy winni by jednakowo traktowani. A nie górnik, mundurowy; kolejarz po 15 latach lezy do góy "jajami" a my pracujący prawie o lasce 30-45 lat wypłacamy im dośc wysoka ..... wysoka..... emeryturę, bo oni mieli nie tak zle wynagrodzenia.
.."Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie...."

W takiej kwestii co do emerytur to nawet, żeby diabeł był związkowcem to nie powinno by takich rzeczy. Związkowcy moga tylko to co dotyczy bezposrednio danego zakladu wtracac się np. wynagrodzenia, pracy poza godzinami, a nie emerytur. Emerytury dostają wszyscy pracownicy, bo odkładają swoje pieniądze i wszyscy pracownicy winni by jednakowo traktowani. A nie górnik, mundurowy; kolejarz po 15 latach lezy do góy "jajami" ... rozwiń
Avatar
aaa / 9 listopada 2008 o 08:47
0
Gość ma rację - trzeba skończyć z tymi przywilejami, bo w czym są gorsi inni co po 20 czy 30 latach tracą pracę i MUSZĄ się przekwalifikować, bo do emerytury zdechliby z głodu. Dlaczego górnik po kilku latach pracy pod ziemią nie może zosać np. parkingowym?
Do roboty nieroby i na prawdę trzeba skończyć z tymi pozostałościami komunistycznych przywilejów.
Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie.
Normalni pracownicy nie chcą dalej płacić na wcześniejsze emerytury uprzywilejowanych grup. chyba, że dostaną gówniane emeryturki z tego co odłożyli ze swoich pensji bez żadnych dopłat to zmienia postać rzeczy....
Gość ma rację - trzeba skończyć z tymi przywilejami, bo w czym są gorsi inni co po 20 czy 30 latach tracą pracę i MUSZĄ się przekwalifikować, bo do emerytury zdechliby z głodu. Dlaczego górnik po kilku latach pracy pod ziemią nie może zosać np. parkingowym?
Do roboty nieroby i na prawdę trzeba skończyć z tymi pozostałościami komunistycznych przywilejów.
Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie.
Normalni pracownicy nie chcą dalej płacić na wcześniejsze emerytury uprzywilejowanych grup.... rozwiń
Avatar
Obserwarotor / 9 listopada 2008 o 08:01
0
Gość napisał:
wcześniejsze emerytury dla wszystkich albo wcale, jak komuś źle no to nie musi pracowac.


Masz rację z tym "jak komuś źle no to nie musi pracować". Tak też zaczęli robić Przeróbkarze. Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta - wciąż ich ciężka praca jest niedoceniana. Podobnie zresztą jak innych pracowników zatrudnionych na powierzchni w Bogdance. Dlatego wzorem Przeróbkarzy niechaj wszyscy w Polsce, którzy czują się oszukani na początek zaczynają nie pracować w dniach wolnych od pracy wykorzystując prawo, że w dniach wolnych praca jest dobrowolna. Wówczas kodeksowa zasada 5 dniowego tygodniowego okresu pracy stanie się rzeczywistością, a nie tylko martwym zapisem.


Masz rację z tym "jak komuś źle no to nie musi pracować". Tak też zaczęli robić Przeróbkarze. Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta - wciąż ich ciężka praca jest niedoceniana. Podobnie zresztą jak innych pracowników zatrudnionych na powierzchni w Bogdance. Dlatego wzorem Przeróbkarzy niechaj wszyscy w Polsce, którzy czują się oszukani na początek zaczynają nie pracować w dniach wolnych od pracy wykorzystując prawo, że w dniach wolnych praca jest dobrowolna. Wówczas kodeksowa zasada 5 dniowego tygodniowe... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 19:34
0
ja nie wiem, co niektóre zakłady w naszym kraju to zachowują się jak "święte krowy" tj. górników nie wolno zwalniac, a jak tak to dostaja wczesniejsze i to dużo emerytury. Stocznikwców nie owlno rusza, kolejarzy itp. Inne zakłady zostały rozwalone, bezbez porzadnych odpraw. Niejeden pracownik przepracował w naszym kraju 3-45 lat i nie dostal ani grosza więcej jak swoje pobory. A tu prosze. Milionowe odszkdowania. By to wuj trafil.
Avatar
pracownik ZPMW / 8 listopada 2008 o 17:59
0
aretykól nie mowi całej prawdy.
MY przeróbkarze CHCEMY aby akcje pracownicze które dostaną górnicy w tym sekretarki były również dla nas przeróbkarzy.
Dlaczego nie chcą nam dać akcji?????
Pracowaliśmy na kopalni jak górnicy i a nawet ciężej nie mówiąc o sekretarkach a akcję nie należą się nam [size=5][color="#FF0000"]DLACZEGO?????[/color][/size]
Bo ktos leci w h****.
Dlatego protest.[font="Impact"][size=5] Przeróbkarze Trzymajmy się.[/size][/font]
Avatar
drugi przeróbkarz / 8 listopada 2008 o 17:54
0
IIII DOBRZE !!!!!!!!!!!!!!
RYLE niech się napchają swoim zakamienionym węglem aż im w ich nienapasionych gardłach stanie.
Im zawsze wolno strajkować a przeróbkarzom nie????
no tom teraz w du*e wsadźcie swój węgiel sobie.
Bez nas przeróbkarzy możecie sobie " rylować" ile chcecia.
Razem ze swoimi związkami
Avatar
przeróbkarz / 8 listopada 2008 o 17:49
0
Staszek napisał:
Darmozjady jedne Koniec z szantażowaniem górników do roboty janki

