Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

21 listopada 2018 r.
6:43

Jak będzie biegła ekspresówka S19 na odcinku od Lublina do Lubartowa? Pora na ostatnie uwagi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Przebieg trasy już się nie zmieni, ale to ostatni moment na wprowadzenie korekt w projekcie. Wczoraj w urzędach w Niemcach i w Lubartowie wyłożono precyzyjne mapy z przebiegiem drogi ekspresowej S-19. Na uwagi mieszkańców projektanci czekają przez dwa tygodnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak będzie biegła ekspresówka S19 na odcinku od Lublina do Lubartowa, można zobaczyć w urzędach gmin: Niemce i Lubartów oraz w siedzibie lubartowskiego Urzędu Miasta. Zaplanowano też trzy spotkania z projektantami drogi.

– Pierwsze, 5 grudnia o godz. 16 w Szkole Podstawowej w Łucce, skierowane jest do mieszkańców z gminy Lubartów. Mieszkańców gminy Niemce zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Niemcach 6 grudnia o godz. 16. A 7 grudnia, także o godz. 16, spotkamy się z mieszkańcami Lubartowa w siedzibie Urzędu Miasta – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Kamil Rarak dwa lata temu namówił mieszkańców swojej miejscowości do blokady przejścia dla pieszych. W ten sposób protestowali przeciwko opóźniającej się budowie obwodnicy Niemiec.

– Na tym spotkaniu frekwencja też jest zapewniona. Do omówienia jest sporo punktów zapalnych. Wprawdzie projektanci wprowadzili część naszych sugestii, ale wciąż mamy zastrzeżenia do połączenia Leonowa z Niemcami, potencjalnych wywłaszczeń w ramach specustawy z ulicy Szklarniowej oraz połączenia Jawidza z Rokitnem – mówi Kamil Rarak.

O frekwencję nie martwi się też Krzysztof Urbaś, wójt Niemiec. – Plakaty już są rozwieszone, jest anons na stronie gminy, a radni informują tych najbardziej zainteresowanych przebiegiem drogi. Na to spotkanie czekaliśmy od roku. Na pewno nie będzie ono ostatnie – stwierdza wójt Urbaś.

Akcja informacyjna ruszyła też w gminie Niemce – Wykorzystujemy plakaty, gminną stronę internetową, ale również mojego Facebooka – mówi Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce. – W naszej gminie przebieg tej drogi został już wpisany do studium i planu zagospodarowania przestrzennego – dodaje.

Projektanci z firmy Mosty Katowice w trakcie spotkań omówią rozwiązania związane m.in.: z dojazdem do pól czy gospodarstw.
– Swoje uwagi można wpisywać w specjalnie wyłożonych zeszytach. Czekamy na nie. To ostatni moment na wprowadzenie korekt w projekcie. Ale sam przebieg drogi ekspresowej został zatwierdzony decyzją środowiskową i jest niezmienny – podkreśla Nalewajko.

Budowa trasy ma ruszyć w 2020 r. i zakończyć się w 2024.

Przypomnijmy, że do końca 2019 roku ma zostać ukończony odcinek S17 od Kurowa do węzła Lubelska pod Warszawą. Obie te drogi połączą się na węźle Lublin Rudnik.

Jak będzie biegła S-19

• Od północy nowa droga zacznie się w Wincentowie, przed projektowanym węzłem Lubartów Północ. Na tym odcinku trasa S19 będzie biec równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19, po jej wschodniej stronie.

• Od węzła Lubartów Północ, aż do Annoboru trasa biegnie w korytarzu istniejącej obwodnicy Lubartowa.

• Od końca obwodnicy Lubartowa do węzła Niemce Południe droga prowadzona jest nowym śladem przez tereny zabudowane, tj. wieś Annobór, Wandzin, Niemce, Leonów.

• Od Wandzina do początku Niemiec droga biegnie wzdłuż istniejącej linii kolejowej nr 30 Lubartów - Lublin Północny.

• Od węzła Niemce Południe do węzła Lublin Rudnik trasa S19 biegnie w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 19.

