Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 stycznia 2008 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Czepki kontra kitle

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 14 A A

Pielęgniarkom puszczają nerwy. Mają dość podwyżek płac wyłącznie dla lekarzy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
i traktowania po macoszemu innych pracowników służby zdrowia.


Pielęgniarki walczą o podwyżki. Wczoraj w pięciu szpitalach regionu wzięły dzień urlopu na żądanie. Pracowały tylko nieliczne, aby zapewnić opiekę pacjentom. Na niektórych oddziałach Szpitala Kolejowego w Lublinie doszło do scysji.

- Lekarze z kierownictwa krzyczeli, że nie ma się kto zająć pacjentami, straszyli prokuratorem - twierdzi anonimowo jedna z pielęgniarek. - Pracowałyśmy w zmniejszonej obsadzie, ale chorzy mieli opiekę.

Lekarze z kolejowego zaprzeczają, że mieli pretensje o protest. Ale o narastającym konflikcie z medykami mówiły też pielęgniarki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Na dwie godziny odeszły od łóżek pacjentów i zebrały się na wiecu.

- Znaczny wzrost wynagrodzeń lekarzy spowodował drastyczne dysproporcje między nimi a pozostałymi pracownikami i złą atmosferę w pracy - Mariola Orłowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek odczytała pismo do dyrektora szpitala. - Szczególnie niepokojący jest narastający konflikt między lekarzami a pielęgniarkami, którego zarzewiem stały się roszczenia płacowe, zrealizowane wyłącznie dla lekarzy.

Co na to lekarze? - Między nami a pielęgniarkami nie ma i nigdy nie będzie żadnego konfliktu - twierdzi Antoni Rybka, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy na Lubelszczyźnie. - Popieramy ich dążenia, bo w służbie pacjentom jesteśmy jak mąż i żona. Cieszy, że po raz pierwszy tak konkretnie sformułowały swoje żądania. Wygrają, jeśli nie dadzą się wykiwać.

W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym na 435 pielęgniarek urlopy wzięło 49. Katarzyna Łabędź z Kliniki Gastrologii była wczoraj w pracy. - Zostałyśmy we dwie - mówi. - Dajemy sobie radę. Musimy walczyć o zarobki. Biorę 1200 zł na rękę. Mam niepełnosprawne dziecko.

Zdaniem rodziców pacjentów takie pobory to tyle co nic. - One też mają odpowiedzialną pracę. A nie tylko lekarze - uważa Anna Krzyżanowska, mama 4-letniej Joasi. - Przy dzieciach jest więcej pracy.

Na 123 pielęgniarki chełmskiego szpitala do pracy przyszło 30. Pozostałe zażądały urlopów. - Nie wiem, jak ta kobieta daje sobie tutaj sama radę - Andrzej Bugajewski, pacjent z pulmonologii mówi o Renacie Kruk, pielęgniarce oddziałowej opiekującej się 20 pacjentami. - Musi podać leki, podłączyć kroplówkę, rozwieźć jedzenie, a nawet zaprowadzić do toalety.

- Ja rozumiem pielęgniarki. One pracują za darmo. Należy im się godziwa zapłata - twierdzi Jan Chmielewski, pacjent z Chełma.

Dziś urlop na żądanie wezmą pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie, w Hrubieszowie i Opolu Lubelskim. W pozostałych negocjują z dyrektorami.
(tom)

OSTATNIE PODWYŻKI LEKARZY

Szpital Kolejowy w Lublinie - z 2000 zł do 4000 zł
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie - z 2300 do 4000 zł
Szpital im. Jana Bożego w Lublinie - 2500 zł do 3500 zł.
W tym samym czasie podwyżek dla pielęgniarek nie było.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 27 stycznia 2008 o 21:38
0
Kamila napisał:
Przecież facet nie pisał że jest przeciwny badaniom patologii tylko napisał że jest przeciwko nagonkom medialnym na lekarzy.Jestem zdania że łapowników trzeba karać surowo ale nie uważam że z tego powodu że część lekarzy bierze łapówki nie należy płacić lekarzom za pracę.Większość pracuje uczciwie i dzięki ich zaangażowaniu jako tako działa polska służba zdrowia.Więc czemu nikt o tych ludziach nikt nie napisze nic dobrego? Dwa razy leżałam w szpitalu w ostatnich dwóch latach.Nikomu nic nie dawałam i nikt ode mnie nic nie żądał.Mam pewne zastrzeżenia co do organizacji pracy w tym szpitalu ale jestem wdzięczna pielęgniarkom i lekarzom za to co dla mnie zrobili.Natomiast wielu dziennikarzy goni za sensacją i żeruje na ludzkim nieszczęściu.Przykład - zabójstwo człowieka ,któremu odcięto głowę .Jaka to musi być radość dla redaktorzyny gdy coś się takiego wydarzy.Jest o czym pisać .Obrzydliwość .Jak hieny.

