Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 sierpnia 2008 r.
11:24
Edytuj ten wpis

Dąbie: Zginął uciekając przed policją

0 15 A A

Pościg rozpoczął się w niedzielę tuż po godz. 22 w Żółkiewce. Uciekający przez policją polonez wpadł do rowu. Zginął jeden z pasażerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Kierowca poloneza jechał z nadmierną prędkością, nie zważając na duży ruch pieszych oraz obowiązujące znaki - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP w Lublinie. - Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierujący zignorował dawane przez nich znaki, gwałtownie przyspieszył i ruszył w kierunku miejscowości Dąbie.

Polonez mknął z zawrotną prędkością. Po poboczu wyprzedzał inne auta. Wymuszał pierwszeństwo na skrzyżowaniach. W Dąbiu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, dachował. Zatrzymał się w rowie.

W polonezie były trzy osoby. Policjanci zaczęli udzielać im pomocy. Jeden z pasażerów, 25-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Pozostali trafili do szpitala.

- Ustalamy dlaczego uciekali - dodaje Wojtowicz. - Pobrano od nich krew do badań na zawartość alkoholu. Z relacji świadków wynika, że mogli być nietrzeźwi.

(er)

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
XXX / 14 sierpnia 2008 o 09:36
0
Słyszałam,że kierowca jednak żyje. Więc kto w końcu mówi prawdę? Myśle,że dla niego jednak lepiej byłoby gdyby umarł...
Avatar
sylwia / 13 sierpnia 2008 o 15:03
0
sylwia napisał:
Paweł nie kierował. Był pasażerem. To on zginął na miejscu. Jego błędem było to że zapewne nie zapiął pasów. Kierowcy nie znalam.



Dla kierowcy lepiej że nie żyje... Życie w świadomości że się kogoś zabiło jest gorsze niż śmierć.
Avatar
sylwia / 13 sierpnia 2008 o 15:01
0
Paweł nie kierował. Był pasażerem. To on zginął na miejscu. Jego błędem było to że zapewne nie zapiął pasów. Kierowcy nie znalam.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2008 o 14:25
0
Sylwia napisał:
Kierowca dzisiaj umarł. Nie przeżył operacji. Znałam Pawła on nie zasłużył na śmierć, miał malutkie dziecko. Jutro jest jego pogrzeb. Najgorsze jest to że był taki młody i całe życie było przed nim. [*]


skoro był odpowiedzialny już za swoją rodzinę miał żonę i dziecko - to po jaką cholerę igrał z losem? czy ktoś mu kazał uciekać? chyba normalne , policjant każe się zatrzymać to się zatrzymujemy a nie uciekamy, to policjant jest wykonawcą prawa ustawowego i my mamy kierowcy w tym przypadku zatrzymać się na jego znak. Owszem szkoda rodziny, szkoda że tak się stało ale sam sobie jest winien i nikt mu już życia nie wróci


skoro był odpowiedzialny już za swoją rodzinę miał żonę i dziecko - to po jaką cholerę igrał z losem? czy ktoś mu kazał uciekać? chyba normalne , policjant każe się zatrzymać to się zatrzymujemy a nie uciekamy, to policjant jest wykonawcą prawa ustawowego i my mamy kierowcy w tym przypadku zatrzymać się na jego znak. Owszem szkoda rodziny, szkoda że tak się stało ale sam sobie jest winien i nikt mu już życia nie wróci rozwiń
Avatar
Sylwia / 12 sierpnia 2008 o 22:58
0
Kierowca dzisiaj umarł. Nie przeżył operacji. Znałam Pawła on nie zasłużył na śmierć, miał malutkie dziecko. Jutro jest jego pogrzeb. Najgorsze jest to że był taki młody i całe życie było przed nim. [*]
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2008 o 11:47
0
PrezesKlubu napisał:
Hmm, ile to kierowca dostanie za to ?

1. Nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.
2. Jazda pod wpływem alkoholu.
3. Stwarzanie zagrożenia na drodze niebezpieczną jazdą.
4. Przekroczenie dozwolonej prędkości.
i najważniejsze:
5. Nieumyślne spowodowane śmierci.


