Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

21 listopada 2018 r.
6:43

Jak będzie biegła ekspresówka S19 na odcinku od Lublina do Lubartowa? Pora na ostatnie uwagi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Przebieg trasy już się nie zmieni, ale to ostatni moment na wprowadzenie korekt w projekcie. Wczoraj w urzędach w Niemcach i w Lubartowie wyłożono precyzyjne mapy z przebiegiem drogi ekspresowej S-19. Na uwagi mieszkańców projektanci czekają przez dwa tygodnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak będzie biegła ekspresówka S19 na odcinku od Lublina do Lubartowa, można zobaczyć w urzędach gmin: Niemce i Lubartów oraz w siedzibie lubartowskiego Urzędu Miasta. Zaplanowano też trzy spotkania z projektantami drogi.

– Pierwsze, 5 grudnia o godz. 16 w Szkole Podstawowej w Łucce, skierowane jest do mieszkańców z gminy Lubartów. Mieszkańców gminy Niemce zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Niemcach 6 grudnia o godz. 16. A 7 grudnia, także o godz. 16, spotkamy się z mieszkańcami Lubartowa w siedzibie Urzędu Miasta – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Kamil Rarak dwa lata temu namówił mieszkańców swojej miejscowości do blokady przejścia dla pieszych. W ten sposób protestowali przeciwko opóźniającej się budowie obwodnicy Niemiec.

– Na tym spotkaniu frekwencja też jest zapewniona. Do omówienia jest sporo punktów zapalnych. Wprawdzie projektanci wprowadzili część naszych sugestii, ale wciąż mamy zastrzeżenia do połączenia Leonowa z Niemcami, potencjalnych wywłaszczeń w ramach specustawy z ulicy Szklarniowej oraz połączenia Jawidza z Rokitnem – mówi Kamil Rarak.

O frekwencję nie martwi się też Krzysztof Urbaś, wójt Niemiec. – Plakaty już są rozwieszone, jest anons na stronie gminy, a radni informują tych najbardziej zainteresowanych przebiegiem drogi. Na to spotkanie czekaliśmy od roku. Na pewno nie będzie ono ostatnie – stwierdza wójt Urbaś.

Akcja informacyjna ruszyła też w gminie Niemce – Wykorzystujemy plakaty, gminną stronę internetową, ale również mojego Facebooka – mówi Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce. – W naszej gminie przebieg tej drogi został już wpisany do studium i planu zagospodarowania przestrzennego – dodaje.

Projektanci z firmy Mosty Katowice w trakcie spotkań omówią rozwiązania związane m.in.: z dojazdem do pól czy gospodarstw.
– Swoje uwagi można wpisywać w specjalnie wyłożonych zeszytach. Czekamy na nie. To ostatni moment na wprowadzenie korekt w projekcie. Ale sam przebieg drogi ekspresowej został zatwierdzony decyzją środowiskową i jest niezmienny – podkreśla Nalewajko.

Budowa trasy ma ruszyć w 2020 r. i zakończyć się w 2024.

Przypomnijmy, że do końca 2019 roku ma zostać ukończony odcinek S17 od Kurowa do węzła Lubelska pod Warszawą. Obie te drogi połączą się na węźle Lublin Rudnik.

Jak będzie biegła S-19

• Od północy nowa droga zacznie się w Wincentowie, przed projektowanym węzłem Lubartów Północ. Na tym odcinku trasa S19 będzie biec równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19, po jej wschodniej stronie.

• Od węzła Lubartów Północ, aż do Annoboru trasa biegnie w korytarzu istniejącej obwodnicy Lubartowa.

• Od końca obwodnicy Lubartowa do węzła Niemce Południe droga prowadzona jest nowym śladem przez tereny zabudowane, tj. wieś Annobór, Wandzin, Niemce, Leonów.

• Od Wandzina do początku Niemiec droga biegnie wzdłuż istniejącej linii kolejowej nr 30 Lubartów - Lublin Północny.

• Od węzła Niemce Południe do węzła Lublin Rudnik trasa S19 biegnie w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 19.

