Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

29 października 2008 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Radni jednoczą się przeciwko burmistrzowi

0 36 A A

10 lubartowskich radnych zaprotestowało przeciwko przyznaniu tzw. samorządowego Oskara Jerzemu Zwolińskiemu, burmistrzowi miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To zazdrość - uważa burmistrz.

Wyróżnienie za działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej przyznało Zwolińskiemu Stowarzyszenie Samorządowców - Liga Krajowa. Kilka dni temu odebrał je w warszawskiej Galerii Porczyńskich. Informację o tym wydarzeniu umieszczono na stronie internetowej lubartowskiego Urzędu Miejskiego.

Sprzeciw wobec przyznaniu wyróżnienia zjednoczył całą lubartowską opozycję w radzie miejskiej. Pod oświadczeniem podważającym słuszność uhonorowania burmistrza podpisało się 10 radnych, m.in. z PiS i lewicy.

- Brak podstaw, żeby takie wyróżnienie przyznać - uważa radny Zbigniew Maciejewicz (lewica). - Inne lubelskie miasta, porównywalne z Lubartowem, rozwijają się o niebo lepiej. Choćby Krasnystaw.

W oświadczeniu opozycja zarzuca burmistrzowi, że po 10 latach jego rządów, miasto "nie posiada domu kultury, stadionu, dworca autobusowego”. Wytyka, że ignoruje mieszkańców i radnych z opozycji, promuje kolegów. Pyta, czy znajomy burmistrza, Krzysztof Szabliński, który jest we władzach Ligi Krajowej, nie otrzyma teraz od Zwolińskiego wyrazów wdzięczności za "Oskara”. W Lubartowie krąży bowiem pogłoska, że burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

- Nie brałem udziału w przyznawaniu wyróżnienia dla burmistrza - mówi Krzysztof Szabliński. - Decyduje o tym kapituła. Dowiedziałem się o tym dopiero po ogłoszeniu wyników.

Burmistrz Zwoliński oświadczenie opozycji uważa za przejaw zazdrości. - Pisanie, że przez 10 lat nic nie zrobiłem, to również policzek dla wyborców, którzy na mnie głosowali - uważa. Zaprzecza jednocześnie, by Szabliński miał dostać posadę wiceprezesa w PEC. - Nie było takiego pomysłu - mówi burmistrz. - Życzę mu jednak, żeby jak najszybciej znalazł pracę.

(DJ)

Oświadczenie radnych Rady Miasta Lubartów

Stowarzyszenie Samorządowców - Liga Krajowa, przyznała burmistrzowi Lubartowa Jerzemu Zwolińskiemu "samorządowego Oskara” za "działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej”. O fakcie tym poinformowano lubelską i lubartowską prasę. Radość z tego wydarzenia jest tak wielka, jak nasze zdziwienie. Nie widzimy bowiem przesłanek do takiego wyróżnienia. Być może władze Ligi Krajowej, przyznając nagrodę nie wiedziały tego, o czym wie niemal każdy mieszkaniec miasta. Trzech burmistrzów w poprzedniej kadencji, "promowanie” kolegów, samodzielne dysponowanie majątkiem gminy, ograniczanie dostępu do informacji, ignorowanie mieszkańców i radnych nie będących w koalicji - to tylko niektóre "osiągnięcia”. Jeżeli uświadomimy sobie, że po 10 latach rządów burmistrza Zwolińskiego nasze miasto, chyba jako jedyne na Lubelszczyźnie, nie posiada domu kultury, stadionu, dworca autobusowego, a szkoły prawdziwych boisk - to należy zastanowić się nad motywami przyznania tej nagrody. Ciekawi nas uzasadnienie wniosku i decyzji o uhonorowaniu naszego burmistrza. Chcielibyśmy również wiedzieć, czy przyznanie p. Zwolińskiemu "samorządowego Oskara” ma coś wspólnego z faktem, że we władzach naczelnych Ligi Krajowej zasiada dobry kolega burmistrza - p. Krzysztof Szabliński? Zastanawia nas także, czy w najbliższym czasie p. Szabliński nie otrzyma wyrazów wdzięczności od burmistrza. Oczywiście w ramach "działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej”.

