Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

15 września 2008 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Tofik uratował moją matkę

0 11 A A

Lubartów. Kundelek Tofik przez kilka dni ogrzewał swym ciałem staruszkę, która zaginęła w lesie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek przed południem wyziębioną kobietę wypatrzyli policjanci z pokładu śmigłowca. Dochodzi do zdrowia w lubartowskim szpitalu.

80-letnia kobieta z podlubartowskiego Meszna mieszka samotnie w domu przy lesie. Zaginęła w czwartek wieczorem.

- Wyszła około godz. 22 do sąsiadki, a wracając pomyliła drogi - mówi Bogusław Wójtowicz, zięć zaginionej.

W piątek rano córka staruszki odkryła, że matki nie ma w domu. Ruszyły poszukiwania. Codziennie kilkadziesiąt osób - policjanci, strażacy, sąsiedzi i członkowie rodziny - przeczesywali okolicę. Utykająca kobieta nie mogła odejść daleko. Wokół są jednak lasy i mnóstwo krzewów, w których łatwo się zgubić. Co gorsza, temperatura w nocy spadała już do kilku stopni i nadzieja na odnalezienie staruszki przy życiu malała z każdą godziną.

Dziś policjanci ściągnęli śmigłowiec z Komendy Głównej. Około godz. 11 z pokładu maszyny zauważyli kobietę leżącą wśród gęstych zarośli, około trzech kilometrów od domu. Chwilę potem byli już przy niej. Żyła.

- Już z góry funkcjonariusze zobaczyli, że z kobietą jest pies i ogrzewa ją własnym ciałem - mówi Artur Marczuk z lubartowskiej policji. - Kundelek nie opuścił zaginionej do samego końca akcji.

Staruszka przeżyła też dlatego, że leżała na torfowej ziemi, która nie wychładza się tak szybko. Od wiatru osłaniały ją gęste zarośla.

Śmigłowiec zabrał kobietę do szpitala. - Trafiła do nas bardzo osłabiona i wyziębiona - poinformował nas wczoraj Łukasz Wiśniowski, lekarz ze szpitala w Lubartowie. - Było bardzo zimno i gdyby nie pies, który ogrzewał jej ciało, mogła umrzeć.
Dziś Tofik pilnował już domu swej pani. Staruszka miała go od trzech lat. Często z nim spacerowała.

- Kiedy w szpitalu się ocknęła, od razu zapytała o psa - mówi pani Regina, córka 80-latki.

