Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

15 września 2008 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Tofik uratował moją matkę

0 11 A A

Lubartów. Kundelek Tofik przez kilka dni ogrzewał swym ciałem staruszkę, która zaginęła w lesie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek przed południem wyziębioną kobietę wypatrzyli policjanci z pokładu śmigłowca. Dochodzi do zdrowia w lubartowskim szpitalu.

80-letnia kobieta z podlubartowskiego Meszna mieszka samotnie w domu przy lesie. Zaginęła w czwartek wieczorem.

- Wyszła około godz. 22 do sąsiadki, a wracając pomyliła drogi - mówi Bogusław Wójtowicz, zięć zaginionej.

W piątek rano córka staruszki odkryła, że matki nie ma w domu. Ruszyły poszukiwania. Codziennie kilkadziesiąt osób - policjanci, strażacy, sąsiedzi i członkowie rodziny - przeczesywali okolicę. Utykająca kobieta nie mogła odejść daleko. Wokół są jednak lasy i mnóstwo krzewów, w których łatwo się zgubić. Co gorsza, temperatura w nocy spadała już do kilku stopni i nadzieja na odnalezienie staruszki przy życiu malała z każdą godziną.

Dziś policjanci ściągnęli śmigłowiec z Komendy Głównej. Około godz. 11 z pokładu maszyny zauważyli kobietę leżącą wśród gęstych zarośli, około trzech kilometrów od domu. Chwilę potem byli już przy niej. Żyła.

- Już z góry funkcjonariusze zobaczyli, że z kobietą jest pies i ogrzewa ją własnym ciałem - mówi Artur Marczuk z lubartowskiej policji. - Kundelek nie opuścił zaginionej do samego końca akcji.

Staruszka przeżyła też dlatego, że leżała na torfowej ziemi, która nie wychładza się tak szybko. Od wiatru osłaniały ją gęste zarośla.

Śmigłowiec zabrał kobietę do szpitala. - Trafiła do nas bardzo osłabiona i wyziębiona - poinformował nas wczoraj Łukasz Wiśniowski, lekarz ze szpitala w Lubartowie. - Było bardzo zimno i gdyby nie pies, który ogrzewał jej ciało, mogła umrzeć.
Dziś Tofik pilnował już domu swej pani. Staruszka miała go od trzech lat. Często z nim spacerowała.

- Kiedy w szpitalu się ocknęła, od razu zapytała o psa - mówi pani Regina, córka 80-latki.

