Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 września 2009 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Drogowcy walczą z czasem na tarsie z Kurowa do Piask

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 12 A A

Jeżeli do końca tego roku nie zostanie ogłoszony przetarg na budowę prawie 70 km drogi ekspresowej z Kurowa do Piask, to wątpliwe, by ta trasa była gotowa w maju 2012 r., jak planowano.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory rząd i drogowcy deklarowali, że w 2012 roku kibice piłkarscy pojadą z Warszawy do Lublina nową ekspresówką. A samo miasto w drodze do Lwowa ominą wygodną obwodnicą. Już wiadomo że nie zdążą z odcinkiem Warszawa–Kurów.

Mają też coraz mniej czasu, aby wyrobić się z odcinkiem Kurów–Piaski. Drogowcy już od ponad trzech miesięcy czekają na decyzję środowiskową z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczącą tego fragmentu trasy.

– Bez niej nie możemy rozpisać przetargów – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Musieliśmy poprosić o dodatkowe ekspertyzy o oddziaływaniu tej trasy na środowisko. Dlatego ta decyzja jeszcze nie zapadła – tłumaczy Beata Sielewicz, dyrektor RDOŚ w Lublinie.

– Te informacje dostarczmy do końca miesiąca – deklaruje Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA. – Liczmy na decyzję do końca października.
– To nie jest wykluczone. Ale po uzupełnieniu dokumentów musimy ogłosić ponownie 21-dniowe konsultacje społeczne. Realnie wydanie decyzji może nastąpić najdalej w połowie listopada – dodaje Sielewicz.

Jeśli nie będzie wielu uzasadnionych protestów, to na tym etapie nie powinno być poślizgów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że najwięcej zastrzeżeń ekologów budzi w tej chwili przebieg planowanej obwodnicy przez dolinę Bystrzycy w Wólce pod Lublinem. Żaden z dwóch wariantów zaproponowanych przez GDDKiA nie znalazł pełnej aprobaty.

Tymczasem, gra toczy się o czas, prestiż i ogromne pieniądze. 68,5-kilometrowy odcinek trasy S-17 to największa inwestycja drogowa na Lubelszczyźnie, warta 2,5 miliarda zł. 905 mln dopłaci Unia.

– Muszę zaprzeczyć pogłoskom, że jeśli do 2012 r. nie skończymy inwestycji, to stracimy dotacje. Tę drogę musimy rozliczyć do końca 2015 r. 2012 – to cel postawiony przez rząd w związku z piłkarskimi mistrzostwami Europy – wyjaśnia dyr. Wójtowicz.

Trasę od Kurowa, od węzła Sielce do Piask, drogowcy podzielili na 5 odcinków: Sielce–Bogucin, Bogucin–Dąbrowica, Dąbrowica–węzeł Lubartów, Lubartów–Witosa i Witosa–Piaski. Na wszystkie będą oddzielne przetargi.

– Jeśli ogłosimy je jeszcze w tym roku, to ekipy budowlane wyjdą w teren w lipcu 2010 r. Teoretycznie, będziemy mieli 19 miesięcy na budowę. To mało, ale terminu można dotrzymać – kończy dyr. Wójtowicz.

Na etapie przetargów raczej nie należy spodziewać się opóźniających budowę odwołań przegranych firm. Nowe przepisy nakazujące wpłacać w takim przypadku bardzo wysokie wadium zmniejszyły skalę procederu, paraliżującego dotychczas wiele z największych budów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 25 września 2009 o 10:43
0
Hiszpan napisał:
Zgadzam sie z tym rondem to niezła przewałka. Teraz je poprawiają bo tiry miały problem ze zmieszczeniem sie na nim tak wiec smiech na sali. Ja osobiscie czekam az zacznął robic wreszcie tą trase Piaski - Lbn. Mysle ze pójdzie szybciej niz Piaski-Łopiennik gdyz nie bedzie trzeba budowac mostów i dodatkowych tymczasowych jezdni.

