Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 stycznia 2008 r.
11:46
Edytuj ten wpis

Blokada Warszawy nieunikniona! (wideo)

0 5 A A

Czas oczekiwania na odprawę tirów: Dorohusk - 90 godzin, Terespol - 72 godziny, Hrebenne - 36 godzin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koczujący w kolejkach do granicy kierowcy tirów zapowiedzieli na jutro blokadę wszystkich przejść na wschodzie. Ich koledzy szykują paraliż komunikacyjny stolicy.

- Jesteśmy zdesperowani - mówi Bogusław Milewski, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. - Trzymanie kierowców w kolejkach o głodzie i chłodzie to brak szacunku dla człowieka. Wierzę, że paraliżując komunikację stolicy zwrócimy uwagę na nasze problemy. Oczekujemy szacunku przede wszystkim od protestujących celników oraz rządu.

W ramach protestu celnicy biorą urlopy na żądanie bądź wolne za przepracowane nadgodziny. Niektórzy idą na zwolnienia lekarskie. Dziś w Dorohusku stawiło się do pracy ośmiu celników, a powinno 30. Podobnie było w Hrebennem, gdzie na dziennej zmianie pracę podjęło zaledwie siedmiu celników. Efekt? W kolejce do szlabanów w Dorohusku stało około 1,2 tys. tirów.

Dlatego w Dorohusku kierowcy po raz kolejny zablokowali drogę do granicy. Odgrażali się, że staranują szlabany. - Celnicy protestują, ale po pracy wracają do rodzin i ciepłych domów - mówi Jacek Jagłowski z Grajewa. - Widzą tylko swój cel, a nas mają za nic.

Celnicy żądają ustawowej ochrony prawnej w sytuacjach, kiedy są oskarżani o korupcję, zadośćuczynienia krzywd w przypadku ich uniewinnienia, zrównania w prawach z innymi służbami mundurowymi oraz podwyżek płac o 1,5 tys. zł. Rząd zaproponował im 500 zł. Problem w tym, że stroną w rozmowach były nie te związki, co trzeba.

- Dogadali się ze skarbowcami, ale nie celnikami. Z naszego punktu widzenia spór trwa - mówi Barbara Smolińska, przewodnicząca Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej.

W sukurs kierowcom ruszyli m.in. strażacy, którzy dowożą kierowcom wodę. Organizacje przewoźników dostarczają paliwo i żywność. Po ukraińskiej stronie kursuje polowa kuchnia, serwująca gorące zupy. Jacek Barczyński

Porozumienia nadal nie ma

- Piątkowe porozumienie zostało zawarte przez związki zawodowe, które nie organizują protestu, nie są z nami i negocjowały coś, do czego nie miały uprawnień - powiedziała w TVN24, Iwona Fołta z "Porozumienia Białostockiego". Oznacza to, że protest celników nie zakończy się, a granica nadal będzie sparaliżowana.

Wynegocjowana podwyżka płac celników o 500 zł brutto, w opinii Iwony Fołty i tak miała zostać przyznana już wcześniej, nie jest więc wynikiem rozmów, a sama kwota jest o wiele za niska.

- Chcemy podwyżki w wysokości 1,5 tys. zł, a nie fikcyjnych postanowień. Dopóki rząd się do nas nie odezwie, nie przerwiemy protestu - zapowiada Iwona Fołta.

"Porozumienie Białostockie" domaga się także przyznania celnikom uprawnień emerytalnych służb mundurowych, większej ochrony prawnej funkcjonariuszy oraz pełnej restytucji praw funkcjonariuszy wracających do służby po uniewinnieniu.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mrówa / 27 stycznia 2008 o 22:13
0
a jak w Zosinie
Avatar
Gość / 27 stycznia 2008 o 21:17
0
co prosze... kolego na wszystkich przejsciach na wschodzie tak jest !! Ciezarówka to nie samolot nie przelecisz... masz 2 korytarze transportowe i tymi własnie kierowcy jadą polem człowieku nie pojedziesz!! Wiec pozostaje im Koroszczyn E30, Dorohusk E373 ,Hrebenne E 372, Korczowa E40, Medyka E40.Jak widzisz dużego wyboru nie mają!!
Avatar
jerry / 27 stycznia 2008 o 17:54
0
Ale na innych przejściach na wschodzie - nie ma problemu . to ciekawe.
możeo oni specjalnie walą na ten Dorohusk, licząc ż e nie będzie potem rzetelnej kontroli ?
tylko po lebkach !
Avatar
evo / 27 stycznia 2008 o 16:37
0
Jak celnicy mają odprawiać, jeśli przez zablokowane drogi nie mają jak dojechać do pracy???!!!
Avatar
~tomek~ / 27 stycznia 2008 o 16:23
0
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo brawo !!




