Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 listopada 2011 r.
17:54
Edytuj ten wpis

Jastków: Wójt stawia na swoim. Sprawa trafi do sądu

0 33 A A
Rodzice, po raz kolejny próbowali przekonać wójta (po prawej), do swoich racji. Nie udało się. (Jace
Rodzice, po raz kolejny próbowali przekonać wójta (po prawej), do swoich racji. Nie udało się. (Jace

Nie pomogły prośby rodziców, apele związkowców ani straszenie sądem. Wójt Jastkowa nie chce słyszeć o przywróceniu do pracy dyrektorki szkoły w Płouszowicach. W środę jej obowiązki powierzył innej nauczycielce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę rano przed budynkiem szkoły w podlubelskich Płouszowicach pojawiło się kilkadziesiąt osób. Rodzice uczniów, nauczyciele i gminni radni w napięciu czekali na ruch wójta. W tym samym czasie w urzędzie wójt Zbigniew Samoń rozmawiał z Jadwigą Ipnar, nauczycielką wychowania przedszkolnego.

– Zostałam poproszona o pełnienie obowiązków dyrektora do końca grudnia. Dla dobra szkoły zgodziłam się – mówi Jadwiga Ipnar, która przed godz. 9 przyjechała do szkoły w towarzystwie Beaty Woroszyło, zastępcy wójta Jastkowa. – Panie akceptują łamanie prawa! – tak na ich widok zaczęli krzyczeć zebrani pod szkołą rodzice.

Podobnie uważa Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "Solidarności” w naszym regionie, która wraz z innymi związkowcami wczoraj przyjechała do Połuszowic. – Jesteśmy na 200 procent przekonani, że wójt łamie prawo – podkreśla Misiuk. – Raz zrobił to rok temu, podpisując z panią Beatą Dzierżak po wygranym przez nią konkursie na dyrektora szkoły umowę tylko na rok. Mimo, że ustawa wyraźnie nakazuje pięć lat.

Dyrektorka straciła stanowisko w poniedziałek (wygasła jej ostatnia umowa). Zdaniem wójta, Beata Dzierżak nie ma kwalifikacji do kierowania. Mimo, że kurator oświaty twierdzi inaczej.

– Wszyscy stoimy murem za panią dyrektor. To dzięki niej szkoła tak dobrze się rozwija, a dzieci są zadowolone – podkreślali zebrani pod szkoła rodzice.

Związkowcy zaproponowali spotkanie prawników urzędu, związkowców "Solidarności” i przedstawicieli kuratorium. – Jeśli pana prawnik przekona ich do swojej racji, uszanujemy pańskie decyzje. Ale jeśli okaże się, że nie miał racji, to pan się z nich wycofa – proponowali wójtowi.
– Spotkanie prawników byłoby celowe. Ale bez żadnych warunków – odpowiedział wójt Samoń. – Jeśli okaże się, że dyrektor jednak ma kwalifikacje, będzie mogła wystartować w nowym konkursie na to stanowisko.

Związkowcy nie chcą o tym słyszeć. – Pani dyrektor wygrała konkurs na pięć lat, więc powinna zostać przywrócona na stanowisko – podkreśla Misiuk. – Będzie o to walczyła w sądzie pracy. A zarządzenie wójta o powołaniu nowej p.o. dyrektora zaskarżymy do wojewody.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 7 listopada 2011 o 13:25
0
Sprawiedliwy???? Kto?? Samoń??
To chyba jakies żarty.
Avatar
Ala / 7 listopada 2011 o 13:23
0
[quote name='Ala' timestamp='1320668396' post='555602']
Warto gdy sie pisze takie rzeczy miec dowody zarówno na wine jak i niewinnośc. Ciekawe jakie przkrety robił Gorczyca i co mu udowodniono?
[/quote]
Chcę dodać, że jakoś nie siedzi bo widuję go często.Więc może mniej obelg i kłamstw, nawet jak łatwo bo anonimowo i zza pleców.
Avatar
Ala / 7 listopada 2011 o 13:19
0
Warto gdy sie pisze takie rzeczy miec dowody zarówno na wine jak i niewinnośc. Ciekawe jakie przkrety robił Gorczyca i co mu udowodniono?
Avatar
gość / 7 listopada 2011 o 07:42
0
Tak, nie robi przekrętów jak Gorczyca tylko dużo poważniejsze. Jest msciwym i podstępnym człowiekiem.A ta niby grzeczność w urzędzie jest fałszywa. I jak jest taki prawy to dlaczego w trudne miejsce wysyła sekretarza albo zastępcę?
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 o 07:39
0
[quote name='mieszkaniec gminy' timestamp='1320443793' post='554912']
O czym wy w ogóle mówicie??? Zastanówcie się troszeczkę. Mamy Wójta, który jest sprawiedliwym człowiekiem i nie robi takich przekrętów jak Pan Gorczyca!!!!
[/quote]
Avatar
ewa / 6 listopada 2011 o 19:26
0
[quote name='Parafianka z Jastkowa' timestamp='1320493202' post='555033']
W każdą niedzielę widzę Pana Wójta na mszy św. w kościele. Czy taki człowiek może być zły??
[/quote]

