Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

29 października 2008 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Radni jednoczą się przeciwko burmistrzowi

0 36 A A

10 lubartowskich radnych zaprotestowało przeciwko przyznaniu tzw. samorządowego Oskara Jerzemu Zwolińskiemu, burmistrzowi miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To zazdrość - uważa burmistrz.

Wyróżnienie za działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej przyznało Zwolińskiemu Stowarzyszenie Samorządowców - Liga Krajowa. Kilka dni temu odebrał je w warszawskiej Galerii Porczyńskich. Informację o tym wydarzeniu umieszczono na stronie internetowej lubartowskiego Urzędu Miejskiego.

Sprzeciw wobec przyznaniu wyróżnienia zjednoczył całą lubartowską opozycję w radzie miejskiej. Pod oświadczeniem podważającym słuszność uhonorowania burmistrza podpisało się 10 radnych, m.in. z PiS i lewicy.

- Brak podstaw, żeby takie wyróżnienie przyznać - uważa radny Zbigniew Maciejewicz (lewica). - Inne lubelskie miasta, porównywalne z Lubartowem, rozwijają się o niebo lepiej. Choćby Krasnystaw.

W oświadczeniu opozycja zarzuca burmistrzowi, że po 10 latach jego rządów, miasto "nie posiada domu kultury, stadionu, dworca autobusowego”. Wytyka, że ignoruje mieszkańców i radnych z opozycji, promuje kolegów. Pyta, czy znajomy burmistrza, Krzysztof Szabliński, który jest we władzach Ligi Krajowej, nie otrzyma teraz od Zwolińskiego wyrazów wdzięczności za "Oskara”. W Lubartowie krąży bowiem pogłoska, że burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

- Nie brałem udziału w przyznawaniu wyróżnienia dla burmistrza - mówi Krzysztof Szabliński. - Decyduje o tym kapituła. Dowiedziałem się o tym dopiero po ogłoszeniu wyników.

Burmistrz Zwoliński oświadczenie opozycji uważa za przejaw zazdrości. - Pisanie, że przez 10 lat nic nie zrobiłem, to również policzek dla wyborców, którzy na mnie głosowali - uważa. Zaprzecza jednocześnie, by Szabliński miał dostać posadę wiceprezesa w PEC. - Nie było takiego pomysłu - mówi burmistrz. - Życzę mu jednak, żeby jak najszybciej znalazł pracę.

(DJ)

Oświadczenie radnych Rady Miasta Lubartów

Stowarzyszenie Samorządowców - Liga Krajowa, przyznała burmistrzowi Lubartowa Jerzemu Zwolińskiemu "samorządowego Oskara” za "działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej”. O fakcie tym poinformowano lubelską i lubartowską prasę. Radość z tego wydarzenia jest tak wielka, jak nasze zdziwienie. Nie widzimy bowiem przesłanek do takiego wyróżnienia. Być może władze Ligi Krajowej, przyznając nagrodę nie wiedziały tego, o czym wie niemal każdy mieszkaniec miasta. Trzech burmistrzów w poprzedniej kadencji, "promowanie” kolegów, samodzielne dysponowanie majątkiem gminy, ograniczanie dostępu do informacji, ignorowanie mieszkańców i radnych nie będących w koalicji - to tylko niektóre "osiągnięcia”. Jeżeli uświadomimy sobie, że po 10 latach rządów burmistrza Zwolińskiego nasze miasto, chyba jako jedyne na Lubelszczyźnie, nie posiada domu kultury, stadionu, dworca autobusowego, a szkoły prawdziwych boisk - to należy zastanowić się nad motywami przyznania tej nagrody. Ciekawi nas uzasadnienie wniosku i decyzji o uhonorowaniu naszego burmistrza. Chcielibyśmy również wiedzieć, czy przyznanie p. Zwolińskiemu "samorządowego Oskara” ma coś wspólnego z faktem, że we władzach naczelnych Ligi Krajowej zasiada dobry kolega burmistrza - p. Krzysztof Szabliński? Zastanawia nas także, czy w najbliższym czasie p. Szabliński nie otrzyma wyrazów wdzięczności od burmistrza. Oczywiście w ramach "działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej”.

Fiutka Piotr
Ściseł Jan
Kardasz Andrzej
Tomasiak Jacek
Lisek - Jublewska Bogumiła
Tracz Jerzy
Maciejewicz Zbigniew
Walczak Jerzy
Moskaluk Zbigniew
Żyśko Józef

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 16:05
0
no to takie osoby co "trajluja" a później nie wykonuja swoich zadań winni by pociągani do odpowiedzialności za kłamstwo. Bo to są osoby zaufania publicznego, a nie jakiś pijaczyna, który bredzi od rzeczy i na którego nikt nie zwraca uwagi i nie wybiera go do rządzenia.
Avatar
C86C7D / 5 listopada 2008 o 09:06
0
Lubartowianie! Jak Wy bierzecie udzial w wyborach i kierujecie sie nie wlasnym rozumem, a wierzycie kto Wam co "natrajluje" , naobiecuje, to nie miejcie pretensji do Burmistrza, Starosty, Rzadu itd, tylko do siebie....
Avatar
gos / 4 listopada 2008 o 11:51
0
Gość napisał:
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.

Z tego co mi wiadomo oświadczenie trafiło tylko do mediów silnie związanych z opozycją, czyli jedynie do "Wspólnoty", która opublikowała je dwa dni przed sesją...
Avatar
cincin / 4 listopada 2008 o 09:53
0
"burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej."
nie wierzę. czyżby sam nie wierzył w swoją następną kadencję? trzymam kciuki aby tak było
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 22:50
0
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 20:47
0
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci co byliby w stanie coś robic.
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 listopada 2008 o 17:25
0
goscio napisał:
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński?


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński? rozwiń
Avatar
goscio / 3 listopada 2008 o 11:41
0
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podp... rozwiń
Avatar
A2B53A / 3 listopada 2008 o 11:25
0
Drodzy Lubartowianie z dziada pradziada (jak ja) prosze wziac sie do solidnej pracy, takze w sprawach samorzadowych, a nie tylko narzekacie i narzekacie. Pokazcie co Wy potraficie, napewno od razu Lubartow wypieknieje.... Moze mi lat wystarczy na zobaczenie wspanialego, bogatego i zadbanego Lubartowa, gzdzie nikt nie narzeka i jest szczesliwy... Mam juz swoje lata. Zycze Wam tego z calego serca. Pracujcie dla swojej Malej Ojczyzny, ale z mniejsza doza zawisci i zlosliwosci. Swoja droga, ciekawa jestem ile osob narzekajacych chodzi na wybory i wybiera takich ludzi, na ktorych nie narzeka.....
Avatar
Gość / 2 listopada 2008 o 19:48
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprzedac, po co. Niech chcący korzysta z niego zakładaja sobie pampersy.
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprze... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2008 o 16:05
0
no to takie osoby co "trajluja" a później nie wykonuja swoich zadań winni by pociągani do odpowiedzialności za kłamstwo. Bo to są osoby zaufania publicznego, a nie jakiś pijaczyna, który bredzi od rzeczy i na którego nikt nie zwraca uwagi i nie wybiera go do rządzenia.
Avatar
C86C7D / 5 listopada 2008 o 09:06
0
Lubartowianie! Jak Wy bierzecie udzial w wyborach i kierujecie sie nie wlasnym rozumem, a wierzycie kto Wam co "natrajluje" , naobiecuje, to nie miejcie pretensji do Burmistrza, Starosty, Rzadu itd, tylko do siebie....
Avatar
gos / 4 listopada 2008 o 11:51
0
Gość napisał:
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.

