Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 listopada 2008 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Turki mają dość chodzenia po wertepach

0 37 A A

Wiosną błoto po kolana, a w lecie tumany kurzu - taki dojazd do swoich domów mają mieszkańcy ul. Wygon w Turce. - Z budową nowej drogi ruszamy na wiosnę - obiecuje wójt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Budowa nowego dojazdu była uwzględniona w budżecie gminy już na 2007 rok, teraz na 2008 rok. Jeszcze w kwietniu wójt obiecywał, że są pieniądze i droga powstanie. Mówił tylko, że czeka na pozwolenie na budowę. A drogi jak nie było, tak nie ma - narzeka Zofia Flis, która na ulicy Wygon (nazwa umowna) mieszka od 20 lat.

- Czekaliśmy cierpliwie, dopóki kilka tygodni temu wójt nie stwierdził, że nie ma pieniędzy. Aż zaniemówiliśmy z wrażenia - dodaje Edward Siedlecki.
Na ul. Wygon stoi około 50 domów. Dwóch mieszkańców jest niepełnosprawnych. - Mają trudności, by wózkiem przejechać po tych dołach - mówi Helena Flis.

W Turce mieszka od 55 lat. - Ja mam wnuki i codziennie odprowadzam je do szkoły. Najgorzej jak deszcz popada, bo wtedy toniemy błocie. Musimy reklamówki na buty zakładać. A w lecie z kolei bardzo się kurzy, musimy uciekać do domów, jak samochód jedzie.

Narzekają też kierowcy. - To skandal! Ostatnio urwałem zderzak i rurę wydechową na tych wertepach. Przecież płacimy podatki, a mieszkamy w fatalnych warunkach. W Łuszczowie, który też należy do tej gminy, pod lasem mieszkają tylko dwie osoby i mają szosę - oburza się pan Siedlecki.

- Wstyd nam przed ludźmi, bo to jedyna taka fatalna droga w całej gminie. Pracownicy, którzy dowożą nam chleb z Mełgwi, mówią, że takich wertepów jeszcze nie widzieli. A tędy przecież dzieci do przedszkola chodzą - narzeka Zofia Flis.
Mieszkańcy uważają, że wójt ich zwodzi. - My tylko chcemy tego, co nam się należy. Nie będziemy czekać w nieskończoność - kwituje Kazimierz Tkaczyk.

Mieszkańcom pomaga gminna radna. - Dwa miesiące temu poprosiliśmy wójta o zajęcie stanowiska w tej sprawie i podanie nam terminu budowy, ale nawet nie odpisał. Dlatego będziemy pisać skargę na wójta - zapewnia Jolanta Kais. - Na nową drogę czekamy już dwa lata. I wciąż nie możemy się doczekać.

Wójt gminy Wólka Lubelska (do której należy Turka) zapewnia, że drogę wybuduje. - Ale wszystko po kolei. Dopiero skończyliśmy kanalizację, a w budżecie na 2009 roku są już zabezpieczone pieniądze na tę budowę - obiecuje Włodzimierz Hofa.

Wójt tłumaczy, że w obecnym roku gmina miała trudności z uzyskaniem pozwoleń. - Takie formalności czasem dłużej trwają niż sama budowa. A na tę inwestycję wydamy prawie pół miliona zł, co jest sporą kwotą, ale wiem, że mieszkańcy potrzebują utwardzonej drogi - mówi Hofa. Zapewnia, że prace zaczną się na wiosnę.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mu / 26 listopada 2008 o 03:21
0
Walentyna napisał:
weee.!
bez kitu zle drogi.
macie coś z tym zrobić.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo bedzie nie ciekawie

krowisko??????????????????????????
rozwiń
Avatar
szeriff / 26 listopada 2008 o 00:06
0
widze że dyskusja rozgorzała. drodzy współpracownicy i broniący wójta: nie ma sensu sie wysilać bo wina wójta jest ewidentna!!! skoro pieniądze na droge były uwzględnione w budżecie na 2007(jak podaje artykuł), następnie w budżecie na ten rok i skoro wójt osobiście obiecał budowę drogi w tym roku, to [size=5][color="#FF0000"]droga powinna być już zrobiona[/color][size=5][/size][/size]
Avatar
XD / 25 listopada 2008 o 19:20
0
To teraz mała ankieta: ilu pracowników gminy zabrało głos na tym forum broniąc Pana Wójta???
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:34
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona.



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:22
0
kasia napisał:
No pewnie, że to nie dokońca prawda co piszą w dzienniku! Wójt zapewnił tłuczeń to mieszkańcy nie pozwolili go wysypać mało tego chcieli wręcz pobić kierowcę! Turka to specyficzna wieś strasznie roszczeniowa i konfliktowa! Gdyby Radni naciskali w odpoiwedni sposób to droga byłaby zrobiona a te dwie radne siedzą tylko i słuchają malo tego nie wiądząc o czym sie mówi! Ludzie kto je wybrał?


