Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 stycznia 2008 r.
11:46
Edytuj ten wpis

Blokada Warszawy nieunikniona! (wideo)

0 5 A A

Czas oczekiwania na odprawę tirów: Dorohusk - 90 godzin, Terespol - 72 godziny, Hrebenne - 36 godzin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koczujący w kolejkach do granicy kierowcy tirów zapowiedzieli na jutro blokadę wszystkich przejść na wschodzie. Ich koledzy szykują paraliż komunikacyjny stolicy.

- Jesteśmy zdesperowani - mówi Bogusław Milewski, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. - Trzymanie kierowców w kolejkach o głodzie i chłodzie to brak szacunku dla człowieka. Wierzę, że paraliżując komunikację stolicy zwrócimy uwagę na nasze problemy. Oczekujemy szacunku przede wszystkim od protestujących celników oraz rządu.

W ramach protestu celnicy biorą urlopy na żądanie bądź wolne za przepracowane nadgodziny. Niektórzy idą na zwolnienia lekarskie. Dziś w Dorohusku stawiło się do pracy ośmiu celników, a powinno 30. Podobnie było w Hrebennem, gdzie na dziennej zmianie pracę podjęło zaledwie siedmiu celników. Efekt? W kolejce do szlabanów w Dorohusku stało około 1,2 tys. tirów.

Dlatego w Dorohusku kierowcy po raz kolejny zablokowali drogę do granicy. Odgrażali się, że staranują szlabany. - Celnicy protestują, ale po pracy wracają do rodzin i ciepłych domów - mówi Jacek Jagłowski z Grajewa. - Widzą tylko swój cel, a nas mają za nic.

Celnicy żądają ustawowej ochrony prawnej w sytuacjach, kiedy są oskarżani o korupcję, zadośćuczynienia krzywd w przypadku ich uniewinnienia, zrównania w prawach z innymi służbami mundurowymi oraz podwyżek płac o 1,5 tys. zł. Rząd zaproponował im 500 zł. Problem w tym, że stroną w rozmowach były nie te związki, co trzeba.

- Dogadali się ze skarbowcami, ale nie celnikami. Z naszego punktu widzenia spór trwa - mówi Barbara Smolińska, przewodnicząca Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej.

W sukurs kierowcom ruszyli m.in. strażacy, którzy dowożą kierowcom wodę. Organizacje przewoźników dostarczają paliwo i żywność. Po ukraińskiej stronie kursuje polowa kuchnia, serwująca gorące zupy. Jacek Barczyński

Porozumienia nadal nie ma

- Piątkowe porozumienie zostało zawarte przez związki zawodowe, które nie organizują protestu, nie są z nami i negocjowały coś, do czego nie miały uprawnień - powiedziała w TVN24, Iwona Fołta z "Porozumienia Białostockiego". Oznacza to, że protest celników nie zakończy się, a granica nadal będzie sparaliżowana.

Wynegocjowana podwyżka płac celników o 500 zł brutto, w opinii Iwony Fołty i tak miała zostać przyznana już wcześniej, nie jest więc wynikiem rozmów, a sama kwota jest o wiele za niska.

- Chcemy podwyżki w wysokości 1,5 tys. zł, a nie fikcyjnych postanowień. Dopóki rząd się do nas nie odezwie, nie przerwiemy protestu - zapowiada Iwona Fołta.

"Porozumienie Białostockie" domaga się także przyznania celnikom uprawnień emerytalnych służb mundurowych, większej ochrony prawnej funkcjonariuszy oraz pełnej restytucji praw funkcjonariuszy wracających do służby po uniewinnieniu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mrówa / 27 stycznia 2008 r. o 22:13
0
a jak w Zosinie
Avatar
Gość / 27 stycznia 2008 r. o 21:17
0
co prosze... kolego na wszystkich przejsciach na wschodzie tak jest !! Ciezarówka to nie samolot nie przelecisz... masz 2 korytarze transportowe i tymi własnie kierowcy jadą polem człowieku nie pojedziesz!! Wiec pozostaje im Koroszczyn E30, Dorohusk E373 ,Hrebenne E 372, Korczowa E40, Medyka E40.Jak widzisz dużego wyboru nie mają!!
Avatar
jerry / 27 stycznia 2008 r. o 17:54
0
Ale na innych przejściach na wschodzie - nie ma problemu . to ciekawe.
możeo oni specjalnie walą na ten Dorohusk, licząc ż e nie będzie potem rzetelnej kontroli ?
tylko po lebkach !
Avatar
evo / 27 stycznia 2008 r. o 16:37
0
Jak celnicy mają odprawiać, jeśli przez zablokowane drogi nie mają jak dojechać do pracy???!!!
Avatar
~tomek~ / 27 stycznia 2008 r. o 16:23
0
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo brawo !!




