Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lutego 2015 r.
20:15
Edytuj ten wpis

2,2 mld euro dla Lubelskiego. Na co je wydamy? "Można budować S17 i S19, dworzec, most"

Autor: Zdjęcie autora P.P
191 20 A A

W latach 2014-2020 nasz region może liczyć na 2,2 miliarda euro z Regionalnego Programu Operacyjnego. W niedzielę marszałek Sławomir Sosnowski i Marceli Niezgoda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, ogłosili przyjęcie RPO przez Brukselę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urzędnicy zapewniają, że z miejsca zabierają się do rozpisywania konkursów. Będą w nich mogły wystartować miasta, powiaty, gminy, ale też przedsiębiorcy czy uczelnie.

- W połowie marca pokażemy harmonogram naboru wniosków na konkursy z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - zapowiada Sławomir Sosnowski, marszałek województwa. - Cieszę się bardzo, że otrzymaliśmy też wsparcie z Warszawy w wysokości 80 milionów euro. To niezwykle istotne dla organizacji społecznych starających się o unijne środki. Często nie stać ich na wkład własny - dodaje.

Główny cel RPO to poprawa jakości życia mieszkańców poprzez wykorzystanie potencjałów regionalnych. W obecnym rozdaniu największy akcent postawiono na konkurencyjność, przedsiębiorczość, innowacje i efektywność energetyczną. I tak na badania i innowacje jest ponad 100 mln euro, na gospodarkę niskoemisyjną 250 mln euro, a na odnawialne źródła energii 150 mln euro.

- To ogromne pole do popisu naukowców, którzy mogą myśleć o pisaniu programów na styku nauki i biznesu. Te są najbardziej pożądane - dodaje Marceli Niezgoda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Poza RPO Komisja Europejska zatwierdziła też sześć krajowych programów spójności. - Z tych pieniędzy może być finansowana budowa S17 do Warszawy, S19 Lublin-Rzeszów, dworzec przesiadkowy czy nowy most na Bystrzycy w Lublinie - wylicza Niezgoda.

Budżet całego RPO to ok. 31,3 mld euro. Lubelskie dostanie 2,2 mld euro, to o 400 mln euro więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej. Prawdopodobnie jest to ostatni taki duży zastrzyk gotówki z UE dla naszego regionu. - O następnych RPO zaczniemy rozmowy za dwa, trzy lata - mówi Niezgoda.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
żal polaczku? / 18 lutego 2015 o 13:39
0

Nikt nie pomyślał o nowej galeri handlowej... :D Skoro w marcu otworzą przy Unii Lubelskie to juz pora na nową. Tylko zróbmy jeszcze forum ...GDZIE !!!!i a i Marszałek i Prezyden Lublina wspieraja braci Rumunów, Bułgarów...itp

maść na ból dupy sobie weż... przecież galerie nie są z pieniędzy miejskich a prywatnych inwestorów, to do nich miej pretensje, że ci nie budują fabryk itp. Ale nie polaczek jak zwykle ból dupy o wszystko

maść na ból dupy sobie weż... przecież galerie nie są z pieniędzy miejskich a prywatnych inwestorów, to do nich miej pretensje, że ci nie budują fabryk itp. Ale nie polaczek jak zwykle ból dupy o wszystko

rozwiń
Avatar
ktos / 17 lutego 2015 o 11:33
0

Nikt nie pomyślał o nowej galeri handlowej... :D Skoro w marcu otworzą przy Unii Lubelskie to juz pora na nową. Tylko zróbmy jeszcze forum ...GDZIE !!!! ???? Może w Swidniku pod domem Pana Prezydenta...na czesc obietnicy złozonej w swoim czasie dotyczącej ul. Ruskiej. Bo okoliczne targi swieca pustkami a i Marszałek i Prezyden Lublina wspieraja braci Rumunów, Bułgarów...itp

Avatar
Maciek / 16 lutego 2015 o 19:48
0

Rozdzielić kwotę rozdzielić pomiędzy urzędników, po równo. A jak coś zostanie (hahah) dać na rozbudowę Łęcznej.

Avatar
Aslo / 16 lutego 2015 o 13:13
0

Ja proponuję zbudować drugie lotnisko w okolicach Dąbrowicy na przykład, będą nowe miejsca pracy dla rodziny i znajomków. Miejsca pracy wynarzone, bo całymi dniami nic nie trzeba będzie robić, a kasa od lubelskich podatników będzie spływać tak jak w przypadku Świdnika. Poza tym będzie to impuls do rozwoju w końcu tylko mazowieckie i pomorskie mogą się pochwalić dwoma otwartymi portami lotniczymi :P bylibyśmy w elicie... No i zawsze lepiej mieć dwa okna na świat niż jedno :P. Lubleskie potrzebuje drugie lotniska jak najszybciej!!!!!

