Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 lutego 2015 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Gdzie i ile zarabia radny sejmiku woj. lubelskiego (oświadczenia majątkowe)

18 18 A A

Asystent w biurze europosła, prezes spółdzielni mieszkaniowej, dyrektor szpitala, właściciel przychodni okulistycznej - to niektóre z zajęć, jakimi parają się na co dzień radni sejmiku województwa. Prześwietlamy ich oświadczenia majątkowe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radny sejmikowego klubu PiS Zdzisław Podkański, w przeszłości minister kultury i sztuki, trzykrotny poseł oraz eurodeputowany pożegnał się z Parlamentem Europejskim w 2009 roku. Kontaktu z tą instytucją jednak nie stracił, bo obecnie jest zatrudniony jako... asystent w biurze europosła Janusza Wojciechowskiego (PiS), z którym w 2006 roku współtworzył Stronnictwo "Piast”. Za swoją pracę w ubiegłym roku otrzymał 82 tys. zł "na rękę”.

Do grona najbogatszych radnych można zaliczyć Grzegorza Muszyńskiego (PiS). Jak czytamy w jego oświadczeniu, w ubiegłym roku zarobił m. in. 256 tys. zł z tytułu "stosunku służbowego” i 110 tys. za umowy zlecenia.

Muszyński w maju 2013 roku został zwolniony z funkcji prezesa Portu Lotniczego Lublin z półtorarocznym zakazem konkurencji, ale przez ten czas miał zagwarantowane pełne wynagrodzenie - w sumie ok. 400 tys. zł. Ostatnią prezesowską pensję pobierze jednak pod koniec tego miesiąca. Ponadto w ubiegłym roku został zatrudniony na umowę zlecenia przez Zarząd Województwa przy nadzorowaniu budowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jako radny nie mógłby dalej pracować w ten sposób, ale umowę o pracę zaoferowała mu dyrekcja COZL. W ten sposób utrzymał posadę.

Sporo źródeł zarobku ma przewodniczący sejmiku Przemysław Litwiniuk (PSL), który w ubiegłym roku zarabiał m. in. na pełnieniu obowiązków radnego powiatu, wynajmie lokalu, zasiadaniu w radzie nadzorczej spółki, czy prowadzeniu działalności prawniczej.

Wśród nowych radnych nie brakuje zatrudnionych w publicznych instytucjach. W tym gronie dominują ludowcy. Ewa Jaszczuk jest prezesem Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Adam Rychliczek - wiceprezesem spółki Lubelski Rynek Hurtowy, Marek Kos - dyrektorem szpitala w Kraśniku, a Marek Kopeć - dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Staninie.

Z kolei Teresa Gutowska z PO pracuje jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach, a jej klubowa koleżanka Celina Stasiak jest prezesem Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, do którego została oddelegowana ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie.

"Na swoim” jest m. in. radny Stanisław Misztal (PSL), który jako właściciel przychodni okulistycznej w ubiegłym roku zarobił 178 tys. zł. Działalność prowadzi także Maria Gmyz (PiS), która zajmuje się projektowaniem. W ubiegłym roku jej dochód z tego tytułu wyniósł jednak tylko 2,8 tys. zł i jej głównym źródłem utrzymania pozostawała renta.

Agencję reklamowo-szkoleniową ma natomiast inna radna PiS, Agata Borowiec. Jednak w swoim oświadczeniu nie wykazała dochodu z tego tytułu, a na życie zarabia jako asystent w firmie konsultingowej.

Podstawowa dieta radnego sejmiku to ok. 1,7 tys. zł miesięcznie.

Majątki radnych na podstawie oświadczeń majątkowych. Wybrane pozycje:

Grzegorz Muszyński (PiS)

Oszczędności: 450 tys. zł
Nieruchomości: Dom o pow. 185 mkw., wart 950 tys. zł, trzy działki budowlane o wartości 200 tys. zł
Samochody: volvo S80 (2011 r.).

