Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 maja 2008 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Bełżyce: Autobus PKS na drzewie

0 15 A A

Autobus PKS, jadący z Bełżyc do Lublina, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Wsród pasażerów są ranni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja ustaliła już prawdopodobną przyczynę wypadku. W autobusie pękł resor. Kierowa próbował zjechać na pobocze, ale mu sie nie udało i uderzył w drzewo.

Autobusem podróżowało pięć osób. Wszyscy trafili do szpitala w Bełżycach, bo byli ranni. Większość została już wypisana do domu.

Droga, na której doszło do wypadku, jest już przejezdna. (er, am)

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 11:29
0
et napisał:
Widac byłes w skórze kierowcy,..
a drzewo rosło na środku jezdni a nie na poboczu...
widac teraz kto pisze te meile skoro wiesz co mówiła osoba, która dzwonila do redakcji...


No chyba dobrze koleś napisał!! Kierowca nie próbował zjeżdżać na pobocze tylko stracił panowanie nad pojazdem.
A osoba która poinformowała redakcję o tym zdarzeniu, nie dzwoniła lecz wysłała maila. To ty jesteś niedoinformowany!!
Avatar
adp / 23 maja 2008 o 10:27
0
Pudło, nie jestem Aronem. Dziwi tylko fakt, że zamiast koncentrować się na kwestiach merytorycznych, dociekasz głupiutkich szczególików, że może to być Aron.

Sprostowanie:

- zdarzenie do którego nawiązałem z 1994 roku miało miejsce 2 maja w Gdańsku - Kokoszkach
- w autobusie PKS zginęły wtedy 32 osoby, a 44 zostały ranne
- kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył czołowo w drzewo; wbiło się ono na ponad cztery metry do wnętrza autobusu

- kierowca autobusu został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4
- dwóch innych pracowników stacji obsługi technicznej PKS, którzy dopuścili pojazd do ruchu, skazano na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata
.


[img]http://images31.fotosik.pl/261/3aa8e18508243367med.jpg[/img]
Płyta i krzyż upamiętniają miejsce tragicznej katastrofy z przed 14 lat.
Pudło, nie jestem Aronem. Dziwi tylko fakt, że zamiast koncentrować się na kwestiach merytorycznych, dociekasz głupiutkich szczególików, że może to być Aron.

Sprostowanie:

- zdarzenie do którego nawiązałem z 1994 roku miało miejsce 2 maja w Gdańsku - Kokoszkach
- w autobusie PKS zginęły wtedy 32 osoby, a 44 zostały ranne
- kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył czołowo w drzewo; wbiło się ono na ponad cztery metry do wnętrza autobusu

- kierowca autob... rozwiń
Avatar
et / 23 maja 2008 o 10:02
0
m1chael napisał:
człeni autokar nie jechał z bełżyc do lublia a odwrotnie. I nie próbował zjechac na pobocze
tylko przypakował w drzewo po drugiej stronie ulicy!!!


Widac byłes w skórze kierowcy,..
a drzewo rosło na środku jezdni a nie na poboczu...
widac teraz kto pisze te meile skoro wiesz co mówiła osoba, która dzwonila do redakcji...
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 08:52
0
adp napisał:
Autosan h9 jest pojazdem skonstruowanym w latach 60 tych dla potrzebach wojska, do przewozu rannych. Dlatego tak tragiczne są w skutkach zderzenia czołowe np. z drzewem (patrz Gdańsk Oliwa 1994). Z przodu miał być właz do wsuwania noszy z rannymi i dlatego przednia część pojazdu nie posiada absolutnie żadnych wzmocnień. Z tego powodu skutki są jakie są, każdy widzi, przód składa się z łatwością tekturowego pudełeczka.



coś mi się widzi że słynny Aron Autokarzysto-busista się odezwał



coś mi się widzi że słynny Aron Autokarzysto-busista się odezwał rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2008 o 23:47
0
et napisał:
Jakby dziennik był w autobusie to by napisał dokładniej,
ale nie był wiec pewnie musiał się oprzec na informacjach od jakichś służb
i to podawanych szybko i na gorącą a więc wstepnych.
Jak chcesz "gościu" czytać o czymś w internecie zaraz po tym jak się zdarzyło
chociazby po to zeby dowiedziec się, że jakas trasa przez wypadek jest zablokowana.
to sie zastanów co piszesz.[/quote]

