Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

22 sierpnia 2019 r.
13:47

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 19 A A

Agata F. – oskarżona o zabójstwo swojego dziecka pozostanie w areszcie. Sąd nie zgodził się, by wyszła z celi przed zakończeniem procesu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zwolnienie 22-latki starał się jej obrońca. Zwracał uwagę, że w sprawie przesłuchano już wszystkich świadków. Zebrano niezbędne dowody. Nie ma więc obawy, że Agata F. będzie utrudniała postępowanie. Młoda kobieta siedzi w areszcie już prawie 14 miesięcy. Pomimo tego sąd nie zdecydował się na uchylenie aresztu wobec 22-latki. Przemawiało za tym przede wszystkim zagrożenie wysoką karą. Kobieta odpowiada za zabójstwo, grozi jej nawet dożywocie. Po wyjściu z aresztu mogłaby więc ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości – ocenił sąd. Jednocześnie przedłużył tymczasowe aresztowanie Agaty F. do 24 listopada.

Według prokuratury, młoda kobieta niedługo po porodzie wrzuciła swoją córeczkę do pieca i spaliła. Specjaliści nadal wyjaśniają, czy dziecko urodziło się żywe i jaka była dokładna przyczyna jego śmierci. Z dotychczasowych zeznań biegłych wynika, że dziewczynka oddychała po urodzeniu. Ostateczne rozstrzygnięcie tej kwestii utrudnia stan zwłok. Odkryto je dopiero parę dni po porodzie. Zwłoki były w dużej mierze zwęglone.

Śledczy nie znaleźli dowodów, by dziewczynka była chora lub utonęła podczas porodu w wannie. Tymczasem taką teorię wysuwa obrona. Agata F. przekonywała śledczych, że jej córka urodziła się martwa. W sprawie powołano kolejny zespół biegłych, który ma ustalić dokładną przyczynę śmierci dziecka. Opinia powinna być gotowa do 2 października, kiedy sprawa wróci na wokandę. Wtedy też należy się spodziewać zakończenia procesu.

Agata F. mieszkała wraz z rodziną w Majdanie Kozłowieckim, niedaleko Lubartowa. Studiowała w Lublinie. Miała chłopaka, z którym niemal od razu zaszła w ciążę. Urodziła w czerwcu ubiegłego roku.

– Widziałem, że ma malutki brzuszek. Myślałem, że się jej przytyło – zeznał Rafał M. zapewniając, że nie miał pojęcia o stanie partnerki.

Agata F. urodziła w nocy, kiedy wszyscy domownicy spali.

– Nie bolało, nie krzyczałam – wyjaśniała śledczym 22-latka. – Dziecko wpadło do wody. Wyjęłam je. Było sine i nie oddychało. Trzymałam je na rękach jakieś 15 minut. Potem zawinęłam w ręcznik i włożyłam do kuchenki.

Kolejnego dnia Agata F. miała spalić ciało córki. Później razem z chłopakiem wybrała się na wesele do znajomych. Wtedy rodzice przeszukali jej pokój. Podejrzewali, że córka ukrywa ciążę. W piecyku znaleźli ciało dziecka. Wezwali policję. Policjanci zatrzymali Agatę F. i jej chłopaka na zabawie weselnej. Rafał M. został zwolniony. Agacie F. postawiono zarzut zabójstwa. Kobieta tłumaczyła później, że obawiała się, iż dziecko pokrzyżuje jej plany życiowe.

