Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

29 października 2008 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Radni jednoczą się przeciwko burmistrzowi

0 36 A A

10 lubartowskich radnych zaprotestowało przeciwko przyznaniu tzw. samorządowego Oskara Jerzemu Zwolińskiemu, burmistrzowi miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To zazdrość - uważa burmistrz.

Wyróżnienie za działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej przyznało Zwolińskiemu Stowarzyszenie Samorządowców - Liga Krajowa. Kilka dni temu odebrał je w warszawskiej Galerii Porczyńskich. Informację o tym wydarzeniu umieszczono na stronie internetowej lubartowskiego Urzędu Miejskiego.

Sprzeciw wobec przyznaniu wyróżnienia zjednoczył całą lubartowską opozycję w radzie miejskiej. Pod oświadczeniem podważającym słuszność uhonorowania burmistrza podpisało się 10 radnych, m.in. z PiS i lewicy.

- Brak podstaw, żeby takie wyróżnienie przyznać - uważa radny Zbigniew Maciejewicz (lewica). - Inne lubelskie miasta, porównywalne z Lubartowem, rozwijają się o niebo lepiej. Choćby Krasnystaw.

W oświadczeniu opozycja zarzuca burmistrzowi, że po 10 latach jego rządów, miasto "nie posiada domu kultury, stadionu, dworca autobusowego”. Wytyka, że ignoruje mieszkańców i radnych z opozycji, promuje kolegów. Pyta, czy znajomy burmistrza, Krzysztof Szabliński, który jest we władzach Ligi Krajowej, nie otrzyma teraz od Zwolińskiego wyrazów wdzięczności za "Oskara”. W Lubartowie krąży bowiem pogłoska, że burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

- Nie brałem udziału w przyznawaniu wyróżnienia dla burmistrza - mówi Krzysztof Szabliński. - Decyduje o tym kapituła. Dowiedziałem się o tym dopiero po ogłoszeniu wyników.

Burmistrz Zwoliński oświadczenie opozycji uważa za przejaw zazdrości. - Pisanie, że przez 10 lat nic nie zrobiłem, to również policzek dla wyborców, którzy na mnie głosowali - uważa. Zaprzecza jednocześnie, by Szabliński miał dostać posadę wiceprezesa w PEC. - Nie było takiego pomysłu - mówi burmistrz. - Życzę mu jednak, żeby jak najszybciej znalazł pracę.

(DJ)

Oświadczenie radnych Rady Miasta Lubartów

Stowarzyszenie Samorządowców - Liga Krajowa, przyznała burmistrzowi Lubartowa Jerzemu Zwolińskiemu "samorządowego Oskara” za "działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej”. O fakcie tym poinformowano lubelską i lubartowską prasę. Radość z tego wydarzenia jest tak wielka, jak nasze zdziwienie. Nie widzimy bowiem przesłanek do takiego wyróżnienia. Być może władze Ligi Krajowej, przyznając nagrodę nie wiedziały tego, o czym wie niemal każdy mieszkaniec miasta. Trzech burmistrzów w poprzedniej kadencji, "promowanie” kolegów, samodzielne dysponowanie majątkiem gminy, ograniczanie dostępu do informacji, ignorowanie mieszkańców i radnych nie będących w koalicji - to tylko niektóre "osiągnięcia”. Jeżeli uświadomimy sobie, że po 10 latach rządów burmistrza Zwolińskiego nasze miasto, chyba jako jedyne na Lubelszczyźnie, nie posiada domu kultury, stadionu, dworca autobusowego, a szkoły prawdziwych boisk - to należy zastanowić się nad motywami przyznania tej nagrody. Ciekawi nas uzasadnienie wniosku i decyzji o uhonorowaniu naszego burmistrza. Chcielibyśmy również wiedzieć, czy przyznanie p. Zwolińskiemu "samorządowego Oskara” ma coś wspólnego z faktem, że we władzach naczelnych Ligi Krajowej zasiada dobry kolega burmistrza - p. Krzysztof Szabliński? Zastanawia nas także, czy w najbliższym czasie p. Szabliński nie otrzyma wyrazów wdzięczności od burmistrza. Oczywiście w ramach "działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej”.

