Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 września 2008 r.
19:31
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Opola przeciwko ludowej władzy (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 65 A A

Nie było łatwo, ale ktoś musiał z tym skończyć - mówią mieszkańcy Opola Lub., którzy opowiadają przed sądem, jak wykorzystywali ich włodarze starostwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Grzebali mi w koparce, zrywali plomby - mówi nam jeden ze świadków Piotr C. Dodaje historię o tym, jak były szef Zarządu Dróg Powiatowych (też na ławie oskarżonych, miał uczestniczyć w procederze wykorzystywania pracowników - red.) dwa razy próbował nakłonić go, by nie zeznawał. - Ja się nie dam zastraszyć. Oni by chcieli, żebym odszedł z firmy. Pracuję w niej 40 lat i ani myślę to zrobić - oświadcza Piotr C.

Rok temu wysłuchaliśmy kilku pracowników ZDP w Opolu i opisaliśmy ich historię.

Opowiedzieli, jak miejscowi dygnitarze wykorzystywali ich do prac na swoich posesjach: a to do zrobienia szamba, a to do kopania fundamentów. Harowali w godzinach pracy i w wolne soboty. Prokuratura oskarżyła starostę Zenona R., członka zarządu Andrzeja R., (obaj z PSL) i skarbniczkę Krystynę S. o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Grozi im za to do 10 lat.

Proces ruszył w ubiegły piątek. Zeznawał Piotr C. Opowiadał długo, skończy na kolejnej rozprawie. - Nic nie będę ukrywał.

Przed sądem wypowiedzą się też jego koledzy. W małych miejscowościach niełatwo sprzeciwić się lokalnym notablom.

- W grupie jest nam raźniej, sam pewnie bym się nie zdecydował - opowiada kolejny ze świadków Waldemar C. Przypomina, że zanim rozpoczął się proces, a prokuratura już prowadziła śledztwo, niełatwo było wytrzymać w pracy. - Atmosfera była trochę nerwowa. Przełożeni czepiali się o byle co, były psychologiczne zagrywki - stwierdza Waldemar C. Jednak przykładów nie podaje. - Nie chcę o tym teraz mówić. Jak spróbują mnie wyrzucić z pracy, to będę miał asa w rękawie.




Zapowiada się długi proces. Oskarżeni twierdzą, że są niewinni. - Nie mam nawet takich uprawnień, by nakłaniać dyrektora ZDP do jakichkolwiek działań - zapewniał przed sądem starosta.

Oskarżeni zamierzają zadać świadkom po kilkanaście pytań.

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2009 o 12:26
0
tyle szumu, było mineło , każdy zapomniał i jak konsekwencje nie były wyciągnięte tak nie są
Avatar
Gość / 10 listopada 2008 o 23:07
0
Na baczność przed Zenonem R.![/url]
Świetne zdjęcie. Komendant ( już były ) KPP pręży się jak struna przed będącym w stanie oskarżenia starostą Zenonem R.
I jak tu policja ma ścigać urzędniczą mafię, jak się jej boi?[/quote]

jest to list gończy z poszukiwanymi przestępcami, który z nich powinien dostać najwyższy wyrok?
Avatar
Gość / 10 listopada 2008 o 20:57
0
Na baczność przed Zenonem R.![/url]
Świetne zdjęcie. Komendant ( już były ) KPP pręży się jak struna przed będącym w stanie oskarżenia starostą Zenonem R.
I jak tu policja ma ścigać urzędniczą mafię, jak się jej boi?
Avatar
przezskręt / 23 października 2008 o 09:36
0
~gość~ napisał:
Czy jakiś pisiołek chciałby wydać samodzielnie wyrok? Na szczęście są sądy, które takie sprawy rozstrzygają. Zastanawiające, że dziś dziennik nie napisał żadnego artykułu. Czyżby sprawa szła nie po ich myśli? Może oskarżyciele i ich świadkowie wycofują się z zeznań? Cóż to się stało? Jakby któryś świadek się nudził to mam płytki do zafugowania.



Czyżby znowu zastraszanie i ukręcanie
Avatar
~gość~ / 22 października 2008 o 21:05
0
Czy jakiś pisiołek chciałby wydać samodzielnie wyrok? Na szczęście są sądy, które takie sprawy rozstrzygają. Zastanawiające, że dziś dziennik nie napisał żadnego artykułu. Czyżby sprawa szła nie po ich myśli? Może oskarżyciele i ich świadkowie wycofują się z zeznań? Cóż to się stało? Jakby któryś świadek się nudził to mam płytki do zafugowania.
Avatar
Gość / 22 października 2008 o 20:05
0
~gość~ napisał:
Dobry pomysł najpierw zacznijmy dymisję kaczorów

A Zenobiusz i reszta bandy niech kradnie dalej. Znalazł się wujek dobra rada...
Avatar
~gość~ / 22 października 2008 o 16:56
0
Dobry pomysł najpierw zacznijmy dymisję kaczorów
Avatar
Gość / 19 października 2008 o 21:34
0
Stanowisko lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zarzutów karnych wobec Zenona R., Andrzeja R. i Krystyny S.

