Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 czerwca 2019 r.
7:36

Wojewoda lubelski zdekomunizował szkołę

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
7 67 A A
Szkoła Podstawowa w Ludwinie nie będzie już nosić imienia Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła”
Szkoła Podstawowa w Ludwinie nie będzie już nosić imienia Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” (fot. Google Street View)

Szkoła Podstawowa w Ludwinie (powiał łęczyński) nie będzie już nosić imienia Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła”, bo upamiętnia to formację symbolizującą komunizm. Ponieważ zmianą nazwy szkoły nie zajęła się Rada Gminy, zarządzenie zastępcze wydał wojewoda lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z obowiązującym prawem nazwy jednostek organizacyjnych np. szkół czy przedszkoli, ale też m.in. budowle, ulice, mosty i place nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować. Za propagowanie komunizmu uważa się także nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944-1989.

A zdaniem Instytutu Pamięci Narodowej wskazane w nazwie szkoły w Ludwinie zgrupowanie partyzanckie komunizm symbolizuje.

„Zgrupowanie „Jeszcze Polska nie zginęła” – oddział sformowany na przełomie lat 1942-1943 na Wołyniu. Organizacyjnie podlegało dowództwu partyzantki radzieckiej i było jedną z najsilniejszych sowieckich jednostek partyzanckich złożonych z Polaków na tym obszarze (…)” – czytamy w opinii IPN.

Podobnego zdania jest nadzór wojewody. – Nie ulega wątpliwości, że nazwa Szkoły Podstawowej im. Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” w Ludwinie upamiętnia formację wojskową symbolizującą komunizm, jest zatem niezgodna z art. 1 ust. 1 ww. ustawy – czytamy.

Na zarządzenie wojewody przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.

