Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 stycznia 2018 r.
12:27

Po skargach zrobili wykop, sygnały się potwierdziły. To nie pierwsza taka sprawa

0 28 A A
Wykop w miejscowości Krasienin-Kolonia w gminie Niemce
Wykop w miejscowości Krasienin-Kolonia w gminie Niemce

Gdzie trafiają wypalone znicze i inne śmieci z cmentarzy? Nie zawsze do zakładu przetwarzania odpadów czy na wysypisko. Do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska coraz częściej zgłaszają się mieszkańcy różnych miejscowości, którzy zauważyli, że odpadki są przez duchownych zakopywane lub palone

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Krasienin-Kolonia w gminie Niemce. Za zabytkowym dworkiem koparka Zarządu Gospodarki Komunalnej w Niemcach robi trzy głębokie na 2 metry wykopy. W każdym z nich widać śmieci. To znicze, wieńce i zwykłe odpady komunalne (na zdjęciu).

– Na wywożenie śmieci na naszą działkę na pewno nie było żadnego przyzwolenia – mówi stanowczo Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce (powiat lubelski).

Kontrolę przeprowadził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie.

– Nie wiemy od kiedy te śmieci były na tej działce zakopywane, ani ile ich jest – mówi Grzegorz Uliński, kierownik Wydziału Inspekcji WIOŚ w Lublinie. – Ich ilość będzie można oszacować dopiero kiedy odpady zostaną z działki wywiezione. W tej chwili najważniejsze jest to aby te trafiły na składowisko – podkreśla.

Pobliskim cmentarzem zarządza parafia, ale nikt księdza za rękę nie złapał. Dlatego usunięciem śmieci z gminnej działki zajmą się gminne służby.

– Komu i jak udowodnimy, że zakopywał śmieci? – pyta wójt Urbaś. – Działka jest nasza, więc jako właściciel i gospodarz terenu czujemy się w obowiązku to uporządkować. Obecny proboszcz jest od niedawna, wcześniej był inny, który już nie żyje. Włożyć kij w mrowisko, to mrówki go na pewno oblezą. A ja tym kijem nie chciałbym być.

Z proboszczem parafii nie udało nam się wczoraj skontaktować. W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy zajmowaliśmy się tą sprawą, duchowny przyznał, że nie miał podpisanej umowy na wywóz i zagospodarowanie odpadów. O tym, jak śmieci trafiły z cmentarza na gminną działkę, rozmawiać nie chciał.

To nie pierwsza taka sprawa. O tym, że zarządcy cmentarzy śmieci zakopują lub palą, odpowiednie służby najczęściej informują zbulwersowani tym faktem mieszkańcy.

– W ostatnim półroczu wpłynęło do nas pięć tego typu interwencji – przyznaje Grzegorz Uliński, kierownik Wydziału Inspekcji WIOŚ w Lublinie. – Jednak tylko w przypadku Krasienina-Kolonii mieliśmy do czynienia z zakopywaniem odpadów na gminnej działce. Inne zgłoszenia np. to z ostatniego miesiąca dotyczące śmieci zakopywanych na cmentarzu w Krzczonowie (powiat lubelski-red.) skierowaliśmy do tamtejszego urzędu gminy.

– Pismo z WIOŚ w Lublinie trafiło do nas w środę, więc nie zdążyliśmy jeszcze wszcząć procedury – mówi Katarzyna Bryda, wójt gminy Krzczonów. – Zgłoszenie dotyczące odpadów cmentarnych będziemy oczywiście sprawdzać. Póki co nie wiemy jaki jest stan faktyczny. Nie mamy też żadnego potwierdzenia, że śmieci rzeczywiście są zakopywane.

Ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej

Nie mieliśmy żadnych sygnałów dotyczących niewłaściwego zagospodarowania odpadów cmentarnych. Gdyby takie zgłoszenia wpłynęły, kuria podjęłaby działania sprawdzające ich zasadność. Wymagamy też od proboszczów, aby posiadali umowy na wywóz odpadów z firmą, która wykonuje takie usługi. Każdy proboszcz jest duszpasterzem i zarządcą parafii mianowanym przez swojego biskupa. Gospodarność i sprawne zarządzanie to wymogi stawiane kandydatom na ten urząd. Proboszcz zarządzający cmentarzem podlega przepisom państwowym. Jeśli doszło do nieprawidłowości, poniesie konsekwencje prawne jak każda inna osoba.