e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anka / 22 sierpnia 2019 o 23:18
+18
Cóż to za głupowate pokolenie nam wyrosło? Studentka, zatem należy przyjąć teoretycznie oczywiście, że coś tam w głowie jest, zatem kwestia antykoncepcji, okien życia, oddania do adopcji powinna być jej znana, a tymczasem jedyne co jej przyszło do głowy to zamordowanie własnego dziecka. Gdyby przyjąć, że dziecko urodziło się martwe to kto normalny zamiast je pochować wrzuca do pieca i pali????
Avatar
Tymon / 22 sierpnia 2019 o 16:35
+16
Obawiał się że dziecko pokrzyzuje jej plany życiowe, pffff. W sumie się sprawdziło. Tylko dziecka szkoda.... A laska niech gnije w pierdlu
Avatar
Szala / 22 sierpnia 2019 o 23:13
+15
Powinno bydle dostać dożywocie żeby innym pustym laskom jak ona nie przychodziło choćby do głowy zabijanie dzieci
Avatar
ja / 22 sierpnia 2019 o 15:35
+15
A mnie zastanawia, jak to możliwe, że partner nie zauważył ciąży (a ten sam "malutki brzuszek" powodował jednak podejrzenia rodziny). Dziewczyna może dostać nawet dożywocie, a facetowi nic nie zrobią bo o niczym nie wiedział...
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 14:32
+14
Gnij w więzieniu do końca życia
Avatar
filuś / 22 sierpnia 2019 o 19:53
+10
Durna i tyle, by było, gdyby nie zabiła dziecka. Teraz jest morderczynią.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 14:31
+10
Już chce wyjść ? Co by powiedziało dziecko które zabiła
Avatar
Jestem za karą śmierci / 22 sierpnia 2019 o 23:32
+9
Na takie ścierwo to szkoda nawet śliny żeby splunąć, a obrońca ma prze... że musi ją jeszcze bronić!
Avatar
zadziwiony / 22 sierpnia 2019 o 22:10
+9
Nie zrozumiem tego co się tam stało? Kto jak młoda studentka powinna wiedzieć, jak sie zabezpieczać przed ciążą, jakie sa metody legalne odcięcia sie od dziecka jakie urodzi, może je oddać itd. a nie ukrywać, narażać siebie na utratę życia w samodzielnym porodzie, a potem zabijać i palić dziecko, własne dziecko... a gdzie był ojciec tego dziecka? Nie mieści mi sie to w glowie!!!
 na KUL studiowała, tam zaswiadczenie od proboszcza potrzebne a nie wiedza. No i grzechem , potepieniem straszą
Avatar
Janek / 23 sierpnia 2019 o 09:46
+7
A wyszło tak bo na wsi panna z dzieckiem to wstyd i hańba, mentalność prosto ze średniowiecza. I do tego obłuda, każdej jeden małolat szuka przygód a na starość moralizuje i poucza.
Avatar
Obserfator / 28 sierpnia 2019 o 17:57
-1
Oooo, i jeszcze ten dziadek co w mo zaczynał mundur nosić prowadza na rozprawy! Widzicie, a mówią że policaj nie da rady tyle lat. Ten siwy daje radę bo się opiernicza od 30 lat!
Avatar
Janek / 23 sierpnia 2019 o 09:46
+7
A wyszło tak bo na wsi panna z dzieckiem to wstyd i hańba, mentalność prosto ze średniowiecza. I do tego obłuda, każdej jeden małolat szuka przygód a na starość moralizuje i poucza.
Avatar
KK / 23 sierpnia 2019 o 09:41
+3
Właśnie zamiast wypisywać bzdury sugeruję głębszą refleksję! Pomyślcie jaki macie kontakt z dziećmi, czy dziecko może liczyć na waszą pomoc, czy raczej już nawet jej u was nie szuka, bo macie ważniejsze sprawy. Zbyt młoda osoba z dzieckiem nie poradzi sobie, bo często sama nie jest jeszcze samodzielna. Niechciana ciąża to zły powód żeby kogoś odrzucić.
Avatar
Jadźka / 23 sierpnia 2019 o 09:24
+3
Rodzina zamiast wspierać i pomóc to raczej jeszcze przyczyniła się do tej tragedii, bo skoro oni podejrzewali a ona ukrywała ciążę i poród przed nimi to nie miała zbyt wiele pomocy. Ciąża to nie koniec świata można sobie życie poukładać nawet bez ojca dziecka, na ale kiedy najbliżsi zawiedli to sama wymyśliła najgorsze rozwiązanie. W żaden sposób nie usprawiedliwiam zbrodni, bo ona zasługuje jedynie na potępienie, ale ludzie opamiętajcie się w z tymi głupkowatymi komentarzami.
Avatar
Zenek / 23 sierpnia 2019 o 09:11
+2
Jak to ścierwo wypuszcza wcześniej niż za 25 lat to znaczy, że wymiaru sprawiedliwości u nas nie ma i można robić co się chce, hulaj dusza piekła nie ma...
Avatar
Jestem za karą śmierci / 22 sierpnia 2019 o 23:32
+9
Na takie ścierwo to szkoda nawet śliny żeby splunąć, a obrońca ma prze... że musi ją jeszcze bronić!
Avatar
anka / 22 sierpnia 2019 o 23:18
+18
Cóż to za głupowate pokolenie nam wyrosło? Studentka, zatem należy przyjąć teoretycznie oczywiście, że coś tam w głowie jest, zatem kwestia antykoncepcji, okien życia, oddania do adopcji powinna być jej znana, a tymczasem jedyne co jej przyszło do głowy to zamordowanie własnego dziecka. Gdyby przyjąć, że dziecko urodziło się martwe to kto normalny zamiast je pochować wrzuca do pieca i pali????
Avatar
Szala / 22 sierpnia 2019 o 23:13
+15
Powinno bydle dostać dożywocie żeby innym pustym laskom jak ona nie przychodziło choćby do głowy zabijanie dzieci
Avatar
?? / 22 sierpnia 2019 o 22:14
-13
co to za rodzice co na córke donoszo
Avatar
zadziwiony / 22 sierpnia 2019 o 22:10
+9
Nie zrozumiem tego co się tam stało? Kto jak młoda studentka powinna wiedzieć, jak sie zabezpieczać przed ciążą, jakie sa metody legalne odcięcia sie od dziecka jakie urodzi, może je oddać itd. a nie ukrywać, narażać siebie na utratę życia w samodzielnym porodzie, a potem zabijać i palić dziecko, własne dziecko... a gdzie był ojciec tego dziecka? Nie mieści mi sie to w glowie!!!
 na KUL studiowała, tam zaswiadczenie od proboszcza potrzebne a nie wiedza. No i grzechem , potepieniem straszą
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Dwa piwa na odwagę przed egzaminem na prawo jazdy?

