Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 kwietnia 2008 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Dopadła mnie sfora psów

0 12 A A

Wczoraj w Jawidzu pod Lublinem cztery psy zaatakowały 24-letniego Marcina. Uszedł z życiem, ale z 50 ranami leży w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Około 5 nad ranem 24-letni Marcin Grzywacz wracał od kolegi. Psy zaatakowały go na szosie. Do domu miał kilkaset metrów. - Rzuciły mi się do nóg - opowiada mężczyzna. - Łapały zębami, gdzie tylko mogły, kąsały ręce i nogi.

Zwierzęta przewróciły 24-latka. - Uratowałem się, bo okryłem gardło kurtką - dodaje mężczyzna. - Udało mi się podnieść. Opędzając się przeszedłem kilkadziesiąt metrów. Wtedy odpuściły.

Walka trwała prawie kwadrans. Chłopak zostawił na drodze buty i poszarpane, zbroczone krwią spodnie. Zdołał dojść do domu. Zasłabł zaraz za progiem. Karetka zabrała mężczyznę do szpitala. Lekarze naliczyli u Marcina około 50 ran. - Ma pokąsane ręce i nogi, podrapane plecy - wylicza Paweł Terlecki, ordynator chirurgii w lubartowskim szpitalu. - Niektóre rany są dość głębokie. Ale życiu rannego nie zagraża niebezpieczeństwo.

Marcin jest pewien, że psy należą do właściciela drewnianego domu, przy którym został zaatakowany. - Tyle razy tamtędy przechodziłem - mówi. - Widziałem, jakie były agresywne, z furią rzucały się na ogrodzenie.

Wczoraj u właścicieli tej posesji - starszego małżeństwa - pojawili się policjanci. Sprawdzali, czy zwierzęta były szczepione przeciw wściekliźnie. - Trzy psy mają aktualne szczepienia. Jeden został na obserwacji u weterynarza - mówi Sławomir Cielniak z policji w Łęcznej.

Drewniany dom jest ogrodzony przerdzewiałą siatką. Łatwo się podkopać. Szpary między drutem a ziemią są pozatykane są kawałkami zbutwiałych desek.

- A skąd wiadomo, że to były moje psy? - pyta starszy mężczyzna. - Tu dużo takich biega nocami, sąsiedzi też mają. Ja je trzymam dla swego bezpieczeństwa. Rano były przed domem - dodaje.

Policja pobrała z sierści psa próbki krwi. Ekspertyza wyjaśni, czy to krew pogryzionego mężczyzny.

DLA DZIENNIKA

prof. Halina Kowalska-Pyłka
prezes Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Lubelski "Animals”

Pies, tak samo jak człowiek, nie rodzi się zły. Najważniejsze, jak zostanie wychowany przez człowieka i w jakich warunkach będzie żył. Jeśli jest traktowany łagodnie - będzie łagodny. Jeśli jest bity, głodzony, przywiązany do budy, będzie się bał ludzi. A strach wyzwala u zwierząt agresję. Stąd już tylko krok do niebezpiecznych zachowań.
(MAG)

