Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

25 września 2008 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Referendum w sprawie śmieci

0 11 A A

Lubartowscy radni zadecydują w piątek czy przeprowadzić w mieście referendum w sprawie wprowadzenia podatku "śmieciowego”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwolennikiem takiego podatku jest Jacek Tomasiak, radny i prezes spółdzielni mieszkaniowej, która najbardziej traci na dotychczasowych uregulowaniach dotyczących wywozu śmieci.

- W Lubartowie trwa taka wojna śmieciowa - mówi Tomasiak. - Do spółdzielczych pojemników podrzucane są śmieci przez innych mieszkańców. Spółdzielcy robią im zdjęcia, przynoszą do spółdzielni, a my zawiadamiamy policję.

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej za wywóz śmieci płacą w czynszu. Ostatnio to aż 7 zł miesięcznie od osoby. Za to mogą wyrzucać śmieci do pojemników osiedlowych.

- Musieliśmy o 40 procent podnieść opłaty, bo śmieci było coraz więcej - tłumaczy Tomasiak. - Na mieszkańca rocznie wypada 1,6 metra sześciennego śmieci. Tak dużo, bo znaczna ich część jest podrzucana.

Robią to niektórzy właściciele domków jednorodzinnych, którzy powinni mieć podpisane indywidualne umowy na wywóz śmieci. Niektórzy część śmieci wyrzucają jednak do spółdzielczych pojemników. Według Tomasiaka, ukróci to wprowadzenie jednolitego podatku śmieciowego dla wszystkich mieszkańców. Dziś lubartowscy radni zagłosują nad przeprowadzeniem referendum, w który mieszkańcy miasta wypowiedzieliby się czy takiego podatku chcą.

Gdyby wypowiedzieli się na "tak” Rada Miejska ustaliłaby jednolite zasady płatności za wywóz śmieci. Radny Tomasiak pod swoim projektem zebrał 1,3 tys. podpisów.
Przeciwny referendum jest Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

- Na wprowadzenie takiego podatku przyjdzie jeszcze czas - uważa. - Najpierw musimy wprowadzić nasz projekt uregulowania gospodarki śmieciami w całym powiecie. Realizujemy go poprzez Związek Gmin Ziemi Lubartowskiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Avatar
do ktos / 27 września 2008 o 20:33
0
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Avatar
zdurniał / 27 września 2008 o 17:01
0
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Avatar
ktos / 27 września 2008 o 15:27
0
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Avatar
cha...cha...cha...... / 27 września 2008 o 13:36
0
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Avatar
do Lubartowiak 1543 / 26 września 2008 o 23:58
0
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomoś... rozwiń
Avatar
Lewartowiak1543 / 26 września 2008 o 21:20
0
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest.

a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość
kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/

potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy.

a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym
\
cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć.

Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać.

Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteś... rozwiń
Avatar
do polus / 26 września 2008 o 20:31
0
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Avatar
nie parobek / 26 września 2008 o 17:32
0
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było d... rozwiń
Avatar
polus / 26 września 2008 o 10:20
0
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Avatar
oburzony / 26 września 2008 o 07:56
0
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 20

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 45 27

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 184 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 19 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 72 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 94 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 119 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!