Seria poszukiwań

Sukcesem zakończyły się również poszukiwania 77-letniej Teresy D. z Serocka (gm. Firlej). Staruszka po raz ostatni była widziana w sobotę, w rejonie łąk przy rzece Wieprz za parkiem miejskim w Lubartowie. W poniedziałek wieczorem świadkowie zauważyli ją błąkającą się po polach w Wandzinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kazik / 11 lutego 2009 o 23:33
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka. rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 19:05
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci."Powiem krótko --,,Szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku". Cóż, są tacy ludzie , do których nie docierają żadne argumenty i nie słuchają rad. Muszą sami się rąbnąć głową w mur, by przekonać się ,że to boli. ,,Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". Szkoda słów.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał ta... rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 18:46
0
Ten wspaniały psina powinien być w domu , a nie przywiązany do budy na łańcuchu. Dlaczego niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć ,że zwierzę, to nie rzecz ,ale żywa istota ,która odczuwa to samo , co człowiek. Jak można trzymać zwierzę na ciężkim i zimnym łańcuchu ???? To zwierzę uratowało życie właścicielce, dlaczego ona nie może okazać jemu troszkę serca ???? Czy to tak wiele ??? Należy pamiętać ,że zwierzęta , są najlepszymi przyjaciółmi człowieka ( zwłaszcza psy ).
Avatar
~AJSZUNIA~ / 19 września 2008 o 02:23
0
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE CI MLEKO.....A TOFIK BO BEDZIE SZCZEKAŁ .....TO ZAMONTUJ SOBIE ALARM.....I NIE LUDZIE SĄ IDIOTAMI I GŁUPCAMI TYLKO TY.....PO CO SIE POKAZUJESZ NA ZDJECIACH I OPISUJESZ JAK TO PIES URATOWAŁ CI MATKĘ.....CHŁOPKO.... WŁASNIE TYM PIES SIE RÓŻNI ZE ZAWSZE PÓJDZIE ZA WŁASCICIELEM....ALE TY MUSISZ SIE POŁĄCZYĆ Z WLASNYM MÓZGIEM ABY TO ZROZUMIEC.....NO CHYBA ZE MASZ PUSTY ŁEB... A JA CI ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA ROZUMU CHŁOPKO ......CIEBIE BAWI TO ZE NA WSI ZOSTAŁAS SŁAWNA .....PO CO SIE ZGADZAŁAS NA WYWIADY I POKAZYWANIE ......PIES DO BUDY A JA SŁAWNA.......DLA CIEBIE POLACY TO IDIOCI ZASTANÓW SIE I POCZYTAJ NA FORACH INTERNETOWYCH......CUDOWNA WŁASCICIELKO NAGRODA NOWA BUDA ....
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE C... rozwiń
Avatar
grażyna / 18 września 2008 o 14:04
0
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.
Avatar
~ajszunia~ / 17 września 2008 o 02:36
0
JAK TY CORECZKO MOZESZ TRZYMAC PSA W TAKICH WARUNKACH ......CIEMNOGRÓD .......WSIURY TAK TRZYMAJĄ NIE Z MIŁOSCI ...TOFIK SŁUŻY CI JAKO ODSTRASZACZ.....ZAŁUŻ SOBIE ALARM.....ŻYCZĘ CI CÓRECZKO ABYŚ TAK MARZŁA W ZIMĘ JAK TOFIK I ABYŚ TAK CIERPIAŁA ...A ŻYCZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ....DLA MNIE TY NIE JESTES CZŁOWIEKIEM JESLI TAK TRAKTUJESZ WŁASNEGO PSA....DLA CIEBIE WSIURKO WAZNIEJSZE JEST TO ŻE POKARZESZ SIE NA ZDJĘCIU......WIESNIAKÓW TEPIC KTÓRZY TRAKYUJĄ NAJWIĘKSZYCH PRZYJACIELI CZŁOWIEKA JAK RZECZ.....
Avatar
ewelka / 16 września 2008 o 09:42
0
jaki smutny widok dla tego Bohatera
Avatar
Iwek / 16 września 2008 o 09:15
0
I w nagrodę Tofik został znów przywiązany na swoim ukochanym łańcuchu do swojej ukochanej ciepłej budy...
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 21:30
0
no a jak inaczej, lancuch byc musi! oj piesku , ciezkie zycie przed Toba
Avatar
Konrad / 15 września 2008 o 21:16
0
Jak można psa przyjaciela trzymać na łańcuchu!
Avatar
Kazik / 11 lutego 2009 o 23:33
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka. rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 19:05
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci."Powiem krótko --,,Szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku". Cóż, są tacy ludzie , do których nie docierają żadne argumenty i nie słuchają rad. Muszą sami się rąbnąć głową w mur, by przekonać się ,że to boli. ,,Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". Szkoda słów.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał ta... rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 18:46
0
Ten wspaniały psina powinien być w domu , a nie przywiązany do budy na łańcuchu. Dlaczego niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć ,że zwierzę, to nie rzecz ,ale żywa istota ,która odczuwa to samo , co człowiek. Jak można trzymać zwierzę na ciężkim i zimnym łańcuchu ???? To zwierzę uratowało życie właścicielce, dlaczego ona nie może okazać jemu troszkę serca ???? Czy to tak wiele ??? Należy pamiętać ,że zwierzęta , są najlepszymi przyjaciółmi człowieka ( zwłaszcza psy ).
Avatar
~AJSZUNIA~ / 19 września 2008 o 02:23
0
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE CI MLEKO.....A TOFIK BO BEDZIE SZCZEKAŁ .....TO ZAMONTUJ SOBIE ALARM.....I NIE LUDZIE SĄ IDIOTAMI I GŁUPCAMI TYLKO TY.....PO CO SIE POKAZUJESZ NA ZDJECIACH I OPISUJESZ JAK TO PIES URATOWAŁ CI MATKĘ.....CHŁOPKO.... WŁASNIE TYM PIES SIE RÓŻNI ZE ZAWSZE PÓJDZIE ZA WŁASCICIELEM....ALE TY MUSISZ SIE POŁĄCZYĆ Z WLASNYM MÓZGIEM ABY TO ZROZUMIEC.....NO CHYBA ZE MASZ PUSTY ŁEB... A JA CI ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA ROZUMU CHŁOPKO ......CIEBIE BAWI TO ZE NA WSI ZOSTAŁAS SŁAWNA .....PO CO SIE ZGADZAŁAS NA WYWIADY I POKAZYWANIE ......PIES DO BUDY A JA SŁAWNA.......DLA CIEBIE POLACY TO IDIOCI ZASTANÓW SIE I POCZYTAJ NA FORACH INTERNETOWYCH......CUDOWNA WŁASCICIELKO NAGRODA NOWA BUDA ....
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE C... rozwiń
Avatar
grażyna / 18 września 2008 o 14:04
0
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.
Avatar
~ajszunia~ / 17 września 2008 o 02:36
0
JAK TY CORECZKO MOZESZ TRZYMAC PSA W TAKICH WARUNKACH ......CIEMNOGRÓD .......WSIURY TAK TRZYMAJĄ NIE Z MIŁOSCI ...TOFIK SŁUŻY CI JAKO ODSTRASZACZ.....ZAŁUŻ SOBIE ALARM.....ŻYCZĘ CI CÓRECZKO ABYŚ TAK MARZŁA W ZIMĘ JAK TOFIK I ABYŚ TAK CIERPIAŁA ...A ŻYCZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ....DLA MNIE TY NIE JESTES CZŁOWIEKIEM JESLI TAK TRAKTUJESZ WŁASNEGO PSA....DLA CIEBIE WSIURKO WAZNIEJSZE JEST TO ŻE POKARZESZ SIE NA ZDJĘCIU......WIESNIAKÓW TEPIC KTÓRZY TRAKYUJĄ NAJWIĘKSZYCH PRZYJACIELI CZŁOWIEKA JAK RZECZ.....
Avatar
ewelka / 16 września 2008 o 09:42
0
jaki smutny widok dla tego Bohatera
Avatar
Iwek / 16 września 2008 o 09:15
0
I w nagrodę Tofik został znów przywiązany na swoim ukochanym łańcuchu do swojej ukochanej ciepłej budy...
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 21:30
0
no a jak inaczej, lancuch byc musi! oj piesku , ciezkie zycie przed Toba
Avatar
Konrad / 15 września 2008 o 21:16
0
Jak można psa przyjaciela trzymać na łańcuchu!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 2

