Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 lipca 2008 r.
18:29
Edytuj ten wpis

Atrakcyjne lato w Opolu Lubelskim

0 29 A A

Kąpielisko miejskie odżyło. To dzięki temu, że w tym roku woda jest wyjątkowo czysta i jest jej więcej niż przed rokiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Super! W końcu można się tu kąpać. Woda jest bardzo czysta. Nie wyjeżdżam nigdzie na wakacje. Ale na miejscu mam możliwość pływania. Dzięki temu będę miała fajne lato - cieszy się Ewelina ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim.

- Mam dwoje dzieci w wieku 6 i 9 lat. W lecie zawsze był problem, jak zorganizować im czas. Wyjechać nigdzie nie możemy, bo prowadzimy gospodarstwo rolne. Dlatego bardzo się cieszymy, że w tym roku mogą pojechać z kuzynami na kąpielisko miejskie. W ubiegłe wakacje nie pozwoliłabym im, bo woda nie była zbyt czysta - mówi Hanna Bugajewska spod Opola Lubelskiego.

Kąpielisko przy ul. Rybackiej otworzono dwa lata temu. Obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy wyposażony jest w rowery wodne i kajaki. Są tam wygodne ścieżki, parking, molo, plaża, altanki, budynek socjalny. Kosztowało to ponad 800 tys. zł.

Do tego sezonu kąpielisko zostało przygotowane wyjątkowo starannie. Chętni mogą wypożyczać sprzęt wodny. Mogą również korzystać z sanitariatów, natrysków, szatni i zaplecza gastronomicznego. Nad bezpieczeństwem wypoczywających przez cały tydzień czuwa trzech ratowników z WOPR. Przy każdym kąpielisku jest możliwość rozegrania meczu w siatkówkę. 20 lipca organizowany będzie turniej piłki plażowej, 26 lipca wyścigi kajakowe, a 8 sierpnia koncert zespołów rockowych. Kąpielisko jest czynne w godzinach 11-19.

- Od tego roku opolskie kąpielisko posiada nowy doprowadzalnik wody, który gwarantuje odpowiedni poziom lustra. Zapewnia też odpowiednią jakość wody, co potwierdzają regularne badania, które przeprowadza sanepid - mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. - Wyeliminuje on również ryzyko niedoboru wody w okresach dłuższej suszy. Właśnie z tym problemem borykaliśmy się szczególnie podczas ubiegłego lata.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ślepy / 23 sierpnia 2008 o 18:53
0
urbanwładza napisał:
Ano weź sobie przewodnika i przejdź się wkoło stawów i zobacz jaką drogą apol odprowadza ścieki ile za nie płaci a ile powinien. Zobacz z cukrowni odstojniki? ale prawda ty ślepy!


wobraź sobie, że już wcześniej zrobiłem mały rekonasans ( stąd moje wcześniejsze pytanie) i chciaż jestem ślepy to widziałem (oczyma duszy mojej, oczywiście) że słynny rów z cukrowni wpada od Leonki poniżej miejsc poboru wody dla trójki i kąpieliska, a ten Apol to niby jak swoje ścieki przerzuca do cukrowni - tajnym podziemnym rurociągiem czy też może beczkowazami?, myślę, że przy tak świadomym ekologicznie społeczeństwie to mało prawdopodobne, a z odstojników cukrowni inej drogi zrzut ścieków nie widziałem, moim zdaniem teza , że tą drogą syf dostaje się do w/w akwenów jest błędna, bo za pośrednictwem tego rowu można zanieczyścić co najwyżej tylko Leonkę, z harcerskim pozdrowieniem - ślepy


