Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 lipca 2013 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Markety budują się i rozbudowują: IKEA, Olimp, Rywal, HopStop

0 24 A A

Od rozpoczęcia budowy IKEI w Lublinie dzielą nas tygodnie, a rozbudowa Olimpu już się kończy. W Chełmie dwóch inwestorów ściga się, kto szybciej otworzy swoją galerię. A Zamość dołoży miejsce na zakupy do nowego dworca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skandynawski gigant mógłby już rozpoczynać prace w Lublinie. Ale IKEA wciąż nie wybrała wykonawcy inwestycji.

– Jesteśmy w trakcie przetargu. Jak tylko uda nam się go rozstrzygnąć, rozpoczniemy budowę – zapowiada Izabela Sawicka, rzecznik IKEA Centre Polska.

Z dotychczasowych zapowiedzi inwestora wynikało, że prace przy nowym centrum handlowym rozpoczną się w lipcu. Przedstawiciele firmy zapewniają, że ten termin wciąż jest realny.

A konkurencja przygotowuje się już na wejście nowego gracza. Właściciele pobliskiej Galerii Olimp kończą rozbudowę swojego obiektu. Przy al. Spółdzielczości Pracy pojawi się m.in. drugi w Lublinie multipleks. Poprowadzi go sieć Multikino.

– Prowadzimy już roboty wykończeniowe – mówi Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt, do której należy Olimp. – Zaczynamy prace przy elewacji, budujemy parkingi. Nowy obiekt będzie otwarty na przełomie października i listopada.

W nowym skrzydle Olimpu znajdzie się również miejsce dla sklepów. Wprowadzi się tam m.in. firma Toys R Us - największa na świecie sieć sklepów z zabawkami. Będzie to jej pierwszy sklep w Lublinie.

W Białej Podlaskiej u zbiegu ul. Prostej i Brzeskiej już powstaje nowa część Centrum Handlowego Rywal. Obiekt z czterema salami kinowymi i sklepami ma być gotowy w drugim kwartale przyszłego roku. Po rozbudowie centrum będzie miało ponad 25 tys. mkw. powierzchni.

Także na przyszły rok inwestorzy zapowiadają otwarcie dwóch nowych galerii handlowych w Chełmie. Pierwszą z nich – Vendo Park Chełm przy ulicy 3 Maja zamierza zbudować warszawska Trei Real Estate. Drugą, Galerię Kamena, koło hotelu o tej samej nazwie przy ul. Lubelskiej, chce postawić chełmski Technobud.

Natomiast Zamość czeka na nowoczesny dworzec autobusowy w budynku którego znajdzie się również: supermarket, sklep RTV AGD, drogeria, apteka, sieciowe sklepy odzieżowe i obuwnicze. W HopStopie przy ul. Hrubieszowskiej miejsce znajdą także lokalni najemcy.

Inwestor czeka na zmianę planu zagospodarowania tego miejsca i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa zacznie się na wiosnę.
Ten sam inwestor (RT Development) kupił również teren przy ul. Sadowej w Zamościu, gdzie obecnie znajduje się baza PKS. Powstaną tu trzy budynki. Małe centrum handlowe, stacja benzynowa oraz myjnia bezdotykowa.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
www / 12 sierpnia 2013 o 14:01
0

http://dealometr.pl/oferty.html

Avatar
Główny koordynator / 29 lipca 2013 o 15:28
0

Miejsca pracy !!!  chyba sobie jaja robisz. Obozy pracy,gdzie dostajesz 800 na rękę i cały dzień się z pampersem nie rozstajesz,gdzie zyski wyprowadza się bezpośrednio za granicę,a Vinnssentowi DZIURA stale rośnie,gdzie jeden taki hipermarket kasuje dziesiątki małych ,polskich , rodzinnych sklepików osiedlowych,gdzie aby wejść ze swoim towarem płacisz zaje biste haracze i łapówki.

Avatar
Hermann / 29 lipca 2013 o 14:31
0

Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.

Budując galerie handlowe, budują też miejsca pracy :P Trzeba brać co dostępne i zacisnąć zęby... ja np. się cieszę, że powstanie u nas galeria handlowa w końcu... bo tak to zawsze na większe zakupy do Lublina musiałem. Media Expert, to już w ogóle będzie wskazany jak dla mnie! Bo tak to częściej przez internet zamawiałem. 

