Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 marca 2011 r.
11:59
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17: Drogowcy mają pełne ręce roboty (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 17 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Drogowcy frezują nawierzchnię na prawym pasie jezdni w kierunku Piask od skrzyżowania z al. Lotników Polskich do kościoła w Kazimierzówce. Sprawdź co jeszcze dzieje się na budowie S17.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na zadaniu obejmującym odcinek Sielce–Bogucin decyzja o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) stała się ostateczna. Ruszyła procedura szacowania wartości nieruchomości przez biegłych powołanych przez Urząd Wojewódzki. 17 marca GDDKiA przekazała plac budowy wykonawcy. Jutro, czyli 31 marca, mają rozpocząć się prace.

Na odcinku Bogucin–Dąbrowica 15 marca otwarto oferty wykonawców, trwa ich sprawdzanie. Toczy się postępowanie o wydanie decyzji ZRID.

Na odcinku Dąbrowica–Lubartów drogowcy otrzymali decyzję środowiskową na przebudowę odcinka od węzła Lubartów w stronę granicy miasta (al. Spółdzielczości Pracy).
Najwięcej w tej chwili dzieje się na zadaniu obejmującym od węzła Witosa do węzła Piaski. – Kontynuujemy prace związane z usuwaniem karp, geodezyjnym wytyczaniem drogi, rozbiórką ogrodzeń i reklam w pasie drogowym. Gazownicy, elektrycy i telekomunikacja przerabiają instalacje kolidujące z przebiegiem trasy. Zdejmowany jest humus pod drogi dojazdowe i obiekty inżynieryjne – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Wszystkie prace ziemne prowadzone są pod kontrolą saperów. Trwa frezowanie nawierzchni na prawym pasie jezdni w kierunku Piask od skrzyżowania z al. Lotników Polskich do kościoła w Kazimierzówce.

W związku z tym zamknięty jest jeden pas ruchu i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wykonywane są pale betonowe pod most na drodze dojazdowej w Wierzchowiskach. Toczy się postępowanie o ZRID na zadanie 5a, czyli nowy dojazd do Świdnika.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
komarson / 4 listopada 2011 o 13:11
0
I co ?? rozwalili starą podbudowę?? To są jakieś jaja!! Robic drogę za kilkaset milionów która ma spełniać standardy drogi ekspresowej w ten sposób to śmiech...podbudowa zdarta do ziemi, ale tylko z prawego i lewego boku w przeważającej większości? Na skrzyżowaniu świdnickim na starą nawierzchnię poprostu położono nowy asfalt. Niech mi ktoś nie mówi że tam jest dobra podbudowa bo jeżdżę tamtędy od 20 lat i zawsze, ale to zawsze robiły się tam koleiny1!! Nowy asfalt w kładziony w technologi Chełmskiego PRD wytrzymywał do zimy(ale ta technologia to już w ogóle był jakiś kosmos) a później tworzyła się kilkunasto centymetrowe bruzdy. Ok, niech ten wytrzyma 5... czy to wystarczająca zapłata za 3 lata utrudnień z dojazdami? Zapewne miejsca gdzie będzie później badana nowa nawierzchnia są już dawno wyznaczone i asfalt będzie tam spełniał wszelkie wymogi(praktyka stosowana na prawie wszystkich budowach dróg w Polsce) a co się stanie z resztą odcinków to już będzie zmartwienie późniejszych władz. Na temat nieodpowiedniago zagęszczacza używanego do budowy drogi(przyjżdżał zły, i taki dawali żeby nie miec opóźnieni) Wyjdzie tak jak na super piaseckiej obwodnicy. Rondo zostało naprawione(ponad tydzień naprawiali czyt. zrywali starą- swoją drogą całkiem nowa- i kładli nową nawierzchnię bo ta z kolei) poprostu się rozlazła do zewnętrznej!Proszę wjechac od strony piask na wiadukt. Też niedawno była tam modernizowana nawierzchnia....natryskarka wylewała lepik, a 10 pracowników łopatami rzucało na to grys- który tygodniami fruwał spod kół jadąchyh pojazdów. Dlaczego tak robiono?? bo zjazdki i góra wiaduktu popękała i trzeba było to szit zamaskowac jakos przed oddaniem. LUDZIE w jakim my kraju żyjemy?? Nikt tego nie widzi?? MOze sie ktoś tutaj wypowie odpowiedzialny za budowę ?????
I co ?? rozwalili starą podbudowę?? To są jakieś jaja!! Robic drogę za kilkaset milionów która ma spełniać standardy drogi ekspresowej w ten sposób to śmiech...podbudowa zdarta do ziemi, ale tylko z prawego i lewego boku w przeważającej większości? Na skrzyżowaniu świdnickim na starą nawierzchnię poprostu położono nowy asfalt. Niech mi ktoś nie mówi że tam jest dobra podbudowa bo jeżdżę tamtędy od 20 lat i zawsze, ale to zawsze robiły się tam koleiny1!! Nowy asfalt w kładziony w technologi Chełmskiego PRD wytrzymywał do zimy... rozwiń
Avatar
deWalt / 22 kwietnia 2011 o 20:02
0
Obwodnica piask jest bardzo dobra? Haha, dobre to...jako mieszkaniec mogę powiedziec że to też niezła lipa! wystaczy zobaczyć co się dzieje z rondem, w jakim stanie są te świetne bezkolizyjne wjazdki i zjazdki. Wszystko popękane!!!! Kanały burzowe przy każdym większym deszczu się zapychają itp itd.
Nic już nie powiem o skrzyżowaniu śmierci przy wjeździe na piaski(w miejscu gdzie kiedyś była stara droga), ale to już akurat inny temat nadający się na artykuł do prasy. W tamtym roku zginął tam młody człowiek, wypadki są tam właściwie raz w tygodniu bo TO SKRZYŻOWANIE NIE JEST ODPOWIEDNIO OZNAKOWANE!!! Nie mówię tu już o asfalcie który na obdodnicy jest nowy, od piask jest nowy a samo skrzyżowanie jest w fatalnym stanie że można koło urwac. Ale Pan Sicze%%%k nie poczuwa się do naprawy...szkoda gadac....
Obwodnica piask jest bardzo dobra? Haha, dobre to...jako mieszkaniec mogę powiedziec że to też niezła lipa! wystaczy zobaczyć co się dzieje z rondem, w jakim stanie są te świetne bezkolizyjne wjazdki i zjazdki. Wszystko popękane!!!! Kanały burzowe przy każdym większym deszczu się zapychają itp itd.
Nic już nie powiem o skrzyżowaniu śmierci przy wjeździe na piaski(w miejscu gdzie kiedyś była stara droga), ale to już akurat inny temat nadający się na artykuł do prasy. W tamtym roku zginął tam młody człowiek, wypadki s... rozwiń
Avatar
tehnik / 30 marca 2011 o 16:52
0
Frezowanie drogi jest to bardzo pożyteczne wycinanie dwóch wąskich rowków, tak na szerokość opony, żeby samochód się lepiej prowadził i sam jechał, nawet bez trzymania kierownicy.
Avatar
Rzeco? / 30 marca 2011 o 15:36
0
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[/quote]

