Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

31 marca 2015 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Farma Wiatrowa Lubartów powstanie w tym roku. Mieszkańcy podzieleni

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
70 24 A A

Do końca roku ma być gotowa największa w regionie siłownia wiatrowa – Farma Wiatrowa Lubartów. W gminach Michów i Abramów stanie szesnaście wiatraków. Mimo protestów mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spór o budowę farmy wiatrowej na terenie gmin Michów i Abramów toczy się od 2008 r. – Decyzja o budowie farmy wiatrowej w gminie Michów zapadła wbrew woli mieszkańców gminy – przekonuje Roman Adamczyk, radny gminy Michów. – Mimo sprzeciwów i protestów inwestycja będzie realizowana.

Jest pozwolenie na budowę

Wiatraki stawia warszawska spółka Elektrownie Wiatrowe Wschód. Po kilku latach starań w sierpniu ub. r. firma dostała pozwolenie na budowę. Dokument wydało Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Podstawą były decyzje o warunkach zabudowy wydane przez gminy Michów i Abramów.

– Inwestor spełnił wszystkie wymogi formalne, posiadał zgody wszystkich instytucji, m.in. Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, sanepidu. Gmina musiała wydać takie decyzje, oddzielnie na każdą turbinę – tłumaczy Janusz Jankowski, wójt gminy Michów.

– Obejmując urząd po ostatnich wyborach zastałem trzy prawomocne pozwolenia na budowę siłowni wiatrowych – stwierdza lakonicznie Artur Chomiuk, nowy wójt gminy Abramów.

Gmina Michów będzie obstawiona wiatrakami (będzie ich 16) od strony zachodniej i południowej. W Abramowie staną trzy turbiny. Minimalna odległość od domostw to niewiele ponad 500 metrów. Farma ma mieć moc 51,2 MW.
Jedni chcą, inni protestują

Planowana inwestycja podzieliła mieszkańców gminy. Ci, którzy dzierżawią działki pod turbiny, dostaną co roku 20 tys. zł brutto. Oni są za farmą. Ich sąsiedzi – wręcz przeciwnie. Pisali petycje, składali do wojewody protesty z ponad tysiącem podpisów, odwołali się do starostwa od decyzji pozwolenia na budowę. Ich protesty opóźniły budowę wiatraków o 3 lata. Ale na obecnym etapie inwestycji już się przed nią nie obronią.

20 marca radni gminy Michów zgodzili się na ustanowienie służebności przesyłowej, czyli położenie kabli przy drogach gminnych i ewentualne roboty ziemne w razie awarii.

Gmina zarobi

– Tylko z tego tytułu gmina otrzyma od inwestora 1,8 mln zł. Potem, co roku, z tytułu podatku od nieruchomości do gminnej kasy wpłynie ponad milion zł – cieszy się wójt Jankowski.

Inwestycja nie ruszy bez umów z zarządcami dróg przebiegających przez gminę, z których będzie korzystać inwestor. – Drogowców z inwestorami umówiłem zaraz po świętach. Zorganizowałem też spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy mogliby być podwykonawcami – dodaje wójt.