Quiz: Czy zdałbyś egzamin gimnazjalny z angielskiego? Przekonajmy się!

Czy zdałbyś egzamin gimnazjalny z angielskiego? Przekonajmy się!

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 13:41
0
Bóg ich opuścił czy co...?! Co za prymitywizm w tych krętactwach! Wstyd panowie!
Avatar
jasiek / 15 stycznia 2018 o 21:33
0
O czym tu mowa jak radny wraz z soltysem brali czynny udział w wywożeniu śmieci za pałac / ksiądz za kazdym razem dziękował im z ambony/,o tym procederze widzieli wszyscy - wójt,ksiądz,radni i sołtysi a teraz winnych nie ma.Oj kłamać to oni potrfią. Wyczyny wójta i księdza należy zglosić do prokuratury i może on zrobiw końcu z tymi panami porządek.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 08:56
0
Jak to możliwe by wójt nie wiedział o zakopywaniu śmieci?! To na gminie ciąży obowiązek wywozu i wyegzekwowania opłat z tego tytułu. Zapewne od lat gmina oszczędza dając przyzwolenie księdzu na kontynuację tego procederu. Dziwi mnie bardzo postawa proboszcza bo o niewiedzy nie może być mowy,że nie zakończył tych praktyk wraz z przyjściem na parafię.Dzisiaj niech wójt zapłaci, a ksiądz niech "przyjdzie po rozum do głowy" i nie daje się wikłać w brudne interesy.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2018 o 17:19
0
Tak się patrząc na to wszystko z przykrością trzeba stwierdzić, że nasz Wójt to śmieciarz skoro nie potrafi działek gminnych utrzymać w czystości i udaje, że nic nie wiedział. Jeśli nie wie co się dzieje na własnym podwórku może należy go zmienić, a przyjdzie taki co się będzie interesował wszystkim a nie tylko własnym nosem. Tyle tego dobrego. Ludzie ogarnijcie się w końcu, następna kadencja jest już przegrana KU dalej będzie wójtem, gdyż nie ma godnego kandydata, który by go pokonał. Robi wszystko aby dalej niepodzielnie rządzić. Pomimo iż PSL jest obecnie w odwrocie, a na polskiej wsi rządzi PIS w gminie Niemce dalej będzie rządzić PSL. Kto by chciał przyjść do gminy gdzie jest ponad 30 mln zadłużenie podczas gdy jeszcze 8 lat temu było na plusie. Aby zmienić Wójta należy mu wyciągnąć najczarniejsze brudy, tak aby o nim było głośno z tej złej strony. W gminie Niemce nie ma czegoś takiego najwidoczniej wszystkim pasuje obecna władza.
Tak się patrząc na to wszystko z przykrością trzeba stwierdzić, że nasz Wójt to śmieciarz skoro nie potrafi działek gminnych utrzymać w czystości i udaje, że nic nie wiedział. Jeśli nie wie co się dzieje na własnym podwórku może należy go zmienić, a przyjdzie taki co się będzie interesował wszystkim a nie tylko własnym nosem. Tyle tego dobrego. Ludzie ogarnijcie się w końcu, następna kadencja jest już przegrana KU dalej będzie wójtem, gdyż nie ma godnego kandydata, który by go pokonał. Robi wszystko aby dalej niepodzielnie rządzić. Pomimo... rozwiń
Avatar
jasiek / 13 stycznia 2018 o 20:19
0
Jak wójt nie wiedział ,że śmieci cmętarne zakopywane są za palacem - śmiech przecież sam dawał ciągniki z przyczepami i ławowarkę ,które wywoziły śmieci w doły . To wszystko odbywało się przy pełnej aprobacie; wójta,księdza,radnych ,sołysów i dyrektora zakładu komunalnego w Niemcach. A teraz winnych brak. Może w końcu tą śmierdzącą sprawą zajmie się prokurator i policja a nie z naszych podatków wójt zrobi kolejny dar księdzu/utylizacja śmieci/- kto zawinił powinien ponieść karę cały czasmam na myśli księdza i wójta- WSTYD PANOWIE.
Avatar
Halina / 13 stycznia 2018 o 19:38
0