Ja bym na Twoim miejscu niełudził się nadziejami, że droga Piaski - Lublin będzie zaprojektowana i przebudowana lepiej. Przecież rondo w Piaskach przygotowała i nadzorują urzędnicy gdaki! Tak samo, albo jeszcze gorzej a napewno z kilkuletnim opóżnieniem rozpocznie się przebudowa drogi do Piask! To pewne, jak 2 + 2 = 4!!!!!

Ja bym na Twoim miejscu niełudził się nadziejami, że droga Piaski - Lublin będzie zaprojektowana i przebudowana lepiej. Przecież rondo w Piaskach przygotowała i nadzorują urzędnicy gdaki! Tak samo, albo jeszcze gorzej a napewno z kilkuletnim opóżnieniem rozpocznie się przebudowa drogi do Piask! To pewne, jak 2 + 2 = 4!!!!! rozwiń
Avatar
Hiszpan / 25 września 2009 o 10:10
0
nikita napisał:
Jaka walka z czasem , już rok robią rondo w Piaskach. Dokumentację prowadzonych robót w wykonaniu tej ekipy chetnie przedstawia mieszkańcy, ktorzy z pod tego ronda robia dodatkowo po 5 km żeby przejechać do Zamościa. Fajtłapy, nieroby i nie wiem jak to jeszcze określić- słów brak!!!!

Zgadzam sie z tym rondem to niezła przewałka. Teraz je poprawiają bo tiry miały problem ze zmieszczeniem sie na nim tak wiec smiech na sali. Ja osobiscie czekam az zacznął robic wreszcie tą trase Piaski - Lbn. Mysle ze pójdzie szybciej niz Piaski-Łopiennik gdyz nie bedzie trzeba budowac mostów i dodatkowych tymczasowych jezdni.

Zgadzam sie z tym rondem to niezła przewałka. Teraz je poprawiają bo tiry miały problem ze zmieszczeniem sie na nim tak wiec smiech na sali. Ja osobiscie czekam az zacznął robic wreszcie tą trase Piaski - Lbn. Mysle ze pójdzie szybciej niz Piaski-Łopiennik gdyz nie bedzie trzeba budowac mostów i dodatkowych tymczasowych jezdni. rozwiń
Avatar
~kolka~ / 25 września 2009 o 09:40
0
DER33WWW napisał:
PATRZąC NA OSTATNIE OBRAZKI BUDOWY DRóG I AUTOSTRAD, NIEDORóBKI W POSTACI DZUIRAWYCH AUTOSTRAD, KOńCZąCYCH SIę W POLU DRóG, śMIESZNYCH WęZłóW KOMUNIKACYJNYCH, BUDOWANYCH ODCINKóW PRZEZ KILKA FIRM (CZYLI 80 KM BUDOWANY PRZEZ OSIEM,KAżDY PO 10 KM!!!), MNIEMAM ,ZE NAWET JAK TE DROGI POWSTANą DO 2012 ROKU,TO ICH JAKOść, BEZPIECZEńSTWO ,SPOSóB OZNAKOWANIA,BA WYTYCZENIA ODBIJE SIę RECHOTEM W CąłJE POLSCE,JAKO BLYE JAK PO POLSKU...ZRESZTA PO ZAKOńCZENIU EURO ZACZNą SIę SYPAć!!OCZYWISCIE PONIEWąż ZAMYSł POWOłANIA WIELU URZEDóW BYł TAKI BY NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADAł,WIęC OCZYWISCIE WINNYCH BęDZIE BRAK, JAK TO W POLSKIEJ RZECZYWISTOśCI!!

Tak to jest jak za dowodzenie armią biorą się grabarze tylko dlatego że armia na wyposażeniu ma jedynie łopaty...a na tych podbno najlepiej znają się grabarze.