Lublin: Dwa piwa na odwagę przed egzaminem na prawo jazdy? 0 0

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 46-letni mieszkaniec gminy Poniatowa, który przystępował do egzaminu na prawo jazdy.

"Edukujcie, nie emitujcie". Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

"Edukujcie, nie emitujcie". Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Lublinie [wideo, zdjęcia] 2 2

"Z popiołu powstałeś i w plastik się obrócisz". Kilkuset uczniów z Lublina wzięło dzisiaj udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym pod Ratuszem. Młodzi ludzie protestowali przeciwko "bierności rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego"

Wyjątkowy mecz w Łęcznej. Będzie lider w dniu urodzin?

Wyjątkowy mecz w Łęcznej. Będzie lider w dniu urodzin? 0 1

Górnik meczem z Gryfem Wejherowo rozpocznie zmagania w 10 kolejki rozgrywek. Jeżeli łęcznianie sięgną po trzy punkty to przynajmniej do niedzieli pozostaną na fotelu lidera. A jeśli wyniki innych meczów ułożą się korzystnie to „zielono-czarni” dłużej mogą patrzeć na wszystkich z góry

Opieka dla najmłodszych. W gm. Łomazy ruszy Klub Malucha

Opieka dla najmłodszych. W gm. Łomazy ruszy Klub Malucha 0 0

Gmina Łomazy uruchomi Klub Malucha dla dzieci w wieku do 3 lat. Samorząd dostał właśnie ponad 1 mln zł dotacji na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

Samolot krąży nad Lublinem i okolicami. O co chodzi?
film

Samolot krąży nad Lublinem i okolicami. O co chodzi? 4 4

Nasi czytelnicy zauważyli na Flightradarze samolot krążący od rana nad Lublinem i okolicami.