Jak secim nie wiedzial  o wywozeniu smieci z cmetarza w Krasieninie na gmina dzialke przeciez parafia nie podpisala umowy na wywoz smieci juz Pan Wojt wypowiadal sie na ten temat na lamach prasy i powiedzial ze juz posprzatal smieci czyli klamal teraz znow bedzie sprzatal smieci czyli was ludzie klamal i dalej klamie zreszta nie tylko Wojt klamie ale i wielcy nasi  radni klamia ale niedlugo wybory wiec. TRZEBA SCIEMNIAC ZEBY GLOSOWAC NA NICH A ONI I TAK NIC DOBREGO DLA NAS NIE ROBIA TYLKO KLAMIA???!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 09:42
0
Wójcie, wójcie, ręce mi opadają. To mogę jako mieszkaniec tej gminy BEZKARNIE zakopywać, co mi się podoba na ziemi należącej do gminy? Łamane jest prawo i ty z urzędu powinieneś jako gospodarz terenu zgłosić do prokuratury. Jak nie, to będziesz sam panie wójcie pociągnięty do odpowiedzialności.
Avatar
jasiek / 12 stycznia 2018 o 21:37
0
Śmieci za pałac nie wywoził sam kościelny ,wywozili też sługusi księdza i wójta kogo mam na myśli wszyscy dobrze wiemy w szczegolności mieszkańcy KRASIENINA IOKOLIC .BYLIŚCIE panowie bezkarni ,nie do ruszenia ale to już przeszlość teraz przyjdzie czas zaplacić za swoją butę i arogancje.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 20:48
0
To bardzo nieładnie ze strony księdza przecież on wie kto te śmieci zakopywał, natomiast panu wójtowi zwyczajnie brak odwagi do podjęcia działań w stosunku do księdza proboszcza, to się nazywa układem lokalnym, wszyscy wiedzą kto i nikt nic nie wie, trzeba odprawić mszę za miasto Arras czyt. Krasienin
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 19:13
0
Nareszcie ktoś napisał prawdę może w końcu skończy się układ pomiędzy wójtem a plebanem . A niebawem wybory i kto będzie agitował owieczki aby głosowały na obecnego wójta. Świetny artykuł gratuluję pomysłu i odwagi.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 13:41
0
Bóg ich opuścił czy co...?! Co za prymitywizm w tych krętactwach! Wstyd panowie!
Avatar
jasiek / 15 stycznia 2018 o 21:33
0
O czym tu mowa jak radny wraz z soltysem brali czynny udział w wywożeniu śmieci za pałac / ksiądz za kazdym razem dziękował im z ambony/,o tym procederze widzieli wszyscy - wójt,ksiądz,radni i sołtysi a teraz winnych nie ma.Oj kłamać to oni potrfią. Wyczyny wójta i księdza należy zglosić do prokuratury i może on zrobiw końcu z tymi panami porządek.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 08:56
0
Jak to możliwe by wójt nie wiedział o zakopywaniu śmieci?! To na gminie ciąży obowiązek wywozu i wyegzekwowania opłat z tego tytułu. Zapewne od lat gmina oszczędza dając przyzwolenie księdzu na kontynuację tego procederu. Dziwi mnie bardzo postawa proboszcza bo o niewiedzy nie może być mowy,że nie zakończył tych praktyk wraz z przyjściem na parafię.Dzisiaj niech wójt zapłaci, a ksiądz niech "przyjdzie po rozum do głowy" i nie daje się wikłać w brudne interesy.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2018 o 17:19
0
Tak się patrząc na to wszystko z przykrością trzeba stwierdzić, że nasz Wójt to śmieciarz skoro nie potrafi działek gminnych utrzymać w czystości i udaje, że nic nie wiedział. Jeśli nie wie co się dzieje na własnym podwórku może należy go zmienić, a przyjdzie taki co się będzie interesował wszystkim a nie tylko własnym nosem. Tyle tego dobrego. Ludzie ogarnijcie się w końcu, następna kadencja jest już przegrana KU dalej będzie wójtem, gdyż nie ma godnego kandydata, który by go pokonał. Robi wszystko aby dalej niepodzielnie rządzić. Pomimo iż PSL jest obecnie w odwrocie, a na polskiej wsi rządzi PIS w gminie Niemce dalej będzie rządzić PSL. Kto by chciał przyjść do gminy gdzie jest ponad 30 mln zadłużenie podczas gdy jeszcze 8 lat temu było na plusie. Aby zmienić Wójta należy mu wyciągnąć najczarniejsze brudy, tak aby o nim było głośno z tej złej strony. W gminie Niemce nie ma czegoś takiego najwidoczniej wszystkim pasuje obecna władza.
