Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

10 stycznia 2018 r.
8:05

Ranking Perspektywy 2018. Które liceum i technikum w woj. lubelskim jest najlepsze?

Autor: Zdjęcie autora opr. dudi
0 8 A A
Ranking Perspektywy 2018: Które liceum jest najlepsze?
Ranking Perspektywy 2018: Które liceum jest najlepsze?

Fundacja Perspektywy opublikowała ranking najlepszych liceów i techników. Już po raz 20. Jak wypadają szkoły z naszego regionu?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Licea w Lublinie i regionie

Wsród liceów w Lublinie najlepiej wypadło Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego, które w tym roku przejęło rolę regionalnego lidera (wcześniej był nim "Staszic"). W krajowym rankingu jest na 25 miejscu.

Na drugim miejscu wśród naszych szkół jest właśnie I LO. im. Stanisława Staszica, które w rankingu głównym zajęło 31 lokatę (rok wcześniej 41). Miejsce trzecie? Prywatne LO im. Królowej Jadwigi (48 miejsce w rankingu głównym).

Wśród szkół poza Lublinem najlepiej wypada I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu. Zajęło 5 miejsce w rankingu regionalnym i 74 w krajowym.

Technika w Lublinie i regionie

Wśród techników liderem w regionie pozostaje Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r, które może pochwalić się również bardzo wysoką pozycją w rankingu głównym - 3 miejsce.

Drugie jest Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w ZS nr 5 w Lublinie. W rankingu głównym zajęło 12 miejsce

Trzecią lokatę zajmuje Technikum Budowlano-Geodezyjne w PSBiG w Lublinie. Miejsce w rankingu głównym? 47.

Najlepsze w kraju

W kraju najlepsze jest XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szecina. Drugie Liceum Akademickie UMK w Toruniu, a trzecie XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy

Ranking

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Najlepsze licea 2018 - woj. lubelskie

1. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego, Lublin

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, Lublin

3. Prywatne LO im. Królowej Jadwigi, Lublin

4. III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, Lublin

5. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej, Zamość

6. XXI LO im. św. Stanisława Kostki, Lublin

7. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego, Lublin

8. I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego, Biała Podlaska

9. Ogólnokszt. Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury, Dęblin

10. Międzynarodowe LO "Paderewski", Lublin

PEŁNY RANKING

Najlepsze technika 2018 - woj. lubelskie

1. Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r., Lublin

2. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w ZS nr 5, Lublin

3. Technikum Budowlano-Geodezyjne w PSBiG, Lublin

4. Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Wł. St. Reymonta, Łuków

5. Technikum Chemiczne w ZSChiPS, Lublin

6. Technikum nr 4 w ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie, Puławy

7. Tech. Zaw. w ZS nr 2 im. Księcia P.K. Sanguszki, Lubartów

8. Technikum Ekonomiczne w ZSE im. A. i J. Vetterów, Lublin

9. Technikum Leśne w ZS Leśnych, Biłgoraj

10. Technikum w ZS im. A. Naruszewicza, Janów Podlaski

PEŁNY RANKING

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018

1. XIII Liceum Ogólnokształcące, Szczecin

2. Liceum Akademickie UMK, Toruń

3. XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica, Warszawa

4. V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego, Kraków

5. III LO z Oddz. Dwujęz. im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia

6. LO nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław

7. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej, Wrocław

8. II LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Batorego, Warszawa

9. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV, Warszawa

10. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Warszawa

 