Seria poszukiwań

Sukcesem zakończyły się również poszukiwania 77-letniej Teresy D. z Serocka (gm. Firlej). Staruszka po raz ostatni była widziana w sobotę, w rejonie łąk przy rzece Wieprz za parkiem miejskim w Lubartowie. W poniedziałek wieczorem świadkowie zauważyli ją błąkającą się po polach w Wandzinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kazik / 11 lutego 2009 o 23:33
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka. rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 19:05
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci."Powiem krótko --,,Szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku". Cóż, są tacy ludzie , do których nie docierają żadne argumenty i nie słuchają rad. Muszą sami się rąbnąć głową w mur, by przekonać się ,że to boli. ,,Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". Szkoda słów.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał ta... rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 18:46
0
Ten wspaniały psina powinien być w domu , a nie przywiązany do budy na łańcuchu. Dlaczego niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć ,że zwierzę, to nie rzecz ,ale żywa istota ,która odczuwa to samo , co człowiek. Jak można trzymać zwierzę na ciężkim i zimnym łańcuchu ???? To zwierzę uratowało życie właścicielce, dlaczego ona nie może okazać jemu troszkę serca ???? Czy to tak wiele ??? Należy pamiętać ,że zwierzęta , są najlepszymi przyjaciółmi człowieka ( zwłaszcza psy ).
Avatar
~AJSZUNIA~ / 19 września 2008 o 02:23
0
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE CI MLEKO.....A TOFIK BO BEDZIE SZCZEKAŁ .....TO ZAMONTUJ SOBIE ALARM.....I NIE LUDZIE SĄ IDIOTAMI I GŁUPCAMI TYLKO TY.....PO CO SIE POKAZUJESZ NA ZDJECIACH I OPISUJESZ JAK TO PIES URATOWAŁ CI MATKĘ.....CHŁOPKO.... WŁASNIE TYM PIES SIE RÓŻNI ZE ZAWSZE PÓJDZIE ZA WŁASCICIELEM....ALE TY MUSISZ SIE POŁĄCZYĆ Z WLASNYM MÓZGIEM ABY TO ZROZUMIEC.....NO CHYBA ZE MASZ PUSTY ŁEB... A JA CI ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA ROZUMU CHŁOPKO ......CIEBIE BAWI TO ZE NA WSI ZOSTAŁAS SŁAWNA .....PO CO SIE ZGADZAŁAS NA WYWIADY I POKAZYWANIE ......PIES DO BUDY A JA SŁAWNA.......DLA CIEBIE POLACY TO IDIOCI ZASTANÓW SIE I POCZYTAJ NA FORACH INTERNETOWYCH......CUDOWNA WŁASCICIELKO NAGRODA NOWA BUDA ....
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE C... rozwiń
Avatar
grażyna / 18 września 2008 o 14:04
0
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.
Avatar
~ajszunia~ / 17 września 2008 o 02:36
0
JAK TY CORECZKO MOZESZ TRZYMAC PSA W TAKICH WARUNKACH ......CIEMNOGRÓD .......WSIURY TAK TRZYMAJĄ NIE Z MIŁOSCI ...TOFIK SŁUŻY CI JAKO ODSTRASZACZ.....ZAŁUŻ SOBIE ALARM.....ŻYCZĘ CI CÓRECZKO ABYŚ TAK MARZŁA W ZIMĘ JAK TOFIK I ABYŚ TAK CIERPIAŁA ...A ŻYCZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ....DLA MNIE TY NIE JESTES CZŁOWIEKIEM JESLI TAK TRAKTUJESZ WŁASNEGO PSA....DLA CIEBIE WSIURKO WAZNIEJSZE JEST TO ŻE POKARZESZ SIE NA ZDJĘCIU......WIESNIAKÓW TEPIC KTÓRZY TRAKYUJĄ NAJWIĘKSZYCH PRZYJACIELI CZŁOWIEKA JAK RZECZ.....
Avatar
ewelka / 16 września 2008 o 09:42
0
jaki smutny widok dla tego Bohatera
Avatar
Iwek / 16 września 2008 o 09:15
0
I w nagrodę Tofik został znów przywiązany na swoim ukochanym łańcuchu do swojej ukochanej ciepłej budy...
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 21:30
0
no a jak inaczej, lancuch byc musi! oj piesku , ciezkie zycie przed Toba
Avatar
Konrad / 15 września 2008 o 21:16
0
Jak można psa przyjaciela trzymać na łańcuchu!
Avatar
Kazik / 11 lutego 2009 o 23:33
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka.


Masz racje Grazynko. Ci ludzie uwazaja, ze trzymanie psa bez mozliwosci korzystania z telewizora, komputera i urolopu zagranicznego to meczenie zwierzecia. Niejeden Burek, Azor czy Tofik przy budzie ma sie leiej niz miejski pies z blokowiska, ktorego wyprowadza sie raz dzienie na krotki spacer. Ma sie lepiej, bo zyje w zgodzie ze swoja natura i nikt nie kaze mu udawac czlowieka. rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 19:05
0
grażyna napisał:
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci."Powiem krótko --,,Szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku". Cóż, są tacy ludzie , do których nie docierają żadne argumenty i nie słuchają rad. Muszą sami się rąbnąć głową w mur, by przekonać się ,że to boli. ,,Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". Szkoda słów.