wobraź sobie, że już wcześniej zrobiłem mały rekonasans ( stąd moje wcześniejsze pytanie) i chciaż jestem ślepy to widziałem (oczyma duszy mojej, oczywiście) że słynny rów z cukrowni wpada od Leonki poniżej miejsc poboru wody dla trójki i kąpieliska, a ten Apol to niby jak swoje ścieki przerzuca do cukrowni - tajnym podziemnym rurociągiem czy też może beczkowazami?, myślę, że przy tak świadomym ekologicznie społeczeństwie to mało prawdopodobne, a z odstojników cukrowni inej drogi zrzut ścieków nie widziałem, moi... rozwiń
Avatar
urbanwładza / 23 sierpnia 2008 o 11:23
0
ślepy napisał:
nie wiem, może i jestem ślepy , ale pokażcie mi jaką drogą ścieki z apolu wpływają do "trójki" i kąpieliska i zanieczyszczają te strategiczne akweny, bo ten apol to chyba jakaś urban legend


Ano weź sobie przewodnika i przejdź się wkoło stawów i zobacz jaką drogą apol odprowadza ścieki ile za nie płaci a ile powinien. Zobacz z cukrowni odstojniki? ale prawda ty ślepy!
Avatar
ślepy / 6 sierpnia 2008 o 09:06
0
apolinary napisał:
sprawdźcie ścieki z apolu i wszystko jasne


nie wiem, może i jestem ślepy , ale pokażcie mi jaką drogą ścieki z apolu wpływają do "trójki" i kąpieliska i zanieczyszczają te strategiczne akweny, bo ten apol to chyba jakaś urban legend
Avatar
apolinary / 5 sierpnia 2008 o 23:27
0
ślepy napisał:
nie wiem, może i jestem ślepy ale jak zniszczy sie wszystkie progi na Leonce, Smródce , Jankówce ( lub jak kto woli) to problem kąpieliska się rozwiąże bo i wody w nim nie będzie, tak samo jak i w stawie nr 3 okupowanym przez wędkarzy, na marginesie - w tym ostatnim akwenie to dopiero jest "czysta" woda, ciekawe od czego?



sprawdźcie ścieki z apolu i wszystko jasne
Avatar
Prus / 5 sierpnia 2008 o 23:19
0
niezadowolona napisał:
Nie głosowałam i nie mam zamiaru głosować na tegoż pana na osobę którą oddałam swój głos nie zagłosowało zbyt wiele ludzi ale ja wiem że gdyby mój kandydat wygrał to problemu wody na stawach by nie było a jeżeli by się taki nawet pojawił to miał by odwagę się przyznać do błędu i na pewno by go rozwiązał nawet gdzyby pieniądze na to miał wyłożyć z własnej kieszeni.



O matko, Wokulski!!!
Avatar
niezadowolona / 5 sierpnia 2008 o 21:06
0
Gość napisał:
Najlepiej będzie jak wraz ze swoimi znajomymi w następnych wyborach samorządowych nie zagłosujesz na obecnego burmistrza Dariusza Zygmunta Wróbla. To będzie dla tego karierowicza największa kara. Może wtedy przestanie olewać ludzi.



Nie głosowałam i nie mam zamiaru głosować na tegoż pana na osobę którą oddałam swój głos nie zagłosowało zbyt wiele ludzi ale ja wiem że gdyby mój kandydat wygrał to problemu wody na stawach by nie było a jeżeli by się taki nawet pojawił to miał by odwagę się przyznać do błędu i na pewno by go rozwiązał nawet gdzyby pieniądze na to miał wyłożyć z własnej kieszeni.



Nie głosowałam i nie mam zamiaru głosować na tegoż pana na osobę którą oddałam swój głos nie zagłosowało zbyt wiele ludzi ale ja wiem że gdyby mój kandydat wygrał to problemu wody na stawach by nie było a jeżeli by się taki nawet pojawił to miał by odwagę się przyznać do błędu i na pewno by go rozwiązał nawet gdzyby pieniądze na to miał wyłożyć z własnej kieszeni. rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2008 o 20:17
0
niezadowolona napisał:
Witam!!!