POPIERAM KIEROWCÓW !! A celników popieram tylko i wyłącznie w kwestii zrównania praw mundurówki tj. przywilej wczesniejszych emerytur itp

JAK NIE PASUJE TO DO BIEDRONKI NA KASIE SIEDZIEĆ zobaczysz wtedy jak słodko !!
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo braw... rozwiń
Avatar
mrówa / 27 stycznia 2008 r. o 22:13
0
a jak w Zosinie
Avatar
Gość / 27 stycznia 2008 r. o 21:17
0
co prosze... kolego na wszystkich przejsciach na wschodzie tak jest !! Ciezarówka to nie samolot nie przelecisz... masz 2 korytarze transportowe i tymi własnie kierowcy jadą polem człowieku nie pojedziesz!! Wiec pozostaje im Koroszczyn E30, Dorohusk E373 ,Hrebenne E 372, Korczowa E40, Medyka E40.Jak widzisz dużego wyboru nie mają!!
Avatar
jerry / 27 stycznia 2008 r. o 17:54
0
Ale na innych przejściach na wschodzie - nie ma problemu . to ciekawe.
możeo oni specjalnie walą na ten Dorohusk, licząc ż e nie będzie potem rzetelnej kontroli ?
tylko po lebkach !
Avatar
evo / 27 stycznia 2008 r. o 16:37
0
Jak celnicy mają odprawiać, jeśli przez zablokowane drogi nie mają jak dojechać do pracy???!!!
Avatar
~tomek~ / 27 stycznia 2008 r. o 16:23
0
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo brawo !!




POPIERAM KIEROWCÓW !! A celników popieram tylko i wyłącznie w kwestii zrównania praw mundurówki tj. przywilej wczesniejszych emerytur itp

JAK NIE PASUJE TO DO BIEDRONKI NA KASIE SIEDZIEĆ zobaczysz wtedy jak słodko !!
Kolejka ciężarówek czekających na odprawe w kukurykach siega już 25 km !!
od mostu na krznie i dalej w strone białej podlaskiej kierowcy zajeli jeden pas ruchu(rano jeszcze stali na "końskim pasie")
W woskrzenicach przy wjezdzie na stacje CPN i parking dla sam ciężarowych kierowcy ustawili samochód cięzarowy tuż przed przejsciem dla pieszych po którym co pewien czas chodzą tamując ruch

NO i co najciekawsze !! NAWET 1 -JEDEN toi toi postawili drogowcy na całej długosci kolejki brawo braw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"
11 czerwca 2020, 19:00

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"

11 czerwca o godz. 19 Centrum Spotkania Kultur zaprosi na drugą część webinaru "W obliczeniach był błąd" w ramach cyklu Akademia Kina CSK. To propozycja dla wszystkich wielbicieli historii filmu.

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"
Alarm24
galeria

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"

Chociaż od soboty można otwierać place zabaw, to część z nich wciąż pozostaje zamknięta. Rodzice narzekają na zbyt wolne tempo „odmrażania piaskownic”. Jednak tam, gdzie już można się bawić, nie widać zbyt wielu chętnych

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Rozpoczął się nabór wniosków o miejskie dofinansowanie do instalacji pozwalających zatrzymywać i gromadzić wodę z opadów na swojej posesji. Od miasta można dostać na ten cel nawet 5 tys. zł, ale trzeba się pospieszyć

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

W Białej Podlaskiej powstanie rodzinny dom dziecka. Miasto zaadaptuje do tego celu budynek przy ulicy Łomaskiej 21.

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia nie odnotowało dzisiaj nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Przybyło za to 11 ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie - stan na 2 czerwca.

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Wyłącznie zimną wodę w kranach będą mieli przez cały czwartek mieszkańcy i użytkownicy budynków w znacznej części Czechowa i jego okolicach.

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"
7 czerwca 2020, 18:00

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"

W niedzielę, 7 czerwca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie (Rynek 1) odbędzie się drugi z tegorocznego cyklu koncertów Fonie Lublina. Tym razem słuchacze odkryją pieśni i arie klasyków wiedeńskich. Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie.

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Ręce pełne roboty mieli ostatniej majowej nocy chełmscy policjanci. A wszystko przez nastolatków, którzy buszowali w blokowych piwnicach. Jakby tego było mało, mundurowi ścigali także 17-latka, który bez prawa jazdy uciekał volkswagenem. Chłopak nie chciał trafić do ośrodka wychowawczego, do którego skierował go Sąd Rejonowy w Chełmie.

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

- W związku z przeprowadzeniem przez WSSE w Lublinie weryfikacji miejsca zamieszkania osób zakażonych, zawieszamy czasowo publikację mapy pokazującej rozłożenie aktywnych przypadków w powiatach. Nadal będziemy informować o sytuacji epidemicznej województwa lubelskiego, publikując grafikę liczbową – taki komunikat można znaleźć na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zamiast mapy z aktualnymi danymi epidemicznymi. Ostatnia mapa została opublikowana w sobotę 30 maja.

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"

Nie potrafią żyć samodzielnie, nie mają wykształcenia, pieniędzy, ani pracy. Za to mają depresję i zaburzony obraz rodziny. Młodzi bezdomni są niewidzialni dla społeczeństwa i niewydolnego systemu opieki.

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur
Alarm24

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur

O naprawę nawierzchni ul. Trześniowskiej upomina się jeden z naszych Czytelników. Po ostatnich deszczach droga jest w fatalnym stanie

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy z Markuszowa chcą poszerzyć granice swojej gminy. Spór dotyczy części miejscowości Przybysławice oraz jeziora Duży Ług, które od lat należą do sąsiedniego Garbowa. Władze tego ostatniego niczego oddawać jednak nie chcą. Jeśli aneksja się uda, zmianie ulegną granice dwóch powiatów.