Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

7 maja 2008 r.
10:50
Edytuj ten wpis

Strażacy na urodziny dostaną nowy samochód

0 10 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na torcie zapłonie 150 świeczek, a w garażu pojawi się nowy-używany samochód bojowy. 8 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Łęcznej hucznie będzie świętować półtora wieku działalności. To najstarsza jednostka OSP w Lubelskiem.

Najstarsza, to nie znaczy, że wolna od kłopotów. Główną bolączką jest samochód bojowy, czyli 30-letni star, którego strażacy chyba tylko cudem utrzymują na chodzie.

- Chcemy strażakom zrobić prezent urodzinowy. Kupimy im nowy wóz. Nie będzie to wprawdzie auto spod igły, ale używany, kilkuletni, średniej klasy - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. W budżecie miasto już zarezerwowało na ten zakup 90 tysięcy złotych. Do prezentu mają się dołożyć Wojewódzki i Krajowy Zarząd OSP.

- Strażacy już szukają odpowiedniego samochodu. Ma mieć mocny silnik i dobre wyposażenie. OSP w Łęcznej musi być mobilna, bo jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym - dodaje Andrzej Grzesiuk, prezes gminnego Zarządu OSP.

Także remiza przy Piłsudskiego nabrała nowego blasku, bo odnowiona została elewacja, wyremontowano garaże, a na podjeździe pojawił się nowy dywanik asfaltowy. (PP)


150 LAT Z SIKAWKĄ

OSP w Łęcznej założył w 1858 roku ksiądz Bolesław Wrześniewski i Ludwik Grabski, dziedzic dóbr łęczyńskich. Jest najstarszą jednostką w województwie i jedną z trzech o najdłużej historii w kraju.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
psyholok / 10 maja 2008 o 18:32
0
marika napisał:
Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Przyglądam się tej dyskusji i proponuję zapoznanie się z teorią efektu Krugera-Dunninga. Egotyzm nie jest zjawiskiem pozytywnym.
rozwiń
Avatar
marika / 9 maja 2008 o 08:41
0
masz racje.bez nerw:) w koncu ze mnie spokojny gosc.pozdrawiam wszyskich
Avatar
SmYnIo / 8 maja 2008 o 21:25
0
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 19:14
0
Nie pobijcie się czasem Jeden kity pociska, druga się broni nie wiedzieć czego, a racja jak zwykle pośrodku - pan Grzesiuk użył niefortunnego sformułowania lub został źle zacytowany. Niektóre zapisy wielu ustaw są chore - wśród nich jest Prawo zamówień publicznych. I już się nie bijcie i nie bójcie. Bez złośliwości....
Avatar
marika / 8 maja 2008 o 17:39
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 11:04
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.

przeglądaj sie w lustrze
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 20:33
0
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.
Avatar
janek / 7 maja 2008 o 14:34
0
ale matołki...bedzie wszystko jawne..wy to tylko narzekac umiecie
Avatar
altair / 7 maja 2008 o 12:08
0
Szukają, to znaczy że określą jaki typ będzie im najlepiej służył. O procedurę się nie martw. Strażacy wiedzą, że publiczne pieniądze wydaje się w przetargach. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM A NIE Z ZACIETRZEWIENIEM!
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 11:47
0
Jak to strażacy szukają samochodu? Jeśli mnie pamięć nie myli, wydawanie publicznych pieniędzy powinno odbywać się zgodnie z przepisami, między innymi zgodnie z prawem zamówień publicznych. Powyżej 14 tys. euro musi być chyba ogłoszony przetarg nieograniczony. Już widać, że będzie robiony pod kogoś. Bardzo przejrzyście.
Avatar
psyholok / 10 maja 2008 o 18:32
0
marika napisał:
Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Przyglądam się tej dyskusji i proponuję zapoznanie się z teorią efektu Krugera-Dunninga. Egotyzm nie jest zjawiskiem pozytywnym.
rozwiń
Avatar
marika / 9 maja 2008 o 08:41
0
masz racje.bez nerw:) w koncu ze mnie spokojny gosc.pozdrawiam wszyskich
Avatar
SmYnIo / 8 maja 2008 o 21:25
0
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 19:14
0
Nie pobijcie się czasem Jeden kity pociska, druga się broni nie wiedzieć czego, a racja jak zwykle pośrodku - pan Grzesiuk użył niefortunnego sformułowania lub został źle zacytowany. Niektóre zapisy wielu ustaw są chore - wśród nich jest Prawo zamówień publicznych. I już się nie bijcie i nie bójcie. Bez złośliwości....
Avatar
marika / 8 maja 2008 o 17:39
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 11:04
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.

przeglądaj sie w lustrze
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 20:33
0
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.
Avatar
janek / 7 maja 2008 o 14:34
0
ale matołki...bedzie wszystko jawne..wy to tylko narzekac umiecie
Avatar
altair / 7 maja 2008 o 12:08
0
Szukają, to znaczy że określą jaki typ będzie im najlepiej służył. O procedurę się nie martw. Strażacy wiedzą, że publiczne pieniądze wydaje się w przetargach. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM A NIE Z ZACIETRZEWIENIEM!
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 11:47
0
Jak to strażacy szukają samochodu? Jeśli mnie pamięć nie myli, wydawanie publicznych pieniędzy powinno odbywać się zgodnie z przepisami, między innymi zgodnie z prawem zamówień publicznych. Powyżej 14 tys. euro musi być chyba ogłoszony przetarg nieograniczony. Już widać, że będzie robiony pod kogoś. Bardzo przejrzyście.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 3

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 3

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 11

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 7 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 20 8

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 31 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!