Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 września 2008 r.
22:47
Edytuj ten wpis

Albo dzieciaki, albo mieszkanie

0 5 A A

Po miesiącach poszukiwań, kilkuset wykonanych telefonach siedmioosobowa rodzina nadal nie ma swojego mieszkania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Już nie wiem, co mam robić - mówi pan Jan, ojciec piątki dzieci. - Wszędzie, gdzie nas kierują, spotyka nas rozczarowanie.

Za każdym razem powodem odmów jest… liczna rodzina. - Mieliśmy ostatnio trzy propozycje - mówi pan Jan. - W pierwszym przypadku właściciele rozmyślili się w ostatniej chwili. Powód? Taki jak zwykle.

Mogli też zamieszkać w mieszkaniu po... melinie. Na start musieliby wyłożyć przynajmniej 20 tysięcy zł na remont. Kolejna propozycja to mieszkanie
w Rudce koło Niemiec.

Tam mogliby się wprowadzić, ale w tamtym mieszkaniu ktoś już jest. Okazało się,
że nie zamierza się wyprowadzić.

Przypomnijmy. Pan Jan, razem z żoną i dziećmi tuła się po rodzinie
i znajomych. Mieszkali w hoteliku przy dworcu PKS. Jedną noc rodzina musiała spędzić w autobusie, którym jeździ głowa rodziny. Teraz mieszkają u pana Krzysztofa z Lublina.

- Mężczyzna przyjął nas za darmo. Oddał nam duży pokój, a sam spał w kuchni.
Teraz wyjechał na szkolenie, ale jak wróci, będziemy musieli się wyprowadzić. Przecież nie będziemy człowiekowi na głowie siedzieć. Chciałbym mu bardzo podziękować za bezinteresowną pomoc.

Rodzinę stać na wynajęcie mieszkania, jeśli kwota czynszu wraz z opłatami
nie przekroczy 1,2 tys. zł.

