Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

21 listopada 2018 r.
6:43

Jak będzie biegła ekspresówka S19 na odcinku od Lublina do Lubartowa? Pora na ostatnie uwagi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Przebieg trasy już się nie zmieni, ale to ostatni moment na wprowadzenie korekt w projekcie. Wczoraj w urzędach w Niemcach i w Lubartowie wyłożono precyzyjne mapy z przebiegiem drogi ekspresowej S-19. Na uwagi mieszkańców projektanci czekają przez dwa tygodnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak będzie biegła ekspresówka S19 na odcinku od Lublina do Lubartowa, można zobaczyć w urzędach gmin: Niemce i Lubartów oraz w siedzibie lubartowskiego Urzędu Miasta. Zaplanowano też trzy spotkania z projektantami drogi.

– Pierwsze, 5 grudnia o godz. 16 w Szkole Podstawowej w Łucce, skierowane jest do mieszkańców z gminy Lubartów. Mieszkańców gminy Niemce zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Niemcach 6 grudnia o godz. 16. A 7 grudnia, także o godz. 16, spotkamy się z mieszkańcami Lubartowa w siedzibie Urzędu Miasta – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Kamil Rarak dwa lata temu namówił mieszkańców swojej miejscowości do blokady przejścia dla pieszych. W ten sposób protestowali przeciwko opóźniającej się budowie obwodnicy Niemiec.

– Na tym spotkaniu frekwencja też jest zapewniona. Do omówienia jest sporo punktów zapalnych. Wprawdzie projektanci wprowadzili część naszych sugestii, ale wciąż mamy zastrzeżenia do połączenia Leonowa z Niemcami, potencjalnych wywłaszczeń w ramach specustawy z ulicy Szklarniowej oraz połączenia Jawidza z Rokitnem – mówi Kamil Rarak.

O frekwencję nie martwi się też Krzysztof Urbaś, wójt Niemiec. – Plakaty już są rozwieszone, jest anons na stronie gminy, a radni informują tych najbardziej zainteresowanych przebiegiem drogi. Na to spotkanie czekaliśmy od roku. Na pewno nie będzie ono ostatnie – stwierdza wójt Urbaś.

Akcja informacyjna ruszyła też w gminie Niemce – Wykorzystujemy plakaty, gminną stronę internetową, ale również mojego Facebooka – mówi Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce. – W naszej gminie przebieg tej drogi został już wpisany do studium i planu zagospodarowania przestrzennego – dodaje.

Projektanci z firmy Mosty Katowice w trakcie spotkań omówią rozwiązania związane m.in.: z dojazdem do pól czy gospodarstw.
– Swoje uwagi można wpisywać w specjalnie wyłożonych zeszytach. Czekamy na nie. To ostatni moment na wprowadzenie korekt w projekcie. Ale sam przebieg drogi ekspresowej został zatwierdzony decyzją środowiskową i jest niezmienny – podkreśla Nalewajko.

Budowa trasy ma ruszyć w 2020 r. i zakończyć się w 2024.

Przypomnijmy, że do końca 2019 roku ma zostać ukończony odcinek S17 od Kurowa do węzła Lubelska pod Warszawą. Obie te drogi połączą się na węźle Lublin Rudnik.

Jak będzie biegła S-19

• Od północy nowa droga zacznie się w Wincentowie, przed projektowanym węzłem Lubartów Północ. Na tym odcinku trasa S19 będzie biec równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19, po jej wschodniej stronie.

• Od węzła Lubartów Północ, aż do Annoboru trasa biegnie w korytarzu istniejącej obwodnicy Lubartowa.

• Od końca obwodnicy Lubartowa do węzła Niemce Południe droga prowadzona jest nowym śladem przez tereny zabudowane, tj. wieś Annobór, Wandzin, Niemce, Leonów.

• Od Wandzina do początku Niemiec droga biegnie wzdłuż istniejącej linii kolejowej nr 30 Lubartów - Lublin Północny.

