Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 listopada 2008 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Turki mają dość chodzenia po wertepach

0 37 A A

Wiosną błoto po kolana, a w lecie tumany kurzu - taki dojazd do swoich domów mają mieszkańcy ul. Wygon w Turce. - Z budową nowej drogi ruszamy na wiosnę - obiecuje wójt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Budowa nowego dojazdu była uwzględniona w budżecie gminy już na 2007 rok, teraz na 2008 rok. Jeszcze w kwietniu wójt obiecywał, że są pieniądze i droga powstanie. Mówił tylko, że czeka na pozwolenie na budowę. A drogi jak nie było, tak nie ma - narzeka Zofia Flis, która na ulicy Wygon (nazwa umowna) mieszka od 20 lat.

- Czekaliśmy cierpliwie, dopóki kilka tygodni temu wójt nie stwierdził, że nie ma pieniędzy. Aż zaniemówiliśmy z wrażenia - dodaje Edward Siedlecki.
Na ul. Wygon stoi około 50 domów. Dwóch mieszkańców jest niepełnosprawnych. - Mają trudności, by wózkiem przejechać po tych dołach - mówi Helena Flis.

W Turce mieszka od 55 lat. - Ja mam wnuki i codziennie odprowadzam je do szkoły. Najgorzej jak deszcz popada, bo wtedy toniemy błocie. Musimy reklamówki na buty zakładać. A w lecie z kolei bardzo się kurzy, musimy uciekać do domów, jak samochód jedzie.

Narzekają też kierowcy. - To skandal! Ostatnio urwałem zderzak i rurę wydechową na tych wertepach. Przecież płacimy podatki, a mieszkamy w fatalnych warunkach. W Łuszczowie, który też należy do tej gminy, pod lasem mieszkają tylko dwie osoby i mają szosę - oburza się pan Siedlecki.

- Wstyd nam przed ludźmi, bo to jedyna taka fatalna droga w całej gminie. Pracownicy, którzy dowożą nam chleb z Mełgwi, mówią, że takich wertepów jeszcze nie widzieli. A tędy przecież dzieci do przedszkola chodzą - narzeka Zofia Flis.
Mieszkańcy uważają, że wójt ich zwodzi. - My tylko chcemy tego, co nam się należy. Nie będziemy czekać w nieskończoność - kwituje Kazimierz Tkaczyk.

Mieszkańcom pomaga gminna radna. - Dwa miesiące temu poprosiliśmy wójta o zajęcie stanowiska w tej sprawie i podanie nam terminu budowy, ale nawet nie odpisał. Dlatego będziemy pisać skargę na wójta - zapewnia Jolanta Kais. - Na nową drogę czekamy już dwa lata. I wciąż nie możemy się doczekać.

Wójt gminy Wólka Lubelska (do której należy Turka) zapewnia, że drogę wybuduje. - Ale wszystko po kolei. Dopiero skończyliśmy kanalizację, a w budżecie na 2009 roku są już zabezpieczone pieniądze na tę budowę - obiecuje Włodzimierz Hofa.

Wójt tłumaczy, że w obecnym roku gmina miała trudności z uzyskaniem pozwoleń. - Takie formalności czasem dłużej trwają niż sama budowa. A na tę inwestycję wydamy prawie pół miliona zł, co jest sporą kwotą, ale wiem, że mieszkańcy potrzebują utwardzonej drogi - mówi Hofa. Zapewnia, że prace zaczną się na wiosnę.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mu / 26 listopada 2008 r. o 03:21
Walentyna napisał:
weee.!
bez kitu zle drogi.
macie coś z tym zrobić.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo bedzie nie ciekawie

krowisko??????????????????????????
rozwiń
Avatar
szeriff / 26 listopada 2008 r. o 00:06
widze że dyskusja rozgorzała. drodzy współpracownicy i broniący wójta: nie ma sensu sie wysilać bo wina wójta jest ewidentna!!! skoro pieniądze na droge były uwzględnione w budżecie na 2007(jak podaje artykuł), następnie w budżecie na ten rok i skoro wójt osobiście obiecał budowę drogi w tym roku, to [size=5][color="#FF0000"]droga powinna być już zrobiona[/color][size=5][/size][/size]
Avatar
XD / 25 listopada 2008 r. o 19:20
To teraz mała ankieta: ilu pracowników gminy zabrało głos na tym forum broniąc Pana Wójta???
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:34
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona.



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:22
kasia napisał:
No pewnie, że to nie dokońca prawda co piszą w dzienniku! Wójt zapewnił tłuczeń to mieszkańcy nie pozwolili go wysypać mało tego chcieli wręcz pobić kierowcę! Turka to specyficzna wieś strasznie roszczeniowa i konfliktowa! Gdyby Radni naciskali w odpoiwedni sposób to droga byłaby zrobiona a te dwie radne siedzą tylko i słuchają malo tego nie wiądząc o czym sie mówi! Ludzie kto je wybrał?


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała.


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:16
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?


Wiedział!tylko dlaczego poszły i kiedy wrócą(jeśli wogóle)
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:14
Wolka napisał:
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


Wcale nie domagam się wyjaśnień! Ja znam dość dobrze sprawę.Zwykli mieszkańcy nie muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz nas o brak kultury to nie groziliśmy dziennikarce,że "jak trzeba to możemy oprzywalić'
muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 r. o 13:59
Gość napisał:
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]


przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
iedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje? rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 r. o 13:45
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Tur... rozwiń
Avatar
Wolka / 25 listopada 2008 r. o 13:30
mieszkaniec napisał:
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta.[color="#FF0000"]A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???[/color]


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podzi... rozwiń
Avatar
mu / 26 listopada 2008 r. o 03:21
Walentyna napisał:
weee.!
bez kitu zle drogi.
macie coś z tym zrobić.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo bedzie nie ciekawie

krowisko??????????????????????????
rozwiń
Avatar
szeriff / 26 listopada 2008 r. o 00:06
widze że dyskusja rozgorzała. drodzy współpracownicy i broniący wójta: nie ma sensu sie wysilać bo wina wójta jest ewidentna!!! skoro pieniądze na droge były uwzględnione w budżecie na 2007(jak podaje artykuł), następnie w budżecie na ten rok i skoro wójt osobiście obiecał budowę drogi w tym roku, to [size=5][color="#FF0000"]droga powinna być już zrobiona[/color][size=5][/size][/size]
Avatar
XD / 25 listopada 2008 r. o 19:20
To teraz mała ankieta: ilu pracowników gminy zabrało głos na tym forum broniąc Pana Wójta???
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:34
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona.



Chamstwo wylazło z ciebie totalne.Ja w życiu nie nazwałbym cię swoim przyjacielem.Taki hardy i powalony urzędas nie ma nawet kolegów,nie mówiąc o przyjaciołach.Na nich trzeba zasłuzyć! A jechać i oglądać naprawdę nie ma czego,bo to ani urody,ani umiejętności,ani kultury! Przepraszać mogę tylko tych,co przeglądają to forum,że marnują swój czas i tracą wzrok czytając wypowiedź takiego bufona. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:22
kasia napisał:
No pewnie, że to nie dokońca prawda co piszą w dzienniku! Wójt zapewnił tłuczeń to mieszkańcy nie pozwolili go wysypać mało tego chcieli wręcz pobić kierowcę! Turka to specyficzna wieś strasznie roszczeniowa i konfliktowa! Gdyby Radni naciskali w odpoiwedni sposób to droga byłaby zrobiona a te dwie radne siedzą tylko i słuchają malo tego nie wiądząc o czym sie mówi! Ludzie kto je wybrał?


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała.


Człowieku,radni naciskają i co z tego.To są prywatne złośliwości.A jeszcze trochę to sami mieszkańcy po największej ulewie przywiozą wójta na wygon i puszczą go w sandałkach po tym błocie.Może to zadziała. rozwiń
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:16
Gość napisał:
przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?


Wiedział!tylko dlaczego poszły i kiedy wrócą(jeśli wogóle)
Avatar
gość1 / 25 listopada 2008 r. o 14:14
Wolka napisał:
niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


Wcale nie domagam się wyjaśnień! Ja znam dość dobrze sprawę.Zwykli mieszkańcy nie muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz nas o brak kultury to nie groziliśmy dziennikarce,że "jak trzeba to możemy oprzywalić'
muszą znać procedur,od tego jesteście Wy i wymaga się od Was tego byście nie zawiedli zaufania swoich wyborców (o kulturze politycznej już nie wspomnę,osobista jeszcze dalej)..Jeśli jest tak ciężko,najlepiej zrezygnować,po co się męczyć skoro to nie"kwestia kasy".I gdyby p.Wójt miał honor (chociaż odrobinę)to sam powinien zrezygnować.A jeśli jesteście tacy kryształowi,to skąd ten wyrok dla p.Skarbnik i P.Wójta ?A co do wytrzymałości,to mają ją również mieszkańcy i też mogą kiedyś wreszcie nie wytrzymać.Ale pomimo tego,że oskarżasz ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 r. o 13:59
Gość napisał:
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]


przyjacielu drogi, zadzwon do gminy, albo idz i zobacz na wlasne oczy kiedy byla pisemna odpowiedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje?
iedz;) Potem wroc, opowiedz co zes zobaczyl, przepros, podziekuj i popros zebym nazwal Cie 'pieniaczem ,warchołem i tłumokiem'.
A tak przy okazji wazne pytanie - kto jest radnym w Turce? Nie wiedzial do tej pory, ze pieniadze poszly na inna inwestycje? rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2008 r. o 13:45
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Turki to cyt.'pieniacze,warchoły i tłumoki' ale kodeks KPA umieją przeczytać. A w KPA pisze rzeczywiście,że wójt ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni,a 30 dni w sprawach zawiłych[/b][color="#FF0000"][/color].Cholernie zawiła ta sprawa,bo czekamy już ponad 60 dni od 23 września 2008 r.Może zapadli w zimowy sen......chociaz w KPA nie ma na to paragrafu.[/color]
[size="5"][/size][color="#000000"]Na zebraniu wiejskim i padła deklaracja wójta o tym,że droga będzie robiona latem 2008 r,że pieniądze są,że czekają na ostateczne pozwolenie,które już lada dzień będzie.Pozostała tylko kwestia ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.Owszem pozwolenia są,tylko pieniędzy już nie ma,bo zostały przesunięte na inną inwestycję. Nie można więc przystąpić do przetargu.Teraz tylko pozostaje czekać,aż pieniądze wrócą na swoje miejsce.Kiedy??? Pan Bóg raczy wiedzieć.I chociaż zdaniem niektórych mieszkańcy Tur... rozwiń
Avatar
Wolka / 25 listopada 2008 r. o 13:30
mieszkaniec napisał:
Skoro zawiść i podłość to cecha narodowa,właśnie dałeś tego dowód,he,he!A i kultura osobista wylazła! Wygląda na to,że Ty szanowny komentatorze masz i kulturę i sympatię ale tylko dla wójta.[color="#FF0000"]A skoro "katolicki my naród' - cytuję jw. to katolicyzm a zwłaszcza miłosierdzie wobec bliźniego powinno działać w obie strony - czyż nie???[/color]


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podziekowal. Kto by chcial pracowac w takiej atmosferze raczka w gore! Bo jesli o mnie chodzi to zadne pieniadze nie sa tego warte, bo kazdy ma jakies granice wytrzymalosci, a przede wszystkim swoj honor!
Ponadto wyraznie napisalem chyba, ze to swiete prawo obywatela domagac sie swoich praw! Wiec domagajcie sie, a nie plujcie! W koncu skoro ci ludzie w gminie pracuja dla nas, to szanujmy ich do cholery, bo to dziala w dwie strony! Teraz rozumiesz co mam na mysli? Jesli nie to na prawde inaczej Ci nie potrafie tego wyjasnic.
I wreszcie - jesli chcecie milosierdzia, to zapytajcie inne wsie, czy sie nad wami ulituja i oddadza 0,5 mln ze swoich inwestycji. No bo skad pieniadze?
pozdrawiam


niby w jaki sposob? Nazywajac rzecz po imieniu? Jak nazwac to co tu wypisywane, gdy nie znajac procedur, zasad, ba! faktow!, leca takie oskarzenia i obelgi? To jakas nowa brukowa moda. Tylko komu to pomoze? Gminie? A moze ludziom?
Nie staram sie tu wystepowac w roli obroncy wojta, a tylko dac do pomyslenia tym, ktorzy emocjonuja sie wykrzykujac inwektywy i bezpodstawne oskarzenia pod adresem tych, ktorzy badz co badz dzialaja na nasza korzysc. Gdyby na mnie tak pluto odwrocil bym sie na piecie i podzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?