Mnie grzeje czy dziennik był w autobusie czy nie!! Zadaniem dziennikarza jest rzetelność!! Wielki mi to news, na gorąco. Skoro ludzie piszą, że są błędy należy je przynajmniej poprawić. Artykuł został dodany 21 maja 2008 - 17:26 , a teraz jest godzina 22.05.2008 - 23:40!! Biedacy tacy zapracowani.
Co więcej wiem, że osoba która poinformowała o tym zajściu nie podawała takich głupot. Mój brat powiadomił tvn24.pl o wypadku nie podając szczegółów i jakoś tamci dziennikarze kontaktując się z WARSZAWY, dowiedzieli się ilu było rannych, gdzie i co było przyczyną wypadku.
Teraz zobacz ile informacji podanych przez DW są błędne:

Autobus PKS, jadący z Bełżyc do Lublina,[/quote]
Z Lublina do Bełżyc

[quote]Kierowa próbował zjechać na pobocze, ale mu sie nie udało i uderzył w drzewo.

Kierowca nie próbował zjechać, tylko stracił panowanie nad pojazdem. Czy kierowca by miał interes zjeżdżania autobusem na chodnik, skoro droga przed nim była pusta??

[quote]Autobusem podróżowało pięć osób. Wszyscy trafili do szpitala w Bełżycach, bo byli ranni.

Autobusem podróżowało więcej niż 5 osób, nie znam dokładnej liczby, ale to na oko było widać. Ranni owszem byli, część z nich trafiła do szpitala w Bełżycach ale nie wszyscy.

A więc połowa artykułu się nie zgadza z stanem faktycznym!! To jest news?? To ja dziękuję za takie newsy. I nie broń ludzi, którzy chyba minęli się z powołaniem.

Autobusem podróżowało więcej niż 5 osób, nie znam dokładnej liczby, ale to na oko było widać. Ranni owszem byli, część z nich trafiła do szpitala w Bełżycach ale nie wszyscy.

A więc połowa artykułu się nie zgadza z stanem faktycznym!! To jest news?? To ja dziękuję za takie newsy. I nie broń ludzi, którzy chyba minęli się z powołaniem. rozwiń
Avatar
m1chael / 22 maja 2008 o 22:25
0
człeni autokar nie jechał z bełżyc do lublia a odwrotnie. I nie próbował zjechac na pobocze
tylko przypakował w drzewo po drugiej stronie ulicy!!!
Avatar
et / 22 maja 2008 o 11:52
0
jeszcze jedno
Nie znalazałem w artykule, ze jak wytykasz wypadek nie był pod Beżycami
wprost przeciwnie jest podana ulica tego miasta
Stosujac twa "terminologie" powinienen nawsadzac ci od baranów
Avatar
et / 22 maja 2008 o 11:44
0
Jakby dziennik był w autobusie to by napisał dokładniej,
ale nie był wiec pewnie musiał się oprzec na informacjach od jakichś służb
i to podawanych szybko i na gorącą a więc wstepnych.
Jak chcesz "gościu" czytać o czymś w internecie zaraz po tym jak się zdarzyło
chociazby po to zeby dowiedziec się, że jakas trasa przez wypadek jest zablokowana.
to sie zastanów co piszesz.
Avatar
Gość / 22 maja 2008 o 00:13
0
Widzę że nie będę tutaj pierwszym co z komentuję waszą nierzetelną prace jeśli się bierzecie za pisanie wiadomości jakichkolwiek to barany sprawdźcie czy są dokładne a nie piszecie bzdury.
1. Nie koło Bełżyc tylko w Bełżycach
2. Nie jechał do Lublina tylko z Lublina
3. Nie jechał nim 5 osób tylko o wiele więcej nie znam dokładnej liczby bo nie liczyłem I więcej było rannych.
Avatar
akaka / 21 maja 2008 o 23:51
0
no ja uważam że powinni jakiś kontrole wprowadzic do PKSu i sprawdzić stan techniczny tych pojazdów..ale wtedy to chyba żaden autobus nie zostanie bo wszystkie to złomy!!!![/font][/font]
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 11:29
0
et napisał:
Widac byłes w skórze kierowcy,..
a drzewo rosło na środku jezdni a nie na poboczu...
widac teraz kto pisze te meile skoro wiesz co mówiła osoba, która dzwonila do redakcji...


