Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

25 września 2008 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Referendum w sprawie śmieci

0 11 A A

Lubartowscy radni zadecydują w piątek czy przeprowadzić w mieście referendum w sprawie wprowadzenia podatku "śmieciowego”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwolennikiem takiego podatku jest Jacek Tomasiak, radny i prezes spółdzielni mieszkaniowej, która najbardziej traci na dotychczasowych uregulowaniach dotyczących wywozu śmieci.

- W Lubartowie trwa taka wojna śmieciowa - mówi Tomasiak. - Do spółdzielczych pojemników podrzucane są śmieci przez innych mieszkańców. Spółdzielcy robią im zdjęcia, przynoszą do spółdzielni, a my zawiadamiamy policję.

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej za wywóz śmieci płacą w czynszu. Ostatnio to aż 7 zł miesięcznie od osoby. Za to mogą wyrzucać śmieci do pojemników osiedlowych.

- Musieliśmy o 40 procent podnieść opłaty, bo śmieci było coraz więcej - tłumaczy Tomasiak. - Na mieszkańca rocznie wypada 1,6 metra sześciennego śmieci. Tak dużo, bo znaczna ich część jest podrzucana.

Robią to niektórzy właściciele domków jednorodzinnych, którzy powinni mieć podpisane indywidualne umowy na wywóz śmieci. Niektórzy część śmieci wyrzucają jednak do spółdzielczych pojemników. Według Tomasiaka, ukróci to wprowadzenie jednolitego podatku śmieciowego dla wszystkich mieszkańców. Dziś lubartowscy radni zagłosują nad przeprowadzeniem referendum, w który mieszkańcy miasta wypowiedzieliby się czy takiego podatku chcą.

Gdyby wypowiedzieli się na "tak” Rada Miejska ustaliłaby jednolite zasady płatności za wywóz śmieci. Radny Tomasiak pod swoim projektem zebrał 1,3 tys. podpisów.
Przeciwny referendum jest Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

- Na wprowadzenie takiego podatku przyjdzie jeszcze czas - uważa. - Najpierw musimy wprowadzić nasz projekt uregulowania gospodarki śmieciami w całym powiecie. Realizujemy go poprzez Związek Gmin Ziemi Lubartowskiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 29 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!