Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 stycznia 2011 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Ksiądz nie może nauczać religii. Mieszkańcy niezadowoleni z decyzji kurii

0 410 A A
Mieszkam przy samej szkole. Ksiądz Andrzejewski, chodząc do pracy, zawsze odwiedzał mojego męża inwa
Mieszkam przy samej szkole. Ksiądz Andrzejewski, chodząc do pracy, zawsze odwiedzał mojego męża inwa

Parafianie z Rzeczycy Ziemiańskiej walczą o dobre imię swojego proboszcza. Kuria sandomierska pozbawiła duchownego prawa do nauczania religii w miejscowej szkole. Niepewny jest też jego los w parafii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeśli będzie trzeba, zabijemy drzwi kościoła deskami. Nie dopuścimy, by odebrano nam księdza Jana Andrzejewskiego – mówi Stanisław Zbęk z Rzeczycy Ziemiańskiej pod Kraśnikiem.

W minioną niedzielę miejscowego proboszcza odwiedzili przedstawiciele diecezji sandomierskiej. Tego samego dnia, na mocy ich decyzji, ksiądz stracił uprawnienia do nauki religii w szkole podstawowej.

Sołtys wsi Zofia Dębniewska twierdzi, że wszystkiemu winne są bezpodstawne pomówienia. – Ksiądz został posądzony o alkoholizm. Podobno naraził też parafię na spore długi. Ale nikt nigdy nie wyczuł od księdza alkoholu. Nie przebadano też duchownego alkomatem. Nie słyszeliśmy też nigdy, by skarżyły się na księdza dzieci. Mimo to, do diecezji trafiło pismo oskarżające duchownego o różne nadużycia. To uczciwy człowiek. Rozmawia z nami, ma dobry kontakt z mieszkańcami. Pomaga uboższym. Nieraz zdarzyło się, że nie wziął od biedniejszej rodziny pieniędzy za pogrzeb. Nie chcemy zmiany proboszcza.

Małgorzata Zarzeczna z Rzeczycy dodaje: Troje moich dzieci miało zajęcia z księdzem i nigdy nie mówiły o nim nic złego. Nie wiemy, co kryje się za całym zamieszaniem.

W obronie księdza stanęli też członkowie rady parafialnej. Spotkali się w tej sprawie z przedstawicielami kurii. – Postawili nam warunek. Chcą przysłać proboszczowi do pomocy wikarego. To ma poprawić sytuację w parafii. Jeśli nie zgodzimy się, to ks. Andrzejewski zostanie przeniesiony do mniejszej parafii – mówi Stanisław Janik z rady parafialnej.

Ks. Andrzejewski nie chciał z nami rozmawiać. Na komentarz nie zgodziła się też kuria sandomierska. – Nie mamy obowiązku komentować tej decyzji – usłyszeliśmy w kancelarii diecezji sandomierskiej. Potem rozmówca się rozłączył.

Społeczność z Rzeczycy Ziemiańskiej zapowiada tymczasem, że będzie walczyć o dobre imię księdza. – Nie jest sztuką pozbawić człowieka dobrego imienia. Trzeba tę sprawę naprawić. Nie pozwolimy na to, by odszedł z parafii – mówi Maria Szymańska.

Komentarze 410

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosia zarz / 14 marca 2012 o 14:57
0
kazio wrooooooooooc
kto mi da kase
Avatar
gosia zarz / 14 marca 2012 o 14:55
0
przegralam
Avatar
melia / 20 stycznia 2012 o 09:55
0
to jedna wielka czarna mafia wiec nie ma o czym dyskutowac.
Avatar
koscielny / 10 stycznia 2012 o 14:44
0
jesli tak to kazdy ksiadz to pedal ??'??zakaz sexu???kto zabroni ???biskup jak sam zwiedza burdele o wysokim standardzie ,,zreszta inaczej sie nieda przy takiej gotowce !!!jeszcze raz poczawszy od watykanu jest to sekta pedalow, zboczencow ,,wypaczencow,zlodzeji,wyzyskiwaczy , prawdziwa legalna mafia z ktora nie da sie walczyc i nikt jej niepodskoczy jesli nieidziesz z nia w parze krolestwa nieujrzysz!!!i dla kogo jest apokalipsa tylko dla nich i to oni jako pierwsi pojda pod mlotek
Avatar
john smith / 10 stycznia 2012 o 09:00
0
...Mr wiedzący....
uważaj pan co mówisz.... z systemem się nie walczy - bo pana system zniszczy...