A tak do tego "Atrakcyjnego lata w Opolu Lubelskim" jeśli chodzi o wodę to i może i czysta tylko co w niej jest naprawdę nikt nie wie i nikt się nie interesuje. Tyle pieniędzy i jak zwykle na nic gdyż korzystałam już ze swoimi znajomymi i wszyscy wyszliśmy cali w krostach, przypominają ugryzienia po komarach ale jest ich zbyt wiele i okropnie swędzą a po rozdrapani nawet wręcz bolą. Wiec niech ktoś mi powie na co poszły te pieniądze bo na pewno nie na "Atrakcyjne lato w Opolu Lubelskim" Prośba do Pani redaktor o kolejny artykuł i powiedzenie prawdy co tak naprawdę w wodzie siedzi my zwykli petenci nie mamy po co się wybierać do Pana burmistrza co i tak nie przyniesie efektu.

Najlepiej będzie jak wraz ze swoimi znajomymi w następnych wyborach samorządowych nie zagłosujesz na obecnego burmistrza Dariusza Zygmunta Wróbla. To będzie dla tego karierowicza największa kara. Może wtedy przestanie olewać ludzi.

Najlepiej będzie jak wraz ze swoimi znajomymi w następnych wyborach samorządowych nie zagłosujesz na obecnego burmistrza Dariusza Zygmunta Wróbla. To będzie dla tego karierowicza największa kara. Może wtedy przestanie olewać ludzi. rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2008 o 19:29
0
Kąpielisko jest miejskie, zarządza nim gmina Opole. Z wielką pompą otwierał je b. burmistrz Skorek, a obok dreptał obecny Dariusz Wróbel. Powinien więc się poczuwać do tego co dzieje się na kąpielisku i jakie potencjalne zagrożenie niesie dla korzystających z niego osób.
Poza tym sprawa kąpieliska jest wspaniałym polem do popisu dla radnych Rady Miejskiej, z rożnych opcji. Jeżeli burmistrz chowa głowę w piasek ( choć nie jest strusiem, a mniejszym ptaszkiem), to radni powinni zainteresować się sprawą. Niedługo będzie kolejna sesja rady miejskiej i radni powinni postawić sprawę zanieczyszczonego kąpieliska i zmusić władze gminy do działania.
[size=2]Radni rady miejskiej pełnią dyżury w każdy poniedziałek w budynku UM na ul. Lubelskiej 4, I piętro pokój 115, między godz. 9-12, więc można się do nich zgłaszać i zainteresować problemem. [/size] [size=2]Burmistrz Wróbel również w poniedziałek przyjmuje interesantów( o ile znów gdzieś nie wyjedzie)[/size]
Wydaje się, że istnieje także możliwość prawna ubiegania się poszkodowanych o odszkodowanie od gminy Opole, za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, na skutek korzystania z kąpieliska. O tym wszyscy którzy ucierpieli wskutek kąpieli także powinni pamiętać ![color="#000000"][/color]
Kąpielisko jest miejskie, zarządza nim gmina Opole. Z wielką pompą otwierał je b. burmistrz Skorek, a obok dreptał obecny Dariusz Wróbel. Powinien więc się poczuwać do tego co dzieje się na kąpielisku i jakie potencjalne zagrożenie niesie dla korzystających z niego osób.
Poza tym sprawa kąpieliska jest wspaniałym polem do popisu dla radnych Rady Miejskiej, z rożnych opcji. Jeżeli burmistrz chowa głowę w piasek ( choć nie jest strusiem, a mniejszym ptaszkiem), to radni powinni zainteresować się sprawą. Niedługo będzie kolejna sesja rad... rozwiń
Avatar
adlbert fox / 5 sierpnia 2008 o 12:11
0
redakcja napisał:
Chętnie tematem kąpieliska w Opolu lubelskim zajmiemy się. Osoby, które doznały jakiś ubocznych skutków kąpieli prosimy o kontakt z nami.