Fiutka Piotr
Ściseł Jan
Kardasz Andrzej
Tomasiak Jacek
Lisek - Jublewska Bogumiła
Tracz Jerzy
Maciejewicz Zbigniew
Walczak Jerzy
Moskaluk Zbigniew
Żyśko Józef
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 r. o 16:05
0
no to takie osoby co "trajluja" a później nie wykonuja swoich zadań winni by pociągani do odpowiedzialności za kłamstwo. Bo to są osoby zaufania publicznego, a nie jakiś pijaczyna, który bredzi od rzeczy i na którego nikt nie zwraca uwagi i nie wybiera go do rządzenia.
Avatar
C86C7D / 5 listopada 2008 r. o 09:06
0
Lubartowianie! Jak Wy bierzecie udzial w wyborach i kierujecie sie nie wlasnym rozumem, a wierzycie kto Wam co "natrajluje" , naobiecuje, to nie miejcie pretensji do Burmistrza, Starosty, Rzadu itd, tylko do siebie....
Avatar
gos / 4 listopada 2008 r. o 11:51
0
Gość napisał:
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.

Z tego co mi wiadomo oświadczenie trafiło tylko do mediów silnie związanych z opozycją, czyli jedynie do "Wspólnoty", która opublikowała je dwa dni przed sesją...
Avatar
cincin / 4 listopada 2008 r. o 09:53
0
"burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej."
nie wierzę. czyżby sam nie wierzył w swoją następną kadencję? trzymam kciuki aby tak było
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 r. o 22:50
0
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 r. o 20:47
0
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci co byliby w stanie coś robic.
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 listopada 2008 r. o 17:25
0
goscio napisał:
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński?


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński? rozwiń
Avatar
goscio / 3 listopada 2008 r. o 11:41
0
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podp... rozwiń
Avatar
A2B53A / 3 listopada 2008 r. o 11:25
0
Drodzy Lubartowianie z dziada pradziada (jak ja) prosze wziac sie do solidnej pracy, takze w sprawach samorzadowych, a nie tylko narzekacie i narzekacie. Pokazcie co Wy potraficie, napewno od razu Lubartow wypieknieje.... Moze mi lat wystarczy na zobaczenie wspanialego, bogatego i zadbanego Lubartowa, gzdzie nikt nie narzeka i jest szczesliwy... Mam juz swoje lata. Zycze Wam tego z calego serca. Pracujcie dla swojej Malej Ojczyzny, ale z mniejsza doza zawisci i zlosliwosci. Swoja droga, ciekawa jestem ile osob narzekajacych chodzi na wybory i wybiera takich ludzi, na ktorych nie narzeka.....
Avatar
Gość / 2 listopada 2008 r. o 19:48
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprzedac, po co. Niech chcący korzysta z niego zakładaja sobie pampersy.
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprze... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 r. o 16:05
0
no to takie osoby co "trajluja" a później nie wykonuja swoich zadań winni by pociągani do odpowiedzialności za kłamstwo. Bo to są osoby zaufania publicznego, a nie jakiś pijaczyna, który bredzi od rzeczy i na którego nikt nie zwraca uwagi i nie wybiera go do rządzenia.
Avatar
C86C7D / 5 listopada 2008 r. o 09:06
0
Lubartowianie! Jak Wy bierzecie udzial w wyborach i kierujecie sie nie wlasnym rozumem, a wierzycie kto Wam co "natrajluje" , naobiecuje, to nie miejcie pretensji do Burmistrza, Starosty, Rzadu itd, tylko do siebie....
Avatar
gos / 4 listopada 2008 r. o 11:51
0
Gość napisał:
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.

Z tego co mi wiadomo oświadczenie trafiło tylko do mediów silnie związanych z opozycją, czyli jedynie do "Wspólnoty", która opublikowała je dwa dni przed sesją...
Avatar
cincin / 4 listopada 2008 r. o 09:53
0
"burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej."
nie wierzę. czyżby sam nie wierzył w swoją następną kadencję? trzymam kciuki aby tak było
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 r. o 22:50
0
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 r. o 20:47
0
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci co byliby w stanie coś robic.
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 listopada 2008 r. o 17:25
0
goscio napisał:
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński?


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński? rozwiń
Avatar
goscio / 3 listopada 2008 r. o 11:41
0
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podp... rozwiń
Avatar
A2B53A / 3 listopada 2008 r. o 11:25
0
Drodzy Lubartowianie z dziada pradziada (jak ja) prosze wziac sie do solidnej pracy, takze w sprawach samorzadowych, a nie tylko narzekacie i narzekacie. Pokazcie co Wy potraficie, napewno od razu Lubartow wypieknieje.... Moze mi lat wystarczy na zobaczenie wspanialego, bogatego i zadbanego Lubartowa, gzdzie nikt nie narzeka i jest szczesliwy... Mam juz swoje lata. Zycze Wam tego z calego serca. Pracujcie dla swojej Malej Ojczyzny, ale z mniejsza doza zawisci i zlosliwosci. Swoja droga, ciekawa jestem ile osob narzekajacych chodzi na wybory i wybiera takich ludzi, na ktorych nie narzeka.....
Avatar
Gość / 2 listopada 2008 r. o 19:48
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprzedac, po co. Niech chcący korzysta z niego zakładaja sobie pampersy.
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy przegrały u siebie z Fuchse Berlin 24:32. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Berlinie.