Farma Wiatrowa Lubartów ma być gotowa do końca grudnia tego roku. Ma ją budować hiszpańska firma Aldesa.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 09:15
0
Wiatraki już stoją od dwóch tygodni migają czerwone światła.
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 18:21
0
Proponuję aby zamiast likwidować szpitale celem pozyskania kasy na dopłaty dla Michowskiej elektrowni zwolennicy wiatraków wyłożyli pieniądze z własnej kieszeni.
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 18:10
0
Jeśli właściciele działek (nierzadko skoligaceni z samorządowcami) na których stoją wiatraki przeczytają to co na umowach napisano drobnym drukiem to raczej nie będą mieli powodów do radości. Co więcej, jako że firma będąca właścicielem tej pseudo-ekologicznej elektrowni jest zarejestrowana na Cyprze, to kiedy tylko wyrobi normę i postawi już tyle turbin ile się da nie będzie już musiała płacić ani gminom ani właścicielom działek.
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 17:57
0
Wg. kulejących intelektualnie eko-fanatyków związanych z organizacją zwaną "Posady Swoim Ludziom" gminy już liczą zyski. Fakty niestety są takie że straty będą większe od zysków. Czy którykolwiek z wypowiadających się tu kulejących intelektualnie eko-fanatyków zastanawiał się nad tym DLACZEGO WŁAŚCICIEL TYCH LICZĄCYCH SOBIE ok 30 LAT WIATRAKÓW POCHODZĄCYCH Z NIEMIECKICH I DUŃSKICH ZŁOMOWISK KTÓRE SAMORZĄDOWCY gm ABRAMÓW I MICHÓW ZAFUNDOWALI MIESZKAŃCOM NIE CHCE KUPOWAĆ DZIAŁEK MIMO ŻE KUPNO JEST BARDZIEJ OPŁACALNE NIŻ DZIERŻAWA??? Co do rzekomych zysków, to z powodu spadku cen działek w pobliżu wiatraków oraz ograniczenia budowy mieszkań straty mogą znacznie przewyższyć zyski.
Wg. kulejących intelektualnie eko-fanatyków związanych z organizacją zwaną "Posady Swoim Ludziom" gminy już liczą zyski. Fakty niestety są takie że straty będą większe od zysków. Czy którykolwiek z wypowiadających się tu kulejących intelektualnie eko-fanatyków zastanawiał się nad tym DLACZEGO WŁAŚCICIEL TYCH LICZĄCYCH SOBIE ok 30 LAT WIATRAKÓW POCHODZĄCYCH Z NIEMIECKICH I DUŃSKICH ZŁOMOWISK KTÓRE SAMORZĄDOWCY gm ABRAMÓW I MICHÓW ZAFUNDOWALI MIESZKAŃCOM NIE CHCE KUPOWAĆ DZIAŁEK MIMO ŻE KUPNO JEST BARDZIEJ OPŁACALNE NIŻ DZIERŻAWA??? ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 17:19
0
A co najciekawsze widać to z Puław :)
Avatar
1.5 V / 30 kwietnia 2015 o 06:45
0

A  Niedźwiada na lotnisku już powinno być 70 ha FOTOWOLTAIKI i będziemy mieli elektrownię.Panie Sosnowski do dzieła.

Avatar
Gigunia / 28 kwietnia 2015 o 12:46
0

Dziwnym trafem ten dźwięk wiatraków przeszkadza tylko tym którzy obejdą się smakiem innego dźwięku - dźwięku monet.

Avatar
Gigunia / 28 kwietnia 2015 o 12:41
0

I teraz te tysiąc osób które protestowało powinno zapłacić inwestorowi odszkodowanie za te 3 stracone dla niego lata oraz zapłacić tym rolnikom na których terenie te wiatraki miały stanąć.

To by była najlepsza kara za zawiść!!!