wuyjeb się w leb zasrany górnmiku. daj swój zasdrany zakamieniony węgiel bez przeróbki do sprzedaży. daj zasrańcu ludziom na opał.
Myślisz,ze tylko ty pracujesz cięzko bo pod zasraną ziemią.
wpadnij na przeróbkę
Ilu z was niby dołowców wcale nie zjeżdza pod ziemie TYLKO pobiera lampy i nie żjeżża robioac przestępstwo naciągają pracodawce na straty???
Myślisz,że tylko dołowcy się liczą a inni sa frajerami??? sekretarki z biur kopalnianych pobiora akcje a przerobkarzom którzy nie ze swojej winy odsunięci zostali od tego pokazęsz fack you???? Mylisz się rylu za*rany!!!!

wuyjeb się w leb zasrany górnmiku. daj swój zasdrany zakamieniony węgiel bez przeróbki do sprzedaży. daj zasrańcu ludziom na opał.
Myślisz,ze tylko ty pracujesz cięzko bo pod zasraną ziemią.
wpadnij na przeróbkę
Ilu z was niby dołowców wcale nie zjeżdza pod ziemie TYLKO pobiera lampy i nie żjeżża robioac przestępstwo naciągają pracodawce na straty???
Myślisz,że tylko dołowcy się liczą a inni sa frajerami??? sekretarki z biur kopalnianych pobiora akcje a przerobkarzom którzy nie ze swoje... rozwiń
Avatar
Staszek / 8 listopada 2008 o 15:40
0
Darmozjady jedne Koniec z szantażowaniem górników do roboty janki
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 15:00
0
wcześniejsze emerytury dla wszystkich albo wcale, jak komuś źle no to nie musi pracowac.
Avatar
Gość / 9 listopada 2008 o 10:52
0
.."Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie...."

W takiej kwestii co do emerytur to nawet, żeby diabeł był związkowcem to nie powinno by takich rzeczy. Związkowcy moga tylko to co dotyczy bezposrednio danego zakladu wtracac się np. wynagrodzenia, pracy poza godzinami, a nie emerytur. Emerytury dostają wszyscy pracownicy, bo odkładają swoje pieniądze i wszyscy pracownicy winni by jednakowo traktowani. A nie górnik, mundurowy; kolejarz po 15 latach lezy do góy "jajami" a my pracujący prawie o lasce 30-45 lat wypłacamy im dośc wysoka ..... wysoka..... emeryturę, bo oni mieli nie tak zle wynagrodzenia.
.."Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie...."

W takiej kwestii co do emerytur to nawet, żeby diabeł był związkowcem to nie powinno by takich rzeczy. Związkowcy moga tylko to co dotyczy bezposrednio danego zakladu wtracac się np. wynagrodzenia, pracy poza godzinami, a nie emerytur. Emerytury dostają wszyscy pracownicy, bo odkładają swoje pieniądze i wszyscy pracownicy winni by jednakowo traktowani. A nie górnik, mundurowy; kolejarz po 15 latach lezy do góy "jajami" ... rozwiń
Avatar
aaa / 9 listopada 2008 o 08:47
0
Gość ma rację - trzeba skończyć z tymi przywilejami, bo w czym są gorsi inni co po 20 czy 30 latach tracą pracę i MUSZĄ się przekwalifikować, bo do emerytury zdechliby z głodu. Dlaczego górnik po kilku latach pracy pod ziemią nie może zosać np. parkingowym?
Do roboty nieroby i na prawdę trzeba skończyć z tymi pozostałościami komunistycznych przywilejów.
Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie.
Normalni pracownicy nie chcą dalej płacić na wcześniejsze emerytury uprzywilejowanych grup. chyba, że dostaną gówniane emeryturki z tego co odłożyli ze swoich pensji bez żadnych dopłat to zmienia postać rzeczy....
Gość ma rację - trzeba skończyć z tymi przywilejami, bo w czym są gorsi inni co po 20 czy 30 latach tracą pracę i MUSZĄ się przekwalifikować, bo do emerytury zdechliby z głodu. Dlaczego górnik po kilku latach pracy pod ziemią nie może zosać np. parkingowym?
Do roboty nieroby i na prawdę trzeba skończyć z tymi pozostałościami komunistycznych przywilejów.
Swoją drogą dużo złego robią też poj...ni zwiąkowcy podburzający ludzi na siebie.
Normalni pracownicy nie chcą dalej płacić na wcześniejsze emerytury uprzywilejowanych grup.... rozwiń
Avatar
Obserwarotor / 9 listopada 2008 o 08:01
0
Gość napisał:
wcześniejsze emerytury dla wszystkich albo wcale, jak komuś źle no to nie musi pracowac.


