Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

4 marca 2008 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Francuska kuchnia w szczerym polu

0 16 A A

Ewa Putek od 30 lat mieszka we Francji. Ale to w Polsce postanowiła zainwestować - w restaurację-zajazd pod Lublinem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy budowa ruszyła, okazało się, że z planów zniknęła droga dojazdowa
do jej posesji.

- Lubelszczyznę wybraliśmy nie tylko dlatego, że to moje rodzinne strony. Mówiono nam, że to strefa zielona, przyjazna inwestorowi, gdzie prężnie rozwija się turystyka - tłumaczy Ewa Putek.

Zanim państwo Putkowie zdecydowali się na lokalizację zajazdu z francuską restauracją, przejrzeli setki map. Wybór padł na podlubelski Ciecierzyn. - Myślałam, że skoro mam starannie przygotowany biznesplan i pieniądze, to wszystko pójdzie z górki. Niestety...

W planie zagospodarowania przestrzennego gminy Niemce z 2004 r. do działki pani Ewy prowadził zjazd z drogi krajowej nr 19. - Dlatego kupiliśmy te grunty - mówi kobieta.

Samo przygotowanie biznesplanu zajęło Ewie Putek i jej mężowi prawie 3 lata. Zdobycie pozwolenia na budowę - kolejne dwa. Pieniądze szły jak woda. Tylko przekształcenie działki rolnej na budowlaną kosztowało 50 tys. zł. Ewa zaciągnęła kredyt w banku we Francji i wynajęła firmę budowlaną. - Cieszyłam się jak dziecko, kiedy wylano fundamenty - przyznaje. Ale radość nie trwała długo.

Dowiedziała się, że plany uległy zmianie i zjazd od trasy głównej do jej działki zniknął. A biegnąca do jej posesji droga serwisowa nie łączy się z trasą szybkiego ruchu.

- Gdybym nie przyszła do lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w zupełnie innej sprawie, do dziś nie miałabym o niczym pojęcia - twierdzi Ewa Putek. - Przed zmianą planów i map urzędnicy powinni się zorientować, jakie inwestycje są tam realizowane. Po co mi teraz zajazd, do którego nie będzie można zjechać z głównej drogi. Żaden klient do mnie nie zapuka.
Dlatego Ewa Putek chce, by GDDKiA odkupiła od niej działkę. Domaga się rekompensaty za poniesione straty. To łącznie prawie 700 tys. zł.

- Nie widzimy podstaw, żeby spełnić te żądania. Zjazd z drogi krajowej nr 19 do posesji pani Putek był tymczasowy. Za kilka lat bowiem droga zostanie przebudowana na ekspresową, czyli o ograniczonym dostępie - wyjaśnia Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora Oddziału ds. Przygotowania Inwestycji GDDKiA w Lublinie. - Pani Putek powinna mieć tego świadomość.

- Jak można tak traktować przedsiębiorców - załamuje ręce Ewa Putek. I zapowiada, że będzie walczyć o swoje. Także przed sądem.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zerowka / 9 marca 2008 o 08:06
0
Bula napisał:
Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)


On moze nie wie ale doskonale ujal to prokurator Czyzewski w glosnym zeznaniu online - o wiele grozniejsze dla RP i bytu Jej obywateli sa mafie urzednicze niz ponadnarodowe zorganizowane grupy przestepcze.

To tyle.
Koniec .
Avatar
Bula / 6 marca 2008 o 22:06
0
Jarecki napisał:
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee



Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)
rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 22:04
0
qqq napisał:
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem.


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem. rozwiń
Avatar
ten sam / 6 marca 2008 o 22:01
0
Gość napisał:
Moze i ma rację, tylko czy ta pani powinna w takim wypadku dostac pozwolenie na budowę zajazdu. Chyba mówiła co chce budować, więc myslący urzędnik powinien powiedziec jakie są plany co do tej drogi i tego zjazdu, a wtedy to juz mogłaby podjąć decyzję buduje zajazd czy nie. Nie zataja się przed potencjalnymi inwestorami takich kluczowych informacji.