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała.


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:16
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?


Wiedział!tylko dlaczego poszły i kiedy wrócą(jeśli wogóle)
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:14
0
Wolka napisał:
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


Wcale nie domagam się wyjaśnień! Ja znam dość dobrze sprawę.Zwykli mieszkańcy nie muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz nas o brak kultury to nie groziliśmy dziennikarce,że "jak trzeba to możemy oprzywalić'
muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:59
0
Gość napisał:
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]


przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
iedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje? rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:45
0
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Tur... rozwiń
Avatar
Wolka / 25 listopada 2008 o 13:30
0
mieszkaniec napisał:
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta.[color="#FF0000"]A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???[/color]


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podzi... rozwiń
Avatar
mu / 26 listopada 2008 o 03:21
0
Walentyna napisał:
weee.!
bez kitu zle drogi.
macie coś z tym zrobić.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo bedzie nie ciekawie

krowisko??????????????????????????
rozwiń
Avatar
szeriff / 26 listopada 2008 o 00:06
0
widze że dyskusja rozgorzała. drodzy współpracownicy i broniący wójta: nie ma sensu sie wysilać bo wina wójta jest ewidentna!!! skoro pieniądze na droge były uwzględnione w budżecie na 2007(jak podaje artykuł), następnie w budżecie na ten rok i skoro wójt osobiście obiecał budowę drogi w tym roku, to [size=5][color="#FF0000"]droga powinna być już zrobiona[/color][size=5][/size][/size]
Avatar
XD / 25 listopada 2008 o 19:20
0
To teraz mała ankieta: ilu pracowników gminy zabrało głos na tym forum broniąc Pana Wójta???
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:34
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona.



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:22
0
kasia napisał:
No pewnie, że to nie dokońca prawda co piszą w dzienniku! Wójt zapewnił tłuczeń to mieszkańcy nie pozwolili go wysypać mało tego chcieli wręcz pobić kierowcę! Turka to specyficzna wieś strasznie roszczeniowa i konfliktowa! Gdyby Radni naciskali w odpoiwedni sposób to droga byłaby zrobiona a te dwie radne siedzą tylko i słuchają malo tego nie wiądząc o czym sie mówi! Ludzie kto je wybrał?


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała.


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:16
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?


Wiedział!tylko dlaczego poszły i kiedy wrócą(jeśli wogóle)
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:14
0
Wolka napisał:
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


Wcale nie domagam się wyjaśnień! Ja znam dość dobrze sprawę.Zwykli mieszkańcy nie muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz nas o brak kultury to nie groziliśmy dziennikarce,że "jak trzeba to możemy oprzywalić'
muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:59
0
Gość napisał:
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]


przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
iedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje? rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:45
0
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Tur... rozwiń
Avatar
Wolka / 25 listopada 2008 o 13:30
0
mieszkaniec napisał:
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta.[color="#FF0000"]A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???[/color]


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 0

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 3 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 3 0

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 16 1

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 29 14

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? 0 0

Nie zawsze zwraca się odpowiednią uwagę na opony, a są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, w jakiej są kondycji.

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost 0 0

W końcu przyjechał do Lublina. W ten weekend, lubelski dealer Ford-Carrara organizuje dnie otwarte, podczas których głównym bohaterem będzie nowy focus.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu?

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu? 0 0

W trzeciej kolejce grupy mistrzowskiej Budowlani Lublin przegrali na swoim terenie z Lechią Gdańsk 12:17. Porażka praktycznie zamknęła lublinianom drogę do medalowej czwórki

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia]
galeria

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia] 5 10

W mieszkaniach mamy siwo od kurzu – skarżą się lokatorzy jednej z kamienic przy ul. Zamojskiej, którzy przed oknami mają stertę gruzu sięgającą ponad pierwsze piętro. To pozostałość po rozbiórce budynku grożącego zawaleniem. Robotnicy wyburzyli co mieli do wyburzenia, a potem sobie poszli. Rumowisko zostało

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne 0 1

Wirtualna rzeczywistość, samochody bez kierowców, słuchawki tłumaczące języki, domy ze śmieci. – To wcale nie jest już pieśń przyszłości. To dzieje się tu i teraz – przekonywali prelegenci na II Europejskim Tygodniu Innowacji w Lublinie

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie
27 września 2018, 16:00

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 27 września o godz. 16 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zorganizowany zostanie koncert pieśni i piosenek dziecięcych polskich kompozytorów muzyki klasycznej.

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia]
galeria

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia] 2 20

W niedzielę oficjalnie otwarto odnowiony stadion piłkarski Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia] 0 7

130 żołnierzy ochotników 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięgało wczoraj na lubelskim pl. Zamkowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!