Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 lipca 2008 r.
20:57
Edytuj ten wpis

Kresowiacy: Prezydent Kaczyński nas zlekceważył

0 11 A A

Prezydent RP nie weźmie udziału w jutrzejszych uroczystościach z okazji 65 rocznicy tragedii polskiego Wołynia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kresowiaków bulwersuje, że w tym samym czasie patronuje imprezie rozrywkowej - Festiwalowi Kultury Ukraińskiej w Sopocie.

- Jestem wściekła, bo to się w głowie nie mieści - nie kryje oburzenia Janina Kalinowska, przewodnicząca zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu. Stowarzyszenie ma na Zamojszczyźnie wielu członków i sympatyków, co roku organizuje mszę świętą za pomordowanych.

- Prezydent robi uniki, jakby wstydził się uczcić tysiące rodaków wyrżniętych przez bandy ukraińskie. Jak tak można? Przecież tylko na Wołyniu ukraińscy nacjonaliści wymordowali 70 tys. Polaków. Ja straciłam całą rodzinę. Mamy powód do wstydu? Dlaczego głowa państwa chowa głowę w piasek? - pyta Kalinowska.

Podobne pytania zadaje prezes Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia. - Dlaczego prezydent nie powie otwarcie, że na Wołyniu doszło do zaplanowanego ludobójstwa ludności polskiej? Dlaczego w imię poprawności politycznej mówi o bliżej nieokreślonej tragedii? - zastanawia się Zygmunt Mogiła-Lisowski.

- Dlaczego odwrócił się od nas, a w tym samym czasie patronuje imprezie ze śpiewami i tańcami, którą w Sopocie organizuje Związek Ukraińców w Polsce? Ta zbieżność terminów, to nie przypadek. Lech Kaczyński nas poniża.

Wśród organizatorów jutrzejszych uroczystości jest… Kancelaria Prezydenta. Dwa dni temu jej biuro prasowe poinformowało nas, że ze względu na wyjazd do Jałty Lech Kaczyński nie weźmie udziału w obchodach. Ale we wtorek prezydent odwołał wizytę na Ukrainie. Będzie w Warszawie, ale czy przyjdzie do Wołyniaków?

Wczoraj ponownie zapytaliśmy o to biuro prasowe Kancelarii Prezydenta. Dostaliśmy niepodpisaną odpowiedź, że "ze względu na negocjacje w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej Lech Kaczyński nie weźmie udziału w apelu na Skwerze Wołyńskim”. Prezydenta będzie reprezentować minister Ryszard Legutko i to on wręczy wyróżnionym uczestnikom uroczystości odznaczenia.