Droga redakcjo
Moja córka, siostrzenica żony oraz ja doznaliśmy ubocznych skutków kąpieli / bardzo swędzącej wysypki/. Siostrzenicę żony woziłem do szpitala do Poniatowej gdzie lekarz przepisał leki za 30 zł. Ktoś powinien ponieść konsekwencje cierpień i wydatków zwiaznych z tą sytuacją. Sanepid czy administartor kąpieliska? Sanepid twierdzi iż wg ich parametrów woda jest czysta i nie wiedzą co jest powodenm wysypki /tymbardziej powinien zaknąć kąpielisko/. Sanepid nakazał administratorowi wywiesić tabliczke z informacją o takim zagrożeniu.Kapaliśmy się w niedzielę 03.08, biała flaga oraz obecnośc ratowników wskazywały na to że kąpiel jest dozwolna a żdnej tabliczk inie zauważyłem.
Pozdrawiam.

Droga redakcjo
Moja córka, siostrzenica żony oraz ja doznaliśmy ubocznych skutków kąpieli / bardzo swędzącej wysypki/. Siostrzenicę żony woziłem do szpitala do Poniatowej gdzie lekarz przepisał leki za 30 zł. Ktoś powinien ponieść konsekwencje cierpień i wydatków zwiaznych z tą sytuacją. Sanepid czy administartor kąpieliska? Sanepid twierdzi iż wg ich parametrów woda jest czysta i nie wiedzą co jest powodenm wysypki /tymbardziej powinien zaknąć kąpielisko/. Sanepid nakazał administratorowi wywiesić tabliczke z infor... rozwiń
Avatar
ślepy / 4 sierpnia 2008 o 23:21
0
wędkuje 30 lat napisał:
Ja powiem wprost: jak jeszcze więcej ludzi dostanie zgodę na kopanie stawów to wody w smródce będzie jeszcze mniej
więcej stawów = mniej wody w rzece + tyle samo zanieczyszczeń = coraz brudniejsza woda

proste równanie
ktoś dobry przykład podał z Chodelką, degradacja Leonki postępuje nadal a właściciele stawów się bogacą kosztem wędkarzy i reszty społeczeństwa

następna rzecz, bardzo ważna:

zastawki na rzece, budowane aby podnieść poziom wody, aby stawy mogły ją pobierać, powoduje to zwolnienie prądów wody i tym samym osłabienie samooczyszczających się funkcji rzeki, mało tego, coraz mniej jest miejsc dobrze natlenionych, ryby zaczynają bytować tylko pod zastawkami bo tam jest jeszcze tlen....i kłusole z siatkami
w efekcie rzeka coraz bardziej się zamula i przekształca w kanał...

KTO WYDAJE ZEZWOLENIA??.... zobaczcie na BIP starostwa powiatowego w Opolu Lub.



ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PROGI NA CHODELCE I LEONCE
TYLKO TO MOŻE UZDROWIĆ TE DWIE RZECZKI

chcecie mieć czystą wodę w kąpielisku??
1. Załatwcie problem szamb
2. Załatwcie problem rzeki



nie wiem, może i jestem ślepy ale jak zniszczy sie wszystkie progi na Leonce, Smródce , Jankówce ( lub jak kto woli) to problem kąpieliska się rozwiąże bo i wody w nim nie będzie, tak samo jak i w stawie nr 3 okupowanym przez wędkarzy, na marginesie - w tym ostatnim akwenie to dopiero jest "czysta" woda, ciekawe od czego?



nie wiem, może i jestem ślepy ale jak zniszczy sie wszystkie progi na Leonce, Smródce , Jankówce ( lub jak kto woli) to problem kąpieliska się rozwiąże bo i wody w nim nie będzie, tak samo jak i w stawie nr 3 okupowanym przez wędkarzy, na marginesie - w tym ostatnim akwenie to dopiero jest "czysta" woda, ciekawe od czego? rozwiń
Avatar
ślepy / 23 sierpnia 2008 o 18:53
0
urbanwładza napisał:
Ano weź sobie przewodnika i przejdź się wkoło stawów i zobacz jaką drogą apol odprowadza ścieki ile za nie płaci a ile powinien. Zobacz z cukrowni odstojniki? ale prawda ty ślepy!