(tom)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ziuta / 24 września 2008 o 16:05
0
Opłaty 1200zł A ZA co ta rodzina bedzie żyć ZA CO ubierze dzieci ZA Co zapłaci za przejazdy- MOPR im pomoże.....................bo są biedni a mieszkanie socjalne kłuje i stoi wolne -LUDZIE na takie mieszkania czekają LATAMI i z podziękowaniem by je przyjeli i nie grymaśili -jest Te rodzinie za dobrze i widocznie nie jest wtakiej potrzebie jak opisuje Dziennik.
Avatar
ewula / 24 września 2008 o 15:51
0
DO redaktora {tom}: Szanowny Panie mieszkam na Grygowej już pare lat ,wychowuję sama troje dzieci: dwoje studiuje a trzecie jest w klasie maturalnej i nie ma z nimi żadnego problemu ani dzielnica,ulica i środowisko nie wpłynie na dzieci jeżeli wyniosą z DOMU dobry przykład i zostaną im wpojone podstawowe wartości i zasady. A tak na marginesie: patologia istnieje wszędzie czy to Czechów,Czuby,LSM i inne dzielnice więc nie widzę problemu aby Ta rodzina zamieszkała tutaj gdzie dostała mieszkanie socjalne. Z poważaniem mieszkanka z ulicy Grygowej.
Avatar
babcia / 24 września 2008 o 15:26
0
Przecież TA RODZINA dostała mieszkanie na Grygowej i nie widzę żadnego problemu BY tam zamieszkała.Mają też tam meldunek-jaki problem?????????? TOWARZYSTWO NIE {ODPOWIADA A może mieszkanie jest zamałe???????????????????/ w LOKALU SOCJALNYM tj. na Grygowej mają dobre warunki aby przemieszkać zimę i dzieci miały normalne warunki do nauki{jest łazienka,ubikacja,centralne ogrzewanie i czynsz ok.200zł w przypadku Tej rodziny} ALE IM SIE MARZY CO INNEGO!!!!! JAK DO TEJ pory śledząc artykuły to liczą NA pomoc ludzką a z siebie nie dają NIC jak można z dziećmi mieszkać gdzie popadnie?????????? Uważam że TO JEST CZYSTE żebractwo i BAZOWANIE NA NAIWNOSCI ludzkiej.JEZELI W DOMU JEST DOBRY przykład i wpojone dzieciom zasady TO ZADNA dzielnica,ulica ich nie zmieni. A tak to na marginesie : stać tą rodzinę na zapłacenie za stancję,dojazdy dzieci do szkoły-a"żebrali o węgiel" OCZYWISCIE LUDZIE NAIWNI IM POMOGA!!!!!!!! WEZCIE to sobie pod rozwagę SZANOWNI CZYTELNICY
Przecież TA RODZINA dostała mieszkanie na Grygowej i nie widzę żadnego problemu BY tam zamieszkała.Mają też tam meldunek-jaki problem?????????? TOWARZYSTWO NIE {ODPOWIADA A może mieszkanie jest zamałe???????????????????/ w LOKALU SOCJALNYM tj. na Grygowej mają dobre warunki aby przemieszkać zimę i dzieci miały normalne warunki do nauki{jest łazienka,ubikacja,centralne ogrzewanie i czynsz ok.200zł w przypadku Tej rodziny} ALE IM SIE MARZY CO INNEGO!!!!! JAK DO TEJ pory śledząc artykuły to liczą NA pomoc ludzką a z siebie n... rozwiń
Avatar
miasteczko_bp / 24 września 2008 o 15:14
0
przypominam, że myśli się głową, a nie penisem
Avatar
aaa / 24 września 2008 o 08:36
0
A co z mieszkaniem przy ulicy Grygowej, gdzie Ci państwo są zameldowani? PRzecież tam mógłby ktoś mieszkać.
A swoją drogą to redaktorzy dziennika są monotematyczni lub piszą sagę o tej rodzinie. Są przecież rodziny, które nie mają tupetu, żeby pójść do gazety a są w dużo gorszej sytuacji.
Avatar
Ziuta / 24 września 2008 o 16:05
0
Opłaty 1200zł A ZA co ta rodzina bedzie żyć ZA CO ubierze dzieci ZA Co zapłaci za przejazdy- MOPR im pomoże.....................bo są biedni a mieszkanie socjalne kłuje i stoi wolne -LUDZIE na takie mieszkania czekają LATAMI i z podziękowaniem by je przyjeli i nie grymaśili -jest Te rodzinie za dobrze i widocznie nie jest wtakiej potrzebie jak opisuje Dziennik.
Avatar
ewula / 24 września 2008 o 15:51
0
DO redaktora {tom}: Szanowny Panie mieszkam na Grygowej już pare lat ,wychowuję sama troje dzieci: dwoje studiuje a trzecie jest w klasie maturalnej i nie ma z nimi żadnego problemu ani dzielnica,ulica i środowisko nie wpłynie na dzieci jeżeli wyniosą z DOMU dobry przykład i zostaną im wpojone podstawowe wartości i zasady. A tak na marginesie: patologia istnieje wszędzie czy to Czechów,Czuby,LSM i inne dzielnice więc nie widzę problemu aby Ta rodzina zamieszkała tutaj gdzie dostała mieszkanie socjalne. Z poważaniem mieszkanka z ulicy Grygowej.
Avatar
babcia / 24 września 2008 o 15:26
0
Przecież TA RODZINA dostała mieszkanie na Grygowej i nie widzę żadnego problemu BY tam zamieszkała.Mają też tam meldunek-jaki problem?????????? TOWARZYSTWO NIE {ODPOWIADA A może mieszkanie jest zamałe???????????????????/ w LOKALU SOCJALNYM tj. na Grygowej mają dobre warunki aby przemieszkać zimę i dzieci miały normalne warunki do nauki{jest łazienka,ubikacja,centralne ogrzewanie i czynsz ok.200zł w przypadku Tej rodziny} ALE IM SIE MARZY CO INNEGO!!!!! JAK DO TEJ pory śledząc artykuły to liczą NA pomoc ludzką a z siebie nie dają NIC jak można z dziećmi mieszkać gdzie popadnie?????????? Uważam że TO JEST CZYSTE żebractwo i BAZOWANIE NA NAIWNOSCI ludzkiej.JEZELI W DOMU JEST DOBRY przykład i wpojone dzieciom zasady TO ZADNA dzielnica,ulica ich nie zmieni. A tak to na marginesie : stać tą rodzinę na zapłacenie za stancję,dojazdy dzieci do szkoły-a"żebrali o węgiel" OCZYWISCIE LUDZIE NAIWNI IM POMOGA!!!!!!!! WEZCIE to sobie pod rozwagę SZANOWNI CZYTELNICY
Przecież TA RODZINA dostała mieszkanie na Grygowej i nie widzę żadnego problemu BY tam zamieszkała.Mają też tam meldunek-jaki problem?????????? TOWARZYSTWO NIE {ODPOWIADA A może mieszkanie jest zamałe???????????????????/ w LOKALU SOCJALNYM tj. na Grygowej mają dobre warunki aby przemieszkać zimę i dzieci miały normalne warunki do nauki{jest łazienka,ubikacja,centralne ogrzewanie i czynsz ok.200zł w przypadku Tej rodziny} ALE IM SIE MARZY CO INNEGO!!!!! JAK DO TEJ pory śledząc artykuły to liczą NA pomoc ludzką a z siebie n... rozwiń
Avatar
miasteczko_bp / 24 września 2008 o 15:14
0
przypominam, że myśli się głową, a nie penisem
Avatar
aaa / 24 września 2008 o 08:36
0
A co z mieszkaniem przy ulicy Grygowej, gdzie Ci państwo są zameldowani? PRzecież tam mógłby ktoś mieszkać.
A swoją drogą to redaktorzy dziennika są monotematyczni lub piszą sagę o tej rodzinie. Są przecież rodziny, które nie mają tupetu, żeby pójść do gazety a są w dużo gorszej sytuacji.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Urząd Wojewódzki zamawia nowe samochody terenowe