Chłopie muszą najpierw sfrezować asfalt żeby dobrać się do starej podbudowy która też zostanie zerwana do ziemi.Na miejsce starej podbudowy powstanie nowa znacznie grubsza składająca się z kruszywa i kilku innych warstw.Nowo budowane drogi w Polsce muszą wytrzymywać nacisk 11,5 tony na oś i ta droga taką wytrzymałość będzie miała.To nie jest remont polegający tylko na sfrezowaniu starego dywanika i położeniu nowego!Ta droga będzie budowana praktycznie od zera ale najpierw trzeba rozebrać starą. Oprócz nowej drogi ,będą nowe latarnie,barierki,powstaną nowe drogi serwisowe i rezerwy pod 3ci pas ruchu na każdej z jezdni,wjazdy na nią będą odbywać się tylko przez bezkolizyjne węzły a nie tak jak teraz.Znikną ponadto sygnalizacje świetlne, budki na fotoradary a wszystko po to żeby droga otrzymała parametry drogi expresowej.
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat t... rozwiń
Avatar
HENRYKK / 30 marca 2011 o 14:57
0
Zgadzam sie z internauta [radek] prowadzenie dziennika a jakosc inwestycji to jest Najwazniejsze -prace nalezy wykonac solidnie tak aby starczyła na15-20 lat a nie byle do przodu .Wykonac porzadnie Obwodnice Lublina i dodatkowe pasy .
Avatar
llubellak@op.pl / 30 marca 2011 o 14:37
0
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[/quote]

ok, obwodnica Piask była budowana od zera, masz rację, mój błąd. ale dlaczego od razu twierdzisz, że ta inwestycja nie wytrzyma najbliższych lat? to, że ścinają asfalt to znaczy, że lipa. a może tak właśnie powinno być, pierwszy etap budowy, przygotowanie, może później wyleją tam metrową warstwę nowego asfaltu. sam nie wiem, bo się na tym nie znam zupełnie ale też nie osądzam na podstawie jednej frezarki, że cała inwestycja jest o kant tyłka potłuc i że na pewno w najbliższym czasie wszystko się posypie!
z takim nastawieniem, nic tylko wybrać gałąź w lesie i się wieszać bo z nikąd pomocy i wsparcia i otuchy

mam nadzieje, ( za przeproszeniem i nie bierz tego do siebie ) że twoim przepowiedniami będzie można się podetrzeć ale to nic osobistego, pamiętaj
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat t... rozwiń
Avatar
Mania / 30 marca 2011 o 14:26
0
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[/quote]