Tak się patrząc na to wszystko z przykrością trzeba stwierdzić, że nasz Wójt to śmieciarz skoro nie potrafi działek gminnych utrzymać w czystości i udaje, że nic nie wiedział. Jeśli nie wie co się dzieje na własnym podwórku może należy go zmienić, a przyjdzie taki co się będzie interesował wszystkim a nie tylko własnym nosem. Tyle tego dobrego. Ludzie ogarnijcie się w końcu, następna kadencja jest już przegrana KU dalej będzie wójtem, gdyż nie ma godnego kandydata, który by go pokonał. Robi wszystko aby dalej niepodzielnie rządzić. Pomimo... rozwiń
Avatar
jasiek / 13 stycznia 2018 o 20:19
0
Jak wójt nie wiedział ,że śmieci cmętarne zakopywane są za palacem - śmiech przecież sam dawał ciągniki z przyczepami i ławowarkę ,które wywoziły śmieci w doły . To wszystko odbywało się przy pełnej aprobacie; wójta,księdza,radnych ,sołysów i dyrektora zakładu komunalnego w Niemcach. A teraz winnych brak. Może w końcu tą śmierdzącą sprawą zajmie się prokurator i policja a nie z naszych podatków wójt zrobi kolejny dar księdzu/utylizacja śmieci/- kto zawinił powinien ponieść karę cały czasmam na myśli księdza i wójta- WSTYD PANOWIE.
Avatar
Halina / 13 stycznia 2018 o 19:38
0
Jak secim nie wiedzial  o wywozeniu smieci z cmetarza w Krasieninie na gmina dzialke przeciez parafia nie podpisala umowy na wywoz smieci juz Pan Wojt wypowiadal sie na ten temat na lamach prasy i powiedzial ze juz posprzatal smieci czyli klamal teraz znow bedzie sprzatal smieci czyli was ludzie klamal i dalej klamie zreszta nie tylko Wojt klamie ale i wielcy nasi  radni klamia ale niedlugo wybory wiec. TRZEBA SCIEMNIAC ZEBY GLOSOWAC NA NICH A ONI I TAK NIC DOBREGO DLA NAS NIE ROBIA TYLKO KLAMIA???!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 09:42
0
Wójcie, wójcie, ręce mi opadają. To mogę jako mieszkaniec tej gminy BEZKARNIE zakopywać, co mi się podoba na ziemi należącej do gminy? Łamane jest prawo i ty z urzędu powinieneś jako gospodarz terenu zgłosić do prokuratury. Jak nie, to będziesz sam panie wójcie pociągnięty do odpowiedzialności.
Avatar
jasiek / 12 stycznia 2018 o 21:37
0
Śmieci za pałac nie wywoził sam kościelny ,wywozili też sługusi księdza i wójta kogo mam na myśli wszyscy dobrze wiemy w szczegolności mieszkańcy KRASIENINA IOKOLIC .BYLIŚCIE panowie bezkarni ,nie do ruszenia ale to już przeszlość teraz przyjdzie czas zaplacić za swoją butę i arogancje.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 20:48
0
To bardzo nieładnie ze strony księdza przecież on wie kto te śmieci zakopywał, natomiast panu wójtowi zwyczajnie brak odwagi do podjęcia działań w stosunku do księdza proboszcza, to się nazywa układem lokalnym, wszyscy wiedzą kto i nikt nic nie wie, trzeba odprawić mszę za miasto Arras czyt. Krasienin
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 19:13
0
Nareszcie ktoś napisał prawdę może w końcu skończy się układ pomiędzy wójtem a plebanem . A niebawem wybory i kto będzie agitował owieczki aby głosowały na obecnego wójta. Świetny artykuł gratuluję pomysłu i odwagi.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 2 0

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 9 6

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 13 9

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 3

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.