Lubelski Urząd Wojewódzki zamawia nowe samochody terenowe 0 1

Pięć fabrycznie nowych samochodów terenowych zamawia Lubelski Urząd Wojewódzki. Cztery z nich mają służyć pracownikom Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Jeden zostanie zakupiony na potrzeby Państwowej Straży Łowieckiej.

The Settlers History Collection: Zbuduj to jeszcze raz (wideo)
film

The Settlers History Collection: Zbuduj to jeszcze raz (wideo) 0 0

Siedem części The Settlers. Każda ulepszona i dostosowana do Windows 10. The Settlers History Collection jest już dostępne, co oznacza, że znów można wysłać osadników w teren.

Na co będzie stać Speed Car Motor Lublin w PGE Ekstralidze?

Na co będzie stać Speed Car Motor Lublin w PGE Ekstralidze? 0 0

W nadchodzącym sezonie oczekiwania kibiców wobec Speed Car Motoru będą naprawdę duże. „Czarny sport” na najwyższym poziomie powróci do Lublina po 24 latach nieobecności. Bardzo często pada pytanie, czy zespół będzie w stanie w ogóle utrzymać się w PGE Ekstralidze?

Zaginął 32-letni Damian Witkowski. Policja prosi o pomoc

Zaginął 32-letni Damian Witkowski. Policja prosi o pomoc 4 0

Policjanci z Łęcznej poszukują 32-letniego Damiana Witkowskiego, który zaginął 12 listopada. Funkcjonariusze proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji z Łęcznej pod numerem (81) 752-72-10 lub 112.

Jak zaciągać pożyczki w internecie?

Jak zaciągać pożyczki w internecie? 0 0

Na rynku firm pożyczkowych możemy znaleźć mnóstwo ofert, które zapewniają nas o tym, że są najlepsze. Jednak nie ma jednej konkretnej pożyczki spełniającej wymagania każdego klienta. Podejmowanie decyzji finansowych to sprawa indywidualna. Wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji akurat się znajdujemy i czego potrzebujemy. Jak zaciągać pożyczki w internecie i nie popełnić błędu?

Łowcy okazji, czyli znajdź i kup produkt w najlepszej cenie

Łowcy okazji, czyli znajdź i kup produkt w najlepszej cenie 0 0

Mamy to szczęście, że przyszło nam żyć w czasach, w których niczego nie brakuje, a dostęp do wiedzy mamy na wyciągnięcie ręki- wystarczy do tego komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu.

Zewnętrzne lampa solarna z czujnikiem ruchu i zmierzchu - co warto wiedzieć przed zakupem

Zewnętrzne lampa solarna z czujnikiem ruchu i zmierzchu - co warto wiedzieć przed zakupem 0 0