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 08:18
+2
PADEREWSKI nie jest w Dęblinie, tylko w LUBLINIE!!! Poprawcie...
Avatar
adad / 4 marca 2018 o 20:09
+1
to magnoliowa na zdjęciu
Avatar
gosc / 10 stycznia 2018 o 18:47
+1
Przecież to nie jest zdjęcie z ZSEL Lublin.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 17:26
+1
Zdjęcie zrobione kilka lat temu, a panom redaktorom nie chciało się pofatygować do szkoły  i zrobić aktualne zdjęcie po remoncie.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 12:27
+1
Ja zapisałbym się do liceum, po którym opanowałbym dwa języki obce biegle. Nauczony byłbym logicznego myślenia i mógłbym skupić się tylko na przedmiotach, które będą mi przydatne. W II LO w Chełmie miałem możliwość skorzystania z namiastki tej wolności wyboru. W ostatniej klasie mogłem zrezygnować z biologii, chemii, geografii i historii, na rzecz fizyki, matematyki oraz jęz. niemieckiego. Bardzo to pomogło w późniejssej nauce na politechnice. Z matematykiem przerobiliśmy Analizę Matematyczną cz. 1 Krysickiego?! Liczyliśmy całki, pochodne w pamięci. Niestety nauczycieli fascynatów nie ma zbyt wielu. Z fizyki przejęła nas dyrektorka, bo wielki działacz Solidarności nie nauczył nas nawet obliczeń na wektorach. W rok powtorzyliśmy cały materiał, a dodatkowo 2godz. w tygodniu brałem korepetycje. Trzeba przyznać II LO oferowało dla mat.-fiz. zerowy poziom z fizyki. Szkoda, że dyrekcja obudzila się w ostatnim roku nauki :( Nauka językow obcych w tej szkole? Można pominąć milczeniem. Gdyby nie korepetycje, no cóż. W każdym razie Amerykanie, ktorzy mieli nas uczyć... sami nauczyli się polskiego. A my mamy poziom Petru & Tuska. Wcale mnie nie dziwi niski poziom chełmskich szkół. Chociaż wyszło paru prawników, lekarzy i inżynierów. Nawet dyrektorów. Ale to zasługa korepetytorów. Poza wspomnianym matematykiem. Nieźle nas wyćwiczył ;)
Ja zapisałbym się do liceum, po którym opanowałbym dwa języki obce biegle. Nauczony byłbym logicznego myślenia i mógłbym skupić się tylko na przedmiotach, które będą mi przydatne. W II LO w Chełmie miałem możliwość skorzystania z namiastki tej wolności wyboru. W ostatniej klasie mogłem zrezygnować z biologii, chemii, geografii i historii, na rzecz fizyki, matematyki oraz jęz. niemieckiego. Bardzo to pomogło w późniejssej nauce na politechnice. Z matematykiem przerobiliśmy Analizę Matematyczną cz. 1 Krysickiego?! Liczyliśmy całki, pochodne w ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 10:58
+1
a gdzie szkoly z Janowa ? jesoooooooo nawet w 500 nie ma porytowego wzgorza
Avatar
qweert / 10 stycznia 2018 o 09:38
+1
Ranking „naciągany” jak zwykle, nie wierze w wysoki poziom szkół prywatnych.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 08:57
+1
A gdzie szkoły z Kraśnika?Co jest panie starosto?
Avatar
adad / 4 marca 2018 o 20:09
+1
to magnoliowa na zdjęciu
Avatar
gosc / 10 stycznia 2018 o 18:47
+1
Przecież to nie jest zdjęcie z ZSEL Lublin.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 17:26
+1
Zdjęcie zrobione kilka lat temu, a panom redaktorom nie chciało się pofatygować do szkoły  i zrobić aktualne zdjęcie po remoncie.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 12:27
+1
Ja zapisałbym się do liceum, po którym opanowałbym dwa języki obce biegle. Nauczony byłbym logicznego myślenia i mógłbym skupić się tylko na przedmiotach, które będą mi przydatne. W II LO w Chełmie miałem możliwość skorzystania z namiastki tej wolności wyboru. W ostatniej klasie mogłem zrezygnować z biologii, chemii, geografii i historii, na rzecz fizyki, matematyki oraz jęz. niemieckiego. Bardzo to pomogło w późniejssej nauce na politechnice. Z matematykiem przerobiliśmy Analizę Matematyczną cz. 1 Krysickiego?! Liczyliśmy całki, pochodne w pamięci. Niestety nauczycieli fascynatów nie ma zbyt wielu. Z fizyki przejęła nas dyrektorka, bo wielki działacz Solidarności nie nauczył nas nawet obliczeń na wektorach. W rok powtorzyliśmy cały materiał, a dodatkowo 2godz. w tygodniu brałem korepetycje. Trzeba przyznać II LO oferowało dla mat.-fiz. zerowy poziom z fizyki. Szkoda, że dyrekcja obudzila się w ostatnim roku nauki :( Nauka językow obcych w tej szkole? Można pominąć milczeniem. Gdyby nie korepetycje, no cóż. W każdym razie Amerykanie, ktorzy mieli nas uczyć... sami nauczyli się polskiego. A my mamy poziom Petru & Tuska. Wcale mnie nie dziwi niski poziom chełmskich szkół. Chociaż wyszło paru prawników, lekarzy i inżynierów. Nawet dyrektorów. Ale to zasługa korepetytorów. Poza wspomnianym matematykiem. Nieźle nas wyćwiczył ;)
Ja zapisałbym się do liceum, po którym opanowałbym dwa języki obce biegle. Nauczony byłbym logicznego myślenia i mógłbym skupić się tylko na przedmiotach, które będą mi przydatne. W II LO w Chełmie miałem możliwość skorzystania z namiastki tej wolności wyboru. W ostatniej klasie mogłem zrezygnować z biologii, chemii, geografii i historii, na rzecz fizyki, matematyki oraz jęz. niemieckiego. Bardzo to pomogło w późniejssej nauce na politechnice. Z matematykiem przerobiliśmy Analizę Matematyczną cz. 1 Krysickiego?! Liczyliśmy całki, pochodne w ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 10:58
+1
a gdzie szkoly z Janowa ? jesoooooooo nawet w 500 nie ma porytowego wzgorza
Avatar
qweert / 10 stycznia 2018 o 09:38
+1
Ranking „naciągany” jak zwykle, nie wierze w wysoki poziom szkół prywatnych.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 08:57
+1
A gdzie szkoły z Kraśnika?Co jest panie starosto?
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 08:18
+2
PADEREWSKI nie jest w Dęblinie, tylko w LUBLINIE!!! Poprawcie...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie pozwolił się wyprzedzić, doszło do wypadku? Policja szuka świadków