To co piszesz można uznac za słuszne, ale jednostki, czy grupy o cechach neuropatycznych, przy wyeksonowaniu przez dziennikarza nawet jednej negatywnej cechy(patologii członka, pojedyńczego zachowania)odczytująto jako nagankę, co ciekawe nie piętnują tego.Zmoich obserwacji wynika że dziennikarka opisuje to co "życie przyniesie", nie postępujmy wrednie, to nie będzie musiała poruszac sumienia społecznego, skoncentruje się na" prozie i bohaterstwie"(ciekawe czy pisze wiersze)

To co piszesz można uznac za słuszne, ale jednostki, czy grupy o cechach neuropatycznych, przy wyeksonowaniu przez dziennikarza nawet jednej negatywnej cechy(patologii członka, pojedyńczego zachowania)odczytująto jako nagankę, co ciekawe nie piętnują tego.Zmoich obserwacji wynika że dziennikarka opisuje to co "życie przyniesie", nie postępujmy wrednie, to nie będzie musiała poruszac sumienia społecznego, skoncentruje się na" prozie i bohaterstwie"(ciekawe czy pisze wiersze) rozwiń
Avatar
Kamila / 23 stycznia 2008 o 22:31
0
Przecież facet nie pisał że jest przeciwny badaniom patologii tylko napisał że jest przeciwko nagonkom medialnym na lekarzy.Jestem zdania że łapowników trzeba karać surowo ale nie uważam że z tego powodu że część lekarzy bierze łapówki nie należy płacić lekarzom za pracę.Większość pracuje uczciwie i dzięki ich zaangażowaniu jako tako działa polska służba zdrowia.Więc czemu nikt o tych ludziach nikt nie napisze nic dobrego? Dwa razy leżałam w szpitalu w ostatnich dwóch latach.Nikomu nic nie dawałam i nikt ode mnie nic nie żądał.Mam pewne zastrzeżenia co do organizacji pracy w tym szpitalu ale jestem wdzięczna pielęgniarkom i lekarzom za to co dla mnie zrobili.Natomiast wielu dziennikarzy goni za sensacją i żeruje na ludzkim nieszczęściu.Przykład - zabójstwo człowieka ,któremu odcięto głowę .Jaka to musi być radość dla redaktorzyny gdy coś się takiego wydarzy.Jest o czym pisać .Obrzydliwość .Jak hieny.
Przecież facet nie pisał że jest przeciwny badaniom patologii tylko napisał że jest przeciwko nagonkom medialnym na lekarzy.Jestem zdania że łapowników trzeba karać surowo ale nie uważam że z tego powodu że część lekarzy bierze łapówki nie należy płacić lekarzom za pracę.Większość pracuje uczciwie i dzięki ich zaangażowaniu jako tako działa polska służba zdrowia.Więc czemu nikt o tych ludziach nikt nie napisze nic dobrego? Dwa razy leżałam w szpitalu w ostatnich dwóch latach.Nikomu nic nie dawałam i nikt ode mnie nic nie żądał.Mam pewne zas... rozwiń
Avatar
Olo / 23 stycznia 2008 o 21:11
0
marycha napisał:
Ja również pozdrawiam.Tej pani redaktor nie określono niegodziwie tylko sprawiedliwie.Od lat czytam co wypisuje na lekarzy .Zawsze są to tendencyjne artykuły.Pamiętam również jak pisała artykuł o tzw."lekarskich brykach".Przecież to szczyt nietaktu wydzwaniać po lekarzach i pytać jakim jeżdżą samochodem a potem opisywać ich z imienia i nazwiska w gazecie. W krajach gdzie szanuje się wykształcenie ale również samego siebie zadawanie pytania czym jeździ lekarz,prawnik ,inżynier to szczyt nietaktu.Może za chwilę pani redaktor zacznie wypytywać lekarzy ila razy w tygodniu uprawiają seks i z kim?Co więcej ataki na lekarzy nasila wtedy gdy lekarze podnoszą głowę i domagają się normalnego traktowania .Czemu nie wypytuje polityków czym jeżdżą .Bo jakby tak napisała choć raz o jakimś prominentnym polityku to byłby jej ostatni artykuł.Wszystkim zaś zazdroszczącym innym Polakom że mają samochody ,domy i inne dobra można tylko życzyć żeby zainwestowali w wykształcenie swoich dzieci .Może ciężką pracą dojdą kiedyś do takich wyznaczników statusu społecznego.Sami też niech się wezmą do roboty .Najlepiej na dwa etaty .