znamy pana
prowadzi pan podwójne życie: jako szanowany obywatel płacący podatki, chodzący do pracy...i jako wichrzyciel o którym wie tylko kilka osób...
Avatar
wiedzący / 10 stycznia 2012 o 08:54
0
a poza niektórymi wyjątkami - na księży idą po to tylko, żeby się bawić i lekko żyć, zdzierać kasę, płodzić dzieci - parafia wola; chlać, jeżdzić na rowerze i śpiewać - par. zakrzówek; chlać i koło lublina rozbijać samochody - par. brzeziny......

PANIE BISKUP ZRÓBŻE PORZĄDEK W SWOICH SZEREGACH!!!!!!!!!!!
Avatar
wiedzący / 10 stycznia 2012 o 08:48
0
jeśli pierwszy sekretarz partii komunistycznej w rzeczycy ma takie chody w kurii to mogę tylko stwierdzić, że w kurii prawdopodobnie są sami czerwoni komuniści...
Avatar
WIEDZĄCY / 10 stycznia 2012 o 08:42
0
Proponuję nie dawać na tacę przez miesiąc! nie dawać na kolendę! itd

Spodziewajmy się, że te barany z kurii!! przez swoje idiotyczne decyzje i głupkowate podejście do parafian - zadłużą parafię, a rada parafialna będzie chodzić i zbierać na zapłatę rachunków!!!!!

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ KOŚCIÓL TO MY - A NIE PARU "URZĘDASÓW W SUTANNACH"
Avatar
Wojciech Cejrowski / 7 stycznia 2012 o 01:34
0
[quote name='Polak TO Katolik' timestamp='1325857078' post='579647']
[color="#FF0000"][size="7"]POLAK I KATOLIK: PRECZ Z NOTORYCZNĄ PEDALIZACJĄ POLSKI, BÓG HONOR OJCZYZNA ![/size][/color]
[/quote]
O !
Avatar
pesymista / 7 stycznia 2012 o 01:32
0
posiadam w tej sprawie stanowisko neutralne i mam do w d...zapewne nie jestem lepszy niz ten biedaczek ksiadz,,roznie sie tylko innym zawodem oraz cala spolecznosc tej parafi ,,wiec podkreslam spojrzcie na samych siebie a pozniej oceniajcie ,,,podejrzewam rowniez iz wiekszosc uczestnikow calego zamieszania takze ma ukryte niespodzianki za paznokciem !!!!Proponuje wziasc sie do bardziej intensywnej pracy bo wam sie w dupach powywracalo (ksiadzu takze)!!!a kosciol niesluzy waszej wierze tylko jest w tym przypadku arena mody i biznesu z dodatkiem folkloru!!!pozdrawiam
posiadam w tej sprawie stanowisko neutralne i mam do w d...zapewne nie jestem lepszy niz ten biedaczek ksiadz,,roznie sie tylko innym zawodem oraz cala spolecznosc tej parafi ,,wiec podkreslam spojrzcie na samych siebie a pozniej oceniajcie ,,,podejrzewam rowniez iz wiekszosc uczestnikow calego zamieszania takze ma ukryte niespodzianki za paznokciem !!!!Proponuje wziasc sie do bardziej intensywnej pracy bo wam sie w dupach powywracalo (ksiadzu takze)!!!a kosciol niesluzy waszej wierze tylko jest w tym przypadku a... rozwiń
Avatar
gosia zarz / 14 marca 2012 o 14:57
0
kazio wrooooooooooc
kto mi da kase
Avatar
gosia zarz / 14 marca 2012 o 14:55
0
przegralam
Avatar
melia / 20 stycznia 2012 o 09:55
0
to jedna wielka czarna mafia wiec nie ma o czym dyskutowac.
Avatar
koscielny / 10 stycznia 2012 o 14:44
0
jesli tak to kazdy ksiadz to pedal ??'??zakaz sexu???kto zabroni ???biskup jak sam zwiedza burdele o wysokim standardzie ,,zreszta inaczej sie nieda przy takiej gotowce !!!jeszcze raz poczawszy od watykanu jest to sekta pedalow, zboczencow ,,wypaczencow,zlodzeji,wyzyskiwaczy , prawdziwa legalna mafia z ktora nie da sie walczyc i nikt jej niepodskoczy jesli nieidziesz z nia w parze krolestwa nieujrzysz!!!i dla kogo jest apokalipsa tylko dla nich i to oni jako pierwsi pojda pod mlotek
Avatar
john smith / 10 stycznia 2012 o 09:00
0
...Mr wiedzący....
uważaj pan co mówisz.... z systemem się nie walczy - bo pana system zniszczy...

znamy pana
prowadzi pan podwójne życie: jako szanowany obywatel płacący podatki, chodzący do pracy...i jako wichrzyciel o którym wie tylko kilka osób...
Avatar
wiedzący / 10 stycznia 2012 o 08:54
0
a poza niektórymi wyjątkami - na księży idą po to tylko, żeby się bawić i lekko żyć, zdzierać kasę, płodzić dzieci - parafia wola; chlać, jeżdzić na rowerze i śpiewać - par. zakrzówek; chlać i koło lublina rozbijać samochody - par. brzeziny......

PANIE BISKUP ZRÓBŻE PORZĄDEK W SWOICH SZEREGACH!!!!!!!!!!!
Avatar
wiedzący / 10 stycznia 2012 o 08:48
0
jeśli pierwszy sekretarz partii komunistycznej w rzeczycy ma takie chody w kurii to mogę tylko stwierdzić, że w kurii prawdopodobnie są sami czerwoni komuniści...
Avatar
WIEDZĄCY / 10 stycznia 2012 o 08:42
0
Proponuję nie dawać na tacę przez miesiąc! nie dawać na kolendę! itd

Spodziewajmy się, że te barany z kurii!! przez swoje idiotyczne decyzje i głupkowate podejście do parafian - zadłużą parafię, a rada parafialna będzie chodzić i zbierać na zapłatę rachunków!!!!!

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ KOŚCIÓL TO MY - A NIE PARU "URZĘDASÓW W SUTANNACH"
Avatar
Wojciech Cejrowski / 7 stycznia 2012 o 01:34
0
[quote name='Polak TO Katolik' timestamp='1325857078' post='579647']
[color="#FF0000"][size="7"]POLAK I KATOLIK: PRECZ Z NOTORYCZNĄ PEDALIZACJĄ POLSKI, BÓG HONOR OJCZYZNA ![/size][/color]
[/quote]
O !
Avatar
pesymista / 7 stycznia 2012 o 01:32
0
posiadam w tej sprawie stanowisko neutralne i mam do w d...zapewne nie jestem lepszy niz ten biedaczek ksiadz,,roznie sie tylko innym zawodem oraz cala spolecznosc tej parafi ,,wiec podkreslam spojrzcie na samych siebie a pozniej oceniajcie ,,,podejrzewam rowniez iz wiekszosc uczestnikow calego zamieszania takze ma ukryte niespodzianki za paznokciem !!!!Proponuje wziasc sie do bardziej intensywnej pracy bo wam sie w dupach powywracalo (ksiadzu takze)!!!a kosciol niesluzy waszej wierze tylko jest w tym przypadku arena mody i biznesu z dodatkiem folkloru!!!pozdrawiam
posiadam w tej sprawie stanowisko neutralne i mam do w d...zapewne nie jestem lepszy niz ten biedaczek ksiadz,,roznie sie tylko innym zawodem oraz cala spolecznosc tej parafi ,,wiec podkreslam spojrzcie na samych siebie a pozniej oceniajcie ,,,podejrzewam rowniez iz wiekszosc uczestnikow calego zamieszania takze ma ukryte niespodzianki za paznokciem !!!!Proponuje wziasc sie do bardziej intensywnej pracy bo wam sie w dupach powywracalo (ksiadzu takze)!!!a kosciol niesluzy waszej wierze tylko jest w tym przypadku a... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 410

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 457 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!