No chyba dobrze koleś napisał!! Kierowca nie próbował zjeżdżać na pobocze tylko stracił panowanie nad pojazdem.
A osoba która poinformowała redakcję o tym zdarzeniu, nie dzwoniła lecz wysłała maila. To ty jesteś niedoinformowany!!
Avatar
adp / 23 maja 2008 o 10:27
0
Pudło, nie jestem Aronem. Dziwi tylko fakt, że zamiast koncentrować się na kwestiach merytorycznych, dociekasz głupiutkich szczególików, że może to być Aron.

Sprostowanie:

- zdarzenie do którego nawiązałem z 1994 roku miało miejsce 2 maja w Gdańsku - Kokoszkach
- w autobusie PKS zginęły wtedy 32 osoby, a 44 zostały ranne
- kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył czołowo w drzewo; wbiło się ono na ponad cztery metry do wnętrza autobusu

- kierowca autobusu został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4
- dwóch innych pracowników stacji obsługi technicznej PKS, którzy dopuścili pojazd do ruchu, skazano na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata
.


[img]http://images31.fotosik.pl/261/3aa8e18508243367med.jpg[/img]
Płyta i krzyż upamiętniają miejsce tragicznej katastrofy z przed 14 lat.
Pudło, nie jestem Aronem. Dziwi tylko fakt, że zamiast koncentrować się na kwestiach merytorycznych, dociekasz głupiutkich szczególików, że może to być Aron.

Sprostowanie:

- zdarzenie do którego nawiązałem z 1994 roku miało miejsce 2 maja w Gdańsku - Kokoszkach
- w autobusie PKS zginęły wtedy 32 osoby, a 44 zostały ranne
- kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył czołowo w drzewo; wbiło się ono na ponad cztery metry do wnętrza autobusu

- kierowca autob... rozwiń
Avatar
et / 23 maja 2008 o 10:02
0
m1chael napisał:
człeni autokar nie jechał z bełżyc do lublia a odwrotnie. I nie próbował zjechac na pobocze
tylko przypakował w drzewo po drugiej stronie ulicy!!!


Widac byłes w skórze kierowcy,..
a drzewo rosło na środku jezdni a nie na poboczu...
widac teraz kto pisze te meile skoro wiesz co mówiła osoba, która dzwonila do redakcji...
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 08:52
0
adp napisał:
Autosan h9 jest pojazdem skonstruowanym w latach 60 tych dla potrzebach wojska, do przewozu rannych. Dlatego tak tragiczne są w skutkach zderzenia czołowe np. z drzewem (patrz Gdańsk Oliwa 1994). Z przodu miał być właz do wsuwania noszy z rannymi i dlatego przednia część pojazdu nie posiada absolutnie żadnych wzmocnień. Z tego powodu skutki są jakie są, każdy widzi, przód składa się z łatwością tekturowego pudełeczka.



coś mi się widzi że słynny Aron Autokarzysto-busista się odezwał



coś mi się widzi że słynny Aron Autokarzysto-busista się odezwał rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2008 o 23:47
0
et napisał:
Jakby dziennik był w autobusie to by napisał dokładniej,
ale nie był wiec pewnie musiał się oprzec na informacjach od jakichś służb
i to podawanych szybko i na gorącą a więc wstepnych.
Jak chcesz "gościu" czytać o czymś w internecie zaraz po tym jak się zdarzyło
chociazby po to zeby dowiedziec się, że jakas trasa przez wypadek jest zablokowana.
to sie zastanów co piszesz.[/quote]

