Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

20 września 2019 r.
8:32

Radni odwołali przewodniczącego. Był przeciwny podwyżce diet

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
29 29 A A
– Nowe wybory do Rady Miasta są pewne na 100 proc. – mówi Jacek Tomasiak
– Nowe wybory do Rady Miasta są pewne na 100 proc. – mówi Jacek Tomasiak (fot. Maciej Kaczanowski)

Jacek Tomasiak stracił funkcję przewodniczącego Rady Miasta. Zastąpił go były klubowy kolega Grzegorz Gregorowicz. Tymczasem w Lubartowie dojrzewa sprawa referendum, które miałoby doprowadzić do nowych wyborów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tydzień temu napisaliśmy o konflikcie Jacka Tomasiaka, wówczas przewodniczącego Rady Miasta Lubartów, z większością radnych na czele z Grzegorzem Gregorowiczem. Poszło o uchwałę podwyższającą diety radnych. Tomasiak jako jedyny był przeciwny, o czym głośno wypowiadał się w mediach. Przypomnijmy, że za uchwałą o podwyżce diet stał radny Grzegorz Gregorowicz wraz z większością radnych.

– Za odwołaniem Jacka Tomasiaka z funkcji przewodniczącego Rady Miasta głosowało 19 z 21 radnych. Mam nadzieję, że Jacek Tomasiak odnajdzie się w roli szeregowego radnego – mówi Grzegorz Gregorowicz. 

„Dotychczasowe pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Miasta Lubartów przez radnego Jacka Mikołaja Tomasiaka budzi uzasadnione kontrowersje, co do jego bezstronności i obiektywizmu w kierowaniu jej pracami. Jacek Mikołaj Tomasiak w ostatnim okresie podjął działania zmierzające do odwołania Rady Miasta Lubartów w referendum lokalnym. Za pomocą dostępnych mu środków medialnych dyskredytuje jej prace oraz zaprzestał współpracy z organem wykonawczym, czyli burmistrzem miasta, w celu harmonijnego realizowania spraw naszego lokalnego samorządu” – napisała grupa radnych w uzasadnieniu odwołania Jacka Tomasiaka.

– Przewidziałem taki scenariusz. Radni zarzucili mi również brak projektów ważnych uchwał. Tymczasem na przyszłej sesji zwołanej przez nowego przewodniczącego radni zajmą się wyborem ławników i powołaniem Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego Miasta Lubartów. Pytam, gdzie są te ważne sprawy? – ripostuje Jacek Tomasiak.

Podwyżka diet wzburzyła także aktywistów, m.in. z Miasta Obywatelskiego Lubartów. Rozpoczęto procedurę rozpisania referendum lokalnego zmierzającą do odwołania Rady Miasta.

Pierwszym krokiem jest zebranie pod wnioskiem 1750 podpisów mieszkańców miasta i gminy Lubartów.

– Ten próg już został osiągnięty, teraz podpisy są zbierane na tzw. górkę – mówi Jacek Tomasiak, zwolennik referendum. – Nowe wybory do Rady Miasta są pewne na 100 proc. Mam już ludzi, z którymi pójdę pod szyldem KW Wspólny Lubartów – dodaje radny.