Gdzie leżą plany

W Urzędzie Gminy Lubartów mapy są wyłożone w pokoju nr 18 na 1 piętrze. Można je oglądać do 5 grudnia w godz. 7.15-15.15. W Niemcach z projektem można się zapoznać w pokoju 204 do 6 grudnia w godzinach od 8 do 16 (w piątek 7.30-15).

W Urzędzie Miasta Lubartów plany wyłożono w Biurze Planowania Przestrzennego w pokoju 212. Dostępne do 7 grudnia w godzinach pracy urzędu (7.30-15.30). Każdy z urzędów wyłożył plany przebiegu S19 przez teren swojej gminy.

(fot. OpenStreetMap)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 08:17
+34
Dobrze ,że to rusza ale 2024 z perspektywą 2025 to smutne jak się stoi w korku niemieckim
Avatar
góral / 21 listopada 2018 r. o 08:02
+27
Trochę słabo że tak daleko okrąża Niemce od wschodu. Ale lepiej nie będzie. Robić szybko, ta trasa powinna być zrobiona już dawno jako priorytet przed pozostałymi odcinkami S19.
Avatar
jimi / 21 listopada 2018 r. o 08:47
+17
aż się prosi o jeszcze jeden węzeł w okolicach Wandzina aby był dobry dojazd Rokitna i do Łucki,
Avatar
kierew / 21 listopada 2018 r. o 08:32
+13
No to poczekamy jeszcze ładnych parę lat nim zniknie następny "wstyd Lubelszczyzny".
Avatar
Hub / 21 listopada 2018 r. o 08:09
+12
Niemce to ciekawa gmina ma dwóch Wójtów
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 07:51
+11
Ten węzeł Niemce Wschód to powinien być bardziej na północ gdzieś w okolicach Wandzina.
Avatar
NIKKI L. / 21 listopada 2018 r. o 08:21
+10
NIE JAK ? A KIEDY ? SKOŃCZY SIĘ TA MORDĘGA
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 10:04
+6
Mosty Katowice .... współczuję
Avatar
- / 21 listopada 2018 r. o 15:13
+5
loklizacja tych węzłów to jakiś żart
Avatar
olek / 24 listopada 2018 r. o 22:34
+4
Najlepsze jest to, że zrobią wiadukt nad wiaduktem kolejowym w Wandzinie. Wójt gminy Lubartów może przy okazji zbudować wyciąg narciarski , bo będzie trzeba wielką górę piachu nawieźć. :)
Avatar
olek / 24 listopada 2018 r. o 22:34
+4
Najlepsze jest to, że zrobią wiadukt nad wiaduktem kolejowym w Wandzinie. Wójt gminy Lubartów może przy okazji zbudować wyciąg narciarski , bo będzie trzeba wielką górę piachu nawieźć. :)
Avatar
gosc / 23 listopada 2018 r. o 11:41
+3
Nie chodzi tylko o Wandzin ale o resztę miejscowości Łucka, Serniki, Trzciniec itd wszystko dalej bedzie jeździć przez Niemce jak zostanie tak jak jest
Avatar
Myślcie proszę / 23 listopada 2018 r. o 09:45
+3
Brakuje węzła w okolicach Wandzina, ludzie z tej części dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce, bo kto będzie wracał do centrum Lubartowa żeby wjechać na obwodnicę?? Ruch lokalny  Lubartów-Lublin jest bardzo duży. Brak tego węzła to ewidentny bubel!
 Ależ mózgi. Ile procent obecnego ruchu to mieszkańcy Wandzina jeżdżący przez Niemce do Lublina? Dalej będą tak jeździć i wjadą na węźle Niemce Południe, a 98% ruchu jadącego Lublin-Lubartów czy Rzeszów-Białystok pojedzie bokiem.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 15:36
+2
Węzeł Niemce - Wchód - super! Brawo, oby tak zostało! :)
Avatar
ew / 21 listopada 2018 r. o 19:46
+3
O wiele sensowniejszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie węzła Niemce-Północ na przecięciu z obecną DK19 zamiast Niemce-Wschód na drodze do Jawidza z której ruch równie dobrze może przejąć węzeł w Leonowie.
Avatar
Przyszły użytkownik trasy / 21 listopada 2018 r. o 15:19
+3
Pytanie dla projektujących węzły. Czy wiekszy ruch będzie od strony Jawidza (trasa 828) czy z odcinka S19 którą będzie jeżdzic znaczna część Lubartowa, Łucka, Wandzin, Trzciniec, Baranówka itd.? Jak przedmócy uważam że albo nietrafiona jest lokalizacja węzła "Lublin Wschód" albo brak jest zaprojektowanego węzła w okolicach Wandzina. Na trasie S19 to Niemce są wąskim gardłem i to ta miejscowość powinna być omijana w mozliwie najwiekszym stopniu
Avatar
- / 21 listopada 2018 r. o 15:13
+5
loklizacja tych węzłów to jakiś żart
Avatar
Darek / 21 listopada 2018 r. o 14:26
+4
Brakuje węzła w okolicach Wandzina, ludzie z tej części dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce, bo kto będzie wracał do centrum Lubartowa żeby wjechać na obwodnicę?? Ruch lokalny  Lubartów-Lublin jest bardzo duży. Brak tego węzła to ewidentny bubel!
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 13:45
+1
Czyli dochodzimy do etapu masowej produkcji, ALE masowa produkcja to zuzywanie duzej, coraz wiekszej ilosci zasobu(celem gornym, czyli kosztem zasobu  jest ilosc broni na jaka moze byc zapotrzebowanie). Wiec produkcje militarna sie dopasowuje do potrzeb cywilnych i w okreslonym momencie, kiedy stosunek pewnosci jakosci co do tempa dzialan jest taki ze mozna uruchomic produkcje uzbrojenia?
 Co za bełkot! 
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 11:18
+4
Jeszcze jeden węzeł powinien być w okolicach Wandzina albo Łucki.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwszy ligowy wyjazd lubelskich "Pszczółek" na mecz z GTK Gdynia

