Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

25 września 2008 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Referendum w sprawie śmieci

0 11 A A

Lubartowscy radni zadecydują w piątek czy przeprowadzić w mieście referendum w sprawie wprowadzenia podatku "śmieciowego”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwolennikiem takiego podatku jest Jacek Tomasiak, radny i prezes spółdzielni mieszkaniowej, która najbardziej traci na dotychczasowych uregulowaniach dotyczących wywozu śmieci.

- W Lubartowie trwa taka wojna śmieciowa - mówi Tomasiak. - Do spółdzielczych pojemników podrzucane są śmieci przez innych mieszkańców. Spółdzielcy robią im zdjęcia, przynoszą do spółdzielni, a my zawiadamiamy policję.

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej za wywóz śmieci płacą w czynszu. Ostatnio to aż 7 zł miesięcznie od osoby. Za to mogą wyrzucać śmieci do pojemników osiedlowych.

- Musieliśmy o 40 procent podnieść opłaty, bo śmieci było coraz więcej - tłumaczy Tomasiak. - Na mieszkańca rocznie wypada 1,6 metra sześciennego śmieci. Tak dużo, bo znaczna ich część jest podrzucana.

Robią to niektórzy właściciele domków jednorodzinnych, którzy powinni mieć podpisane indywidualne umowy na wywóz śmieci. Niektórzy część śmieci wyrzucają jednak do spółdzielczych pojemników. Według Tomasiaka, ukróci to wprowadzenie jednolitego podatku śmieciowego dla wszystkich mieszkańców. Dziś lubartowscy radni zagłosują nad przeprowadzeniem referendum, w który mieszkańcy miasta wypowiedzieliby się czy takiego podatku chcą.

Gdyby wypowiedzieli się na "tak” Rada Miejska ustaliłaby jednolite zasady płatności za wywóz śmieci. Radny Tomasiak pod swoim projektem zebrał 1,3 tys. podpisów.
Przeciwny referendum jest Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

- Na wprowadzenie takiego podatku przyjdzie jeszcze czas - uważa. - Najpierw musimy wprowadzić nasz projekt uregulowania gospodarki śmieciami w całym powiecie. Realizujemy go poprzez Związek Gmin Ziemi Lubartowskiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 20 3

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 20 6

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 23 44

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 6

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 39 52

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 14

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 5 18

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!