Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 kwietnia 2016 r.
18:52

GDDKiA podsumowała natężenie ruchu na drogach woj. lubelskiego (MAPA)

0 12 A A
W całym województwie największy dobowy ruch panuje na północnej części obwodnicy Lublina
W całym województwie największy dobowy ruch panuje na północnej części obwodnicy Lublina

Znamy wyniki ubiegłorocznego pomiaru ruchu na lubelskich drogach. Największe natężenie jest pomiędzy Kalinówką a Piaskami na S12/17.

Aktualizacja artykułu: 13 kwietnia 2016 r. 8:08
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pobierz mapę w PDF (4,6 MB)

Przez 11 wybranych dni ubiegłego roku mierzono ruch na drogach województwa lubelskiego. Pomiary prowadzono w 24 punktach. Był to pierwszy pomiar po oddaniu do użytku całego odcinka S17 wraz z północną obwodnicą Lublina. Poprzedni wykonano w 2010 roku.

– Realizacja S17 pozwoliła rozdzielić ruch tranzytowy od ruchu lokalnego. Przed budową najbardziej obciążonym odcinkiem był wylot z Lublina w kierunku Piask, krótki odcinek na wysokości Kalinówki. Przed oddaniem do użytku S12/17 natężenie dobowe wynosiło 35,8 tys. pojazdów. W tej chwili, w tym miejscu wynosi 24,6 tys. pojazdów. To nie oznacza, że ten ruch gwałtownie zmniejszył się, ale uległ separacji. W tej chwili kierowcy wjeżdżają do Świdnika nową drogą wzdłuż lasu, Jana Pawła II lub „nową” Mełgiewską. A ruch lokalny do domków jednorodzinnych jest kanalizowany drogami serwisowymi – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Natężenie ruchu na obwodnicy Lublina, w zależności od odcinka, waha się od 8,2 tys. do 15,4 tys. pojazdów na dobę. Najbardziej obciążone są odcinki pomiędzy węzłami Lubin Rudnik a Lublin Felin.

Przeciętnie w ciągu doby porusza się od 11 do 13 tys. pojazdów. A to oznacza, że kierowcy jadący na kierunku Lubartów-Zamość skracają sobie drogę. – Najmniejsze obłożenie ruchem, przeciętnie 8 tys. pojazdów na dobę, jest na północnej części pomiędzy węzłami Lublin Sławinek a Lublin Rudnik. Na tych odcinak ruch jednak wzrośnie po oddaniu zachodniej części obwodnicy Lublina, pod koniec tego roku – dodaje K. Nalewajko.

Wielu jedzie przez miasto

Ciekawostką są dane dotyczące ruchu ciężarowego. Do Lublina od strony węzła Lublin Jastków wjeżdża 3,1 tys. ciężarówek na dobę. Na obwodnicę wjeżdża 900 pojazdów mniej. – A to oznacza, że ruch tranzytowy nie omija obwodnicy Lublina, a samo miasto jest dużym odbiorcą frachtu realizowanego przez transport kołowy – dodaje K. Nalewajko.

Drogowców nie zaskoczył również wzrost natężenia ruchu na drodze krajowej numer 19 Lublin-Rzeszów. – Po otwarciu autostrady Rzeszów-Kraków, wieli kierowców wybiera tę trasę, zamiast drogę przez Annopol, Opatów i dalej do grodu Kraka czy Katowic – dodaje K. Nalewajko.

Podobne zjawisko zarejestrowano na odcinku drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn-Puławy. Kierowcy jadąc do Puław wolą jechać S17 i dalej w kierunku Puław czy Radomia, niż wybierać drogi alternatywne.

Na niemal wszystkich drogach krajowych przebiegających przez nasze województwo wzrósł średni dobowy ruch roczny. Zmalał za to na odcinkach prowadzących do przejść granicznych: w Dorohusku z 3825 na 3543, w Hrebennem z 7493 na 5784. W zamian wzrósł na DK74 przed przejściem w Zosinie z 1970 na 3063.

Puławy

W Puławach w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła ilość pojazdów na obwodnicy oraz na ul. Żyrzyńskiej.

Nowe dane dotyczące natężenia ruchu uwzględniają zmianę spowodowaną przez otwarcie części drogi ekspresowej S17 z Kurowa do Lublina. Porównując dane z zeszłego i 2010 roku, widać znaczne różnice.

Pięć lat temu przez Kurów przejeżdżało średnio 20 tysięcy pojazdów na dobę.

W zeszłym roku było to już niewiele ponad 7 tysięcy, a w okolicach Markuszowa jeszcze mniej. Większość ruchu przejął nowy odcinek drogi ekspresowej, ale brak łącznika z nowym mostem na Wiśle spowodował znaczny wzrost ruchu na odcinku Żyrzyn-Puławy. Pięć lat temu korzystało z niego około 8 tysięcy aut na dobę, w ubiegłym roku było ich o 3 tysiące więcej. O taką samą wartość średnio wzrosła także ogólna ilość pojazdów korzystających z obwodnicy Puław. O tysiąc spadła natomiast ilość aut poruszających się ulicą Lubelską.

