Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 lutego 2008 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Wara od naszych szkół!

0 23 A A

Jak pan przeniesie nasze dzieci do innych szkół, to pana odwołamy! - krzyczeli rodzice do burmistrza Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I przekazali mu petycję podpisaną przez ponad pięćset osób.

- Szkoła Podstawowa nr 4 jest jedyną w gminie placówką z oddziałami integracyjnymi, które funkcjonują od 1997 r. Obecnie uczy się w niej 25 uczniów niepełnosprawnych, niektórzy na wózkach inwalidzkich. Ale burmistrz o nich nie myśli - oburza się Maria Tyburek, przewodnicząca rady rodziców w SP nr 4 przy Jaśminowej. - A w naszej szkole chce zrobić internat i szkołę dla sportowców.

- Chcą przenieść nasze dzieci do Gimnazjum na Bogdanowicza. Tamta szkoła nie jest przystosowana do warunków dla niepełnosprawnych. Nie chcemy, żeby uczyły się w jakimś molochu na trzy zmiany. To nie zapewni im bezpieczeństwa - dodaje inny rodzic.

Reorganizacji będą podlegać cztery szkoły. Zlikwidowany zostanie m.in. Zespół Szkół przy ul. Piłsudskiego. Natomiast ZS nr 1 przy ul. Szkolnej przestanie prowadzić liceum i technikum. Będzie tam tylko podstawówka i gimnazjum.
Wczoraj kilkudziesięciu rodziców przyszło w tej sprawie do burmistrza Łęcznej. Byli z nim umówieni.

- Panie burmistrzu, jaka jest pana decyzja? - chcieli wiedzieć rodzice.
- Tak na szybko to ja mogę decydować jaką ścierkę kupić - mówił zdenerwowany Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Proszę mi tu nie robić wiecu. Naraz z kilkudziesięcioma osobami nie zamierzam rozmawiać. Myślałem, że przyjdzie was grupka i kulturalnie porozmawiamy.

- To my pana wybraliśmy i pan jest dla nas, a nie odwrotnie - grzmiał głos z sali.
Rodzice pytali o powody planowanej przeprowadzki SP nr 4 do Gimnazjum. - Jak pan nam zabierze szkoły, to zwołamy referendum, żeby pana odwołać - mówi Marek Strycharczuk, jeden z rodziców.

Tymczasem burmistrz tłumaczył, że powodem reorganizacji jest właśnie zmniejszająca się liczba uczniów. - Po przenosinach do Gimnazjum przy Bogdanowicza będzie chodzić 1100 uczniów, a kiedyś chodziło 2000. Na pewno się pomieszczą. Teraz do SP przy ul. Jaśminowej chodzi ponad 600 dzieci, ale już w 2014 r. będzie ich o sto mniej. Nie stać nas na to - tłumaczył Kosiarski. I podkreślił, że ostateczna decyzja leży w rękach radnych, którzy mogą jego propozycję przyjąć lub odrzucić.

Na koniec rodzice zaprosili burmistrza na dalsze rozmowy w środę o godz. 17 w SP nr 4.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hoho / 20 lutego 2008 o 11:59
0
powiem tyle:nasz burmistrz poprostu o nas niedba i niepowinien byc na tym miejscu co jest,teraz kazdy idzie w szkolnictwo,a my sie cofamy,bedziemy miec jeszcze glupsze spoleczenstwo chociaz i tak jest wystarczajaco glupie!! Łęczna to dziady chyba ze gtos normalny sie za to zabierze
Avatar
tez z łęcznej / 9 lutego 2008 o 10:10
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba"