wobraź sobie, że już wcześniej zrobiłem mały rekonasans ( stąd moje wcześniejsze pytanie) i chciaż jestem ślepy to widziałem (oczyma duszy mojej, oczywiście) że słynny rów z cukrowni wpada od Leonki poniżej miejsc poboru wody dla trójki i kąpieliska, a ten Apol to niby jak swoje ścieki przerzuca do cukrowni - tajnym podziemnym rurociągiem czy też może beczkowazami?, myślę, że przy tak świadomym ekologicznie społeczeństwie to mało prawdopodobne, a z odstojników cukrowni inej drogi zrzut ścieków nie widziałem, moim zdaniem teza , że tą drogą syf dostaje się do w/w akwenów jest błędna, bo za pośrednictwem tego rowu można zanieczyścić co najwyżej tylko Leonkę, z harcerskim pozdrowieniem - ślepy


wobraź sobie, że już wcześniej zrobiłem mały rekonasans ( stąd moje wcześniejsze pytanie) i chciaż jestem ślepy to widziałem (oczyma duszy mojej, oczywiście) że słynny rów z cukrowni wpada od Leonki poniżej miejsc poboru wody dla trójki i kąpieliska, a ten Apol to niby jak swoje ścieki przerzuca do cukrowni - tajnym podziemnym rurociągiem czy też może beczkowazami?, myślę, że przy tak świadomym ekologicznie społeczeństwie to mało prawdopodobne, a z odstojników cukrowni inej drogi zrzut ścieków nie widziałem, moi... rozwiń
Avatar
urbanwładza / 23 sierpnia 2008 o 11:23
0
ślepy napisał:
nie wiem, może i jestem ślepy , ale pokażcie mi jaką drogą ścieki z apolu wpływają do "trójki" i kąpieliska i zanieczyszczają te strategiczne akweny, bo ten apol to chyba jakaś urban legend


Ano weź sobie przewodnika i przejdź się wkoło stawów i zobacz jaką drogą apol odprowadza ścieki ile za nie płaci a ile powinien. Zobacz z cukrowni odstojniki? ale prawda ty ślepy!
Avatar
ślepy / 6 sierpnia 2008 o 09:06
0
apolinary napisał:
sprawdźcie ścieki z apolu i wszystko jasne


nie wiem, może i jestem ślepy , ale pokażcie mi jaką drogą ścieki z apolu wpływają do "trójki" i kąpieliska i zanieczyszczają te strategiczne akweny, bo ten apol to chyba jakaś urban legend
Avatar
apolinary / 5 sierpnia 2008 o 23:27
0
ślepy napisał:
nie wiem, może i jestem ślepy ale jak zniszczy sie wszystkie progi na Leonce, Smródce , Jankówce ( lub jak kto woli) to problem kąpieliska się rozwiąże bo i wody w nim nie będzie, tak samo jak i w stawie nr 3 okupowanym przez wędkarzy, na marginesie - w tym ostatnim akwenie to dopiero jest "czysta" woda, ciekawe od czego?



sprawdźcie ścieki z apolu i wszystko jasne
Avatar
Prus / 5 sierpnia 2008 o 23:19
0
niezadowolona napisał:
Nie głosowałam i nie mam zamiaru głosować na tegoż pana na osobę którą oddałam swój głos nie zagłosowało zbyt wiele ludzi ale ja wiem że gdyby mój kandydat wygrał to problemu wody na stawach by nie było a jeżeli by się taki nawet pojawił to miał by odwagę się przyznać do błędu i na pewno by go rozwiązał nawet gdzyby pieniądze na to miał wyłożyć z własnej kieszeni.