Tak to jest jak za dowodzenie armią biorą się grabarze tylko dlatego że armia na wyposażeniu ma jedynie łopaty...a na tych podbno najlepiej znają się grabarze. rozwiń
Avatar
Kluk / 25 września 2009 o 09:34
0
AUTORZE ARTYKUŁU JAK DROGOWCY MOGĄ Z CZYMŚ WALCZYĆ SKORO TO COŚ JESZCZE NIE OPUŚCIŁO URZĘDNICZYCH BIUREK?
W tym naszym "PRZYJAZNYM PAŃSTWIE"główną zakałą są importowane wygodne fotele do których poprzyrastały urzędnicze d**y.
Sam mam taki problem,otóż na przyłącze prądu(200 mb kabla w szczerym polu ) czekam już 28 miesięcy-cztery miesiące po terminie.
Kret swoimi krótkimi łapkami szybciej by się z tym uporał niż te ślamazary.W normalnym państwie pracownik awansuje i jest wynagradzany za efekty
jego pracy,a u nas... jak brakuje na podwyżki za nic nierobienie to do rachunku za energię czy jakąś inną komunalną usługę dopisuje się jedną lub dwie pozycje i sprawa załatwiona.Na tenprzykład przeanalizuj sobie taki lubelski rachunek za energię -on ma już tyle składowych że i instrukcja obsługi F-16 ma mniej.
AUTORZE ARTYKUŁU JAK DROGOWCY MOGĄ Z CZYMŚ WALCZYĆ SKORO TO COŚ JESZCZE NIE OPUŚCIŁO URZĘDNICZYCH BIUREK?
W tym naszym "PRZYJAZNYM PAŃSTWIE"główną zakałą są importowane wygodne fotele do których poprzyrastały urzędnicze d**y.
Sam mam taki problem,otóż na przyłącze prądu(200 mb kabla w szczerym polu ) czekam już 28 miesięcy-cztery miesiące po terminie.
Kret swoimi krótkimi łapkami szybciej by się z tym uporał niż te ślamazary.W normalnym państwie pracownik awansuje i jest wynagradzany za efekty
jego pracy,a u... rozwiń
Avatar
DER33WWW / 25 września 2009 o 08:06
0
PATRZąC NA OSTATNIE OBRAZKI BUDOWY DRóG I AUTOSTRAD, NIEDORóBKI W POSTACI DZUIRAWYCH AUTOSTRAD, KOńCZąCYCH SIę W POLU DRóG, śMIESZNYCH WęZłóW KOMUNIKACYJNYCH, BUDOWANYCH ODCINKóW PRZEZ KILKA FIRM (CZYLI 80 KM BUDOWANY PRZEZ OSIEM,KAżDY PO 10 KM!!!), MNIEMAM ,ZE NAWET JAK TE DROGI POWSTANą DO 2012 ROKU,TO ICH JAKOść, BEZPIECZEńSTWO ,SPOSóB OZNAKOWANIA,BA WYTYCZENIA ODBIJE SIę RECHOTEM W CąłJE POLSCE,JAKO BLYE JAK PO POLSKU...ZRESZTA PO ZAKOńCZENIU EURO ZACZNą SIę SYPAć!!OCZYWISCIE PONIEWąż ZAMYSł POWOłANIA WIELU URZEDóW BYł TAKI BY NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADAł,WIęC OCZYWISCIE WINNYCH BęDZIE BRAK, JAK TO W POLSKIEJ RZECZYWISTOśCI!!
PATRZąC NA OSTATNIE OBRAZKI BUDOWY DRóG I AUTOSTRAD, NIEDORóBKI W POSTACI DZUIRAWYCH AUTOSTRAD, KOńCZąCYCH SIę W POLU DRóG, śMIESZNYCH WęZłóW KOMUNIKACYJNYCH, BUDOWANYCH ODCINKóW PRZEZ KILKA FIRM (CZYLI 80 KM BUDOWANY PRZEZ OSIEM,KAżDY PO 10 KM!!!), MNIEMAM ,ZE NAWET JAK TE DROGI POWSTANą DO 2012 ROKU,TO ICH JAKOść, BEZPIECZEńSTWO ,SPOSóB OZNAKOWANIA,BA WYTYCZENIA ODBIJE SIę RECHOTEM W CąłJE POLSCE,JAKO BLYE JAK PO POLSKU...ZRESZTA PO ZAKOńCZENIU EURO ZACZNą SIę SYPAć!!OCZYWISCIE PONIEWąż ZAMYSł POWOłANIA WIELU URZEDóW BY... rozwiń
Avatar
nikita / 25 września 2009 o 08:02
0
Jaka walka z czasem , już rok robią rondo w Piaskach. Dokumentację prowadzonych robót w wykonaniu tej ekipy chetnie przedstawia mieszkańcy, ktorzy z pod tego ronda robia dodatkowo po 5 km żeby przejechać do Zamościa. Fajtłapy, nieroby i nie wiem jak to jeszcze określić- słów brak!!!!
Avatar
MalaRysa / 25 września 2009 o 07:33
0
Czy lobby zielonych może przeciągać w nieskończoność wydanie decyzji. Dolary przeciw orzechom, że Zalew Zemborzycki w dzisiejszych czasach by nie powstał przez Zielonych.
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 07:17
0
Gość napisał:
Prawidłowo "na TARASIE" przy baterii piwa i wódy....

Przestańcie wierzyć w te puste obietnice wójtowicza! Średnio raz w tygodniu piszecie o planach i sukcesach tego "dyrektora" /o wyroku za potrącenie dziewczyny na przejściu dla pieszych także/ a obwodnicy Lublina jak nie było, tak nie ma i nie będzie!
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 06:57
0
a napisał:
Jak się walczy "na TARSIE"? A może na TORSIE lub na TARASIE? ;-)

Prawidłowo "na TARASIE" przy baterii piwa i wódy....
Avatar
obywatel / 24 września 2009 o 23:00
0
19 miesięcy na budowę a potem co najmniej 19 lat na usuwanie usterek przez pośpiech. Na odcinku Witosa-Piaski jest do wyburzenia około 100 budowli, jest to na prawdę niewiele ponieważ tak została zaprojektowana trasa aby jak najmniej wykupić. Dopiero po zakończeniu budowy ludzie zobaczą jaki pasztet GDDKiA wymyśliła. No ale wtedy to będzie za późno.
Avatar
lubelak / 25 września 2009 o 10:43
0
Hiszpan napisał:
Zgadzam sie z tym rondem to niezła przewałka. Teraz je poprawiają bo tiry miały problem ze zmieszczeniem sie na nim tak wiec smiech na sali. Ja osobiscie czekam az zacznął robic wreszcie tą trase Piaski - Lbn. Mysle ze pójdzie szybciej niz Piaski-Łopiennik gdyz nie bedzie trzeba budowac mostów i dodatkowych tymczasowych jezdni.

Ja bym na Twoim miejscu niełudził się nadziejami, że droga Piaski - Lublin będzie zaprojektowana i przebudowana lepiej. Przecież rondo w Piaskach przygotowała i nadzorują urzędnicy gdaki! Tak samo, albo jeszcze gorzej a napewno z kilkuletnim opóżnieniem rozpocznie się przebudowa drogi do Piask! To pewne, jak 2 + 2 = 4!!!!!

Ja bym na Twoim miejscu niełudził się nadziejami, że droga Piaski - Lublin będzie zaprojektowana i przebudowana lepiej. Przecież rondo w Piaskach przygotowała i nadzorują urzędnicy gdaki! Tak samo, albo jeszcze gorzej a napewno z kilkuletnim opóżnieniem rozpocznie się przebudowa drogi do Piask! To pewne, jak 2 + 2 = 4!!!!! rozwiń
Avatar
Hiszpan / 25 września 2009 o 10:10
0
nikita napisał:
Jaka walka z czasem , już rok robią rondo w Piaskach. Dokumentację prowadzonych robót w wykonaniu tej ekipy chetnie przedstawia mieszkańcy, ktorzy z pod tego ronda robia dodatkowo po 5 km żeby przejechać do Zamościa. Fajtłapy, nieroby i nie wiem jak to jeszcze określić- słów brak!!!!

Zgadzam sie z tym rondem to niezła przewałka. Teraz je poprawiają bo tiry miały problem ze zmieszczeniem sie na nim tak wiec smiech na sali. Ja osobiscie czekam az zacznął robic wreszcie tą trase Piaski - Lbn. Mysle ze pójdzie szybciej niz Piaski-Łopiennik gdyz nie bedzie trzeba budowac mostów i dodatkowych tymczasowych jezdni.