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba" rozwiń
Avatar
ulka / 7 lutego 2008 o 20:45
0
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu zaufali. Nas rodziców interesuje dobro NASZYCH dzieci, a zadaniem władz - burmistrza i radnych jest zdobycie na to funduszy. Łęczna jest gminą miejsko-wiejską i na inwestycje ma szansę pozyskać duże dotacje z UE. Właśnie w tym kierunku powinna być skierowana energia naszego włodarza a nie na szukanie oszczędności na szkołach. Jeżeli w gminie nie ma fachowca od pisania projektów to może lepiej komuś to zlecić, bo warto.
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu ... rozwiń
Avatar
mustafa / 7 lutego 2008 o 09:14
0
Burmistrz kosiarski jako potomek jeńców tatarskich spod Wiednia ma teraz okazję do zemsty i czyni to
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 11:36
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia rozwiń
Avatar
wredna baba / 6 lutego 2008 o 11:20
0
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak ... rozwiń
Avatar
w.b. / 6 lutego 2008 o 10:20
0
Co wy za głupoty gadacie, sama chodziłam do szkoły na Bogdanowicza jeszcze wtedy kiedy klas było do 'K", szkoła super, 2 sale siłownia wielkie boiska , duża stołowka, co wam jeszcze trzeba, szkoły pod nosem żeby "czterech liter" nie ruszać i dziecka nie odprowadzać bo dla mnie to jest jedyny wasz argument chyba??????????????????Zlikwidowac wszystko co przynosi niepotrzebne koszty! Wszystkie mądre gminy reorganizuyją szkoły tylko u nas znalazła się banda rozdarciuchów i ludzi wykorzystujących chyba swoje kolejne "5 minut"
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 09:56
0
ktosik napisał:
cham i prosatk to jesteś ty. Chamstwo buraczane z ciebie wylazło w całej okazałosci

Co już władzy nie można krytykować co jesteś materacem Kosiarskiego i bronisz Ogiera czy cię pogięło do kwadratu pindo pszenno buraczana
Avatar
AAE086 / 6 lutego 2008 o 09:53
0
Widzę urzędnicy kosiary na forum siedzą i bronią pryncypała
Avatar
dyskutantka / 6 lutego 2008 o 09:48
0
ktoś z forum napisał:
a m y dyskutujemy również na ten temat www.e-leczna.pl

Owszem dyskutujecie, ale nie koniecznie na temat reorganizacji łęczyńskich szkół. Znacznie wdzięczniejszym tematem jest Strycharczuk i Winiarski.
Avatar
hoho / 20 lutego 2008 o 11:59
0
powiem tyle:nasz burmistrz poprostu o nas niedba i niepowinien byc na tym miejscu co jest,teraz kazdy idzie w szkolnictwo,a my sie cofamy,bedziemy miec jeszcze glupsze spoleczenstwo chociaz i tak jest wystarczajaco glupie!! Łęczna to dziady chyba ze gtos normalny sie za to zabierze
Avatar
tez z łęcznej / 9 lutego 2008 o 10:10
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba"

TRO wszystko brednie i g ó w no prawda...
zresztą nick mówi za siebie"
"wredna baba" rozwiń
Avatar
ulka / 7 lutego 2008 o 20:45
0
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu zaufali. Nas rodziców interesuje dobro NASZYCH dzieci, a zadaniem władz - burmistrza i radnych jest zdobycie na to funduszy. Łęczna jest gminą miejsko-wiejską i na inwestycje ma szansę pozyskać duże dotacje z UE. Właśnie w tym kierunku powinna być skierowana energia naszego włodarza a nie na szukanie oszczędności na szkołach. Jeżeli w gminie nie ma fachowca od pisania projektów to może lepiej komuś to zlecić, bo warto.
Na stronie www.leczna.pl jest umieszczony ten szatański pomysł niszczący nasze szkolnictwo. Byłam na spotkaniu rodziców w SP nr 4 i widziałam opór wszystkich obecnych. Tylko nieliczni radni opowiadają sie za pomysłem burmistrza. Argumenty, że maleje liczba dzieci do nikogo nie przemawiają. Ciekawa jestem dlaczego p. Burmistrz omawiając sytaucją demograficzną nie miał odwagi wyrazić zebranym swoich poglądów. A przecież głośno mówi, że rodziny z większą liczbą dzieci to patologia. Czy to przystoi włodarzowi miasta tak oceniać ludzi, którzy mu ... rozwiń
Avatar
mustafa / 7 lutego 2008 o 09:14
0
Burmistrz kosiarski jako potomek jeńców tatarskich spod Wiednia ma teraz okazję do zemsty i czyni to
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 11:36
0
wredna baba napisał:
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia