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 25 11

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 17 5

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież 0 2

I chociaż ona radzi sobie na razie bardzo różnie, to z raz obranego kursu nie zamierzają rezygnować

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze 73 1

Speed Car Motor Lublin znalazł się w gronie 23 klubów z żużlowej Polski, które otrzymały pozwolenie na starty w ligach w przyszłym sezonie

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia] 0 2

Już po raz 5. ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów 2 1

Gryf Gmina Zamość ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół na półmetku zajął trzecie miejsce i czeka go spokojna runda rewanżowa. To ważne bo drużyna trenera Romana Blonki przez cały 2019 rok nie będzie grać na swoim obiekcie

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach 32 13

Ponad 100 różnych wniosków o zmianę w planach drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem zgłosili mieszkańcy przyległych terenów. Proszą o przesunięcie kładki dla pieszych, dodatkowy zjazd lub zapewnienie wygodnego dojazdu do firmy. Najwięcej emocji nowa trasa budzi w gminie Niemce

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok 7 7

Jakich nowych inwestycji mogą spodziewać się w 2019 roku mieszkańcy Puław? Wbrew pozorom, poza budową hali sportowej i dalszym ciągiem remontu Domu Chemika, znalazły się środki na kilka innych przedsięwzięć. Powstaną m.in. nowe ulice oraz tereny zielone.

11. Jazz Bez w Lublinie
13 grudnia 2018, 19:00

11. Jazz Bez w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie odbędzie się muzyczny festiwal Jazz Bez, którego założeniem jest dialog pomiędzy Polska a Ukrainą. Tegoroczna edycja imprezy tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) w dniach 13-15 grudnia.

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze
film

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze 71 6

Skarszewy (woj. pomorskie). Z jeziora Borówno Wielkie w miejscowości Skarszewy (Pomorskie) wydobyto czerwonego volkswagena golfa. W aucie znajdowało się ciało 24-letniej Roksany, która zaginęła trzeciego grudnia. Kobieta dwa dni po swoim ślubie wyszła z domu i ślad po niej zaginął.

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim?
zdjęcia
galeria

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim? 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe ma być zadaszenie muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. W przyszłym roku czekają nas kolejne zmiany w zabytkowym parku. Będzie nowa woliera dla pawi, powstać ma także nowa altana w miejscu roztrzaskanej przez drzewo powalone latem zeszłego roku przez wichurę

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności 2 1

W ostatnim meczu w tym roku Azoty Puławy dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:31. Była to piąta porażka puławian w sezonie. Niebawem okaże się, czy zapłaci za nią posadą trener Bartosz Jurecki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!