Głupi polaczek, ma za swoje


Głupi, czy też nie, ale już cierpi. ZTCW w chwili obecnej jest już chyba po operacji kręgosłupa, nie wiadomo czy będzie chodził. A do puszki i tak trafi, w zależności od humoru sędziego i postawy adwokata na jakieś 15 lat.


Głupi, czy też nie, ale już cierpi. ZTCW w chwili obecnej jest już chyba po operacji kręgosłupa, nie wiadomo czy będzie chodził. A do puszki i tak trafi, w zależności od humoru sędziego i postawy adwokata na jakieś 15 lat. rozwiń
Avatar
EK / 12 sierpnia 2008 o 08:20
0
Bolo napisał:
Jeśli chodzi o prowadzenie przy dużych prędkościach to się zgodzę - trzeba mieć jako takie umiejętności żeby nie skończyć w rowie. Jednak jakby nie patrzeć Polonez to bezpieczny samochód. Rzadko kiedy się zdarzy, że w wypadku Poloneza z czymś tam, jego pasażerom dzieje się coś poważniejszego.
W tym wypadku, sądząc po zdjęciu, zapewne nie zapięte pasy były bezpośrednią przyczyną śmierci - samochód jest ledwo co poobijany - komora pasażerska jest w zasadzie nie tknięta.

Pasażerka żyje - zobaczmy: [url="http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080812/POWIAT0109/160368484"]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/artic...T0109/160368484[/url]

Pasażerka żyje - zobaczmy: [url="http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080812/POWIAT0109/160368484"]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/artic...T0109/160368484[/url] rozwiń
Avatar
Bolo / 11 sierpnia 2008 o 22:39
0
zx napisał:
poldek to niebezpieczny pojazd szczegównie przy dużej prędkości w zakrętach....


Jeśli chodzi o prowadzenie przy dużych prędkościach to się zgodzę - trzeba mieć jako takie umiejętności żeby nie skończyć w rowie. Jednak jakby nie patrzeć Polonez to bezpieczny samochód. Rzadko kiedy się zdarzy, że w wypadku Poloneza z czymś tam, jego pasażerom dzieje się coś poważniejszego.
W tym wypadku, sądząc po zdjęciu, zapewne nie zapięte pasy były bezpośrednią przyczyną śmierci - samochód jest ledwo co poobijany - komora pasażerska jest w zasadzie nie tknięta.


Jeśli chodzi o prowadzenie przy dużych prędkościach to się zgodzę - trzeba mieć jako takie umiejętności żeby nie skończyć w rowie. Jednak jakby nie patrzeć Polonez to bezpieczny samochód. Rzadko kiedy się zdarzy, że w wypadku Poloneza z czymś tam, jego pasażerom dzieje się coś poważniejszego.
W tym wypadku, sądząc po zdjęciu, zapewne nie zapięte pasy były bezpośrednią przyczyną śmierci - samochód jest ledwo co poobijany - komora pasażerska jest w zasadzie nie tknięta. rozwiń
Avatar
xxx / 11 sierpnia 2008 o 17:36
0
byłem przy tym wypadku... wygladalo to okropnie zginął mój kolega z pracy [*]
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2008 o 14:15
0
zx napisał:
poldek to niebezpieczny pojazd szczegównie przy dużej prędkości w zakrętach.kosmicznych prędkości to nie osiąga,chociaż te wyprodukowane za rządów Pawlaka z silnikiem sierry zamykały licznik na 200 km /godzinę co nieraz ćwiczyłem,a najlepsze były wjazdy pod górę kiedy goście prze podjazdem mrygali żeby im drogi ustąpić i czołgali się potem oczywiście środkowym pasem ledwie 100 tką , ja na piątce prawym pasem bez mrygania światłem wyprzedzałem mając 150 na budziku i pacjent w Eskorcie albo jakiejś tojotce zieleniał ze złości , nie mogąc więcej ze swojej maszynki wydusić.ponadto dla naiwnych,ucieczka przed policją nie ma sesu,bo i tak czy wcześniej czy póżniej wpadka jest murowana, a niejednokrotnie kończy się tak jak w notatce i na zdjęciu.nie jestem gliną,a swoje lata za kółkiem już wyjeżdziłem i tylko raz jako młodziak 50 zł mandatu zapłaciłem za jazdę z panienką na crosowym motorku bez siedzenia dla pasażera.



eee to kozak jesteś normalnie maczo



eee to kozak jesteś normalnie maczo rozwiń
Avatar
XXX / 14 sierpnia 2008 o 09:36
0
Słyszałam,że kierowca jednak żyje. Więc kto w końcu mówi prawdę? Myśle,że dla niego jednak lepiej byłoby gdyby umarł...
Avatar
sylwia / 13 sierpnia 2008 o 15:03
0
sylwia napisał:
Paweł nie kierował. Był pasażerem. To on zginął na miejscu. Jego błędem było to że zapewne nie zapiął pasów. Kierowcy nie znalam.



Dla kierowcy lepiej że nie żyje... Życie w świadomości że się kogoś zabiło jest gorsze niż śmierć.
Avatar
sylwia / 13 sierpnia 2008 o 15:01
0
Paweł nie kierował. Był pasażerem. To on zginął na miejscu. Jego błędem było to że zapewne nie zapiął pasów. Kierowcy nie znalam.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2008 o 14:25
0
Sylwia napisał:
Kierowca dzisiaj umarł. Nie przeżył operacji. Znałam Pawła on nie zasłużył na śmierć, miał malutkie dziecko. Jutro jest jego pogrzeb. Najgorsze jest to że był taki młody i całe życie było przed nim. [*]


skoro był odpowiedzialny już za swoją rodzinę miał żonę i dziecko - to po jaką cholerę igrał z losem? czy ktoś mu kazał uciekać? chyba normalne , policjant każe się zatrzymać to się zatrzymujemy a nie uciekamy, to policjant jest wykonawcą prawa ustawowego i my mamy kierowcy w tym przypadku zatrzymać się na jego znak. Owszem szkoda rodziny, szkoda że tak się stało ale sam sobie jest winien i nikt mu już życia nie wróci


skoro był odpowiedzialny już za swoją rodzinę miał żonę i dziecko - to po jaką cholerę igrał z losem? czy ktoś mu kazał uciekać? chyba normalne , policjant każe się zatrzymać to się zatrzymujemy a nie uciekamy, to policjant jest wykonawcą prawa ustawowego i my mamy kierowcy w tym przypadku zatrzymać się na jego znak. Owszem szkoda rodziny, szkoda że tak się stało ale sam sobie jest winien i nikt mu już życia nie wróci rozwiń
Avatar
Sylwia / 12 sierpnia 2008 o 22:58
0
Kierowca dzisiaj umarł. Nie przeżył operacji. Znałam Pawła on nie zasłużył na śmierć, miał malutkie dziecko. Jutro jest jego pogrzeb. Najgorsze jest to że był taki młody i całe życie było przed nim. [*]
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2008 o 11:47
0
PrezesKlubu napisał:
Hmm, ile to kierowca dostanie za to ?

1. Nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.
2. Jazda pod wpływem alkoholu.
3. Stwarzanie zagrożenia na drodze niebezpieczną jazdą.
4. Przekroczenie dozwolonej prędkości.
i najważniejsze:
5. Nieumyślne spowodowane śmierci.


Głupi polaczek, ma za swoje


Głupi, czy też nie, ale już cierpi. ZTCW w chwili obecnej jest już chyba po operacji kręgosłupa, nie wiadomo czy będzie chodził. A do puszki i tak trafi, w zależności od humoru sędziego i postawy adwokata na jakieś 15 lat.


Głupi, czy też nie, ale już cierpi. ZTCW w chwili obecnej jest już chyba po operacji kręgosłupa, nie wiadomo czy będzie chodził. A do puszki i tak trafi, w zależności od humoru sędziego i postawy adwokata na jakieś 15 lat. rozwiń
Avatar
EK / 12 sierpnia 2008 o 08:20
0
Bolo napisał:
Jeśli chodzi o prowadzenie przy dużych prędkościach to się zgodzę - trzeba mieć jako takie umiejętności żeby nie skończyć w rowie. Jednak jakby nie patrzeć Polonez to bezpieczny samochód. Rzadko kiedy się zdarzy, że w wypadku Poloneza z czymś tam, jego pasażerom dzieje się coś poważniejszego.
W tym wypadku, sądząc po zdjęciu, zapewne nie zapięte pasy były bezpośrednią przyczyną śmierci - samochód jest ledwo co poobijany - komora pasażerska jest w zasadzie nie tknięta.

Pasażerka żyje - zobaczmy: [url="http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080812/POWIAT0109/160368484"]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/artic...T0109/160368484[/url]

Pasażerka żyje - zobaczmy: [url="http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080812/POWIAT0109/160368484"]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/artic...T0109/160368484[/url] rozwiń
Avatar
Bolo / 11 sierpnia 2008 o 22:39
0
zx napisał:
poldek to niebezpieczny pojazd szczegównie przy dużej prędkości w zakrętach....


Jeśli chodzi o prowadzenie przy dużych prędkościach to się zgodzę - trzeba mieć jako takie umiejętności żeby nie skończyć w rowie. Jednak jakby nie patrzeć Polonez to bezpieczny samochód. Rzadko kiedy się zdarzy, że w wypadku Poloneza z czymś tam, jego pasażerom dzieje się coś poważniejszego.
W tym wypadku, sądząc po zdjęciu, zapewne nie zapięte pasy były bezpośrednią przyczyną śmierci - samochód jest ledwo co poobijany - komora pasażerska jest w zasadzie nie tknięta.


Jeśli chodzi o prowadzenie przy dużych prędkościach to się zgodzę - trzeba mieć jako takie umiejętności żeby nie skończyć w rowie. Jednak jakby nie patrzeć Polonez to bezpieczny samochód. Rzadko kiedy się zdarzy, że w wypadku Poloneza z czymś tam, jego pasażerom dzieje się coś poważniejszego.
W tym wypadku, sądząc po zdjęciu, zapewne nie zapięte pasy były bezpośrednią przyczyną śmierci - samochód jest ledwo co poobijany - komora pasażerska jest w zasadzie nie tknięta. rozwiń
Avatar
xxx / 11 sierpnia 2008 o 17:36
0
byłem przy tym wypadku... wygladalo to okropnie zginął mój kolega z pracy [*]
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2008 o 14:15
0
zx napisał:
poldek to niebezpieczny pojazd szczegównie przy dużej prędkości w zakrętach.kosmicznych prędkości to nie osiąga,chociaż te wyprodukowane za rządów Pawlaka z silnikiem sierry zamykały licznik na 200 km /godzinę co nieraz ćwiczyłem,a najlepsze były wjazdy pod górę kiedy goście prze podjazdem mrygali żeby im drogi ustąpić i czołgali się potem oczywiście środkowym pasem ledwie 100 tką , ja na piątce prawym pasem bez mrygania światłem wyprzedzałem mając 150 na budziku i pacjent w Eskorcie albo jakiejś tojotce zieleniał ze złości , nie mogąc więcej ze swojej maszynki wydusić.ponadto dla naiwnych,ucieczka przed policją nie ma sesu,bo i tak czy wcześniej czy póżniej wpadka jest murowana, a niejednokrotnie kończy się tak jak w notatce i na zdjęciu.nie jestem gliną,a swoje lata za kółkiem już wyjeżdziłem i tylko raz jako młodziak 50 zł mandatu zapłaciłem za jazdę z panienką na crosowym motorku bez siedzenia dla pasażera.



eee to kozak jesteś normalnie maczo



eee to kozak jesteś normalnie maczo rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!