Fiutka Piotr
Ściseł Jan
Kardasz Andrzej
Tomasiak Jacek
Lisek - Jublewska Bogumiła
Tracz Jerzy
Maciejewicz Zbigniew
Walczak Jerzy
Moskaluk Zbigniew
Żyśko Józef

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 16:05
0
no to takie osoby co "trajluja" a później nie wykonuja swoich zadań winni by pociągani do odpowiedzialności za kłamstwo. Bo to są osoby zaufania publicznego, a nie jakiś pijaczyna, który bredzi od rzeczy i na którego nikt nie zwraca uwagi i nie wybiera go do rządzenia.
Avatar
C86C7D / 5 listopada 2008 o 09:06
0
Lubartowianie! Jak Wy bierzecie udzial w wyborach i kierujecie sie nie wlasnym rozumem, a wierzycie kto Wam co "natrajluje" , naobiecuje, to nie miejcie pretensji do Burmistrza, Starosty, Rzadu itd, tylko do siebie....
Avatar
gos / 4 listopada 2008 o 11:51
0
Gość napisał:
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.

Z tego co mi wiadomo oświadczenie trafiło tylko do mediów silnie związanych z opozycją, czyli jedynie do "Wspólnoty", która opublikowała je dwa dni przed sesją...
Avatar
cincin / 4 listopada 2008 o 09:53
0
"burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej."
nie wierzę. czyżby sam nie wierzył w swoją następną kadencję? trzymam kciuki aby tak było
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 22:50
0
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 20:47
0
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci co byliby w stanie coś robic.
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 listopada 2008 o 17:25
0
goscio napisał:
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński?


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński? rozwiń
Avatar
goscio / 3 listopada 2008 o 11:41
0
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podp... rozwiń
Avatar
A2B53A / 3 listopada 2008 o 11:25
0
Drodzy Lubartowianie z dziada pradziada (jak ja) prosze wziac sie do solidnej pracy, takze w sprawach samorzadowych, a nie tylko narzekacie i narzekacie. Pokazcie co Wy potraficie, napewno od razu Lubartow wypieknieje.... Moze mi lat wystarczy na zobaczenie wspanialego, bogatego i zadbanego Lubartowa, gzdzie nikt nie narzeka i jest szczesliwy... Mam juz swoje lata. Zycze Wam tego z calego serca. Pracujcie dla swojej Malej Ojczyzny, ale z mniejsza doza zawisci i zlosliwosci. Swoja droga, ciekawa jestem ile osob narzekajacych chodzi na wybory i wybiera takich ludzi, na ktorych nie narzeka.....
Avatar
Gość / 2 listopada 2008 o 19:48
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprzedac, po co. Niech chcący korzysta z niego zakładaja sobie pampersy.
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprze... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 16:05
0
no to takie osoby co "trajluja" a później nie wykonuja swoich zadań winni by pociągani do odpowiedzialności za kłamstwo. Bo to są osoby zaufania publicznego, a nie jakiś pijaczyna, który bredzi od rzeczy i na którego nikt nie zwraca uwagi i nie wybiera go do rządzenia.
Avatar
C86C7D / 5 listopada 2008 o 09:06
0
Lubartowianie! Jak Wy bierzecie udzial w wyborach i kierujecie sie nie wlasnym rozumem, a wierzycie kto Wam co "natrajluje" , naobiecuje, to nie miejcie pretensji do Burmistrza, Starosty, Rzadu itd, tylko do siebie....
Avatar
gos / 4 listopada 2008 o 11:51
0
Gość napisał:
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.

Z tego co mi wiadomo oświadczenie trafiło tylko do mediów silnie związanych z opozycją, czyli jedynie do "Wspólnoty", która opublikowała je dwa dni przed sesją...
Avatar
cincin / 4 listopada 2008 o 09:53
0
"burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej."
nie wierzę. czyżby sam nie wierzył w swoją następną kadencję? trzymam kciuki aby tak było
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 22:50
0
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 20:47
0
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci co byliby w stanie coś robic.
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 listopada 2008 o 17:25
0
goscio napisał:
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński?


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński? rozwiń
Avatar
goscio / 3 listopada 2008 o 11:41
0
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podp... rozwiń
Avatar
A2B53A / 3 listopada 2008 o 11:25
0
Drodzy Lubartowianie z dziada pradziada (jak ja) prosze wziac sie do solidnej pracy, takze w sprawach samorzadowych, a nie tylko narzekacie i narzekacie. Pokazcie co Wy potraficie, napewno od razu Lubartow wypieknieje.... Moze mi lat wystarczy na zobaczenie wspanialego, bogatego i zadbanego Lubartowa, gzdzie nikt nie narzeka i jest szczesliwy... Mam juz swoje lata. Zycze Wam tego z calego serca. Pracujcie dla swojej Malej Ojczyzny, ale z mniejsza doza zawisci i zlosliwosci. Swoja droga, ciekawa jestem ile osob narzekajacych chodzi na wybory i wybiera takich ludzi, na ktorych nie narzeka.....
Avatar
Gość / 2 listopada 2008 o 19:48
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprzedac, po co. Niech chcący korzysta z niego zakładaja sobie pampersy.
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 44 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 67 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 19 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!