Oto właśnie przykład doskonały. Parafianka zapomniała dodać że i Komunię Świętą ten pan przyjmuje co niedzielę. Zupełnie mu to nie przeszkadza krzywdzić ludzi i łamać prawo. Wystarczy, że wszyscy go widzą w kościele i już zasługuje na uznanie. Rzygać się chce!
Avatar
Obywatel Gminy / 5 listopada 2011 o 13:13
0
W czasach PRL-u wójt przyjmował interesantów czytając gazetę. Pana gorczycy nigdy nie można było zastać w gminie. Obecny Wójt jest uprzejmy dla ludzi i postępuje zgodnie z obowiązującym prawem. Ponadto nie jest mordercą, w porównaniu do pana kazimierza gorczycy, który zabił kobietę jadąc samochodem zapewne pod wpływem alkoholu. To bardzo przykre ale niestety tak się stało. gorczyca powinien gnić w więzieniu za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Avatar
stefan / 5 listopada 2011 o 13:00
0
nie ma ludzi niezastąpionych, była dyrektorka jedna, będzie i druga. Po co robić problemy Wójtowi, który ma ważniejsze sprawy na głowie
Avatar
Parafianka z Jastkowa / 5 listopada 2011 o 12:40
0
W każdą niedzielę widzę Pana Wójta na mszy św. w kościele. Czy taki człowiek może być zły??
Avatar
hmm / 5 listopada 2011 o 09:06
0
Mała porada dla rodziców - wystąpcie do wójta o udostępnienie opinii radcy prawnego w tej sprawie.
Dodam takie coś gdyby były wątpliwości:
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie (II SAB/Lu44/10), rozpoznając skargę na bezczynność burmistrza, stwierdził, że opinia prawna sporządzona dla potrzeb załatwienia konkretnej sprawy czy spraw, jako dokument wewnętrzny służący załatwianiu spraw i wykonywaniu zadań organu, jest informacją publiczną. Dotyczy sfery faktów, została wytworzona w strukturze organizacyjnej organu, dotyczy jego działalności, dlatego stanowi zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy informację o sprawach publicznych. Sąd podkreślił , że obowiązek udostępnienia informacji publicznej powstaje jedynie wtedy, gdy nie została ona wcześniej udostępniona i nie funkcjonuje w publicznym obiegu, a zainteresowany nie może się z nią zapoznać inaczej, niż składając wniosek o jej udzielenie."
Następnie warto się z nią zapoznać. Mam nadzieję, że nie jest mocno naciągana. W innym przypadku można rozważyć skargę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie na tego radcę jako naruszenie zasad kodeksu etyki zawodowej z uwagi na fakt, że żaden radca nie może pisać opinii na "zamówienie". Czyli pisać czegoś co jest sprzeczne z przepisami prawa, ale pod konkretne rozwiązanie.
Mała porada dla rodziców - wystąpcie do wójta o udostępnienie opinii radcy prawnego w tej sprawie.
Dodam takie coś gdyby były wątpliwości:
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie (II SAB/Lu44/10), rozpoznając skargę na bezczynność burmistrza, stwierdził, że opinia prawna sporządzona dla potrzeb załatwienia konkretnej sprawy czy spraw, jako dokument wewnętrzny służący załatwianiu spraw i wykonywaniu zadań organu, jest informacją publiczną. Dotyczy sfery faktów, została wytworzona w strukturze organizacyjnej organu, dotyczy... rozwiń
Avatar
jan / 7 listopada 2011 o 13:25
0
Sprawiedliwy???? Kto?? Samoń??
To chyba jakies żarty.
Avatar
Ala / 7 listopada 2011 o 13:23
0
[quote name='Ala' timestamp='1320668396' post='555602']
Warto gdy sie pisze takie rzeczy miec dowody zarówno na wine jak i niewinnośc. Ciekawe jakie przkrety robił Gorczyca i co mu udowodniono?
[/quote]
Chcę dodać, że jakoś nie siedzi bo widuję go często.Więc może mniej obelg i kłamstw, nawet jak łatwo bo anonimowo i zza pleców.
Avatar
Ala / 7 listopada 2011 o 13:19
0
Warto gdy sie pisze takie rzeczy miec dowody zarówno na wine jak i niewinnośc. Ciekawe jakie przkrety robił Gorczyca i co mu udowodniono?
Avatar
gość / 7 listopada 2011 o 07:42
0
Tak, nie robi przekrętów jak Gorczyca tylko dużo poważniejsze. Jest msciwym i podstępnym człowiekiem.A ta niby grzeczność w urzędzie jest fałszywa. I jak jest taki prawy to dlaczego w trudne miejsce wysyła sekretarza albo zastępcę?
Avatar
Gość / 7 listopada 2011 o 07:39
0
[quote name='mieszkaniec gminy' timestamp='1320443793' post='554912']
O czym wy w ogóle mówicie??? Zastanówcie się troszeczkę. Mamy Wójta, który jest sprawiedliwym człowiekiem i nie robi takich przekrętów jak Pan Gorczyca!!!!
[/quote]
Avatar
ewa / 6 listopada 2011 o 19:26
0
[quote name='Parafianka z Jastkowa' timestamp='1320493202' post='555033']
W każdą niedzielę widzę Pana Wójta na mszy św. w kościele. Czy taki człowiek może być zły??
[/quote]