Pierwszy ligowy wyjazd lubelskich "Pszczółek" na mecz z GTK Gdynia

Aż do grudnia koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będą miały bardzo napięty terminarz. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka łączą występy na krajowych parkietach z debiutem w EuroCup. W niedzielę zagrają pierwszy mecz wyjazdowy z GTK Gdynia

Średniowieczny skansen w okolicy Lublina. "Inicjatywa może budzić zdumienie"
Magazyn

Średniowieczny skansen w okolicy Lublina. "Inicjatywa może budzić zdumienie"

Na razie jest krzyż pojednania i latarnia umarłych. W planach jest budowa kopii średniowiecznego dworu obronnego z wieżą na kopcu, domów i warsztatów rzemieślniczych oraz oprowadzanie gości w strojach z epoki. Na pograniczu Lublina i Dąbrowicy powstaje średniowieczny skansen.

Przyjechał do Polski, by ratować zdrowie niepełnosprawnego syna. Dlaczego go zabił?
film

Przyjechał do Polski, by ratować zdrowie niepełnosprawnego syna. Dlaczego go zabił?

Siedmioletni chłopiec oraz jego matka zostali zaatakowani nożem przez 27-letniego Dmytro T. Rodzina przyjechała do Polski z Ukrainy, żeby zarobić na leczenie cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe syna.

A gdyby dziadkowie ci to powiedzieli? Promocja szczepień w Zamościu
zdjęcia
galeria

A gdyby dziadkowie ci to powiedzieli? Promocja szczepień w Zamościu

– Żebym choć kilka duszyczek uratowała, to będzie dobrze – mówi jedna z uczestniczek proszczepionkowej kampanii. Na ulicach pojawiły się billboardy, na których mieszkańcy mówią innym mieszkańcom dlaczego się zaszczepili przeciwko Covid. W Zamościu jeszcze takich reklam nie było

Wybory w PSL. Było dwóch kandydatów. Kto został szefem lubelskich ludowców?

Wybory w PSL. Było dwóch kandydatów. Kto został szefem lubelskich ludowców?

Europoseł Krzysztof Hetman pozostanie szefem lubelskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję.