– Będą się przeciwstawiał inicjatywie referendalnej wszelkimi możliwymi środkami prawnymi. Pomysł referendum jest oparty na ogromnej manipulacji w sprawie podwyżki diet. Wierzę w rozsądek mieszkańców Lubartowa i trzeźwą ocenę sytuacji – dodaje Gregorowicz.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maja / 20 września 2019 o 09:08
+16
Tomasiak był przeciwny podwyżkom     diet radnych bo sam miał niemożliwe  wysoką dietę .
 Czy to prawda że zarabia w Spółdzielni jako prezes 20 tysięcy? 
Avatar
Stasio wyspianski / 20 września 2019 o 18:53
+14
Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur
Avatar
Lubartowianka / 20 września 2019 o 09:18
+12
to prawda, szpiegują tymi kamerami ludzi, nawet jak śmiecie wyrzucamy to podgladają, a te szlabany to podobno żeby taczkami po Zarząd Spółdzielni ludzi nie przyjechali
Avatar
Leo / 21 września 2019 o 14:51
+11
Chcecie z tomasiaka posła zrobić? Chyba w Lubartowie spadnie wam poczytność:):):). Tu wiedzą, że to obłudnik i pozorny. O, pierwsze z brzegu: a gdzie to.on mieszka?:):):)
Avatar
tak było / 20 września 2019 o 09:27
+11
Pamiętam pierwszą sesje po gumofilcowym CUDZIE NAD URNA w listopadzie 2014 - sojusznicy SLD-ZSL-P0 chociaż nic jeszcze dla podatnika nie zrobili, to uchwalili sobie podwyżki diet po kilkadziesiąt procent.
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 09:22
+10
Kto jeszcze uwierzy temu .,,,,pajacowi i wichrzycielowi. ??????
Avatar
Ona / 20 września 2019 o 09:05
+9
Tomasiak był przeciwny podwyżkom     diet radnych bo sam miał niemożliwe  wysoką dietę .
Avatar
Obcy / 23 września 2019 o 14:31
+8
Tomasiak odwołany i to przez swoich bardzo zastanawiające.
Avatar
Japolan / 20 września 2019 o 08:39
+8
Bonzo spółdzielczy (w roli radnego oraz kandydata do Sejmu RP) przeciwko pazernym radnym. Samorząd terytorialny to rak na współczesnej Polsce.
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 08:49
+7
Z kimś ten Tomasiak potrafi się dogadać ? może podpytacie o prawdziwe powody tarcia Tomasiak - Wspólny Lubartów ?
Avatar
Liader / 27 września 2019 o 16:07
+3
Odwołali go, bo był zwyczajnie beznadziejny- konfliktów, prymitywny, zaściankowy, o mentalności fornala i ekonoma, niezbyt rozgarnięty.
Avatar
Obcy / 23 września 2019 o 14:31
+8
Tomasiak odwołany i to przez swoich bardzo zastanawiające.
Avatar
Leo / 21 września 2019 o 14:51
+11
Chcecie z tomasiaka posła zrobić? Chyba w Lubartowie spadnie wam poczytność:):):). Tu wiedzą, że to obłudnik i pozorny. O, pierwsze z brzegu: a gdzie to.on mieszka?:):):)
Avatar
Ale temat / 21 września 2019 o 10:48
-5
Kto zna trochę tych panów z Lubartowa, to będzie miał swoje zdanie w tej sprawie. Lubartów potrzebuje normalnej rady miasta, która będzie myśleć o sprawach mieszkańców a nie o sobie. Ci panowie to przykład jak można wykorzystywać funkcję samorządową do swoich celów niekoniecznie dla dobra mieszkańców. Dlaczego nie napiszecie co cała rada zrobiła dobrego dla społeczeństwa Lubartowa albo co poszczególni radni zrobili dla mieszkańców. Piszecie tylko o sensacjach i populistycznych zagrywkach dwóch radnych, z czego nikt nie ma nic oprócz ich dwóch samych. Ci dwaj panowie nie zapomnieli po co szli do rady miasta? Może trochę napiszcie obiektywnie o ich dokonaniach jako radnych. To co robią i to co tu napisane to świadczy jakimi są w istocie ludźmi. Kto ich zna ten wie. Tacy radni to powinni trzymać się z daleka od samorządów dla dobra samorządów. Mieszanie i chaos w radzie to nie powód do chluby i opisywania tego, a raczej obnażenie prawdziwej natury tych radnych. Jeden jest wart drugiego, a obaj są warci tyle ile zrobili dla innych. Jeden zrobił dobrze radnym, bo wystąpił o podwyżkę diet dla siebie i kolesiów, a drugi robi sobie sławę tym, że był temu przeciwny a sam doi kasę gdzie się daje i jak się daje. Mieszkańcy za to płacą, a nie mają nic do powiedzenia. Odwołać takich radnych to mało. Ale teraz raczej nikt nie wysyła takich na wczasy w odległe strony gdzie wśród przyrody można spotkać np. piękne białe niedźwiedzie. Tylko emocjonuje się za pośrednictwem mediów jacy to są działacze.
Kto zna trochę tych panów z Lubartowa, to będzie miał swoje zdanie w tej sprawie. Lubartów potrzebuje normalnej rady miasta, która będzie myśleć o sprawach mieszkańców a nie o sobie. Ci panowie to przykład jak można wykorzystywać funkcję samorządową do swoich celów niekoniecznie dla dobra mieszkańców. Dlaczego nie napiszecie co cała rada zrobiła dobrego dla społeczeństwa Lubartowa albo co poszczególni radni zrobili dla mieszkańców. Piszecie tylko o sensacjach i populistycznych zagrywkach dwóch radnych, z czego nikt nie ma nic oprócz ich dwóc... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2019 o 08:42
-1
Widać ile znaczy KORYTO niby dla radnych
Avatar
Wento / 21 września 2019 o 06:27
0
Ot, cała Polska zaściankowa!
Avatar
Stasio wyspianski / 20 września 2019 o 18:53
+14
Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur
Avatar
kay / 20 września 2019 o 18:14
-2
Dominika Postryech na dzrektora podstawwki yna angielki i wogle si nadaje juy reray nawet bz moga bz
Avatar
vbv / 20 września 2019 o 16:28
+1
nie wiem ale to jakaś dziwna ta lubartowska koalicja, nawet jakby prześledzić życiorysy 
Avatar
boggie / 20 września 2019 o 14:15
-7
Udzielamy prawdziwej pożyczki firmom i osobom fizycznym. Możesz ubiegać się o 100 000 USD jako osoba fizyczna i 1 000 000 USD jako podmiot współpracujący lub firma. Nasze usługi są autentyczne i dobrze udokumentowane do celów prawnych. Wyślij wiadomość e-mail na adres: boggiegroup@gmail.com Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli potrzebujesz pożyczki.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poseł Włodzimierz Karpiński znajdzie pracę w Lublinie? Może wejść do zarządu jednej z miejskich spółek