Avatar
Gość / 16 lutego 2015 o 11:08
0

i urzędniczek zapomniałeś dopisać. A jeszce szkolenia to jest dopiero kopalnia.

Najlepsze były szkolenia pod durne prawo unijne. Sam odbyłem takowe w zakresie certyfikatów energetycznych, które teraz są potrzebne jak psu dzwonek. Przykłady można mnożyć....

Wydać pieniądze to teraz urzędnicza sztuka. Że guzik z tego będzie później - to rybka!

Avatar
Josef / 16 lutego 2015 o 09:59
0

Apeluję do hodowcy świń ,jako gospodarza województwa,aby dumał o miejscach pracy,bo one są najwazniejsze.Wschód Polski się wyludnia,bo ludzie uciekają w poszukiwaniu pracy,a wybudowane drogi mogą niedługo służyć bogatym europejczykom w podróży na Krym.Hotele już są,banki także,resteruracje  a jakże,stacje paliw w komplecie.Pozostały drogi i otoczenie ich.Polacy bez pracy,jazda w świat,bo ziemia pojdzie w obce ręce za długi ,między innymi za wybudowane drogi.Jeszcze trochę,a przestaniemy być wypłacalni,bo nie będzie czym spłacać.Nawet mamy płacić kary za zwiększoną produkcję mleka ponad to co panowie europejczycy nam wyznaczyli.Czas się zastanowić i opamiętać.Ja wiem że w PSL-u tych podstaw nie uczą,a otumaniony Naród tempaków wybiera i na skutki nie trzeba długo czekać,przy czym są one opłakane!

Apeluję do hodowcy świń ,jako gospodarza województwa,aby dumał o miejscach pracy,bo one są najwazniejsze.Wschód Polski się wyludnia,bo ludzie uciekają w poszukiwaniu pracy,a wybudowane drogi mogą niedługo służyć bogatym europejczykom w podróży na Krym.Hotele już są,banki także,resteruracje  a jakże,stacje paliw w komplecie.Pozostały drogi i otoczenie ich.Polacy bez pracy,jazda w świat,bo ziemia pojdzie w obce ręce za długi ,między innymi za wybudowane drogi.Jeszcze trochę,a przestaniemy być wypłacalni,bo nie będzie czym spłacać.Nawet... rozwiń

Avatar
sda / 16 lutego 2015 o 09:39
0

Dwa miliardy? Zadzwońcie do tej Sawickiej z PO. Ona zna się na kręceniu lodów.

Avatar
polityk / 15 lutego 2015 o 23:35
0
Im więcej wydamy tym więcej zarobiły.
Avatar
Gość / 15 lutego 2015 o 22:32
0

Większość tego co wymieniacie nie ma sensu z punktu widzenia kierunku "rozwoju" kraju, który zakłada wzmacnianie ośrodków metropolitalnych kosztem prowincji. Priorytetem numer 1 powinno być najlepsze jak się tylko da połączenie Lublina ze stolicą: drogowe, kolejowe może za jakiś czas wróci lotnicze. Radom ani Zamość nie pociągną regionu w górę. Może już prędzej Rzeszów i VIa Baltica.

Avatar
Andrzej / 15 lutego 2015 o 22:31
0

a droga do Łęcznej kiedy bo teraz to jest ścieżka bez pobocza i jedna z najniebezpieczniejszych dróg w kraju ciągle tylko Świdnik, Lubartów, Kraśnik a reszta to co ...

Avatar
żal polaczku? / 18 lutego 2015 o 13:39
0

Nikt nie pomyślał o nowej galeri handlowej... :D Skoro w marcu otworzą przy Unii Lubelskie to juz pora na nową. Tylko zróbmy jeszcze forum ...GDZIE !!!!i a i Marszałek i Prezyden Lublina wspieraja braci Rumunów, Bułgarów...itp

maść na ból dupy sobie weż... przecież galerie nie są z pieniędzy miejskich a prywatnych inwestorów, to do nich miej pretensje, że ci nie budują fabryk itp. Ale nie polaczek jak zwykle ból dupy o wszystko

maść na ból dupy sobie weż... przecież galerie nie są z pieniędzy miejskich a prywatnych inwestorów, to do nich miej pretensje, że ci nie budują fabryk itp. Ale nie polaczek jak zwykle ból dupy o wszystko

rozwiń
Avatar
ktos / 17 lutego 2015 o 11:33
0

Nikt nie pomyślał o nowej galeri handlowej... :D Skoro w marcu otworzą przy Unii Lubelskie to juz pora na nową. Tylko zróbmy jeszcze forum ...GDZIE !!!! ???? Może w Swidniku pod domem Pana Prezydenta...na czesc obietnicy złozonej w swoim czasie dotyczącej ul. Ruskiej. Bo okoliczne targi swieca pustkami a i Marszałek i Prezyden Lublina wspieraja braci Rumunów, Bułgarów...itp

Avatar
Maciek / 16 lutego 2015 o 19:48
0

Rozdzielić kwotę rozdzielić pomiędzy urzędników, po równo. A jak coś zostanie (hahah) dać na rozbudowę Łęcznej.