• Od węzła Niemce Południe do węzła Lublin Rudnik trasa S19 biegnie w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 19.

Gdzie leżą plany

W Urzędzie Gminy Lubartów mapy są wyłożone w pokoju nr 18 na 1 piętrze. Można je oglądać do 5 grudnia w godz. 7.15-15.15. W Niemcach z projektem można się zapoznać w pokoju 204 do 6 grudnia w godzinach od 8 do 16 (w piątek 7.30-15).

W Urzędzie Miasta Lubartów plany wyłożono w Biurze Planowania Przestrzennego w pokoju 212. Dostępne do 7 grudnia w godzinach pracy urzędu (7.30-15.30). Każdy z urzędów wyłożył plany przebiegu S19 przez teren swojej gminy.

(fot. OpenStreetMap)

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 08:17
+32
Dobrze ,że to rusza ale 2024 z perspektywą 2025 to smutne jak się stoi w korku niemieckim
Avatar
góral / 21 listopada 2018 o 08:02
+25
Trochę słabo że tak daleko okrąża Niemce od wschodu. Ale lepiej nie będzie. Robić szybko, ta trasa powinna być zrobiona już dawno jako priorytet przed pozostałymi odcinkami S19.
Avatar
jimi / 21 listopada 2018 o 08:47
+16
aż się prosi o jeszcze jeden węzeł w okolicach Wandzina aby był dobry dojazd Rokitna i do Łucki,
Avatar
kierew / 21 listopada 2018 o 08:32
+11
No to poczekamy jeszcze ładnych parę lat nim zniknie następny "wstyd Lubelszczyzny".
Avatar
Hub / 21 listopada 2018 o 08:09
+10
Niemce to ciekawa gmina ma dwóch Wójtów
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 07:51
+9
Ten węzeł Niemce Wschód to powinien być bardziej na północ gdzieś w okolicach Wandzina.
Avatar
NIKKI L. / 21 listopada 2018 o 08:21
+8
NIE JAK ? A KIEDY ? SKOŃCZY SIĘ TA MORDĘGA
Avatar
olek / 24 listopada 2018 o 22:34
+4
Najlepsze jest to, że zrobią wiadukt nad wiaduktem kolejowym w Wandzinie. Wójt gminy Lubartów może przy okazji zbudować wyciąg narciarski , bo będzie trzeba wielką górę piachu nawieźć. :)
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 10:04
+4
Mosty Katowice .... współczuję
Avatar
Grh / 21 listopada 2018 o 07:47
+4
"Przypomnijmy, że do końca 2019 roku ma zostać ukończony odcinek S17 od Kurowa do węzła Lubelska pod Warszawą. Obie te drogi połączą się na węźle Lublin Rudnik." ? Co ? Chyba do granicy wojewodztwa. Pod Warszawa miała byc skonczona różne wersje od 2020 do 2021/2022...
Avatar
olek / 24 listopada 2018 o 22:34
+4
Najlepsze jest to, że zrobią wiadukt nad wiaduktem kolejowym w Wandzinie. Wójt gminy Lubartów może przy okazji zbudować wyciąg narciarski , bo będzie trzeba wielką górę piachu nawieźć. :)
Avatar
gosc / 23 listopada 2018 o 11:41
+1
Nie chodzi tylko o Wandzin ale o resztę miejscowości Łucka, Serniki, Trzciniec itd wszystko dalej bedzie jeździć przez Niemce jak zostanie tak jak jest
Avatar
Myślcie proszę / 23 listopada 2018 o 09:45
+1
Brakuje węzła w okolicach Wandzina, ludzie z tej części dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce, bo kto będzie wracał do centrum Lubartowa żeby wjechać na obwodnicę?? Ruch lokalny  Lubartów-Lublin jest bardzo duży. Brak tego węzła to ewidentny bubel!
 Ależ mózgi. Ile procent obecnego ruchu to mieszkańcy Wandzina jeżdżący przez Niemce do Lublina? Dalej będą tak jeździć i wjadą na węźle Niemce Południe, a 98% ruchu jadącego Lublin-Lubartów czy Rzeszów-Białystok pojedzie bokiem.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 15:36
+2
Węzeł Niemce - Wchód - super! Brawo, oby tak zostało! :)
Avatar
ew / 21 listopada 2018 o 19:46
+1
O wiele sensowniejszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie węzła Niemce-Północ na przecięciu z obecną DK19 zamiast Niemce-Wschód na drodze do Jawidza z której ruch równie dobrze może przejąć węzeł w Leonowie.
Avatar
Przyszły użytkownik trasy / 21 listopada 2018 o 15:19
+1
Pytanie dla projektujących węzły. Czy wiekszy ruch będzie od strony Jawidza (trasa 828) czy z odcinka S19 którą będzie jeżdzic znaczna część Lubartowa, Łucka, Wandzin, Trzciniec, Baranówka itd.? Jak przedmócy uważam że albo nietrafiona jest lokalizacja węzła "Lublin Wschód" albo brak jest zaprojektowanego węzła w okolicach Wandzina. Na trasie S19 to Niemce są wąskim gardłem i to ta miejscowość powinna być omijana w mozliwie najwiekszym stopniu
Avatar
- / 21 listopada 2018 o 15:13
+3
loklizacja tych węzłów to jakiś żart
Avatar
Darek / 21 listopada 2018 o 14:26
+2
Brakuje węzła w okolicach Wandzina, ludzie z tej części dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce, bo kto będzie wracał do centrum Lubartowa żeby wjechać na obwodnicę?? Ruch lokalny  Lubartów-Lublin jest bardzo duży. Brak tego węzła to ewidentny bubel!
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 13:45
+2
Czyli dochodzimy do etapu masowej produkcji, ALE masowa produkcja to zuzywanie duzej, coraz wiekszej ilosci zasobu(celem gornym, czyli kosztem zasobu  jest ilosc broni na jaka moze byc zapotrzebowanie). Wiec produkcje militarna sie dopasowuje do potrzeb cywilnych i w okreslonym momencie, kiedy stosunek pewnosci jakosci co do tempa dzialan jest taki ze mozna uruchomic produkcje uzbrojenia?
 Co za bełkot! 
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 11:18
+2
Jeszcze jeden węzeł powinien być w okolicach Wandzina albo Łucki.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 19 6