POPIERAM KIEROWCÓW !! A celników popieram tylko i wyłącznie w kwestii zrównania praw mundurówki tj. przywilej wczesniejszych emerytur itp

JAK NIE PASUJE TO DO BIEDRONKI NA KASIE SIEDZIEĆ zobaczysz wtedy jak słodko !!
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo braw... rozwiń
Avatar
mrówa / 27 stycznia 2008 o 22:13
0
a jak w Zosinie
Avatar
Gość / 27 stycznia 2008 o 21:17
0
co prosze... kolego na wszystkich przejsciach na wschodzie tak jest !! Ciezarówka to nie samolot nie przelecisz... masz 2 korytarze transportowe i tymi własnie kierowcy jadą polem człowieku nie pojedziesz!! Wiec pozostaje im Koroszczyn E30, Dorohusk E373 ,Hrebenne E 372, Korczowa E40, Medyka E40.Jak widzisz dużego wyboru nie mają!!
Avatar
jerry / 27 stycznia 2008 o 17:54
0
Ale na innych przejściach na wschodzie - nie ma problemu . to ciekawe.
możeo oni specjalnie walą na ten Dorohusk, licząc ż e nie będzie potem rzetelnej kontroli ?
tylko po lebkach !
Avatar
evo / 27 stycznia 2008 o 16:37
0
Jak celnicy mają odprawiać, jeśli przez zablokowane drogi nie mają jak dojechać do pracy???!!!
Avatar
~tomek~ / 27 stycznia 2008 o 16:23
0
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo brawo !!




POPIERAM KIEROWCÓW !! A celników popieram tylko i wyłącznie w kwestii zrównania praw mundurówki tj. przywilej wczesniejszych emerytur itp

JAK NIE PASUJE TO DO BIEDRONKI NA KASIE SIEDZIEĆ zobaczysz wtedy jak słodko !!
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo braw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Saperzy szukają śladów egzekucji

Puławy: Saperzy szukają śladów egzekucji 1 0

Czy w lesie przy cmentarzu wojennym w Puławach byli chowani Żołnierze Wyklęci? Śladów ich egzekucji poszukują specjaliści z dęblińskiej jednostki oraz pracownicy lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Ten znicz miał oznaczać rychły pogrzeb właściciela baru. Już dwa śledztwa prokuratury

Ten znicz miał oznaczać rychły pogrzeb właściciela baru. Już dwa śledztwa prokuratury 3 0

W sprawie aktów wandalizmu, bezpośrednich napaści i zachowań o charakterze rasistowskim hrubieszowska prokuratura prowadzi już dwa postępowania. Chuliganom nękającym Egipcjan z baru „Złota Piramida” grozi do pięciu lat więzienia.

To największa Biblia jaka kiedykolwiek została wydana w Polsce

To największa Biblia jaka kiedykolwiek została wydana w Polsce 0 0

W środę podczas Targów Wydawców Katolickich w KUL miała miejsce przedpremierowa odsłona Bibli Maxima – inspirowanej księgami z czasów Bolesława Chrobrego

Chór na 100 procent i 10 tysięcy. Sukces uczniów z SP 47 w Lublinie

Chór na 100 procent i 10 tysięcy. Sukces uczniów z SP 47 w Lublinie 0 0

Zadanie konkursowe polegało na tym, by jak największa liczba uczniów zaśpiewała trzy pieśni hymniczne z kilka danych do wyboru. W SP 47 wybrali „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” i „Marsz Polonia”.

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu
galeria

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu 9 18

Jarosław Stawiarski został wybrany w środę marszałkiem województwa lubelskiego. Poparło go nawet dwóch radnych opozycji. Zaskoczeniem jest funkcja członka zarządu dla Sebastiana Trojaka, funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych 65 6

Szeregowy Szymon Duher z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, naraził życie, aby ratować innych. W środę prezydent Andrzej Duda odznaczył żołnierza Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach
24 listopada 2018, 12:00

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach 0 0

24 listopada o godz. 12 w ZSO nr w Puławach odbędą się warsztaty Nowego Cyrku.

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji"

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji" 0 6

W powiecie bialskim bez zmian. Starostą został ponownie Mariusz Filipiuk (PSL). Radni zagłosowali na niego jednogłośnie. Podobnie na dotychczasowego wicestarostę Janusza Skólimowskiego z PiS.

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 8 6

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 4 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 2

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 39 37

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 7 6

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 44 27

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!