Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 lutego 2008 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Wara od naszych szkół!

0 23 A A

Jak pan przeniesie nasze dzieci do innych szkół, to pana odwołamy! - krzyczeli rodzice do burmistrza Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I przekazali mu petycję podpisaną przez ponad pięćset osób.

- Szkoła Podstawowa nr 4 jest jedyną w gminie placówką z oddziałami integracyjnymi, które funkcjonują od 1997 r. Obecnie uczy się w niej 25 uczniów niepełnosprawnych, niektórzy na wózkach inwalidzkich. Ale burmistrz o nich nie myśli - oburza się Maria Tyburek, przewodnicząca rady rodziców w SP nr 4 przy Jaśminowej. - A w naszej szkole chce zrobić internat i szkołę dla sportowców.

- Chcą przenieść nasze dzieci do Gimnazjum na Bogdanowicza. Tamta szkoła nie jest przystosowana do warunków dla niepełnosprawnych. Nie chcemy, żeby uczyły się w jakimś molochu na trzy zmiany. To nie zapewni im bezpieczeństwa - dodaje inny rodzic.

Reorganizacji będą podlegać cztery szkoły. Zlikwidowany zostanie m.in. Zespół Szkół przy ul. Piłsudskiego. Natomiast ZS nr 1 przy ul. Szkolnej przestanie prowadzić liceum i technikum. Będzie tam tylko podstawówka i gimnazjum.
Wczoraj kilkudziesięciu rodziców przyszło w tej sprawie do burmistrza Łęcznej. Byli z nim umówieni.

- Panie burmistrzu, jaka jest pana decyzja? - chcieli wiedzieć rodzice.
- Tak na szybko to ja mogę decydować jaką ścierkę kupić - mówił zdenerwowany Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Proszę mi tu nie robić wiecu. Naraz z kilkudziesięcioma osobami nie zamierzam rozmawiać. Myślałem, że przyjdzie was grupka i kulturalnie porozmawiamy.

- To my pana wybraliśmy i pan jest dla nas, a nie odwrotnie - grzmiał głos z sali.
Rodzice pytali o powody planowanej przeprowadzki SP nr 4 do Gimnazjum. - Jak pan nam zabierze szkoły, to zwołamy referendum, żeby pana odwołać - mówi Marek Strycharczuk, jeden z rodziców.

Tymczasem burmistrz tłumaczył, że powodem reorganizacji jest właśnie zmniejszająca się liczba uczniów. - Po przenosinach do Gimnazjum przy Bogdanowicza będzie chodzić 1100 uczniów, a kiedyś chodziło 2000. Na pewno się pomieszczą. Teraz do SP przy ul. Jaśminowej chodzi ponad 600 dzieci, ale już w 2014 r. będzie ich o sto mniej. Nie stać nas na to - tłumaczył Kosiarski. I podkreślił, że ostateczna decyzja leży w rękach radnych, którzy mogą jego propozycję przyjąć lub odrzucić.

Na koniec rodzice zaprosili burmistrza na dalsze rozmowy w środę o godz. 17 w SP nr 4.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hoho / 20 lutego 2008 o 11:59
0
powiem tyle:nasz burmistrz poprostu o nas niedba i niepowinien byc na tym miejscu co jest,teraz kazdy idzie w szkolnictwo,a my sie cofamy,bedziemy miec jeszcze glupsze spoleczenstwo chociaz i tak jest wystarczajaco glupie!! Łęczna to dziady chyba ze gtos normalny sie za to zabierze
Avatar
tez z łęcznej / 9 lutego 2008 o 10:10
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba"

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba" rozwiń
Avatar
ulka / 7 lutego 2008 o 20:45
0
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu zaufali. Nas rodziców interesuje dobro NASZYCH dzieci, a zadaniem władz - burmistrza i radnych jest zdobycie na to funduszy. Łęczna jest gminą miejsko-wiejską i na inwestycje ma szansę pozyskać duże dotacje z UE. Właśnie w tym kierunku powinna być skierowana energia naszego włodarza a nie na szukanie oszczędności na szkołach. Jeżeli w gminie nie ma fachowca od pisania projektów to może lepiej komuś to zlecić, bo warto.
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu ... rozwiń
Avatar
mustafa / 7 lutego 2008 o 09:14
0
Burmistrz kosiarski jako potomek jeńców tatarskich spod Wiednia ma teraz okazję do zemsty i czyni to
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 11:36
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia rozwiń
Avatar
wredna baba / 6 lutego 2008 o 11:20
0
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak ... rozwiń
Avatar
w.b. / 6 lutego 2008 o 10:20
0
Co wy za głupoty gadacie, sama chodziłam do szkoły na Bogdanowicza jeszcze wtedy kiedy klas było do 'K", szkoła super, 2 sale siłownia wielkie boiska , duża stołowka, co wam jeszcze trzeba, szkoły pod nosem żeby "czterech liter" nie ruszać i dziecka nie odprowadzać bo dla mnie to jest jedyny wasz argument chyba??????????????????Zlikwidowac wszystko co przynosi niepotrzebne koszty! Wszystkie mądre gminy reorganizuyją szkoły tylko u nas znalazła się banda rozdarciuchów i ludzi wykorzystujących chyba swoje kolejne "5 minut"
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 09:56
0
ktosik napisał:
cham i prosatk to jesteś ty. Chamstwo buraczane z ciebie wylazło w całej okazałosci