Zgadzam sie z tym rondem to niezła przewałka. Teraz je poprawiają bo tiry miały problem ze zmieszczeniem sie na nim tak wiec smiech na sali. Ja osobiscie czekam az zacznął robic wreszcie tą trase Piaski - Lbn. Mysle ze pójdzie szybciej niz Piaski-Łopiennik gdyz nie bedzie trzeba budowac mostów i dodatkowych tymczasowych jezdni. rozwiń
Avatar
~kolka~ / 25 września 2009 o 09:40
0
DER33WWW napisał:
PATRZąC NA OSTATNIE OBRAZKI BUDOWY DRóG I AUTOSTRAD, NIEDORóBKI W POSTACI DZUIRAWYCH AUTOSTRAD, KOńCZąCYCH SIę W POLU DRóG, śMIESZNYCH WęZłóW KOMUNIKACYJNYCH, BUDOWANYCH ODCINKóW PRZEZ KILKA FIRM (CZYLI 80 KM BUDOWANY PRZEZ OSIEM,KAżDY PO 10 KM!!!), MNIEMAM ,ZE NAWET JAK TE DROGI POWSTANą DO 2012 ROKU,TO ICH JAKOść, BEZPIECZEńSTWO ,SPOSóB OZNAKOWANIA,BA WYTYCZENIA ODBIJE SIę RECHOTEM W CąłJE POLSCE,JAKO BLYE JAK PO POLSKU...ZRESZTA PO ZAKOńCZENIU EURO ZACZNą SIę SYPAć!!OCZYWISCIE PONIEWąż ZAMYSł POWOłANIA WIELU URZEDóW BYł TAKI BY NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADAł,WIęC OCZYWISCIE WINNYCH BęDZIE BRAK, JAK TO W POLSKIEJ RZECZYWISTOśCI!!

Tak to jest jak za dowodzenie armią biorą się grabarze tylko dlatego że armia na wyposażeniu ma jedynie łopaty...a na tych podbno najlepiej znają się grabarze.