Z tego co mi wiadomo oświadczenie trafiło tylko do mediów silnie związanych z opozycją, czyli jedynie do "Wspólnoty", która opublikowała je dwa dni przed sesją...
Avatar
cincin / 4 listopada 2008 o 09:53
0
"burmistrz szykuje go na wiceprezesa w miejscowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej."
nie wierzę. czyżby sam nie wierzył w swoją następną kadencję? trzymam kciuki aby tak było
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 22:50
0
a na stronie "Lubartowiak24" dalej nie ma tego artykułu. Ciekawie jakie władze mają nadzór nad tą stroną.
Avatar
Gość / 3 listopada 2008 o 20:47
0
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci co byliby w stanie coś robic.
do ~A2B53A~

jeżeli Lubartów będzie piękniał w takim tempie jak ostatnio przez te kilka ładnych lat, no to może faktycznie zabraknąć ci tego życia. A co do wyborców, no to oni kierowali się obietnicami kandydata, nie powiesz chyba, że wszyscy wyborcy znają wszystkich tych co startują. Przeczytali ulotki takiego kandydata i wybierali. A tu niestety, obietnice nie mają pokrycia i to jest chore, bo winno się takich co nie wykonują swoich obietnic pociągac do odpowiedzialności, w końcu "pchali" by się na stołki naprawdę ci ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 listopada 2008 o 17:25
0
goscio napisał:
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński?


A mnie ciekawi kto wnioskował o nagrodę. Zawsze się podaje kto wnioskował, a tu cisza. Szabliński? rozwiń
Avatar
goscio / 3 listopada 2008 o 11:41
0
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podpisł się Jerzy Tracz. Przecież tak go zgnoił Tomasiak w ulotce spółdzielni mieszkaniowej... po prostu żałosne.
Zwoliński dostał koparkę do piaskownicy, a dziesięciu mu ją wyrywa ... po prostu żałosne

Ach ci radni... Ciekawy jetem z którego to radnych inicjatywy powstał ten protest? Byłych kandydatów na stołek burmistrza? Maciejewicza?, Tomasiaka?, Jublefskiej?, Moskaluka?. Prawdziwy loklany patriota powinien w przyszłych wyborach podziękować tym co krzyczą, a sami nic nie robią. A protest niech składają do komisji która ten tytuł nadała, niech wyślą list do prezydenta, premiera etc. Dziwi mnie fakt, że pod protestem podp... rozwiń
Avatar
A2B53A / 3 listopada 2008 o 11:25
0
Drodzy Lubartowianie z dziada pradziada (jak ja) prosze wziac sie do solidnej pracy, takze w sprawach samorzadowych, a nie tylko narzekacie i narzekacie. Pokazcie co Wy potraficie, napewno od razu Lubartow wypieknieje.... Moze mi lat wystarczy na zobaczenie wspanialego, bogatego i zadbanego Lubartowa, gzdzie nikt nie narzeka i jest szczesliwy... Mam juz swoje lata. Zycze Wam tego z calego serca. Pracujcie dla swojej Malej Ojczyzny, ale z mniejsza doza zawisci i zlosliwosci. Swoja droga, ciekawa jestem ile osob narzekajacych chodzi na wybory i wybiera takich ludzi, na ktorych nie narzeka.....
Avatar
Gość / 2 listopada 2008 o 19:48
0
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprzedac, po co. Niech chcący korzysta z niego zakładaja sobie pampersy.
[url="http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14415/co_dalej_z_placem_pilsudskiego/"]http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/14...m_pilsudskiego/[/url]

...."Decyzja o przyszłości placu jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że teren zostanie sprzedany".......

sprzedany..... sprzedany........ tak jest niech urząd miasta sprzeda wszystko co ma. Przystanku z prawdziwego zdarzenia już nie mamy, no bo brak placu. Brawo.... Co jeszcze zostalo do sprzedania. A szalet czyj, urzedu miasta, no to sprze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 0 4

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 8 8

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 5 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 16 7

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 0

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 4 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 3 14

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 6 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 6

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 25 26

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 79 31

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!