O matko, Wokulski!!!
Avatar
niezadowolona / 5 sierpnia 2008 o 21:06
0
Gość napisał:
Najlepiej będzie jak wraz ze swoimi znajomymi w następnych wyborach samorządowych nie zagłosujesz na obecnego burmistrza Dariusza Zygmunta Wróbla. To będzie dla tego karierowicza największa kara. Może wtedy przestanie olewać ludzi.



Nie głosowałam i nie mam zamiaru głosować na tegoż pana na osobę którą oddałam swój głos nie zagłosowało zbyt wiele ludzi ale ja wiem że gdyby mój kandydat wygrał to problemu wody na stawach by nie było a jeżeli by się taki nawet pojawił to miał by odwagę się przyznać do błędu i na pewno by go rozwiązał nawet gdzyby pieniądze na to miał wyłożyć z własnej kieszeni.



Nie głosowałam i nie mam zamiaru głosować na tegoż pana na osobę którą oddałam swój głos nie zagłosowało zbyt wiele ludzi ale ja wiem że gdyby mój kandydat wygrał to problemu wody na stawach by nie było a jeżeli by się taki nawet pojawił to miał by odwagę się przyznać do błędu i na pewno by go rozwiązał nawet gdzyby pieniądze na to miał wyłożyć z własnej kieszeni. rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2008 o 20:17
0
niezadowolona napisał:
Witam!!!

A tak do tego "Atrakcyjnego lata w Opolu Lubelskim" jeśli chodzi o wodę to i może i czysta tylko co w niej jest naprawdę nikt nie wie i nikt się nie interesuje. Tyle pieniędzy i jak zwykle na nic gdyż korzystałam już ze swoimi znajomymi i wszyscy wyszliśmy cali w krostach, przypominają ugryzienia po komarach ale jest ich zbyt wiele i okropnie swędzą a po rozdrapani nawet wręcz bolą. Wiec niech ktoś mi powie na co poszły te pieniądze bo na pewno nie na "Atrakcyjne lato w Opolu Lubelskim" Prośba do Pani redaktor o kolejny artykuł i powiedzenie prawdy co tak naprawdę w wodzie siedzi my zwykli petenci nie mamy po co się wybierać do Pana burmistrza co i tak nie przyniesie efektu.

Najlepiej będzie jak wraz ze swoimi znajomymi w następnych wyborach samorządowych nie zagłosujesz na obecnego burmistrza Dariusza Zygmunta Wróbla. To będzie dla tego karierowicza największa kara. Może wtedy przestanie olewać ludzi.

Najlepiej będzie jak wraz ze swoimi znajomymi w następnych wyborach samorządowych nie zagłosujesz na obecnego burmistrza Dariusza Zygmunta Wróbla. To będzie dla tego karierowicza największa kara. Może wtedy przestanie olewać ludzi. rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2008 o 19:29
0
Kąpielisko jest miejskie, zarządza nim gmina Opole. Z wielką pompą otwierał je b. burmistrz Skorek, a obok dreptał obecny Dariusz Wróbel. Powinien więc się poczuwać do tego co dzieje się na kąpielisku i jakie potencjalne zagrożenie niesie dla korzystających z niego osób.
Poza tym sprawa kąpieliska jest wspaniałym polem do popisu dla radnych Rady Miejskiej, z rożnych opcji. Jeżeli burmistrz chowa głowę w piasek ( choć nie jest strusiem, a mniejszym ptaszkiem), to radni powinni zainteresować się sprawą. Niedługo będzie kolejna sesja rady miejskiej i radni powinni postawić sprawę zanieczyszczonego kąpieliska i zmusić władze gminy do działania.
[size=2]Radni rady miejskiej pełnią dyżury w każdy poniedziałek w budynku UM na ul. Lubelskiej 4, I piętro pokój 115, między godz. 9-12, więc można się do nich zgłaszać i zainteresować problemem. [/size] [size=2]Burmistrz Wróbel również w poniedziałek przyjmuje interesantów( o ile znów gdzieś nie wyjedzie)[/size]
Wydaje się, że istnieje także możliwość prawna ubiegania się poszkodowanych o odszkodowanie od gminy Opole, za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, na skutek korzystania z kąpieliska. O tym wszyscy którzy ucierpieli wskutek kąpieli także powinni pamiętać ![color="#000000"][/color]
Kąpielisko jest miejskie, zarządza nim gmina Opole. Z wielką pompą otwierał je b. burmistrz Skorek, a obok dreptał obecny Dariusz Wróbel. Powinien więc się poczuwać do tego co dzieje się na kąpielisku i jakie potencjalne zagrożenie niesie dla korzystających z niego osób.
Poza tym sprawa kąpieliska jest wspaniałym polem do popisu dla radnych Rady Miejskiej, z rożnych opcji. Jeżeli burmistrz chowa głowę w piasek ( choć nie jest strusiem, a mniejszym ptaszkiem), to radni powinni zainteresować się sprawą. Niedługo będzie kolejna sesja rad... rozwiń
Avatar
adlbert fox / 5 sierpnia 2008 o 12:11
0
redakcja napisał:
Chętnie tematem kąpieliska w Opolu lubelskim zajmiemy się. Osoby, które doznały jakiś ubocznych skutków kąpieli prosimy o kontakt z nami.

