Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

17 czerwca 2008 r.
15:49
Edytuj ten wpis

Olga Bończyk u gimnazjalistów (wideo)

0 21 A A

Cezary Żak? Był na godzinie wychowawczej. Malajkat, Janowski - kilka miesięcy po nim. Olga Bończyk - dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takich lekcji wychowawczych jak uczniowie III B z gimnazjum nr 2 w Lubartowie nie miał jeszcze nikt.

A wszystko dzięki ich wychowawczyni Edycie Borowicz-Czuchrycie. Przed trzema laty nauczycielka stanęła przed zadaniem: jak poprowadzić lekcje wychowawcze ciekawie i niekonwencjonalnie.

- Zaczęłam pisać do gwiazd, czy nie chciałyby przyjechać na niezwykłe zajęcia z uczniami - opowiada.

O dziwo, artyści znani m.in. z popularnych filmów i seriali zaczęli przyjeżdżać do Lubartowa, żeby opowiadać uczniom o swojej pracy. Najpierw był kabaret "Ani Mru-Mru”, a potem Cezary Żak. A niedługo po nim Wojciech Malajkat, który zdradził uczniom jak pracuje nad dubbingiem do Shreka III. Po nim przyjechał Robert Janowski.


Spotkanie z Olgą Bończyk. Załadowane przez: Dziennik Wschodni. Realizacja: Agnieszka Antoń


Na kameralnych spotkaniach uczniowie odtwarzali scenki filmów, w których występują ich goście. Ci, którzy nie mogli przyjechać zapraszali gimnazjalistów do siebie. Dzieci pojechały do Warszawy na spotkanie m.in. ze Steffenem Müllerem.

Dzisiaj uczennica Karolina Jabłońska zaśpiewała piosenkę "To nie ja byłam Ewą”, którą Olga Bończyk, wykonała w programie "Jak oni śpiewają” Potem aktorka opowiadała o swojej pracy. Na koniec dostała od uczniów Brylantowy Mikrofon, niemal taki sam jak dla zwycięzcy programu "Jak oni śpiewają”.

- Rozmawiałam z gimnazistami, którzy stoją przed wyborem, co chcą robić. Być może niektórzy zechcą wybrać zawód aktora, śpiewać. Mam nadzieje, że spotkanie ułatwi podjęcie decyzji, rozwieje wątpliwości - powiedziała nam Olga Bończyk po spotkaniu.

Klasa pomysłowej nauczycielki z Lubartowa była też w Teatrze Narodowym u Jana Englerta. Specjalnie dla niego przygotowali fragment "Komedii małżeńskiej”.

W Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej spotkał się z nimi Jerzy Sztur, rektor uczelni. Do tego trzeba dodać wizyty na planie programów jak "Jak oni śpiewają” czy ostatnio Szymona Majewskiego.

