Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

24 czerwca 2015 r.
19:13

Firlej: Nie porzucaj auta, gdy idziesz na plażę. Policja wypowiada wojnę kierowcom

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A
Złe parkowanie absolutnie się nie opłaca. Mandat może kosztować od 100 do 500 złotych plus 5 punktów karnych
Złe parkowanie absolutnie się nie opłaca. Mandat może kosztować od 100 do 500 złotych plus 5 punktów karnych

Policja wypowiada wojnę kierowcom bezmyślnie parkującym auta nad jeziorem. Koniec z upomnieniami, posypią się mandaty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy Firleja mają już dość źle zaparkowanych samochodów. – W sezonie jest to prawdziwa plaga. Ludzie spragnieni kąpieli w jeziorze porzucają auta, gdzie popadanie, często zastawiając wjazdy do posesji. Szczególnie uciążliwe są takie zachowania na ulicy Lubelskiej, łączącej Firlej z drogą numer19. Źle zaparkowane auta są także powodem olbrzymich korków, nerwów kierowców – mówi pan Jerzy, mieszkaniec Firleja.

Policjanci od lat walczą z tym problemem. – Rzeczywiście, ludzie przyjeżdżający nad to jezioro bardziej porzucają samochody, niż parkują. Jest to szczególnie niebezpieczne i uciążliwe właśnie na Lubelskiej. Nie chodzi tu tylko o korki. W razie sytuacji alarmowej, pojazdy służb – strażaków czy pogotowia ratunkowego – mogą mieć poważne kłopoty z przejechaniem po zastawionej ulicy Lubelskiej. A jest to najszybszy wjazd do tej miejscowości od strony Lubartowa – mówi mł. asp. Grzegorz Paśnik, rzecznik prasowy lubartowskiej policji.

Policjanci z kockiej drogówki, patrolujący rejon jeziora w Firleju, otrzymali polecenie bezwzględnego ukrócenia tych praktyk kierowców. – Przez lata tolerowaliśmy źle zaparkowane samochody, stosując prawie wyłącznie pouczenia. To nie skutkowało. Zdarzało się, że upomniany dzień wcześniej kierowca, następnego dnia ponownie parkował na zakazie, nawet w tym samym miejscu – mówi Grzegorz Paśnik.

Dlatego policjanci zapowiadają, że skończył się czas upomnień. – Kierowcy nieprawidłowo parkujący znajdą „za szybą” wezwanie do komendy, gdzie zostaną ukarani mandatem. Jeżeli ktoś zignoruje nasze wezwanie, to sprawę skierujemy do sądu – dodaje rzecznik.

Złe parkowanie absolutnie się nie opłaca. Mandat może kosztować od 100 do 500 złotych plus 5 punktów karnych. A tym czasem nad jeziorem Firlej znajduje się 6 płatnych, ogólnodostępnych parkingów gminnych. – Dodatkowo w sezonie letnim można parkować odpłatnie na terenie prywatnych ośrodków wypoczynkowych. Opłata na parkingach gminnych za każdą rozpoczętą dobę parkowania wynosi 7 zł – usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy.

Kierowcy nie mogą liczyć na braki kadrowe w policji. Gmina Firlej przeznaczyła w 2015 roku 5000 zł na zwiększenie liczby patroli policyjnych w sezonie letnim. – Policjanci będą często pojawiali się nad tym jeziorem – zapewnia Grzegorz Paśnik.

Piaseczno podkontrolą 

Od 1 lipca w Kaniwoli zacznie działać letnia komenda policji. Przez wakacje policjanci będą patrolować łodzią motorową okoliczne jeziora oraz akwen Piaseczna.

Policjantów z Łęcznej będzie wspierać 10 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Służby będą całodobowe.