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat rozwiń
Avatar
qqq / 6 marca 2008 o 19:22
0
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 11:08
0
ta pani dostala pismo o "warunkowym pozwoleniu na dojazd" ktory ulegnie zlikwidowaniu jak wybuduja S19. Kobieta myslala ze pozniej sie to zalatwi. Podobny problem bedzie np Bida. Ci wszyscy ludzi edostali warunkowe pozwolenia na zjazdy ktore w przypadku wybudowania nowej S19 bede zlikwidowane. Podjeli decyzje o budowie na wlasne ryzyko.
Avatar
geografia / 6 marca 2008 o 07:26
0
Co ma Ciecierzyn do Lubartowa ?
Avatar
Jarecki / 6 marca 2008 o 06:50
0
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(... rozwiń
Avatar
niaska / 5 marca 2008 o 15:00
0
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial ze droga dojazdowa zniknie ! To jest niedoinformowanie inwestora przez wszelkie organy !!!
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial... rozwiń
Avatar
klika / 5 marca 2008 o 11:24
0
Ta Pani to powinna najpierw wszystko sprawdzić. Skoro inwestuje pieniądze i to chyba duże, to lepiej pięć razy sprawdzić, a nie potem mieć pretensje do całego świata.
Co do dyrekcji dróg, to też powinni ją poinformowac jaka jest sprawa. A może to zrobili, tylko pani Putek stwierdziła, że skoro ma kasę to jakoś to się da załatwić?!
Avatar
Zerowka / 9 marca 2008 o 08:06
0
Bula napisał:
Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)


On moze nie wie ale doskonale ujal to prokurator Czyzewski w glosnym zeznaniu online - o wiele grozniejsze dla RP i bytu Jej obywateli sa mafie urzednicze niz ponadnarodowe zorganizowane grupy przestepcze.

To tyle.
Koniec .
Avatar
Bula / 6 marca 2008 o 22:06
0
Jarecki napisał:
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee



Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)
rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 22:04
0
qqq napisał:
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem.


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem. rozwiń
Avatar
ten sam / 6 marca 2008 o 22:01
0
Gość napisał:
Moze i ma rację, tylko czy ta pani powinna w takim wypadku dostac pozwolenie na budowę zajazdu. Chyba mówiła co chce budować, więc myslący urzędnik powinien powiedziec jakie są plany co do tej drogi i tego zjazdu, a wtedy to juz mogłaby podjąć decyzję buduje zajazd czy nie. Nie zataja się przed potencjalnymi inwestorami takich kluczowych informacji.



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat rozwiń
Avatar
qqq / 6 marca 2008 o 19:22
0
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 11:08
0
ta pani dostala pismo o "warunkowym pozwoleniu na dojazd" ktory ulegnie zlikwidowaniu jak wybuduja S19. Kobieta myslala ze pozniej sie to zalatwi. Podobny problem bedzie np Bida. Ci wszyscy ludzi edostali warunkowe pozwolenia na zjazdy ktore w przypadku wybudowania nowej S19 bede zlikwidowane. Podjeli decyzje o budowie na wlasne ryzyko.
Avatar
geografia / 6 marca 2008 o 07:26
0
Co ma Ciecierzyn do Lubartowa ?
Avatar
Jarecki / 6 marca 2008 o 06:50
0
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(... rozwiń
Avatar
niaska / 5 marca 2008 o 15:00
0
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial ze droga dojazdowa zniknie ! To jest niedoinformowanie inwestora przez wszelkie organy !!!
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial... rozwiń
Avatar
klika / 5 marca 2008 o 11:24
0
Ta Pani to powinna najpierw wszystko sprawdzić. Skoro inwestuje pieniądze i to chyba duże, to lepiej pięć razy sprawdzić, a nie potem mieć pretensje do całego świata.
Co do dyrekcji dróg, to też powinni ją poinformowac jaka jest sprawa. A może to zrobili, tylko pani Putek stwierdziła, że skoro ma kasę to jakoś to się da załatwić?!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
14 października 2018, 19:00

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 14 października o godz. 19 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi formacja Raz, Dwa, Trzy z koncertem Ważne piosenki.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich
Zdjęcia
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich 2 1

Ogromna kolejka, której końca nie było widać – tak wyglądała środowa walka o bilety na niedzielny mecz żużlowy Speed Car Motor Lublin z ROW Rybnik. Wiele osób odeszło od kasy z kwitkiem i mecz będzie mogło obejrzeć tylko w telewizji.

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 11 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 8

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 4 4

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania
galeria

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania 6 4

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 3

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 2 2

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań 3 4

Kiedy będę mógł wejść na przydzieloną mi działkę, czy będę mógł sprzątnąć zasianą przeze mnie pszenicę, kiedy pole zmieni właściciela? Te i inne pytania padły podczas kolejnej prezentacji projektu scaleniowego w Wojsławicach.

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja"

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja" 4 23

Pięć związków zawodowych działających w SPSK4 w Lublinie, które reprezentują 1300 pracowników (poza pielęgniarkami i lekarzami), wciąż czeka na odpowiedź dyrekcji na pismo w sprawie podwyżek.

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę 0 0

Rozmowa z Kai James, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!