Profesjonaliści od zrozumienia co to jest sprawiedliwośc do tej pory nie wydali werdyktu, to i tobie się nie uda.Wg. Ciebie badania społeczne dotyczące lekarzy są niestosowne.Jeśli chodzi drogi światowcu o inne kraje U.E. to każdy lekarz wykazuje całkowity dochód-płaci od niego podatki nie pomyśli o naszym wytworze kulturowym, czyli łapówkach- bo jest normalne,że inni lekarze będą nim gardzili, straci pracę, czeka go "ciupa".Nie jest tajemnicą poziom standardu życia określonej grupy społecznej-natomiast wszystko co jest ponad, lub poniżej, jest nie tylko pod lupą dziennikarską, ale i państwa.Może nasza redaktor jak i większa częśc społeczeństwa nie rozumie co to jest bieda, niskie zarobki w rozumieni środowiska lekarskiego-ale czy za próbę wyjaśnienia tego można ganic dziennikarzy społecznych????????

Profesjonaliści od zrozumienia co to jest sprawiedliwośc do tej pory nie wydali werdyktu, to i tobie się nie uda.Wg. Ciebie badania społeczne dotyczące lekarzy są niestosowne.Jeśli chodzi drogi światowcu o inne kraje U.E. to każdy lekarz wykazuje całkowity dochód-płaci od niego podatki nie pomyśli o naszym wytworze kulturowym, czyli łapówkach- bo jest normalne,że inni lekarze będą nim gardzili, straci pracę, czeka go "ciupa".Nie jest tajemnicą poziom standardu życia określonej grupy społecznej-natomiast wszystko... rozwiń
Avatar
marycha / 23 stycznia 2008 o 20:38
0
Olo napisał:
Z twojej wypowiedzi wynika, e stan lekarski powrócił do rzemiosła(a ty jesteś jego miernym przedstawicielem, a cytowany psychiatra to Ciebie miał na myśli- no i znowu ujawnił się Twój problem ze zrozumieniem tekstu-marny diagnosto).Określana brzydko, a wręcz niegodziwie redaktor i znakomita częś naszego społeczeństwa już po ukończeniu szkoły gimnazjalnej wie co to są wyznaczniki statusu społecznego.Pozdrawiam


Ja również pozdrawiam.Tej pani redaktor nie określono niegodziwie tylko sprawiedliwie.Od lat czytam co wypisuje na lekarzy .Zawsze są to tendencyjne artykuły.Pamiętam również jak pisała artykuł o tzw."lekarskich brykach".Przecież to szczyt nietaktu wydzwaniać po lekarzach i pytać jakim jeżdżą samochodem a potem opisywać ich z imienia i nazwiska w gazecie. W krajach gdzie szanuje się wykształcenie ale również samego siebie zadawanie pytania czym jeździ lekarz,prawnik ,inżynier to szczyt nietaktu.Może za chwilę pani redaktor zacznie wypytywać lekarzy ila razy w tygodniu uprawiają seks i z kim?Co więcej ataki na lekarzy nasila wtedy gdy lekarze podnoszą głowę i domagają się normalnego traktowania .Czemu nie wypytuje polityków czym jeżdżą .Bo jakby tak napisała choć raz o jakimś prominentnym polityku to byłby jej ostatni artykuł.Wszystkim zaś zazdroszczącym innym Polakom że mają samochody ,domy i inne dobra można tylko życzyć żeby zainwestowali w wykształcenie swoich dzieci .Może ciężką pracą dojdą kiedyś do takich wyznaczników statusu społecznego.Sami też niech się wezmą do roboty .Najlepiej na dwa etaty .