Droga redakcjo
Moja córka, siostrzenica żony oraz ja doznaliśmy ubocznych skutków kąpieli / bardzo swędzącej wysypki/. Siostrzenicę żony woziłem do szpitala do Poniatowej gdzie lekarz przepisał leki za 30 zł. Ktoś powinien ponieść konsekwencje cierpień i wydatków zwiaznych z tą sytuacją. Sanepid czy administartor kąpieliska? Sanepid twierdzi iż wg ich parametrów woda jest czysta i nie wiedzą co jest powodenm wysypki /tymbardziej powinien zaknąć kąpielisko/. Sanepid nakazał administratorowi wywiesić tabliczke z informacją o takim zagrożeniu.Kapaliśmy się w niedzielę 03.08, biała flaga oraz obecnośc ratowników wskazywały na to że kąpiel jest dozwolna a żdnej tabliczk inie zauważyłem.
Pozdrawiam.

Droga redakcjo
Moja córka, siostrzenica żony oraz ja doznaliśmy ubocznych skutków kąpieli / bardzo swędzącej wysypki/. Siostrzenicę żony woziłem do szpitala do Poniatowej gdzie lekarz przepisał leki za 30 zł. Ktoś powinien ponieść konsekwencje cierpień i wydatków zwiaznych z tą sytuacją. Sanepid czy administartor kąpieliska? Sanepid twierdzi iż wg ich parametrów woda jest czysta i nie wiedzą co jest powodenm wysypki /tymbardziej powinien zaknąć kąpielisko/. Sanepid nakazał administratorowi wywiesić tabliczke z infor... rozwiń
Avatar
ślepy / 4 sierpnia 2008 o 23:21
0
wędkuje 30 lat napisał:
Ja powiem wprost: jak jeszcze więcej ludzi dostanie zgodę na kopanie stawów to wody w smródce będzie jeszcze mniej
więcej stawów = mniej wody w rzece + tyle samo zanieczyszczeń = coraz brudniejsza woda

proste równanie
ktoś dobry przykład podał z Chodelką, degradacja Leonki postępuje nadal a właściciele stawów się bogacą kosztem wędkarzy i reszty społeczeństwa

następna rzecz, bardzo ważna:

zastawki na rzece, budowane aby podnieść poziom wody, aby stawy mogły ją pobierać, powoduje to zwolnienie prądów wody i tym samym osłabienie samooczyszczających się funkcji rzeki, mało tego, coraz mniej jest miejsc dobrze natlenionych, ryby zaczynają bytować tylko pod zastawkami bo tam jest jeszcze tlen....i kłusole z siatkami
w efekcie rzeka coraz bardziej się zamula i przekształca w kanał...

KTO WYDAJE ZEZWOLENIA??.... zobaczcie na BIP starostwa powiatowego w Opolu Lub.