Dane potwierdzają także fakt, że część kierowców jadących od strony Radomia, nadal kieruje się na stary most. Pięć lat temu robił tak co trzeci kierowca, przed rokiem mniej więcej co czwarty. Wyniki pomiaru pokazują także wzrost ogólnej liczby pojazdów na trasie Warszawa-Lublin. Pomiędzy Żyrzynem i Moszczanką jest ich około 13,5 tysiąca na dobę. Pięć lat temu było ich o 1,3 tysiąca mniej 

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tellchar / 13 kwietnia 2016 o 14:36
0

... ruch tranzytowy nie omija obwodnicy Lublina, a samo miasto jest dużym odbiorcą frachtu realizowanego przez transport kołowy ... - A CZEGO SIE MOZNA BYLO SPODZIEWAC PO WPROWADZENIU OPLAT DLA CIEZAROWEK ZA JAZDE PO OBWODNICY ??? - D E B I L I Z M decydentow !!!

Czytaj ze zrozumieniem - chodzi o ciężarówki wjeżdżające do Lublina jako punktu docelowego - jest ich 3.100. Z kolei 2.200 ciężarówek omija Lublin obwodnicą. Nie wiem gdzie widzisz problem

Czytaj ze zrozumieniem - chodzi o ciężarówki wjeżdżające do Lublina jako punktu docelowego - jest ich 3.100. Z kolei 2.200 ciężarówek omija Lublin obwodnicą. Nie wiem gdzie widzisz problem

rozwiń
Avatar
lublinianin! / 13 kwietnia 2016 o 14:32
0

Na Zamość jest większy ruch niż na Chełm. Ekspresowa 17 powinna być pierwsza budowana.

Je..ać Zamość! Tylko Lublin!!!

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 13:11
0
... ruch tranzytowy nie omija obwodnicy Lublina, a samo miasto jest dużym odbiorcą frachtu realizowanego przez transport kołowy ... - A CZEGO SIE MOZNA BYLO SPODZIEWAC PO WPROWADZENIU OPLAT DLA CIEZAROWEK ZA JAZDE PO OBWODNICY ??? - D E B I L I Z M decydentow !!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 11:01
0
W radio komunikat podano, że w Dorohusku na przejściu w roku 2015 przekroczyło milion tirów a innych mniejszych pojazdów około pół miliona, to kto rację ma co do natężenia ruchu?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 10:00
0
a lublin - Lubartów???
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 06:04
0
Obwodnica Wrocławia w najbardziej obleganych fragmentach ma 4-5 pasów.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 05:59
0
Dyrektorzy jeszcze nie zmienieni! Już najwyższa pora wymienić na nowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
pawel / 12 kwietnia 2016 o 23:24
0

z tego wychodzi że największy ruch w promieniu 50km jest na trasie Lublin-Kraśnik/Lubartów a nie na trasce do Warszawy... także te priorytety to tak słabo określone :)

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 22:22
0
Do gość trasa 835 ma innego zarządcę i pewnie jest w lepszym stanie niż nie jedna krajowa
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 21:51
0

Na Zamość jest większy ruch niż na Chełm. Ekspresowa 17 powinna być pierwsza budowana.

Avatar
tellchar / 13 kwietnia 2016 o 14:36
0

... ruch tranzytowy nie omija obwodnicy Lublina, a samo miasto jest dużym odbiorcą frachtu realizowanego przez transport kołowy ... - A CZEGO SIE MOZNA BYLO SPODZIEWAC PO WPROWADZENIU OPLAT DLA CIEZAROWEK ZA JAZDE PO OBWODNICY ??? - D E B I L I Z M decydentow !!!

Czytaj ze zrozumieniem - chodzi o ciężarówki wjeżdżające do Lublina jako punktu docelowego - jest ich 3.100. Z kolei 2.200 ciężarówek omija Lublin obwodnicą. Nie wiem gdzie widzisz problem

Czytaj ze zrozumieniem - chodzi o ciężarówki wjeżdżające do Lublina jako punktu docelowego - jest ich 3.100. Z kolei 2.200 ciężarówek omija Lublin obwodnicą. Nie wiem gdzie widzisz problem

rozwiń
Avatar
lublinianin! / 13 kwietnia 2016 o 14:32
0

Na Zamość jest większy ruch niż na Chełm. Ekspresowa 17 powinna być pierwsza budowana.

Je..ać Zamość! Tylko Lublin!!!

Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 13:11
0
... ruch tranzytowy nie omija obwodnicy Lublina, a samo miasto jest dużym odbiorcą frachtu realizowanego przez transport kołowy ... - A CZEGO SIE MOZNA BYLO SPODZIEWAC PO WPROWADZENIU OPLAT DLA CIEZAROWEK ZA JAZDE PO OBWODNICY ??? - D E B I L I Z M decydentow !!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 11:01
0
W radio komunikat podano, że w Dorohusku na przejściu w roku 2015 przekroczyło milion tirów a innych mniejszych pojazdów około pół miliona, to kto rację ma co do natężenia ruchu?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 10:00
0
a lublin - Lubartów???
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 06:04
0
Obwodnica Wrocławia w najbardziej obleganych fragmentach ma 4-5 pasów.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 05:59
0
Dyrektorzy jeszcze nie zmienieni! Już najwyższa pora wymienić na nowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
pawel / 12 kwietnia 2016 o 23:24
0

z tego wychodzi że największy ruch w promieniu 50km jest na trasie Lublin-Kraśnik/Lubartów a nie na trasce do Warszawy... także te priorytety to tak słabo określone :)

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 22:22
0
Do gość trasa 835 ma innego zarządcę i pewnie jest w lepszym stanie niż nie jedna krajowa
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 21:51
0

Na Zamość jest większy ruch niż na Chełm. Ekspresowa 17 powinna być pierwsza budowana.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 5 1

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 11 16

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 14

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 8

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 5 10

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 52 6

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!