Co już władzy nie można krytykować co jesteś materacem Kosiarskiego i bronisz Ogiera czy cię pogięło do kwadratu pindo pszenno buraczana
Avatar
AAE086 / 6 lutego 2008 o 09:53
0
Widzę urzędnicy kosiary na forum siedzą i bronią pryncypała
Avatar
dyskutantka / 6 lutego 2008 o 09:48
0
ktoś z forum napisał:
a m y dyskutujemy również na ten temat www.e-leczna.pl

Owszem dyskutujecie, ale nie koniecznie na temat reorganizacji łęczyńskich szkół. Znacznie wdzięczniejszym tematem jest Strycharczuk i Winiarski.
Avatar
hoho / 20 lutego 2008 o 11:59
0
powiem tyle:nasz burmistrz poprostu o nas niedba i niepowinien byc na tym miejscu co jest,teraz kazdy idzie w szkolnictwo,a my sie cofamy,bedziemy miec jeszcze glupsze spoleczenstwo chociaz i tak jest wystarczajaco glupie!! Łęczna to dziady chyba ze gtos normalny sie za to zabierze
Avatar
tez z łęcznej / 9 lutego 2008 o 10:10
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba"

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba" rozwiń
Avatar
ulka / 7 lutego 2008 o 20:45
0
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu zaufali. Nas rodziców interesuje dobro NASZYCH dzieci, a zadaniem władz - burmistrza i radnych jest zdobycie na to funduszy. Łęczna jest gminą miejsko-wiejską i na inwestycje ma szansę pozyskać duże dotacje z UE. Właśnie w tym kierunku powinna być skierowana energia naszego włodarza a nie na szukanie oszczędności na szkołach. Jeżeli w gminie nie ma fachowca od pisania projektów to może lepiej komuś to zlecić, bo warto.
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu ... rozwiń
Avatar
mustafa / 7 lutego 2008 o 09:14
0
Burmistrz kosiarski jako potomek jeńców tatarskich spod Wiednia ma teraz okazję do zemsty i czyni to
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 11:36
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia rozwiń
Avatar
wredna baba / 6 lutego 2008 o 11:20
0
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak ... rozwiń
Avatar
w.b. / 6 lutego 2008 o 10:20
0
Co wy za głupoty gadacie, sama chodziłam do szkoły na Bogdanowicza jeszcze wtedy kiedy klas było do 'K", szkoła super, 2 sale siłownia wielkie boiska , duża stołowka, co wam jeszcze trzeba, szkoły pod nosem żeby "czterech liter" nie ruszać i dziecka nie odprowadzać bo dla mnie to jest jedyny wasz argument chyba??????????????????Zlikwidowac wszystko co przynosi niepotrzebne koszty! Wszystkie mądre gminy reorganizuyją szkoły tylko u nas znalazła się banda rozdarciuchów i ludzi wykorzystujących chyba swoje kolejne "5 minut"
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 09:56
0
ktosik napisał:
cham i prosatk to jesteś ty. Chamstwo buraczane z ciebie wylazło w całej okazałosci

Co już władzy nie można krytykować co jesteś materacem Kosiarskiego i bronisz Ogiera czy cię pogięło do kwadratu pindo pszenno buraczana
Avatar
AAE086 / 6 lutego 2008 o 09:53
0
Widzę urzędnicy kosiary na forum siedzą i bronią pryncypała
Avatar
dyskutantka / 6 lutego 2008 o 09:48
0
ktoś z forum napisał:
a m y dyskutujemy również na ten temat www.e-leczna.pl

Owszem dyskutujecie, ale nie koniecznie na temat reorganizacji łęczyńskich szkół. Znacznie wdzięczniejszym tematem jest Strycharczuk i Winiarski.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 121 5

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 37 2

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 8 11

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 4 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 209 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 4

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 10

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 12 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!