Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lutego 2016 r.
13:58

Mają czwórkę dzieci i utrzymują się tylko z pensji męża. "500+ to ogromna pomoc"

0 207 A A
Pani Edyta i jej mąż podkreślają, że pieniądze będą inwestować w swoje dzieci
Pani Edyta i jej mąż podkreślają, że pieniądze będą inwestować w swoje dzieci

Mają czwórkę dzieci i utrzymują się tylko z pensji męża. Z wielką nadzieją czekają na pieniądze z programu 500+. – Nareszcie nie będziemy musieli się zastanawiać, czy stać nas na jeszcze jedną parę butów dla dziecka – cieszą się państwo Paciowie z Lublina. Tymczasem urzędy szykują się na falę wniosków, niektóre specjalnie zatrudnią nowych pracowników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tomasz i Edyta Paciowie z Lublina mają czworo dzieci. Jaś ma 10 lat, Antek 7, Ania 5, a najmłodszy Tymoteusz 2 lata.

– Kiedy usłyszałam przedwyborcze zapowiedzi PiS bardzo się ucieszyłam, ale miałam też wątpliwości, czy doczekam się ich realizacji – przyznaje pani Edyta, która zrezygnowała z pracy i wychowuje dzieci. Jedyne dochody w rodzinie to pensja męża. – Dodatkowa gotówka to ogromna pomoc dla każdej, a zwłaszcza dużej rodziny. Proszę sobie wyobrazić, że my od 10 lat bez przerwy kupujemy pieluchy. To dla nas ogromny wydatek – dodaje.

Inwestycja w dzieci

Pani Edyta podkreśla, że pieniądze będzie inwestować w swoje dzieci. W planach jest wyjazd starszych chłopaków na kolonie, bo żadne z dzieci na takim wypoczynku jeszcze nie było i dodatkowe zajęcia, takie jak nauka języka obcego, czy uniwersytet dziecięcy. – Janek gra w piłkę i ma zmysł inżynierski, Antoni śpiewa w chórze, gra na djembe i próbuje sił w modelarstwie lotniczym. Chcielibyśmy móc rozwijać ich pasje – dodaje mąż Tomasz.

- Coś, co rozbudzi ich pozaszkolne zainteresowania – tłumaczy pani Edyta. – Na rozwój nigdy przecież nie szkoda pieniędzy, a teraz będziemy mogli wydać je bez poczucia, że musimy rezygnować z czegoś innego. 500 zł na dziecko będzie także dużą pomocą w codziennym życiu. Nareszcie nie będę musiała zastanawiać się przy kasie, czy stać nas na jeszcze jedną parę dziecięcych butów.

Paciowie cieszą się z dodatkowych pieniędzy. Nie są jednak przekonani, że same pieniądze wpłyną – na co liczy rząd – na zwiększenie dzietności w Polsce.

- Dużą nadzieję dają zapowiedzi, że dofinansowanie rodzin z dziećmi to dopiero początek zmian. Liczymy na kompleksowe podejście do rodziny, jako podstawowej komórki budującej naród. Bon wychowawczy, wspólne z dziećmi rozliczanie podatku, a wreszcie najważniejsze - zmiana negatywnego postrzegania rodziny z kilkorgiem dzieci przez społeczeństwo. Zamiast myślenia tylko w kategoriach pomocy socjalnej - patrzenie na rozwijającą się rodzinę jako inwestycję w rozwój Polski. Rodzina to przyszłość, a duża rodzina to lepsza przyszłość naszej ojczyzny - dodaje Tomasz Pać.

- Nigdy nie patrzyłam na kolejne dziecko przez pryzmat pieniędzy. Gdyby tak było, mielibyśmy prawdopodobnie tylko jednego malucha – przyznaje pani Edyta. – Daru życia nie da się przeliczyć na pieniądze i dlatego program 500 plus nie będzie decydującą przesłanką do ewentualnego kolejnego powiększenia rodziny. Być może jednak dla rodzin, które mają jedno dziecko poczucie stabilizacji, jakie niesie za sobą ustawa 500 plus będzie dodatkowym argumentem przemawiającym za podjęciem decyzji o powiększeniu rodziny.