Gdzie leżą plany

W Urzędzie Gminy Lubartów mapy są wyłożone w pokoju nr 18 na 1 piętrze. Można je oglądać do 5 grudnia w godz. 7.15-15.15. W Niemcach z projektem można się zapoznać w pokoju 204 do 6 grudnia w godzinach od 8 do 16 (w piątek 7.30-15).

W Urzędzie Miasta Lubartów plany wyłożono w Biurze Planowania Przestrzennego w pokoju 212. Dostępne do 7 grudnia w godzinach pracy urzędu (7.30-15.30). Każdy z urzędów wyłożył plany przebiegu S19 przez teren swojej gminy.

(fot. OpenStreetMap)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 08:17
+33
Dobrze ,że to rusza ale 2024 z perspektywą 2025 to smutne jak się stoi w korku niemieckim
Avatar
góral / 21 listopada 2018 r. o 08:02
+26
Trochę słabo że tak daleko okrąża Niemce od wschodu. Ale lepiej nie będzie. Robić szybko, ta trasa powinna być zrobiona już dawno jako priorytet przed pozostałymi odcinkami S19.
Avatar
jimi / 21 listopada 2018 r. o 08:47
+16
aż się prosi o jeszcze jeden węzeł w okolicach Wandzina aby był dobry dojazd Rokitna i do Łucki,
Avatar
kierew / 21 listopada 2018 r. o 08:32
+12
No to poczekamy jeszcze ładnych parę lat nim zniknie następny "wstyd Lubelszczyzny".
Avatar
Hub / 21 listopada 2018 r. o 08:09
+11
Niemce to ciekawa gmina ma dwóch Wójtów
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 07:51
+10
Ten węzeł Niemce Wschód to powinien być bardziej na północ gdzieś w okolicach Wandzina.
Avatar
NIKKI L. / 21 listopada 2018 r. o 08:21
+9
NIE JAK ? A KIEDY ? SKOŃCZY SIĘ TA MORDĘGA
Avatar
olek / 24 listopada 2018 r. o 22:34
+6
Najlepsze jest to, że zrobią wiadukt nad wiaduktem kolejowym w Wandzinie. Wójt gminy Lubartów może przy okazji zbudować wyciąg narciarski , bo będzie trzeba wielką górę piachu nawieźć. :)
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 10:04
+5
Mosty Katowice .... współczuję
Avatar
- / 21 listopada 2018 r. o 15:13
+4
loklizacja tych węzłów to jakiś żart
Avatar
olek / 24 listopada 2018 r. o 22:34
+6
Najlepsze jest to, że zrobią wiadukt nad wiaduktem kolejowym w Wandzinie. Wójt gminy Lubartów może przy okazji zbudować wyciąg narciarski , bo będzie trzeba wielką górę piachu nawieźć. :)
Avatar
gosc / 23 listopada 2018 r. o 11:41
+3
Nie chodzi tylko o Wandzin ale o resztę miejscowości Łucka, Serniki, Trzciniec itd wszystko dalej bedzie jeździć przez Niemce jak zostanie tak jak jest
Avatar
Myślcie proszę / 23 listopada 2018 r. o 09:45
+3
Brakuje węzła w okolicach Wandzina, ludzie z tej części dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce, bo kto będzie wracał do centrum Lubartowa żeby wjechać na obwodnicę?? Ruch lokalny  Lubartów-Lublin jest bardzo duży. Brak tego węzła to ewidentny bubel!
 Ależ mózgi. Ile procent obecnego ruchu to mieszkańcy Wandzina jeżdżący przez Niemce do Lublina? Dalej będą tak jeździć i wjadą na węźle Niemce Południe, a 98% ruchu jadącego Lublin-Lubartów czy Rzeszów-Białystok pojedzie bokiem.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 15:36
+2
Węzeł Niemce - Wchód - super! Brawo, oby tak zostało! :)
Avatar
ew / 21 listopada 2018 r. o 19:46
+2
O wiele sensowniejszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie węzła Niemce-Północ na przecięciu z obecną DK19 zamiast Niemce-Wschód na drodze do Jawidza z której ruch równie dobrze może przejąć węzeł w Leonowie.
Avatar
Przyszły użytkownik trasy / 21 listopada 2018 r. o 15:19
+2
Pytanie dla projektujących węzły. Czy wiekszy ruch będzie od strony Jawidza (trasa 828) czy z odcinka S19 którą będzie jeżdzic znaczna część Lubartowa, Łucka, Wandzin, Trzciniec, Baranówka itd.? Jak przedmócy uważam że albo nietrafiona jest lokalizacja węzła "Lublin Wschód" albo brak jest zaprojektowanego węzła w okolicach Wandzina. Na trasie S19 to Niemce są wąskim gardłem i to ta miejscowość powinna być omijana w mozliwie najwiekszym stopniu
Avatar
- / 21 listopada 2018 r. o 15:13
+4
loklizacja tych węzłów to jakiś żart
Avatar
Darek / 21 listopada 2018 r. o 14:26
+3
Brakuje węzła w okolicach Wandzina, ludzie z tej części dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce, bo kto będzie wracał do centrum Lubartowa żeby wjechać na obwodnicę?? Ruch lokalny  Lubartów-Lublin jest bardzo duży. Brak tego węzła to ewidentny bubel!
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 13:45
+1
Czyli dochodzimy do etapu masowej produkcji, ALE masowa produkcja to zuzywanie duzej, coraz wiekszej ilosci zasobu(celem gornym, czyli kosztem zasobu  jest ilosc broni na jaka moze byc zapotrzebowanie). Wiec produkcje militarna sie dopasowuje do potrzeb cywilnych i w okreslonym momencie, kiedy stosunek pewnosci jakosci co do tempa dzialan jest taki ze mozna uruchomic produkcje uzbrojenia?
 Co za bełkot! 
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 11:18
+3
Jeszcze jeden węzeł powinien być w okolicach Wandzina albo Łucki.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 października 2020 r.

Liga Mistrzów. Podwójny smutek w Madrycie

Liga Mistrzów. Podwójny smutek w Madrycie

Zespół z Monachium pokonał u siebie 4:0 Atletico Madryt i dał jasny sygnał, że w tym sezonie będzie chciał obronić główne trofeum. Bohaterem spotkania okazał się Kingsley Coman, który zdobył dwa gole

Pszczółka Start Lublin – Casademont Saragossa 85:86. Przegrana w ostatnich sekundach
galeria
film

Pszczółka Start Lublin – Casademont Saragossa 85:86. Przegrana w ostatnich sekundach

To był piękny, choć nieszczęśliwy, wieczór w hali Globus . Pszczółka Start przegrała z Casademont Saragossa 85:86 po rzucie oddanym równo z syreną w swoim pierwszym meczu w Koszykarskiej Lidze Mistrzów.

Prof. Patyra mówi jasno, że immunitet nie chroni Przemysława Czarnka przed dyscyplinarką na KUL

Prof. Patyra mówi jasno, że immunitet nie chroni Przemysława Czarnka przed dyscyplinarką na KUL

Rzecznik dyscyplinarny KUL odmawia wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w sprawie Przemysława Czarnka. Oficjalny powód to „zakres i znaczenie immunitetu”. Ale zdaniem prawników w takiej sytuacji immunitet nie chroni.

Przez 20 lat pilnowała kasy województwa lubelskiego. Kto zastąpi Elżbietę Mocior u marszałka?

Przez 20 lat pilnowała kasy województwa lubelskiego. Kto zastąpi Elżbietę Mocior u marszałka?

Bożena Szydło od listopada zastąpi Elżbietę Mocior na stanowisku skarbnika województwa lubelskiego. W najbliższy wtorek decyzje w tej sprawie mają podjąć radni sejmiku.

