Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W wyborze imion w większości jesteśmy bardzo tradycyjni. Stąd w żłobkach i przedszkolach najwięcej małych Julii, Zuzann czy Zofii. Wśród chłopców nadal króluje Antoni, Jakub i Jan
Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza dramat na podstawie bestsellerowej powieści - Cudowny Chłopak. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Wieczorem w Lublinie i regionie sporo popadało. W nocy czeka nas silny wiatr. - Należy zachować ostrożność. Jeśli ktoś nie musi w tym czasie jechać samochodem, to powinien zostać w domu - radzi Grzegorz Kołodziej z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.
Nad Lubelszczyznę nadchodzą zawieje i zamiecie śnieżne - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Sporo śniegu spadło w nocy w woj. lubelskim. Jak informuje GDDKiA, drogi krajowe są czarne, ale kierowcy powinni zachować ostrożność
Około godziny 18 w Niedrzwicy Dużej kierowca opla corsy potrącił kobietę.
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 39-latki z gminy Spiczyn (pow. łęczyński).
Za nami kolejny finał i kolejny rekord publicznej zbiórki
Do Nasutowa, Krasienina oraz Żulina zaczną kursować po feriach autobusy lubelskiej komunikacji miejskiej. Na tym się nie skończy, bo podlubelskie gminy budują już przystanki, do których mogą być w przyszłości wydłużone trasy kolejnych linii autobusowych.
W młodzieżowych ośrodkach wychowawczych dochodzi do nieprawidłowości – alarmują kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli. Wśród wytkniętych błędów jest m.in. duża liczba ucieczek z ośrodka w Puławach.
Roboty pojawiły się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, a z nimi uczniowie szkół podstawowych razem z nauczycielami. Kilkanaście drużyn z całego regionu rywalizowało dziś w pierwszym we wschodniej Polsce turnieju robotyki – FIRST Lego League. Tematem zawodów była woda.
Co Gdzie Kiedy. Jedną z głównych kinowych premier nadchodzącego weekendu jest nafaszerowany akcją Pasażer, czyli kolejny sensacyjny hit duetu Liam Neeson - Jaume Collet-Serra. Ciekawą propozycją będzie też zabawne Pomniejszenie z Mattem Damonem. Sprawdź repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie.
Gdzie trafiają wypalone znicze i inne śmieci z cmentarzy? Nie zawsze do zakładu przetwarzania odpadów czy na wysypisko. Do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska coraz częściej zgłaszają się mieszkańcy różnych miejscowości, którzy zauważyli, że odpadki są przez duchownych zakopywane lub palone
Rozpoczął się sezon narciarski na Lubelszczyźnie. Część wyciągów jest już czynna, a kolejne zostaną otwarte w najbliższych dniach.
Prawdziwe trzęsienie ziemi w największych partiach opozycyjnych wywołało głosowanie nad obywatelskim projektem ustawy antyaborcyjnej komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”. Z Platformy Obywatelskiej wykluczono troje posłów, którzy zagłosowali przeciwko. Zapowiedziano też ukaranie tych, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu. Wśród nich jest trzech parlamentarzystów z województwa lubelskiego.
160 mkw. powierzchni, pięć pokoi i garaż – bezpłatne projekty takich domów wraz z działką za symboliczną złotówkę chce przekazywać Polskie Stronnictwo Ludowe górnikom ze Sląska, którzy zdecydują się tu przeprowadzić i podjąć pracę w Lubelskim Zagłębiu Węglowym
Blisko 300 wniosków i skarg związanych z tzw. zdarzeniami medycznymi trafiło w ciągu pięciu lat do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Lublinie. Najwięcej dotyczyło zakażeń oraz błędnej diagnozy i niewłaściwego leczenia w szpitalnych oddziałach ratunkowych, a także na chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii, ginekologii i położnictwa.
Dwaj przedsiębiorcy z gminy Niemce odpowiedzą za oszustwo. Zdaniem śledczych, wstrzykiwali w mięso roztwór wody z solą. Jednemu ze swoich klientów sprzedali ponad 40 ton „pompowanych” filetów z kurczaka.
Fundacja Perspektywy opublikowała ranking najlepszych liceów i techników. Już po raz 20. Jak wypadają szkoły z naszego regionu?
Nocami temperatura spada poniżej zera, więc właściciele ośrodków narciarskich w regionie zaczęli zaśnieżać stoki. Prawdopodobnie już dzisiaj będzie można szusować w Kazimierzu Dolnym
Na odcinku drogi 835 od Lublina do Piotrkowa już ruszyły prace – informuje nasz czytelnik, pan Michał. Gorzej jest na fragmencie Wysokie-Piotrków, który miał być oddany do końca minionego roku. Będzie skończony dopiero wiosną.
Prawie 1200 skontrolowanych pojazdów i ponad 780 nałożonych mandatów karnych, to efekt działań policjantów na drogach Lubelszczyzny podczas ostatniej akcji „Prędkość".
33-latek okradł sąsiada. By odwrócić od siebie uwagę śledczych upozorował włamanie do swojego garażu.
„Bóg jest dla wszystkich” – to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który w sobotę przeszedł ulicami 644 miast i miejscowości
Karp z wędzarni czy krewetki z pieca? Gulaszowa czy soczyste zawijańce janowickie? A może świetna zupa rybna? Wśród smakołyków, które polecamy są słynne cynaderki, podlaskie kartacze, flaki po zamojsku, polędwiczka z dorsza podwędzana na drzewie śliwkowym i żur na kiszonych rydzach. Jak zawsze nasz ranking jest subiektywny, a najciekawsze naszym zdaniem restauracje w regionie przedstawiamy w porządku alfabetycznym.