Masz rację z tym "jak komuś źle no to nie musi pracować". Tak też zaczęli robić Przeróbkarze. Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta - wciąż ich ciężka praca jest niedoceniana. Podobnie zresztą jak innych pracowników zatrudnionych na powierzchni w Bogdance. Dlatego wzorem Przeróbkarzy niechaj wszyscy w Polsce, którzy czują się oszukani na początek zaczynają nie pracować w dniach wolnych od pracy wykorzystując prawo, że w dniach wolnych praca jest dobrowolna. Wówczas kodeksowa zasada 5 dniowego tygodniowego okresu pracy stanie się rzeczywistością, a nie tylko martwym zapisem.


Masz rację z tym "jak komuś źle no to nie musi pracować". Tak też zaczęli robić Przeróbkarze. Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta - wciąż ich ciężka praca jest niedoceniana. Podobnie zresztą jak innych pracowników zatrudnionych na powierzchni w Bogdance. Dlatego wzorem Przeróbkarzy niechaj wszyscy w Polsce, którzy czują się oszukani na początek zaczynają nie pracować w dniach wolnych od pracy wykorzystując prawo, że w dniach wolnych praca jest dobrowolna. Wówczas kodeksowa zasada 5 dniowego tygodniowe... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 19:34
0
ja nie wiem, co niektóre zakłady w naszym kraju to zachowują się jak "święte krowy" tj. górników nie wolno zwalniac, a jak tak to dostaja wczesniejsze i to dużo emerytury. Stocznikwców nie owlno rusza, kolejarzy itp. Inne zakłady zostały rozwalone, bezbez porzadnych odpraw. Niejeden pracownik przepracował w naszym kraju 3-45 lat i nie dostal ani grosza więcej jak swoje pobory. A tu prosze. Milionowe odszkdowania. By to wuj trafil.
Avatar
pracownik ZPMW / 8 listopada 2008 o 17:59
0
aretykól nie mowi całej prawdy.
MY przeróbkarze CHCEMY aby akcje pracownicze które dostaną górnicy w tym sekretarki były również dla nas przeróbkarzy.
Dlaczego nie chcą nam dać akcji?????
Pracowaliśmy na kopalni jak górnicy i a nawet ciężej nie mówiąc o sekretarkach a akcję nie należą się nam [size=5][color="#FF0000"]DLACZEGO?????[/color][/size]
Bo ktos leci w h****.
Dlatego protest.[font="Impact"][size=5] Przeróbkarze Trzymajmy się.[/size][/font]
Avatar
drugi przeróbkarz / 8 listopada 2008 o 17:54
0
IIII DOBRZE !!!!!!!!!!!!!!
RYLE niech się napchają swoim zakamienionym węglem aż im w ich nienapasionych gardłach stanie.
Im zawsze wolno strajkować a przeróbkarzom nie????
no tom teraz w du*e wsadźcie swój węgiel sobie.
Bez nas przeróbkarzy możecie sobie " rylować" ile chcecia.
Razem ze swoimi związkami
Avatar
przeróbkarz / 8 listopada 2008 o 17:49
0
Staszek napisał:
Darmozjady jedne Koniec z szantażowaniem górników do roboty janki

wuyjeb się w leb zasrany górnmiku. daj swój zasdrany zakamieniony węgiel bez przeróbki do sprzedaży. daj zasrańcu ludziom na opał.
Myślisz,ze tylko ty pracujesz cięzko bo pod zasraną ziemią.
wpadnij na przeróbkę
Ilu z was niby dołowców wcale nie zjeżdza pod ziemie TYLKO pobiera lampy i nie żjeżża robioac przestępstwo naciągają pracodawce na straty???
Myślisz,że tylko dołowcy się liczą a inni sa frajerami??? sekretarki z biur kopalnianych pobiora akcje a przerobkarzom którzy nie ze swojej winy odsunięci zostali od tego pokazęsz fack you???? Mylisz się rylu za*rany!!!!

wuyjeb się w leb zasrany górnmiku. daj swój zasdrany zakamieniony węgiel bez przeróbki do sprzedaży. daj zasrańcu ludziom na opał.
Myślisz,ze tylko ty pracujesz cięzko bo pod zasraną ziemią.
wpadnij na przeróbkę
Ilu z was niby dołowców wcale nie zjeżdza pod ziemie TYLKO pobiera lampy i nie żjeżża robioac przestępstwo naciągają pracodawce na straty???
Myślisz,że tylko dołowcy się liczą a inni sa frajerami??? sekretarki z biur kopalnianych pobiora akcje a przerobkarzom którzy nie ze swoje... rozwiń
Avatar
Staszek / 8 listopada 2008 o 15:40
0
Darmozjady jedne Koniec z szantażowaniem górników do roboty janki
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 15:00
0
wcześniejsze emerytury dla wszystkich albo wcale, jak komuś źle no to nie musi pracowac.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 25

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 42 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!