Oto właśnie przykład doskonały. Parafianka zapomniała dodać że i Komunię Świętą ten pan przyjmuje co niedzielę. Zupełnie mu to nie przeszkadza krzywdzić ludzi i łamać prawo. Wystarczy, że wszyscy go widzą w kościele i już zasługuje na uznanie. Rzygać się chce!
Avatar
Obywatel Gminy / 5 listopada 2011 o 13:13
0
W czasach PRL-u wójt przyjmował interesantów czytając gazetę. Pana gorczycy nigdy nie można było zastać w gminie. Obecny Wójt jest uprzejmy dla ludzi i postępuje zgodnie z obowiązującym prawem. Ponadto nie jest mordercą, w porównaniu do pana kazimierza gorczycy, który zabił kobietę jadąc samochodem zapewne pod wpływem alkoholu. To bardzo przykre ale niestety tak się stało. gorczyca powinien gnić w więzieniu za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Avatar
stefan / 5 listopada 2011 o 13:00
0
nie ma ludzi niezastąpionych, była dyrektorka jedna, będzie i druga. Po co robić problemy Wójtowi, który ma ważniejsze sprawy na głowie
Avatar
Parafianka z Jastkowa / 5 listopada 2011 o 12:40
0
W każdą niedzielę widzę Pana Wójta na mszy św. w kościele. Czy taki człowiek może być zły??
Avatar
hmm / 5 listopada 2011 o 09:06
0
Mała porada dla rodziców - wystąpcie do wójta o udostępnienie opinii radcy prawnego w tej sprawie.
Dodam takie coś gdyby były wątpliwości:
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie (II SAB/Lu44/10), rozpoznając skargę na bezczynność burmistrza, stwierdził, że opinia prawna sporządzona dla potrzeb załatwienia konkretnej sprawy czy spraw, jako dokument wewnętrzny służący załatwianiu spraw i wykonywaniu zadań organu, jest informacją publiczną. Dotyczy sfery faktów, została wytworzona w strukturze organizacyjnej organu, dotyczy jego działalności, dlatego stanowi zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy informację o sprawach publicznych. Sąd podkreślił , że obowiązek udostępnienia informacji publicznej powstaje jedynie wtedy, gdy nie została ona wcześniej udostępniona i nie funkcjonuje w publicznym obiegu, a zainteresowany nie może się z nią zapoznać inaczej, niż składając wniosek o jej udzielenie."
Następnie warto się z nią zapoznać. Mam nadzieję, że nie jest mocno naciągana. W innym przypadku można rozważyć skargę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie na tego radcę jako naruszenie zasad kodeksu etyki zawodowej z uwagi na fakt, że żaden radca nie może pisać opinii na "zamówienie". Czyli pisać czegoś co jest sprzeczne z przepisami prawa, ale pod konkretne rozwiązanie.
Mała porada dla rodziców - wystąpcie do wójta o udostępnienie opinii radcy prawnego w tej sprawie.
Dodam takie coś gdyby były wątpliwości:
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie (II SAB/Lu44/10), rozpoznając skargę na bezczynność burmistrza, stwierdził, że opinia prawna sporządzona dla potrzeb załatwienia konkretnej sprawy czy spraw, jako dokument wewnętrzny służący załatwianiu spraw i wykonywaniu zadań organu, jest informacją publiczną. Dotyczy sfery faktów, została wytworzona w strukturze organizacyjnej organu, dotyczy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 34 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 25 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!