Ja również pozdrawiam.Tej pani redaktor nie określono niegodziwie tylko sprawiedliwie.Od lat czytam co wypisuje na lekarzy .Zawsze są to tendencyjne artykuły.Pamiętam również jak pisała artykuł o tzw."lekarskich brykach".Przecież to szczyt nietaktu wydzwaniać po lekarzach i pytać jakim jeżdżą samochodem a potem opisywać ich z imienia i nazwiska w gazecie. W krajach gdzie szanuje się wykształcenie ale również samego siebie zadawanie pytania czym jeździ lekarz,prawnik ,inżynier to szczyt nietaktu.Może za ch... rozwiń
Avatar
Olo / 23 stycznia 2008 o 19:37
0
Z twojej wypowiedzi wynika, e stan lekarski powrócił do rzemiosła(a ty jesteś jego miernym przedstawicielem, a cytowany psychiatra to Ciebie miał na myśli- no i znowu ujawnił się Twój problem ze zrozumieniem tekstu-marny diagnosto).Określana brzydko, a wręcz niegodziwie redaktor i znakomita częś naszego społeczeństwa już po ukończeniu szkoły gimnazjalnej wie co to są wyznaczniki statusu społecznego.Pozdrawiam
Avatar
wacek / 22 stycznia 2008 o 21:15
0
OLO napisał:
Pani redaktor Stępień jak wynika z treści jej artykółów pokazuje pojedyńcze fakty,te patologiczne jak i pozytywne zachowania, tylko tego typu teksty wymagają zrozumienia, a nie wykucia bezrefleksyjnego).Trudności ze zrozumieniem tekstów są dośc powszechne w środowisku medycznym, może ten stan trzoszkę zmieni film pt" House ", emitowany przez 2 program TVP, ale nie liczyłbym na wrażliwośc społeczną w Polsce większości tego środowiska, to taka filozofia grupy utrwalona przez długie lata


Myślę że bezrefleksyjna jest pani Stępień.Szczytem chamstwa było pytanie kilka miesięcy temu jakimi samochodami jeżdżą lekarze .Dziennikarzem może być każdy .Nawet największy jołop bez żadnej szkoły.Żeby zostać lekarzem trzeba zdać egzamin 0k. 10 osób na jedno miejsce ,potem długo się uczyć ,zdać LEP ,7 lat specjalizacji więc pani Stępień vel OLO więcej pokory i refleksji nad swoimi kompleksami .Ma ich pani przecież nie mało.Zresztą trudno się dziwić. Pewien psychiatra miał takie powiedzenie : cham chamem na wieki wieków amen. To do ciebie Olo.


Myślę że bezrefleksyjna jest pani Stępień.Szczytem chamstwa było pytanie kilka miesięcy temu jakimi samochodami jeżdżą lekarze .Dziennikarzem może być każdy .Nawet największy jołop bez żadnej szkoły.Żeby zostać lekarzem trzeba zdać egzamin 0k. 10 osób na jedno miejsce ,potem długo się uczyć ,zdać LEP ,7 lat specjalizacji więc pani Stępień vel OLO więcej pokory i refleksji nad swoimi kompleksami .Ma ich pani przecież nie mało.Zresztą trudno się dziwić. Pewien psychiatra miał takie powiedzenie : cham chamem na wieki... rozwiń
Avatar
OLO / 22 stycznia 2008 o 15:39
0
niesiostra napisał:
Ja kiedyś czekałam 5 godzin z bóleb brzucha w szpitalu w Londynie i nie marudziłam jak ten deb*** wyzywający lekarzy.Trzeba się było uczyć .Slęczeć nad książkami to byś baranie lepiej zarabiał.Poza tym najlepiej napuszczać na siebie lekarzy i pielęgniarki niż załatwić podwyżki dla jednych i drugich.Pani redakror Stępień celuje w negatywnych ocenach lekarzy .Ciekawe czy nie czerwieni się jak musi pójść do lekarza.Bo ja bym się wstydził a wypisując takie bzdety

Pani redaktor Stępień jak wynika z treści jej artykółów pokazuje pojedyńcze fakty,te patologiczne jak i pozytywne zachowania, tylko tego typu teksty wymagają zrozumienia, a nie wykucia bezrefleksyjnego).Trudności ze zrozumieniem tekstów są dośc powszechne w środowisku medycznym, może ten stan trzoszkę zmieni film pt" House ", emitowany przez 2 program TVP, ale nie liczyłbym na wrażliwośc społeczną w Polsce większości tego środowiska, to taka filozofia grupy utrwalona przez długie lata