Lublin

Rozpatrywaniem wniosków i wypłatą świadczeń będą zajmowały się gminy. W samym tylko Lublinie urzędnicy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy wniosków. Ilu dokładnie? W grę wchodzi 38 tys. rodzin wychowujących 56 tys. dzieci do 18. roku życia. Nawet jeśli nie wszyscy wystąpią o wsparcie, to i tak zanosi się na wielką lawinę dokumentów do rozpatrzenia.

– Tych decyzji administracyjnych będzie trzeba wydać bardzo dużo – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Nie wiadomo też, czy uda się wydać decyzje na tyle szybko, by już z początkiem kwietnia każdy dostał pieniądze. – Program jest wdrażany z takim opóźnieniem czasowym, które uniemożliwia wypłatę wszystkich świadczeń od 1 kwietnia – zastrzega Żuk. Deklaruje za to, że miasto postara się wypłacać pieniądze jak najszybciej.

Samo zebranie wniosków będzie wymagało wielkiej mobilizacji. Planowane jest uruchomienie całej sieci punktów podawczych, także w placówkach oświatowych. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie oszacował już, że będzie musiał zatrudnić do obsługi systemu w sumie 35 osób, a już teraz ściąga 20 stażystów.

Puławy

Z kolei w liczących blisko 50 tys. mieszkańców Puławach, gdzie program obejmie prawdopodobnie ok. 6-7 tys. dzieci, do jego obsługi mają zostać zatrudnione dodatkowo trzy osoby. – Zastanawiamy się jeszcze, czy wnioski będziemy przyjmować tylko u nas w ośrodku, czy wyznaczymy jeszcze jedno miejsce na terenie miasta – mówi Maria Piastowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach.

Biała Podlaska

Inaczej pod względem kadrowym obsługa programu ma wyglądać w Białej Podlaskiej. – Nie widzę potrzeby zwiększania obsady. Po prostu nasi pracownicy będą mieli więcej obowiązków. Będą więcej zarabiać. Myślę, że to jest bardziej sprawiedliwe niż mnożenie kolejnych stanowisk – mówił niedawno prezydent miasta Dariusz Stefaniuk. Bialski magistrat nie oszacował jeszcze, ile rodzin będzie mogło skorzystać ze świadczeń.

Zamość

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przygotowuje już odpowiednie pomieszczenia, w których rozpatrywane będą wnioski. Przygotowana zostanie również sala z wieloosobowym stanowiskiem do obsługi interesantów składających wnioski programu Rodzina 500 plus. Z szacunków urzędników wynika, że uprawnionych do otrzymywania świadczenia wychowawczego będzie ok. 5,500 dzieci. Od 1 kwietnia do końca roku wypłacone zostanie im w sumie 24 750 000 zł.

Mniejsze gminy

Na podobne rozwiązania będą decydować się władze mniejszych gmin. – U nas będzie wyznaczony jeden pracownik, który poza swoimi obowiązkami będzie zajmował się przyjmowaniem i sprawdzaniem wniosków, za co otrzyma dodatek do pensji. Mam nadzieję, że to wystarczy, ale z czasem zobaczymy, czy nie będzie potrzeby zatrudnienia kogoś dodatkowo – mówi Waldemar Domański, wójt gminy Dubienka w powiecie chełmskim, gdzie według wstępnych danych 500 zł będzie przysługiwać ok. 220 dzieciom z ok. 190 rodzin.

Samorządy na obsługę programu w tym roku otrzymają 300 mln zł. Wszystkie gminy otrzymają też specjalny podręcznik z instrukcją sposobu wypłacania pieniędzy. Rząd planuje też spotkania i szkolenia.

W ubiegłym tygodniu nad projektem dyskutowano w parlamencie. W czwartek został on przyjęty w Sejmie, a w piątek w Senacie. Stamtąd trafił na biurko prezydenta i podpisanie go przez Andrzeja Dudę wydaje się być kwestią czasu.

Wnioski

Według zapowiedzi program ma ruszyć od 1 kwietnia. Osoby, które złożą wnioski w ciągu pierwszych trzech miesięcy, niezależnie od terminu ich rozpatrzenia, pieniądze otrzymają z wyrównaniem od kwietnia. 500 zł będzie przysługiwało na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze w rodzinach, których dochód na osobę nie przekracza 800 zł. W przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnych ten próg wynosi 1200 zł. Według szacunkowych danych świadczenie ma przysługiwać 2,7 mln polskich rodzin i objąć 3,8 mln dzieci.

• JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK RODZINA 500+

Komentarze 207

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 03:34
0
GOGO TY MATKA DZIECI WINISZ O TEN STAN JA WINIE OJCA BO DZIECI PLODZIC TO NIE SZTUKA SZTUKA ZPLODZIC I WYCHOWAC
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 07:31
0
Będzie już 5 i kolejne 500 złotych. Biedna pani Edyta zastanawia się nad butami dla dziecka, a stać na nowy samochód, mieszkanie od dewelopera. Biedna rodzina. Dzieci mają zabawki o których wiele dzieci może tylko pomarzyć.
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 15:55
0
Zastanawiam się, co rodzi negatywne komentarze pod tym artykułem? Zawiść, zazdrość, czy może jakiś mix?
Avatar
ada / 23 lutego 2016 o 07:39
0

żal mi Cie!! pewnie nie masz żadnego dziecka. A na Twoja emerture głupia kobieto kto bedzie robił? Skrzaciki? Wybierz sie do psychiatry czym predzej!

sama zarabiam i odkladam na emryture i te grisze z Zusu mog oddac Tobie, place skladki emerytalne, a te dzie i to niech zaper.. Na emeryture dla niepracujacej matki
Avatar
nica / 22 lutego 2016 o 16:46
0

Normalni ludzie zajmują się spłatą kredytu hipotecznego i wychowaniem jednego dziecka a nie robieniem kilku i wychowywaniem na koszt tych co pracują na podatku.

Dokładnie i ci co mogliby przy wsparciu miec tych dzieci najwiecej, bo maja tylko jedno, pracują, maja dochód 800+ nie, ci właśnie  mają żadnego wsparcia! To nie jest żaden program pro-demograficzny, nie podwyzszy on przyrostu , chyba tylko wsród patologii! To jest program wspierajacy wielodzietne juz istniejace rodziny w tym nawet milionerów ( brak górnego limitu)!

Dokładnie i ci co mogliby przy wsparciu miec tych dzieci najwiecej, bo maja tylko jedno, pracują, maja dochód 800+ nie, ci właśnie  mają żadnego wsparcia! To nie jest żaden program pro-demograficzny, nie podwyzszy on przyrostu , chyba tylko wsród patologii! To jest program wspierajacy wielodzietne juz istniejace rodziny w tym nawet milionerów ( brak górnego limitu)!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:20
0

zrobić dzieci i urodzić to byle  kto potrafi, nie zrobić to jest sztuka, dać i nie wpaść

Sztuka to jest zrobić, urodzić i WYCHOWAĆ. Twojej mamie się nie udało...

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:06
0

No faktycznie tylko się szczycić ... Kobieta bez honoru . Wstyd ... To obowiązkiem ojca i matki jest zarobienie na dzieci a nie klepać bez opamiętania i oczekiwać manny z nieba . Jaki to wzór dla dzieci ? kobieta utrzymanka

To teraz na poparcie Twoich żałosnych wywodów wypadałoby udowodnić, że zrobiła sobie te dzieci z myślą o 500+

na poparcie Twoich żałosnych wywodów wypadałoby udowodnić, że zrobiła sobie te dzieci z myślą o 500+

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:04
0

sprowadźcie te pełnoletnie pracujące już dzieci z zagranicy, one już będą pracować bo nie są nauczone że za pieprzenie sie dostaje tyle pieniędzy tak jak te dzieci, zanim dorosną to zobaczą, że matka leżała i dostawała kupę forsy za darmo to i one nie będą pracować tylko się rozmnażać, i ciekawie kto wtedy będzie zapieprzał na nie

Byłeś kiedyś matką? Głupie pytanie, oczywiście, że nie. Gdybyś był to byś tak nie pier***ił głupot...

Byłeś kiedyś matką? Głupie pytanie, oczywiście, że nie. Gdybyś był to byś tak nie pier***ił głupot...