Piszecie obaj głupoty. Wsiądź jeden z drugim na motorynkę, jedź i zobacz na czym polega frezowanie.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1195867&page=98

Pyskacze.
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat t... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 marca 2011 o 14:16
0
Pierwotnie odcinek Witosa -Piaski miał kosztowac gdzies okolo 700 milionów złotych . Wygrały przetarg firmy ,których kosztorys zamknał sie kwota niecałe 400 milionów . Teraz widac dlaczego .
Avatar
CodeZero / 30 marca 2011 o 14:14
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1301485612' post='456620']
czemu takie rzeczy piszesz? jakie doklejanie? czemu siejesz zamęt i ferment! co wg Ciebie mają zrobić, wyrwać starą drogę, wkopać się 10 m w dół i zalać wszystko betonem? wtedy koszty byłyby astronomiczne i tacy jak Ty, pisaliby że wystarczyłoby "dokleić" pas i po krzyku.
będzie nowa nawierzchnia, nowe pasy, bezkolizyjne skrzyżowania, nowa jakość taka jak obwodnica Piask, która co jak co, jest bardzo dobrze zrobiona, więc ja się cieszę, że będzie taki "remont" jak Ty to nazwałeś
[/quote]

Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1301485612' post='456620']
czemu takie rzeczy piszesz? jakie doklejanie? czemu siejesz zamęt i ferment! co wg Ciebie mają zrobić, wyrwać starą drogę, wkopać się 10 m w dół i zalać wszystko betonem? wtedy koszty byłyby astronomiczne i tacy jak Ty, pisaliby że wystarczyłoby "dokleić" pas i po krzyku.
będzie nowa nawierzchnia, nowe pasy, bezkolizyjne skrzyżowania, nowa jakość taka jak obwodnica Piask, która co jak co, jest bardzo dobrze zrobiona, więc ja ... rozwiń
Avatar
krokodyl / 30 marca 2011 o 14:14
0
Ludzie wy naprawdę myślicie, że te drogi buduje się w ten sposób, że o zobaczy się czy pas dokleimy czy bezkolizyjne skrzyżowanie zrobimy? Przecież wszystkie plany jak co będzie wyglądać są już od dawna opracowane. Tutaj możecie się z nimi zapoznać [media]http://www.gddkia.gov.pl/article/8069/s17-w-witosa---piaski[/media]
Avatar
komarson / 4 listopada 2011 o 13:11
0
I co ?? rozwalili starą podbudowę?? To są jakieś jaja!! Robic drogę za kilkaset milionów która ma spełniać standardy drogi ekspresowej w ten sposób to śmiech...podbudowa zdarta do ziemi, ale tylko z prawego i lewego boku w przeważającej większości? Na skrzyżowaniu świdnickim na starą nawierzchnię poprostu położono nowy asfalt. Niech mi ktoś nie mówi że tam jest dobra podbudowa bo jeżdżę tamtędy od 20 lat i zawsze, ale to zawsze robiły się tam koleiny1!! Nowy asfalt w kładziony w technologi Chełmskiego PRD wytrzymywał do zimy(ale ta technologia to już w ogóle był jakiś kosmos) a później tworzyła się kilkunasto centymetrowe bruzdy. Ok, niech ten wytrzyma 5... czy to wystarczająca zapłata za 3 lata utrudnień z dojazdami? Zapewne miejsca gdzie będzie później badana nowa nawierzchnia są już dawno wyznaczone i asfalt będzie tam spełniał wszelkie wymogi(praktyka stosowana na prawie wszystkich budowach dróg w Polsce) a co się stanie z resztą odcinków to już będzie zmartwienie późniejszych władz. Na temat nieodpowiedniago zagęszczacza używanego do budowy drogi(przyjżdżał zły, i taki dawali żeby nie miec opóźnieni) Wyjdzie tak jak na super piaseckiej obwodnicy. Rondo zostało naprawione(ponad tydzień naprawiali czyt. zrywali starą- swoją drogą całkiem nowa- i kładli nową nawierzchnię bo ta z kolei) poprostu się rozlazła do zewnętrznej!Proszę wjechac od strony piask na wiadukt. Też niedawno była tam modernizowana nawierzchnia....natryskarka wylewała lepik, a 10 pracowników łopatami rzucało na to grys- który tygodniami fruwał spod kół jadąchyh pojazdów. Dlaczego tak robiono?? bo zjazdki i góra wiaduktu popękała i trzeba było to szit zamaskowac jakos przed oddaniem. LUDZIE w jakim my kraju żyjemy?? Nikt tego nie widzi?? MOze sie ktoś tutaj wypowie odpowiedzialny za budowę ?????
