Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

25 września 2008 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Referendum w sprawie śmieci

0 11 A A

Lubartowscy radni zadecydują w piątek czy przeprowadzić w mieście referendum w sprawie wprowadzenia podatku "śmieciowego”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwolennikiem takiego podatku jest Jacek Tomasiak, radny i prezes spółdzielni mieszkaniowej, która najbardziej traci na dotychczasowych uregulowaniach dotyczących wywozu śmieci.

- W Lubartowie trwa taka wojna śmieciowa - mówi Tomasiak. - Do spółdzielczych pojemników podrzucane są śmieci przez innych mieszkańców. Spółdzielcy robią im zdjęcia, przynoszą do spółdzielni, a my zawiadamiamy policję.

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej za wywóz śmieci płacą w czynszu. Ostatnio to aż 7 zł miesięcznie od osoby. Za to mogą wyrzucać śmieci do pojemników osiedlowych.

- Musieliśmy o 40 procent podnieść opłaty, bo śmieci było coraz więcej - tłumaczy Tomasiak. - Na mieszkańca rocznie wypada 1,6 metra sześciennego śmieci. Tak dużo, bo znaczna ich część jest podrzucana.

Robią to niektórzy właściciele domków jednorodzinnych, którzy powinni mieć podpisane indywidualne umowy na wywóz śmieci. Niektórzy część śmieci wyrzucają jednak do spółdzielczych pojemników. Według Tomasiaka, ukróci to wprowadzenie jednolitego podatku śmieciowego dla wszystkich mieszkańców. Dziś lubartowscy radni zagłosują nad przeprowadzeniem referendum, w który mieszkańcy miasta wypowiedzieliby się czy takiego podatku chcą.

Gdyby wypowiedzieli się na "tak” Rada Miejska ustaliłaby jednolite zasady płatności za wywóz śmieci. Radny Tomasiak pod swoim projektem zebrał 1,3 tys. podpisów.
Przeciwny referendum jest Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

- Na wprowadzenie takiego podatku przyjdzie jeszcze czas - uważa. - Najpierw musimy wprowadzić nasz projekt uregulowania gospodarki śmieciami w całym powiecie. Realizujemy go poprzez Związek Gmin Ziemi Lubartowskiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Urzędnicy weszli na teren gospodarstwa. Zobaczyli wstrząsający widok
galeria

Lubelskie: Urzędnicy weszli na teren gospodarstwa. Zobaczyli wstrząsający widok 8 1

Niektóre zwierzęta były rozszarpane, a kawałki ich ciał leżały na podwórku. Pozostałe z blisko 40 kóz utrzymywanych w gospodarstwie na terenie Wólki Profeckiej w Puławach były wyraźnie wychudzone i zaniedbane. Część z nich była trwale skrępowana. Właścicielce stada grozi odpowiedzialność karna.

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt
26 stycznia 2019, 12:00

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza zarówno dzieci z niepełnosprawnościami słuchu/mowy, jak i słyszące, na warsztaty w języku migowym, tłumaczone na język polski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 stycznia o godz. 12.

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka 0 0

To był specjalny pokaz, z okazji dnia babci i dziadka. Świdnicki Zespół Baletowy zaprezentował swoje umiejętności w spektaklu „Kopciuszek”.

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur
24 stycznia 2019, 20:00

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Już 24 stycznia o godz. 20 na Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprezentowany zostanie barwny spektakl muzyczny w wykonaniu Pekińskiej Akademii Tańca - "Chiński Nowy Rok - Guo Feng".

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości”

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości” 16 9

Zakończył się proces bezdomnych, oskarżonych o podwójne zabójstwo. Obaj zostali skazani na dożywocie. Według śledczych, napastnicy bili swoje ofiary, zostawiając je później na pewną śmierć.

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele 0 0

MKS AZS UMCS Lublin stoczył wyrównany bój w Warszawie, ale musiał uznać wyższość miejscowej Varsovii. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego nie pomogło nawet dziewięć trafień Katarzyny Suszek i Patrycji Szyszkowskiej

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami!
PILNE
film

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami! 129 6

Film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Oskara. Sam reżyser również otrzymał nominację do prestiżowej nagrody.

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej 0 9

Aleksander Kompa nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. To kolejne zmiany w miejskich spółkach w Białej Podlaskiej.

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha
26 stycznia 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha 0 0

Tematem pierwszej w nowym roku Soboty literackiej w Kazimierzu Dolnym będzie książka Marcina Wichy "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Wydarzenie zostanie zorganizowane 26 stycznia o godz. 16 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Kontrola pokojów zagadek ujawniła, że tylko 83 obiekty na 418 są prowadzone zgodnie z przepisami
film

Kontrola pokojów zagadek ujawniła, że tylko 83 obiekty na 418 są prowadzone zgodnie z przepisami 1 0

Warszawa. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński przedstawił wyniki kontroli w pokojach zagadek w całym kraju. Skontrolowano 418 tego typu miejsc. Tylko w 83 nie stwierdzono nieprawidłowości. Kontrole rozpoczęły się po tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie, w którym na początku stycznia zginęło 5 nastolatek.

Lublin: Przeprowadzka pomogła. Nowy Wydział Komunikacji obsługuje więcej osób [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przeprowadzka pomogła. Nowy Wydział Komunikacji obsługuje więcej osób [zdjęcia] 10 57

Nawet o sto osób dziennie więcej udaje się obsługiwać miejskiemu Wydziałowi Komunikacji dzięki przeprowadzce do nowej siedziby przy ul. Czechowskiej 19a.

Wygrane siatkarek LUK AZS UMCS i Tomasovii

Wygrane siatkarek LUK AZS UMCS i Tomasovii 0 0

Dobry weekend dla naszych drużyn. Po trzy punkty do swoich kont dopisały siatkarki LUK AZS UMCS Lublin i Tomasovii Tomaszów Lubelski

TBV II Start wygrywa w Warszawie. Teraz czas na derby

TBV II Start wygrywa w Warszawie. Teraz czas na derby 0 0

TBV Start II Lublin wzmocniony posiłkami z Energa Basket Ligi pokonał na wyjeździe Hutnik Warszawa. W środę o godz. 20 „czerwono-czarni” zmierzą się z U!NB AZS UMCS Lublin

Reportaż filmowy i wernisaż w DK LSM
29 stycznia 2019, 17:00

Reportaż filmowy i wernisaż w DK LSM 2 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na reportaż filmowy i wernisaż wystawy poświęconych Sardynii. Wydarzenie zaplanowano na wtorek, 29 stycznia o godz. 17.

Zabił żonę i spalił jej zwłoki? Znaleziono je w rozbitym samochodzie
film

Zabił żonę i spalił jej zwłoki? Znaleziono je w rozbitym samochodzie 40 0

Zwłoki Agnieszki Rams zostały znalezione w płonącym, rozbitym na drzewie samochodzie. Okazało się, że 33-latka nie zginęła w wypadku - wcześniej została brutalnie zamordowana.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!