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:01
0

a które to sąsiada dzieci, wlazła z dupą do gazety i czym to się chwalić, że dobra jest w łóżku, niech pokarze ile zapracowała na swoją emeryturę, bo ciekawie z czego ją dostanie

PokaRZ, jak Ty zapracujesz na swoją

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 21:40
0

za komuny wszystkie dzieci dostawały jednakowe rodzinne i nie było takiego skłócania społeczeństwa tak jak teraz, katoliki a skłócają, że hej i to jest po bożemu

Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 03:34
0
GOGO TY MATKA DZIECI WINISZ O TEN STAN JA WINIE OJCA BO DZIECI PLODZIC TO NIE SZTUKA SZTUKA ZPLODZIC I WYCHOWAC
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 07:31
0
Będzie już 5 i kolejne 500 złotych. Biedna pani Edyta zastanawia się nad butami dla dziecka, a stać na nowy samochód, mieszkanie od dewelopera. Biedna rodzina. Dzieci mają zabawki o których wiele dzieci może tylko pomarzyć.
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 15:55
0
Zastanawiam się, co rodzi negatywne komentarze pod tym artykułem? Zawiść, zazdrość, czy może jakiś mix?
Avatar
ada / 23 lutego 2016 o 07:39
0

żal mi Cie!! pewnie nie masz żadnego dziecka. A na Twoja emerture głupia kobieto kto bedzie robił? Skrzaciki? Wybierz sie do psychiatry czym predzej!

sama zarabiam i odkladam na emryture i te grisze z Zusu mog oddac Tobie, place skladki emerytalne, a te dzie i to niech zaper.. Na emeryture dla niepracujacej matki
Avatar
nica / 22 lutego 2016 o 16:46
0

Normalni ludzie zajmują się spłatą kredytu hipotecznego i wychowaniem jednego dziecka a nie robieniem kilku i wychowywaniem na koszt tych co pracują na podatku.

Dokładnie i ci co mogliby przy wsparciu miec tych dzieci najwiecej, bo maja tylko jedno, pracują, maja dochód 800+ nie, ci właśnie  mają żadnego wsparcia! To nie jest żaden program pro-demograficzny, nie podwyzszy on przyrostu , chyba tylko wsród patologii! To jest program wspierajacy wielodzietne juz istniejace rodziny w tym nawet milionerów ( brak górnego limitu)!

Dokładnie i ci co mogliby przy wsparciu miec tych dzieci najwiecej, bo maja tylko jedno, pracują, maja dochód 800+ nie, ci właśnie  mają żadnego wsparcia! To nie jest żaden program pro-demograficzny, nie podwyzszy on przyrostu , chyba tylko wsród patologii! To jest program wspierajacy wielodzietne juz istniejace rodziny w tym nawet milionerów ( brak górnego limitu)!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:20
0

zrobić dzieci i urodzić to byle  kto potrafi, nie zrobić to jest sztuka, dać i nie wpaść

Sztuka to jest zrobić, urodzić i WYCHOWAĆ. Twojej mamie się nie udało...

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:06
0

No faktycznie tylko się szczycić ... Kobieta bez honoru . Wstyd ... To obowiązkiem ojca i matki jest zarobienie na dzieci a nie klepać bez opamiętania i oczekiwać manny z nieba . Jaki to wzór dla dzieci ? kobieta utrzymanka

To teraz na poparcie Twoich żałosnych wywodów wypadałoby udowodnić, że zrobiła sobie te dzieci z myślą o 500+

na poparcie Twoich żałosnych wywodów wypadałoby udowodnić, że zrobiła sobie te dzieci z myślą o 500+

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:04
0

sprowadźcie te pełnoletnie pracujące już dzieci z zagranicy, one już będą pracować bo nie są nauczone że za pieprzenie sie dostaje tyle pieniędzy tak jak te dzieci, zanim dorosną to zobaczą, że matka leżała i dostawała kupę forsy za darmo to i one nie będą pracować tylko się rozmnażać, i ciekawie kto wtedy będzie zapieprzał na nie

Byłeś kiedyś matką? Głupie pytanie, oczywiście, że nie. Gdybyś był to byś tak nie pier***ił głupot...

Byłeś kiedyś matką? Głupie pytanie, oczywiście, że nie. Gdybyś był to byś tak nie pier***ił głupot...

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 02:01
0

a które to sąsiada dzieci, wlazła z dupą do gazety i czym to się chwalić, że dobra jest w łóżku, niech pokarze ile zapracowała na swoją emeryturę, bo ciekawie z czego ją dostanie

PokaRZ, jak Ty zapracujesz na swoją

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 21:40
0

za komuny wszystkie dzieci dostawały jednakowe rodzinne i nie było takiego skłócania społeczeństwa tak jak teraz, katoliki a skłócają, że hej i to jest po bożemu

Zobacz wszystkie komentarze 207

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 0

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 2 1

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 1

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 174 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 442 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.