Budując galerie handlowe, budują też miejsca pracy :P Trzeba brać co dostępne i zacisnąć zęby... ja np. się cieszę, że powstanie u nas galeria handlowa w końcu... bo tak to zawsze na większe zakupy do Lublina musiałem. Media Expert, to już w ogóle będzie wskazany jak dla mnie! Bo tak to częściej przez internet zamawiałem. 

rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 25 lipca 2013 o 11:28
0

Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.


Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.

Kryzys ale "Rozsądnego Myślenia" to chyba masz w swojej pustej głowie! Popatrz chociażby na nasze polskie czy nawet lokalne drogi! -gdzie byle szczyl jedzie swoim samochodem, ale do autobusu MPK nie wsiądzie! Gdyby był kryzys, to nie było by tak potężnych korków drogowych chociażby w Lublinie... Przecież "posiadanie auta" i tankowanie/opłaty nie kosztuje "kilka groszy" na rok! -wiem, bo też mam. auto jest oszczędne w spalaniu paliwa -ale jednak coś kosztuje... Gdyby był kryzys, to w hipermarketach nie było by ludzi i pełnych parkingów aut przed nimi oraz ludzi z pełnymi wózkami/koszami zakupów! -wiem, bo też tam kupuję i widzę co się dzieje...

Kryzys ale "Rozsądnego Myślenia" to chyba masz w swojej pustej głowie! Popatrz chociażby na nasze polskie czy nawet lokalne drogi! -gdzie byle szczyl jedzie swoim samochodem, ale do autobusu MPK nie wsiądzie! Gdyby był kryzys, to nie było by tak potężnych korków drogowych chociażby w Lublinie... Przecież "posiadanie auta" i tankowanie/opłaty nie kosztuje "kilka groszy" na rok! -wiem, bo też mam. auto jest oszczędne w spalaniu paliwa -ale jednak coś kosztuje... Gdyby był kryzys, to w hipermarketach nie było by ludzi i pełnych parkingów au... rozwiń

Avatar
to-to / 25 lipca 2013 o 11:20
0

Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.


Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.

Jak to "kto będzie pracować na emerytów"? -to gdzie się podziały wobec tego pieniądze, które płacili na swoje składki emerytalne obecni emeryci przez wiele lat swojej pracy?! Oni płacili i jeszcze ktoś ma pracować na ich emerytury? -to jakieś "błędne koło" jest!

Jak to "kto będzie pracować na emerytów"? -to gdzie się podziały wobec tego pieniądze, które płacili na swoje składki emerytalne obecni emeryci przez wiele lat swojej pracy?! Oni płacili i jeszcze ktoś ma pracować na ich emerytury? -to jakieś "błędne koło" jest!

rozwiń
Avatar
Marek / 24 lipca 2013 o 22:02
0

No to na zakupy, a dla leniwych polecam: http://domksiazki.com.pl

Avatar
dziki / 24 lipca 2013 o 16:05
0

zobaczcie Millenium Hall albo Galerię Rzeszów-te lubelskie galerie razem z Plazą to jak lokalne sklepiki dla kuglarzy wyglądają.W Lublinie prawie wszystko to lipa,brzydota,bród i niedoróbki.

Felicity nie będzie lepsze może IKEA uratuje trochę reputację ale proszę na takie wielkie miasto jak lublin.

Lublin to sypialnia dla ukraińców,białorusinów i innych uciekinierów z jeszcze gorszej bidy.

Duży plus to budowa ekspresówki ale reszta żenada

Targ żenada,dworzec PKS szkoda słów,ulice dziurawe,stare plakaty,zardzewiałe znaki.

Dzielnice typu Tatary ,Bronowice,Kalina ,Czechów to patologia i bieda ......tyle w temacie.


zobaczcie Millenium Hall albo Galerię Rzeszów-te lubelskie galerie razem z Plazą to jak lokalne sklepiki dla kuglarzy wyglądają.W Lublinie prawie wszystko to lipa,brzydota,bród i niedoróbki.

Felicity nie będzie lepsze może IKEA uratuje trochę reputację ale proszę na takie wielkie miasto jak lublin.

Lublin to sypialnia dla ukraińców,białorusinów i innych uciekinierów z jeszcze gorszej bidy.

Duży plus to budowa ekspresówki ale reszta żenada

Targ żenada,dworzec PKS szkoda słów,ulice dziurawe,stare plakaty,zardzewiałe znaki.