Avatar
PracaSwoimLudziom / 2 kwietnia 2015 o 00:05
0

Panie i Panowie otóż, sprawa nie rozgrywa się w kwestii takiej czy sąsiad sąsiadowi tylko jest kasa do ogarnięcia przez baronów PeSeL i te pieniądze trzeba ogarnąć. No jak to działa? Bardzo prosto... wiatraki, które zostaną postawione w powiecie Lubartowski są to wiatraki z "demobilu" z niemiec... czy z innych krajów zachodnich spółka, która ten szrot sprowadza jest spółką, dawnych działaczy naszej ulubionej partii Ludowej... co więcej wykonawca to też spółka, w której zasiadają ludzie będący dawniej w strukturach PSL czy nawet Panowie wice ministrowie dawniej z ramienia zielonej partii chłopskiej, po członków rodzin obecnych działaczy partyjnych. Tak, to "zieloni" wymyślili sobie, w jaki to sposób można pozbawić pieniędzy dojną krowę jak jej na imię Polska. Na dowód mojej hipotezy warto przypomnieć cyrki, jakie działy się podczas ostatnich wyborów samorządowych. PeSeL musiał wygrać te wybory, czego najlepszym przykładem jest gmina Michów, gdzie mr. Green wygrał wybory w pierwszej turze zaledwie jednym głosem. Przypadek? Nie! Zauważcie tam, gdzie PartiaSwoichLudzi nie wygrała wyborów w powiecie Lubartowskim, tam temat wiatraków upadł. Wrócę do tematu mojej ulubionej gminy Michów, gdzie poprzednia rada gmina przegłosowała większością uchwałę, w której to jednoznacznie nie udzieliła poparcia budowy wiatraków w gminie. Zresztą sam wcześniej wspomniany mr. Green przed wyborami jeździł do starostwa Lubartowskiego i robił sobie zdjęcia z przeciwnikami wiatraków składających petycję w sprawie antywiatrakowej. Mimo oporu władz, społeczeństwa, i samego mr. Green'a w MICHOWIE STANĄ WIATRAKI? Dlaczego? W całej tej sprawię mocno zalatuje smrodem. Czarne limuzyny zajeżdżające z byłymi ministrami i wiceministrami pod urząd gminy w zapomnianej przez boga gminie Michów i Abramów to widok na porządku dziennym. Kontynuując, to nie jest tak, że w Michowie czy Abramowie nie chcą wiatraków. Chodzi o to, że spółki o wątpliwym politycznie pochodzeniu chcą nastawiać pod oknami nie chętnym mieszkańcom wiatraki niczym w gó^&o zapałki. Temat nadaję się, co najmniej na materiał w UWADZE!!!

Panie i Panowie otóż, sprawa nie rozgrywa się w kwestii takiej czy sąsiad sąsiadowi tylko jest kasa do ogarnięcia przez baronów PeSeL i te pieniądze trzeba ogarnąć. No jak to działa? Bardzo prosto... wiatraki, które zostaną postawione w powiecie Lubartowski są to wiatraki z "demobilu" z niemiec... czy z innych krajów zachodnich spółka, która ten szrot sprowadza jest spółką, dawnych działaczy naszej ulubionej partii Ludowej... co więcej wykonawca to też spółka, w której zasiadają ludzie będący dawniej w strukturach PSL czy nawet Panowie wi... rozwiń

Avatar
Josef / 1 kwietnia 2015 o 14:19
0

WkaŻdej instytycji wyrażającej zgodę i dającej pozwolenie od góry do dołu/łacznie ze starostami i wójtami/ zasiadają PSL-owcy i to jest zsadnicza odpowiedź,że tak łatwo zgodę firmy wiatrowe otrzymują..Te konstrukcje są używane i będą mogły być eksploatowane do określonego wieku,stąd zachodnie firmy wypychają ich do Polski/jako że jeszcze sprawne/,bo potem ich utylizacja jest droższa jak cała nowa konstrucja.Problem pozostanie na polu właściciela!No i oczywiście w Polsce.Gdyby wytworzony prąd był tańszy? to niechby tam! Gmina/w raczej psl-owski wójt/ sie powinna się nad tym zastanowić,co ją czeka!

WkaŻdej instytycji wyrażającej zgodę i dającej pozwolenie od góry do dołu/łacznie ze starostami i wójtami/ zasiadają PSL-owcy i to jest zsadnicza odpowiedź,że tak łatwo zgodę firmy wiatrowe otrzymują..Te konstrukcje są używane i będą mogły być eksploatowane do określonego wieku,stąd zachodnie firmy wypychają ich do Polski/jako że jeszcze sprawne/,bo potem ich utylizacja jest droższa jak cała nowa konstrucja.Problem pozostanie na polu właściciela!No i oczywiście w Polsce.Gdyby wytworzony prąd był tańszy? to niechby tam! Gmina/w raczej psl-... rozwiń