Zdzisław Podkański (PiS)

Oszczędności: 49,65 euro
Nieruchomości: Gospodarstwo rolne o pow. 7,86 ha i wartości 300 tys. zł, siedlisko warte 20 tys. zł i dom letniskowy z działką wart ok. 80 tys. zł
Samochody: ciągniki ursus C330 (1984 r.) i ursus C360 (1978 r.).

Przemysław Litwiniuk (PSL)

Oszczędności: 200 tys. zł i 1100 euro
Nieruchomości: mieszkanie o pow. 72 mkw., gospodarstwo rolne o pow. 1,22 ha, grunt o pow. ok. 1 tys. mkw.
Samochody: hyundai ix35 (2013 r.), quad kawasaki KVF 650 (2008 r.).

Celina Stasiak (PO)

Oszczędności: 2,7 tys. zł i 1,7 tys. w ramach programu oszczędnościowego
Nieruchomości: Dom o pow. 300 mkw., wart 600 tys. zł i mieszkanie o pow. 52 mkw., warte 260 tys. zł
Samochody: toyota yaris (2002 r.).

Ewa Jaszczuk (PSL)

Oszczędności: 10 tys. zł
Nieruchomości: Dom o pow. 150 mkw., wart 562 tys. zł i mieszkanie o pow. 46,5 mkw., warte 90 tys. zł
Samochody: renault megane i audi a6 (oba z 2006 r.).



Wszystkie oświadczenia znajdziesz w BIP-ie Urzędu Marszałkowskiego

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2015 o 13:28
0

Bogaci są coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi.

Typowo komunistyczne myślenie! A jaka pewność, że posiadany majątek zgromadzony został nieuczciwie? Jakie macie dowody, głupcy?! Wszyscy, którzy zasiadają gdzieś w radach, sejmikach i mają jakieś zasoby finansowe i nieruchomości bądź samochody, z góry podejrzewani są przez takich imbecyli jak wy o niecne działania, złodziejstwo i machlojki. Inaczej nie potraficie myśleć! Wasza skromna nad wyraz wyobraźnia nie jest w stanie popatrzeć na świat i ludzi szerzej! Zazdrościcie innym majątku, pozycji, władzy, z tej pozycji decydujecie, kto jest dobry, a kto nie, na kogo głosować, komu pokazać figę. Inaczej nie umiecie, tylko na to was stać.

Pytam po raz kolejny redakcję DW, czemu miał służyć ten wybiórczy bardzo wykaz? Czemu nie podano majątków wszystkich radnych, tylko kilku wybranych? Jak długo "dziennikarstwo" sprowadzać się będzie do podpuszczania jednych na drugich i rozpalania negatywnych emocji?!

P.S. Pytanie do głupca z forum: Czy wszyscy bogaci są winni temu, że biedni są biedniejsi? Czy wszyscy "biedni" zasługują na nasze współczucie? 

Typowo komunistyczne myślenie! A jaka pewność, że posiadany majątek zgromadzony został nieuczciwie? Jakie macie dowody, głupcy?! Wszyscy, którzy zasiadają gdzieś w radach, sejmikach i mają jakieś zasoby finansowe i nieruchomości bądź samochody, z góry podejrzewani są przez takich imbecyli jak wy o niecne działania, złodziejstwo i machlojki. Inaczej nie potraficie myśleć! Wasza skromna nad wyraz wyobraźnia nie jest w stanie popatrzeć na świat i ludzi szerzej! Zazdrościcie innym majątku, pozycji, władzy, z tej pozycji decyduje... rozwiń

Avatar
jOOj / 12 lutego 2015 o 11:35
0

Bogaci są coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi.

Może to tumanów,osłów nauczy głosować w najbliższych wyborach.

Avatar
Gość / 12 lutego 2015 o 11:33
0

Bogaci są coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi.