e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 10:23
+19
Trudno rozsądnie bez używania wulgaryzmów skomentować działania IPNu i naszego wojewody.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 10:08
+18
czy ten wojewoda dużo ma jeszcze głupich pomysłów ?
Avatar
AB / 5 czerwca 2019 o 09:36
+18
Wojewodzie przeszkadzało upamiętnienie oddziału partyzanckiego "Jeszcze Polska nie zginęła" ?! To ten wojewoda z jakiej jest narodowości ? Rosyjskiej ?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 10:13
+17
Stanisław KUCHCIEWICZ pseudonim „Wiktor” - godny patron szkoły???????? 2/3 lipca 1947 roku – zbrojne oddziały powojennego podziemia WiN „Wiktora”, „Ordona” i „Żelaznego” – podległe „Uskokowi”, dokonały zbrodni na mieszkańcach wsi Puchaczów. Impulsem dla jej dokonania była zemsta za złożenie doniesienia nowym władzom przez jednego z mieszkańców o miejscu ukrywania się trzech winowców. Zginęło łącznie 25 osób, w tym 11 kobiet oraz 7 letnią dziewczynkę.
Avatar
ja / 5 czerwca 2019 o 10:48
+15
Nie Polscy bohaterowie? A czyi. W tym zgrupowaniu walczył mój kuzyn, najpierw w strukturach BCh, później AK, a ostatecznie przez oddział "Jeszcze Polska Nie Zginęła" wstąpił do Wojska Polskiego, wtedy jeszcze nie "ludowego", aby walczyć z Niemcami. I na pewno nie był komunistą i nie propagował komunizu. Wręcz przeciwnie. Ale chciał walczyć z Niemcami. Był przecienikiem komunizmu, za co zapłacił najwyższą cenę, prawdopodobnie jego ciało zostało skrycie porzucone na "Łączce". Niestety nie został jeszcze zidentyfikowany.
Avatar
jo / 5 czerwca 2019 o 08:12
+13
czyli paranoja i wymazywanie historii kraju trwa w najlepsze
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 08:12
+13
NO ale Pan Wojewoda zrobił WYNIK no i zapunktował u prezesa.TAAAAAAAK to zgrupowanie na pewno nie walczyło z okupantem pewnie mordowało niewinne kobiety i dzieci,Tak się wypacza historię.Młodzi ludzie z tego zgrupowania gineli walcząc z okupantem za nas wszystkich za pana panie wojewodo TAKŻE.Czy byli wśród nich komuniści ?????? nie istotne ważne że bili okupanta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I chwała im za to !!!!!!!!!
Avatar
M.Jaroszek / 5 czerwca 2019 o 10:07
+12
Spójrzmy na to jako szansę, bo to szansa by uhonorować inspirującego człowieka z Lubelszczyzny, który zasługuje na upamiętnienie, mam na myśli Prof. Wiktora Zina, pochodzącego z Hrubieszowa architekta, wykładowcę Politechniki Krakowskiej,  zasłużonego kulturze polskiej, autora licznych publikacji naukowych, znanego jako autor programu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”. Myślę, że Rada Gminy weźmie pod uwagę głos mieszkańców.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 08:50
+12
Czy "WIKTOR" to ten sam co w zorganizowanej akcji mordował mieszkańców Puchaczowa w tym kobiety i dzieci? Proszę potwierdzić lub zaprzeczyć, jeśli ktoś wie.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 08:25
+11
W tym Ludwinie to taki grajdoł jest. Dyrektorem szkoły jest bojąca się własnego cienia żona przewodniczącego rady gminy. Zmiana patrona szkoły to dodatkowe obowiązku dyrektora a tu nic się nie chce robić. Wójt nic nie zrobił bo Pani dyrektor by się poskarżyła mężowi a od niego dużo zależy w gminie. I tak się toczy. Zresztą ta cała gmina i szkoła to taka mała rodzinna komuna: ciotki wujkowie, szwagry i bratowe itp.. Dyrektor powołana przez wójta bez konkursu i mamy to co mamy.
Avatar
grosik / 2 dni temu o 08:45
0
A może radny czech pomyśli jakie nowe imię nadać,narazie to wsadza "zęby" do szpitala.
Avatar
"wolak" / 6 dni temu o 07:34
0
"Jeszcze Polska nie zgineła", nie pasuje,czyżby bedą zmiany w słowach Hymnu? A może  bedzie " Wolska"?
Avatar
Ozi / 17 czerwca 2019 o 22:09
0
W sobotę 15 czerwca br. na koncie ONR Brygady Lubelskiej pojawił się wpis upamiętniający urodziny Leona Degrelle’a. To belgijski polityk o poglądach faszystowskich, który w trakcie II wojny światowej był oficerem SS i dowodził 28. Ochotniczą Dywizją Grenadierów Pancernych SS "Wallonien". Po burzy w sieci tweet został usunięty.     nie jest to przewrót historii >? starosto łeczynski  nie grzmisz ? a arbuzy grzmią , a Dawid podobno nie lubi arbuózóuw
 jaki Dawid, jaki arbuz? o czym wy piszecie?
 jaki Dawid, jaki arbuz? o czym wy piszecie? rozwiń
Avatar
lulu / 17 czerwca 2019 o 21:51
+1
W sobotę 15 czerwca br. na koncie ONR Brygady Lubelskiej pojawił się wpis upamiętniający urodziny Leona Degrelle’a. To belgijski polityk o poglądach faszystowskich, który w trakcie II wojny światowej był oficerem SS i dowodził 28. Ochotniczą Dywizją Grenadierów Pancernych SS "Wallonien". Po burzy w sieci tweet został usunięty.  nie jest to przewrót historii >? starosto łeczynski  nie grzmisz ? a arbuzy grzmią , a Dawid podobno nie lubi arbuózóuw
Avatar
supeł na wężu / 15 czerwca 2019 o 14:05
0
i kto terez będzie strażakom na imprezach uplatał "dyrdymały" ukarany sfolguje
Avatar
o / 15 czerwca 2019 o 07:19
-1
starosta dał vckowi upomnienie ? toz to sie w pale nie mieści
Avatar
po / 14 czerwca 2019 o 13:27
0
a vicek z powatu co tak sekuje jednego wójta potrącił babę pod Cycowem ?
 Który to? Czyżby syn Maryjana?
Avatar
p / 8 czerwca 2019 o 20:05
+2
a vicek z powatu co tak sekuje jednego wójta potrącił babę pod Cycowem ?
Avatar
zootechnik / 7 czerwca 2019 o 19:55
+2
Kiedyś było takie powiedzenie "chyba ci się króliki parkają w głowie"- wpadliście w dziwną dyskusje.
Avatar
K / 7 czerwca 2019 o 12:09
0
...Może rolnicy oddadzą ziemię, którą otrzymali w ramach reformy rolnej od władzy ludowej? To byłaby prawdziwa dekomunizacja.
... a może i PUTIN odda  KRESY WSCHODNIE i zwroci zycie pomordowanym w KATYNIU przez NKWD (tych od cimoszewicza) ?
A po cholerę ci te kresy? Kraina zacofana, niemalże bez przemysłu, z żyznymi ziemiami wprawdzie, ale nic poza tym. Zero infrastruktury. Poza tym jeśli chcesz odzyskać kredy, to wypadałoby oddać Ziemie Zachodnie. Nie wiem, czy to dla Polski taki dobry biznes.
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna zasłabł w pracy. Szefowa mu nie pomogła, ciało znaleziono w lesie [wideo]
galeria
film

Mężczyzna zasłabł w pracy. Szefowa mu nie pomogła, ciało znaleziono w lesie [wideo] 16 5

Ciało mężczyzny znalazł na polanie leśniczy. O tragicznej śmierci 36-letniego Ukraińca pracującego w polskim zakładzie pisze Gazeta Wyborcza Poznań.