Avatar
Aslo / 16 lutego 2015 o 13:13
0

Ja proponuję zbudować drugie lotnisko w okolicach Dąbrowicy na przykład, będą nowe miejsca pracy dla rodziny i znajomków. Miejsca pracy wynarzone, bo całymi dniami nic nie trzeba będzie robić, a kasa od lubelskich podatników będzie spływać tak jak w przypadku Świdnika. Poza tym będzie to impuls do rozwoju w końcu tylko mazowieckie i pomorskie mogą się pochwalić dwoma otwartymi portami lotniczymi :P bylibyśmy w elicie... No i zawsze lepiej mieć dwa okna na świat niż jedno :P. Lubleskie potrzebuje drugie lotniska jak najszybciej!!!!!

Avatar
Gość / 16 lutego 2015 o 11:08
0

i urzędniczek zapomniałeś dopisać. A jeszce szkolenia to jest dopiero kopalnia.

Najlepsze były szkolenia pod durne prawo unijne. Sam odbyłem takowe w zakresie certyfikatów energetycznych, które teraz są potrzebne jak psu dzwonek. Przykłady można mnożyć....

Wydać pieniądze to teraz urzędnicza sztuka. Że guzik z tego będzie później - to rybka!

Avatar
Josef / 16 lutego 2015 o 09:59
0

Apeluję do hodowcy świń ,jako gospodarza województwa,aby dumał o miejscach pracy,bo one są najwazniejsze.Wschód Polski się wyludnia,bo ludzie uciekają w poszukiwaniu pracy,a wybudowane drogi mogą niedługo służyć bogatym europejczykom w podróży na Krym.Hotele już są,banki także,resteruracje  a jakże,stacje paliw w komplecie.Pozostały drogi i otoczenie ich.Polacy bez pracy,jazda w świat,bo ziemia pojdzie w obce ręce za długi ,między innymi za wybudowane drogi.Jeszcze trochę,a przestaniemy być wypłacalni,bo nie będzie czym spłacać.Nawet mamy płacić kary za zwiększoną produkcję mleka ponad to co panowie europejczycy nam wyznaczyli.Czas się zastanowić i opamiętać.Ja wiem że w PSL-u tych podstaw nie uczą,a otumaniony Naród tempaków wybiera i na skutki nie trzeba długo czekać,przy czym są one opłakane!

Apeluję do hodowcy świń ,jako gospodarza województwa,aby dumał o miejscach pracy,bo one są najwazniejsze.Wschód Polski się wyludnia,bo ludzie uciekają w poszukiwaniu pracy,a wybudowane drogi mogą niedługo służyć bogatym europejczykom w podróży na Krym.Hotele już są,banki także,resteruracje  a jakże,stacje paliw w komplecie.Pozostały drogi i otoczenie ich.Polacy bez pracy,jazda w świat,bo ziemia pojdzie w obce ręce za długi ,między innymi za wybudowane drogi.Jeszcze trochę,a przestaniemy być wypłacalni,bo nie będzie czym spłacać.Nawet... rozwiń

Avatar
sda / 16 lutego 2015 o 09:39
0

Dwa miliardy? Zadzwońcie do tej Sawickiej z PO. Ona zna się na kręceniu lodów.

Avatar
polityk / 15 lutego 2015 o 23:35
0
Im więcej wydamy tym więcej zarobiły.
Avatar
Gość / 15 lutego 2015 o 22:32
0

Większość tego co wymieniacie nie ma sensu z punktu widzenia kierunku "rozwoju" kraju, który zakłada wzmacnianie ośrodków metropolitalnych kosztem prowincji. Priorytetem numer 1 powinno być najlepsze jak się tylko da połączenie Lublina ze stolicą: drogowe, kolejowe może za jakiś czas wróci lotnicze. Radom ani Zamość nie pociągną regionu w górę. Może już prędzej Rzeszów i VIa Baltica.

Avatar
Andrzej / 15 lutego 2015 o 22:31
0

a droga do Łęcznej kiedy bo teraz to jest ścieżka bez pobocza i jedna z najniebezpieczniejszych dróg w kraju ciągle tylko Świdnik, Lubartów, Kraśnik a reszta to co ...

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 12

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 38 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!