ZNISZCZYĆ WSZYSTKIE PROGI NA CHODELCE I LEONCE
TYLKO TO MOŻE UZDROWIĆ TE DWIE RZECZKI

chcecie mieć czystą wodę w kąpielisku??
1. Załatwcie problem szamb
2. Załatwcie problem rzeki



nie wiem, może i jestem ślepy ale jak zniszczy sie wszystkie progi na Leonce, Smródce , Jankówce ( lub jak kto woli) to problem kąpieliska się rozwiąże bo i wody w nim nie będzie, tak samo jak i w stawie nr 3 okupowanym przez wędkarzy, na marginesie - w tym ostatnim akwenie to dopiero jest "czysta" woda, ciekawe od czego?



nie wiem, może i jestem ślepy ale jak zniszczy sie wszystkie progi na Leonce, Smródce , Jankówce ( lub jak kto woli) to problem kąpieliska się rozwiąże bo i wody w nim nie będzie, tak samo jak i w stawie nr 3 okupowanym przez wędkarzy, na marginesie - w tym ostatnim akwenie to dopiero jest "czysta" woda, ciekawe od czego? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Autokar wiozący dzieci wypadł z drogi. Wypadek na drodze krajowej nr 17
galeria

Lubelskie: Autokar wiozący dzieci wypadł z drogi. Wypadek na drodze krajowej nr 17 2 1

Do groźnego wypadku doszło dziś około godz. 9 miejscowości Zakręcie na drodze krajowej nr 17.

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować
galeria

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować 0 0

Trzy samochody zderzyły się w miejscowości Tyszowce.

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć?

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć? 0 0

Gynostemma to pnącze o zielonych, rozłożystych liściach uprawiane głównie ze względu na jego liczne właściwości zdrowotne.

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska
galeria

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska 2 2

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek, który kierując alfa romeo uderzył w ogrodzenie boiska sportowego w Adamowie.

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem 0 0

Kibice z Radzynia Podlaskiego muszą być dumni ze swojej drużyny. Po tym co działo się w kadrze Orląt Spomlek w tym sezonie zakończenie rundy na szóstym miejscu w tabeli trzeba uznać za duży sukces

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę 6 4

Od Rosji po Kanadę i od Francji po Bułgarię jeździli w zagraniczne podróże służbowe miejscy radni minionej kadencji – dowiadujemy się z wykazu przygotowanego przez Ratusz na prośbę byłej już radnej Ewy Stadnik (PO), która na takim wyjeździe nie była ani razu.

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom 2 0

W środę przed godziną 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Chorupnik (gm. Gorzków).

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy?

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy? 22 16

Sprzedawcy gazu, w tym największy z nich PGNiG Obrót Detaliczny, chcą od nowego roku podnieść ceny. Czy będą mogli to zrobić oraz jak dużo ostatecznie zapłacimy? Zdecyduje o tym Urząd Regulacji Energetyki.

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni 4 1

Górnik coraz intensywniej stawia na rozwój klubowej młodzieży. Widać już pierwsze sukcesy – drużyna trenera Daniela Ruska awansowała do Centralnej Ligi juniorów. Czy w zielono-czarnych niebawem zobaczymy graczy pokroju Grzegorza Bronowickiego?

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim
24 listopada 2018, 19:00

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim 0 0

W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Kościele Pobrygidkowskim (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert kompozycji J.S. Bacha.

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie 107 11

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej
24 listopada 2018, 19:00

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej 2 1

Jak powstawało „Przeminęło z wiatrem”? W Lublinie opowie o tym spektakl Klaudyny Rozhin i Divadlo Kontra „Księżyc i magnolie”.

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać
film

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać 0 8

Posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana 1 1

Przez około dwie godziny nieczynna będzie dziś rano sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. Zana w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana Sawy.

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat 0 1

Co najmniej 59 osób stara się o wolne etaty strażników miejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!