[url="http://www.pis-opolelubelskie.pl/oswiad.html"]Oświadczenie Zarządu Komitetu Powiatowego[/url]
Avatar
Gość / 12 października 2008 o 12:55
0
nie ma sie co dziwic. Gwardia urzedasow zenka tyle lat zyła w zakłamaniu. Oni juz nie wiedza gdzie kończy sie prawo a zaczyna przestepstwo. Szkoda tych ludzi, ale nie mieli wyboru... kazdy che pracowac.
Avatar
Edi / 12 października 2008 o 10:26
0
francuzka napisał:
Powiem wam tyle jestescie poprostu ... asz szkoda klawiatury na takich falszywych ludzi!!! szkoda mi was naprawde!!!! gadacie takie bzdury na ludzi ktorzy wam w zyciu pomogli dzieki ktorym mozecie normalnie zyc macie na chleb na rachunki polowy z was nie powinno sie zatrudnic a jednak zrobiono to bo jednemu czlowiekowi bylo was szkoda jeden czlowiek sie nad wami zlitowal gdy przyszliscie i prosiliscie o prace jeden jedyny a wy co tak sie odplacacie ??? teraz przez te nerwy niewinny czlowiek moze na cos zachorowac albo cos i to bedzie tylko wasza wina zastanowcie sie troche nad waszym zachowaniem!!!



Kowalska weź się do roboty, a nie wypłakuj swoje niepokoje na forum. Odejście twoich szefów to twoje odejście.



Kowalska weź się do roboty, a nie wypłakuj swoje niepokoje na forum. Odejście twoich szefów to twoje odejście. rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2009 o 12:26
0
tyle szumu, było mineło , każdy zapomniał i jak konsekwencje nie były wyciągnięte tak nie są
Avatar
Gość / 10 listopada 2008 o 23:07
0
Na baczność przed Zenonem R.![/url]
Świetne zdjęcie. Komendant ( już były ) KPP pręży się jak struna przed będącym w stanie oskarżenia starostą Zenonem R.
I jak tu policja ma ścigać urzędniczą mafię, jak się jej boi?[/quote]

jest to list gończy z poszukiwanymi przestępcami, który z nich powinien dostać najwyższy wyrok?
Avatar
Gość / 10 listopada 2008 o 20:57
0
Na baczność przed Zenonem R.![/url]
Świetne zdjęcie. Komendant ( już były ) KPP pręży się jak struna przed będącym w stanie oskarżenia starostą Zenonem R.
I jak tu policja ma ścigać urzędniczą mafię, jak się jej boi?
Avatar
przezskręt / 23 października 2008 o 09:36
0
~gość~ napisał:
Czy jakiś pisiołek chciałby wydać samodzielnie wyrok? Na szczęście są sądy, które takie sprawy rozstrzygają. Zastanawiające, że dziś dziennik nie napisał żadnego artykułu. Czyżby sprawa szła nie po ich myśli? Może oskarżyciele i ich świadkowie wycofują się z zeznań? Cóż to się stało? Jakby któryś świadek się nudził to mam płytki do zafugowania.



Czyżby znowu zastraszanie i ukręcanie
Avatar
~gość~ / 22 października 2008 o 21:05
0
Czy jakiś pisiołek chciałby wydać samodzielnie wyrok? Na szczęście są sądy, które takie sprawy rozstrzygają. Zastanawiające, że dziś dziennik nie napisał żadnego artykułu. Czyżby sprawa szła nie po ich myśli? Może oskarżyciele i ich świadkowie wycofują się z zeznań? Cóż to się stało? Jakby któryś świadek się nudził to mam płytki do zafugowania.
Avatar
Gość / 22 października 2008 o 20:05
0
~gość~ napisał:
Dobry pomysł najpierw zacznijmy dymisję kaczorów

A Zenobiusz i reszta bandy niech kradnie dalej. Znalazł się wujek dobra rada...
Avatar
~gość~ / 22 października 2008 o 16:56
0
Dobry pomysł najpierw zacznijmy dymisję kaczorów
Avatar
Gość / 19 października 2008 o 21:34
0
Stanowisko lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zarzutów karnych wobec Zenona R., Andrzeja R. i Krystyny S.

[url="http://www.pis-opolelubelskie.pl/oswiad.html"]Oświadczenie Zarządu Komitetu Powiatowego[/url]
Avatar
Gość / 12 października 2008 o 12:55
0
nie ma sie co dziwic. Gwardia urzedasow zenka tyle lat zyła w zakłamaniu. Oni juz nie wiedza gdzie kończy sie prawo a zaczyna przestepstwo. Szkoda tych ludzi, ale nie mieli wyboru... kazdy che pracowac.
Avatar
Edi / 12 października 2008 o 10:26
0
francuzka napisał:
Powiem wam tyle jestescie poprostu ... asz szkoda klawiatury na takich falszywych ludzi!!! szkoda mi was naprawde!!!! gadacie takie bzdury na ludzi ktorzy wam w zyciu pomogli dzieki ktorym mozecie normalnie zyc macie na chleb na rachunki polowy z was nie powinno sie zatrudnic a jednak zrobiono to bo jednemu czlowiekowi bylo was szkoda jeden czlowiek sie nad wami zlitowal gdy przyszliscie i prosiliscie o prace jeden jedyny a wy co tak sie odplacacie ??? teraz przez te nerwy niewinny czlowiek moze na cos zachorowac albo cos i to bedzie tylko wasza wina zastanowcie sie troche nad waszym zachowaniem!!!



Kowalska weź się do roboty, a nie wypłakuj swoje niepokoje na forum. Odejście twoich szefów to twoje odejście.



Kowalska weź się do roboty, a nie wypłakuj swoje niepokoje na forum. Odejście twoich szefów to twoje odejście. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 1 1

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 0

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 4 0

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 0

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 31 8

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 18 6

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0