Nie pozwolił się wyprzedzić, doszło do wypadku? Policja szuka świadków 0 0

Świdniccy policjanci proszą o pomoc kierowców, którzy byli świadkami niedzielnego wypadku w Dorohuczy lub posiadają kamerę samochodową i jechały drogą krajową nr 12 Chełm - Lublin między godz. 9 a 11

Zamieszki po śmierci 21-latka zastrzelonego przez policjanta w Koninie. Policjanci użyli gazu i broni gładko lufowej
film

Zamieszki po śmierci 21-latka zastrzelonego przez policjanta w Koninie. Policjanci użyli gazu i broni gładko lufowej 0 0

Konin (woj. wielkopolskie). Siedem osób w tym cztery nieletnie zostały zatrzymane po demonstracji przed komendą policji w Koninie. Kilkadziesiąt osób zgromadziło się tam w związku ze śmiercią 21-letniego mężczyzny, zastrzelonego przez policjanta.

Strefa Eksperta w Puławach: Zbigniew Kołba i Edyta Daniluk
19 listopada 2019, 17:00

Strefa Eksperta w Puławach: Zbigniew Kołba i Edyta Daniluk 0 0

Specjalista od krioterapii Zbigniew Kołba oraz psycholog i trener biznesu Edyta Daniluk będą gośćmi najbliższych spotkań w ramach cyklu Strefa Eksperta w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a). Wydarzenia odbędą się 19 i 20 listopada o godz. 17.

Strzał w dziesiątkę czy "wtopa roku"? Rebel Whopper nie dla wegetarian

Strzał w dziesiątkę czy "wtopa roku"? Rebel Whopper nie dla wegetarian 0 4

- Nikogo nie okłamujemy, nikogo nie wprowadzamy w błąd - zapewniają PR-owcy Burger King Polska po tym, jak posypał się na nich grad negatywnych komentarzy. - Od początku zaznaczamy, że Rebel Whopper nie może być określony jako stricte wegetariański - tłumaczą.