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 7

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 4 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 2

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 8 7

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 3 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 4

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 3

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 0 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku 1 5

Rozmowa z Markiem Skibą, absolwentem I LO im. Stanisława Staszica, który wywalczył brązowy medal na XXXI Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku.

Puławskie Dożynki w Kurowie
25 sierpnia 2019, 12:00

Puławskie Dożynki w Kurowie 0 2

W tym roku tradycyjne święto powiatu puławskiego zorganizowane zostanie w Kurowie. Dożynki 2019 będą miały miejsce w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 12. W programie moc atrakcji.

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe?

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe? 0 0

Do zwiększenia popularności ogumienia całorocznego przyczyniło się kilka kwestii. Pierwszą z niż są ograniczone koszty eksploatacji, które odnoszą się nie tylko do zakupu jednego kompletu zamiast dwóch, ale również braku konieczności wymiany opon między sezonami. Szczególnie w dużych miastach, kolejki do wulkanizacji mogą sięgać nawet dwóch tygodni. Kolejną kwestią są nowe technologie stosowane w tego typu oponach, które poprawiają zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Do którego segmentu aut najbardziej polecane są opony wielosezonowe?

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna 0 3

W środę Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:2. Wynik całkiem niezły. Biorąc jednak pod uwagę przebieg spotkania i fakt, że goście jeszcze w 78 minucie prowadzili 2:0 na pewno zielono-czarnym nie jest łatwo pogodzić się z podziałem punktów. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.