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Związkowcy WZZ "Walka" z puławskiego oddziału kolejowej spółki Koltar zakończyli spór zbiorowy z pracodawcą. Propozycja podwyżki o 135 zł, październikowych nagród i pięcioprocentowych premii została zaakceptowana przez pracowników.

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Aparat ortodontyczny znacząco utrudnia higienę jamy ustnej. Zamki, gumeczki czy łuk aparatu uniemożliwiają szczoteczce i paście do zębów precyzyjne obmycie z codziennych nalotów kluczowych miejsc, co sprawia, że zaczyna nagromadzać się w nich płytka nazębna. Z tego powodu osoby regulujące zgryz aparatami częściej muszą zmagać się z próchnicą, stanami zapalnymi dziąseł i nieświeżym oddechem. Antidotum na to stanowi korzystanie ze specjalnych produktów, które pomagają w czyszczeniu zarówno jamy ustnej, jak i samego aparatu.

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]
galeria

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]

Galą na Rynku Wielkim zakończył się XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021. To wydarzenie, w czasie którego prezentowane są dzieła Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej z dwóch ostatnich lat. O nagrody rywalizowało 48 realizacji radiowych oraz 26 produkcji telewizyjnych

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Jeszcze jesienią uruchomiony ma być nowy lokal gastronomiczny w pomieszczeniach dawnej Czarciej Łapy. Ogłosił to dzisiaj przedsiębiorca i były poseł Janusz Palikot.

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Nie macie planów na najbliższą niedzielę, to weźcie rower i wybierzcie się do Łęcznej. W niedzielę, 26 września z Łęcznej ruszy 11. już rajd „Łęczna na rowery”.

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu
galeria

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu

Aleja Gwiazd Kraśnickiego Sportu zostanie odsłonięta w piątek. Pierwszymi uhonorowanymi na pamiątkowych tablicach będą olimpijczycy pochodzący z miasta

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]
galeria

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]

„Stan wyjątkowej podłości” – pod takim hasłem odbywała się dzisiejsza manifestacja w Lublinie. Przy ulicy Podwale, w sąsiedztwie siedziby Straży Granicznej, pojawiło się kilkanaście osób, które protestowały przeciwko sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Chciały też upamiętnić zmarłych kilka dni temu na granicy migrantów. „Umierają w ciszy” – brzmiał napis na jednym z transparentów.

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK
29 września 2021, 18:00

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK

29 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy "Wrażenia" Pawła Znamierowskiego z okazji 35-lecia pracy twórczej artysty.

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Powiat łęczyński jako pierwszy w województwie lubelskim kwalifikuje się do obostrzeń regionalnych. Nie ma jeszcze decyzji resortu zdrowia o ich wprowadzeniu, ale można się jej spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Zamieszanie wokół konkursu na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. Autorka jednej z wyróżnionych prac zarzuca wykorzystanie swojego pomysłu, choć konkurs formalnie nie został rozstrzygnięty. Zdaniem organizatorów, zarzuty są nieprawdziwe, krzywdzące i godzą w wizerunek wydarzenia

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może
25 września 2021, 20:00

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może

Restauracja Może przy ul. Żeglarskiej 5a otwiera swoje wnętrze. 25 września o godz. 20 będzie można wziąć udział w koncercie Wojtka Władka i degustacji.

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Spotkaniem u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie Polski Cukier Avia Świdnik rozpocznie nowe rozgrywki na zapleczu PlusLigi. Początek środowego meczu w hali Szkoły Podstawowej nr 7 o godzinie 18.

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Władze Białej Podlaskiej chcą uhonorować Elżbietę Chaberską, działaczkę „Solidarności”. O przyznaniu jej tytułu „Zasłużonego dla Miasta” zdecydują radni.

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Zapadła decyzja dotycząca stanowiska sejmiku województwa w sprawie „ideologii LGBT”. Kontrowersyjny dokument nie zostanie uchylony. – Zmienimy jego treść tak, by nie było pola do nadinterpretacji – mówi Marek Wojciechowski, sekretarz sejmikowego klubu Prawa i Sprawiedliwości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!