Avatar
Odp. / 12 lutego 2015 o 11:23
0

a ty dlaczego poddajesz w wątpliwość,prawidłowy ciąg logiczny - obrońco uciśnionych, politycznie namaszczonych, wiecznych dyrektorów

Avatar
świdniczanin / 11 lutego 2015 o 19:42
0

Tania sensacja, mości lublinianinie, tania sensacja... Ot co.

Avatar
jj / 11 lutego 2015 o 16:43
0

Właścicielem auta w leasingu jest firma leasingowa.


Właścicielem auta w leasingu jest firma leasingowa.

Ale najważniejsze kto płaci raty za leasingowe auto Pana Grzegorza

Avatar
Gość / 11 lutego 2015 o 16:38
0

Mam pytanie do redakcji DW. Czemu ma służyć publikowanie oświadczeń, które, jeśli kto ciekaw, można przeczytać na BIP-ie? Czy chodzi tylko o rozpalanie emocji, podkręcanie nastroju? Pytam, bo czytam komentarze pod tym artykułem. Zero wiedzy (prawnej, ekonomicznej), za to pomówienia, zawiść, oskarżenia bez dowodu. Czy tylko o to chodzi, szanowna redakcjo? A może lepiej popracować nad edukacją czytelników, zamiast rzucać im medialne ochłapy?

P.S. Nie jestem zwolennikiem osób, których dotyczą komentarze, ale nóż się otwiera w kieszeni na takie "dziennikarstwo" i "czytelnictwo".

Mam pytanie do redakcji DW. Czemu ma służyć publikowanie oświadczeń, które, jeśli kto ciekaw, można przeczytać na BIP-ie? Czy chodzi tylko o rozpalanie emocji, podkręcanie nastroju? Pytam, bo czytam komentarze pod tym artykułem. Zero wiedzy (prawnej, ekonomicznej), za to pomówienia, zawiść, oskarżenia bez dowodu. Czy tylko o to chodzi, szanowna redakcjo? A może lepiej popracować nad edukacją czytelników, zamiast rzucać im medialne ochłapy?

P.S. Nie jestem zwolennikiem osób, których dotyczą komentarze, ale nóż się otwiera w kieszeni... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2015 o 16:29
0

Muszyński wpisał Volvo S80 z 2011 roku, Dokładnie w 2011 wybuchła ta afera:

No i o czym to świadczy? Co sugerujesz, detektywie od siedmiu boleści?

Avatar
nie lubię / 11 lutego 2015 o 16:04
0

Właścicielem auta w leasingu jest firma leasingowa.

Avatar
jj / 11 lutego 2015 o 15:57
0

Volvo S80 hehehe


Volvo S80 hehehe

Czy to nie ten sam model wygrał przetarg na lotnisku?

Rocznik ten sam co afera z autem dla lotniska....

Avatar
Gość / 12 lutego 2015 o 13:28
0

Bogaci są coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi.

Typowo komunistyczne myślenie! A jaka pewność, że posiadany majątek zgromadzony został nieuczciwie? Jakie macie dowody, głupcy?! Wszyscy, którzy zasiadają gdzieś w radach, sejmikach i mają jakieś zasoby finansowe i nieruchomości bądź samochody, z góry podejrzewani są przez takich imbecyli jak wy o niecne działania, złodziejstwo i machlojki. Inaczej nie potraficie myśleć! Wasza skromna nad wyraz wyobraźnia nie jest w stanie popatrzeć na świat i ludzi szerzej! Zazdrościcie innym majątku, pozycji, władzy, z tej pozycji decydujecie, kto jest dobry, a kto nie, na kogo głosować, komu pokazać figę. Inaczej nie umiecie, tylko na to was stać.

Pytam po raz kolejny redakcję DW, czemu miał służyć ten wybiórczy bardzo wykaz? Czemu nie podano majątków wszystkich radnych, tylko kilku wybranych? Jak długo "dziennikarstwo" sprowadzać się będzie do podpuszczania jednych na drugich i rozpalania negatywnych emocji?!