Pani redaktor Stępień jak wynika z treści jej artykółów pokazuje pojedyńcze fakty,te patologiczne jak i pozytywne zachowania, tylko tego typu teksty wymagają zrozumienia, a nie wykucia bezrefleksyjnego).Trudności ze zrozumieniem tekstów są dośc powszechne w środowisku medycznym, może ten stan trzoszkę zmieni film pt" House ", emitowany przez 2 program TVP, ale nie liczyłbym na wrażliwośc społeczną w Polsce większości tego środowiska, to taka filozofia grupy utrwalona przez długie lata rozwiń
Avatar
obserwator11 / 22 stycznia 2008 o 15:37
0
OLO - To jest Pan RYBKA a nie Pani.
Olo masz rację.
Lekarz nic nie zrobi bez pielęgniarki. One jednak powinny budzić go w nocy w każdej sytuacji nawet żeby dać Witaminę C . Bez wpisu w papiery pielęgniarka nie może nic podać. I tak co 15 minut przez cały dyżur to dopiero lekarze spojrzeliby inaczej na ten temat. W#szystkie pielęgniarki tak powinny robić a oprócz tego strajk włoski. Pomału, pomału za to bardzo dokładnie. W całej Polsce jak tak zrobią to wygrają. InacZej Nic z tego nie będzie.
Avatar
niesiostra / 22 stycznia 2008 o 13:47
0
Ja kiedyś czekałam 5 godzin z bóleb brzucha w szpitalu w Londynie i nie marudziłam jak ten deb*** wyzywający lekarzy.Trzeba się było uczyć .Slęczeć nad książkami to byś baranie lepiej zarabiał.Poza tym najlepiej napuszczać na siebie lekarzy i pielęgniarki niż załatwić podwyżki dla jednych i drugich.Pani redakror Stępień celuje w negatywnych ocenach lekarzy .Ciekawe czy nie czerwieni się jak musi pójść do lekarza.Bo ja bym się wstydził a wypisując takie bzdety
Avatar
pacjent / 22 stycznia 2008 o 11:19
0
jaka podwyżka ??? do roboty nieroby!!! byłem o godz. 23 na izbie przyjęć to się wydarła na mnie że ją obudziłem. nieroby je.....!
Avatar
olo / 27 stycznia 2008 o 21:38
0
Kamila napisał:
Przecież facet nie pisał że jest przeciwny badaniom patologii tylko napisał że jest przeciwko nagonkom medialnym na lekarzy.Jestem zdania że łapowników trzeba karać surowo ale nie uważam że z tego powodu że część lekarzy bierze łapówki nie należy płacić lekarzom za pracę.Większość pracuje uczciwie i dzięki ich zaangażowaniu jako tako działa polska służba zdrowia.Więc czemu nikt o tych ludziach nikt nie napisze nic dobrego? Dwa razy leżałam w szpitalu w ostatnich dwóch latach.Nikomu nic nie dawałam i nikt ode mnie nic nie żądał.Mam pewne zastrzeżenia co do organizacji pracy w tym szpitalu ale jestem wdzięczna pielęgniarkom i lekarzom za to co dla mnie zrobili.Natomiast wielu dziennikarzy goni za sensacją i żeruje na ludzkim nieszczęściu.Przykład - zabójstwo człowieka ,któremu odcięto głowę .Jaka to musi być radość dla redaktorzyny gdy coś się takiego wydarzy.Jest o czym pisać .Obrzydliwość .Jak hieny.

To co piszesz można uznac za słuszne, ale jednostki, czy grupy o cechach neuropatycznych, przy wyeksonowaniu przez dziennikarza nawet jednej negatywnej cechy(patologii członka, pojedyńczego zachowania)odczytująto jako nagankę, co ciekawe nie piętnują tego.Zmoich obserwacji wynika że dziennikarka opisuje to co "życie przyniesie", nie postępujmy wrednie, to nie będzie musiała poruszac sumienia społecznego, skoncentruje się na" prozie i bohaterstwie"(ciekawe czy pisze wiersze)