Tak to jest jak za dowodzenie armią biorą się grabarze tylko dlatego że armia na wyposażeniu ma jedynie łopaty...a na tych podbno najlepiej znają się grabarze. rozwiń
Avatar
Kluk / 25 września 2009 o 09:34
0
AUTORZE ARTYKUŁU JAK DROGOWCY MOGĄ Z CZYMŚ WALCZYĆ SKORO TO COŚ JESZCZE NIE OPUŚCIŁO URZĘDNICZYCH BIUREK?
W tym naszym "PRZYJAZNYM PAŃSTWIE"główną zakałą są importowane wygodne fotele do których poprzyrastały urzędnicze d**y.
Sam mam taki problem,otóż na przyłącze prądu(200 mb kabla w szczerym polu ) czekam już 28 miesięcy-cztery miesiące po terminie.
Kret swoimi krótkimi łapkami szybciej by się z tym uporał niż te ślamazary.W normalnym państwie pracownik awansuje i jest wynagradzany za efekty
jego pracy,a u nas... jak brakuje na podwyżki za nic nierobienie to do rachunku za energię czy jakąś inną komunalną usługę dopisuje się jedną lub dwie pozycje i sprawa załatwiona.Na tenprzykład przeanalizuj sobie taki lubelski rachunek za energię -on ma już tyle składowych że i instrukcja obsługi F-16 ma mniej.
AUTORZE ARTYKUŁU JAK DROGOWCY MOGĄ Z CZYMŚ WALCZYĆ SKORO TO COŚ JESZCZE NIE OPUŚCIŁO URZĘDNICZYCH BIUREK?
W tym naszym "PRZYJAZNYM PAŃSTWIE"główną zakałą są importowane wygodne fotele do których poprzyrastały urzędnicze d**y.
Sam mam taki problem,otóż na przyłącze prądu(200 mb kabla w szczerym polu ) czekam już 28 miesięcy-cztery miesiące po terminie.
Kret swoimi krótkimi łapkami szybciej by się z tym uporał niż te ślamazary.W normalnym państwie pracownik awansuje i jest wynagradzany za efekty
jego pracy,a u... rozwiń
Avatar
DER33WWW / 25 września 2009 o 08:06
0
PATRZąC NA OSTATNIE OBRAZKI BUDOWY DRóG I AUTOSTRAD, NIEDORóBKI W POSTACI DZUIRAWYCH AUTOSTRAD, KOńCZąCYCH SIę W POLU DRóG, śMIESZNYCH WęZłóW KOMUNIKACYJNYCH, BUDOWANYCH ODCINKóW PRZEZ KILKA FIRM (CZYLI 80 KM BUDOWANY PRZEZ OSIEM,KAżDY PO 10 KM!!!), MNIEMAM ,ZE NAWET JAK TE DROGI POWSTANą DO 2012 ROKU,TO ICH JAKOść, BEZPIECZEńSTWO ,SPOSóB OZNAKOWANIA,BA WYTYCZENIA ODBIJE SIę RECHOTEM W CąłJE POLSCE,JAKO BLYE JAK PO POLSKU...ZRESZTA PO ZAKOńCZENIU EURO ZACZNą SIę SYPAć!!OCZYWISCIE PONIEWąż ZAMYSł POWOłANIA WIELU URZEDóW BYł TAKI BY NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADAł,WIęC OCZYWISCIE WINNYCH BęDZIE BRAK, JAK TO W POLSKIEJ RZECZYWISTOśCI!!
PATRZąC NA OSTATNIE OBRAZKI BUDOWY DRóG I AUTOSTRAD, NIEDORóBKI W POSTACI DZUIRAWYCH AUTOSTRAD, KOńCZąCYCH SIę W POLU DRóG, śMIESZNYCH WęZłóW KOMUNIKACYJNYCH, BUDOWANYCH ODCINKóW PRZEZ KILKA FIRM (CZYLI 80 KM BUDOWANY PRZEZ OSIEM,KAżDY PO 10 KM!!!), MNIEMAM ,ZE NAWET JAK TE DROGI POWSTANą DO 2012 ROKU,TO ICH JAKOść, BEZPIECZEńSTWO ,SPOSóB OZNAKOWANIA,BA WYTYCZENIA ODBIJE SIę RECHOTEM W CąłJE POLSCE,JAKO BLYE JAK PO POLSKU...ZRESZTA PO ZAKOńCZENIU EURO ZACZNą SIę SYPAć!!OCZYWISCIE PONIEWąż ZAMYSł POWOłANIA WIELU URZEDóW BY... rozwiń
Avatar
nikita / 25 września 2009 o 08:02
0
Jaka walka z czasem , już rok robią rondo w Piaskach. Dokumentację prowadzonych robót w wykonaniu tej ekipy chetnie przedstawia mieszkańcy, ktorzy z pod tego ronda robia dodatkowo po 5 km żeby przejechać do Zamościa. Fajtłapy, nieroby i nie wiem jak to jeszcze określić- słów brak!!!!
Avatar
MalaRysa / 25 września 2009 o 07:33
0
Czy lobby zielonych może przeciągać w nieskończoność wydanie decyzji. Dolary przeciw orzechom, że Zalew Zemborzycki w dzisiejszych czasach by nie powstał przez Zielonych.
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 07:17
0
Gość napisał:
Prawidłowo "na TARASIE" przy baterii piwa i wódy....

Przestańcie wierzyć w te puste obietnice wójtowicza! Średnio raz w tygodniu piszecie o planach i sukcesach tego "dyrektora" /o wyroku za potrącenie dziewczyny na przejściu dla pieszych także/ a obwodnicy Lublina jak nie było, tak nie ma i nie będzie!
Avatar
Gość / 25 września 2009 o 06:57
0
a napisał:
Jak się walczy "na TARSIE"? A może na TORSIE lub na TARASIE? ;-)

Prawidłowo "na TARASIE" przy baterii piwa i wódy....
Avatar
obywatel / 24 września 2009 o 23:00
0
19 miesięcy na budowę a potem co najmniej 19 lat na usuwanie usterek przez pośpiech. Na odcinku Witosa-Piaski jest do wyburzenia około 100 budowli, jest to na prawdę niewiele ponieważ tak została zaprojektowana trasa aby jak najmniej wykupić. Dopiero po zakończeniu budowy ludzie zobaczą jaki pasztet GDDKiA wymyśliła. No ale wtedy to będzie za późno.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!