Dzielnice typu Tatary ,Bronowice,Kalina ,Czechów to patologia i bieda ......tyle w temacie.

zgadzam się że Lublin to "sypialnia dla uciekinierów z jeszcze gorszej bidy". U mnie pod blokiem na "patologicznym" Czechowie parkuje kilka samochodów na blachach z Rzeszowa...

zgadzam się że Lublin to "sypialnia dla uciekinierów z jeszcze gorszej bidy". U mnie pod blokiem na "patologicznym" Czechowie parkuje kilka samochodów na blachach z Rzeszowa...

rozwiń
Avatar
Rzeszowiak / 24 lipca 2013 o 15:52
0

Żłeszów spina zwieracze, bo u nich nie będzie IKEA. Biedni ludzie.

Avatar
radny / 24 lipca 2013 o 13:07
0

Gdyby tak opodatkować te sklepy jak na Węgrzech, to by już tak słodko nie mieli, a i VINNSSENT nie miałby DZIURY.

Avatar
też Konrad / 24 lipca 2013 o 13:03
0

Żeby tak jeszcze w tych dużych kompleksach handlowych były kaplice.Ludzie mieliby wtedy kompleksową obsługę.

Mało Ci kościołów w Lublinie? Może jeszcze automaty na datki dla tych oszustów i obżartuchów (oczywiście tylko na banknoty). Śmiało kolego, wynajmij lokal, załóż tam kaplice i utrzymuj ją za swoje. Od moich pieniędzy precz darmozjady... :)

Avatar
www / 12 sierpnia 2013 o 14:01
0

http://dealometr.pl/oferty.html

Avatar
Główny koordynator / 29 lipca 2013 o 15:28
0

Miejsca pracy !!!  chyba sobie jaja robisz. Obozy pracy,gdzie dostajesz 800 na rękę i cały dzień się z pampersem nie rozstajesz,gdzie zyski wyprowadza się bezpośrednio za granicę,a Vinnssentowi DZIURA stale rośnie,gdzie jeden taki hipermarket kasuje dziesiątki małych ,polskich , rodzinnych sklepików osiedlowych,gdzie aby wejść ze swoim towarem płacisz zaje biste haracze i łapówki.

Avatar
Hermann / 29 lipca 2013 o 14:31
0

Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.

Budując galerie handlowe, budują też miejsca pracy :P Trzeba brać co dostępne i zacisnąć zęby... ja np. się cieszę, że powstanie u nas galeria handlowa w końcu... bo tak to zawsze na większe zakupy do Lublina musiałem. Media Expert, to już w ogóle będzie wskazany jak dla mnie! Bo tak to częściej przez internet zamawiałem. 

Budując galerie handlowe, budują też miejsca pracy :P Trzeba brać co dostępne i zacisnąć zęby... ja np. się cieszę, że powstanie u nas galeria handlowa w końcu... bo tak to zawsze na większe zakupy do Lublina musiałem. Media Expert, to już w ogóle będzie wskazany jak dla mnie! Bo tak to częściej przez internet zamawiałem. 

rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 25 lipca 2013 o 11:28
0

Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.


Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.

Kryzys ale "Rozsądnego Myślenia" to chyba masz w swojej pustej głowie! Popatrz chociażby na nasze polskie czy nawet lokalne drogi! -gdzie byle szczyl jedzie swoim samochodem, ale do autobusu MPK nie wsiądzie! Gdyby był kryzys, to nie było by tak potężnych korków drogowych chociażby w Lublinie... Przecież "posiadanie auta" i tankowanie/opłaty nie kosztuje "kilka groszy" na rok! -wiem, bo też mam. auto jest oszczędne w spalaniu paliwa -ale jednak coś kosztuje... Gdyby był kryzys, to w hipermarketach nie było by ludzi i pełnych parkingów aut przed nimi oraz ludzi z pełnymi wózkami/koszami zakupów! -wiem, bo też tam kupuję i widzę co się dzieje...

Kryzys ale "Rozsądnego Myślenia" to chyba masz w swojej pustej głowie! Popatrz chociażby na nasze polskie czy nawet lokalne drogi! -gdzie byle szczyl jedzie swoim samochodem, ale do autobusu MPK nie wsiądzie! Gdyby był kryzys, to nie było by tak potężnych korków drogowych chociażby w Lublinie... Przecież "posiadanie auta" i tankowanie/opłaty nie kosztuje "kilka groszy" na rok! -wiem, bo też mam. auto jest oszczędne w spalaniu paliwa -ale jednak coś kosztuje... Gdyby był kryzys, to w hipermarketach nie było by ludzi i pełnych parkingów au... rozwiń

Avatar
to-to / 25 lipca 2013 o 11:20
0

Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.