To co piszesz można uznac za słuszne, ale jednostki, czy grupy o cechach neuropatycznych, przy wyeksonowaniu przez dziennikarza nawet jednej negatywnej cechy(patologii członka, pojedyńczego zachowania)odczytująto jako nagankę, co ciekawe nie piętnują tego.Zmoich obserwacji wynika że dziennikarka opisuje to co "życie przyniesie", nie postępujmy wrednie, to nie będzie musiała poruszac sumienia społecznego, skoncentruje się na" prozie i bohaterstwie"(ciekawe czy pisze wiersze) rozwiń
Avatar
Kamila / 23 stycznia 2008 o 22:31
0
Przecież facet nie pisał że jest przeciwny badaniom patologii tylko napisał że jest przeciwko nagonkom medialnym na lekarzy.Jestem zdania że łapowników trzeba karać surowo ale nie uważam że z tego powodu że część lekarzy bierze łapówki nie należy płacić lekarzom za pracę.Większość pracuje uczciwie i dzięki ich zaangażowaniu jako tako działa polska służba zdrowia.Więc czemu nikt o tych ludziach nikt nie napisze nic dobrego? Dwa razy leżałam w szpitalu w ostatnich dwóch latach.Nikomu nic nie dawałam i nikt ode mnie nic nie żądał.Mam pewne zastrzeżenia co do organizacji pracy w tym szpitalu ale jestem wdzięczna pielęgniarkom i lekarzom za to co dla mnie zrobili.Natomiast wielu dziennikarzy goni za sensacją i żeruje na ludzkim nieszczęściu.Przykład - zabójstwo człowieka ,któremu odcięto głowę .Jaka to musi być radość dla redaktorzyny gdy coś się takiego wydarzy.Jest o czym pisać .Obrzydliwość .Jak hieny.
Przecież facet nie pisał że jest przeciwny badaniom patologii tylko napisał że jest przeciwko nagonkom medialnym na lekarzy.Jestem zdania że łapowników trzeba karać surowo ale nie uważam że z tego powodu że część lekarzy bierze łapówki nie należy płacić lekarzom za pracę.Większość pracuje uczciwie i dzięki ich zaangażowaniu jako tako działa polska służba zdrowia.Więc czemu nikt o tych ludziach nikt nie napisze nic dobrego? Dwa razy leżałam w szpitalu w ostatnich dwóch latach.Nikomu nic nie dawałam i nikt ode mnie nic nie żądał.Mam pewne zas... rozwiń
Avatar
Olo / 23 stycznia 2008 o 21:11
0
marycha napisał:
Ja również pozdrawiam.Tej pani redaktor nie określono niegodziwie tylko sprawiedliwie.Od lat czytam co wypisuje na lekarzy .Zawsze są to tendencyjne artykuły.Pamiętam również jak pisała artykuł o tzw."lekarskich brykach".Przecież to szczyt nietaktu wydzwaniać po lekarzach i pytać jakim jeżdżą samochodem a potem opisywać ich z imienia i nazwiska w gazecie. W krajach gdzie szanuje się wykształcenie ale również samego siebie zadawanie pytania czym jeździ lekarz,prawnik ,inżynier to szczyt nietaktu.Może za chwilę pani redaktor zacznie wypytywać lekarzy ila razy w tygodniu uprawiają seks i z kim?Co więcej ataki na lekarzy nasila wtedy gdy lekarze podnoszą głowę i domagają się normalnego traktowania .Czemu nie wypytuje polityków czym jeżdżą .Bo jakby tak napisała choć raz o jakimś prominentnym polityku to byłby jej ostatni artykuł.Wszystkim zaś zazdroszczącym innym Polakom że mają samochody ,domy i inne dobra można tylko życzyć żeby zainwestowali w wykształcenie swoich dzieci .Może ciężką pracą dojdą kiedyś do takich wyznaczników statusu społecznego.Sami też niech się wezmą do roboty .Najlepiej na dwa etaty .

Profesjonaliści od zrozumienia co to jest sprawiedliwośc do tej pory nie wydali werdyktu, to i tobie się nie uda.Wg. Ciebie badania społeczne dotyczące lekarzy są niestosowne.Jeśli chodzi drogi światowcu o inne kraje U.E. to każdy lekarz wykazuje całkowity dochód-płaci od niego podatki nie pomyśli o naszym wytworze kulturowym, czyli łapówkach- bo jest normalne,że inni lekarze będą nim gardzili, straci pracę, czeka go "ciupa".Nie jest tajemnicą poziom standardu życia określonej grupy społecznej-natomiast wszystko co jest ponad, lub poniżej, jest nie tylko pod lupą dziennikarską, ale i państwa.Może nasza redaktor jak i większa częśc społeczeństwa nie rozumie co to jest bieda, niskie zarobki w rozumieni środowiska lekarskiego-ale czy za próbę wyjaśnienia tego można ganic dziennikarzy społecznych????????