Nikt z kancelarii nie odniósł się do zarzutu Zygmunta Mogiły-Lisowskiego, że prezydent poniża kresowian.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robert / 11 lipca 2008 o 08:55
0
... a mnie w tym kraju już nic nie zdziwi!!!
Avatar
kresKowiak / 10 lipca 2008 o 10:27
0
...>Kresowiaków bulwersuje, że w tym samym czasie patronuje imprezie rozrywkowej - Festiwalowi Kultury Ukraińskiej w Sopocie......
No i pani Janina się dziwi,a sama stwierdza,że w tym samym czasie prezydent będzie patronował imprezie w Sopocie.Przecież przeydent ię nie rozerwie (jet tak mały że nie da rady) i nie będzie w 2-ch miejscach jednocześnie.
No i aby stawiać prezydentowi jakiekolwiek zarzuty,najpierw trzeba sprawdzić kto pierwszy złożył prezydentowi zaproszenie.A wogóle może w tym czasie prezydent z rodziną i bratem chcą sobie odpocząć w Juracie po bardzo wyczerpującej pracy?Prezydent też ma swoje prawa i nie musi pracować całe 3 godziny dziennie.
Kresowiakom proponuję,aby zamiast obecnego prezydenta,poprosili byłego prezydenta.Ten to potrafi rozmawiać z kresowiakami.Albo też można sobie poprosić jeszcze poprzedniego prezydenta.A w ostateczności ojca Rydzyka.Przynajmniej przez swoje media "puści" transmisję z kresowiackiej uroczystości
...>Kresowiaków bulwersuje, że w tym samym czasie patronuje imprezie rozrywkowej - Festiwalowi Kultury Ukraińskiej w Sopocie......
No i pani Janina się dziwi,a sama stwierdza,że w tym samym czasie prezydent będzie patronował imprezie w Sopocie.Przecież przeydent ię nie rozerwie (jet tak mały że nie da rady) i nie będzie w 2-ch miejscach jednocześnie.
No i aby stawiać prezydentowi jakiekolwiek zarzuty,najpierw trzeba sprawdzić kto pierwszy złożył prezydentowi zaproszenie.A wogóle może w tym czasie prezydent z rodziną i bratem c... rozwiń
Avatar
Miś / 10 lipca 2008 o 10:07
0
Przecież uczestniczył z Juszczenko w odsłanianiu pomnika tym bandziorom z UPA na Ukrainie.
Avatar
olo77 / 10 lipca 2008 o 09:53
0
do "indie": miałas (-es) racje, juz sie odezwał
Avatar
12 / 10 lipca 2008 o 09:42
0
Pani Kalinowska jest szpecem od zadymy i jest bardzo polityczna.
Avatar
zniesmaczony / 10 lipca 2008 o 09:09
0
rozumię pani wzburzenie, ale jest pani niesprawiedliwa , BO TRZEBA ZROZUMIEĆ,ŻE PREZYDENT NAPRAWDĘ JEST PATRIOTĄ I PRAWDZIWYM POLAKIEM, ale też ma różne inne obowiązki,
Chociaż jego udziału na FESTIWALU W SOPOCIE NIE P O P I E R A M!!!! nie można otwierać takiego festiwalu i tańczyć na grobie ofiar- to nie nasza kultura!!!
Najlepij TUSK -- nic go sprawy polskie nie obchodzą, popiera ruskich, niemców i nikt się nie oburza!!!
Avatar
vox / 10 lipca 2008 o 08:49
0
Droga Pani,
pochodzę z Podola, z rodziny polsko-ukraińskiej. Obecnie mieszkam na Wołyniu. O strasznym losie wielu Polaków na tych terenach dowiedziałem się dopiero bliżej roku 2003, kiedy to wypadła rocznica. Zapewniam Pani, że my pamiętamy i będziemy pamiętać o Pani rodzinie, jak również o wielu innych polskich i ukraińskich rodzinach polecając w modlitwie ich dusze Panu Bogu. Mówię "my", bo jest nas bardzo wielu, którzy po ludzku i po chrześcijańsku podchodzą do tej klęski relacji polsko-ukraińskich nie mieszając w to obecnej polityki, ani obecnych polityków. Tego też Pani życzę z całym szacunkiem.
Droga Pani,
pochodzę z Podola, z rodziny polsko-ukraińskiej. Obecnie mieszkam na Wołyniu. O strasznym losie wielu Polaków na tych terenach dowiedziałem się dopiero bliżej roku 2003, kiedy to wypadła rocznica. Zapewniam Pani, że my pamiętamy i będziemy pamiętać o Pani rodzinie, jak również o wielu innych polskich i ukraińskich rodzinach polecając w modlitwie ich dusze Panu Bogu. Mówię "my", bo jest nas bardzo wielu, którzy po ludzku i po chrześcijańsku podchodzą do tej klęski relacji polsko-ukraińskich nie mieszając w to obecn... rozwiń
Avatar
indie / 10 lipca 2008 o 08:19
0
heh prezydent wszystkich polakow nie przyjedzie. haha. Obrazil sie? A moze ma w du***? a moze nie wie nic o Wolyniu:P
fanem Tuska nie jestem, ale nie porownujmy poziomu kultury, oglady jego i Kaczynskiego. Dlatego twierdze - to, ze Tusk by przyjechal jest o wiele bardziej prawdopodobne. Zreszta co za roznica;)

W kazdym razie jedno jest ABSOLUTNIE PEWNE. Za chwile zatwardzialy fan pisu napisze tak logiczne w swym absurdzie wytlumaczenie w tej sprawie, ze historia schowa sie pod stol;)) I bedzie to najlepsze stanowisko jakie byc moze. Hahahaha.
heh prezydent wszystkich polakow nie przyjedzie. haha. Obrazil sie? A moze ma w du***? a moze nie wie nic o Wolyniu:P
fanem Tuska nie jestem, ale nie porownujmy poziomu kultury, oglady jego i Kaczynskiego. Dlatego twierdze - to, ze Tusk by przyjechal jest o wiele bardziej prawdopodobne. Zreszta co za roznica;)