GDY PIES ZAATAKUJE

1. Stań, nie uciekaj. Miej twarz zwróconą w stronę psa - żeby się bronić musisz widzieć gdzie cię zaatakuje.
2. Nie patrz psu w oczy. Między siebie a zęby zwierzęcia spróbuj wsadzić jakikolwiek niesiony przez siebie przedmiot.
3. Nie okazuj strachu.
4. Nie odwracaj się tyłem, zwłaszcza, jeśli pies jest duży. Jeśli skoczy na plecy, może przewrócić nawet dorosłego. Staraj się nie dopuścić do ataku na nogi. Jeżeli upadniesz, następnym celem może być twarz.
5. Ustaw się bokiem, na lekko rozstawionych nogach. To pozwala lepiej utrzymać równowagę. Jeżeli pies jest duży i ciężki, wychyl się do przodu, by swoim ciężarem nie przewrócił cię.
6. Jeśli to nie skutkuje, przyjmij pozycję "żółwia”. Ochronisz wystające części ciała.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 12:19
0
Nie zgodzę się, owszem agresja moze wynikać z jakichś uwarunkowań genetycznych jednak nie stanowi to o charakterze zwierzęcia. Problemem mogą tu być pseudohodowle gdzie nastawieni tylko i wyłącznie na zysk właściciciele dopuszczają do niekontrolowanego rozrodu. Psy z takich hodowli mogą być agresywne, jednak dużo zalezy od wychowania i warunków w jakich zwierzę przebywa. Inna sprawa to fakt, iż zawsze powinniśmy pamiętać, ze pies, zwłaszcza duży może nas zaaatakować kiedy zrobimy coś co uzna za zagrożenie.
Prawidłowo ułożony i żyjący w odpowiednich warunkach pies nigdy nie powinien atakować nie sprowokowany do tego typu zachowania.
Nie zgodzę się, owszem agresja moze wynikać z jakichś uwarunkowań genetycznych jednak nie stanowi to o charakterze zwierzęcia. Problemem mogą tu być pseudohodowle gdzie nastawieni tylko i wyłącznie na zysk właściciciele dopuszczają do niekontrolowanego rozrodu. Psy z takich hodowli mogą być agresywne, jednak dużo zalezy od wychowania i warunków w jakich zwierzę przebywa. Inna sprawa to fakt, iż zawsze powinniśmy pamiętać, ze pies, zwłaszcza duży może nas zaaatakować kiedy zrobimy coś co uzna za zagrożenie.
Prawidłowo ułożony i żyjący ... rozwiń
Avatar
AND / 8 kwietnia 2008 o 11:30
0
Ta pani profesor nie ma racji. Zawsze kynolodzy i animalsi wmawiają, że psy tak jak ludzie nie rodzą się agresywne. Bład polega na tym, że część ludzi rodzi się ze złymi cechami i nic tu nie ma wychowanie. Podobnie z psami. Są osobniki o różnym charakterze. Znajomi na działce mają drugiego psa tej samej rasy co pierwszego. Tak smo go chowali. Pierwszy nigdy nie ruszył żadnego żywego stworzenia. Ten drugi wybił już wiele kur i innego ptactwa też. I co tu mówić...
Avatar
rydzykant / 8 kwietnia 2008 o 10:42
0
Też wiadomość ?
Ciekawe by było gdyby pan zagryzł chociaż jednego psa !
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 10:18
0
Psy powinny zostać uśpione a właściciel ukarany! Znam tą sytuację i właściciela psów. Codziennie rano idąc do pracy przechodzę koło jego domu. Codziennie jest to samo. Psy zachowują się bardzo agrasywnie (ujadają, skaczą na ogrodzenie). Gdyby to był jeden pies to można to wytrzymać ale nie w sytuacji kiedy do ogrodzenia rzucają się cztery psy. Wczoraj rano idąc do pracy również je widziałam. Dwa z nich biegały poza terenem posesji a dwa za ogrodzeniem. Kiedy przechodziłam koło jego domu dwa psy zaczeły mnie atakować ale na szczęście dały się przegonić. Teraz kiedy pomyślałam o tym co zrobiły to naprawdę się przestraszyłam. Mam nadzieję że ktoś się tym zajmie bo codziennie rano przechodzą tamtędy dzieci do szkoły.
Psy powinny zostać uśpione a właściciel ukarany! Znam tą sytuację i właściciela psów. Codziennie rano idąc do pracy przechodzę koło jego domu. Codziennie jest to samo. Psy zachowują się bardzo agrasywnie (ujadają, skaczą na ogrodzenie). Gdyby to był jeden pies to można to wytrzymać ale nie w sytuacji kiedy do ogrodzenia rzucają się cztery psy. Wczoraj rano idąc do pracy również je widziałam. Dwa z nich biegały poza terenem posesji a dwa za ogrodzeniem. Kiedy przechodziłam koło jego domu dwa psy zaczeły mnie atakować ale na szczęście dały... rozwiń
Avatar
ADSO / 8 kwietnia 2008 o 09:07
0
Dlaczego nikt nie zwraca uwagi na to co się dzieje w Lublinie. Psiarnia paskudzi chodniki i trawniki. nie można nikomu zwrócić uwagi, bo pies ma większe prawo niz człowiek. Nie wspomnę o kagańcach, które psy powinny nosić, a jak jest to każdy widzi. W Lublinie co roku mamy kilaset wypadków zaatakowania człowieka przez psa. Czy z tym nie można zrobić porządku.
Avatar
Hycel / 8 kwietnia 2008 o 08:24
0
Miałem podobną sytuację w Lublinie na ścieżce rowerowej obok Nałkowskich o 6 rano. Człowiek w sytuacji gdy jest atakowany przez kilka psów przestaje racjonalnie myśleć, rzuca się do ucieczki a to tylko rozjusza zwierzęta. Najczulszym miejscem psa jest jego nos, nawet niezbyt silny cios pozbawia psa zwykle ochoty na dalszy atak.
Avatar
KK / 8 kwietnia 2008 o 08:03
0
OCZYWIśCIE NIKT NIE ODPOWIE,TE PSY TO NA PEWNO DIABEł ZESłAł
Avatar
~tom~ / 8 kwietnia 2008 o 07:35
0
Takiego właściciela sukinsyna co mówi że to pewnie nie jego psy od razu bym posadził do pierdla a najlepiej do schroniska dla psów do klatki z jakimś "łagodnym" pieskiem
Avatar
ASs / 8 kwietnia 2008 o 07:13
0
oczywiscie, to wina tego chlopaka ze szedl noca kolo psow. Po co on szedl? dlaczego tedy i tak pozno?? a moze sam sie pogryzl, aby wina spadla na dobrze ulozone zwierzatka?
Avatar
obi / 8 kwietnia 2008 o 06:36
0
Są psy spokojne i nerwowe.... niestety tych drugich jest więcej - nie wiem z czego to wynika, ale od czasu jak jakieś głupie bydle ugryzło mnie w nogę (za niewinność rzecz jasna) na spokojnym osiedlu (gdy szedłem do sklepu) to odpuściło. Widocznie musiał kogoś ugryźć aby mu ulżyło. Od tamtej pory chodzę z gazem i jak tylko mi jakiś wyskoczy od razu walę w pysk z gazówy bez zastanowienia i z satysfakcją patrzę jak spieprzają jak głupie .