Profesjonaliści od zrozumienia co to jest sprawiedliwośc do tej pory nie wydali werdyktu, to i tobie się nie uda.Wg. Ciebie badania społeczne dotyczące lekarzy są niestosowne.Jeśli chodzi drogi światowcu o inne kraje U.E. to każdy lekarz wykazuje całkowity dochód-płaci od niego podatki nie pomyśli o naszym wytworze kulturowym, czyli łapówkach- bo jest normalne,że inni lekarze będą nim gardzili, straci pracę, czeka go "ciupa".Nie jest tajemnicą poziom standardu życia określonej grupy społecznej-natomiast wszystko... rozwiń
Avatar
marycha / 23 stycznia 2008 o 20:38
0
Olo napisał:
Z twojej wypowiedzi wynika, e stan lekarski powrócił do rzemiosła(a ty jesteś jego miernym przedstawicielem, a cytowany psychiatra to Ciebie miał na myśli- no i znowu ujawnił się Twój problem ze zrozumieniem tekstu-marny diagnosto).Określana brzydko, a wręcz niegodziwie redaktor i znakomita częś naszego społeczeństwa już po ukończeniu szkoły gimnazjalnej wie co to są wyznaczniki statusu społecznego.Pozdrawiam


Ja również pozdrawiam.Tej pani redaktor nie określono niegodziwie tylko sprawiedliwie.Od lat czytam co wypisuje na lekarzy .Zawsze są to tendencyjne artykuły.Pamiętam również jak pisała artykuł o tzw."lekarskich brykach".Przecież to szczyt nietaktu wydzwaniać po lekarzach i pytać jakim jeżdżą samochodem a potem opisywać ich z imienia i nazwiska w gazecie. W krajach gdzie szanuje się wykształcenie ale również samego siebie zadawanie pytania czym jeździ lekarz,prawnik ,inżynier to szczyt nietaktu.Może za chwilę pani redaktor zacznie wypytywać lekarzy ila razy w tygodniu uprawiają seks i z kim?Co więcej ataki na lekarzy nasila wtedy gdy lekarze podnoszą głowę i domagają się normalnego traktowania .Czemu nie wypytuje polityków czym jeżdżą .Bo jakby tak napisała choć raz o jakimś prominentnym polityku to byłby jej ostatni artykuł.Wszystkim zaś zazdroszczącym innym Polakom że mają samochody ,domy i inne dobra można tylko życzyć żeby zainwestowali w wykształcenie swoich dzieci .Może ciężką pracą dojdą kiedyś do takich wyznaczników statusu społecznego.Sami też niech się wezmą do roboty .Najlepiej na dwa etaty .


Ja również pozdrawiam.Tej pani redaktor nie określono niegodziwie tylko sprawiedliwie.Od lat czytam co wypisuje na lekarzy .Zawsze są to tendencyjne artykuły.Pamiętam również jak pisała artykuł o tzw."lekarskich brykach".Przecież to szczyt nietaktu wydzwaniać po lekarzach i pytać jakim jeżdżą samochodem a potem opisywać ich z imienia i nazwiska w gazecie. W krajach gdzie szanuje się wykształcenie ale również samego siebie zadawanie pytania czym jeździ lekarz,prawnik ,inżynier to szczyt nietaktu.Może za ch... rozwiń
Avatar
Olo / 23 stycznia 2008 o 19:37
0
Z twojej wypowiedzi wynika, e stan lekarski powrócił do rzemiosła(a ty jesteś jego miernym przedstawicielem, a cytowany psychiatra to Ciebie miał na myśli- no i znowu ujawnił się Twój problem ze zrozumieniem tekstu-marny diagnosto).Określana brzydko, a wręcz niegodziwie redaktor i znakomita częś naszego społeczeństwa już po ukończeniu szkoły gimnazjalnej wie co to są wyznaczniki statusu społecznego.Pozdrawiam
Avatar
wacek / 22 stycznia 2008 o 21:15
0
OLO napisał:
Pani redaktor Stępień jak wynika z treści jej artykółów pokazuje pojedyńcze fakty,te patologiczne jak i pozytywne zachowania, tylko tego typu teksty wymagają zrozumienia, a nie wykucia bezrefleksyjnego).Trudności ze zrozumieniem tekstów są dośc powszechne w środowisku medycznym, może ten stan trzoszkę zmieni film pt" House ", emitowany przez 2 program TVP, ale nie liczyłbym na wrażliwośc społeczną w Polsce większości tego środowiska, to taka filozofia grupy utrwalona przez długie lata


Myślę że bezrefleksyjna jest pani Stępień.Szczytem chamstwa było pytanie kilka miesięcy temu jakimi samochodami jeżdżą lekarze .Dziennikarzem może być każdy .Nawet największy jołop bez żadnej szkoły.Żeby zostać lekarzem trzeba zdać egzamin 0k. 10 osób na jedno miejsce ,potem długo się uczyć ,zdać LEP ,7 lat specjalizacji więc pani Stępień vel OLO więcej pokory i refleksji nad swoimi kompleksami .Ma ich pani przecież nie mało.Zresztą trudno się dziwić. Pewien psychiatra miał takie powiedzenie : cham chamem na wieki wieków amen. To do ciebie Olo.