Uczniowie klasy pani Edyty skończyli już edukację w lubartowskim gimnazjum. Czeka ich tylko jeszcze jedna - nieoficjalna już lekcja. We wrześniu przyjedzie Karzystof Respondek, zwycięzca programu "Jak oni śpiewają”. W Lubartowie miał być już dzisiaj, ale zachorował. Chce się jednak koniecznie spotkać z kasą, która wspierała go podczas programu.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ciekawski / 25 września 2008 o 23:45
0
Baaardzo ciekawy komentarz ktoś zapodał :->>>>>>>
Avatar
Gość / 23 września 2008 o 00:12
0
?
Avatar
uczennica / 2 lipca 2008 o 14:27
0
[quote name='uczennica' date='2.07.2008, 14:26' post='34093']
I ja też, i ja też!!!! bardzo żałuję, że odchodzę. nigdy już nie będzie tak super!! jak z panią Edytą, ona nas rozumiała...
Avatar
uczennica / 2 lipca 2008 o 14:26
0
I ja też, i ja też!!!!
Avatar
uczennica / 30 czerwca 2008 o 23:00
0
Olga jest suuuppppeeerrr!!! I tyle w niej łagodności...
Avatar
fan pani Edyty / 29 czerwca 2008 o 00:10
0
Cóż mogę powiedzieć? Fantastyczna Kobieta!!! Coś mnie ujęło w tym co napisała więc dołączyłem do grona jej gości. Jeżeli kiedykolwiek poprosi mnie jeszcze raz, znowu przyjadę ... pozdrawiam młodzież
Avatar
Gość / 21 czerwca 2008 o 12:37
0
Witam Miałam przyjemność uczestniczyć we wszystkich spotkaniach jakie organizowała moja (już była:( ) wychowawczyni P. Edyta Borowicz - Czuchryta Wszystkie spotkania były pełne zachwytu , całą klasę zachwycały co było na pierwszym planie , wygląd gwiazd , oraz umiejętność rozmawiania z młodzieżą. Wbrew pozorom wszystkie spotkania były udane nie tylko dzięki inicjatywie Pani Edyty , ale także całej klasy. Przygotowywaliśmy się do tych spotkań , obmyślając "taktykę" na Godź.Wych. Zazwyczaj wszystko nam się udawało. Spotkanie z Panią Olgą Bończyk było bardzo ciekawe , ponieważ jak każda gwiazda , opowiedziała nam po krótce swój życiorys. Dowiedzieliśmy się dlaczego wybrała taki zawód a nie inny, a my naszymi skeczami umieliśmy rozbawić całą salę Jedyne co nam przeszkadzało przez te 3 lata to ogromna zazdrość szkoły! Tak ogromna że zaczęły krążyć różne niestety nieprawdziwe pogłoski na temat naszej klasy .. Ale niestety nikogo z nas nie martwiły takie rzeczy;D Też na ich miejscu byłabym zazdrosna:D No , ale to było w ramach naszej Godziny Wychowawczej , a proszeni do Nas byli także inni "zasłużeni" z naszej szkoły;p Wielu nauczycieli ma swoje klasy , więc dlaczego nie wpadną oni na pomysł by kogoś zaprosić ? Przykro mi że nie każdy ma taki dar przekonywania jak Pani Edyta:) .

Pozdrawiam Serdecznie:D
Witam Miałam przyjemność uczestniczyć we wszystkich spotkaniach jakie organizowała moja (już była:( ) wychowawczyni P. Edyta Borowicz - Czuchryta Wszystkie spotkania były pełne zachwytu , całą klasę zachwycały co było na pierwszym planie , wygląd gwiazd , oraz umiejętność rozmawiania z młodzieżą. Wbrew pozorom wszystkie spotkania były udane nie tylko dzięki inicjatywie Pani Edyty , ale także całej klasy. Przygotowywaliśmy się do tych spotkań , obmyślając "taktykę" na Godź.Wych. Zazwyczaj wszystko nam się udawało. Spotkanie z Pan... rozwiń
Avatar
oburzona / 20 czerwca 2008 o 14:52
0
Daj spokój!!! Jak możesz tak mówić. Mam nadzieję, że ona na to nie wpadnie i będzie dalej uczyła w Lubartowie. Przynajmniej coś się dzieje. Żałuję tylko że mnie nie uczyła. chociaż słyszałam, że potrafi być bezlitosna, ale przynajmniej teraz bym nie miała takich problemów z nauczycielem XYZ
Avatar
advisor / 20 czerwca 2008 o 14:46
0
Ja na miejscu tej nauczycielki już dawno wyemigrowałbym na warszawę. Tutaj ona nie zrobi kariery. A z takim potencjałem to szkoda kobiety na Lubartów.
Avatar
rodzic / 19 czerwca 2008 o 11:59
0
Zastanawiam się dlaczego nikt inny nie dostarcza takich wrażeń naszym dzieciom. Pani Czuchryta działa już trzeci rok a inni nauczyciele? gdzie są i co robią?

I tak podobało mi się jak Pani wielu osobom dała pstryczka w nos rozwijając swoją współpracę z Ambasadą Amerykańską. Mam nadzieję że uda się Pani zrealizować większość swoich marzeń tylko nie wiem czy niektórzy mieszkańcy i nauczyciele to zniosą... z zazdrości ))))) Pozdrawiam.
Avatar
ciekawski / 25 września 2008 o 23:45
0
Baaardzo ciekawy komentarz ktoś zapodał :->>>>>>>
Avatar
Gość / 23 września 2008 o 00:12
0
?
Avatar
uczennica / 2 lipca 2008 o 14:27
0
[quote name='uczennica' date='2.07.2008, 14:26' post='34093']
I ja też, i ja też!!!! bardzo żałuję, że odchodzę. nigdy już nie będzie tak super!! jak z panią Edytą, ona nas rozumiała...
Avatar
uczennica / 2 lipca 2008 o 14:26
0
I ja też, i ja też!!!!
Avatar
uczennica / 30 czerwca 2008 o 23:00
0
Olga jest suuuppppeeerrr!!! I tyle w niej łagodności...
Avatar
fan pani Edyty / 29 czerwca 2008 o 00:10
0
Cóż mogę powiedzieć? Fantastyczna Kobieta!!! Coś mnie ujęło w tym co napisała więc dołączyłem do grona jej gości. Jeżeli kiedykolwiek poprosi mnie jeszcze raz, znowu przyjadę ... pozdrawiam młodzież
Avatar
Gość / 21 czerwca 2008 o 12:37
0
Witam Miałam przyjemność uczestniczyć we wszystkich spotkaniach jakie organizowała moja (już była:( ) wychowawczyni P. Edyta Borowicz - Czuchryta Wszystkie spotkania były pełne zachwytu , całą klasę zachwycały co było na pierwszym planie , wygląd gwiazd , oraz umiejętność rozmawiania z młodzieżą. Wbrew pozorom wszystkie spotkania były udane nie tylko dzięki inicjatywie Pani Edyty , ale także całej klasy. Przygotowywaliśmy się do tych spotkań , obmyślając "taktykę" na Godź.Wych. Zazwyczaj wszystko nam się udawało. Spotkanie z Panią Olgą Bończyk było bardzo ciekawe , ponieważ jak każda gwiazda , opowiedziała nam po krótce swój życiorys. Dowiedzieliśmy się dlaczego wybrała taki zawód a nie inny, a my naszymi skeczami umieliśmy rozbawić całą salę Jedyne co nam przeszkadzało przez te 3 lata to ogromna zazdrość szkoły! Tak ogromna że zaczęły krążyć różne niestety nieprawdziwe pogłoski na temat naszej klasy .. Ale niestety nikogo z nas nie martwiły takie rzeczy;D Też na ich miejscu byłabym zazdrosna:D No , ale to było w ramach naszej Godziny Wychowawczej , a proszeni do Nas byli także inni "zasłużeni" z naszej szkoły;p Wielu nauczycieli ma swoje klasy , więc dlaczego nie wpadną oni na pomysł by kogoś zaprosić ? Przykro mi że nie każdy ma taki dar przekonywania jak Pani Edyta:) .

Pozdrawiam Serdecznie:D
Witam Miałam przyjemność uczestniczyć we wszystkich spotkaniach jakie organizowała moja (już była:( ) wychowawczyni P. Edyta Borowicz - Czuchryta Wszystkie spotkania były pełne zachwytu , całą klasę zachwycały co było na pierwszym planie , wygląd gwiazd , oraz umiejętność rozmawiania z młodzieżą. Wbrew pozorom wszystkie spotkania były udane nie tylko dzięki inicjatywie Pani Edyty , ale także całej klasy. Przygotowywaliśmy się do tych spotkań , obmyślając "taktykę" na Godź.Wych. Zazwyczaj wszystko nam się udawało. Spotkanie z Pan... rozwiń
Avatar
oburzona / 20 czerwca 2008 o 14:52
0
Daj spokój!!! Jak możesz tak mówić. Mam nadzieję, że ona na to nie wpadnie i będzie dalej uczyła w Lubartowie. Przynajmniej coś się dzieje. Żałuję tylko że mnie nie uczyła. chociaż słyszałam, że potrafi być bezlitosna, ale przynajmniej teraz bym nie miała takich problemów z nauczycielem XYZ
Avatar
advisor / 20 czerwca 2008 o 14:46
0
Ja na miejscu tej nauczycielki już dawno wyemigrowałbym na warszawę. Tutaj ona nie zrobi kariery. A z takim potencjałem to szkoda kobiety na Lubartów.
Avatar
rodzic / 19 czerwca 2008 o 11:59
0
Zastanawiam się dlaczego nikt inny nie dostarcza takich wrażeń naszym dzieciom. Pani Czuchryta działa już trzeci rok a inni nauczyciele? gdzie są i co robią?

I tak podobało mi się jak Pani wielu osobom dała pstryczka w nos rozwijając swoją współpracę z Ambasadą Amerykańską. Mam nadzieję że uda się Pani zrealizować większość swoich marzeń tylko nie wiem czy niektórzy mieszkańcy i nauczyciele to zniosą... z zazdrości ))))) Pozdrawiam.