To ,że cyt:,,Miejscem psa na wsi zawsze była buda," wcale nie oznacza , że tak ma być zawsze ....Czas najwyższy zrozumieć ,że zwierzęta są istotami żywymi. Skoro się przygarnia zwierzę ,bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Cyt:,,Ależ Wy głupi jesteście. " W Twoim pojęciu i myślącym podobnie jak Ty --zapewne tak jest. My różnimy się tym , że postępujemy ze zwierzętami PO LUDZKU. Tak już jest ,że ,,Nie wystarczy urodzić się człowiekiem - trzeba nim być". Cyt:,,Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał ta... rozwiń
Avatar
cyga / 19 września 2008 o 18:46
0
Ten wspaniały psina powinien być w domu , a nie przywiązany do budy na łańcuchu. Dlaczego niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć ,że zwierzę, to nie rzecz ,ale żywa istota ,która odczuwa to samo , co człowiek. Jak można trzymać zwierzę na ciężkim i zimnym łańcuchu ???? To zwierzę uratowało życie właścicielce, dlaczego ona nie może okazać jemu troszkę serca ???? Czy to tak wiele ??? Należy pamiętać ,że zwierzęta , są najlepszymi przyjaciółmi człowieka ( zwłaszcza psy ).
Avatar
~AJSZUNIA~ / 19 września 2008 o 02:23
0
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE CI MLEKO.....A TOFIK BO BEDZIE SZCZEKAŁ .....TO ZAMONTUJ SOBIE ALARM.....I NIE LUDZIE SĄ IDIOTAMI I GŁUPCAMI TYLKO TY.....PO CO SIE POKAZUJESZ NA ZDJECIACH I OPISUJESZ JAK TO PIES URATOWAŁ CI MATKĘ.....CHŁOPKO.... WŁASNIE TYM PIES SIE RÓŻNI ZE ZAWSZE PÓJDZIE ZA WŁASCICIELEM....ALE TY MUSISZ SIE POŁĄCZYĆ Z WLASNYM MÓZGIEM ABY TO ZROZUMIEC.....NO CHYBA ZE MASZ PUSTY ŁEB... A JA CI ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA ROZUMU CHŁOPKO ......CIEBIE BAWI TO ZE NA WSI ZOSTAŁAS SŁAWNA .....PO CO SIE ZGADZAŁAS NA WYWIADY I POKAZYWANIE ......PIES DO BUDY A JA SŁAWNA.......DLA CIEBIE POLACY TO IDIOCI ZASTANÓW SIE I POCZYTAJ NA FORACH INTERNETOWYCH......CUDOWNA WŁASCICIELKO NAGRODA NOWA BUDA ....
CÓRECZKO GRAŻYNKO JESTES STRASZNYM BEZMÓZGOWCEM .....PO CO OPISUJESZ I POKAZUJESZ JAK... TO ''PIES URATOWAŁ MOJA MATKĘ'''...AHA TRZEBA SIE POKZAC NA WSI JESTEM SŁAWNA.....WIESNIARO WEJDZ DO INTERNETU I WPISZ TOFIK I SAMA POCZYTAJ CO LUDZIE DLA CIEBIE IDIOCI OPISUJA.....CAŁA POLSKA WIDZIAŁA W TELEWIZJI WARUNKI I BUDĘ JAKA TWÓJ PIES MA .....A TERAZ ŁASKAWIE W NAGRODE DOSTANIE NOWĄ.... SZKODA ZE TYLE LAT SIE MĘCZYŁ ....ŁASKAWCO......CIEMNOGRODZIE... SWINIA CI SŁUŻY BO MASZ MIESO ...KROWA BO DAJE C... rozwiń
Avatar
grażyna / 18 września 2008 o 14:04
0
Ależ Wy głupi jesteście. Miejscem psa na wsi zawsze była buda. Można zwierzę kochać, ale Wy to zaraz karmilibyście je kawiorem i na poduniach układali. Świniom w chlewie też jest pewnie zimno? O krowach już nie wspomnę... Durni! Gdyby ten pies naprawdę miał tak kiepski los, na pewno nie uratowałby swej pani, a spieprzył jak najprędzej, by sobie pomarzła trochę, a on by do tej piętnowanej przez Was budy nie wrócił. Idioci.
Avatar
~ajszunia~ / 17 września 2008 o 02:36
0
JAK TY CORECZKO MOZESZ TRZYMAC PSA W TAKICH WARUNKACH ......CIEMNOGRÓD .......WSIURY TAK TRZYMAJĄ NIE Z MIŁOSCI ...TOFIK SŁUŻY CI JAKO ODSTRASZACZ.....ZAŁUŻ SOBIE ALARM.....ŻYCZĘ CI CÓRECZKO ABYŚ TAK MARZŁA W ZIMĘ JAK TOFIK I ABYŚ TAK CIERPIAŁA ...A ŻYCZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ....DLA MNIE TY NIE JESTES CZŁOWIEKIEM JESLI TAK TRAKTUJESZ WŁASNEGO PSA....DLA CIEBIE WSIURKO WAZNIEJSZE JEST TO ŻE POKARZESZ SIE NA ZDJĘCIU......WIESNIAKÓW TEPIC KTÓRZY TRAKYUJĄ NAJWIĘKSZYCH PRZYJACIELI CZŁOWIEKA JAK RZECZ.....
Avatar
ewelka / 16 września 2008 o 09:42
0
jaki smutny widok dla tego Bohatera
Avatar
Iwek / 16 września 2008 o 09:15
0
I w nagrodę Tofik został znów przywiązany na swoim ukochanym łańcuchu do swojej ukochanej ciepłej budy...
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 21:30
0
no a jak inaczej, lancuch byc musi! oj piesku , ciezkie zycie przed Toba
Avatar
Konrad / 15 września 2008 o 21:16
0
Jak można psa przyjaciela trzymać na łańcuchu!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 4

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 124 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!