Koncert Straight Hate w Graffiti
21 września 2019, 19:00

Koncert Straight Hate w Graffiti 0 0

21 września o godz. 19 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert z udziałem formacji Straight Hate. Grupa będzie promować nowy krążek.

Dziecko wypadło z okna mieszkania. Lekarze walczą o jego życie

Dziecko wypadło z okna mieszkania. Lekarze walczą o jego życie 0 0

Toruń (woj. kujawsko-pomorskie). Czterolatek wypadł z okna mieszkania na 11. piętrze na jednym z toruńskich osiedli - podaje RMF24.pl. Dziecko jest w śpiączce farmakologicznej, lekarze walczą o jego życie.

Radni odwołali przewodniczącego. Był przeciwny podwyżce diet

Radni odwołali przewodniczącego. Był przeciwny podwyżce diet 16 16

Jacek Tomasiak stracił funkcję przewodniczącego Rady Miasta. Zastąpił go były klubowy kolega Grzegorz Gregorowicz. Tymczasem w Lubartowie dojrzewa sprawa referendum, które miałoby doprowadzić do nowych wyborów

"Legiony" i nowy "Rambo". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [20-22.09]

"Legiony" i nowy "Rambo". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [20-22.09] 0 0

W ten weekend na lubelskich kinomaniaków czeka wysyp premier. Będzie polska superprodukcja "Legiony", nowa odsłona przygód Rambo, festiwalowe "Ad astra" z Bradem Pittem i zdobywca Złotej Palmy w Cannes - "Parasite". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Prognoza pogody: Nadchodzi ocieplenie
film

Prognoza pogody: Nadchodzi ocieplenie 0 3

W piątek jedynie na Pomorzu, Mazowszu i w Małopolsce miejscami może pojawiać się przelotny deszcz (1-2 l/m2). Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, zachodni.

LUK Politechnika zagra na wyjeździe ze Stalą Nysa

LUK Politechnika zagra na wyjeździe ze Stalą Nysa 0 1

W piątek o godzinie 18 LUK Politechnika rozegra swój drugi mecz w sezonie. Wyjazdowym przeciwnikiem lublinian będzie Stal Nysa, wicemistrz ostatnich rozgrywek

Akademia Zamojska przejdzie remont. Wróci do dawnej kolorystyki

Akademia Zamojska przejdzie remont. Wróci do dawnej kolorystyki 0 0

Miasto podpisało mowę z generalnym wykonawcą robót w budynku Akademii Zamojskiej. W przyszłym miesiącu zabytkowy plac budowy zostanie przekazany firmie Furmanek Renewal Sp. z o.o. S.K.A.

Lublin bez auta: Darmowa komunikacja, wycieczka rowerowa, wystawa pojazdów elektrycznych
20 września 2019, 8:00

Lublin bez auta: Darmowa komunikacja, wycieczka rowerowa, wystawa pojazdów elektrycznych 0 9

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, wystawa pojazdów elektrycznych i rowerowa wycieczka na łono natury czekają w ten weekend na wszystkich chętnych

To będzie największa szkoła w Lublinie. Mury już są, ławki latem

To będzie największa szkoła w Lublinie. Mury już są, ławki latem 79 41

Gotowy jest już stan surowy największej w mieście szkoły powstającej przy ul. Berylowej. Ratusz zapewnia, że jej budowa postępuje zgodnie z harmonogramem i że w przyszłym roku naukę rozpoczną tu setki dzieci tłoczących się teraz w innych, przepełnionych podstawówkach

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.09.2019 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!