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 09:15
0
Wiatraki już stoją od dwóch tygodni migają czerwone światła.
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 18:21
0
Proponuję aby zamiast likwidować szpitale celem pozyskania kasy na dopłaty dla Michowskiej elektrowni zwolennicy wiatraków wyłożyli pieniądze z własnej kieszeni.
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 18:10
0
Jeśli właściciele działek (nierzadko skoligaceni z samorządowcami) na których stoją wiatraki przeczytają to co na umowach napisano drobnym drukiem to raczej nie będą mieli powodów do radości. Co więcej, jako że firma będąca właścicielem tej pseudo-ekologicznej elektrowni jest zarejestrowana na Cyprze, to kiedy tylko wyrobi normę i postawi już tyle turbin ile się da nie będzie już musiała płacić ani gminom ani właścicielom działek.
Avatar
Gość / 7 października 2015 o 17:57
0
Wg. kulejących intelektualnie eko-fanatyków związanych z organizacją zwaną "Posady Swoim Ludziom" gminy już liczą zyski. Fakty niestety są takie że straty będą większe od zysków. Czy którykolwiek z wypowiadających się tu kulejących intelektualnie eko-fanatyków zastanawiał się nad tym DLACZEGO WŁAŚCICIEL TYCH LICZĄCYCH SOBIE ok 30 LAT WIATRAKÓW POCHODZĄCYCH Z NIEMIECKICH I DUŃSKICH ZŁOMOWISK KTÓRE SAMORZĄDOWCY gm ABRAMÓW I MICHÓW ZAFUNDOWALI MIESZKAŃCOM NIE CHCE KUPOWAĆ DZIAŁEK MIMO ŻE KUPNO JEST BARDZIEJ OPŁACALNE NIŻ DZIERŻAWA??? Co do rzekomych zysków, to z powodu spadku cen działek w pobliżu wiatraków oraz ograniczenia budowy mieszkań straty mogą znacznie przewyższyć zyski.
Wg. kulejących intelektualnie eko-fanatyków związanych z organizacją zwaną "Posady Swoim Ludziom" gminy już liczą zyski. Fakty niestety są takie że straty będą większe od zysków. Czy którykolwiek z wypowiadających się tu kulejących intelektualnie eko-fanatyków zastanawiał się nad tym DLACZEGO WŁAŚCICIEL TYCH LICZĄCYCH SOBIE ok 30 LAT WIATRAKÓW POCHODZĄCYCH Z NIEMIECKICH I DUŃSKICH ZŁOMOWISK KTÓRE SAMORZĄDOWCY gm ABRAMÓW I MICHÓW ZAFUNDOWALI MIESZKAŃCOM NIE CHCE KUPOWAĆ DZIAŁEK MIMO ŻE KUPNO JEST BARDZIEJ OPŁACALNE NIŻ DZIERŻAWA??? ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 17:19
0
A co najciekawsze widać to z Puław :)
Avatar
1.5 V / 30 kwietnia 2015 o 06:45
0

A  Niedźwiada na lotnisku już powinno być 70 ha FOTOWOLTAIKI i będziemy mieli elektrownię.Panie Sosnowski do dzieła.

Avatar
Gigunia / 28 kwietnia 2015 o 12:46
0

Dziwnym trafem ten dźwięk wiatraków przeszkadza tylko tym którzy obejdą się smakiem innego dźwięku - dźwięku monet.

Avatar
Gigunia / 28 kwietnia 2015 o 12:41
0

I teraz te tysiąc osób które protestowało powinno zapłacić inwestorowi odszkodowanie za te 3 stracone dla niego lata oraz zapłacić tym rolnikom na których terenie te wiatraki miały stanąć.

To by była najlepsza kara za zawiść!!!