P.S. Pytanie do głupca z forum: Czy wszyscy bogaci są winni temu, że biedni są biedniejsi? Czy wszyscy "biedni" zasługują na nasze współczucie? 

Typowo komunistyczne myślenie! A jaka pewność, że posiadany majątek zgromadzony został nieuczciwie? Jakie macie dowody, głupcy?! Wszyscy, którzy zasiadają gdzieś w radach, sejmikach i mają jakieś zasoby finansowe i nieruchomości bądź samochody, z góry podejrzewani są przez takich imbecyli jak wy o niecne działania, złodziejstwo i machlojki. Inaczej nie potraficie myśleć! Wasza skromna nad wyraz wyobraźnia nie jest w stanie popatrzeć na świat i ludzi szerzej! Zazdrościcie innym majątku, pozycji, władzy, z tej pozycji decyduje... rozwiń

Avatar
jOOj / 12 lutego 2015 o 11:35
0

Bogaci są coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi.

Może to tumanów,osłów nauczy głosować w najbliższych wyborach.

Avatar
Gość / 12 lutego 2015 o 11:33
0

Bogaci są coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi.

Avatar
Odp. / 12 lutego 2015 o 11:23
0

a ty dlaczego poddajesz w wątpliwość,prawidłowy ciąg logiczny - obrońco uciśnionych, politycznie namaszczonych, wiecznych dyrektorów

Avatar
świdniczanin / 11 lutego 2015 o 19:42
0

Tania sensacja, mości lublinianinie, tania sensacja... Ot co.

Avatar
jj / 11 lutego 2015 o 16:43
0

Właścicielem auta w leasingu jest firma leasingowa.


Właścicielem auta w leasingu jest firma leasingowa.

Ale najważniejsze kto płaci raty za leasingowe auto Pana Grzegorza

Avatar
Gość / 11 lutego 2015 o 16:38
0

Mam pytanie do redakcji DW. Czemu ma służyć publikowanie oświadczeń, które, jeśli kto ciekaw, można przeczytać na BIP-ie? Czy chodzi tylko o rozpalanie emocji, podkręcanie nastroju? Pytam, bo czytam komentarze pod tym artykułem. Zero wiedzy (prawnej, ekonomicznej), za to pomówienia, zawiść, oskarżenia bez dowodu. Czy tylko o to chodzi, szanowna redakcjo? A może lepiej popracować nad edukacją czytelników, zamiast rzucać im medialne ochłapy?

P.S. Nie jestem zwolennikiem osób, których dotyczą komentarze, ale nóż się otwiera w kieszeni na takie "dziennikarstwo" i "czytelnictwo".

Mam pytanie do redakcji DW. Czemu ma służyć publikowanie oświadczeń, które, jeśli kto ciekaw, można przeczytać na BIP-ie? Czy chodzi tylko o rozpalanie emocji, podkręcanie nastroju? Pytam, bo czytam komentarze pod tym artykułem. Zero wiedzy (prawnej, ekonomicznej), za to pomówienia, zawiść, oskarżenia bez dowodu. Czy tylko o to chodzi, szanowna redakcjo? A może lepiej popracować nad edukacją czytelników, zamiast rzucać im medialne ochłapy?

P.S. Nie jestem zwolennikiem osób, których dotyczą komentarze, ale nóż się otwiera w kieszeni... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2015 o 16:29
0

Muszyński wpisał Volvo S80 z 2011 roku, Dokładnie w 2011 wybuchła ta afera:

No i o czym to świadczy? Co sugerujesz, detektywie od siedmiu boleści?

Avatar
nie lubię / 11 lutego 2015 o 16:04
0

Właścicielem auta w leasingu jest firma leasingowa.

Avatar
jj / 11 lutego 2015 o 15:57
0

Volvo S80 hehehe


Volvo S80 hehehe

Czy to nie ten sam model wygrał przetarg na lotnisku?

Rocznik ten sam co afera z autem dla lotniska....

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 0

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 5 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 28 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 13 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!