W kazdym razie jedno jest ABSOLUTNIE PEWNE. Za chwile zatwardzialy fan pisu napisze tak logiczne w swym absurdzie wytlumaczenie w tej sprawie, ze historia schowa sie pod stol;)) I bedzie to najlepsze stanowisko jaki... rozwiń
Avatar
olo77 / 10 lipca 2008 o 08:07
0
a czego mozna spodziewać sie po pisuarowym prezydencie, przecież jasnym jest, ze ten osobnik pojawia sie tam, gdzie przynosi mu to korzysc polityczną i potencjalny elektorat, a Kresowiacy to niestety grupa z roku na rok coraz mniej liczna. Ale faktem jest, że prezydĘt, który ma gębe napchana pokazowym patriotyzmem, swoim postepowanim w tej sprawie daje policzek tysiącom Polaków, szczególnie kresowiakom. Spin doktorzy bielan i kaminski dali d...y na calej linii . Ale nie martwcie się, drodzy Kresowiacy, kaczor przyleci do was za dwa lata, jak będzie prezydencka kampania wyborcza, wtedy o Was nie zapomni...
a czego mozna spodziewać sie po pisuarowym prezydencie, przecież jasnym jest, ze ten osobnik pojawia sie tam, gdzie przynosi mu to korzysc polityczną i potencjalny elektorat, a Kresowiacy to niestety grupa z roku na rok coraz mniej liczna. Ale faktem jest, że prezydĘt, który ma gębe napchana pokazowym patriotyzmem, swoim postepowanim w tej sprawie daje policzek tysiącom Polaków, szczególnie kresowiakom. Spin doktorzy bielan i kaminski dali d...y na calej linii . Ale nie martwcie się, drodzy Kresowiacy, kaczor przyleci do was za dwa lata, jak... rozwiń
Avatar
ola / 10 lipca 2008 o 06:55
0
Myślę, że nigdy pani nie głosowała na Kaczyńskiego. Mam za to radę. Niech pani głosuje na Tuska, który nie tylko do was nie przyjedzie, nie tylko nie wyśle swojego ministra ale zabroni wam spotykania się i mówienia o rzezi na Wołyniu.
Avatar
robert / 11 lipca 2008 o 08:55
0
... a mnie w tym kraju już nic nie zdziwi!!!
Avatar
kresKowiak / 10 lipca 2008 o 10:27
0
...>Kresowiaków bulwersuje, że w tym samym czasie patronuje imprezie rozrywkowej - Festiwalowi Kultury Ukraińskiej w Sopocie......
No i pani Janina się dziwi,a sama stwierdza,że w tym samym czasie prezydent będzie patronował imprezie w Sopocie.Przecież przeydent ię nie rozerwie (jet tak mały że nie da rady) i nie będzie w 2-ch miejscach jednocześnie.
No i aby stawiać prezydentowi jakiekolwiek zarzuty,najpierw trzeba sprawdzić kto pierwszy złożył prezydentowi zaproszenie.A wogóle może w tym czasie prezydent z rodziną i bratem chcą sobie odpocząć w Juracie po bardzo wyczerpującej pracy?Prezydent też ma swoje prawa i nie musi pracować całe 3 godziny dziennie.
Kresowiakom proponuję,aby zamiast obecnego prezydenta,poprosili byłego prezydenta.Ten to potrafi rozmawiać z kresowiakami.Albo też można sobie poprosić jeszcze poprzedniego prezydenta.A w ostateczności ojca Rydzyka.Przynajmniej przez swoje media "puści" transmisję z kresowiackiej uroczystości
...>Kresowiaków bulwersuje, że w tym samym czasie patronuje imprezie rozrywkowej - Festiwalowi Kultury Ukraińskiej w Sopocie......
No i pani Janina się dziwi,a sama stwierdza,że w tym samym czasie prezydent będzie patronował imprezie w Sopocie.Przecież przeydent ię nie rozerwie (jet tak mały że nie da rady) i nie będzie w 2-ch miejscach jednocześnie.
No i aby stawiać prezydentowi jakiekolwiek zarzuty,najpierw trzeba sprawdzić kto pierwszy złożył prezydentowi zaproszenie.A wogóle może w tym czasie prezydent z rodziną i bratem c... rozwiń
Avatar
Miś / 10 lipca 2008 o 10:07
0
Przecież uczestniczył z Juszczenko w odsłanianiu pomnika tym bandziorom z UPA na Ukrainie.
Avatar
olo77 / 10 lipca 2008 o 09:53
0
do "indie": miałas (-es) racje, juz sie odezwał
Avatar
12 / 10 lipca 2008 o 09:42
0
Pani Kalinowska jest szpecem od zadymy i jest bardzo polityczna.
Avatar
zniesmaczony / 10 lipca 2008 o 09:09
0
rozumię pani wzburzenie, ale jest pani niesprawiedliwa , BO TRZEBA ZROZUMIEĆ,ŻE PREZYDENT NAPRAWDĘ JEST PATRIOTĄ I PRAWDZIWYM POLAKIEM, ale też ma różne inne obowiązki,
Chociaż jego udziału na FESTIWALU W SOPOCIE NIE P O P I E R A M!!!! nie można otwierać takiego festiwalu i tańczyć na grobie ofiar- to nie nasza kultura!!!
Najlepij TUSK -- nic go sprawy polskie nie obchodzą, popiera ruskich, niemców i nikt się nie oburza!!!
Avatar
vox / 10 lipca 2008 o 08:49
0
Droga Pani,
pochodzę z Podola, z rodziny polsko-ukraińskiej. Obecnie mieszkam na Wołyniu. O strasznym losie wielu Polaków na tych terenach dowiedziałem się dopiero bliżej roku 2003, kiedy to wypadła rocznica. Zapewniam Pani, że my pamiętamy i będziemy pamiętać o Pani rodzinie, jak również o wielu innych polskich i ukraińskich rodzinach polecając w modlitwie ich dusze Panu Bogu. Mówię "my", bo jest nas bardzo wielu, którzy po ludzku i po chrześcijańsku podchodzą do tej klęski relacji polsko-ukraińskich nie mieszając w to obecnej polityki, ani obecnych polityków. Tego też Pani życzę z całym szacunkiem.
Droga Pani,
pochodzę z Podola, z rodziny polsko-ukraińskiej. Obecnie mieszkam na Wołyniu. O strasznym losie wielu Polaków na tych terenach dowiedziałem się dopiero bliżej roku 2003, kiedy to wypadła rocznica. Zapewniam Pani, że my pamiętamy i będziemy pamiętać o Pani rodzinie, jak również o wielu innych polskich i ukraińskich rodzinach polecając w modlitwie ich dusze Panu Bogu. Mówię "my", bo jest nas bardzo wielu, którzy po ludzku i po chrześcijańsku podchodzą do tej klęski relacji polsko-ukraińskich nie mieszając w to obecn... rozwiń
Avatar
indie / 10 lipca 2008 o 08:19
0
heh prezydent wszystkich polakow nie przyjedzie. haha. Obrazil sie? A moze ma w du***? a moze nie wie nic o Wolyniu:P
fanem Tuska nie jestem, ale nie porownujmy poziomu kultury, oglady jego i Kaczynskiego. Dlatego twierdze - to, ze Tusk by przyjechal jest o wiele bardziej prawdopodobne. Zreszta co za roznica;)