Myślę że bezrefleksyjna jest pani Stępień.Szczytem chamstwa było pytanie kilka miesięcy temu jakimi samochodami jeżdżą lekarze .Dziennikarzem może być każdy .Nawet największy jołop bez żadnej szkoły.Żeby zostać lekarzem trzeba zdać egzamin 0k. 10 osób na jedno miejsce ,potem długo się uczyć ,zdać LEP ,7 lat specjalizacji więc pani Stępień vel OLO więcej pokory i refleksji nad swoimi kompleksami .Ma ich pani przecież nie mało.Zresztą trudno się dziwić. Pewien psychiatra miał takie powiedzenie : cham chamem na wieki... rozwiń
Avatar
OLO / 22 stycznia 2008 o 15:39
0
niesiostra napisał:
Ja kiedyś czekałam 5 godzin z bóleb brzucha w szpitalu w Londynie i nie marudziłam jak ten deb*** wyzywający lekarzy.Trzeba się było uczyć .Slęczeć nad książkami to byś baranie lepiej zarabiał.Poza tym najlepiej napuszczać na siebie lekarzy i pielęgniarki niż załatwić podwyżki dla jednych i drugich.Pani redakror Stępień celuje w negatywnych ocenach lekarzy .Ciekawe czy nie czerwieni się jak musi pójść do lekarza.Bo ja bym się wstydził a wypisując takie bzdety

Pani redaktor Stępień jak wynika z treści jej artykółów pokazuje pojedyńcze fakty,te patologiczne jak i pozytywne zachowania, tylko tego typu teksty wymagają zrozumienia, a nie wykucia bezrefleksyjnego).Trudności ze zrozumieniem tekstów są dośc powszechne w środowisku medycznym, może ten stan trzoszkę zmieni film pt" House ", emitowany przez 2 program TVP, ale nie liczyłbym na wrażliwośc społeczną w Polsce większości tego środowiska, to taka filozofia grupy utrwalona przez długie lata

Pani redaktor Stępień jak wynika z treści jej artykółów pokazuje pojedyńcze fakty,te patologiczne jak i pozytywne zachowania, tylko tego typu teksty wymagają zrozumienia, a nie wykucia bezrefleksyjnego).Trudności ze zrozumieniem tekstów są dośc powszechne w środowisku medycznym, może ten stan trzoszkę zmieni film pt" House ", emitowany przez 2 program TVP, ale nie liczyłbym na wrażliwośc społeczną w Polsce większości tego środowiska, to taka filozofia grupy utrwalona przez długie lata rozwiń
Avatar
obserwator11 / 22 stycznia 2008 o 15:37
0
OLO - To jest Pan RYBKA a nie Pani.
Olo masz rację.
Lekarz nic nie zrobi bez pielęgniarki. One jednak powinny budzić go w nocy w każdej sytuacji nawet żeby dać Witaminę C . Bez wpisu w papiery pielęgniarka nie może nic podać. I tak co 15 minut przez cały dyżur to dopiero lekarze spojrzeliby inaczej na ten temat. W#szystkie pielęgniarki tak powinny robić a oprócz tego strajk włoski. Pomału, pomału za to bardzo dokładnie. W całej Polsce jak tak zrobią to wygrają. InacZej Nic z tego nie będzie.
Avatar
niesiostra / 22 stycznia 2008 o 13:47
0
Ja kiedyś czekałam 5 godzin z bóleb brzucha w szpitalu w Londynie i nie marudziłam jak ten deb*** wyzywający lekarzy.Trzeba się było uczyć .Slęczeć nad książkami to byś baranie lepiej zarabiał.Poza tym najlepiej napuszczać na siebie lekarzy i pielęgniarki niż załatwić podwyżki dla jednych i drugich.Pani redakror Stępień celuje w negatywnych ocenach lekarzy .Ciekawe czy nie czerwieni się jak musi pójść do lekarza.Bo ja bym się wstydził a wypisując takie bzdety
Avatar
pacjent / 22 stycznia 2008 o 11:19
0
jaka podwyżka ??? do roboty nieroby!!! byłem o godz. 23 na izbie przyjęć to się wydarła na mnie że ją obudziłem. nieroby je.....!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 0 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 0 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 6 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 7 2

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 26 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 79 3

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 1

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską