Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 kwietnia 2008 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Będzie praca dla 1500 osób

0 8 A A

Ponad 75 mln zł zarobiła w ubiegłym roku kopalnia Bogdanka. Pieniądze pójdą na uruchomienie nowego szybu wydobywczego w Stefanowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W minionym roku zatrudniliśmy ponad 200 osób. I kolejny raz jako jedyna spółka w tej branży w kraju mieliśmy dodatni wynik - nie kryje satysfakcji Zbigniew Stopa, z-ca prezesa Bogdanki. - Ten zysk chcielibyśmy zainwestować w Stefanowie. To będzie druga potężna kopalnia.

O tym, czy pieniądze zostaną w Bogdance zdecyduje minister skarbu. W ubiegłym roku zabrał aż 50 mln z 85 mln zł zarobionych przez górników pieniędzy. O tyle mniej spółka mogła przeznaczyć na budowę w Stefanowie.

Inwestycja uruchomienia szybu wydobywczego koło Bogdank ruszyła kilka lat temu. Dziś jest zrealizowana w ok. 65 proc. Inwestycja pochłonęła do tej pory ok. 1 mld zł. Do zakończenia brakuje kolejnego 1 mld. Połowę z tych pieniędzy spółka planuje pozyskać z publicznej emisji akcji. Ministerstwo Skarbu już na początku roku wskazało naszą kopalnię jako pierwszą na liście spółek do prywatyzacji.

- Bogdanka ma szanse wejść na giełdę już w grudniu tego roku. To realny termin - mówi Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu.

Kierownictwo Bogdanki przekonuje, że ci, którzy kupią akcje kopalni, nie stracą. - Nie ma wątpliwości, że pieniądze, które zainwestujemy w Stefanów zwrócą się - uważa Stopa. - Dziś średnie wydobycie w polskiej kopalni to ok. 2 mln ton rocznie. My wydobywamy ponad 5 mln ton. Dzięki szybowi w Stefanowie to będzie kolejne 5 mln ton. Staniemy się liderem na rynku węgla energetycznego.

Pierwszy urobek miałby wyjechać ze Stefanowa już w 2011 roku. Podwojenie wydobycia spółka planuje uzyskać w 2014 roku. To oznacza zatrudnienie 1500 osób.

- Liczymy na te miejsca pracy. Podobnie jak liczymy na to, że sukces Stefanowa przełoży się na nasze zarobki, stabilność zatrudnienia - mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący Związku Zawodowego Górników. - Mamy świadomość, że wspólnie wywalczyliśmy tę inwestycję opierając się konsolidacji. Gdyby włączono nas do grupy energetycznej, musielibyśmy dziś zapomnieć i o Stefanowie, i o giełdzie. Mamy nadzieję, że ten rząd będzie dla nas łaskawszy od poprzedniego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szaraczek / 20 stycznia 2009 o 10:47
0
Ludzie, to problem całego województwa. Jak ma się szerokie plecy lub bogaty portfel to i praca się znajdzie. Znajoma z Warszawy nie może uwierzyć, że ja nie mogę znaleźć pracy choćby za tysiąc złotych. Gdy w Warszawie mogę zarobić prawie trzy tysiące. Ale ja mam dzieci, które chodzą do szkoły i nie mogę wynieść się do Warszawy. Małe miasteczka lubelszczyzny mają to do siebie, że liczy się tylko protekcja lub szerokie plecy. I to nazywamy walką z korupcją!!
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 18:17
0
sam chcialbym zlozyc papiery do bogdanki sprobowac a nóż sie uda.. jest tam jakis specjalny wzor podania?
Avatar
5CBA33 / 12 grudnia 2008 o 11:14
0
Nie wiem jak to jest ale ja dostarczam reguralnie swoje podanie co miesiac już prawie dwa lata.Przez cały ten czac bez żadnego odzewu. Mino że ciągle było słychac że kogoś przyjeli.Z tego co wiem, to tylko ten kto zna "odpowiednich ludzi" , albo wspomoże swoją ofertę pracy finansowo może liczyc na przychylnośc ludzi odpowiedzialnych za rekrutację.Jeżeli chodzi o takie przypadki, przyjęc ludzi bez tgzw. ''pleców" , myśłe że to są tylko incydentalne przypadki miejące na celu utrzymania dobrego imienia "Działu rekrutacji".
Avatar
kaffar22 / 19 maja 2008 o 19:50
0
2pac napisał:
Praca jest teraz na Bogdance ale tylko dla ludzi którzy mają znajomości.Jest też i dla tych co nie mają układów tyle tylko że kosztuje to 5000pln



Może cię zdziwie, ale ani nie mam znajomości, ani nie podpłaciłem tych 5000pln. A od czerwca będe zatrudniony w LW Bogdanka.
Otwarcie nowego pola na pewno bedzie się wiązać ze zwiększonym zatrudnieniem, ale nie oczekójmy że kopalnia bedzie zatrudniać na szybko ludzi z ulicy.
Avatar
2pac / 29 kwietnia 2008 o 12:05
0
Praca jest teraz na Bogdance ale tylko dla ludzi którzy mają znajomości.Jest też i dla tych co nie mają układów tyle tylko że kosztuje to 5000pln
Avatar
1.2.3 / 28 kwietnia 2008 o 14:40
0
Pan Szmuc jak zwykłe jest optymistą.............współpraca z Zarządem jest Mu na rękę!!!!!!!!!! Ale istotą sprawy są ....rynki giełdowe, które wymuszą na Kopalni redukcję zatrudnienia....a w przyszłości jego kontrolę..................Tego Pan Szmuc....nie jest w stanie opanowac.....!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wilkstepowy / 28 kwietnia 2008 o 11:27
0
Widzę, że zwolennicy "jedynie słusznej linii" już wstali.
Żal wam, ciągle żal. Nie będzie kasy dla Poznania.
Avatar
nemo / 28 kwietnia 2008 o 08:54
0
Tą "piosenkę" o nowych miejscach pracy słyszymy już pare lat!! Co nowy prezes,nowe miejsca pracy.
Avatar
szaraczek / 20 stycznia 2009 o 10:47
0
Ludzie, to problem całego województwa. Jak ma się szerokie plecy lub bogaty portfel to i praca się znajdzie. Znajoma z Warszawy nie może uwierzyć, że ja nie mogę znaleźć pracy choćby za tysiąc złotych. Gdy w Warszawie mogę zarobić prawie trzy tysiące. Ale ja mam dzieci, które chodzą do szkoły i nie mogę wynieść się do Warszawy. Małe miasteczka lubelszczyzny mają to do siebie, że liczy się tylko protekcja lub szerokie plecy. I to nazywamy walką z korupcją!!
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 18:17
0
sam chcialbym zlozyc papiery do bogdanki sprobowac a nóż sie uda.. jest tam jakis specjalny wzor podania?
Avatar
5CBA33 / 12 grudnia 2008 o 11:14
0
Nie wiem jak to jest ale ja dostarczam reguralnie swoje podanie co miesiac już prawie dwa lata.Przez cały ten czac bez żadnego odzewu. Mino że ciągle było słychac że kogoś przyjeli.Z tego co wiem, to tylko ten kto zna "odpowiednich ludzi" , albo wspomoże swoją ofertę pracy finansowo może liczyc na przychylnośc ludzi odpowiedzialnych za rekrutację.Jeżeli chodzi o takie przypadki, przyjęc ludzi bez tgzw. ''pleców" , myśłe że to są tylko incydentalne przypadki miejące na celu utrzymania dobrego imienia "Działu rekrutacji".
Avatar
kaffar22 / 19 maja 2008 o 19:50
0
2pac napisał:
Praca jest teraz na Bogdance ale tylko dla ludzi którzy mają znajomości.Jest też i dla tych co nie mają układów tyle tylko że kosztuje to 5000pln



Może cię zdziwie, ale ani nie mam znajomości, ani nie podpłaciłem tych 5000pln. A od czerwca będe zatrudniony w LW Bogdanka.
Otwarcie nowego pola na pewno bedzie się wiązać ze zwiększonym zatrudnieniem, ale nie oczekójmy że kopalnia bedzie zatrudniać na szybko ludzi z ulicy.
Avatar
2pac / 29 kwietnia 2008 o 12:05
0
Praca jest teraz na Bogdance ale tylko dla ludzi którzy mają znajomości.Jest też i dla tych co nie mają układów tyle tylko że kosztuje to 5000pln
Avatar
1.2.3 / 28 kwietnia 2008 o 14:40
0
Pan Szmuc jak zwykłe jest optymistą.............współpraca z Zarządem jest Mu na rękę!!!!!!!!!! Ale istotą sprawy są ....rynki giełdowe, które wymuszą na Kopalni redukcję zatrudnienia....a w przyszłości jego kontrolę..................Tego Pan Szmuc....nie jest w stanie opanowac.....!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wilkstepowy / 28 kwietnia 2008 o 11:27
0
Widzę, że zwolennicy "jedynie słusznej linii" już wstali.
Żal wam, ciągle żal. Nie będzie kasy dla Poznania.
Avatar
nemo / 28 kwietnia 2008 o 08:54
0
Tą "piosenkę" o nowych miejscach pracy słyszymy już pare lat!! Co nowy prezes,nowe miejsca pracy.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!