Dwa medale w Nowym Jorku dla zawodniczek Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin

Dwa medale w Nowym Jorku dla zawodniczek Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin 0 0

Wielki sukces odniosły dwie zawodniczki Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Katarzyna Daniluk i Małgorzata Jasko stanęły na podium prestiżowego turnieju All American Open w Nowym Jorku

Reprezentacja LZPN trzecia podczas turnieju kwalifikacyjnego Regions Cup

Reprezentacja LZPN trzecia podczas turnieju kwalifikacyjnego Regions Cup 0 0

Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła występy w turnieju kwalifikacyjnym Regions Cup na trzecim miejscu

Coraz szybciej z Lublina do Warszawy. Kolejne dwa odcinki S17 już niebawem
galeria

Coraz szybciej z Lublina do Warszawy. Kolejne dwa odcinki S17 już niebawem 7 12

Otwarty przed weekendem fragment S17 z Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z odcinków, które mają być w tym roku dostępne dla kierowców. Jeszcze tego lata od Garwolina do Piask można będzie przejechać w 70 minut.

Sokół Adamów – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:5, wyniki bialskiej klasy okręgowej

Sokół Adamów – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:5, wyniki bialskiej klasy okręgowej 0 0

Na pożegnanie z ligą okręgową Huragan Międzyrzec Podlaski pokonał na wyjeździe Sokoła Adamów 5:0. Tym samym zrewanżował się za porażkę z pierwszej rundy. Od nowego sezonu drużyna prowadzona wiosną przez Damiana Panka występować będzie w IV lidze

28-latek uciekał policji, ukrył się w zbożu

28-latek uciekał policji, ukrył się w zbożu 0 3

Kierowca volvo za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z policjantami. Gdy zatrzymali samochód, którym jechał, rzucił się do ucieczki pieszo

Tragiczny wypadek na trójkołowcu. Nie żyje 55-latek

Tragiczny wypadek na trójkołowcu. Nie żyje 55-latek 5

55-letni mężczyzna zginął w wypadku na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Radcze (gm. Milanów)

Ruszają protesty przed Ratuszem przeciwko zabudowie górek czechowskich

Ruszają protesty przed Ratuszem przeciwko zabudowie górek czechowskich 57 91

Przed Ratuszem zaczyna się protest przeciwko zabudowie blokami części górek czechowskich, którą chcę umożliwić prezydent Lublina.

Pogoda. Nadchodzi fala upałów
galeria
film

Pogoda. Nadchodzi fala upałów 0 1

Prognoza pogody na poniedziałek, wtorek i środę.

Turczyn i Daszkiewicz zostają w Hetmanie, Kowalczyk odchodzi?

Turczyn i Daszkiewicz zostają w Hetmanie, Kowalczyk odchodzi? 0 0

Kolejni, podstawowi zawodnicy przedłużyli swoje umowy z beniaminkiem III ligi Hetmanem Zamość.

Ekspedientka podmieniała brylanty u jubilera w Lublinie. Musi się teraz tłumaczyć przed sądem

Ekspedientka podmieniała brylanty u jubilera w Lublinie. Musi się teraz tłumaczyć przed sądem 5 3

Ufałam jej. Byłam przekonana, że jest uczciwa – mówiła przed sądem kobieta okradana przez swoją pracownicę zatrudnioną w salonie jubilerskim. Oskarżona 42-latka miała przywłaszczyć kosztowności warte ponad 330 tys. zł.

Lublin: Ulica nowa, a nazwy używane
galeria

Lublin: Ulica nowa, a nazwy używane 0 5

Nazwaniem otwartej niedawno ulicy będącej przedłużeniem ul. Wrotkowskiej do ul. Kunickiego zajmie się Rada Miasta na czwartkowym posiedzeniu.

Tanew - Victoria 4:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Tanew - Victoria 4:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Tanew Majdan Stary nie dał szans Victorii Łukowa Chmielek pokonując ją na swoim boisku 4:0. Po meczu gospodarze mieli powody do świętowania, bo ostatecznie zakończyli rozgrywki na wysokim, czwartym miejscu

Lublin: Motorowerzysta "teraz nie może już niczym jeździć"

Lublin: Motorowerzysta "teraz nie może już niczym jeździć" 0 1

W ręce policjantów w niedzielny poranek wpadł 42-latek na motorowerze.

Warsztaty Jazzowe w Puławach
6 lipca 2019, 10:00

Warsztaty Jazzowe w Puławach 0 1

W dniach 6-13 lipca w Puławach zostaną zorganizowane warsztaty jazzowe pod okiem wybitnych polskich jazzmanów. Rozpoczęły się zapisy na zajęcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.