Pies ma coś takiego, że jak np. koleś idzie to potrafią nic nie robić, ale jak na rowerze jedzie od razu rzucają sie do nogi. Ja tam był takie na miejscu zastrzelił. Człowiek sobie spokojnie... a to atakuje. Po prostu - głupie bydle nie pies.
Są psy spokojne i nerwowe.... niestety tych drugich jest więcej - nie wiem z czego to wynika, ale od czasu jak jakieś głupie bydle ugryzło mnie w nogę (za niewinność rzecz jasna) na spokojnym osiedlu (gdy szedłem do sklepu) to odpuściło. Widocznie musiał kogoś ugryźć aby mu ulżyło. Od tamtej pory chodzę z gazem i jak tylko mi jakiś wyskoczy od razu walę w pysk z gazówy bez zastanowienia i z satysfakcją patrzę jak spieprzają jak głupie .

Pies ma coś takiego, że jak np. koleś idzie to potrafią nic nie robić, ale jak na rowerze j... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 12:19
0
Nie zgodzę się, owszem agresja moze wynikać z jakichś uwarunkowań genetycznych jednak nie stanowi to o charakterze zwierzęcia. Problemem mogą tu być pseudohodowle gdzie nastawieni tylko i wyłącznie na zysk właściciciele dopuszczają do niekontrolowanego rozrodu. Psy z takich hodowli mogą być agresywne, jednak dużo zalezy od wychowania i warunków w jakich zwierzę przebywa. Inna sprawa to fakt, iż zawsze powinniśmy pamiętać, ze pies, zwłaszcza duży może nas zaaatakować kiedy zrobimy coś co uzna za zagrożenie.
Prawidłowo ułożony i żyjący w odpowiednich warunkach pies nigdy nie powinien atakować nie sprowokowany do tego typu zachowania.
Nie zgodzę się, owszem agresja moze wynikać z jakichś uwarunkowań genetycznych jednak nie stanowi to o charakterze zwierzęcia. Problemem mogą tu być pseudohodowle gdzie nastawieni tylko i wyłącznie na zysk właściciciele dopuszczają do niekontrolowanego rozrodu. Psy z takich hodowli mogą być agresywne, jednak dużo zalezy od wychowania i warunków w jakich zwierzę przebywa. Inna sprawa to fakt, iż zawsze powinniśmy pamiętać, ze pies, zwłaszcza duży może nas zaaatakować kiedy zrobimy coś co uzna za zagrożenie.
Prawidłowo ułożony i żyjący ... rozwiń
Avatar
AND / 8 kwietnia 2008 o 11:30
0
Ta pani profesor nie ma racji. Zawsze kynolodzy i animalsi wmawiają, że psy tak jak ludzie nie rodzą się agresywne. Bład polega na tym, że część ludzi rodzi się ze złymi cechami i nic tu nie ma wychowanie. Podobnie z psami. Są osobniki o różnym charakterze. Znajomi na działce mają drugiego psa tej samej rasy co pierwszego. Tak smo go chowali. Pierwszy nigdy nie ruszył żadnego żywego stworzenia. Ten drugi wybił już wiele kur i innego ptactwa też. I co tu mówić...
Avatar
rydzykant / 8 kwietnia 2008 o 10:42
0
Też wiadomość ?
Ciekawe by było gdyby pan zagryzł chociaż jednego psa !
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2008 o 10:18
0
Psy powinny zostać uśpione a właściciel ukarany! Znam tą sytuację i właściciela psów. Codziennie rano idąc do pracy przechodzę koło jego domu. Codziennie jest to samo. Psy zachowują się bardzo agrasywnie (ujadają, skaczą na ogrodzenie). Gdyby to był jeden pies to można to wytrzymać ale nie w sytuacji kiedy do ogrodzenia rzucają się cztery psy. Wczoraj rano idąc do pracy również je widziałam. Dwa z nich biegały poza terenem posesji a dwa za ogrodzeniem. Kiedy przechodziłam koło jego domu dwa psy zaczeły mnie atakować ale na szczęście dały się przegonić. Teraz kiedy pomyślałam o tym co zrobiły to naprawdę się przestraszyłam. Mam nadzieję że ktoś się tym zajmie bo codziennie rano przechodzą tamtędy dzieci do szkoły.