Aż sie miło czyta rzetelne na temat i bez kadzenia rozwiń
Avatar
wredna baba / 6 lutego 2008 o 11:20
0
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak naprawdę nikomu nie chce powiedzieć, policja- bzdura , bo ta buduje swój, był jeszcze genialny pomysł mieszkań socjalnych, a może tu chodzi o coś zupełnie innego. Szkoła jest dobrze wyposażona, remontowana, wymienione okna, nie tak dawno wszyscy wspieraliśmy budowę hali sportowej i raczej bez pomocy burmistrza, bo ten wychodzi z założenia, że jak dyrekcja nie radzi sobie z pozyskiwaniem środków z "innych źródeł" to trzeba go wy.... A jak nie wiadomo o co chodzi bo na pewno nie ekonomię i dobro dzieci (liczby podawane przez tego pana wyssane z palca) to przeważnie chodzi o pieniądze. A co jeśli własność miasta już jest przehandlowana jakiemuś "prywatnemu inwestorowi"? Wy najpierw popatrzcie uważnie na ręce pożal się Boże "ojca miasta" a potem oceniajcie. I niby co w tym złego, że rodzice chcą normalnej szkoły dla swoich dzieci, a nie molocha 1400 uczniów (prognozowana liczba uczniów przy ul. szkolnej). No i sprawa bezpieczeństwa, czy chcielibyście, żeby wasze dziecko wracało o godz. 19 (bo przy tych liczbach pewnie tak będzie) chodniczkiem za kościołem św. Barbary? Już dzisiaj strach tamtędy chodzić nawet we wcześniejszych godzinach. A może pan burmistrz uruchomi nam prywatną linię autobusową i skasuje lekką ręką 1,50 zł w jedną stronę? I wtedy wreszcie wyklarują się pobudki ekonomiczne reformy szkolnictwa. Jako wiśienka na torcie może jeszcze stanowisko doradcy prywatnej szkoły? Ciekawa perspektywa co?
Chyba ci co wypisują takie głupoty na głowy poupadali. Powtarzacie regułki pana Kosiarskiego a nie chce wam się sprawdzić jak jest faktycznie. Jak by tak dbał o oszczędność to po co przenosił administrację szkół do oddzielnego budynku (dodatkowe ponad 1mln z budżetu rocznie) wcześniej radziły sobie bardzo dobrze a ile taniej, adaptacja szkoły na Bogdanowicza też pewnie za darmo. Na szkoły przeznacza się ok. 4,5 mln zł a nie 10, jak to pan burmistrz wszystkim wmawia. I sprawa zasadnicza co zrobi z budynkiem przy ul. Piłsudskiego, bo tego tak ... rozwiń
Avatar
w.b. / 6 lutego 2008 o 10:20
0
Co wy za głupoty gadacie, sama chodziłam do szkoły na Bogdanowicza jeszcze wtedy kiedy klas było do 'K", szkoła super, 2 sale siłownia wielkie boiska , duża stołowka, co wam jeszcze trzeba, szkoły pod nosem żeby "czterech liter" nie ruszać i dziecka nie odprowadzać bo dla mnie to jest jedyny wasz argument chyba??????????????????Zlikwidowac wszystko co przynosi niepotrzebne koszty! Wszystkie mądre gminy reorganizuyją szkoły tylko u nas znalazła się banda rozdarciuchów i ludzi wykorzystujących chyba swoje kolejne "5 minut"
Avatar
123 / 6 lutego 2008 o 09:56
0
ktosik napisał:
cham i prosatk to jesteś ty. Chamstwo buraczane z ciebie wylazło w całej okazałosci

Co już władzy nie można krytykować co jesteś materacem Kosiarskiego i bronisz Ogiera czy cię pogięło do kwadratu pindo pszenno buraczana
Avatar
AAE086 / 6 lutego 2008 o 09:53
0
Widzę urzędnicy kosiary na forum siedzą i bronią pryncypała
Avatar
dyskutantka / 6 lutego 2008 o 09:48
0
ktoś z forum napisał:
a m y dyskutujemy również na ten temat www.e-leczna.pl

Owszem dyskutujecie, ale nie koniecznie na temat reorganizacji łęczyńskich szkół. Znacznie wdzięczniejszym tematem jest Strycharczuk i Winiarski.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 0

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 5 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 1

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 2 1

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 195 25

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 27 13

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 2

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jarosław Stawiarski wybrany na marszałka
Zdjęcia
galeria
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jarosław Stawiarski wybrany na marszałka 13 36

Trwa pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 9 4

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!