Zastanawiam się ,po co budują te markety, przecież jest kryzys i ludzi nie stać na częste zakupy. Lepiej niech pomyślą, jak zmniejszyć bezrobocie. Bardzo dużo ludzi młodych nie ma pracy .Dzisiaj znaleźć pracę to graniczy z cudem ( mam na myśli stałą pracę na czas nie określony ).Powstają jak grzyby po deszczu agencje zatrudnienia, które zatrudniają swoich znajomych i jest to praca tymczasowa. Ludzie jakich to czasów doczekaliśmy i nie dziwmy się, że kraj nasz się wyludnia i nie będzie miał kto pracować na emerytów.

Jak to "kto będzie pracować na emerytów"? -to gdzie się podziały wobec tego pieniądze, które płacili na swoje składki emerytalne obecni emeryci przez wiele lat swojej pracy?! Oni płacili i jeszcze ktoś ma pracować na ich emerytury? -to jakieś "błędne koło" jest!

Jak to "kto będzie pracować na emerytów"? -to gdzie się podziały wobec tego pieniądze, które płacili na swoje składki emerytalne obecni emeryci przez wiele lat swojej pracy?! Oni płacili i jeszcze ktoś ma pracować na ich emerytury? -to jakieś "błędne koło" jest!

rozwiń
Avatar
Marek / 24 lipca 2013 o 22:02
0

No to na zakupy, a dla leniwych polecam: http://domksiazki.com.pl

Avatar
dziki / 24 lipca 2013 o 16:05
0

zobaczcie Millenium Hall albo Galerię Rzeszów-te lubelskie galerie razem z Plazą to jak lokalne sklepiki dla kuglarzy wyglądają.W Lublinie prawie wszystko to lipa,brzydota,bród i niedoróbki.

Felicity nie będzie lepsze może IKEA uratuje trochę reputację ale proszę na takie wielkie miasto jak lublin.

Lublin to sypialnia dla ukraińców,białorusinów i innych uciekinierów z jeszcze gorszej bidy.

Duży plus to budowa ekspresówki ale reszta żenada

Targ żenada,dworzec PKS szkoda słów,ulice dziurawe,stare plakaty,zardzewiałe znaki.

Dzielnice typu Tatary ,Bronowice,Kalina ,Czechów to patologia i bieda ......tyle w temacie.


zobaczcie Millenium Hall albo Galerię Rzeszów-te lubelskie galerie razem z Plazą to jak lokalne sklepiki dla kuglarzy wyglądają.W Lublinie prawie wszystko to lipa,brzydota,bród i niedoróbki.

Felicity nie będzie lepsze może IKEA uratuje trochę reputację ale proszę na takie wielkie miasto jak lublin.

Lublin to sypialnia dla ukraińców,białorusinów i innych uciekinierów z jeszcze gorszej bidy.

Duży plus to budowa ekspresówki ale reszta żenada

Targ żenada,dworzec PKS szkoda słów,ulice dziurawe,stare plakaty,zardzewiałe znaki.

Dzielnice typu Tatary ,Bronowice,Kalina ,Czechów to patologia i bieda ......tyle w temacie.

zgadzam się że Lublin to "sypialnia dla uciekinierów z jeszcze gorszej bidy". U mnie pod blokiem na "patologicznym" Czechowie parkuje kilka samochodów na blachach z Rzeszowa...

zgadzam się że Lublin to "sypialnia dla uciekinierów z jeszcze gorszej bidy". U mnie pod blokiem na "patologicznym" Czechowie parkuje kilka samochodów na blachach z Rzeszowa...

rozwiń
Avatar
Rzeszowiak / 24 lipca 2013 o 15:52
0

Żłeszów spina zwieracze, bo u nich nie będzie IKEA. Biedni ludzie.

Avatar
radny / 24 lipca 2013 o 13:07
0

Gdyby tak opodatkować te sklepy jak na Węgrzech, to by już tak słodko nie mieli, a i VINNSSENT nie miałby DZIURY.

Avatar
też Konrad / 24 lipca 2013 o 13:03
0

Żeby tak jeszcze w tych dużych kompleksach handlowych były kaplice.Ludzie mieliby wtedy kompleksową obsługę.

Mało Ci kościołów w Lublinie? Może jeszcze automaty na datki dla tych oszustów i obżartuchów (oczywiście tylko na banknoty). Śmiało kolego, wynajmij lokal, załóż tam kaplice i utrzymuj ją za swoje. Od moich pieniędzy precz darmozjady... :)

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 8

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 50

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 56 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!