Psy powinny zostać uśpione a właściciel ukarany! Znam tą sytuację i właściciela psów. Codziennie rano idąc do pracy przechodzę koło jego domu. Codziennie jest to samo. Psy zachowują się bardzo agrasywnie (ujadają, skaczą na ogrodzenie). Gdyby to był jeden pies to można to wytrzymać ale nie w sytuacji kiedy do ogrodzenia rzucają się cztery psy. Wczoraj rano idąc do pracy również je widziałam. Dwa z nich biegały poza terenem posesji a dwa za ogrodzeniem. Kiedy przechodziłam koło jego domu dwa psy zaczeły mnie atakować ale na szczęście dały... rozwiń
Avatar
ADSO / 8 kwietnia 2008 o 09:07
0
Dlaczego nikt nie zwraca uwagi na to co się dzieje w Lublinie. Psiarnia paskudzi chodniki i trawniki. nie można nikomu zwrócić uwagi, bo pies ma większe prawo niz człowiek. Nie wspomnę o kagańcach, które psy powinny nosić, a jak jest to każdy widzi. W Lublinie co roku mamy kilaset wypadków zaatakowania człowieka przez psa. Czy z tym nie można zrobić porządku.
Avatar
Hycel / 8 kwietnia 2008 o 08:24
0
Miałem podobną sytuację w Lublinie na ścieżce rowerowej obok Nałkowskich o 6 rano. Człowiek w sytuacji gdy jest atakowany przez kilka psów przestaje racjonalnie myśleć, rzuca się do ucieczki a to tylko rozjusza zwierzęta. Najczulszym miejscem psa jest jego nos, nawet niezbyt silny cios pozbawia psa zwykle ochoty na dalszy atak.
Avatar
KK / 8 kwietnia 2008 o 08:03
0
OCZYWIśCIE NIKT NIE ODPOWIE,TE PSY TO NA PEWNO DIABEł ZESłAł
Avatar
~tom~ / 8 kwietnia 2008 o 07:35
0
Takiego właściciela sukinsyna co mówi że to pewnie nie jego psy od razu bym posadził do pierdla a najlepiej do schroniska dla psów do klatki z jakimś "łagodnym" pieskiem
Avatar
ASs / 8 kwietnia 2008 o 07:13
0
oczywiscie, to wina tego chlopaka ze szedl noca kolo psow. Po co on szedl? dlaczego tedy i tak pozno?? a moze sam sie pogryzl, aby wina spadla na dobrze ulozone zwierzatka?
Avatar
obi / 8 kwietnia 2008 o 06:36
0
Są psy spokojne i nerwowe.... niestety tych drugich jest więcej - nie wiem z czego to wynika, ale od czasu jak jakieś głupie bydle ugryzło mnie w nogę (za niewinność rzecz jasna) na spokojnym osiedlu (gdy szedłem do sklepu) to odpuściło. Widocznie musiał kogoś ugryźć aby mu ulżyło. Od tamtej pory chodzę z gazem i jak tylko mi jakiś wyskoczy od razu walę w pysk z gazówy bez zastanowienia i z satysfakcją patrzę jak spieprzają jak głupie .

Pies ma coś takiego, że jak np. koleś idzie to potrafią nic nie robić, ale jak na rowerze jedzie od razu rzucają sie do nogi. Ja tam był takie na miejscu zastrzelił. Człowiek sobie spokojnie... a to atakuje. Po prostu - głupie bydle nie pies.
Są psy spokojne i nerwowe.... niestety tych drugich jest więcej - nie wiem z czego to wynika, ale od czasu jak jakieś głupie bydle ugryzło mnie w nogę (za niewinność rzecz jasna) na spokojnym osiedlu (gdy szedłem do sklepu) to odpuściło. Widocznie musiał kogoś ugryźć aby mu ulżyło. Od tamtej pory chodzę z gazem i jak tylko mi jakiś wyskoczy od razu walę w pysk z gazówy bez zastanowienia i z satysfakcją patrzę jak spieprzają jak głupie .

Pies ma coś takiego, że jak np. koleś idzie to potrafią nic nie robić, ale jak na rowerze j... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!