Mnie grzeje czy dziennik był w autobusie czy nie!! Zadaniem dziennikarza jest rzetelność!! Wielki mi to news, na gorąco. Skoro ludzie piszą, że są błędy należy je przynajmniej poprawić. Artykuł został dodany 21 maja 2008 - 17:26 , a teraz jest godzina 22.05.2008 - 23:40!! Biedacy tacy zapracowani.
Co więcej wiem, że osoba która poinformowała o tym zajściu nie podawała takich głupot. Mój brat powiadomił tvn24.pl o wypadku nie podając szczegółów i jakoś tamci dziennikarze kontaktując się z WARSZAWY, dowiedzieli się ilu było rannych, gdzie i co było przyczyną wypadku.
Teraz zobacz ile informacji podanych przez DW są błędne:

Autobus PKS, jadący z Bełżyc do Lublina,[/quote]
Z Lublina do Bełżyc

[quote]Kierowa próbował zjechać na pobocze, ale mu sie nie udało i uderzył w drzewo.

Kierowca nie próbował zjechać, tylko stracił panowanie nad pojazdem. Czy kierowca by miał interes zjeżdżania autobusem na chodnik, skoro droga przed nim była pusta??

[quote]Autobusem podróżowało pięć osób. Wszyscy trafili do szpitala w Bełżycach, bo byli ranni.

Autobusem podróżowało więcej niż 5 osób, nie znam dokładnej liczby, ale to na oko było widać. Ranni owszem byli, część z nich trafiła do szpitala w Bełżycach ale nie wszyscy.

A więc połowa artykułu się nie zgadza z stanem faktycznym!! To jest news?? To ja dziękuję za takie newsy. I nie broń ludzi, którzy chyba minęli się z powołaniem.

Autobusem podróżowało więcej niż 5 osób, nie znam dokładnej liczby, ale to na oko było widać. Ranni owszem byli, część z nich trafiła do szpitala w Bełżycach ale nie wszyscy.

A więc połowa artykułu się nie zgadza z stanem faktycznym!! To jest news?? To ja dziękuję za takie newsy. I nie broń ludzi, którzy chyba minęli się z powołaniem. rozwiń
Avatar
m1chael / 22 maja 2008 o 22:25
0
człeni autokar nie jechał z bełżyc do lublia a odwrotnie. I nie próbował zjechac na pobocze
tylko przypakował w drzewo po drugiej stronie ulicy!!!
Avatar
et / 22 maja 2008 o 11:52
0
jeszcze jedno
Nie znalazałem w artykule, ze jak wytykasz wypadek nie był pod Beżycami
wprost przeciwnie jest podana ulica tego miasta
Stosujac twa "terminologie" powinienen nawsadzac ci od baranów
Avatar
et / 22 maja 2008 o 11:44
0
Jakby dziennik był w autobusie to by napisał dokładniej,
ale nie był wiec pewnie musiał się oprzec na informacjach od jakichś służb
i to podawanych szybko i na gorącą a więc wstepnych.
Jak chcesz "gościu" czytać o czymś w internecie zaraz po tym jak się zdarzyło
chociazby po to zeby dowiedziec się, że jakas trasa przez wypadek jest zablokowana.
to sie zastanów co piszesz.
Avatar
Gość / 22 maja 2008 o 00:13
0
Widzę że nie będę tutaj pierwszym co z komentuję waszą nierzetelną prace jeśli się bierzecie za pisanie wiadomości jakichkolwiek to barany sprawdźcie czy są dokładne a nie piszecie bzdury.
1. Nie koło Bełżyc tylko w Bełżycach
2. Nie jechał do Lublina tylko z Lublina
3. Nie jechał nim 5 osób tylko o wiele więcej nie znam dokładnej liczby bo nie liczyłem I więcej było rannych.
Avatar
akaka / 21 maja 2008 o 23:51
0
no ja uważam że powinni jakiś kontrole wprowadzic do PKSu i sprawdzić stan techniczny tych pojazdów..ale wtedy to chyba żaden autobus nie zostanie bo wszystkie to złomy!!!![/font][/font]
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze 0 0

Puławska firma "Klinkier" z ul. Kolejowej zbuduje brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze wiślanym. To inwestycja wybrana w trakcie zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Miasto wyda na ten cel ponad 160 tys. zł.

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 0

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 1

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 3 5

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 2

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 3 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 178 17

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 6

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne
17 listopada 2018, 15:00

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne 0 0

W sobotę, 17 listopada o godz. 15 w Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Siemińskiemu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!