– Policjanci z lądu i wody będą pilnować porządku i czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nie tylko nad jeziorem Piaseczno, ale i w innych miejscowościach naszego regionu – mówi Magdalena Krasna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

W sytuacjach wymagających interwencji policji należy kontaktować z dyżurnym KPP Łęczna, pod numerem tel. 81 752 72 10 lub 997, 112. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lipca 2015 o 17:21
0
Czy to aż tak dużo 5-7zł?????????????? o jedno piwko mniej i spokojna głowa.Skoro kogoś stac na przyjazd to można chyba zrobić zrzutkę na parking.
Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 25 czerwca 2015 o 18:22
0

Wystarczy trochę pomyśleć i przekalkulować -a sprawy rozwiążą się same. Zrobią parking za 7 zł -postawi 5 osób -i będzie 35 zł. A tak: zrobili by po 2 zł i parking byłby zapelniony i większy pieniądz spłynął by do kieszeni wlaściciela, mieszkańcy nie złościli by się za "zastawianie bram", itp., itd. Nie potraficie ludzie mądrze gospodarzyć i kalkulować...

Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 25 czerwca 2015 o 17:27
0

Zwykła i durnowata "Polska Pazerność" ! Zrobili piękne, duże parkingi przy Firleju -tyle, że płatne po 5 i 7 zł -dlatego zmotoryzowani kombinują! A przecież prościej było by zrobić parkingi po 1 czy 2 zł - wtedy raczej mało kto by kombinował, bo by się nie opłacało "móżdżyć: gdzie tu auto postawić?" -tylko prawie każdy wyjął by tą zlotówkę czy dwie i zapłacił, a parkingi płatne zapełnione były by "na full". Gmina by zarobiła, prywaciaż by zarobił -a i zmotoryzowany byłby zadowolony "że nie musi kombinować". Podobnie jest przy jeziorze Łukcze -parkingi po 8 i 10 zeta -a i tak prawie wszyscy stawiają auta przy szosie, zamiast zapłacić. Nie rozumiem tej Polskiej Chytrości w opłatach za parking... A swoją drogą: już od kilku lat (z roku na rok) widzę, że ludzi nad jeziorami ubywa -niestety, smutne ale prawdziwe! Jeszcze 2 -3 lata temu o tej porze nad jeziorami; Łukcze, Białka, Grabniak/Rotcze były spore ilości ludzi/turystów. Z roku na rok ich ubywa, jest coraz więcej domków letniskowych do sprzedania, bary upadają... Jeszcze kilka lat poczekamy, a dojdzie do tego, że tylko pies z kulawą nogą tam zajrzy. Ludzie przerzucą się na klimatyzowane galerie w Lublinie -i tam całymi rodzinami będą spędzać niedziele i weekendy -zresztą już wystarczy popatrzeć , co się dzieje w niedzielne popołudnia pod Atrium Felicity w Lublinie.

Bary z cenami za obiady też do przesady "wariują". Żeby za obiad przy jeziorze dać 16 -17 zł ?! Chyba na łeb upadli ! Garść frytek, łyżka surówki i kawałek schabowego -to najwyżej 10 zeta powinno kosztować... Wtedy były by kolejki przed barami -i byłby ruch w interesie. Po prostu: brak mądrego i logicznego myślenia ! Dziwne to, ale : jesteśmy jeszcze daleko za Żydami , którzy "od zawsze" mieli łeb do interesów! A ich "fenomen" polegał na tym, że mieli niższe ceny, a tym samym duży obrót towarem. Miał duży obrót -i zyski duże z powodu dużych obrotów, a nie dużych cen. Teraz niestety mamy takie głupie "polskie" rozumowanie: "dam wysoką cenę -a szybko się dorobię". Otóż: nic bardziej mylnego! -bo jeśli Jasiu dasz dużą cenę, to nikt do Ciebie nie przyjdzie na zakupy ! Ot co...  :blush:

Zwykła i durnowata "Polska Pazerność" ! Zrobili piękne, duże parkingi przy Firleju -tyle, że płatne po 5 i 7 zł -dlatego zmotoryzowani kombinują! A przecież prościej było by zrobić parkingi po 1 czy 2 zł - wtedy raczej mało kto by kombinował, bo by się nie opłacało "móżdżyć: gdzie tu auto postawić?" -tylko prawie każdy wyjął by tą zlotówkę czy dwie i zapłacił, a parkingi płatne zapełnione były by "na full". Gmina by zarobiła, prywaciaż by zarobił -a i zmotoryzowany byłby zadowolony "że nie musi kombinować". Podobnie jest przy jeziorze Łuk... rozwiń

Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 07:05
0
zróbta lepiej porządek z chamami palącymi grille na plażach :-(
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 22:08
0
Czyżby za mały ruch był na płatnych parkingach i trzeba wysłać w teren "parkingowych naganiaczy"?.
Avatar
abi / 24 czerwca 2015 o 20:52
0

Wydawało mi się, że znam Firlej, a tu proszę. Lubartowska nagle stała się Lubelską :)

Swoją drogą pozdrawiam panienkę, która w ubiegłym roku w sierpniu na opuszczonej posesji przy Lubartowskiej zdjęła gacie i się odlała. Miała czerwoną sukienkę i wydawało jej się, że jest w gęstych krzakach :D Następnie wsiadła do zaparkowanego przy tej posesji samochodzie i odjechała. Liczę, że w tym roku też przyjedzie, ale tym razem będę przygotowana :)

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 20:06
0
nie posrajta się 7 zł za dobą rzeczywiscie majatek, lepiej zastawić komuś wjazd do chałupy, albo cała ulice tak ze rzeczywiscie przejechac sie prawie nie da bo idioci musza miec 2 metry do ody od auta, nie chcesz płącic za parking to zaplacisz mandat 100 zł i będziesz zadowolony
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 20:03
0

Policja przesadzi i tyle mnie widzieli w Firleju.Wydam kase gdzieś indziej,tak to działa matołki.

łaski nie robisz, będzie więcej miejsca dla mnie. Wieśniaki się zjeżdżają i myślą, że można parkować gdzie popadnie jak u nich na wsi. W sypialni se zaparkuj gamoniu.

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 19:57
0
niech gmina zrobi bardzo duży parking oczywiście bezpłatny, a nie tylko kasa kasa i kasa na każdym kroku
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 19:56
0
Nie porzucaj....Nikt nie porzuca, tylko szuka miejsca, bo czasem ciężko tam zaparkować nawet nad drogim, płatnym parkingu.
Avatar
Gość / 25 lipca 2015 o 17:21
0
Czy to aż tak dużo 5-7zł?????????????? o jedno piwko mniej i spokojna głowa.Skoro kogoś stac na przyjazd to można chyba zrobić zrzutkę na parking.
Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 25 czerwca 2015 o 18:22
0

Wystarczy trochę pomyśleć i przekalkulować -a sprawy rozwiążą się same. Zrobią parking za 7 zł -postawi 5 osób -i będzie 35 zł. A tak: zrobili by po 2 zł i parking byłby zapelniony i większy pieniądz spłynął by do kieszeni wlaściciela, mieszkańcy nie złościli by się za "zastawianie bram", itp., itd. Nie potraficie ludzie mądrze gospodarzyć i kalkulować...

Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 25 czerwca 2015 o 17:27
0

Zwykła i durnowata "Polska Pazerność" ! Zrobili piękne, duże parkingi przy Firleju -tyle, że płatne po 5 i 7 zł -dlatego zmotoryzowani kombinują! A przecież prościej było by zrobić parkingi po 1 czy 2 zł - wtedy raczej mało kto by kombinował, bo by się nie opłacało "móżdżyć: gdzie tu auto postawić?" -tylko prawie każdy wyjął by tą zlotówkę czy dwie i zapłacił, a parkingi płatne zapełnione były by "na full". Gmina by zarobiła, prywaciaż by zarobił -a i zmotoryzowany byłby zadowolony "że nie musi kombinować". Podobnie jest przy jeziorze Łukcze -parkingi po 8 i 10 zeta -a i tak prawie wszyscy stawiają auta przy szosie, zamiast zapłacić. Nie rozumiem tej Polskiej Chytrości w opłatach za parking... A swoją drogą: już od kilku lat (z roku na rok) widzę, że ludzi nad jeziorami ubywa -niestety, smutne ale prawdziwe! Jeszcze 2 -3 lata temu o tej porze nad jeziorami; Łukcze, Białka, Grabniak/Rotcze były spore ilości ludzi/turystów. Z roku na rok ich ubywa, jest coraz więcej domków letniskowych do sprzedania, bary upadają... Jeszcze kilka lat poczekamy, a dojdzie do tego, że tylko pies z kulawą nogą tam zajrzy. Ludzie przerzucą się na klimatyzowane galerie w Lublinie -i tam całymi rodzinami będą spędzać niedziele i weekendy -zresztą już wystarczy popatrzeć , co się dzieje w niedzielne popołudnia pod Atrium Felicity w Lublinie.