Lublin kupi lampy do odkażania autobusów. Wybrano dostawcę

Lublin kupi lampy do odkażania autobusów. Wybrano dostawcę

Ponad 2,4 mln zł wydadzą władze Lublina na urządzenia odkażające powietrze w pojazdach komunikacji miejskiej. Specjalne lampy ultrafioletowe mają być zamontowane w 250 autobusach i trolejbusach

Plac Litewski i Arena Lublin świecą dziś na różowo. To wyraz solidarności

Plac Litewski i Arena Lublin świecą dziś na różowo. To wyraz solidarności

Na różowo podświetlono dziś pl. Litewski oraz stadion Arena Lublin. To wyraz solidarności z kobietami chorymi na raka piersi i jednocześnie zachęta do badań. Różowe światło ma być odpowiednikiem różowej wstążki – symbolu Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi

Koncert zespołu NIEBØ w Klubie Towarzyskim
13 października 2021, 19:00

Koncert zespołu NIEBØ w Klubie Towarzyskim

Aga Ozon i Adrian Kieroński tworzący projekt NIEBØ wystąpi 24 października o godz. 19 w Klubie Towarzyskim w Lublinie (Krakowskie Przedmieście 32).

Marsz pamięci dla naszych Sąsiadów w Zamościu. W przeddzień rocznicy likwidacji getta [zdjęcia]
galeria

Marsz pamięci dla naszych Sąsiadów w Zamościu. W przeddzień rocznicy likwidacji getta [zdjęcia]

Minęło niemal 79 lat, bez jednego dnia, od momentu rozpoczęcia likwidacji getta w Zamościu. Dzisiaj spotkali się uczestnicy rocznicowych obchodów, którzy wzięli udział w „Marszu pamięci dla naszych Sąsiadów”

Lubelskie: Już 556 chorych w szpitalach. Obostrzeń na razie nie będzie
Zdjęcia
galeria

Lubelskie: Już 556 chorych w szpitalach. Obostrzeń na razie nie będzie

608 nowych zakażeń i 556 pacjentów z COVID-19 w szpitalach w województwie lubelskim. Mimo rosnących każdego dnia statystyk zakażeń koronawirusem, nie zanosi się na to, żeby szybko groziły nam jakieś obostrzenia.

Edach Budowlani Lublin kontra Arka Gdynia. Do czterech razy sztuka?

Edach Budowlani Lublin kontra Arka Gdynia. Do czterech razy sztuka?

Edach Budowlani Lublin zmierzą się w niedzielę na Arenie Lublin z Arką Gdynia. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 12.30, będzie można obejrzeć w TVP Sport.

Koncert Wojtka Mazolewskiego w Centrum Kultury
29 października 2021, 20:00

Koncert Wojtka Mazolewskiego w Centrum Kultury

29 października, w dzień premiery swojej najnowszej płyty, w Centrum Kultury w Lublinie wystąpi Wojtek Mazolewski.

Ksiądz prof. Andrzej Szostek Honorowym Obywatelem Miasta Lublin [zdjęcia]
galeria

Ksiądz prof. Andrzej Szostek Honorowym Obywatelem Miasta Lublin [zdjęcia]

Ksiądz prof. Andrzej Szostek został dzisiaj Honorowym Obywatelem Miasta Lublin. Uroczystość odbyła się w lubelskim Teatrze Starym

Biała Podlaska: Ścieżka dla rowerzystów, a piesi muszą słuchać "epitetów od znawców"

Biała Podlaska: Ścieżka dla rowerzystów, a piesi muszą słuchać "epitetów od znawców"

Mieszkaniec Białej Podlaskiej chce zmiany oznakowania ścieżki rowerowej, biegnącej przez łąki od ulicy Brzeskiej do Kąpielowej. Jego zdaniem, należy uwzględnić też pieszych. Urzędnicy muszą to przeanalizować.

Nauczyciele świętowali w minorowych nastrojach. Na protestach przeciwko ministrowi Czarnkowi
Magazyn

Nauczyciele świętowali w minorowych nastrojach. Na protestach przeciwko ministrowi Czarnkowi

Dzień nauczyciela w cieniu protestów przeciwko ministrowi Czarnkowi i obaw o płace.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium