Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 listopada 2008 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Turki mają dość chodzenia po wertepach

0 37 A A

Wiosną błoto po kolana, a w lecie tumany kurzu - taki dojazd do swoich domów mają mieszkańcy ul. Wygon w Turce. - Z budową nowej drogi ruszamy na wiosnę - obiecuje wójt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Budowa nowego dojazdu była uwzględniona w budżecie gminy już na 2007 rok, teraz na 2008 rok. Jeszcze w kwietniu wójt obiecywał, że są pieniądze i droga powstanie. Mówił tylko, że czeka na pozwolenie na budowę. A drogi jak nie było, tak nie ma - narzeka Zofia Flis, która na ulicy Wygon (nazwa umowna) mieszka od 20 lat.

- Czekaliśmy cierpliwie, dopóki kilka tygodni temu wójt nie stwierdził, że nie ma pieniędzy. Aż zaniemówiliśmy z wrażenia - dodaje Edward Siedlecki.
Na ul. Wygon stoi około 50 domów. Dwóch mieszkańców jest niepełnosprawnych. - Mają trudności, by wózkiem przejechać po tych dołach - mówi Helena Flis.

W Turce mieszka od 55 lat. - Ja mam wnuki i codziennie odprowadzam je do szkoły. Najgorzej jak deszcz popada, bo wtedy toniemy błocie. Musimy reklamówki na buty zakładać. A w lecie z kolei bardzo się kurzy, musimy uciekać do domów, jak samochód jedzie.

Narzekają też kierowcy. - To skandal! Ostatnio urwałem zderzak i rurę wydechową na tych wertepach. Przecież płacimy podatki, a mieszkamy w fatalnych warunkach. W Łuszczowie, który też należy do tej gminy, pod lasem mieszkają tylko dwie osoby i mają szosę - oburza się pan Siedlecki.

- Wstyd nam przed ludźmi, bo to jedyna taka fatalna droga w całej gminie. Pracownicy, którzy dowożą nam chleb z Mełgwi, mówią, że takich wertepów jeszcze nie widzieli. A tędy przecież dzieci do przedszkola chodzą - narzeka Zofia Flis.
Mieszkańcy uważają, że wójt ich zwodzi. - My tylko chcemy tego, co nam się należy. Nie będziemy czekać w nieskończoność - kwituje Kazimierz Tkaczyk.

Mieszkańcom pomaga gminna radna. - Dwa miesiące temu poprosiliśmy wójta o zajęcie stanowiska w tej sprawie i podanie nam terminu budowy, ale nawet nie odpisał. Dlatego będziemy pisać skargę na wójta - zapewnia Jolanta Kais. - Na nową drogę czekamy już dwa lata. I wciąż nie możemy się doczekać.

Wójt gminy Wólka Lubelska (do której należy Turka) zapewnia, że drogę wybuduje. - Ale wszystko po kolei. Dopiero skończyliśmy kanalizację, a w budżecie na 2009 roku są już zabezpieczone pieniądze na tę budowę - obiecuje Włodzimierz Hofa.

Wójt tłumaczy, że w obecnym roku gmina miała trudności z uzyskaniem pozwoleń. - Takie formalności czasem dłużej trwają niż sama budowa. A na tę inwestycję wydamy prawie pół miliona zł, co jest sporą kwotą, ale wiem, że mieszkańcy potrzebują utwardzonej drogi - mówi Hofa. Zapewnia, że prace zaczną się na wiosnę.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mu / 26 listopada 2008 o 03:21
0
Walentyna napisał:
weee.!
bez kitu zle drogi.
macie coś z tym zrobić.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo bedzie nie ciekawie

krowisko??????????????????????????
rozwiń
Avatar
szeriff / 26 listopada 2008 o 00:06
0
widze że dyskusja rozgorzała. drodzy współpracownicy i broniący wójta: nie ma sensu sie wysilać bo wina wójta jest ewidentna!!! skoro pieniądze na droge były uwzględnione w budżecie na 2007(jak podaje artykuł), następnie w budżecie na ten rok i skoro wójt osobiście obiecał budowę drogi w tym roku, to [size=5][color="#FF0000"]droga powinna być już zrobiona[/color][size=5][/size][/size]
Avatar
XD / 25 listopada 2008 o 19:20
0
To teraz mała ankieta: ilu pracowników gminy zabrało głos na tym forum broniąc Pana Wójta???
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:34
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona.



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:22
0
kasia napisał:
No pewnie, że to nie dokońca prawda co piszą w dzienniku! Wójt zapewnił tłuczeń to mieszkańcy nie pozwolili go wysypać mało tego chcieli wręcz pobić kierowcę! Turka to specyficzna wieś strasznie roszczeniowa i konfliktowa! Gdyby Radni naciskali w odpoiwedni sposób to droga byłaby zrobiona a te dwie radne siedzą tylko i słuchają malo tego nie wiądząc o czym sie mówi! Ludzie kto je wybrał?


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała.


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:16
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?


Wiedział!tylko dlaczego poszły i kiedy wrócą(jeśli wogóle)
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:14
0
Wolka napisał:
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


Wcale nie domagam się wyjaśnień! Ja znam dość dobrze sprawę.Zwykli mieszkańcy nie muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz nas o brak kultury to nie groziliśmy dziennikarce,że "jak trzeba to możemy oprzywalić'
muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:59
0
Gość napisał:
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]


przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
iedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje? rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:45
0
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Tur... rozwiń
Avatar
Wolka / 25 listopada 2008 o 13:30
0
mieszkaniec napisał:
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta.[color="#FF0000"]A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???[/color]


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podzi... rozwiń
Avatar
mu / 26 listopada 2008 o 03:21
0
Walentyna napisał:
weee.!
bez kitu zle drogi.
macie coś z tym zrobić.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo bedzie nie ciekawie

krowisko??????????????????????????
rozwiń
Avatar
szeriff / 26 listopada 2008 o 00:06
0
widze że dyskusja rozgorzała. drodzy współpracownicy i broniący wójta: nie ma sensu sie wysilać bo wina wójta jest ewidentna!!! skoro pieniądze na droge były uwzględnione w budżecie na 2007(jak podaje artykuł), następnie w budżecie na ten rok i skoro wójt osobiście obiecał budowę drogi w tym roku, to [size=5][color="#FF0000"]droga powinna być już zrobiona[/color][size=5][/size][/size]
Avatar
XD / 25 listopada 2008 o 19:20
0
To teraz mała ankieta: ilu pracowników gminy zabrało głos na tym forum broniąc Pana Wójta???
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:34
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona.



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:22
0
kasia napisał:
No pewnie, że to nie dokońca prawda co piszą w dzienniku! Wójt zapewnił tłuczeń to mieszkańcy nie pozwolili go wysypać mało tego chcieli wręcz pobić kierowcę! Turka to specyficzna wieś strasznie roszczeniowa i konfliktowa! Gdyby Radni naciskali w odpoiwedni sposób to droga byłaby zrobiona a te dwie radne siedzą tylko i słuchają malo tego nie wiądząc o czym sie mówi! Ludzie kto je wybrał?


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała.


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:16
0
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?


Wiedział!tylko dlaczego poszły i kiedy wrócą(jeśli wogóle)
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 o 14:14
0
Wolka napisał:
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


Wcale nie domagam się wyjaśnień! Ja znam dość dobrze sprawę.Zwykli mieszkańcy nie muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz nas o brak kultury to nie groziliśmy dziennikarce,że "jak trzeba to możemy oprzywalić'
muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:59
0
Gość napisał:
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]


przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
iedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje? rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 o 13:45
0
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Tur... rozwiń
Avatar
Wolka / 25 listopada 2008 o 13:30
0
mieszkaniec napisał:
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta.[color="#FF0000"]A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???[/color]


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!