CCC Polkowice jak profesor, a lubelska Pszczółka Polski Cukier z dwójką na świadectwie

CCC Polkowice jak profesor, a lubelska Pszczółka Polski Cukier z dwójką na świadectwie

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie zaliczą środowego wyjazdu do Polkowic do udanych. Po fatalnej pierwszej połowie w ich wykonaniu, nie było już co zbierać – przegrały z miejscowym CCC 74:90

Budżet obywatelski w Kraśniku. Nie będzie głosowania w jednej z dzielnic. Dlaczego?

Budżet obywatelski w Kraśniku. Nie będzie głosowania w jednej z dzielnic. Dlaczego?

29 obywatelskich propozycji zakwalifikowali do głosowania urzędnicy z Kraśnika. W tym roku w głosowaniu nie wezmą udziału mieszkańcy trzeciej dzielnicy obejmującej m.in. al. Młodości i ul. Chłodną. Jedyny projekt z tego terenu został bowiem odrzucony ze względów formalnych.

Koronawirus w drużynie Motoru Lublin. Co z meczem z Bytovią?

Koronawirus w drużynie Motoru Lublin. Co z meczem z Bytovią?

Sobotni mecz Motoru Lublin z Bytovią Bytów stanął pod dużym znakiem zapytania. W środowy wieczór drugoligowiec poinformował o tym, że w drużynie pojawił się pozytywny wynik testu na koronawirusa. Piłkarze i sztab szkoleniowy przebywają w izolacji.

Premier: Będę rekomendował by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Premier: Będę rekomendował by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Szef rządu poinformował na antenie Polsat News, że będzie rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy.

Biała Podlaska: Pięć niezależnych ognisk w bialskim szpitalu. Jeden oddział zawiesił pracę

Biała Podlaska: Pięć niezależnych ognisk w bialskim szpitalu. Jeden oddział zawiesił pracę

Na pięciu oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego stwierdzono zakażenia koronawirusem. Placówka zawiesiła pracę oddziału rehabilitacyjnego, a neurologicznego ograniczyła.

Hit jesieni dla Górnika. Zmiennicy "zatopili" Arkę Gdynia
galeria

Hit jesieni dla Górnika. Zmiennicy "zatopili" Arkę Gdynia

W zaległym meczu trzeciej kolejki Fortuna I Ligi Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Arkę Gdynia, a bramki na wagę niezwykle cennego zwycięstwa strzelili zawodnicy wprowadzeni do gry po przerwie

Znamy datę otwarcia Muzeum Narodowego w Lublinie po 2-letnim remoncie
zdjęcia
galeria

Znamy datę otwarcia Muzeum Narodowego w Lublinie po 2-letnim remoncie

18 grudnia otwarcie Muzeum Narodowego w Lublinie. W instytucji funkcjonującej do niedawna pod szyldem Muzeum Lubelskiego kończy się wielki, trwający prawie dwa lata remont.

Lublin, Biała Podlaska, Łuków. Jest lista nowych izolatoriów

Lublin, Biała Podlaska, Łuków. Jest lista nowych izolatoriów

Służby wojewody poinformowały o wydaniu nowego zarządzenia, które powołuje izolatoria. Obecnie jest ich pięć w regionie.

Wojewoda składa wniosek o nowy szpital w Lublinie. Wiemy, kto ma go stworzyć

Wojewoda składa wniosek o nowy szpital w Lublinie. Wiemy, kto ma go stworzyć

Nawet trzy tygodnie może zająć uruchomienie szpitala tymczasowego dla pacjentów z Covid-19 w Targach Lublin. Docelowo w halach targowych jest planowane 450 łóżek. Pracować ma tutaj kilkaset osób.

Restauratorzy pomagają zwierzakom. Zbiórka karmy dla puławskiego schroniska

Restauratorzy pomagają zwierzakom. Zbiórka karmy dla puławskiego schroniska

Central Park Bistro i Bistro u Kucharek to puławskie restauracje, które rozpoczęły zbiórkę mokrej karmy dla zwierząt ze schroniska przy ul. Komunalnej. Inicjatorzy liczą na to, że do końca listopada uda się zgromadzić nawet tonę dobrej jakości pożywienia. Na darczyńców czekają niespodzianki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.