Poseł Włodzimierz Karpiński znajdzie pracę w Lublinie? Może wejść do zarządu jednej z miejskich spółek 10 25

Poseł mijającej kadencji Włodzimierz Karpiński (PO) może dostać posadę w zarządzie Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Piesi na szczęście zachowali czujność. Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Lublinie [wideo]
film

Piesi na szczęście zachowali czujność. Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Lublinie [wideo] 8 12

Nagranie zarejestrowane w piątek 11 października na al. Smorawińskiego w Lublinie przesłał do naszej redakcji Czytelnik. Publikujemy je ku przestrodze dla kierowców i pieszych.

Mieszkańcy miasta skorzystają z darmowych atrakcji. To nagroda za wysoką frekwencję w wyborach

Mieszkańcy miasta skorzystają z darmowych atrakcji. To nagroda za wysoką frekwencję w wyborach 3 3

W piątek w Biłgoraju zaczyna się Weekend Powyborczy. To nagroda za wysoką frekwencję w ostatnich wyborach. Do urn poszło ponad 60 proc. uprawnionych. Teraz gratis pójdą do kina, na siłownię i muzeum.

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna. Potrzebna pomoc dla psów

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna. Potrzebna pomoc dla psów 0 4

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna – nie kryją członkowie Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.

Hyundai i30 N Project C. Koreański wojownik podkręca emocje

Hyundai i30 N Project C. Koreański wojownik podkręca emocje 0 0

Ten atleta nazywa się i30 N Project C. Jest lżejszy, niższy, a dynamiczny wygląd wywoła uśmiech na twarzy najbardziej wymagającego kierowcy. Tak Hyundai chce trafić do ludzi napędzanych adrenaliną.

Nie daj się próchnicy. 60 szkół w woj. lubelskim bierze udział w programie

Nie daj się próchnicy. 60 szkół w woj. lubelskim bierze udział w programie 0 0

60 szkół z całego województwa lubelskiego przyłączyło się do tegorocznej 7. już edycji ogólnopolskiego programu „Dziel się Uśmiechem”.

Nowe zasady przyznawania stypendiów dla uczniów w Lublinie

Nowe zasady przyznawania stypendiów dla uczniów w Lublinie 0 0

Do 500 zł wzrośnie kwota jednorazowego stypendium wypłacanego przez miasto wybitnie uzdolnionym uczniom podstawówek, zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli dostać 750 zł. To jedna ze zmian w programie stypendialnym, nad którymi w czwartek ma głosować Rada Miasta. Inną dużą zmianą jest to, że pieniądze będą mogli otrzymać wszyscy uzdolnieni uczniowie uczący się w Lublinie bez względu na miejsce zamieszkania.

Nie przepłacaj i zarezerwuj swoje miejsce wcześniej – Parking lotnisko Modlin

Nie przepłacaj i zarezerwuj swoje miejsce wcześniej – Parking lotnisko Modlin 0 0

Podróż samolotem to dla wielu z nas ogromne wydarzenie. Stres związany z lotem w połączeniu z odległością od domu i wszystkimi formalnościami jest tak duży, że większość osób zapomina o wielu obowiązkach

"Nie dla zakazu edukacji seksualnej". Dziś protest przed biurami PiS w Lublinie

"Nie dla zakazu edukacji seksualnej". Dziś protest przed biurami PiS w Lublinie 208 15

W środę o godz. 17.30 przed biurami poselskimi PiS przy ul. Królewskiej w Lublinie odbędzie się protest przeciwko projektowi ustawy (chodzi o obywatelski projekt „Stop pedofilii”), która zakłada karanie osób prowadzących edukację seksualną.

„Lublin. W kręgu żywiołów – woda”. Spotkanie w Bramie Grodzkiej

„Lublin. W kręgu żywiołów – woda”. Spotkanie w Bramie Grodzkiej 0 1

Dziś będzie można poznać budowle hydrotechniczne, dowiedzieć się jak wygląda obieg wody w mieście, poznać historię powodzi. Wszystko w ramach spotkania „Lublin. W kręgu żywiołów – woda”

Pijany wykładowca lubelskiej uczelni prowadził samochód. Miał ponad 3 promile

Pijany wykładowca lubelskiej uczelni prowadził samochód. Miał ponad 3 promile 11 16

Andrzej W. – wykładowca jednej z lubelskich uczelni – został przyłapany na prowadzeniu samochodu po pijanemu. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymali go przechodnie.

"100 lat polskiej architektury”. Wystawa w Centrum Spotkania Kultur

"100 lat polskiej architektury”. Wystawa w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Wystawa, tematyczne spacery i warsztaty. Dla uczniów, dorosłych i całych rodzin. „100 lat polskiej architektury” to pięć wystaw (i innych wydarzeń) w pięciu miastach Polski. Każda dotyczy innego okresu historii i ma inny wątek przewodni. W Lublinie przyglądamy się „Społeczeństwu”.

Lublin: Możesz zaszkodzić szkodnikom

Lublin: Możesz zaszkodzić szkodnikom 0 0

Każdy, kto ma w ogródku kasztanowce, może się od zgłaszać po bezpłatne worki na suche liście, które potem zostaną odebrane i spalone na koszt miasta. Wraz z liśćmi do pieca trafią wtedy zimujące na liściach larwy szkodnika – szrotówka kasztanowcowiaczka.

Zwrot podatku za pracę za granicą – pieniądze czekają, aby je odebrać.

Zwrot podatku za pracę za granicą – pieniądze czekają, aby je odebrać. 0 1

Praca za granicą dostarcza nie tylko możliwości uzyskania lepszych zarobków, ale i wielu nowych doświadczeń. Jeśli podejmie się decyzję o powrocie i wykorzystaniu zdobytej praktyki w ojczyźnie, pojawia się też okazja do otrzymania zwrotu części swoich pieniędzy zapłaconych na poczet podatku dochodowego. Nieważne, czy pracowało się za granicą kilka lat, czy tylko sezonowo, najprawdopodobniej przysługuje zwrot podatku. W tym artykule znajdziesz ważne informacje o tym, jak odbywa się taki zwrot.

Amber Gold. Wyrok dla Marcina P. i Katarzyny P.
film

Amber Gold. Wyrok dla Marcina P. i Katarzyny P. 0 8

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Katarzynę P. na łączną karę 12 lat i 6 miesięcy więzienia, a Marcina P. na 15 lat więzienia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.