Bary z cenami za obiady też do przesady "wariują". Żeby za obiad przy jeziorze dać 16 -17 zł ?! Chyba na łeb upadli ! Garść frytek, łyżka surówki i kawałek schabowego -to najwyżej 10 zeta powinno kosztować... Wtedy były by kolejki przed barami -i byłby ruch w interesie. Po prostu: brak mądrego i logicznego myślenia ! Dziwne to, ale : jesteśmy jeszcze daleko za Żydami , którzy "od zawsze" mieli łeb do interesów! A ich "fenomen" polegał na tym, że mieli niższe ceny, a tym samym duży obrót towarem. Miał duży obrót -i zyski duże z powodu dużych obrotów, a nie dużych cen. Teraz niestety mamy takie głupie "polskie" rozumowanie: "dam wysoką cenę -a szybko się dorobię". Otóż: nic bardziej mylnego! -bo jeśli Jasiu dasz dużą cenę, to nikt do Ciebie nie przyjdzie na zakupy ! Ot co...  :blush:

Zwykła i durnowata "Polska Pazerność" ! Zrobili piękne, duże parkingi przy Firleju -tyle, że płatne po 5 i 7 zł -dlatego zmotoryzowani kombinują! A przecież prościej było by zrobić parkingi po 1 czy 2 zł - wtedy raczej mało kto by kombinował, bo by się nie opłacało "móżdżyć: gdzie tu auto postawić?" -tylko prawie każdy wyjął by tą zlotówkę czy dwie i zapłacił, a parkingi płatne zapełnione były by "na full". Gmina by zarobiła, prywaciaż by zarobił -a i zmotoryzowany byłby zadowolony "że nie musi kombinować". Podobnie jest przy jeziorze Łuk... rozwiń

Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 07:05
0
zróbta lepiej porządek z chamami palącymi grille na plażach :-(
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 22:08
0
Czyżby za mały ruch był na płatnych parkingach i trzeba wysłać w teren "parkingowych naganiaczy"?.
Avatar
abi / 24 czerwca 2015 o 20:52
0

Wydawało mi się, że znam Firlej, a tu proszę. Lubartowska nagle stała się Lubelską :)

Swoją drogą pozdrawiam panienkę, która w ubiegłym roku w sierpniu na opuszczonej posesji przy Lubartowskiej zdjęła gacie i się odlała. Miała czerwoną sukienkę i wydawało jej się, że jest w gęstych krzakach :D Następnie wsiadła do zaparkowanego przy tej posesji samochodzie i odjechała. Liczę, że w tym roku też przyjedzie, ale tym razem będę przygotowana :)

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 20:06
0
nie posrajta się 7 zł za dobą rzeczywiscie majatek, lepiej zastawić komuś wjazd do chałupy, albo cała ulice tak ze rzeczywiscie przejechac sie prawie nie da bo idioci musza miec 2 metry do ody od auta, nie chcesz płącic za parking to zaplacisz mandat 100 zł i będziesz zadowolony
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 20:03
0

Policja przesadzi i tyle mnie widzieli w Firleju.Wydam kase gdzieś indziej,tak to działa matołki.

łaski nie robisz, będzie więcej miejsca dla mnie. Wieśniaki się zjeżdżają i myślą, że można parkować gdzie popadnie jak u nich na wsi. W sypialni se zaparkuj gamoniu.

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 19:57
0
niech gmina zrobi bardzo duży parking oczywiście bezpłatny, a nie tylko kasa kasa i kasa na każdym kroku
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 19:56
0
Nie porzucaj....Nikt nie porzuca, tylko szuka miejsca, bo czasem ciężko tam zaparkować nawet nad drogim, płatnym parkingu.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!