Avatar
PracaSwoimLudziom / 2 kwietnia 2015 o 00:05
0

Panie i Panowie otóż, sprawa nie rozgrywa się w kwestii takiej czy sąsiad sąsiadowi tylko jest kasa do ogarnięcia przez baronów PeSeL i te pieniądze trzeba ogarnąć. No jak to działa? Bardzo prosto... wiatraki, które zostaną postawione w powiecie Lubartowski są to wiatraki z "demobilu" z niemiec... czy z innych krajów zachodnich spółka, która ten szrot sprowadza jest spółką, dawnych działaczy naszej ulubionej partii Ludowej... co więcej wykonawca to też spółka, w której zasiadają ludzie będący dawniej w strukturach PSL czy nawet Panowie wice ministrowie dawniej z ramienia zielonej partii chłopskiej, po członków rodzin obecnych działaczy partyjnych. Tak, to "zieloni" wymyślili sobie, w jaki to sposób można pozbawić pieniędzy dojną krowę jak jej na imię Polska. Na dowód mojej hipotezy warto przypomnieć cyrki, jakie działy się podczas ostatnich wyborów samorządowych. PeSeL musiał wygrać te wybory, czego najlepszym przykładem jest gmina Michów, gdzie mr. Green wygrał wybory w pierwszej turze zaledwie jednym głosem. Przypadek? Nie! Zauważcie tam, gdzie PartiaSwoichLudzi nie wygrała wyborów w powiecie Lubartowskim, tam temat wiatraków upadł. Wrócę do tematu mojej ulubionej gminy Michów, gdzie poprzednia rada gmina przegłosowała większością uchwałę, w której to jednoznacznie nie udzieliła poparcia budowy wiatraków w gminie. Zresztą sam wcześniej wspomniany mr. Green przed wyborami jeździł do starostwa Lubartowskiego i robił sobie zdjęcia z przeciwnikami wiatraków składających petycję w sprawie antywiatrakowej. Mimo oporu władz, społeczeństwa, i samego mr. Green'a w MICHOWIE STANĄ WIATRAKI? Dlaczego? W całej tej sprawię mocno zalatuje smrodem. Czarne limuzyny zajeżdżające z byłymi ministrami i wiceministrami pod urząd gminy w zapomnianej przez boga gminie Michów i Abramów to widok na porządku dziennym. Kontynuując, to nie jest tak, że w Michowie czy Abramowie nie chcą wiatraków. Chodzi o to, że spółki o wątpliwym politycznie pochodzeniu chcą nastawiać pod oknami nie chętnym mieszkańcom wiatraki niczym w gó^&o zapałki. Temat nadaję się, co najmniej na materiał w UWADZE!!!

Panie i Panowie otóż, sprawa nie rozgrywa się w kwestii takiej czy sąsiad sąsiadowi tylko jest kasa do ogarnięcia przez baronów PeSeL i te pieniądze trzeba ogarnąć. No jak to działa? Bardzo prosto... wiatraki, które zostaną postawione w powiecie Lubartowski są to wiatraki z "demobilu" z niemiec... czy z innych krajów zachodnich spółka, która ten szrot sprowadza jest spółką, dawnych działaczy naszej ulubionej partii Ludowej... co więcej wykonawca to też spółka, w której zasiadają ludzie będący dawniej w strukturach PSL czy nawet Panowie wi... rozwiń

Avatar
Josef / 1 kwietnia 2015 o 14:19
0

WkaŻdej instytycji wyrażającej zgodę i dającej pozwolenie od góry do dołu/łacznie ze starostami i wójtami/ zasiadają PSL-owcy i to jest zsadnicza odpowiedź,że tak łatwo zgodę firmy wiatrowe otrzymują..Te konstrukcje są używane i będą mogły być eksploatowane do określonego wieku,stąd zachodnie firmy wypychają ich do Polski/jako że jeszcze sprawne/,bo potem ich utylizacja jest droższa jak cała nowa konstrucja.Problem pozostanie na polu właściciela!No i oczywiście w Polsce.Gdyby wytworzony prąd był tańszy? to niechby tam! Gmina/w raczej psl-owski wójt/ sie powinna się nad tym zastanowić,co ją czeka!

WkaŻdej instytycji wyrażającej zgodę i dającej pozwolenie od góry do dołu/łacznie ze starostami i wójtami/ zasiadają PSL-owcy i to jest zsadnicza odpowiedź,że tak łatwo zgodę firmy wiatrowe otrzymują..Te konstrukcje są używane i będą mogły być eksploatowane do określonego wieku,stąd zachodnie firmy wypychają ich do Polski/jako że jeszcze sprawne/,bo potem ich utylizacja jest droższa jak cała nowa konstrucja.Problem pozostanie na polu właściciela!No i oczywiście w Polsce.Gdyby wytworzony prąd był tańszy? to niechby tam! Gmina/w raczej psl-... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0

Dentyści nie mogą już zakładać amalgamatowych plomb dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Zakaz wprowadziło rozporządzenie Parlamentu Europejskiego. – To bardzo dobry kierunek – komentują lubelscy stomatolodzy

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 10 4

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 1

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 35 12

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 13 14

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 42 18

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.