W kazdym razie jedno jest ABSOLUTNIE PEWNE. Za chwile zatwardzialy fan pisu napisze tak logiczne w swym absurdzie wytlumaczenie w tej sprawie, ze historia schowa sie pod stol;)) I bedzie to najlepsze stanowisko jakie byc moze. Hahahaha.
heh prezydent wszystkich polakow nie przyjedzie. haha. Obrazil sie? A moze ma w du***? a moze nie wie nic o Wolyniu:P
fanem Tuska nie jestem, ale nie porownujmy poziomu kultury, oglady jego i Kaczynskiego. Dlatego twierdze - to, ze Tusk by przyjechal jest o wiele bardziej prawdopodobne. Zreszta co za roznica;)

W kazdym razie jedno jest ABSOLUTNIE PEWNE. Za chwile zatwardzialy fan pisu napisze tak logiczne w swym absurdzie wytlumaczenie w tej sprawie, ze historia schowa sie pod stol;)) I bedzie to najlepsze stanowisko jaki... rozwiń
Avatar
olo77 / 10 lipca 2008 o 08:07
0
a czego mozna spodziewać sie po pisuarowym prezydencie, przecież jasnym jest, ze ten osobnik pojawia sie tam, gdzie przynosi mu to korzysc polityczną i potencjalny elektorat, a Kresowiacy to niestety grupa z roku na rok coraz mniej liczna. Ale faktem jest, że prezydĘt, który ma gębe napchana pokazowym patriotyzmem, swoim postepowanim w tej sprawie daje policzek tysiącom Polaków, szczególnie kresowiakom. Spin doktorzy bielan i kaminski dali d...y na calej linii . Ale nie martwcie się, drodzy Kresowiacy, kaczor przyleci do was za dwa lata, jak będzie prezydencka kampania wyborcza, wtedy o Was nie zapomni...
a czego mozna spodziewać sie po pisuarowym prezydencie, przecież jasnym jest, ze ten osobnik pojawia sie tam, gdzie przynosi mu to korzysc polityczną i potencjalny elektorat, a Kresowiacy to niestety grupa z roku na rok coraz mniej liczna. Ale faktem jest, że prezydĘt, który ma gębe napchana pokazowym patriotyzmem, swoim postepowanim w tej sprawie daje policzek tysiącom Polaków, szczególnie kresowiakom. Spin doktorzy bielan i kaminski dali d...y na calej linii . Ale nie martwcie się, drodzy Kresowiacy, kaczor przyleci do was za dwa lata, jak... rozwiń
Avatar
ola / 10 lipca 2008 o 06:55
0
Myślę, że nigdy pani nie głosowała na Kaczyńskiego. Mam za to radę. Niech pani głosuje na Tuska, który nie tylko do was nie przyjedzie, nie tylko nie wyśle swojego ministra ale zabroni wam spotykania się i mówienia o rzezi na Wołyniu.