MKS Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska z kolejnymi ligowymi wygranymi

MKS Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska z kolejnymi ligowymi wygranymi 0 0

MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły Płock. W derbach regionu AZS AWF Biała Podlaska zwyciężył Azoty II Puławy

Lublin: Policja zatrzymała 43-letniego przedsiębiorcę. Grozi mu 10 lat więzienia
galeria
film

Lublin: Policja zatrzymała 43-letniego przedsiębiorcę. Grozi mu 10 lat więzienia 5 3

Policjanci z Lublina zatrzymali przedsiębiorcę, podejrzanego o wyłudzenie 2,5 mln zł unijnej dotacji. Firma Rafała M. działa w branży recyklingu odpadów. Dotacja miała być przeznaczona na zakup nowoczesnych maszyn.

8-latek wybiegł za pieskiem i zaginął. Szukali go wszyscy policjanci w mieście

8-latek wybiegł za pieskiem i zaginął. Szukali go wszyscy policjanci w mieście 20 7

Ponad 70 policjantów, strażacy, funkcjonariusze Straży Leśnej i Straży Ochrony Kolei poszukiwali w sobotę po południu 8-latka z Łukowa

Ponad 140 filmów do zobaczenia na Lubelskim Festiwalu Filmowym (program)
22 listopada 2019, 17:00

Ponad 140 filmów do zobaczenia na Lubelskim Festiwalu Filmowym (program) 0 0

Przed nami 13. edycja Lubelskiego Festiwalu Filmowego, który w tym roku zostanie zorganizowany w dniach 22-30 listopada. W programie pokazy ponad 140 filmów, warsztaty, koncerty, spotkania i wiele więcej.

Znęcała się nad mężem. Grozi jej 5 lat więzienia

Znęcała się nad mężem. Grozi jej 5 lat więzienia 12 4

49-letnia mieszkanka gminy Spiczyn usłyszała zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoim mężem

Unia Białopole, czyli mistrzowie defensywy

Unia Białopole, czyli mistrzowie defensywy 0 1

Zespół z Białopola będzie do rundy rewanżowej liderem rozgrywek. Mistrz jesieni może pochwalić się imponującym wynikiem: w 13 spotkaniach dał sobie strzelić zaledwie trzy gole

Lubelskie: Tragiczny wypadek w lesie. Znaleziono zwłoki 71-latka

Lubelskie: Tragiczny wypadek w lesie. Znaleziono zwłoki 71-latka 0 0

71-latek został przygnieciony przez ciągnik i zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Policjanci z biłgorajskiej komendy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia): Cały czas mam w głowie wspinanie

Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia): Cały czas mam w głowie wspinanie 0 1

ROZMOWA z Aleksandrą Mirosław z KW Kotłownia Lublin, mistrzynią świata we wspinaczce sportowej na czas

Nowa droga jest, chodnika nie zbudowano. Mieszkańcy: Czujemy się oszukani
film

Nowa droga jest, chodnika nie zbudowano. Mieszkańcy: Czujemy się oszukani 4 14

Na wybudowanie chodnika mieszkańcy czekają od lat. Myśleli, że powstanie on teraz, przy okazji przebudowy drogi. Ale przeliczyli się. Remont się kończy, a oni muszą chodzić niebezpiecznym poboczem przy ruchliwej szosie.

Łęczna: Nowe progi zwalniające już są, a burmistrz zapowiada kolejne

Łęczna: Nowe progi zwalniające już są, a burmistrz zapowiada kolejne 0 3

Na ulicy Bogdanowicza w Łęcznej zamontowano dwa progi zwalniające. Burmistrz zapowiada montaż kolejnych. Ma to poprawić bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej w liczbach

Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej w liczbach 0 0

Gryf Gmina Zamość mistrzem jesieni! Drużyna trenera Romana Blonki przez pierwszą część sezonu przeszła jak burza notując serię 13 meczów bez porażki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!