Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

7 maja 2008 r.
10:50
Edytuj ten wpis

Strażacy na urodziny dostaną nowy samochód

0 10 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na torcie zapłonie 150 świeczek, a w garażu pojawi się nowy-używany samochód bojowy. 8 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Łęcznej hucznie będzie świętować półtora wieku działalności. To najstarsza jednostka OSP w Lubelskiem.

Najstarsza, to nie znaczy, że wolna od kłopotów. Główną bolączką jest samochód bojowy, czyli 30-letni star, którego strażacy chyba tylko cudem utrzymują na chodzie.

- Chcemy strażakom zrobić prezent urodzinowy. Kupimy im nowy wóz. Nie będzie to wprawdzie auto spod igły, ale używany, kilkuletni, średniej klasy - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. W budżecie miasto już zarezerwowało na ten zakup 90 tysięcy złotych. Do prezentu mają się dołożyć Wojewódzki i Krajowy Zarząd OSP.

- Strażacy już szukają odpowiedniego samochodu. Ma mieć mocny silnik i dobre wyposażenie. OSP w Łęcznej musi być mobilna, bo jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym - dodaje Andrzej Grzesiuk, prezes gminnego Zarządu OSP.

Także remiza przy Piłsudskiego nabrała nowego blasku, bo odnowiona została elewacja, wyremontowano garaże, a na podjeździe pojawił się nowy dywanik asfaltowy. (PP)


150 LAT Z SIKAWKĄ

OSP w Łęcznej założył w 1858 roku ksiądz Bolesław Wrześniewski i Ludwik Grabski, dziedzic dóbr łęczyńskich. Jest najstarszą jednostką w województwie i jedną z trzech o najdłużej historii w kraju.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
psyholok / 10 maja 2008 o 18:32
0
marika napisał:
Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Przyglądam się tej dyskusji i proponuję zapoznanie się z teorią efektu Krugera-Dunninga. Egotyzm nie jest zjawiskiem pozytywnym.
rozwiń
Avatar
marika / 9 maja 2008 o 08:41
0
masz racje.bez nerw:) w koncu ze mnie spokojny gosc.pozdrawiam wszyskich
Avatar
SmYnIo / 8 maja 2008 o 21:25
0
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 19:14
0
Nie pobijcie się czasem Jeden kity pociska, druga się broni nie wiedzieć czego, a racja jak zwykle pośrodku - pan Grzesiuk użył niefortunnego sformułowania lub został źle zacytowany. Niektóre zapisy wielu ustaw są chore - wśród nich jest Prawo zamówień publicznych. I już się nie bijcie i nie bójcie. Bez złośliwości....
Avatar
marika / 8 maja 2008 o 17:39
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 11:04
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.

przeglądaj sie w lustrze
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 20:33
0
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.
Avatar
janek / 7 maja 2008 o 14:34
0
ale matołki...bedzie wszystko jawne..wy to tylko narzekac umiecie
Avatar
altair / 7 maja 2008 o 12:08
0
Szukają, to znaczy że określą jaki typ będzie im najlepiej służył. O procedurę się nie martw. Strażacy wiedzą, że publiczne pieniądze wydaje się w przetargach. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM A NIE Z ZACIETRZEWIENIEM!
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 11:47
0
Jak to strażacy szukają samochodu? Jeśli mnie pamięć nie myli, wydawanie publicznych pieniędzy powinno odbywać się zgodnie z przepisami, między innymi zgodnie z prawem zamówień publicznych. Powyżej 14 tys. euro musi być chyba ogłoszony przetarg nieograniczony. Już widać, że będzie robiony pod kogoś. Bardzo przejrzyście.
Avatar
psyholok / 10 maja 2008 o 18:32
0
marika napisał:
Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Przyglądam się tej dyskusji i proponuję zapoznanie się z teorią efektu Krugera-Dunninga. Egotyzm nie jest zjawiskiem pozytywnym.
rozwiń
Avatar
marika / 9 maja 2008 o 08:41
0
masz racje.bez nerw:) w koncu ze mnie spokojny gosc.pozdrawiam wszyskich
Avatar
SmYnIo / 8 maja 2008 o 21:25
0
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ
No chlopcy grttuluje przyszłego prezentu I pozdrawiam wszystkich, Wiem , że długo czekaliście na taki samochopdzik zresztą sam bylem w waszym zastepie ale niestety musiałem wyjechac, zaluje tylko ze musialem sie z wami rozstać bo naprawde tworzylismy zgrana paczke... POZDRAWIAM... Jeśli bede mial jak to bede na uroczystym przekazaniu kluczyków... RAFAŁ rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 19:14
0
Nie pobijcie się czasem Jeden kity pociska, druga się broni nie wiedzieć czego, a racja jak zwykle pośrodku - pan Grzesiuk użył niefortunnego sformułowania lub został źle zacytowany. Niektóre zapisy wielu ustaw są chore - wśród nich jest Prawo zamówień publicznych. I już się nie bijcie i nie bójcie. Bez złośliwości....
Avatar
marika / 8 maja 2008 o 17:39
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu


Z branży mówisz jesteś. Z wypowiedzi wynika że handlarz samochodami.(a może strażak z innej jednostki?) Ale dlaczego chcesz tak dokładnie przyglądać się temu przetargowi? Jakieś nieprzyjemne doświadczenia? Czy może ma tu zastosowanie zasada - każdy swoją miarką mierzy? A może Ty zwykły, pospolity malkontent jesteś? Gratuluje. I powodzenia w przetargu rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 11:04
0
Lamer napisał:
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.

przeglądaj sie w lustrze
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 20:33
0
Nie ma problemu mili Państwo, tak się składa, że jestem z branzy, zloze oferte i bardzo dokladnie przyjrze sie przetargowi. Bardzo, bardzo dokladnie.
Avatar
janek / 7 maja 2008 o 14:34
0
ale matołki...bedzie wszystko jawne..wy to tylko narzekac umiecie
Avatar
altair / 7 maja 2008 o 12:08
0
Szukają, to znaczy że określą jaki typ będzie im najlepiej służył. O procedurę się nie martw. Strażacy wiedzą, że publiczne pieniądze wydaje się w przetargach. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM A NIE Z ZACIETRZEWIENIEM!
Avatar
Lamer / 7 maja 2008 o 11:47
0
Jak to strażacy szukają samochodu? Jeśli mnie pamięć nie myli, wydawanie publicznych pieniędzy powinno odbywać się zgodnie z przepisami, między innymi zgodnie z prawem zamówień publicznych. Powyżej 14 tys. euro musi być chyba ogłoszony przetarg nieograniczony. Już widać, że będzie robiony pod kogoś. Bardzo przejrzyście.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 4 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 10 34

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 5

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 38 45

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 13

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 96 73