I co ?? rozwalili starą podbudowę?? To są jakieś jaja!! Robic drogę za kilkaset milionów która ma spełniać standardy drogi ekspresowej w ten sposób to śmiech...podbudowa zdarta do ziemi, ale tylko z prawego i lewego boku w przeważającej większości? Na skrzyżowaniu świdnickim na starą nawierzchnię poprostu położono nowy asfalt. Niech mi ktoś nie mówi że tam jest dobra podbudowa bo jeżdżę tamtędy od 20 lat i zawsze, ale to zawsze robiły się tam koleiny1!! Nowy asfalt w kładziony w technologi Chełmskiego PRD wytrzymywał do zimy... rozwiń
Avatar
deWalt / 22 kwietnia 2011 o 20:02
0
Obwodnica piask jest bardzo dobra? Haha, dobre to...jako mieszkaniec mogę powiedziec że to też niezła lipa! wystaczy zobaczyć co się dzieje z rondem, w jakim stanie są te świetne bezkolizyjne wjazdki i zjazdki. Wszystko popękane!!!! Kanały burzowe przy każdym większym deszczu się zapychają itp itd.
Nic już nie powiem o skrzyżowaniu śmierci przy wjeździe na piaski(w miejscu gdzie kiedyś była stara droga), ale to już akurat inny temat nadający się na artykuł do prasy. W tamtym roku zginął tam młody człowiek, wypadki są tam właściwie raz w tygodniu bo TO SKRZYŻOWANIE NIE JEST ODPOWIEDNIO OZNAKOWANE!!! Nie mówię tu już o asfalcie który na obdodnicy jest nowy, od piask jest nowy a samo skrzyżowanie jest w fatalnym stanie że można koło urwac. Ale Pan Sicze%%%k nie poczuwa się do naprawy...szkoda gadac....
Obwodnica piask jest bardzo dobra? Haha, dobre to...jako mieszkaniec mogę powiedziec że to też niezła lipa! wystaczy zobaczyć co się dzieje z rondem, w jakim stanie są te świetne bezkolizyjne wjazdki i zjazdki. Wszystko popękane!!!! Kanały burzowe przy każdym większym deszczu się zapychają itp itd.
Nic już nie powiem o skrzyżowaniu śmierci przy wjeździe na piaski(w miejscu gdzie kiedyś była stara droga), ale to już akurat inny temat nadający się na artykuł do prasy. W tamtym roku zginął tam młody człowiek, wypadki s... rozwiń
Avatar
tehnik / 30 marca 2011 o 16:52
0
Frezowanie drogi jest to bardzo pożyteczne wycinanie dwóch wąskich rowków, tak na szerokość opony, żeby samochód się lepiej prowadził i sam jechał, nawet bez trzymania kierownicy.
Avatar
Rzeco? / 30 marca 2011 o 15:36
0
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[/quote]

Chłopie muszą najpierw sfrezować asfalt żeby dobrać się do starej podbudowy która też zostanie zerwana do ziemi.Na miejsce starej podbudowy powstanie nowa znacznie grubsza składająca się z kruszywa i kilku innych warstw.Nowo budowane drogi w Polsce muszą wytrzymywać nacisk 11,5 tony na oś i ta droga taką wytrzymałość będzie miała.To nie jest remont polegający tylko na sfrezowaniu starego dywanika i położeniu nowego!Ta droga będzie budowana praktycznie od zera ale najpierw trzeba rozebrać starą. Oprócz nowej drogi ,będą nowe latarnie,barierki,powstaną nowe drogi serwisowe i rezerwy pod 3ci pas ruchu na każdej z jezdni,wjazdy na nią będą odbywać się tylko przez bezkolizyjne węzły a nie tak jak teraz.Znikną ponadto sygnalizacje świetlne, budki na fotoradary a wszystko po to żeby droga otrzymała parametry drogi expresowej.
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat t... rozwiń
Avatar
HENRYKK / 30 marca 2011 o 14:57
0
Zgadzam sie z internauta [radek] prowadzenie dziennika a jakosc inwestycji to jest Najwazniejsze -prace nalezy wykonac solidnie tak aby starczyła na15-20 lat a nie byle do przodu .Wykonac porzadnie Obwodnice Lublina i dodatkowe pasy .
Avatar
llubellak@op.pl / 30 marca 2011 o 14:37
0
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[/quote]

ok, obwodnica Piask była budowana od zera, masz rację, mój błąd. ale dlaczego od razu twierdzisz, że ta inwestycja nie wytrzyma najbliższych lat? to, że ścinają asfalt to znaczy, że lipa. a może tak właśnie powinno być, pierwszy etap budowy, przygotowanie, może później wyleją tam metrową warstwę nowego asfaltu. sam nie wiem, bo się na tym nie znam zupełnie ale też nie osądzam na podstawie jednej frezarki, że cała inwestycja jest o kant tyłka potłuc i że na pewno w najbliższym czasie wszystko się posypie!
z takim nastawieniem, nic tylko wybrać gałąź w lesie i się wieszać bo z nikąd pomocy i wsparcia i otuchy

mam nadzieje, ( za przeproszeniem i nie bierz tego do siebie ) że twoim przepowiedniami będzie można się podetrzeć ale to nic osobistego, pamiętaj
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat t... rozwiń
Avatar
Mania / 30 marca 2011 o 14:26
0
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[/quote]

Piszecie obaj głupoty. Wsiądź jeden z drugim na motorynkę, jedź i zobacz na czym polega frezowanie.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1195867&page=98

Pyskacze.
[quote name='CodeZero' timestamp='1301487290' post='456636']
Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat t... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 marca 2011 o 14:16
0
Pierwotnie odcinek Witosa -Piaski miał kosztowac gdzies okolo 700 milionów złotych . Wygrały przetarg firmy ,których kosztorys zamknał sie kwota niecałe 400 milionów . Teraz widac dlaczego .
Avatar
CodeZero / 30 marca 2011 o 14:14
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1301485612' post='456620']
czemu takie rzeczy piszesz? jakie doklejanie? czemu siejesz zamęt i ferment! co wg Ciebie mają zrobić, wyrwać starą drogę, wkopać się 10 m w dół i zalać wszystko betonem? wtedy koszty byłyby astronomiczne i tacy jak Ty, pisaliby że wystarczyłoby "dokleić" pas i po krzyku.
będzie nowa nawierzchnia, nowe pasy, bezkolizyjne skrzyżowania, nowa jakość taka jak obwodnica Piask, która co jak co, jest bardzo dobrze zrobiona, więc ja się cieszę, że będzie taki "remont" jak Ty to nazwałeś
[/quote]

Osoba, którą cytujesz dobrze pisze.
Ty porównujesz budowę obwodnicy Piask do tego remonut ?
Tak jest, to jest remont, zdzierają niewiadomo ile tego asfaltu, a spękania zostaną. Obwodnica Piask była robiona od podstaw z nasypami.

Spytasz, co się przypie...amy ?
Mamy ku temu obiekcje, że to co zostanie zrobione, po 5 latach zacznie się sypać.
Winno robić się dokładnie, tak by to co zrobione było na kilkanaście lat tak jak w Niemczech. Wtedy nie trzeba remontować co roku bo pęka.

Ja też się cieszę, że grunt że robią, ale niech to będzie służyło na wiele lat !
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1301485612' post='456620']
czemu takie rzeczy piszesz? jakie doklejanie? czemu siejesz zamęt i ferment! co wg Ciebie mają zrobić, wyrwać starą drogę, wkopać się 10 m w dół i zalać wszystko betonem? wtedy koszty byłyby astronomiczne i tacy jak Ty, pisaliby że wystarczyłoby "dokleić" pas i po krzyku.
będzie nowa nawierzchnia, nowe pasy, bezkolizyjne skrzyżowania, nowa jakość taka jak obwodnica Piask, która co jak co, jest bardzo dobrze zrobiona, więc ja ... rozwiń
Avatar
krokodyl / 30 marca 2011 o 14:14
0
Ludzie wy naprawdę myślicie, że te drogi buduje się w ten sposób, że o zobaczy się czy pas dokleimy czy bezkolizyjne skrzyżowanie zrobimy? Przecież wszystkie plany jak co będzie wyglądać są już od dawna opracowane. Tutaj możecie się z nimi zapoznać [media]http://www.gddkia.gov.pl/article/8069/s17-w-witosa---piaski[/media]
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 0 0

Pani Maria zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 2 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 5

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 13

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 40 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!