Dlaczego warto zamontować na zewnątrz lampy solarne z czujnikami zmierzchu i ruchu? Lampy solarne to wygodne rozwiązanie przede wszystkim do miejsc, w których założenie tradycyjnej instalacji jest niemożliwe lub utrudnione ze względu na panujące warunki. Dlatego też często wykorzystywane są do oświetlania posesji – drogi dojazdowej od bramy do garażu, a także ścieżek w przydomowym ogrodzie. Jest to także wygodne rozwiązanie właśnie ze względu na brak konieczności kładzenia kabli elektrycznych. Jest to propozycja również dla osób, które cenią sobie ekonomiczne rozwiązania przyjazne środowisku. Lampy solarne wyposażone są w ogniwa fotowoltaiczne, które kumulują energię słoneczną w specjalnych akumulatorach, które po zmierzchu zasilają te urządzenia. Dodatkowo, wybierając lampę solarną na zewnątrz, czy to na posesję prywatną, czy firmową, warto rozważyć instalację modelu wyposażonego w detektor ruchu oraz czujnik zmierzchu. Takie rozwiązanie pozwoli na oszczędzenie energii zgromadzonej w akumulatorach i wykorzystywanie jej w momencie, kiedy faktycznie jest potrzebna. Zobacz również Jak działa detektor mikrofalowy? Funkcjonalne czujniki ruchu i zmierzchu w praktyce. Jaki rodzaj czujnika wybrać? Lampy tego typu mogą działać w oparciu o różne rodzaje czujników. Do najpopularniejszych należy czujnik typu PIR (Passive Infra Red), czyli na podczerwień. Tego rodzaju rozwiązania stosowane są również w systemach alarmowych i innego rodzaju automatyce stosowanej w ramach tzw. inteligentnych domów. Czujnik taki reaguje na zmiany cieplne, jakie zachodzą wokół niego. Informacje o zmianie przekazywane są do włącznika odpowiedzialnego za uruchomienie lampy solarnej. Można zdecydować się również na czujniki ruchu, które uruchamiają światło, które działają w oparciu o emisję fal podczerwonych bądź promieniowania mikrofalowego (czujniki typu MW), a także w oparciu o aktywne fale elektromagnetyczne. Do miejsc, które wymagają bardzo szczegółowych pomiarów, można zastosować czujniki dualne, których działanie łączy w sobie zalety czujników PIR i MW. W systemach inteligentnych domów dodatkowo bardzo często takie rozwiązania łączy się z czujnikami zmierzchu oraz umożliwia nastawę czasu, przez jaki ma być włączone oświetlenie. Załącznik: adobestock_204941924.jpeg O czym pamiętać montując lampy solarne z czujnikiem ruchu? Czujniki można w większości przypadków bez problemu zamontować samodzielne. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednie miejsce do montażu czujnika. Nie należy go umieszczać w pobliżu źródeł ciepła, a także o dużych wahaniach temperatur, czy o potencjalnie dużym ruchu, gdyż może to zaburzyć jego działanie. Warto też, o ile to możliwe ustawić odpowiednie parametry, przy których pojawieniu się czujnik ma się włączać.

Wywrócona ciężarówka na jezdni. Zablokowany wjazd do Lublina od strony Warszawy [zdjęcia]
PILNE
galeria

Wywrócona ciężarówka na jezdni. Zablokowany wjazd do Lublina od strony Warszawy [zdjęcia] 0 1

Pod wiaduktem na al. Solidarności leży wywrócona ciężarówka. Droga jest zablokowana.

Wielka kwesta w Wereszczynie. Zebrane pieniądze trafią na renowację zabytkowych pomników

Wielka kwesta w Wereszczynie. Zebrane pieniądze trafią na renowację zabytkowych pomników 0 1

Wereszczyn (pow. włodawski) O takim wyniku tegorocznej, siódmej już kwesty na ratowanie zabytkowych pomników na miejscowym cmentarzu, jej organizatorzy nie śmieli nawet marzyć. Zebrali ponad 8 tys. zł i do tego jeszcze kilka euro

MKS Perła walczy o fazę grupową Pucharu EHF

MKS Perła walczy o fazę grupową Pucharu EHF 8 0

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z E.S. Besancon Feminin. W pierwszym meczu padł remis 22:22. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje do fazy grupowej

Farma drobiu w granicach parku krajobrazowego? Mieszkańcy chcą zablokować inwestycję

Farma drobiu w granicach parku krajobrazowego? Mieszkańcy chcą zablokować inwestycję 5 10

W granicach Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, obok rezerwatów przyrody gdzie niedawno stwierdzono obecność rysia, ma powstać ferma drobiu produkująca dwa miliony brojlerów rocznie. Mieszkańcy Sobiboru są tą wizją przerażeni

Po przekroczeniu granicy w Hrebennem należy spodziewać się utrudnień w ruchu

Po przekroczeniu granicy w Hrebennem należy spodziewać się utrudnień w ruchu 0 0

Po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej w Hrebennem kierowcy powinni spodziewać się utrudnień. Po stronie naszych wschodnich sąsiadów drogę blokują protestujący

Spotkanie historyczne i promocja książki "Wierni"
19 listopada 2018, 18:00

Spotkanie historyczne i promocja książki "Wierni" 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na spotkanie historyczne i promocję książki Ewy Bajkowskiej Wierni. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 18.

TBV Start gra z AZS Koszalin. Koniec koszmaru Marcina Dutkiewicza

TBV Start gra z AZS Koszalin. Koniec koszmaru Marcina Dutkiewicza 0 0

W piątek o godz. 19 TBV Start Lublin podejmie w hali Globus AZS Koszalin. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak powrót do zdrowia Marcina Dutkiewicza

Na ruchliwym skrzyżowaniu w Krasnymstawie rondo potrzebne od zaraz

Na ruchliwym skrzyżowaniu w Krasnymstawie rondo potrzebne od zaraz 0 1

Budowa ronda na ul. Sokołowskiego – to zdaniem naszego czytelnika recepta na rozładowanie olbrzymich korków w Krasnymstawie. Pomysł jest dobry, ale nie ma pieniędzy na jego realizację

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!